Aslan burcunda Venüs retrosu: Bizi neler bekliyor?

Venüs gezegeni değer duygumuzla ilgilidir. Kendimizi nasıl değerli hissettiğimizi gösterir. Bu yüzden de ilişkilerimizi ve sevgiyi alıp verme şeklimizi anlatır. Aynı zamanda finansal süreçleri ifade eder.

Venüs, 22 Temmuz-4 Eylül arasında Aslan burcunda retro harekette olacak. Aslan burcu cesareti, iddiayı, gösterişi, onay ihtiyacını, değerli madenleri ve tutkuyu anlatır. Hal böyle olunca Venüs Aslan burcundayken duyguları daha rahat ortaya koyabilme, hayranlık uyandırma isteği, eğlenceye ve keyfe düşkünlük isteği fazla olur.

Haberin Devamı

Venüs’ün Aslan burcundaki retro hareketi ilişkilerimizde kendimizi yeterince ortaya koyabiliyor muyuz, onaylanmak için ne kadar taviz veriyoruz konularını bize sorgulatacak.

İlişkilerimizde gerçekten değerli hissediyor muyuz düşüncesinin alt metinde olacağı bir döneme başlıyoruz. Ego çatışmalarına daha çok şahit olacağız. Bu dönemde ilişkilerde gururla ilgili durumlar da abartılabilir.

Maddi konularda cömert olmaya ve risk almaya daha yakın olabiliriz. Fakat Venüs retrosu boyunca değer algısında yanılma payı fazladır. Bu yüzden 4 Eylül’e kadar önemli yatırımlardan ve yeni ilişkilere başlamaktan kaçınmak önemli.

23 Ağustos sonrası Merkür retrosu da Venüs’e eşlik edecek. Bu yüzden Ağustos’un ikinci yarısı hem maddi konularda hem de ilişkilerde keskin virajları yaşayacağımız dönem olacak.

Venüs retro süresince eski ilişkilerin daha fazla gündeme gelmesi en çok yaşanan etkidir. Eğer biten ilişkideki sorunu görebiliyorsak ve o sorunu içimizde hallettiysek güzel bir tamamlanma ya da tekrar birliktelik yaşayabiliriz. Ancak problemi bilmemize rağmen görmezden gelerek sırf egomuzu tatmin için adım atıyorsak mutluluk bulmamız çok olası değil.

Yine bu dönemde estetikle ilgili girişimler verimli sonuç vermeyebileceğinden retro bitimini beklemekte fayda var.

Venüs retrosunda mümkün olduğunca sanatsal faaliyetlerle ilgilenip, öz değer algımızı iyileştirmeye çalışmak bize iyi gelecektir. Özellikle 14 Ağustos civarında bu çalışmalarda daha rahat yol alabiliriz.

9 ve 22 Ağustos civarı ise ekonomiyle ve ilişkilerle ilgili daha sert gündemler yaşayacağız.

Haberin Devamı

Burcu ya da yükselen burcu Aslan-Kova-Boğa-Akrep olanlar etkileri daha yoğun hissedecekler.

Yükselen burca göre karşılaşacağımız konular:

YÜKSELEN KOÇ

Çocuklarınızla ilgili durumları, yeteneklerinizi ortaya koyma halinizi ve aşk hayatınızı sorgulayacağınız bir süreç olacak. Maddi konularda aşırı harcamalardan ve riskli yatırımlardan uzak durun. İhmal ettiğiniz hobilerinizle ilgilenebilirsiniz.

YÜKSELEN BOĞA

Ailevi konuların, ebeveynlerle olan ilişkilerin ve gayrimenkullerle ilgili durumların gündemde olacağı bir dönem. Yerleşim alanınızla ya da iş hayatınızla ilgili bazı kararlar vermeniz gerekecek. Aile içinde görmezden gelinen konular çözüme kavuşabilir.

YÜKSELEN İKİZLER

Yakın çevrenizle olan ilişkilerinizde, ticari konularda beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Gizli kalmış konular da bu dönemde ortaya çıkabilir. Gruplar içinde olmak, sosyalleşmek size iyi gelecek.

YÜKSELEN YENGEÇ

Maddi konuların, kazançlarınızın, kendinizi nasıl değerli hissettiğinizin ön planda olacağı bir dönem. Uzun vadeli yatırımlarla ve harcamalarla ilgili riskli adım atmamaya gayret edin. İş hayatınızda ihmal ettiğiniz sorumluluklara vakit harcamak size olumlu sonuçlar verecek.

Haberin Devamı

YÜKSELEN ASLAN

Kendinizi sorgulayıp, işinize ve özel ilişkilerinize yoğunlaşacağınız bir dönem olacak. İş hayatında sert çıkışlardan uzak durmaya gayret edin. Başkalarından fikir almak, değişik düşüncelere açık olmak size iyi gelecek.

YÜKSELEN BAŞAK

Sizin dışınızda gelişen ya da sürüncemede kalmış durumların gündemde olacağı bir dönem. Uzaklarla ilgili konularda aksamalar yaşanabilir. Kriz yaşadığınız alanları, korkularınızı şifalandırabilme şansınız olacak.

YÜKSELEN TERAZİ

Sosyal çevrenizle olan ilişkilerinizin ön planda olacağı bu dönemde arkadaşlıklarınızla beklenmedik gerginlikler yaşayabilirsiniz. Kredi, borç ya da paylaşımlı paralarla ilgili tedbirli olmaya çalışın. İkili ilişkilerinizde geriye dönük problemleri çözümleme şansınızı da değerlendirin.

YÜKSELEN AKREP

Kariyer hayatınızla, sorumluluklarınızla ve ikili ilişkilerinizle ilgili geriye dönük sorunlarla yüzleşeceğiniz bir dönem. Beklenmedik kopuşlar yaşayabilirsiniz. Sağlıkla ya da beslenmeyle ilgili sorunlarınızı da çözümleyeceksiniz.

YÜKSELEN YAY

Eğitimle, yurt dışıyla ya da ticari konularla ilgili gündemlerin olacağı bu dönemde hayata bakış şeklinizi de sorgulayabilirsiniz. Çalışma hayatınızda beklenmedik durumlarla ilgilenmeniz gerekecek. Hayattan daha fazla keyif almaya odaklanın.

YÜKSELEN OĞLAK

İlişkilerde görmekten kaçındığınız konuların daha çok gündemde olacağı bu dönemde riskli kararlardan uzak durmaya gayret edin. Çocuklarla ilgili harcamalarda artış olabilir. Aile ile birlikte vakit geçirmek size iyi gelecek.

YÜKSELEN KOVA

Evliliğinizi, ikili ilişkilerinizi ya da ortaklıklarınızı sorgulayacağınız bir süreç olacak. Bir yandan da evinizle ya da ebeveynlerinizle ilgilenmeniz gerekebilir. Kardeşleriniz, yakın arkadaşlarınız bu dönemde size iyi gelecek.

YÜKSELEN BALIK

Daha çok çalışma hayatınıza, sağlığınıza ve günlük düzeninize odaklanacağınız bu dönemde yakın çevrenizle olan iletişiminizde zorlanabilirsiniz. Kazançlarınızı arttırma fırsatınızı iyi değerlendirin.