Oğlak Burcu

Toprak + Öncü (22 Aralık – 20 Ocak)

ÖNEMLİ NOT: Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

Yeteneklerinize odaklanabilirsiniz

2022’ye genel bakış

Bu yılınızda yakın çevrenizde ve düşünce yapınızda yepyeni tutumlar ve açılımlar gündeme geliyor. Hayata bakış açınızı yenileyebileceğiniz, düşüncelerinizi zenginleştirebileceğiniz bir yıldasınız. Eğitim, artan iletişim ve hareket açısından farklı yollar ve bakış açıları geliştirebilirsiniz. Yılın ikinci yarısında ise ev ve aile cephesinde olumlu ve size daha çok moral kazandıracak koşullar bulacaksınız.

Şansı ve yeni gelişme alanlarını açıklayan Jüpiter 11 Mayıs’a kadar zihinsel açıdan daha renkli, daha anlayışlı ve destekleyici bir atmosfer oluşturmakta. Bu dönemde kardeşlerinizle ilişkilerinizde de daha olumlu bir atmosfer gelişebilir. Özellikle yükselen burcu Oğlak olanlar yılın bu döneminde eğitsel alanda, kendilerini sözlü ya da yazılı yolla anlatma, ifade etme yönünde çok daha aktif bulabilir ve geliştirebilirler. Dolayısı ile yılın ilk yarısında olaylara bakış açınızı destekleyen haberler, daha yakın ilişkiler geliştirebilirsiniz. 11 Mayıs sonrasında ise kişisel alanda harekete geçme imkanınız ve hevesiniz artıyor olacak. Özellikle Oğlak burcunun ilk 10 gününde doğanlar açısından bu dönemde daha yüksek bir enerji, heves ve iyimserlik getiren olaylar gündeme gelebilir. Jüpiter’in bu transiti başta evinizi, ailenizi ilgilendiren koşulları desteklemekte. Evde bir doğum, evlilik ve çevresel desteklerin özellikle rahatlatıcı ve mutlu edici olabileceğini söyleyebiliriz. Aynı zaman gayrimenkullerle ilgili koşullar, yatırımlar, ev alım-satım işleri de pozitif sonuçlar getirebilir. Yine bu dönemde topraktan ya da atalardan, geçmişten kaynaklanan imkanlar, uzun vadeli adımlar atmanızı destekleyebilecek psikolojiler mevcut. Böylece kendi iç dünyanızda da olumlu bir çevre yaratabileceksiniz.

Maddi konular, kazançlarınız ve birikimleriniz açısından bakıldığında biraz daha yavaş ama zamanla gelişen imkanlar görüyoruz. Geçtiğimiz yıldan bu yana para evinizde ilerleyen Satürn bu alana daha ciddi ve düşünceli baktığınızı ve bazı kısıtlamaların yaşandığını gösteriyor. Ancak bu yıl yeteneklerinizi seferber etmeniz açısından daha olumlu bir ilerleme sağlayabilirsiniz. Uzun vadede bütçenizi ve gelirlerinizi dengeli ve istikrarlı hale getirebilecek olanaklar var. Ancak iş ve parasal konularda özellikle 6 Mart – 15 Nisan aralığında biraz daha dikkatli ve önlemci olmaya çalışmalısınız.

Bu yıl da burcunuzu etkileyen yavaş hareket eden gezegenler var. Uranüs 2018’den bu yana burcunuzla çok uyumlu bir açı içinde ve özellikle 1-10 Ocak doğumlu olan Oğlak’lar Uranüs’ün sunduğu yenilik ve heyecanı daha çok hissedebilecekler. Uranüs uyandıran ve özgür bırakan bir güçtür. Bu dönemde özellikle yaratıcılık alanında şimdiye kadar pek düşünmediğiniz konularda kendinizi daha katılımcı ve yenilikçi bulabilirsiniz. Zekanızı pratik ve orijinal biçimde kullanabilmek hiç zor olmayacak. Bu nedenle, Uranüs’ün getirdiği ani şansları kullanmaya bakın. Özellikle  Şubat ortasında bu konularda daha akıcı gelişmeler söz konusu olabilir.

Diğer yandan Neptün de burcunuzla uyumunu devam ettirmekte. Bu gezegenin gevşetici ve yumuşatıcı bir etkisi var ve bu yıl özellikle 11-16 Ocak doğumlu Oğlak’lar Neptün’ün hayal gücünüzü harekete geçiren, sizi daha ruhsal kılan etkisinden yararlanabilirsiniz. Özellikle sanatsal alanlarda, tasarım konusunda çalışan Oğlak’lar Neptün’ün sezgisini ve yaratıcılığını çok daha verimli ve renkli biçimde kullanabilirler. Bazı Oğlak’lar ise bu dönemde hayır işlerine, evrensel çabalara ve sosyal vicdanlarını öne çıkarabilecek kolektif faaliyetlere zaman ayırabilirler.

Pluton ise hala burcunuzda ilerliyor ancak 2023 yılında burcunuzdan ayrılmaya başlayacak. Bildiğiniz gibi pek çok Oğlak 2007’den bu yana Pluton’un dönüştürücü ve baskı içeren transiti ile karşılaştılar. Bu gezegen ölüm ve yeniden doğum temalarını ve içimizdeki gücü açığa çıkaran dinamikleri anlatır. Eğer 16-19 Ocak doğumlu bir Oğlak iseniz, bu yıl Pluton transitinin üzerinizde olduğunu söylemeliyiz. Zaten son zamanlarda Pluton’un getirdiği ağırlığı ve içsel mücadeleyi daha çok hissetmiş olabilirsiniz. Bu transit size yeni bir yaşam kurma, kendinizi dönüştürme ve yenileme yolunda önemli tecrübeler getirmekte. Kimi zaman travmatik olaylar ve gücünüzü test eden koşullar yaşayabilirsiniz. Bu deneyimler iş hayatınızda, kariyer alanında bir mücadele ya da erkek figürler, baba ya da eş üzerinden yaşanan köklü bir değişim olarak gerçekleşebilir. Pluton transiti altında hiçbir şey eskisi gibi kalmayacak ve sizi yenileyecektir.

Bu yıl tutulmalar neler getiriyor?

En son Güneş tutulması 4 Aralık 2021’de Yay burcunda güney yönünde gerçekleşmişti. Bu tutulma 30 Nisan’a kadar olan dönemde sağlık, iş düzeniniz ve organizasyonel konulara daha çok önem verebilirsiniz. Bu dönemde kişisel alanda önemli adımlar ve değişiklikler yapabileceğinizi söylemeliyim. İş hayatında da hızlı adımlar atabilirsiniz.

2022 yılında Boğa ve Akrep ekseninde iki Güneş tutulmasına tanık olacağız. Bunların ilki 30 Nisan 2022 tarihinde Boğa burcunda kuzey yönünde gerçekleşecek. Bu tema 25 Ekim’e kadar olan dönemde size yaratıcı konularda, aşk hayatınızda ve hayatın zevk veren yönlerinde yeni anlayışlar ve imkanlar sağlamakta. Çocuklarınızla ilgili konularda da aktif olabilirsiniz. Ancak yine de bu dönemde bazı öngörülemeyen, kontrol dışı durumlar da söz konusu olabilir.

Yılın ikinci Güneş tutulması ise 25 Ekim 2022 tarihinde, güney yönünde ve Akrep burcunda gerçekleşecek. Bu nedenle yılın son dört ayı içerisinde işle ilgili hedeflerinizde acilen yapmanız gereken değişiklikler, bazı krizler ya da beklentilerinizle ilgili değişiklikler yapabilirsiniz. Yine de bu dönemde kişisel alanda yapabileceğiniz pek çok imkan söz konusu olacak.

2022 yılında iki Ay tutulmasına tanık olacağız. Ay tutulmaları belirli kararlar vermek, duygusal açıdan muhasebe yapmak ve önemli gelişmelerin sonuç verdiği zamanlarıdır. Böyle zamanlarda uyanış ve farkındalıklar artar. Ancak duygusal açıdan daha yorucu da olabilir. 16 Mayıs’taki Ay tutulması Akrep burcunda gerçekleşecek ve bu nedenle gruplar içinde değişiklikler ve önemli sonuçlar dikkat çekiyor. Belirli bir krizi, değişimi doğru biçimde ele almaya bakmalısınız. 8 Kasım’daki Ay tutulması ise Boğa burcunda gerçekleşecek. Kasım ayında çocuklarınızla ilgili konular, yatırımlar ya da spekülatif konular içinde önemli sonuçlar gündeme gelebilir. Bu dönemde harcamalara da özen göstermelisiniz.

İş, para ve kariyer olanakları

İş hayatında istikrar ve ilerleme yavaş yavaş olgunlaşıyor. Ancak 11 Mayıs sonrasında yeni bir iş kurmak ve aynı zamanda emlakla ilgili yatırımlar daha cazip hale gelebilir. En büyük şansın ve desteklerin anlaşmalardan, görüşmelerden ve pazarlıklardan gelebileceğini söyleyebiliriz. 24 Ocak – 6 Mart tarihleri arasında çok hızlı adımlar atmanız ve ilerlemeniz mümkün ancak planlı ve hazır olmak gerekiyor. Diğer yandan 1-10 Ocak doğumlular bu yıl yaratıcı çalışmalar ve belirli girişimler içinde orijinal bir çaba içerisine girerek kendilerini daha motive hissedebilecekler. Ancak 16-19 Ocak doğumlu Oğlak’ların yoğun Pluton transiti altında daha fazla dayanıklılık ve sebat göstermelerini gerektiren koşullar söz konusu.

Ayrıca 20 Ağustos sonrasında çalışma ortamındaki yükler daha çok artarken, organize olmak için çok çaba gerekmekte. Bu süreçte aşağıdaki dönemlere de bakmalısınız.

Bu yıl 24 Ocak’a kadar olan dönemde kontrolsüz durumlara, uzaklarla bağlantılı işlerde elde olmayan risklere dikkat etmek gerekiyor. Önünüzü göremediğiniz riskler ya da fikirleriniz yüzünden gündeme gelebilecek ani durumlar ve huzursuzluklar da sizi yıpratabilir.

 24 Ocak – 6 Mart döneminde hızlı adımlar, cesaret gerektiren koşullar ve mücadele teması vurgulanmakta. Mars burcunuzda iken yeni girişimler içerisindesiniz. Böylece kendinizi daha fazla gösterebilir ve hedeflerinize güç ve inandırıcılık kullanarak erişebilirsiniz.  

6 Mart – 15 Nisan arasında artan harcamalara karşı daha disiplinli ve kontrollü davranmak durumundasınız. Teknik işler de sizi meşgul edebilir. Bu dönemde yatırımlar ve işe yönelik masraflar var. Birikimlerinizi doğru yönde kullanmanız öncelikli hale gelmekte.

15 Nisan – 25 Mayıs arasında iletişim alanında, görüşmelerde, yakın çevrenizde oldukça hırslı davranabileceğiniz koşullar olacak. Ancak bazı duygusal tepkiler hatalara yol açabilir. Zihinsel uğraşlar açısından oldukça hızlı bir dönem olabilir.

25 Mayıs – 5 Temmuz arasında iş hayatında, kariyer alanında ilerleme daha yavaş olabilir. Evde, evle, toprakla ilgili konularda daha fazla zaman geçirebilirsiniz. İşten çok ailenin ya da eve, toprağa, güvenliğe ilişkin konuların uğraştırıcı olabileceği görülmekte.

5 Temmuz – 20 Ağustos arasında risk almaya çok açıksınız. oldukça hızlı, risk aldığınız, cesaretinizin arttığı, adımlarınızın hızlandığı bir dönemden geçmektesiniz. Bu dönemde spekülatif konulara daha duyarlı hale gelebilirsiniz.

20 Ağustos sonrasında kritik koşullar başlamakta. Bu uzun sürecek dönemde çalışma koşulları daha uğraştırıcı ve yorucu olabilir. Pratik ve istikrarlı olmaya çalışın. Sağlık ve düzene daha çok dikkat edin. İş ortamında beraber çalıştığınız kişilerle daha özenli ilişkiler içinde olun. Ayrıca sağlığınız ya da başkalarının sağlığı, düzeni ve hizmet konuları özel bir önem kazanabilir.

Özellikle 30 Ekim’den sonra bu konuları daha sakin ve bilinçli şekilde ortaya koymalısınız. Mars’ın geri gitmeye başlaması çift durumlara, tartışma yaratan koşullara da işaret edebilir. Sağlık, kaza, iş ortamındaki tartışmalar oldukça meşgul edip enerjinizi düşürebilir. Bu nedenle Mars’ın düzeleceği 12 Ocak 2023 tarihine kadar bu konularda daha sakin ve beklemede kalmak daha doğru olabilir.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

2018’den bu yana Uranüs aşk ve yaratıcı alanda sizi daha farklı, yeniliklere açık ve deneyimci kılmakta. Bu yıl da bu etkinin genel olarak devam ettiğini söyleyebiliriz. Özellikle 1-10 Ocak doğumlu Oğlak’lar Uranüs’ün canlandırıcı etkisini hayatlarının her alanında görebilirler. Bu yılın ikinci yarısında, özellikle 11 Mayıs sonrasında ev ve ailevi konulara yönelik olumlu haberler, gelişmeler mümkün. Bu konular evlilik, bir çocuğun doğumu ya da yeni bir yere yerleşim şeklinde de olabilir. Dolayısı ile bu yıl sizi özel hayatınızda daha olumlu ve cesur kılan pek çok imkanın olduğunu söyleyebiliriz.

29 Ocak’a kadar olan dönemde aşkta ve evlilik konusunda daha dikkatli düşünmelisiniz. Bu dönemde Venüs geri harekette iken yapılan evlilik, nişan ya da benzer kutlamalar pek olumlu sonuçlar vermeyebilir. Bu nedenle bu tarihler arasında bu tür girişimlerden kaçınmanız yararlı olabilir.

Venüs’ün burcunuzla olumlu açılar kurduğu 29 Ocak – 6 Mart, 28 Mayıs – 23 Haziran, 5 – 29 Eylül ve 10 Aralık sonrasında hayatınıza daha fazla keyif ve eğlence getiren imkanlar, aşkta mutluluk daha kolay gözüküyor.

Sağlık

Eğer 16-19 Ocak doğumlu bir Oğlak iseniz bu yıl üstünüzde daha fazla basınç ve psikolojik açıdan daha yorucu bir atmosfer söz konusu olabilir. Dolayısı ile bu tarihlerde doğanların bedensel sağlıklarına daha fazla özen göstermeleri iyi olacaktır. Yükselen burcu Oğlak olanlar ise özellikle 20 Ağustos’tan sonraki gelişmeleri daha iyi takip etmeliler. Bu dönemde işte aşırı yorgunluk ya da kaza riski taşıyabilecek durumlar söz konusu olabilir. Özellikle Mars’ın geri harekete başlayacağı 30 Ekim sonrasında fiziksel açıdan kendinizi aşırı yükleyen işlerden uzak durmaya çalışmalısınız.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte?

Her yıl 3 kez, ortalama 22 gün geri giden Merkür bu yıl geri hareketlerini hava elementinde başlıyor ve sonra toprak elementi burçlara geriliyor. Bu nedenle iletişim gezegeni Merkür’ün geri döndüğü zamanlarda iletişimde yavaşlamalar, yanlış anlamalar, beklemeler artabilir. Bu dönemlerde fikirlerinizi somut hale getirmek için acele etmemeli, zamanı daha iyi kullanmalı ve gerekli düzeltmelere gitmelisiniz.

2022’de Merkür ilk defa 14 Ocak – 4 Şubat arasında Saka burcunda geri gidecek ve 26 Ocak’ta Oğlak burcuna geri dönecek. Bu dönemde para işlerinde, harcamalarınızda, alışverişlerde daha dikkatli davranmalı ve size gelen bilgileri incelemelisiniz. 26 Ocak’tan sonra Merkür Oğlak’a gerileyeceği için bu dönemde şahsi düşüncelerinizi ve adımlarınızı yeniden değiştirebilirsiniz. İkinci gerileme, 10 Mayıs – 3 Haziran arasında İkizler burcunda olacağı için, bu dönemde özellikle iş koşulları, çalışma hayatınız, mesleki konular, düzen ve hizmet alanında sizi yoran gelişmeler yaşanabilir. Merkür 23 Mayıs’ta Boğa burcuna geri dönecek. Bu durum kişisel tercihlerinizi ve isteklerinizi yeniden gözden geçireceğinizi anlatıyor. Son olarak 10 Eylül – 2 Ekim arasında Terazi burcundaki geri hareketinde özellikle meslek hayatınız, statünüz, evlilik ve ortaklıklar alanında bazı aksamalar, değişiklikler gündeme gelebilir.  23 Eylül’de Merkür Başak burcuna geri döneceği için bu dönemde uzakları, yolculukları, yabancıları ya da akademik konuları ilgilendiren değişiklikler, düzeltmeler yapabilirsiniz.

Yükselen burcunuza göre 2022

Oğlak

Yükselen Koç

2022’nin ilk yarısında daha sabırlı olmanız gerekebilir. Askıda duran çok şey olabilir. Mayıs ayı ile birlikte, Jüpiter’in yükselen burcunuza gelmesi hem ruhsal hem de maddi konular açısından rahatlatıcı olacak. Bu yıl kendi maddi imkanlarınıza daha fazla odaklanmak ve yeteneklerinizi geliştirmek durumundasınız. Ortaklaşa işlerde, miras gibi işlerde bazı sıkıntılar gündeme gelebilir. 5 Nisan civarında gruplar ve arkadaşlıklar daha yorucu deneyimler getirebilir. 18 Mayıs civarında ani girişimlerden kaçınmak faydalı olacak. 20 Ağustos sonrasında yakın çevreniz ve iletişimden kaynaklanan hareketlilik sizi çok yoğun kılıyor. 30 Ekim sonrasında ise yavaşlamalısınız.

Yükselen Boğa

Uranüs’ün uyandırıcı ve yenileyici etkisi devam ediyor. Pek çoğunuz açısından özgürleştirici deneyimler var. Yılın ilk yarısında sosyal alanda, arkadaşlıklar boyutunda daha yapıcı gelişmeler var. 6 Mart- 15 Nisan arasında iş hayatında mücadele var. 11 Mayıs’tan sonra atacağınız adımlar sizi pek bilemediğiniz koşullar içine itebilir. Kariyer alanında 2023’e kadar yükler oldukça ağır olduğu için, gelecek yönünde yeni istekler gündeme geliyor. Mesleki konularda göstereceğiniz sebat karşılığını verecek. 2 Ağustos civarında tepkilerinizi biraz daha ölçülü kılmalısınız. 20 Ağustos sonrasında işte girişimler artıyor ancak harcamaları da kontrol almaya bakmalısınız.

Yükselen İkizler

2022’de iş hayatınızda ve genel olarak hedeflerinize ilerleme konusunda oldukça şanslısınız. Enerjinizin büyük bir bölümünü dış hayata ve nasıl tanındığınıza odaklayabilirsiniz. Yılın ilk aylarında terfi ya da mesleki değişikler mümkün. 11 Mayıs sonrasında da planlarınızı gerçekleştirmeniz zor olmayacak. Yılın ikinci yarısında sosyal alanda çok aktif olabilirsiniz. 29 Mayıs civarını iyi değerlendirmeye bakın. Genel olarak 2023 yılına kadar mesleki alanda istikrar devam ediyor. Ancak 20 Ağustos sonrasını çok daha iyi planlamalısınız. Bu dönemde çok etkin olabilirsiniz. Yine de büyük yenilikleri 30 Ekim’den önce tamamlamış olmalısınız.

Yükselen Yengeç

2022’de kendinizi geliştirebileceğiniz fırsatlara odaklanmalısınız. Psikolojik açıdan bir yenilenme yaşayacaksınız. 11 Mayıs’a kadar olan eğitim, hareket, uzaklarla ilgili gelişmeler size yeni düşünceler ve ilişkiler kazandırabilir. 11 Mayıs’tan sonra şans faktörü ve yükselen bir motivasyon var. Bu dönemde iş hayatınızda ve tanınırlığınızda önemli ilerlemeler kaydedebilirsiniz. İsteklerinizi ortaya koyun. Satürn bu dönemde 2023’e kadar mali konularda yükler taşıdığınızı ve finansal konularda daha önlemci olmak gereğine işaret etmekte. Özellikle 6 Mart – 15 Nisan arasında ortaklı parasal konularda daha dikkatli davranmalısınız. 30 Ekim’den sonraki günlerde gereksiz risklere girmemeli ve gereksiz endişelere kapılmamaya bakmalısınız.

Yükselen Aslan

Son bir yıl içinde şartlar çok değişti ve bu dönemde ilişkiler, karşılıklı konular daha büyük bir dikkat çekiyor. Bu süreçte ancak ilişkilerinizi daha iyi kullanarak ilerleyebilirsiniz. Bu nedenle objektif olmak, egonuzun tuzaklarına düşmemeniz daha önemli. Yılın ilk aylarında finansal işlerde belirli ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Ancak 11 Mayıs’tan sonra motivasyonunuzun ve gelişme çizginizin daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle 25 Mayıs – 5 Temmuz arasında cesaretinizi göstererek ilerleyebileceğiniz hevesli bir döneminizdesiniz. 20 Ağustos’tan sonra grup çalışmaları, arkadaşlıklar büyük bir hareketlilik kazanmakta. Ancak 30 Ekim sonrasında bu konularda daha dikkatli olmalısınız.

Yükselen Başak

2022’de ilişkilerinizi geliştirmek ve daha fazla görünürlük elde etmek mümkün  gözüküyor. Bu süreçte evlilik ve ortaklıklarda olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz. Sizi geliştirecek ve destekleyecek kişilere yönelebilirsiniz. 11 Mayıs sonrasında iş hayatında ortaklı işler, bazı parasal ayarlamalar, miras gibi konular dikkat çekebilir. Kariyerinizde 2023’e kadar daha yorucu koşullar var. Bu süreçte adeta çıraklık yapıyorsunuz, öğrenmeniz gereken çok şey olabilir. Ancak 20 Ağustos sonrasında mesleki alanda çok hırs yapabilirsiniz. Yine de bu alanda 30 Ekim2den sonra daha dikkatli ve sakin kalmaya özen göstermelisiniz.

Yükselen Terazi

2022’nin ilk ayında kişisel konulara, ev ve aileye yönelik hassasiyetler daha fazla olabilir. Yılın ilk aylarında sizi bağlayan daha çok durum söz konusu. Finansal işler ya da eşinizden, ortağınızdan kaynaklanan değişiklikler yüzünden daha çok uğraşabilirsiniz. Ancak 11 Mayıs sonrasında hızlanma ve kendinizi sosyal alanda daha dışadönük ve hevesli bulabileceğiniz gelişmeler başlamakta. Mayıs sonrasında evlilik ve kariyer alanında daha güçlü rüzgarlar bulacaksınız. Özellikle 25 Mayıs’tan sonra vites yükseltmektesiniz. Bu yıl 20 Ağustos sonrasında uzakları içine alan projeler, hareket ve yolculuk içeren durumlar sıklaşabilir. Ancak 30 Ekim’den sonra önemli girişimlerde aceleci olmamak yerinde olacak.

Yükselen Akrep

Nerede ise bir yıldır sizi eve, ailevi konulara bağlayan ve aynı zamanda kariyerinizde duraklamaya neden olan temalar var. Satürn 2023 yılına kadar mesleki alanda yeni bir temel atmanızı zorunlu kılıyor. Neyse ki 2022’nin ilk yarısında yaşam enerjiniz, hayata bakış açınız daha olumlu bir hale evrilmekte. Aşkta ve çocuklarınızla ilgili alanlarda daha fazla mutluluk mümkün. 11 Mayıs sonrasında ise işe yönelik yeni projeler ve artan bir hareketlilik söz konusu. Bu süreçte çok daha fazla çalışma ve deneyim kazanma fırsatı elde edeceksiniz. 20 Ağustos sonrasında ortaklı finansal işlere, miras ya da yatırım gibi konulara özellikle daha fazla dikkat etmelisiniz.

Yükselen Yay

2022 yılının ilk yarısında özel hayatınızda, evinize ve ailenize yönelik konularda hareketlilik, genişleme ve olumlu haberler var. 11 Mayıs’a kadar dönemde kendi iç dünyanızda daha çok dönebilirsiniz ancak bu tarihten sonra daha dışadönük ve eğlenceli, keyifli olabilecek deneyimler içinde olabilirsiniz. 2023’e kadar olan dönemde zihinsel açıdan daha organize ve sistemli ve sorumlu olabilirsiniz. Özellikle eğitim hayatındaki yükselen Yay’lar için olgunlaştırıcı deneyimler vurgulanmakta. Yılın ikinci yarısında aşkta, sevdiklerinizle ilgili konularda çok daha pozitif olabilirsiniz. Ancak 20 Ağustos sonrasında evlilik hayatında daha sakin olmak ve tartışmalı durumları iyi yönetmek gerekebilir.

Yükselen Oğlak

Yıllık temaları dikkatle okuyunuz. Yükselen Oğlak’lar için çevreleri ile daha geliştirici bir iletişime girme zamanı geldi. Düşüncelerini daha fazla paylaşabilecekleri ve özellikle yaratıcı konularda, tasarımla ilgili alanlarda çalışanlar için 11 Mayıs’a kadar oldukça verimli bir atmosfer söz konusu. 11 Mayıs sonrasında ise kendi özel hayatlarına, eve, aileye yönelik işlere daha çok zaman ayırabilirler. Bu süreçte gayrimenkul ve toprakla ilgili konularda yatırımlar ya da ev değişiklikleri de mümkün. Yılın ilk aylarında 24 Ocak – 6 Mart arasında yeni girişimler ve daha fazla cesaret gereği dikkat çekmekte. Aynı zamanda 6 Mart’a kadar ilişkiler ve aşkın da hassasiyet içerdiğini söyleyebiliriz. 30 Ekim sonrasında sağlık, işi düzeni konularına daha dikkatli yaklaşılmalı.

Yükselen Saka

Bu dönemde 2023’e kadar yükselen burcunuzda ilerleyen Satürn size dümene geçme ve hayatınızı daha iyi yönetme imkanı getiriyor. Sorumluluklarınız artmış olsa bile, kendi istediğiniz yönde ilerleme ve karar alma imkanınız var. 11 Mayıs’a kadar kişisel becerilerinizi, iş yeteneklerinizi daha verimli değerlendirebilir ve parasal kaynaklar bulabilirsiniz. Bu tarihten sonra kendinizi anlatmak, yeni fikirler geliştirmek daha dışadönük bir atmosfer getirecek. 6 Mart – 15 Nisan arasında ilişkilerinizi daha iyi yönetmeye çalışmalısınız. 20 Ağustos sonrasında aşk hayatınızda ve çocuklarınızı ilgilendiren konularda daha fazla şey yapmak isteyebilir ve çaba içine girebilirsiniz.

Yükselen Balık

2022 yükselen Balık’lar açısından son derece verimli, kişisel güven kazandıkları, yeni başlangıçlar yapabildikleri, daha ümitli ve başarılı bir yıl olabilir. Özellikle 11 Mayıs’a kadar süreyi çok iyi değerlendirmeye bakın. Eğitim, yabancılar ve kendine güven yolu ile pek çok kapı açabilirsiniz. 11 Mayıs sonrasında da girişim yeteneklerinizi ve kendinize olan güveni daha iyi kullanabileceksiniz. 15 Nisan – 25 Mayıs arasında son derece atılgan ve cesur davranabilirsiniz. Ancak hassasiyetlerinizi kontrol etmeye çalışmalısınız. 20 Ağustos sonrasında biraz daha karmaşık bir dönem başlamakta. Bu süreçte, evde ailede değişiklikler ve kariyeriniz açısından bitişler ve yeni başlangıçlar söz konusu olabilir.

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin. Tablolar ortalama değerlerdir.

 

22 Aralık – 31 Aralık

1 Ocak – 10 Ocak

11 Ocak – 20 Ocak

00:00

Terazi

Terazi

Terazi

00:30

Terazi

Terazi

Terazi

01:00

Terazi

Terazi

Terazi

01:30

Terazi

Terazi

Terazi

02:00

Terazi

Terazi

Akrep

02:30

Terazi

Akrep

Akrep

03:00

Akrep

Akrep

Akrep

03:30

Akrep

Akrep

Akrep

04:00

Akrep

Akrep

Akrep

04:30

Akrep

Akrep

Akrep

05:00

Akrep

Akrep

Yay

05:30

Akrep

Yay

Yay

06:00

Yay

Yay

Yay

06:30

Yay

Yay

Yay

07:00

Yay

Yay

Yay

07:30

Yay

Yay

Oğlak

08:00

Yay

Oğlak

Oğlak

08:30

Oğlak

Oğlak

Oğlak

09:00

Oğlak

Oğlak

Oğlak

09:30

Oğlak

Oğlak

Saka

10:00

Oğlak

Saka

Saka

10:30

Saka

Saka

Balık

11:00

Saka

Balık

Balık

11:30

Balık

Balık

Koç

12:00

Balık

Koç

Koç

12:30

Koç

Koç

Boğa

13:00

Koç

Boğa

Boğa

13:30

Boğa

Boğa

ikizler

14:00

Boğa

ikizler

İkizler

14:30

İkizler

İkizler

ikizler

15:00

İkizler

ikizler

İkizler

15:30

İkizler

İkizler

Yengeç

16:00

İkizler

Yengeç

Yengeç

16:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

17:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

17:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

18:00

Yengeç

Aslan

Aslan

18:30

Aslan

Aslan

Aslan

19:00

Aslan

Aslan

Aslan

19:30

Aslan

Aslan

Aslan

20:00

Aslan

Aslan

Aslan

20:30

Aslan

Aslan

Başak

21:00

Aslan

Başak

Başak

21:30

Başak

Başak

Başak

22:00

Başak

Başak

Başak

22:30

Başak

Başak

Başak

23:00

Başak

Başak

Terazi

23:30

Başak

Terazi

Terazi

Yükselen Burç Hesaplama

Doğum anımızda ufukta yükselmekte olan burç, diğer adıyla yükselen burç bizim ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle ilişkimizi şekillendirir.

Burç Uyumu

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl? Kendi burcunuzla onunkini karşılaştırın.