Oğlak Burcu

Toprak + Öncü (22 Aralık – 20 Ocak)

ÖNEMLİ NOT: Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

Yükleriniz hafifliyor

2023’e genel bakış

2023-2024 yılları hayatınızda önemli bir değişim noktasına denk geliyor. Sevinmelisiniz zira 2007’den bu yana burcunuzda ilerleyen Pluton, 2023-2024 geçişinde burcunuzdan ayrılmaya başlayacak. Kişisel gelişiminizde çok kritik bir noktaya ulaştınız. 2007’den bu yana zor ve karanlık zamanlardan geçerek kişisel gücünüzü daha etkin kullanmaya başladınız, güç kazandınız. Kişiliğiniz ve kimliğiniz büyük bir değişim gösterdi. Şimdi bu yolunuzda üstünüzdeki yüklerin hafifleyeceğini görebileceksiniz.

Bu yıl şans ve büyüme gezegeni Jüpiter burcunuzla dikkat çekici açılar kuruyor. Tüm yıl boyunca farklı şekillerde kendinizi geliştirme fırsatlarına sahip olacaksınız. 16 Mayıs’a kadar olan dönemde Jüpiter ailevi alana, eve ve yerleşiminize yönelik konulara hareketlilik ve bereket getirmekte. Bu kimi zaman ailede genişleme, mutlu haberler anlamına gelebileceği gibi, ev ve ülke ilgili konularda destekleri babadan, aileden, köklerden gelebilecek imkanlar, kimi zaman toprak, gayrimenkullerle ilgili kazançlı işler anlamına da gelebilir. Yılın ilk yarısında sizi daha girişken ve istekli kılan gelişmeler var. 16 Mayıs sonrasında da Jüpiter olumlu şansınızı size getirmeye devam edecek. Yılın ikinci yarısında hayatın keyif veren yönlerine, zevklere çok daha açıksınız. Bu dönemde aşkta mutluluk, çocuklarla ilgili olumlu gelişmeler ve maddi alanda kazanç sağlayabilecek fırsatlar elde edebilirsiniz. Çabalarınız sonucunda ödüller ve sizi şahsi alanda mutlu kılan deneyimler içinde olabileceksiniz.

Bu yıl 7 Mart’tan sonra Balık burcuna ilerleyen Satürn de burcunuzla uyumlu bir açı kurmakta. Bu yeni dönemde sorumluluk almaktan kaçınmayacaksınız. Kendinizi ifade etmeniz, iletişim, eğitim ve tasarım içeren konularda daha somut ve artistik çabalar içinde olabilirsiniz. Eğitim hayatında olanlar içinde daha istikrarlı bir gelişme mümkün olacak. Eğer Oğlak burcunun 22-29 Aralık günlerinde doğan birisi iseniz Satürn’ün getirdiği bu yeni görevleri daha dengeli ve yapıcı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Diğer yandan yıl boyunca burcunuzla çok uyumlu bir açıda kalan Uranüs, hayatınıza yenilik, özgürlük ve orijinallik katacak farklılıklar ve uyanışlar getiriyor. Bu dönemde aşkta ve yaratıcı alanda kendinizi ilginç yollardan ifade etmeye açıksınız. Kendinizi yenilemek ve hayatınızı zenginleştirmek için doğal yeteneklerinizi uyandırabilir ve dikkat çekici de olabilirsiniz. Özellikle Oğlak burcunda, 5-14 Ocak günleri arasında doğmuş iseniz, sözünü ettiğimiz bu ilginç imkanlardan ve hayatınıza katabileceğiniz farklı ve özgür enerjilerden kolayca yararlanabilirsiniz.

Benzer şekilde, Neptün de burcunuz ile uyumlu açısını devam ettirmekte. Neptün’ün yumuşatıcı, evrensel ve insancıl kılan, hayallere açık ve vizyoner enerjisi sizi yaratıcı alanda daha yetenekli kılabilir. Eğer 13-18 Ocak doğumlu bir Oğlak iseniz, bu yıl entelektüel alanda, düşünce sınırlarınızı gevşetebilir ve daha geniş kitlelere hitap edebilir, ruhsal alanlara da ilgi gösterebilirsiniz.

Pluton ise 2023-2024 geçişinde burcunuzun son günlerinde doğanları etkisi altına almaya başladı. Eğer 17-20 Ocak günlerinde doğmuş Oğlak burcundan birisi iseniz, son 5 yıldır gündeme gelen koşullar sizi daha güçlü olmaya yöneltiyor. Bugünlerde doğanlar bu süreç içinde kendi iç dünyalarındaki gücü yeniden keşfedebilirler. Ancak bu süreç kimi zaman ağır, derin ve travmatize edici de olabilir. Bu süreçte hem kişiliğiniz, hem de kişiliğinizi yansıtan ilişkilerinizde güçlü bir dönüşüm yaşayabilirsiniz. Çoğu zaman manipülatif durumlar, baskılar, erkek figürler, baba ya da işte güç ve otorite figürleri ile ilgili olaylarda bazı zorlu durumlar ve değişimler yaşayabilirsiniz. Bu süreçte derin bir yenilenme ve iradenizde değişim yaşayabilirsiniz.

Bu yıl tutulmalar neler getiriyor ?

Bu yıl Ay düğümleri 17 Temmuz’a kadar Boğa-Akrep ekseninde kalırken, bu tarihten sonra Koç-Terazi eksenine geçecek. Bu nedenle yılın ilk yarısında kendinizi göstermek, hayattan keyif almak ve yaratıcı konulara zaman ayırmak için uygun koşullar bulabilirsiniz.  Yılın ikinci yarısında daha hızlı gelişmeler, kişiliğinizi ortaya koymanızı gerektiren durumlar ve özellikle de kariyer alanında daha fazla uğraş olabilir.

2023’ün ilk güneş tutulması 20 Nisan’da Koç burcunun son derecesinde gerçekleşecek. Genel olarak bu tutulmanın etkileri Ekim ayına sürecek. Bu dönemde ailenizi, evinizi, yerleşiminizi ilgilendiren konularla daha fazla ilgilenebiliriz. Eve, toprağa yönelik hedefler olumlu sonuçlar getirecek. Özellikle 14 Ekim’de Terazi burcundaki Güneş tutulması yılın son aylarında kariyer ve sorumluluklar alanında daha dengesiz durumlar ve değişiklikler mümkün.

2023’te Ay tutulmaları Akrep ve Boğa burçlarında gerçekleşecek. Ay tutulmaları değişikliklere gitmek, duygusal açıdan muhasebe yapmak ve belirli gelişmelerin sonuçlarını gördüğümüz  zamanlardır. Böyle zamanlarda uyanış ve farkındalık artar. Ancak duygusal açıdan daha yorucu da olabilir. 5 Mayıs’ta Akrep burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması gelecek planlarınız, gruplar ve arkadaşlıklar içinde önemli sonuçlar yansıtabilir. 28 Kasım’da Boğa burcunda gerçekleşecek olan tam Ay tutulması aşk hayatınız, yaratıcı bir konu ya da çocuklarla ilgili bir konuya vurgu yapıyor.

İş, para ve kariyer olanakları

Bu yıl iş ve parasal konularda size destek verecek olumlu transitler var. Nitekim 2023-2024 geçişinde Pluton’un Saka burcuna ilerlemesi maddi alanda daha fazla şey yapma motivasyon getirmekte. Son 2 yıldır kaynaklar, gelirler ve harcamalar evinizde ilerleyen Satürn de artık 7 Mart’tan itibaren bu alanı terk etmekte. Dolayısı ile maddi alandaki çabalarınız sonuçlarını vermeye başlayabilir. Bu yıl tasarım, organizasyon, görüşmeler ve içerisinde eğitim ve iletişimin olduğu konularla daha fazla ilgilenebilirsiniz.

Eğer 22-29 Aralık doğumlu bir Oğlak iseniz, 7 Mart sonrasında mesleki sorumluklar daha istikrarlı sonuçlar getirebilir. Düşünce ve planlarınızı somutlaştırmak ve sorumluluk almak konusunda zorlanmayacaksınız.

Ayrıca Jüpiter 16 Mayıs’a kadar evle, toprakla, gayrimenkullerle ilgili hareketliliğe işaret ederken, 16 Mayıs sonrasında bu yatırımlarınız daha değerli hale gelmeye başlayabilir. Yılın ikinci yarısında genel yatırımlar, harcamalar, spekülatif yatırımlar ve riskli işler konusunda daha fazla fırsat var. Aynı zamanda sanatsal uğraşlar, sahnesi, gösterisi olan işler, turizm ve eğlence gibi alanlardan imkanlar da gündeme gelebilir.

Bu yıl,

25 Mart’a kadar olan dönemde çalışma hayatında sizi meşgul eden  pek çok durum var. Uzun zamandır iş ortamında gerginlik, stres ve hatta sağlığınız açısından stres doğuran gelişmeler olabilir. Neyse ki 12 Ocak’tan itibaren bu zorlukları aşmaya başlayabilirsiniz.

25 Mart’tan 20 Mayıs’a kadar olan dönemde karşıtlıklara, ortaklıklara ve davalı konulara dikkat etmek gerekiyor. Bu dönemde pek çok konuda önemli muhasebeler ve sonuçlar içinde olabilirsiniz.  

20 Mayıs – 10 Temmuz arasında finansal konular, eşinizin ya da ortağınızın maddi durumu, kimi zaman borçlar, vergi ya da miras gibi konularla daha fazla ilgilenebilirsiniz. Bu dönemde korku, endişe yaratan bazı durumlar gündeme gelebilir.

10 Temmuz – 27 Ağustos arasında yeni insanlar, yeni çevreler ve yabancılarla ilişkiler açısındna daha hareketli geçebilir. Uzaklar, uluslararası konular, eğitsel işler dikkatinizi çekebilir ve fikirlerinizi daha güçlü ifade etmeniz gerekebilir.

27 Ağustos – 12 Ekim arasında iş açısından önemli, kritik durumlar, daha fazla hırs ve rekabet gündeme gelebilir. İlişkilerinizdeki başarıya paralel olarak mesleki alanda atılımlar yapabilirsiniz. Başarıya daha yakınsınız.

12 Ekim – 24 Kasım tarihleri arasında gruplar içinde daha aktif ve odaklı olabilirsiniz. Sosyal alanda daha fazla mücadele ve gelecek beklentilerinizi gözden geçirme, bazı ayarlamalar yapma kararlılığı içindesiniz.

24 Kasım – 4 Ocak arasında daha dikkatli olmalısınız. Kimi zaman kontrolsüz durumlar, tam olarak göremediğiniz riskler ya da gizli düşmanlıklar huzursuz edici olabilir. Bu dönemde yeni riskler almaya eğilimlisiniz ancak çok daha özenli davranmalı, iki kere, hatta üç kere düşünmelisiniz.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Bu yıl aşk hayatında şanslı sayılırsınız, özellikle 16 Mayıs sonrasında Jüpiter’in Boğa burcuna ilerlemesi ile birlikte mutluluk getiren deneyimler artıyor olacak. Bu dönemde hayatın güzel yönlerine zaman ayırabilir ve daha fazla tatmin elde edebileceksiniz. Mutlu haberler, çocuklarla ilgili gelişmeler de sizi hareketlendirebilir. Kuşkusuz bu transit hobilere, sevdiğiniz işlere zaman ayırmak ve sevdikleriniz ile bir arada olabilmek için de çok güzel bir dönem olabilir.

Ayrıca eğer 13-18 Ocak doğumlu bir Oğlak iseniz, bu yılınızda hayallere, ideallere ve romantizme dahi daha açık haldesiniz.

Bu arada 5-14 Ocak doğumlular da bu yıl sürpriz karşılaşmalar ve ani kararlarla aşk hayatını canlandırabilirler.

Ancak ilişkilerinizde ve evlilik alanında 25 Mart – 20 Mayıs tarihleri arasında daha sakin ve dengeli kalmakta büyük fayda olacak.

Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu 17 Mart- 11 Nisan, 9 Ekim – 8 Kasım tarihleri arasında arkadaşlıklar, sosyal konular ve aşk hayatında daha olumlu tecrübeler yaşayabileceği fırsatlar yakalayabilirler. Ancak Venüs bu yıl 23 Temmuz – 4 Eylül tarihleri arasında Aslan burcunda geri harekette olacak. Bu transit aşk hayatınızı doğrudan etkileyebilir. Venüs geri hareket ettiğinde, ilişkilerimizde, aşk hayatında ya da değer verdiğimiz ve bizi mutlu eden konularda problemler, kararsızlıklar, gecikmeler ve hoşnutsuzluklar gündeme gelebilir. Genellikle bu dönemde evlilik, nişan, kutlama ve estetikle, kadınlarla ilgili işler ya da evde dekorasyon, tasarım gibi işler için pek kolay bir dönem olmayabilir. Özellikle evlilik gibi önemli kararlar başka tarihlere alınması daha uygun olabilir.

Sağlık

Bu yıl Pluton burcunuzu terk etmeye hazırlanırken kendinizi daha hafiflemiş hissetmeye başlayabilirsiniz. Ancak 17-20 Ocak doğumlu Oğlak’lar henüz Pluton transiti altındalar ve bu etkiden tam olarak çıkabilmeleri ancak 2024 yılını bulacak. Bu tarihler arasında doğanlar açısından olumsuz düşüncelere kapılmamak ve kendi iç kuvvetlerini güçlendirmeleri büyük önem taşımakta. Diğer yandan yükselen burcu Oğlak olanlar da, sağlık ve yorucu koşullar açısından 25 Mart’a kadar olan dönemde daha fazla stres altında olabilirler. Neyse ki 16 Mayıs sonrasında Jüpiter’in koruyucu açısı pek çok Oğlak için olumlu yönde destekleyici olacak.  

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte ?

Her yıl 3 kez, ortalama 22 gün geri giden Merkür bu yıl geri hareketlerini toprak burcu elementlerde yapıyor. Bu nedenle iletişim gezegeni Merkür’ün geri döndüğü zamanlarda özellikle parasal konularda, belirli bir projeyi hayata geçirme, somutlaştırma aşamasında, içinde tasarım, düzen, maddi kaynaklar ve yönetsel uğraşlarda bazı gecikmeler, yavaşlamalar ve planların tamamen değişmesi söz konusu olabilir. Merkür geri giderken pek çok şeyi revize edebilir, eksiklerinizi daha kolay görebilirsiniz. Genel olarak bu dönemlerde yeni anlaşmalar yapmaktan kaçınmalısınız.

Merkür yıla geri harekette başlamakta. 18 Ocak’a kadar olan dönemde başlangıçlar yapmak konusunda sıkıntılar, gecikmeler yaşanabilir. Bu dönemde daha ölçülü davranmak gerekiyor. 2023’te Merkür ilk defa 21 Nisan – 15 Mayıs tarihleri arasında Boğa burcunda geri gideceği için bu dönemde sevdikleriniz ile ilgili gelişmeler, çocuklar ile ilgili konular ya da üzerinizde çalıştığınız yaratıcı çalışmalar da bazı eksikler ya da tekrarlar söz konusu olabilir. Merkür 23 Ağustos – 15 Eylül tarihleri arasında Başak burcunda geri gideceği için, bu dönemde özellikle uzaklarla ilgili işler, yabancıları içine alan konular, yolculuklar ya da eğitsel alanda daha özenli olmak gerekebilir. Son olarak 13 Aralık sonrasında 2 Ocak 2024’e kadar kişisel adımlar ve başlangıçlar daha fazla düşünmenizi ve planlı olmanızı gerektirebilir.

Aylık durumlar

İyi     ***

Orta   **

Zayıf   *

 

OĞLAK

Ocak

Şubat

Mart

Nisan

Mayıs

Haziran

Temmuz

Ağustos

Eylül

Ekim

Kasım

Aralık

İş/Para

*

*

**

**

**

**

***

***

**

***

***

*

Aşk

**

**

***

***

***

**

**

*

**

***

**

***

Sağlık

**

***

**

***

***

**

**

**

***

**

**

**

Eğitim

**

**

***

**

**

*

***

**

**

***

**

**

Yaşınıza göre yıllık temanızı keşfedin

Yıl içinde sizin için özel önem taşıyan konuları bulmak için bu yıl doğum gününüze göre hangi yaşa girdiğinize bakmalısınız. Örneğin bu yıl 27 yaşına giriyorsanız, aşağıdaki tabloda görüldüğü gibi 4 nolu temayı yaşayacaksınız demektir. Bir önceki yılda ise 3 nolu temayı yaşıyordunuz. Eğer bu yıl 44 yaşına basıyorsanız, doğum gününüzden itibaren 9 nolu temayı yaşıyorsunuz demektir. Bu durumda bir önceki yılda 8 nolu temayı yaşıyordunuz. Aşağıda yılınızla ilgili önemli temaları okuyabilirsiniz.

Yaşınız

Tema

18, 30, 42, 54, 66, 78, 90

7

19, 31, 43, 55, 67, 79, 91

8

20, 32, 44, 56, 68, 80, 92

9

21, 33, 45, 57, 69, 81, 93

10

22, 34, 46, 58, 70, 82, 94

11

23, 35, 47, 59, 71, 83, 95

12

24, 36, 48, 60, 72, 84, 96

1

25, 37, 49, 61, 73, 85, 97

2

26, 38, 50, 62, 74, 86, 98

3

27, 39, 51, 63, 75, 87, 99

4

28, 40, 52, 64, 76, 88, 100

5

29, 41, 53, 65, 77, 89, 101

6

 

 

Yıllık temalar

1

Eğer 1 nolu yılı yaşıyorsanız bu yıl kişisel alanda önemli adımlar içinde olabilirsiniz. Bu yılınızda başlangıçların önemli bir yeri olacaktır. Kendinizi daha fazla gösterebileceğiniz, hayatınızın dümeninde olduğunuz bir yıldasınız. Niyetlerinize odaklanın. Hayat planınızda değişiklikler gideceğiniz bir yıldasınız. Bu yılınızda sağlığınıza ilişkin konulara daha çok önem vermelisiniz. Belirli bir yaştakiler için bu daha önemli olabilir. Daha fazla bilgi için, yükselen burcunuzun yöneticisinin haritanızda hangi evde olduğuna bakabilirsiniz.

2

Eğer 2 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda sahip olduğunuz maddi ve manevi değerler, parasal konular, gelirler daha fazla dikkatiniz çekebilir. İş hayatında gelirlerinizi arttırma yolunda adımlar atabilirsiniz. Kişisel yeteneklerinizi daha çok seferber edebilirsiniz. Bu yılınızda harcamalar da dikkat çekebilir. Birikimlerinizi, tasarruflarınızı daha iyi kullanmaya özen göstermelisiniz. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 2. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

3

Eğer 3 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda çevrenizde hareket, iletişim ve değişiklikler daha fazla dikkat çekecektir. Bu yıl düşüncelerinizi aktarmak, anlatmak, yazmak ve tasarlamak önemli faaliyetler olabilir. Eğitim, medya, yeteneklerinizi gösterebileceğiniz konulara daha çok zaman ayırabilirsiniz. Kardeşler ve yakın çevrenizdekiler sizin için önem kazanabilir. Daha fazla yolculuk ve hareket olabilir. Zihinsel açıdan hareketli bir yılınızdasınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 3. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

4

Eğer 4 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda şahsi alanda önemli değişiklikler, bitişler ve yeni başlangıçlar gündeme gelecektir. Evinizi, ailenizi ilgilendiren konular özellikle dikkat çekebilir. Ebeveyn ile ilgili gelişmeler, içerisinde toprak ve gayrimenkulün ya da ülkenin önemli olduğu değişiklikler, evde sizi meşgul eden koşullar, yerleşime ait konular önemli sonuçlar getirecektir. Köklerle, atalarla, sizi toprağa bağlayan nedenlerle ilgili konular da gündeme gelebilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 4. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

5

Eğer 5 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda yaratıcı çalışmalar, çocuk doğumu, aşk ve keyif getiren konular dikkat çekecektir. Bu yılınızda kendinizi daha çok gösterebilir, kazançlar elde edebilirsiniz. Hayat daha eğlenceli de olabilir, ödüller gündeme gelebilir. Aynı zamanda aşk hayatınız da vurgulanabilir. Hayatın eğlenceli yönlerine açıksınız. Çocuk sahibi olmak gibi bir konu gündemde ise iyice öne çıkabilir. İçerisinde risk olan ve masraf çıkaran olaylar da dikkat çekebilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 5. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

6

Eğer 6 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda sizi uğraştıran konular ve  çabalar dikkat çekebilir. İş değişiklikleri, işle ilgili problem, iş ortamındaki gelişmeler ve atmosfer daha uğraştırıcı, yıpratıcı da olabilir. Bu yılınızda hizmet ve çıraklık etmek vurgusu var. Kimi zaman sağlık ve hastalıklar da dikkat çekebilir, bu kimi zaman başkalarının problemleri de olabilir. Bu yılınızda enerjinizi doğru şekilde kullanmaya odaklanacaksınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 6. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

7

Eğer 7 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda evlilik, ilişkiler ve başkalarına dayalı konular daha fazla dikkat çekebilir. Bu yılınızda tek başına hareket etmeyecek ve ilişkilerinizde bir denge kurmaya çalışacaksınız. Kimi zaman karşıtlıklar, düşmanlıklar da gündeme gelebilir. Evlilik ya da boşanma ile ilgili bir karar söz konusu olabilir. Davalara ilişkin koşullar dikkat çekebilir. Bu yıl bedeninize gelebilecek darbelere, kazalara ve risklere karşı daha uyanık olmalısınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 7. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

8

Eğer 8 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınız dönüşüm ve değişim yılı olacaktır. Belirli korkular ve engeller gündeme gelebilir. Mücadelenizle pek çok şeyi geride bırakabileceksiniz. Bu yılınızda psikolojik bir değişim içinde olabilirsiniz. Çevrenizde ölüm ve yeniden doğum, kriz temaları dikkat çekebilir. Aynı zamanda finansal işler, borçlar, vergiler, yatırım ve mirasın da önemli olabileceği, başkaları ile paylaşımlı maddi kararlar, değişiklikler gündeme gelebilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 8. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

9

Eğer 9 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda ufuklarınızı geliştirmek adına çok şey yapabilir ve yeni bir öğrenme sürecine girebilirsiniz. Daha geniş düşünebilir, yabancılarla karşılaşabilir, yolculuklar yapabilirsiniz. Eğitimde, akademik alanda, medya ve yayıncılık konularında hareketli bir yıl olabilir. Yeni insanlar, yabancılar ve size danışmanlık verecek kişilerle karşılaşabilirsiniz. Fikir ve inançlarınızı daha fazla yayma ve paylaşma imkanı bulabilirsiniz. İnançlar alanında olaylara daha geniş bakmalı, aşırı yargılayıcı ve fanatik olmamalısınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 9. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

10

Eğer 10 nolu yılı yaşıyorsanız, bu her açıdan önemli ve dikkat çekici bir yıl içinde olduğunuzu gösterir. Statünüz, medeni durumunuz ve sorumluluklarınız açısından önemli değişiklikler deneyimleyebilirsiniz. Bu yıl dikkat çekmek, herkesin gözü önünde olmak mümkün olabilir. Bu olumlu ya da olumsuz bir şekilde haritanızın durumuna göre olacaktır. Bu yıl bir terfi, görev ve sorumluluk değişikliği, evliliği ilgilendiren gelişmeler size çok şey getirebilir. Oldukça meşgul bir yılınızdasınız. Kariyeriniz ile ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 10. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

11

Eğer 11 nolu yılı yaşıyorsanız, bu daha olumlu, niyetlerinize ulaşabildiğiniz, hayata daha dengeli şekilde yaklaştığınız bir yıl olacaktır. Bu yılınızda arkadaşlarınız, gruplar, sosyal konular özellikle dikkat çekici olabilir. Gruplar içinde daha aktif olabilir ve ümitlerinizi yenileyebilirsiniz. Olumlu düşünceler ve işten kazançlar söz konusu. Çocuklarla ilgili konular da gündemde olabilir. Umutlarınız yönünde destekleyici bir yıldasınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 11. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

12

Eğer 12 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda ruhsal açıdan çok şey öğrenebilirsiniz. Bu tecrübeler size daha fazla kabullenme getirecektir. Bu yıl pek kolay olmayabilir ama sonunda kendiniz ile ilgili pek çok şey öğrenebilirsiniz. Kimi zaman bu yılınızda sizi izole eden şanssızlıklar, kayıplar gündeme gelebilir. Kendi içinize daha çok dönerek bir hazırlık yaşayabilirsiniz. Sabırlı göstermeyi öğreniyorsunuz. Egonuz test altında. Haritanızın durumuna göre, gizli düşmanlıklar, belalar, hesapta olmayan olaylar dahi yaşanabilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 12. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin. Tablolar ortalama değerlerdir.

 

22 Aralık – 31 Aralık

1 Ocak – 10 Ocak

11 Ocak – 20 Ocak

00:00

Terazi

Terazi

Terazi

00:30

Terazi

Terazi

Terazi

01:00

Terazi

Terazi

Terazi

01:30

Terazi

Terazi

Terazi

02:00

Terazi

Terazi

Akrep

02:30

Terazi

Akrep

Akrep

03:00

Akrep

Akrep

Akrep

03:30

Akrep

Akrep

Akrep

04:00

Akrep

Akrep

Akrep

04:30

Akrep

Akrep

Akrep

05:00

Akrep

Akrep

Yay

05:30

Akrep

Yay

Yay

06:00

Yay

Yay

Yay

06:30

Yay

Yay

Yay

07:00

Yay

Yay

Yay

07:30

Yay

Yay

Oğlak

08:00

Yay

Oğlak

Oğlak

08:30

Oğlak

Oğlak

Oğlak

09:00

Oğlak

Oğlak

Oğlak

09:30

Oğlak

Oğlak

Saka

10:00

Oğlak

Saka

Saka

10:30

Saka

Saka

Balık

11:00

Saka

Balık

Balık

11:30

Balık

Balık

Koç

12:00

Balık

Koç

Koç

12:30

Koç

Koç

Boğa

13:00

Koç

Boğa

Boğa

13:30

Boğa

Boğa

ikizler

14:00

Boğa

ikizler

İkizler

14:30

İkizler

İkizler

ikizler

15:00

İkizler

ikizler

İkizler

15:30

İkizler

İkizler

Yengeç

16:00

İkizler

Yengeç

Yengeç

16:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

17:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

17:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

18:00

Yengeç

Aslan

Aslan

18:30

Aslan

Aslan

Aslan

19:00

Aslan

Aslan

Aslan

19:30

Aslan

Aslan

Aslan

20:00

Aslan

Aslan

Aslan

20:30

Aslan

Aslan

Başak

21:00

Aslan

Başak

Başak

21:30

Başak

Başak

Başak

22:00

Başak

Başak

Başak

22:30

Başak

Başak

Başak

23:00

Başak

Başak

Terazi

23:30

Başak

Terazi

Terazi

 

 

 

Yükselen Burç Hesaplama

Doğum anımızda ufukta yükselmekte olan burç, diğer adıyla yükselen burç bizim ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle ilişkimizi şekillendirir.

Burç Uyumu

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl? Kendi burcunuzla onunkini karşılaştırın.