Aslan

Ateş + Sabit (23 Temmuz – 23 Ağustos)

ÖNEMLİ NOT: Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

Sabırlı olmak her şeyi çözer

2022’ye genel bakış

Aslanlar ve yükselen Aslan’ların gündemleri önemli farklılıklar göstermekte. Aslan burcunda doğanlar açısından yavaşlatıcı nedenler, kimi engeller daha dikkat çekici gözükürken, yükselen Aslanlar açısından kariyer alanında daha fazla ilerleme ve tecrübe kazanmak söz konusu. 2022 yılının özellikle ikinci yarısında fırsatların özellikle daha akıcı hale geleceğini söyleyebiliriz. Aslan burcunun ilk on gününde doğanlar bu olanaklardan daha çok yararlanacaklar. Bu yıl pek çok açıdan ilişkilerinizi nasıl değerlendireceğinize bağlı olarak farklı farklı sonuçlar getirecek. İş hayatında daha objektif ve esnek bir tavır geliştirmeniz yararınıza olacak. Çoğu zaman, başkalarının, ortakların hatta eşinizin durumu sizin için daha sorumlu ve bağlayıcı olabilecek durumlara işaret ediyor. Dolayısı ile bu dönemde tek başına düşünmek ve karar alıp ilerlemek pek mümkün olmayabilir.

11 Mayıs’a kadar olan dönemde sizi bağlayan finansal işler, borçlar, miras ya da yatırım gibi konular belirli imkanlar getirebilir. Ancak bir yandan da, bu olayların sizi yoran, üzen ya da bir çeşit kriz içeren bir yönü olduğunu söyleyebiliriz. Yılın ilk yarısında başkalarından destek bulmak, eşin koşullarında ilerleme imkanları var. Yine de ortak imkanlar, yatırımlar açısından bereketli sonuçlar bekleyebilirsiniz. Yatırımlar konusunda 18 Mayıs civarında biraz daha uyanık davranmanız yararına olacak. 11 Mayıs’tan başlayarak, 28 Ekim’e kadar geçecek sürede kendinize güveniniz gittikçe artıyor olacak. Bu dönem kendinizi geliştirmek, daha özgür hissetmek ve yeni fırsatlardan yararlanmak için son derece motive olabilirsiniz. Yabancılarla ilgili konular, uluslararası işler, akademik imkanlar, medya ve yayıncılık konuları önünüze yeni kapılar açabilir. Bu dönemin getirdiği iyimser koşullar 20 Aralık’tan sonra 2023’ün ilk döneminde de devam edecek.

Satürn ise özellikle 4-19 Ağustos doğumlu Aslanlar açısından kritik değerlendirmeler ve muhasebeler getirmekte. Eğer bu tarihler arasında doğmuş iseniz, 2022’de yavaşlamanız ve isteklerinizi yeniden göstermeniz, sabırlı davranmanız gerekecek. 5 Nisan civarında kişisel çatışmalar, açık düşmanlıklar söz konusu ise çok daha önlemci olmak yararlı olabilir. 29 Mayıs civarında ise cesaretinizi ortaya koymak, doğru yerde doğru zamanda olmak gibi şanslar söz konusu. Yeni fikirler ve tek başına hareket edebileceğiniz olanakları kullanmaya bakın.

Diğer yandan pek çok Aslan bu yıllarda Boğa burcunda ilerleyen Uranüs’ün getirdiği ani değişiklikleri ve yenilenme ihtiyacını görmezden gelemiyor. Burcunuz sabit nitelikle olduğu için değişiklik yapmak, adım atmak konusunda yavaş kalıyor ve eski alışkanlıklarınızı takip etmeye devam ediyorsunuz. Ancak Uranüs sarsan ve gündemimizi aniden değiştiren bir güçtür ve bir bakıma planlarınızı da alt üst edebilecek durumlara işaret edebilir. Eğer 3-11 Ağustos doğumlu bir Aslansanız, bu yıl Uranüs’ün yenileyici, raydan çıkarıcı etkisini fazlası ile hissedebilirsiniz. Pek çok Aslan bu dönemde iş hayatlarında ani değişiklikler yaşayabilirler. Benzer şekilde, erkek figürler ya da otoritelerle ilişkiler her zamankinden daha farklı gelişebilir ve sürprizlere açık olabilir. Evli Aslan kadınları bu süreçte sürpriz ilişkiler ve ani kopmalar da yaşayabilirler. Uranüs’ün canlandırıcı ve sizi daha orijinal kılan gücünü kullanmaya bakmalısınız. İlişkilerinizde esneklik geliştirmeniz çok önemli.

Bu arada 18 Ağustos civarında doğan Aslan’lar özellikle 30 Ekim civarında ve sonrasında süregelen projelerini yeniden gözden geçirmek durumunda olabilirler. Gruplar, sosyal işler ve gelecekle beklentiler açısından daha çok çaba gösterebilirsiniz.

Bu yıl tutulmalar neler getiriyor?

En son Güneş tutulması 4 Aralık 2021’de Yay burcunda güney yönünde gerçekleşmişti. Bu tutulma 30 Nisan’a kadar olan dönemde riskli konularda, yatırımlarda daha kontrollü olmayı gerektirmekte. Bu tutulma civarında iş hayatınızı, düzeninizi ilgilendiren konularda aksamalar gündeme gelmiş olabilir. Kimi zaman aşk hayatınız ya da çocuklarınızla alakalı gelişmeler de sizi oldukça hassas kılabilir.

2022 yılında Boğa ve Akrep ekseninde iki Güneş tutulmasına tanık olacağız. Bunların ilki 30 Nisan 2022 tarihinde Boğa burcunda kuzey yönünde gerçekleşecek. Bu tema 25 Ekim’e kadar olan dönemde özellikle iş hayatınıza, statünüzü ilgilendiren koşullara hızlı değişiklikler getiriyor. Mesleki adımlar açısından daha hızlı ilerlemeler ve kolaylaştırıcı nedenler söz konusu olabilir. Bu dönemi iyi değerlendirmeye bakmalısınız.

Yılın ikinci Güneş tutulması ise 25 Ekim 2022 tarihinde, güney yönünde ve Akrep burcunda gerçekleşecek. Bu nedenle yılın son 4 ayı içerisinde özel hayatınızı, evle ilgili konuları ilgilendiren bazı kaynamalar, huzursuzluklar söz konusu olabilir. Bu dönemde aidiyet duygusu ve evle ilgili bağlar daha çok zedelenebilir ya da sizi kişisel düzeyde bir yenilenmeye, arınmaya götürebilir.

2022 yılında iki Ay tutulmasına tanık olacağız. Ay tutulmaları değişikliklere gitmek, duygusal açıdan muhasebe yapmak ve belirli gelişmelerin sonuç verdiği zamanlarıdır. Böyle zamanlarda uyanış ve farkındalık artar. Ancak duygusal açıdan daha yorucu da olabilir. 16 Mayıs’taki Ay tutulması Akrep burcunda gerçekleşecek ve bu nedenle Mayıs ayında eve yönelik duygusal bir muhasebe, güvenlikle ilgili konulara odaklanma ve aile yapısında değişiklikler gündeme gelebilir. 8 Kasım’daki Ay tutulması ise Boğa burcunda gerçekleşecek. Kasım ayında özellikle para durumunuz ve işiniz açısından muhasebe etmeniz gereken koşullar var. Daha esnek planlar kurmaya bakmalısınız.  

İş, para ve kariyer olanakları

Yükselen burcu Aslan olanlar bu dönemde kariyer alanında daha hızlı bir ilerleme ve kabul görme imkanı elde edecekler. Yılın ilk aylarında bağlayıcı nedenler, finansal işler öne çıkarken, başkalarının kaynaklarından daha çok yararlanmak mümkün. Yine de iş hayatınızı ilgilendiren pek çok konuda hesapta olmayan koşullar ve risklerinizi aynı yere koymama gereği var. Mart’tan itibaren hızınız daha çok artmakta. Yılın ilk aylarında düşmanlıklara, karşıtlık içeren durumlara karşı daha önlemci olmak faydalı olacak.

11 Mayıs sonrasında kendinizi tanıtmak, yeni çevrelere girmek ve daha çok şey öğrenmek adına çok daha verimli bir döneme girmektesiniz. Akademik alanda olanlar, medyada çalışan ya da uluslararası işler içinde olan açısından yepyeni olanaklar ve daha fazla destek söz konusu. Bu süreç bağımsız çalışanlar daha fazla ilham alarak kendilerine güven duygusunu arttıracaklar.

24 Ocak’a kadar olan dönemde enerjinizi, kaynaklarınızı daha pratik şekilde kullanmaya bakmalısınız. Riskli işler ve fazladan harcamalar bu dönemde daha çok dikkat çekebilir. Spekülatif konulara, yatırımlara daha çok odaklanabilirsiniz.

24 Ocak – 6 Mart döneminde iş ve çalışma koşulları daha uğraştırıcı olabilir. Altınızda ya da sizinle birlikte çalışan kişilerle daha özenli ilişkiler içinde olun. Organizasyon gerektiren işleri gözden geçirebilirsiniz.

6 Mart – 15 Nisan arasında yaptığınız hazırlıklar sonucunda hızlanan bir tempo içine girmektesiniz. Bu dönemde girişimler, ortaklıklar öne çıkmakta. İlişkilerinizi, ortaklıklarını daha iyi yönetmelisiniz. Aynı zamanda düşmanlıklara ve rekabet gerektiren koşullara da dikkat etmelisiniz.

15 Nisan – 25 Mayıs arasında finansal işlerde, borç-alacak ya da miras gibi konularda daha endişeli ve mücadeleci olabilirsiniz. Bu dönemde bazı korkular, huzursuzluklar gündeme gelebilir ve maddi kaynaklarınızı korumanız gerekebilir. Risk içeren konular öne çıkmakta.

25 Mayıs – 5 Temmuz arasında hareket yeteneğiniz artmakta ve daha hevesli olacaksınız. Yeni çevreler, yabancılar, gruplar, uzaklarla ilgili işler, medya ve fikirleriniz açısından daha fazla atılım ve mücadele var. Bu dönemde fikir ve inançlarınızda daha mantıklı davranmaya bakmalısınız.

5 Temmuz – 20 Ağustos arasında iş hayatınızda cesaret, atılımlar ve yeni motivasyonlar olacak. Bu dönemde mesleki alana güçlü bir vurgu var. Ancak daha kontrollü olmalısınız. Hızla ilerleyebilirsiniz. İş ve kariyer açısından son derece hırslı ve hızlı olmayı gerektirmekte. Cesur davranmak yararlı olacak.

20 Ağustos sonrasında takım çalışmaları, gruplar, arkadaşlıklar ve sosyal alanda yine aktif olabileceğiniz, liderlik yapabileceğiniz fırsatlar bulabilirsiniz. Ancak sosyal çalışmalar daha sonra bazı yavaşlamalarla ya da engellerle karşılaşabilir.

Özellikle 30 Ekim’den sonra enerjinizi, gruplar içinde daha sakin ve bilinçli kullanmalısınız. Dedikodular ve ayrılık yaratan unsurlar öne çıkabilir. Mars’ın geri harekete döndüğü bu dönemde gecikmeler, iptaller, yavaşlamalar olacaktır. Bir ileri bir geri gitmek söz konusu. Mars’ın düzeleceği 12 Ocak 2023 tarihine kadar her konuda beklemek, aceleci davranmamak doğru olacaktır.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Özellikle yükselen Aslan’lar açısından 2023’e kadar olan dönemde evlilik ve ortaklıklar kritik bir öneme sahip görülüyor. Satürn transiti pek çok Aslan açısından ilişkilerde sorumluluklar ve daha ciddi düşünme gereği getirmekte. Bu süreçte evli olan Aslan’lar eğer belirli problemler içinde ise daha gerçekçi kararlar alarak ilişkilerini gözden geçirebilirler. Diğer yandan bu transit pek çok Aslan yükselene evlilik alanında ciddi kararlar da getirebilir ve ilişkilerini daha fazla sağlamlaştırabilirler.

Jüpiter ise 11 Mayıs sonrasında genel olarak tecrübelerinizi daha çok zenginleştireceğe benziyor. Yeni insanlar, hatta yabancıları da içine alabilecek gelişmeler söz konusu olabilir. Eğer 3-11 Ağustos doğumlu bir Aslan iseniz bu yıl ani evlilik ya da boşanmalar da söz konusu olabilir. Erkek figürler üzerinden beklenmedik koşullarla karşılaşabilirsiniz.

29 Ocak’a kadar olan dönemde aşkta ve evlilik konusunda daha dikkatli düşünmelisiniz. Bu dönemde Venüs geri harekette iken yapılan evlilik, nişan ya da benzer kutlamalar pek olumlu sonuçlar vermeyebilir. Bu nedenle bu tarihler arasında bu tür girişimlerden kaçınmanız yararlı olabilir.

Bu yıl 6 Mart – 15 Nisan döneminde evlilik ve ortaklıklar içinde daha dikkatli ve sakin olmaya çalışmalısınız. Kimi zaman davalı durumlar da dikkat çekebilir.

Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu 2-28 Mayıs, 11 Ağustos – 5 Eylül, 29 Eylül – 23 Ekim ve 16 Kasım – 10 Aralık dönemlerinde sosyal alanda, arkadaşlıklar ve eşinizle ilgili konularda kendinizi daha kolay mutlu hissedebilirsiniz. Ancak 18 Temmuz – 11 Ağustos arasında gizli kalan şeyler daha karmaşık hale gelebilir.

Sağlık

2022’de Satürn’ün karşıt burcunuzda olması özellikle Aslan burcunun ikinci ve üçüncü on gününde doğanları sağlık alanında daha duyarlı kılmakta. Özellikle 6 Mart – 15 Nisan arasında kazalara, risk içeren durumlara karşı dikkatli davranmalısınız. 11 Mayıs’a kadar olan dönemde psikolojiniz zaman zaman dalgalanma eğiliminde ve bu dönemde daha pozitif bir bakış açı kurmaya özen göstermelisiniz.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte?

Her yıl 3 kez, ortalama 22 gün geri giden Merkür bu yıl geri hareketlerini hava elementinde başlıyor ve sonra toprak elementi burçlara geriliyor. Bu nedenle iletişim gezegeni Merkür’ün geri döndüğü zamanlarda iletişimde yavaşlamalar, yanlış anlamalar, beklemeler artabilir. Bu dönemlerde fikirlerinizi somut hale getirmek için acele etmemeli, zamanı daha iyi kullanmalı ve gerekli düzeltmelere gitmelisiniz.

2022’de Merkür ilk defa 14 Ocak – 4 Şubat arasında Saka burcunda geri gidecek ve 26 Ocak’ta Oğlak burcuna geri dönecek. Bu dönemde anlaşmalar, iş konuları, görüşmeler ve ticaret gibi konularda sıkışıklıklar, karışıklıklar, beklemeler söz konusu olabilir. 26 Ocak’tan sonra Merkür Oğlak’a gerileyeceği için bu dönemde çalışma koşulları ve iş yerine ait gelişmelerde daha sabırlı olmalısınız. İkinci gerileme, 10 Mayıs – 3 Haziran arasında İkizler burcunda olacağı için, bu dönemde gruplar, takım çalışmaları içinde bazı tekrarlar, eksikler gündeme gelebilir. Merkür 23 Mayıs’ta Boğa burcuna geri dönecek. Bu durum mesleki bir kararı ve iş konusunu yeniden ele almanız gerektiğine işaret edebilir. Son olarak 10 Eylül – 2 Ekim arasında Terazi burcundaki geri hareketinde görüşmeler, ziyaretler, iletişim ve yolculuklar içinde gecikmeler, yanlışlıklar yaşanabilir.  23 Eylül’de Merkür Başak burcuna geri döneceği için parasal alanda, gelirlerinizle ilgili bir durumu yeniden ele almak durumunda olabilirsiniz.

 

Yükselen burcunuza göre 2022

Aslan

Yükselen Koç

2022’nin ilk yarısında daha sabırlı olmanız gerekebilir. Askıda duran çok şey olabilir. Mayıs ayı ile birlikte, Jüpiter’in yükselen burcunuza gelmesi hem ruhsal hem de maddi konular açısından rahatlatıcı olacak. Bu yıl kendi maddi imkanlarınıza daha fazla odaklanmak ve yeteneklerinizi geliştirmek durumundasınız. Ortaklaşa işlerde, miras gibi işlerde bazı sıkıntılar gündeme gelebilir. 5 Nisan civarında gruplar ve arkadaşlıklar daha yorucu deneyimler getirebilir. 18 Mayıs civarında ani girişimlerden kaçınmak faydalı olacak. 20 Ağustos sonrasında yakın çevreniz ve iletişimden kaynaklanan hareketlilik sizi çok yoğun kılıyor. 30 Ekim sonrasında ise yavaşlamalısınız.

Yükselen Boğa

Uranüs’ün uyandırıcı ve yenileyici etkisi devam ediyor. Pek çoğunuz açısından özgürleştirici deneyimler var. Yılın ilk yarısında sosyal alanda, arkadaşlıklar boyutunda daha yapıcı gelişmeler var. 6 Mart- 15 Nisan arasında iş hayatında mücadele var. 11 Mayıs’tan sonra atacağınız adımlar sizi pek bilemediğiniz koşullar içine itebilir. Kariyer alanında 2023’e kadar yükler oldukça ağır olduğu için, gelecek yönünde yeni istekler gündeme geliyor. Mesleki konularda göstereceğiniz sebat karşılığını verecek. 2 Ağustos civarında tepkilerinizi biraz daha ölçülü kılmalısınız. 20 Ağustos sonrasında işte girişimler artıyor ancak harcamaları da kontrol almaya bakmalısınız.

Yükselen İkizler

2022’de iş hayatınızda ve genel olarak hedeflerinize ilerleme konusunda oldukça şanslısınız. Enerjinizin büyük bir bölümünü dış hayata ve nasıl tanındığınıza odaklayabilirsiniz. Yılın ilk aylarında terfi ya da mesleki değişikler mümkün. 11 Mayıs sonrasında da planlarınızı gerçekleştirmeniz zor olmayacak. Yılın ikinci yarısında sosyal alanda çok aktif olabilirsiniz. 29 Mayıs civarını iyi değerlendirmeye bakın. Genel olarak 2023 yılına kadar mesleki alanda istikrar devam ediyor. Ancak 20 Ağustos sonrasını çok daha iyi planlamalısınız. Bu dönemde çok etkin olabilirsiniz. Yine de büyük yenilikleri 30 Ekim’den önce tamamlamış olmalısınız.

Yükselen Yengeç

2022’de kendinizi geliştirebileceğiniz fırsatlara odaklanmalısınız. Psikolojik açıdan bir yenilenme yaşayacaksınız. 11 Mayıs’a kadar olan eğitim, hareket, uzaklarla ilgili gelişmeler size yeni düşünceler ve ilişkiler kazandırabilir. 11 Mayıs’tan sonra şans faktörü ve yükselen bir motivasyon var. Bu dönemde iş hayatınızda ve tanınırlığınızda önemli ilerlemeler kaydedebilirsiniz. İsteklerinizi ortaya koyun. Satürn bu dönemde 2023’e kadar mali konularda yükler taşıdığınızı ve finansal konularda daha önlemci olmak gereğine işaret etmekte. Özellikle 6 Mart – 15 Nisan arasında ortaklı parasal konularda daha dikkatli davranmalısınız. 30 Ekim’den sonraki günlerde gereksiz risklere girmemeli ve gereksiz endişelere kapılmamaya bakmalısınız.

Yükselen Aslan

Yıllık temaları dikkatle okuyunuz. Son bir yıl içinde şartlar çok değişti ve bu dönemde ilişkiler, karşılıklı konular daha büyük bir dikkat çekiyor. Bu süreçte ancak ilişkilerinizi daha iyi kullanarak ilerleyebilirsiniz. Bu nedenle objektif olmak, egonuzun tuzaklarına düşmemeniz daha önemli. Yılın ilk aylarında finansal işlerde belirli ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Ancak 11 Mayıs’tan sonra motivasyonunuzun ve gelişme çizginizin daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle 25 Mayıs – 5 Temmuz arasında cesaretinizi göstererek ilerleyebileceğiniz hevesli bir döneminizdesiniz. 20 Ağustos’tan sonra grup çalışmaları, arkadaşlıklar büyük bir hareketlilik kazanmakta. Ancak 30 Ekim sonrasında bu konularda daha dikkatli olmalısınız.

Yükselen Başak

2022’de ilişkilerinizi geliştirmek ve daha fazla görünürlük elde etmek mümkün  gözüküyor. Bu süreçte evlilik ve ortaklıklarda olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz. Sizi geliştirecek ve destekleyecek kişilere yönelebilirsiniz. 11 Mayıs sonrasında iş hayatında ortaklı işler, bazı parasal ayarlamalar, miras gibi konular dikkat çekebilir. Kariyerinizde 2023’e kadar daha yorucu koşullar var. Bu süreçte adeta çıraklık yapıyorsunuz, öğrenmeniz gereken çok şey olabilir. Ancak 20 Ağustos sonrasında mesleki alanda çok hırs yapabilirsiniz. Yine de bu alanda 30 Ekim2den sonra daha dikkatli ve sakin kalmaya özen göstermelisiniz.

Yükselen Terazi

2022’nin ilk ayında kişisel konulara, ev ve aileye yönelik hassasiyetler daha fazla olabilir. Yılın ilk aylarında sizi bağlayan daha çok durum söz konusu. Finansal işler ya da eşinizden, ortağınızdan kaynaklanan değişiklikler yüzünden daha çok uğraşabilirsiniz. Ancak 11 Mayıs sonrasında hızlanma ve kendinizi sosyal alanda daha dışadönük ve hevesli bulabileceğiniz gelişmeler başlamakta. Mayıs sonrasında evlilik ve kariyer alanında daha güçlü rüzgarlar bulacaksınız. Özellikle 25 Mayıs’tan sonra vites yükseltmektesiniz. Bu yıl 20 Ağustos sonrasında uzakları içine alan projeler, hareket ve yolculuk içeren durumlar sıklaşabilir. Ancak 30 Ekim’den sonra önemli girişimlerde aceleci olmamak yerinde olacak.

Yükselen Akrep

Nerede ise bir yıldır sizi eve, ailevi konulara bağlayan ve aynı zamanda kariyerinizde duraklamaya neden olan temalar var. Satürn 2023 yılına kadar mesleki alanda yeni bir temel atmanızı zorunlu kılıyor. Neyse ki 2022’nin ilk yarısında yaşam enerjiniz, hayata bakış açınız daha olumlu bir hale evrilmekte. Aşkta ve çocuklarınızla ilgili alanlarda daha fazla mutluluk mümkün. 11 Mayıs sonrasında ise işe yönelik yeni projeler ve artan bir hareketlilik söz konusu. Bu süreçte çok daha fazla çalışma ve deneyim kazanma fırsatı elde edeceksiniz. 20 Ağustos sonrasında ortaklı finansal işlere, miras ya da yatırım gibi konulara özellikle daha fazla dikkat etmelisiniz.

Yükselen Yay

2022 yılının ilk yarısında özel hayatınızda, evinize ve ailenize yönelik konularda hareketlilik, genişleme ve olumlu haberler var. 11 Mayıs’a kadar dönemde kendi iç dünyanızda daha çok dönebilirsiniz ancak bu tarihten sonra daha dışadönük ve eğlenceli, keyifli olabilecek deneyimler içinde olabilirsiniz. 2023’e kadar olan dönemde zihinsel açıdan daha organize ve sistemli ve sorumlu olabilirsiniz. Özellikle eğitim hayatındaki yükselen Yay’lar için olgunlaştırıcı deneyimler vurgulanmakta. Yılın ikinci yarısında aşkta, sevdiklerinizle ilgili konularda çok daha pozitif olabilirsiniz. Ancak 20 Ağustos sonrasında evlilik hayatında daha sakin olmak ve tartışmalı durumları iyi yönetmek gerekebilir.

Yükselen Oğlak

Yükselen Oğlak’lar için çevreleri ile daha geliştirici bir iletişime girme zamanı geldi. Düşüncelerini daha fazla paylaşabilecekleri ve özellikle yaratıcı konularda, tasarımla ilgili alanlarda çalışanlar için 11 Mayıs’a kadar oldukça verimli bir atmosfer söz konusu. 11 Mayıs sonrasında ise kendi özel hayatlarına, eve, aileye yönelik işlere daha çok zaman ayırabilirler. Bu süreçte gayrimenkul ve toprakla ilgili konularda yatırımlar ya da ev değişiklikleri de mümkün. Yılın ilk aylarında 24 Ocak – 6 Mart arasında yeni girişimler ve daha fazla cesaret gereği dikkat çekmekte. Aynı zamanda 6 Mart’a kadar ilişkiler ve aşkın da hassasiyet içerdiğini söyleyebiliriz. 30 Ekim sonrasında sağlık, işi düzeni konularına daha dikkatli yaklaşılmalı.

Yükselen Saka

Bu dönemde 2023’e kadar yükselen burcunuzda ilerleyen Satürn size dümene geçme ve hayatınızı daha iyi yönetme imkanı getiriyor. Sorumluluklarınız artmış olsa bile, kendi istediğiniz yönde ilerleme ve karar alma imkanınız var. 11 Mayıs’a kadar kişisel becerilerinizi, iş yeteneklerinizi daha verimli değerlendirebilir ve parasal kaynaklar bulabilirsiniz. Bu tarihten sonra kendinizi anlatmak, yeni fikirler geliştirmek daha dışadönük bir atmosfer getirecek. 6 Mart – 15 Nisan arasında ilişkilerinizi daha iyi yönetmeye çalışmalısınız. 20 Ağustos sonrasında aşk hayatınızda ve çocuklarınızı ilgilendiren konularda daha fazla şey yapmak isteyebilir ve çaba içine girebilirsiniz.

Yükselen Balık

2022 yükselen Balık’lar açısından son derece verimli, kişisel güven kazandıkları, yeni başlangıçlar yapabildikleri, daha ümitli ve başarılı bir yıl olabilir. Özellikle 11 Mayıs’a kadar süreyi çok iyi değerlendirmeye bakın. Eğitim, yabancılar ve kendine güven yolu ile pek çok kapı açabilirsiniz. 11 Mayıs sonrasında da girişim yeteneklerinizi ve kendinize olan güveni daha iyi kullanabileceksiniz. 15 Nisan – 25 Mayıs arasında son derece atılgan ve cesur davranabilirsiniz. Ancak hassasiyetlerinizi kontrol etmeye çalışmalısınız. 20 Ağustos sonrasında biraz daha karmaşık bir dönem başlamakta. Bu süreçte, evde ailede değişiklikler ve kariyeriniz açısından bitişler ve yeni başlangıçlar söz konusu olabilir.

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin. Tablolar ortalama değerlerdir.

 

23 Temmuz – 2 Ağustos

3 Ağustos – 12 Ağustos

13 Ağustos – 23 Ağustos

00:00

Boğa

İkizler

İkizler

00:30

İkizler

İkizler

Yengeç

01:00

İkizler

İkizler

Yengeç

01:30

İkizler

Yengeç

Yengeç

02:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

02:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

03:00

Yengeç

Yengeç

Aslan

03:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

04:00

Yengeç

Aslan

Aslan

04:30

Aslan

Aslan

Aslan

05:00

Aslan

Aslan

Aslan

05:30

Aslan

Aslan

Başak

06:00

Aslan

Aslan

Başak

06:30

Aslan

Başak

Başak

07:00

Başak

Başak

Başak

07:30

Başak

Başak

Başak

08:00

Başak

Başak

Başak

08:30

Başak

Başak

Terazi

09:00

Başak

Başak

Terazi

09:30

Başak

Terazi

Terazi

10:00

Terazi

Terazi

Terazi

10:30

Terazi

Terazi

Terazi

11:00

Terazi

Terazi

Akrep

11:30

Terazi

Terazi

Akrep

12:00

Terazi

Akrep

Akrep

12:30

Akrep

Akrep

Akrep

13:00

Akrep

Akrep

Akrep

13:30

Akrep

Akrep

Akrep

14:00

Akrep

Akrep

Yay

14:30

Akrep

Akrep

Yay

15:00

Akrep

Yay

Yay

15:30

Yay

Yay

Yay

16:00

Yay

Yay

Yay

16:30

Yay

Yay

Oğlak

17:00

Yay

Yay

Oğlak

17:30

Yay

Oğlak

Oğlak

18:00

Oğlak

Oğlak

Oğlak

18:30

Oğlak

Oğlak

Saka

19:00

Oğlak

Oğlak

Saka

19:30

Oğlak

Saka

Balık

20:00

Saka

Saka

Balık

20:30

Saka

Balık

Koç

21:00

Balık

Balık

Koç

21:30

Balık

Koç

Boğa

22:00

Koç

Koç

Boğa

22:30

Koç

Boğa

İkizler

23:00

Boğa

Boğa

İkizler

23:30

Boğa

İkizler

İkizler

Yükselen Burç Hesapla

Doğum anımızda ufukta yükselmekte olan burç, diğer adıyla yükselen burç bizim ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle ilişkimizi şekillendirir.

Aşk Uyumu

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl? Kendi burcunuzla onunkini karşılaştırın.