Aslan Burcu

Ateş + Sabit (23 Temmuz – 23 Ağustos)

ÖNEMLİ NOT: Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

İş hayatına değişim geliyor

2023’e genel bakış

Bu yıl hayatınızın pek çok alanında yeni koşullar, değişimler gündeme gelmeye başlıyor. Aslan’lar ve yükselen Aslan’lar son iki yılda ilişkiler cephesinde çok şey öğrendiler. Satürn 2020’den bu yana evlilik ve ortaklıklar alanına önemli tecrübeler ve testler getirdi. Bu pek kolay olmayan bir süreçti. Şimdi, 2023-2024’ten başlayarak evlilik ve ilişkiler alanında daha farklı bir süreç başlamakta.

Bu yıl şans ve gelişme gezegeni Jüpiter burcunuza daha fazla tanınma ve fırsatlardan yararlanma konusunda imkanlar getirmekte. 16 Mayıs’a kadar olan dönemde yeni insanlar, yeni çevreler ve yabancılarla ilgili konularda oldukça şanslısınız. Yeni adımlar ve başlangıçlar destekleniyor. Ufuklarınızı genişleterek çok farklı şeyler öğrenebileceğiniz olanaklar var. Eğitim, akademik uğraşlar, basın, medya ve yabancıları ilgilendiren konularda önünüzü açan kişiler, destekler ve kendinize daha fazla güven duyduğunuz alanlarda gelişme ve kendini gösterme şansına sahipsiniz. 16 Mayıs’a kadar bu konulardaki fırsatları kullanmaya bakmalı ve olaylara bakış açınızı canlı tutmalısınız. 16 Mayıs’tan sonra da, özellikle 4 Eylül’e kadar iş hayatında yükselme, yöneticilerden destek bulma ve unvanınızı yükseltme konusunda güzel fırsatlar var. Jüpiter’in kariyer evinizden geçecek olması iş hayatında ve belki de medeni durumunuzda, hatta çocuk sahibi olmak konusunda bile size daha olanak sağlayabilir.

Eğer 15-23 Ağustos doğumlu bir Aslan iseniz, bu yıl 7 Mart’a kadar daha yorucu, bağlayıcı ya da engeller, beklemeler yaratan bir dönemde olabilirsiniz. Özellikle Aslan burcunda doğanlar 2020’den bu yana en zor Satürn transitini yaşıyorlar. Bu süreçte tıkanmalar, isteklerinizin geri çevrilmesi ve motivasyon kaybı gibi gelişmeler yaşandı. Yükselen Aslan’lar ise özellikle iş hayatında ilişkilerini daha iyi yönetmeyi, farklı sorumluluklar almayı öğrendiler. Bir yandan da evlilik hayatını ilgilendiren kritik kararlar söz konusu oldu.

7 Mart’tan itibaren finansal alanda, borçlar, alacaklar ve içerisinde mali konuların, miras gibi ortaklı durumların olduğu işlerde daha gerçekçi ve sorumlu bir tutum sergilemek durumundasınız. Önümüzdeki 2,5 yıllık süre içinde, işte ve parasal konularda dengede tutulması gereken koşullar, başkalarına da bağlı olduğunuz durumlar gündeme gelebilir. İşle, sorumluluklarla ilgili krizleri, endişeleri yönetmeye başlayacaksınız. Bu bir borç altına girmek olabileceği gibi, eşinizin ya da ortağınızın maddi durumu ile daha fazla ilgilenmeyi de gerektirebilir.

Diğer yandan Uranüs bir süredir, 2018’den bu yana iş hayatında sürekli bir değişim, istikrarsızlıklar ve ani gelişen olaylar getirmekte. Sabit bir burç olarak değişime direnmekle birlikte aslında artık daha esnek davranmayı öğrenmeye başladınız. Eğer Aslan burcunda, 7-16 Ağustos tarihleri arasında doğmuş iseniz, 2023 yılında Uranüs’ün getirdiği hızlı değişiklikleri, sürprizleri daha iyi yönetmek durumundasınız. Bu süreçte işte ve ev cephesinde erkek figürleri içine alan ani değişiklikler sizi daha özgür de kılabilir. Ancak kişisel konularda daha yenilikçi ve esnek davranmak durumundasınız. Bu gelişmeler kimi zaman sabrınızı zorlasa da, bakış açınızı yenilemeniz büyük bir fayda sağlayacak.

Bu yıl Pluton ilk defa Oğlak’tan Saka burcuna geçiş yapmakta ve bu önemli transitin hayatınız üzerinde büyük dönüştürücü etkileri olacak. 2023-2024 yıllarında, evlilikte, iş hayatında, ilişkilerin önemli olduğu tüm alanlarda yeni ve dönüştürücü koşullar, kimi zaman üzerinizde baskı da yaratabilecek, tehdit niteliği taşıyarak sizi yönlendirebilecek durumlar başlayabilir. Eğer 23-24 Ağustos doğumlu bir Aslan iseniz, özellikle 23 Mart – 11 Haziran arasındaki yeni gelişmelere dikkat kesilmelisiniz. Yukarıda sözünü ettiğimiz alanlarda yepyeni koşullar, dönüştürücü gelişmeler söz konusu olmaya başlayabilir.

Bu yıl tutulmalar neler getiriyor ?

Bu yıl Ay düğümleri 17 Temmuz’a kadar Boğa-Akrep ekseninde kalırken, bu tarihten sonra Koç-Terazi eksenine geçecek. Bu nedenle yılın ilk yarısında kariyerinizi ve işinizi ilgilendiren konularda daha çok şey yapma fırsatınız olacak. Yılın ikinci yarısında ise yeni insanlar, yeni çevreler, uzaklar ve yabancılarla ilgili konularda, genel olarak iletişim alanında daha esnek ve yenilikçi davranabilirsiniz.

2023’ün ilk güneş tutulması 20 Nisan’da Koç burcunun son derecesinde gerçekleşecek. Genel olarak bu tutulmanın etkileri Ekim ayına sürecek. Bu dönemde hayata bakış açınızı, fikirlerinizi, yabancılarla ilişkili gelişmeleri ilerletme fırsatınız yüksek. Özellikle 14 Ekim’de Terazi burcundaki Güneş tutulması yılın son aylarında yakın çevrenize, kafaca meşgul olduğunuz konulara, çalışma koşullarınıza daha fazla meşguliyet getiriyor olacak.

2023’te Ay tutulmaları Akrep ve Boğa burçlarında gerçekleşecek. Ay tutulmaları değişikliklere gitmek, duygusal açıdan muhasebe yapmak ve belirli gelişmelerin sonuçlarını gördüğümüz  zamanlardır. Böyle zamanlarda uyanış ve farkındalık artar. Ancak duygusal açıdan daha yorucu da olabilir. 5 Mayıs’ta Akrep burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması ev ve aile hayatınıza, babanızla ya da toprakla, gayrimenkullerle ilgili konulara bazı sonuçlar ve değerlendirmeler getirebilir.  28 Kasım’da Boğa burcunda gerçekleşecek olan tam Ay tutulması ise özellikle iş hayatınız, unvan ve statünüzü ilgilendiren konularda bazı sonuçlar anlamına gelmekte.

İş, para ve kariyer olanakları

Bu yıl iş hayatınız açısından önemli fırsatlar var. Gerek kendinizi geliştirmek, eğitim ve yeni çevrelere açılmak, daha fazla kişi ile temas etmek, gerekse terfi elde etmek ve daha fazla kazanç ve tanınma açısından önünüze gelen fırsatları es geçmemeli, motivasyonunuzu yüksek tutmalısınız. Özellikle 16 Mayıs’tan başlayarak belirli olanaklar daha belirgin hale gelmeye başlayacak. Bu süreçte tanınırlığınız, işteki olanaklar daha görülür hale gelecek.

Diğer yandan 15-23 Ağustos doğumlu Aslan’lar yılın ilk döneminde daha sabırlı olmak durumundalar. Bu tarihler arasında doğmuşsanız, bazı bloklar, karşıtlık ya da olumsuz sonuçlar söz konusu olabilir. 7 Mart sonrasında iş hayatında finansal yönetim, ortaklı işlerden kaynaklanabilecek riskler, bankalarla ilgili işler daha fazla yükümlülük ve uzun vadeli düşünme gereği getirmekte.

Bu yıl,

25 Mart’a kadar olan dönemde gruplar içinde daha fazla mücadele ve yeniden gözden geçirilmesi gereken işler var. 12 Ocak’tan itibaren bu değişiklikleri daha hızlı gerçekleştirebilir ve takım çalışmalarında önemli değişikliklere gidebilirsiniz.  

25 Mart’tan 20 Mayıs’a kadar olan dönemde belirli hassasiyetler, zayıflıklar ya da gizli kalan koşullar iş hayatınızda stres kaynağı olabilir. Sizi bağlayan durumlara ve psikolojinize daha çok özen göstermelisiniz.

20 Mayıs – 10 Temmuz arasında daha hızlı adımlar atacak ve dümende olabileceksiniz. Bu dönemde kritik adımlar ve başlangıçlar var. Kendinizi ortaya koyma yönünde çok daha aktif davranabileceksiniz.

10 Temmuz – 27 Ağustos arasında iş hayatında planlama, nakit akışı ya da bütçenizi ilgilendiren konulara özen göstermelisiniz. Bu dönemde masraflar artarken, para kazandıracak işle ilgili girişimlere odaklanmak gerekiyor.

27 Ağustos – 12 Ekim arasında görüşmeler, pazarlıklar ve anlaşmalar açısından hararetli koşullar var. Bu dönemde hızlı değişiklikler, ziyaretler, evraklarla ilgili işler sizi daha çok meşgul edebilir.

12 Ekim – 24 Kasım tarihleri arasında iş hayatında bir duraklama, eve odaklanma ya da ailevi konular yüzünden yön değiştirme söz konusu olabilir. İşten ayrılıklar da bu döneme rastlayabilir.

24 Kasım – 4 Ocak arasında ise enerjinizi yeniden kazanabilirsiniz. Bu dönemde risk almak, kendinizi öne sürmek, spekülatif girişimler ve sizi duygusal açıdan daha tutkulu kılan koşullar içindesiniz.  

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Son iki yıldır ilişkilerinizde daha gerçekçi ve sorumluluk içeren koşullar var. Özellikle yükselen Aslan’lar bu süreçte kritik değerlendirmeler ve muhasebeler içinden geçiyorlar. Yürümeyen ilişkiler, evlilikler konusunda ciddi kararlar verildi. Satürn’ün bu transiti 7 Mart’a etkilerini devam ettirmekte. Eğer 15-23 Ağustos doğumlu bir Aslan iseniz, sözünü ettiğimiz gerçekçi bakış açısını ve ilişkilerinize yansıyan belirli engelleri, ciddiyet yaratan unsurları daha çok hissediyor olabilirsiniz.

Yine de bu süreçte aşk hayatınızı, özellikle evlilikle ilgili konuları olumlu hale getiren fırsatlar da yok değil. Özellikle 16 Mayıs’tan sonra gündeme gelebilecek evlilikler size daha yüksek bir statü ve hayatta ilerleme şansı getirebilir.

Ayrıca dikkat edelim zira bu yıl aşk gezegeni Venüs uzun süre sizin burcunuzda kalacak. Burcunuzda geri gidecek olan Venüs kuşkusuz bazı yavaşlamalara, hoşnutsuzluklara işaret edebilir ancak yine de 5 Haziran – 9 Ekim gibi uzunca sayılabilecek bir süre içinde, ilişkiler, arkadaşlıklar ve hayatın keyif veren yönleri üzerinde duracaksınız demektir.

Belirli dönemler örneğin 25 Mart – 20 Mayıs ve 12 Ekim – 24 Kasım tarihleri arasında duygusal açıdan bağlayıcı koşullar evde ve ailevi konularda bazı huzursuzluklara işaret edebilir.

Diğer yandan Venüs’ün burcunuz ile uyumlu olduğu 20 Şubat – 17 Mart, 11 Nisan – 7 Mayıs, 8 Kasım – 4 Aralık dönemlerinde arkadaşlıklar, mutluluk veren olaylar daha sık olabilir.

Ancak Venüs bu yıl 23 Temmuz – 4 Eylül tarihleri arasında Aslan burcunda geri harekette olacak. Bu transit aşk hayatınızı doğrudan etkileyebilir. Venüs geri hareket ettiğinde, ilişkilerimizde, aşk hayatında ya da değer verdiğimiz ve bizi mutlu eden konularda problemler, kararsızlıklar, gecikmeler ve hoşnutsuzluklar gündeme gelebilir. Genellikle bu dönemde evlilik, nişan, kutlama ve estetikle, kadınlarla ilgili işler ya da evde dekorasyon, tasarım gibi işler için pek kolay bir dönem olmayabilir. Özellikle evlilik gibi önemli kararlar başka tarihlere alınması daha uygun olabilir.

Sağlık

Eğer 15-23 Ağustos ve 23-24 Ağustos doğumlu bir Aslan iseniz, bu yıl sağlık ve bedensel konulara daha fazla dikkat edebilirsiniz. Bu dönemlerde yaşam enerjiniz düşebilir ya da olumsuz düşüncelere daha kolay kapılabileceğiniz için kendinizi gevşetmeyi öğrenmelisiniz. Ruhsal açıdan test edilebilirsiniz. Benzer şekilde, 12 Ekim – 24 Kasım tarihleri arasında ekstra işler, evde sizi yorabilecek koşullar da sağlığınıza yansıyabilir ve evde daha fazla zaman geçirmek durumunda olabilirsiniz.

Yılın ilk yarısında Jüpiter’in olumlu açısı genel olarak sağlık konularında daha koruyucu olacak. 16 Mayıs sonrasında zevklerde abartı sağlığınızı daha çok zorlayabilir.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte ?

Her yıl 3 kez, ortalama 22 gün geri giden Merkür bu yıl geri hareketlerini toprak burcu elementlerde yapıyor. Bu nedenle iletişim gezegeni Merkür’ün geri döndüğü zamanlarda özellikle parasal konularda, belirli bir projeyi hayata geçirme, somutlaştırma aşamasında, içinde tasarım, düzen, maddi kaynaklar ve yönetsel uğraşlarda bazı gecikmeler, yavaşlamalar ve planların tamamen değişmesi söz konusu olabilir. Merkür geri giderken pek çok şeyi revize edebilir, eksiklerinizi daha kolay görebilirsiniz. Genel olarak bu dönemlerde yeni anlaşmalar yapmaktan kaçınmalısınız. 

Merkür yıla geri harekette başlamakta. 18 Ocak’a kadar olan dönemde sağlık, düzen, iş ve çalışma koşulları açısından daha yorucu olabilir, pek çok şeyi tekrar yapmak durumunda kalabilirsiniz. 2023’te Merkür ilk defa 21 Nisan – 15 Mayıs tarihleri arasında Boğa burcunda geri gideceği için bu dönemde özellikle iş alanında, mesleki konularda, süregelen projelerdeki anlaşmaları yeniden ele almak gereği doğabilir. Merkür 23 Ağustos – 15 Eylül tarihleri arasında Başak burcunda geri gideceği için, bu dönemde parasal işlerde, iş hayatınızda ve birikimlerinizi yeniden kullanmak açısından düşünmeniz gereken pek çok durum ve detay olabiir. Son olarak 13 Aralık sonrasında 2 Ocak 2024’e kadar yine çalışma ortamınızı, beraber çalıştığınız kişileri, organizasyonel işleri gözden geçirmek durumunda kalabilirsiniz.

Aylık durumlar

İyi     ***

Orta   **

Zayıf   *

 

ASLAN

Ocak

Şubat

Mart

Nisan

Mayıs

Haziran

Temmuz

Ağustos

Eylül

Ekim

Kasım

Aralık

İş/Para

*

**

***

*

*

***

**

**

**

*

*

***

Aşk

**

**

***

**

**

***

**

**

***

**

**

**

Sağlık

**

**

**

*

*

**

***

**

**

*

*

***

Eğitim

*

**

***

**

**

**

***

**

**

***

**

**

 

Yaşınıza göre yıllık temanızı keşfedin

Yıl içinde sizin için özel önem taşıyan konuları bulmak için bu yıl doğum gününüze göre hangi yaşa girdiğinize bakmalısınız. Örneğin bu yıl 27 yaşına giriyorsanız, aşağıdaki tabloda görüldüğü gibi 4 nolu temayı yaşayacaksınız demektir. Bir önceki yılda ise 3 nolu temayı yaşıyordunuz. Eğer bu yıl 44 yaşına basıyorsanız, doğum gününüzden itibaren 9 nolu temayı yaşıyorsunuz demektir. Bu durumda bir önceki yılda 8 nolu temayı yaşıyordunuz. Aşağıda yılınızla ilgili önemli temaları okuyabilirsiniz.

Yaşınız

Tema

18, 30, 42, 54, 66, 78, 90

7

19, 31, 43, 55, 67, 79, 91

8

20, 32, 44, 56, 68, 80, 92

9

21, 33, 45, 57, 69, 81, 93

10

22, 34, 46, 58, 70, 82, 94

11

23, 35, 47, 59, 71, 83, 95

12

24, 36, 48, 60, 72, 84, 96

1

25, 37, 49, 61, 73, 85, 97

2

26, 38, 50, 62, 74, 86, 98

3

27, 39, 51, 63, 75, 87, 99

4

28, 40, 52, 64, 76, 88, 100

5

29, 41, 53, 65, 77, 89, 101

6

 

 

Yıllık temalar

1

Eğer 1 nolu yılı yaşıyorsanız bu yıl kişisel alanda önemli adımlar içinde olabilirsiniz. Bu yılınızda başlangıçların önemli bir yeri olacaktır. Kendinizi daha fazla gösterebileceğiniz, hayatınızın dümeninde olduğunuz bir yıldasınız. Niyetlerinize odaklanın. Hayat planınızda değişiklikler gideceğiniz bir yıldasınız. Bu yılınızda sağlığınıza ilişkin konulara daha çok önem vermelisiniz. Belirli bir yaştakiler için bu daha önemli olabilir. Daha fazla bilgi için, yükselen burcunuzun yöneticisinin haritanızda hangi evde olduğuna bakabilirsiniz.

2

Eğer 2 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda sahip olduğunuz maddi ve manevi değerler, parasal konular, gelirler daha fazla dikkatiniz çekebilir. İş hayatında gelirlerinizi arttırma yolunda adımlar atabilirsiniz. Kişisel yeteneklerinizi daha çok seferber edebilirsiniz. Bu yılınızda harcamalar da dikkat çekebilir. Birikimlerinizi, tasarruflarınızı daha iyi kullanmaya özen göstermelisiniz. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 2. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

3

Eğer 3 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda çevrenizde hareket, iletişim ve değişiklikler daha fazla dikkat çekecektir. Bu yıl düşüncelerinizi aktarmak, anlatmak, yazmak ve tasarlamak önemli faaliyetler olabilir. Eğitim, medya, yeteneklerinizi gösterebileceğiniz konulara daha çok zaman ayırabilirsiniz. Kardeşler ve yakın çevrenizdekiler sizin için önem kazanabilir. Daha fazla yolculuk ve hareket olabilir. Zihinsel açıdan hareketli bir yılınızdasınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 3. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

4

Eğer 4 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda şahsi alanda önemli değişiklikler, bitişler ve yeni başlangıçlar gündeme gelecektir. Evinizi, ailenizi ilgilendiren konular özellikle dikkat çekebilir. Ebeveyn ile ilgili gelişmeler, içerisinde toprak ve gayrimenkulün ya da ülkenin önemli olduğu değişiklikler, evde sizi meşgul eden koşullar, yerleşime ait konular önemli sonuçlar getirecektir. Köklerle, atalarla, sizi toprağa bağlayan nedenlerle ilgili konular da gündeme gelebilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 4. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

5

Eğer 5 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda yaratıcı çalışmalar, çocuk doğumu, aşk ve keyif getiren konular dikkat çekecektir. Bu yılınızda kendinizi daha çok gösterebilir, kazançlar elde edebilirsiniz. Hayat daha eğlenceli de olabilir, ödüller gündeme gelebilir. Aynı zamanda aşk hayatınız da vurgulanabilir. Hayatın eğlenceli yönlerine açıksınız. Çocuk sahibi olmak gibi bir konu gündemde ise iyice öne çıkabilir. İçerisinde risk olan ve masraf çıkaran olaylar da dikkat çekebilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 5. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

6

Eğer 6 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda sizi uğraştıran konular ve  çabalar dikkat çekebilir. İş değişiklikleri, işle ilgili problem, iş ortamındaki gelişmeler ve atmosfer daha uğraştırıcı, yıpratıcı da olabilir. Bu yılınızda hizmet ve çıraklık etmek vurgusu var. Kimi zaman sağlık ve hastalıklar da dikkat çekebilir, bu kimi zaman başkalarının problemleri de olabilir. Bu yılınızda enerjinizi doğru şekilde kullanmaya odaklanacaksınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 6. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

7

Eğer 7 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda evlilik, ilişkiler ve başkalarına dayalı konular daha fazla dikkat çekebilir. Bu yılınızda tek başına hareket etmeyecek ve ilişkilerinizde bir denge kurmaya çalışacaksınız. Kimi zaman karşıtlıklar, düşmanlıklar da gündeme gelebilir. Evlilik ya da boşanma ile ilgili bir karar söz konusu olabilir. Davalara ilişkin koşullar dikkat çekebilir. Bu yıl bedeninize gelebilecek darbelere, kazalara ve risklere karşı daha uyanık olmalısınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 7. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

8

Eğer 8 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınız dönüşüm ve değişim yılı olacaktır. Belirli korkular ve engeller gündeme gelebilir. Mücadelenizle pek çok şeyi geride bırakabileceksiniz. Bu yılınızda psikolojik bir değişim içinde olabilirsiniz. Çevrenizde ölüm ve yeniden doğum, kriz temaları dikkat çekebilir. Aynı zamanda finansal işler, borçlar, vergiler, yatırım ve mirasın da önemli olabileceği, başkaları ile paylaşımlı maddi kararlar, değişiklikler gündeme gelebilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 8. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

9

Eğer 9 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda ufuklarınızı geliştirmek adına çok şey yapabilir ve yeni bir öğrenme sürecine girebilirsiniz. Daha geniş düşünebilir, yabancılarla karşılaşabilir, yolculuklar yapabilirsiniz. Eğitimde, akademik alanda, medya ve yayıncılık konularında hareketli bir yıl olabilir. Yeni insanlar, yabancılar ve size danışmanlık verecek kişilerle karşılaşabilirsiniz. Fikir ve inançlarınızı daha fazla yayma ve paylaşma imkanı bulabilirsiniz. İnançlar alanında olaylara daha geniş bakmalı, aşırı yargılayıcı ve fanatik olmamalısınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 9. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

10

Eğer 10 nolu yılı yaşıyorsanız, bu her açıdan önemli ve dikkat çekici bir yıl içinde olduğunuzu gösterir. Statünüz, medeni durumunuz ve sorumluluklarınız açısından önemli değişiklikler deneyimleyebilirsiniz. Bu yıl dikkat çekmek, herkesin gözü önünde olmak mümkün olabilir. Bu olumlu ya da olumsuz bir şekilde haritanızın durumuna göre olacaktır. Bu yıl bir terfi, görev ve sorumluluk değişikliği, evliliği ilgilendiren gelişmeler size çok şey getirebilir. Oldukça meşgul bir yılınızdasınız. Kariyeriniz ile ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 10. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

11

Eğer 11 nolu yılı yaşıyorsanız, bu daha olumlu, niyetlerinize ulaşabildiğiniz, hayata daha dengeli şekilde yaklaştığınız bir yıl olacaktır. Bu yılınızda arkadaşlarınız, gruplar, sosyal konular özellikle dikkat çekici olabilir. Gruplar içinde daha aktif olabilir ve ümitlerinizi yenileyebilirsiniz. Olumlu düşünceler ve işten kazançlar söz konusu. Çocuklarla ilgili konular da gündemde olabilir. Umutlarınız yönünde destekleyici bir yıldasınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 11. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

12

Eğer 12 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda ruhsal açıdan çok şey öğrenebilirsiniz. Bu tecrübeler size daha fazla kabullenme getirecektir. Bu yıl pek kolay olmayabilir ama sonunda kendiniz ile ilgili pek çok şey öğrenebilirsiniz. Kimi zaman bu yılınızda sizi izole eden şanssızlıklar, kayıplar gündeme gelebilir. Kendi içinize daha çok dönerek bir hazırlık yaşayabilirsiniz. Sabırlı göstermeyi öğreniyorsunuz. Egonuz test altında. Haritanızın durumuna göre, gizli düşmanlıklar, belalar, hesapta olmayan olaylar dahi yaşanabilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 12. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin. Tablolar ortalama değerlerdir.

 

23 Temmuz – 2 Ağustos

3 Ağustos – 12 Ağustos

13 Ağustos – 23 Ağustos

00:00

Boğa

İkizler

İkizler

00:30

İkizler

İkizler

Yengeç

01:00

İkizler

İkizler

Yengeç

01:30

İkizler

Yengeç

Yengeç

02:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

02:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

03:00

Yengeç

Yengeç

Aslan

03:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

04:00

Yengeç

Aslan

Aslan

04:30

Aslan

Aslan

Aslan

05:00

Aslan

Aslan

Aslan

05:30

Aslan

Aslan

Başak

06:00

Aslan

Aslan

Başak

06:30

Aslan

Başak

Başak

07:00

Başak

Başak

Başak

07:30

Başak

Başak

Başak

08:00

Başak

Başak

Başak

08:30

Başak

Başak

Terazi

09:00

Başak

Başak

Terazi

09:30

Başak

Terazi

Terazi

10:00

Terazi

Terazi

Terazi

10:30

Terazi

Terazi

Terazi

11:00

Terazi

Terazi

Akrep

11:30

Terazi

Terazi

Akrep

12:00

Terazi

Akrep

Akrep

12:30

Akrep

Akrep

Akrep

13:00

Akrep

Akrep

Akrep

13:30

Akrep

Akrep

Akrep

14:00

Akrep

Akrep

Yay

14:30

Akrep

Akrep

Yay

15:00

Akrep

Yay

Yay

15:30

Yay

Yay

Yay

16:00

Yay

Yay

Yay

16:30

Yay

Yay

Oğlak

17:00

Yay

Yay

Oğlak

17:30

Yay

Oğlak

Oğlak

18:00

Oğlak

Oğlak

Oğlak

18:30

Oğlak

Oğlak

Saka

19:00

Oğlak

Oğlak

Saka

19:30

Oğlak

Saka

Balık

20:00

Saka

Saka

Balık

20:30

Saka

Balık

Koç

21:00

Balık

Balık

Koç

21:30

Balık

Koç

Boğa

22:00

Koç

Koç

Boğa

22:30

Koç

Boğa

İkizler

23:00

Boğa

Boğa

İkizler

23:30

Boğa

İkizler

İkizler

 

Yükselen Burç Hesaplama

Doğum anımızda ufukta yükselmekte olan burç, diğer adıyla yükselen burç bizim ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle ilişkimizi şekillendirir.

Burç Uyumu

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl? Kendi burcunuzla onunkini karşılaştırın.