Balık Burcu

Su + Değişken (20 Şubat – 20 Mart)

ÖNEMLİ NOT: Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

Çeki düzen zamanı

2023’e genel bakış

2023 bir dönemin bittiği, yeni kapıların açılmaya başladığı bir yıl olacak. Artık ayaklarınızı daha sağlam basıp, daha sorumlu ve gerçekçi kararlar alabileceksiniz. Özellikle yükselen burcu Balık olanlar açısından son iki yılda belirsizlikler, yönsüzlükler ve izolasyon getiren koşullar yaşanmıştı. İş hayatında, kariyer alanında elde olmayan nedenler ağır basıyordu. Şimdi bu yıl 7 Mart’tan bu koşullar yerini, kendinizi daha çok dümende hissedebileceğiniz bir döneme bırakacak.

Şans ve gelişme gezegeni Jüpiter, aynı zamanda burcunuzun da yöneticisi olarak bu yıl kendi kaynaklarınızı ve yeteneklerinizi kullanma alanında daha aktif olabileceğinizi gösteriyor. 16 Mayıs’a kadar olan dönemde Jüpiter yeni gelirler yaratmak ve iş hayatında cesaret göstermek açısından oldukça destekleyici olacak. Uzaklarla, yabancılarla ilgili işler, nakit durumunuzu daha olumlu hale getirebilecek fırsatlar var. Bu dönemde işle ilgili harcamalar, masraflar da artabileceği için bütçenizi daha gerçekçi şekilde yönetmeye özen göstermelisiniz. 16 Mayıs sonrasında ticaret, görüşmeler ve anlaşmalar daha somut sonuçlar getirebilir. Yılın ikinci yarısında daha fazla hareket, yolculuk ve ziyaret içerebilecek koşullar var. Düşüncelerinizi, artistik yeteneklerinizi, tasarımla alakalı olabilecek faaliyetlerinizi daha karlı hale getirebilirsiniz. Çevresel canlılık, belki kardeşler ya da yakınlar da iş açısından harekete geçirici olabilir. Bu transit aynı zamanda öğrenciler açısından da daha olumlu ve verimli bir eğitim dönemi anlamına gelmekte.

Diğer yandan, 7 Mart sonrasında, özellikle 19-26 Şubat doğumlu olan Balık’lar Satürn’ün disipline eden, kurallar içeren, daha fazla sorumluluk ve test edici yönleri ile karşılaşacaklar. Bu transit özellikle yükselen burcu Balık olanlar için daha toparlayıcı ve temel atıcı olacaktır. Gündüz doğanlar özellikle Satürn’ün getirdiği sorumlulukları daha kolay yönetebilecekler. Her durumda Satürn önümüzdeki 2,5 yıl boyunca daha uzun vadeli düşünmek, sınırlarınızı yeniden çizmek ve hayata bakış açınızı netleştirmeniz ve daha üretken olabilmeniz için size yeni bir gerçeklik ve sorumluluk anlayışı getirecek. Bu transitten korkmamalı, aksine sizden talep ettiği gerçekçi bakış açınızı yerine getirmeye çalışmalısınız. Diğer yandan yaşça büyük olan Balık’lar bu transit altında bedenlerine, sağlıklarına daha ciddi yaklaşmak gereği duyabilirler.

Uranüs’ün uyarıcı ve yumuşak şekilde uyandırıcı etkisi bu yıl da devam ediyor. Bu transit sayesinde sanatsal, düşünsel konularda daha yaratıcı ve özgün olabilirsiniz. Ticari konularda yeni bağlantılar, olumlu haberler ve sürprizler de söz konusu. Özellikle 4-13 Mart doğumlu olan Balık’lar Uranüs’ün canlandırıcı ve yenileyici etkisinden daha fazla yararlanabilirler. Orijinal düşünceler, buluşlar, eğitimde ve tasarım içeren konularda farklı ve yeni tutumlara açık olabileceksiniz. Biraz cesaret göstermeyi de unutmamalısınız.

Bu dönemde Neptün de burcunuzdaki yolculuğunu devam ettiriyor. Bu gezegen sizi daha spiritüel, yaratıcı ve sınırları pek belirli olmayan, hassas konulara da yöneltmekte. Neptün büyük bir hayal gücü ve esin getirirken sizi adeta büyülüyor ve egonuzu terbiye ediyor. Böylece katı kalıplardan uzaklaşıyor ve hayatınıza yeni bir gözle bakabiliyorsunuz. Ancak bu gezegen son derece dağıtıcı ve egonuza ait sınırları, gerçekleri ortadan kaldırıcı da olabileceği için yön ve motivasyonunuzu gözden geçirmeyi ihmal etmemelisiniz. Çoğu zaman bu transit aşırı hayal, bedensel açıdan etki altında kalma, ilaçlardan, kimyasallardan aşırı etkilenme anlamına da gelir. Özellikle 12-17 Mart doğumlu olan Balık’lar işte, hayat yönlerinde ve erkek figürlerle ilişkilerinde aşırı bir idealizm, körlük ya da bazı güvenilmezlikler, yanılgılar da yaşayabilirler. Neyse ki Satürn’ün burcunuza ilerliyor oluşu size bu konuda oldukça yardımcı olacak.

Eğer 17-20 Mart doğumlu bir Balık iseniz, bu yıl Pluton’un kurduğu olumlu açı sayesinde kişisel gücünüzü daha kararlı şekilde kullanabilirsiniz. Bu tarihler arasında doğanlar sosyal alanda, yönetsel konularda başkalarından destek görebilirler ve kendi yönetici kapasitelerini, ikna edici şekilde, kararlı şekilde kullanabilirler. Pluton transiti kişisel bir dönüşüm içinde olduğunuzu da anlatmakta.

Bu yıl tutulmalar neler getiriyor ?

Bu yıl Ay düğümleri 17 Temmuz’a kadar Boğa-Akrep ekseninde kalırken, bu tarihten sonra Koç-Terazi eksenine geçecek. Bu nedenle yılın ilk yarısında zihinsel alanda, yakın çevrenizde, görüşmeler içinde daha etkin olabilirsiniz. Yılın ikinci yarısında ortaklı işler, finansal konular, mali olaylar sizin için daha uğraştırıcı olabilir.

2023’ün ilk güneş tutulması 20 Nisan’da Koç burcunun son derecesinde gerçekleşecek. Genel olarak bu tutulmanın etkileri Ekim ayına sürecek. Bu dönemde işiniz, nakit durumunuz ve parasal konularda daha fazla çaba içindesiniz, bu yönde daha yapıcı davranabilirsiniz.  Özellikle 14 Ekim’de Terazi burcundaki Güneş tutulması yılın son aylarında eşinizin ya da ortağınızın maddi konularına, yatırımlar ve işle ilgili gelişmelere daha odaklı olabileceğinizi göstermekte.

2023’te Ay tutulmaları Akrep ve Boğa burçlarında gerçekleşecek. Ay tutulmaları değişikliklere gitmek, duygusal açıdan muhasebe yapmak ve belirli gelişmelerin sonuçlarını gördüğümüz  zamanlardır. Böyle zamanlarda uyanış ve farkındalık artar. Ancak duygusal açıdan daha yorucu da olabilir. 5 Mayıs’ta Akrep burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması hayata bakış açınız, inançlarınız ve aynı zamanda uzaklar, yabancılar, eğitim ve yolculuk içeren bir alanda bir muhasebe yapmanıza neden olabilir. 28 Kasım’da Boğa burcunda gerçekleşecek olan tam Ay tutulması ise düşünce ve görüşmeler bazında, yakın çevrenizde ve kardeşlerle de ilgili olabilecek bir konuda karar vermenize yol açabilir.

İş, para ve kariyer olanakları

2023’te kariyer ve sorumluluklar gezegeni Satürn’ün burcunuza girmesi iş hayatınızda yeni başlangıçlar yapabileceğinizi gösteriyor. Bu yeni bir iş olabileceği gibi bulunduğunuz yerde daha fazla sorumluluk ve makam getiren bir gelişme de olabilir. 19-26 Şubat doğumlu olan Balık’lar üzerlerinde daha fazla sorumluluk hissedebilecekleri için, sağlık ve düzen konularına da özen göstermeliler. Yükselen burcu Balık olanlar açısından da kendi sınırlarını, ilişkilerini daha iyi yönetebilecekleri bir dönem başlıyor. Yılın ilk yarısında imkan dahilinde olan maddi kaynakları daha iyi kullanmak, birikimleri doğru yönetmek gereği var. 16 Mayıs sonrasında düşünsel alanda, tasarım, yazı ve ticaret gibi konularda daha verimli çalışmalar yapabilirsiniz. Eğer 17-20 Mart doğumlu bir Balık iseniz güçlü kişilerden destek görmek ve kişisel gücünüzü kullanmak konusunda daha şanslı sayılırsınız.

Bu yıl,

25 Mart’a kadar olan dönemde özel ya da ailevi konular, ev ve yerleşim açısından zor ve bekleme yaratan koşullar devam ediyor, bu durum özellikle iş hayatında tıkanma ve bitişler getirmekte. Neyse ki 12 Ocak’tan itibaren ev ve işiniz ile ilgili konuları toparlama yönünde hız kazanabilirsiniz.

25 Mart’tan 20 Mayıs’a kadar olan dönemde yaratıcılığınızı ortaya koymak, duygusal bir kararlılık göstermek, içerisinde sahne ve yaratıcılık olan konularda daha aktif bir tutum göstermeniz mümkün. Bu dönemde spekülatif konularda da odaklanabilirsiniz.

20 Mayıs – 10 Temmuz arasında iş odaklı olmak, çok çalışmak ve iş ortamındaki çabalara katılmak önem kazanıyor.  Bu dönemde enerjinizi  verimli bir şekilde kullanmaya bakmalısınız. İş ortamındaki kişisel çatışmalar sizi zorlayabilir. Düzen ve hizmet alanında aksilikler gündeme gelebilir.

10 Temmuz – 27 Ağustos arasında önemli değerlendirmeler, muhasebeler ve sonuçlar var. Bu dönemde karşıtlık içerebilecek durumlara, davalara ya da rekabet olan koşullara daha soğukkanlı yaklaşmaya bakmalısınız.

27 Ağustos – 12 Ekim arasında finansal alanda, borçlar, vergiler ya da miras gibi ortaklı durumlar içinde bazı endişeler, kayıplar gündeme gelebilir.

12 Ekim – 24 Kasım tarihleri arasında son derece kararlı davranabilirsiniz. İnançlarınız ve düşünceleriniz yönünde bir mücadele ortaya koyabilirsiniz. Uzaklar, yolculuklar ve yabancılarla ilgili işler de sizi oyalayabilir.

24 Kasım – 4 Ocak arası kariyeriniz ve sorumluluklarınız açısından oldukça belirleyici gözüküyor. Bu dönemde daha fazla hırs, rekabet ve başarma arzusu var. İş hayatında çok aktif ve kararlısınız ancak üstleriniz ile ilişkilerinizde daha dengeli olmaya çalışmalısınız.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Bu yıl aşk hayatınız açısından çok dikkat çekici koşullar olmamakla birlikte, belirli dönemlerde mutluluk getiren olaylar dikkat çekiyor. Ancak bu yıl iş ve sorumluluklar alanında daha fazla uğraş vereceğiniz aşk ve eğlence içeren konulara zaman bulmakta biraz zorlanabilirsiniz.

4-13 Mart doğumlu Balık’lar hayatlarını yenilemeye daha açık gözüküyorlar ve sosyal konularda çok daha aktif olabilirler, diğer yandan 12-17 Mart doğumlular ilişkilerinde daha seçici ve mantıklı davranmaya özen göstermeliler, zira kolayca dağılabilecekleri güçlü bir Neptün transiti altındalar.

Evli Balık’lar 10 Temmuz – 27 Ağustos arasında beraberliklerinde daha tepkisel ve eleştirel durumlarla karşılaşabilirler, bu nedenle bu dönemde sınırlarına dikkat etmeliler.

Venüs’ün burcunuz ile uyum içinde olduğu 27 Ocak – 20 Şubat, 7 Mayıs – 5 Haziran ve 4-29 Aralık tarihleri arasında aşkta güzel zamanlara, keyif veren beraberliklere daha açık duruyor olacaklar.

Sağlık

Sağlığınıza daha çok özen göstermeniz gereken bir yılda olabilirsiniz. Özellikle 7 Mart sonrasında Satürn’ün burcunuza ilerlemesi sizi daha yüklü ve sorumlu kılarken, iyimserliğinizi yüksek tutmaya dikkat etmelisiniz. Aşırı çalışma ve işle ilgili sorumluluklar 20 Mayıs – 10 Temmuz arasında kendinize daha çok özen göstermenizi ve dinlenmenizin gerekli olabileceğini gösteriyor.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte ?

Her yıl 3 kez, ortalama 22 gün geri giden Merkür bu yıl geri hareketlerini toprak burcu elementlerde yapıyor. Bu nedenle iletişim gezegeni Merkür’ün geri döndüğü zamanlarda özellikle parasal konularda, belirli bir projeyi hayata geçirme, somutlaştırma aşamasında, içinde tasarım, düzen, maddi kaynaklar ve yönetsel uğraşlarda bazı gecikmeler, yavaşlamalar ve planların tamamen değişmesi söz konusu olabilir. Merkür geri giderken pek çok şeyi revize edebilir, eksiklerinizi daha kolay görebilirsiniz. Genel olarak bu dönemlerde yeni anlaşmalar yapmaktan kaçınmalısınız.

Merkür yıla geri harekette başlamakta. 18 Ocak’a kadar olan dönemde gruplar içinde, takım çalışmalarında ve iş hayatında gecikmeler ve daha zor ilerleyen koşullar dikkat çekebilir. 2023’te Merkür ilk defa 21 Nisan – 15 Mayıs tarihleri arasında Boğa burcunda geri gideceği için bu dönemde tasarım içeren işlerde, görüşmeler, pazarlıklar ve anlaşmalar ve iletişimde gecikmeler söz konusu olabilir. Merkür 23 Ağustos – 15 Eylül tarihleri arasında Başak burcunda geri gideceği için, bu dönemde özellikle karşılıklı görüşmeler, denge ve diplomasi gerektiren uğraşlar, eşinizden ya da ortaklı işlerden kaynaklanan konularda daha iyi organize olmaya bakmalısınız. Son olarak 13 Aralık sonrasında 2 Ocak 2024’e kadar olan dönemde gruplar, arkadaşlıklar ve gelecekle ilgili beklentilerinizde değişiklikler, revizyonlar gündeme gelebilir.   

Aylık durumlar

İyi     ***

Orta   **

Zayıf   *

BALIK

Ocak

Şubat

Mart

Nisan

Mayıs

Haziran

Temmuz

Ağustos

Eylül

Ekim

Kasım

Aralık

İş/Para

*

**

***

**

*

**

**

*

*

**

***

*

Aşk

**

***

**

**

***

**

**

*

**

**

**

***

Sağlık

**

**

***

***

**

**

*

*

**

***

**

*

Eğitim

**

*

***

**

**

**

***

**

**

**

***

**

 

Yaşınıza göre yıllık temanızı keşfedin

Yıl içinde sizin için özel önem taşıyan konuları bulmak için bu yıl doğum gününüze göre hangi yaşa girdiğinize bakmalısınız. Örneğin bu yıl 27 yaşına giriyorsanız, aşağıdaki tabloda görüldüğü gibi 4 nolu temayı yaşayacaksınız demektir. Bir önceki yılda ise 3 nolu temayı yaşıyordunuz. Eğer bu yıl 44 yaşına basıyorsanız, doğum gününüzden itibaren 9 nolu temayı yaşıyorsunuz demektir. Bu durumda bir önceki yılda 8 nolu temayı yaşıyordunuz. Aşağıda yılınızla ilgili önemli temaları okuyabilirsiniz.

Yaşınız

Tema

18, 30, 42, 54, 66, 78, 90

7

19, 31, 43, 55, 67, 79, 91

8

20, 32, 44, 56, 68, 80, 92

9

21, 33, 45, 57, 69, 81, 93

10

22, 34, 46, 58, 70, 82, 94

11

23, 35, 47, 59, 71, 83, 95

12

24, 36, 48, 60, 72, 84, 96

1

25, 37, 49, 61, 73, 85, 97

2

26, 38, 50, 62, 74, 86, 98

3

27, 39, 51, 63, 75, 87, 99

4

28, 40, 52, 64, 76, 88, 100

5

29, 41, 53, 65, 77, 89, 101

6

 

 

Yıllık temalar

1

Eğer 1 nolu yılı yaşıyorsanız bu yıl kişisel alanda önemli adımlar içinde olabilirsiniz. Bu yılınızda başlangıçların önemli bir yeri olacaktır. Kendinizi daha fazla gösterebileceğiniz, hayatınızın dümeninde olduğunuz bir yıldasınız. Niyetlerinize odaklanın. Hayat planınızda değişiklikler gideceğiniz bir yıldasınız. Bu yılınızda sağlığınıza ilişkin konulara daha çok önem vermelisiniz. Belirli bir yaştakiler için bu daha önemli olabilir. Daha fazla bilgi için, yükselen burcunuzun yöneticisinin haritanızda hangi evde olduğuna bakabilirsiniz.

2

Eğer 2 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda sahip olduğunuz maddi ve manevi değerler, parasal konular, gelirler daha fazla dikkatiniz çekebilir. İş hayatında gelirlerinizi arttırma yolunda adımlar atabilirsiniz. Kişisel yeteneklerinizi daha çok seferber edebilirsiniz. Bu yılınızda harcamalar da dikkat çekebilir. Birikimlerinizi, tasarruflarınızı daha iyi kullanmaya özen göstermelisiniz. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 2. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

3

Eğer 3 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda çevrenizde hareket, iletişim ve değişiklikler daha fazla dikkat çekecektir. Bu yıl düşüncelerinizi aktarmak, anlatmak, yazmak ve tasarlamak önemli faaliyetler olabilir. Eğitim, medya, yeteneklerinizi gösterebileceğiniz konulara daha çok zaman ayırabilirsiniz. Kardeşler ve yakın çevrenizdekiler sizin için önem kazanabilir. Daha fazla yolculuk ve hareket olabilir. Zihinsel açıdan hareketli bir yılınızdasınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 3. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

4

Eğer 4 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda şahsi alanda önemli değişiklikler, bitişler ve yeni başlangıçlar gündeme gelecektir. Evinizi, ailenizi ilgilendiren konular özellikle dikkat çekebilir. Ebeveyn ile ilgili gelişmeler, içerisinde toprak ve gayrimenkulün ya da ülkenin önemli olduğu değişiklikler, evde sizi meşgul eden koşullar, yerleşime ait konular önemli sonuçlar getirecektir. Köklerle, atalarla, sizi toprağa bağlayan nedenlerle ilgili konular da gündeme gelebilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 4. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

5

Eğer 5 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda yaratıcı çalışmalar, çocuk doğumu, aşk ve keyif getiren konular dikkat çekecektir. Bu yılınızda kendinizi daha çok gösterebilir, kazançlar elde edebilirsiniz. Hayat daha eğlenceli de olabilir, ödüller gündeme gelebilir. Aynı zamanda aşk hayatınız da vurgulanabilir. Hayatın eğlenceli yönlerine açıksınız. Çocuk sahibi olmak gibi bir konu gündemde ise iyice öne çıkabilir. İçerisinde risk olan ve masraf çıkaran olaylar da dikkat çekebilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 5. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

6

Eğer 6 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda sizi uğraştıran konular ve  çabalar dikkat çekebilir. İş değişiklikleri, işle ilgili problem, iş ortamındaki gelişmeler ve atmosfer daha uğraştırıcı, yıpratıcı da olabilir. Bu yılınızda hizmet ve çıraklık etmek vurgusu var. Kimi zaman sağlık ve hastalıklar da dikkat çekebilir, bu kimi zaman başkalarının problemleri de olabilir. Bu yılınızda enerjinizi doğru şekilde kullanmaya odaklanacaksınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 6. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

7

Eğer 7 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda evlilik, ilişkiler ve başkalarına dayalı konular daha fazla dikkat çekebilir. Bu yılınızda tek başına hareket etmeyecek ve ilişkilerinizde bir denge kurmaya çalışacaksınız. Kimi zaman karşıtlıklar, düşmanlıklar da gündeme gelebilir. Evlilik ya da boşanma ile ilgili bir karar söz konusu olabilir. Davalara ilişkin koşullar dikkat çekebilir. Bu yıl bedeninize gelebilecek darbelere, kazalara ve risklere karşı daha uyanık olmalısınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 7. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

8

Eğer 8 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınız dönüşüm ve değişim yılı olacaktır. Belirli korkular ve engeller gündeme gelebilir. Mücadelenizle pek çok şeyi geride bırakabileceksiniz. Bu yılınızda psikolojik bir değişim içinde olabilirsiniz. Çevrenizde ölüm ve yeniden doğum, kriz temaları dikkat çekebilir. Aynı zamanda finansal işler, borçlar, vergiler, yatırım ve mirasın da önemli olabileceği, başkaları ile paylaşımlı maddi kararlar, değişiklikler gündeme gelebilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 8. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

9

Eğer 9 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda ufuklarınızı geliştirmek adına çok şey yapabilir ve yeni bir öğrenme sürecine girebilirsiniz. Daha geniş düşünebilir, yabancılarla karşılaşabilir, yolculuklar yapabilirsiniz. Eğitimde, akademik alanda, medya ve yayıncılık konularında hareketli bir yıl olabilir. Yeni insanlar, yabancılar ve size danışmanlık verecek kişilerle karşılaşabilirsiniz. Fikir ve inançlarınızı daha fazla yayma ve paylaşma imkanı bulabilirsiniz. İnançlar alanında olaylara daha geniş bakmalı, aşırı yargılayıcı ve fanatik olmamalısınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 9. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

10

Eğer 10 nolu yılı yaşıyorsanız, bu her açıdan önemli ve dikkat çekici bir yıl içinde olduğunuzu gösterir. Statünüz, medeni durumunuz ve sorumluluklarınız açısından önemli değişiklikler deneyimleyebilirsiniz. Bu yıl dikkat çekmek, herkesin gözü önünde olmak mümkün olabilir. Bu olumlu ya da olumsuz bir şekilde haritanızın durumuna göre olacaktır. Bu yıl bir terfi, görev ve sorumluluk değişikliği, evliliği ilgilendiren gelişmeler size çok şey getirebilir. Oldukça meşgul bir yılınızdasınız. Kariyeriniz ile ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 10. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

11

Eğer 11 nolu yılı yaşıyorsanız, bu daha olumlu, niyetlerinize ulaşabildiğiniz, hayata daha dengeli şekilde yaklaştığınız bir yıl olacaktır. Bu yılınızda arkadaşlarınız, gruplar, sosyal konular özellikle dikkat çekici olabilir. Gruplar içinde daha aktif olabilir ve ümitlerinizi yenileyebilirsiniz. Olumlu düşünceler ve işten kazançlar söz konusu. Çocuklarla ilgili konular da gündemde olabilir. Umutlarınız yönünde destekleyici bir yıldasınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 11. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

12

Eğer 12 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda ruhsal açıdan çok şey öğrenebilirsiniz. Bu tecrübeler size daha fazla kabullenme getirecektir. Bu yıl pek kolay olmayabilir ama sonunda kendiniz ile ilgili pek çok şey öğrenebilirsiniz. Kimi zaman bu yılınızda sizi izole eden şanssızlıklar, kayıplar gündeme gelebilir. Kendi içinize daha çok dönerek bir hazırlık yaşayabilirsiniz. Sabırlı göstermeyi öğreniyorsunuz. Egonuz test altında. Haritanızın durumuna göre, gizli düşmanlıklar, belalar, hesapta olmayan olaylar dahi yaşanabilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 12. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin. Tablolar ortalama değerlerdir.

 

19 Şubat – 1 Mart

2 Mart – 10 Mart

11 Mart – 20 Mart

00:00

Akrep

Akrep

Akrep

00:30

Akrep

Akrep

Yay

01:00

Akrep

Akrep

Yay

01:30

Akrep

Yay

Yay

02:00

Yay

Yay

Yay

02:30

Yay

Yay

Yay

03:00

Yay

Yay

Oğlak

03:30

Yay

Yay

Oğlak

04:00

Yay

Oğlak

Oğlak

04:30

Oğlak

Oğlak

Oğlak

05:00

Oğlak

Oğlak

Saka

05:30

Oğlak

Oğlak

Saka

06:00

Oğlak

Saka

Balık

06:30

Saka

Saka

Balık

07:00

Saka

Balık

Koç

07:30

Balık

Balık

Koç

08:00

Balık

Koç

Boğa

08:30

Koç

Koç

Boğa

09:00

Koç

Boğa

İkizler

09:30

Boğa

Boğa

İkizler

10:00

Boğa

İkizler

İkizler

10:30

İkizler

İkizler

İkizler

11:00

İkizler

İkizler

Yengeç

11:30

İkizler

İkizler

Yengeç

12:00

İkizler

Yengeç

Yengeç

12:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

13:00

Yengeç

Yengeç

Aslan

13:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

14:00

Yengeç

Aslan

Aslan

14:30

Aslan

Aslan

Aslan

15:00

Aslan

Aslan

Aslan

15:30

Aslan

Aslan

Aslan

16:00

Aslan

Aslan

Başak

16:30

Aslan

Aslan

Başak

17:00

Aslan

Başak

Başak

17:30

Başak

Başak

Başak

18:00

Başak

Başak

Başak

18:30

Başak

Başak

Başak

19:00

Başak

Başak

Terazi

19:30

Başak

Başak

Terazi

20:00

Başak

Terazi

Terazi

20:30

Terazi

Terazi

Terazi

21:00

Terazi

Terazi

Terazi

21:30

Terazi

Terazi

Terazi

22:00

Terazi

Terazi

Akrep

22:30

Terazi

Akrep

Akrep

23:00

Akrep

Akrep

Akrep

23:30

Akrep

Akrep

Akrep

 

Yükselen Burç Hesaplama

Doğum anımızda ufukta yükselmekte olan burç, diğer adıyla yükselen burç bizim ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle ilişkimizi şekillendirir.

Burç Uyumu

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl? Kendi burcunuzla onunkini karşılaştırın.