Balık

Su + Değişken (20 Şubat – 20 Mart)

Sosyal alanda çok aktifsiniz

2020’ye genel bakış

Bu yıl hedeflerinize ilerleme konusunda oldukça aktif bir tavır içinde olabilirsiniz. Kariyer alanında yeni düşünceler ve istekler var ancak bu alanda bazı soru işaretleri ve kimi zaman beklenmedik gelişmeler de söz konusu olabilir. 2018’den bu yana Oğlak burcunda ilerleyen Satürn size mesleki alanda yeni arayışlar ve beklentiler getirmekte. Çok hızlı ilerleme yerine, süregelen iş ve sorumluluklarınızı gözden geçirmektesiniz. Aynı zamanda bu süreçte, gruplar, takım çalışmaları ya da sosyal işler de gündeminizi daha fazla meşgul ediyor olabilir. Bir bakıma hedeflerinizi gözden geçirmek ve daha gerçekçi düşünmek isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, Satürn’ün burç değiştireceği 22 Mart – 2 Temmuz arasında karşınıza çıkabilecek durumlara çok dikkat etmelisiniz. Eğer yükselen burcunuz Balık ise bu duruma çok daha fazla dikkat etmelisiniz. Zira bu süreçte, yükselen Balık’lar için hesapta olmayan durumlar, kimi zaman kontrolsüzlükler ya da gizli durumlar sizi huzursuz edebilir. Belki de iş hayatınızda tamamen başka, şimdiye kadar bilmediğiniz bir alana adım atıyor da olabilirsiniz. Böyle bir dönemde çok fazla plan yapmak ve önünüzü görmek pek kolay olmayabilir. Mümkün olduğunda riskli, ya da gizlisi olan işlere girmemeye bakmalı, hiç bilgi sahibi olmadığınız konularda daha dikkatli davranmalısınız.

2 Temmuz – 17 Aralık arasında, yukarıda sözünü ettiğimiz eski işleri, grup çalışmalarını ve sosyal olayları yeniden toparlayabilir, organize edebilirsiniz. Gelecek beklenti ve ümitleriniz yönünde gözden geçirebileceğiniz çok şey olabilir. Eğer Balık burcunun son 10 gününde doğmuş iseniz, sorumluluklarınızı gerçekçi bir şekilde ele alabilirsiniz.

Şans ve ilerleme gezegeni Jüpiter ise bu yıl 2 Aralık’tan itibaren Oğlak burcuna ilerleyerek size öncelikle sosyal alanda, arkadaşlıklar yönünde çok daha olumlu bir destek getirmekte. 2020 yılında ümitlerinizi öne çıkararak, gelecek yönünde yeni işbirlikleri ve özellikle de iş hayatında farklı alanlara ilerleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu transit aşk ve çocuklarla ilgili konuları da olumlu etkilemekte. Bir grup içinde gücünüzü, etkileyici yönünüzü daha çok ortaya koyabilir, içinde bulunduğunuz sosyal çevrede ve gruplarda daha etkin ve dikkat çekici olabilirsiniz. Bu temalar kurumsal alanda da destek görebileceğinizi ve iş yeteneklerinizi daha iyi değerlendirebileceğinizi anlatmakta.

2018’den bu yana Uranüs de burcunuzla uyumlu kalmaya devam ediyor.  Uranüs uyandıran ve bizi eski kalıplardan çıkartan, ani gelen fikirlerle hareket ettiren gezegendir. Bu etki olumlu bir kişisel yeteneklerinizi ve dehanızı daha rahat biçimde ifade edebileceğinizi gösteriyor. Özellikle iletişimde, tasarımda, zihinsel yeteneklerinizi kullandığınız pek çok konuda Uranüs’ün şaşırtıcı ve uyandırıcı gücünü kullanabilirsiniz. Eğer 22 Şubat – 1 Mart doğumlu bir Balık iseniz, bu yıl Uranüs’ün yenileyen ve harekete geçiren etkisini çok daha fazla yaşayabilirsiniz. Bu transit altında orijinal düşüncelerinizi gerek iş hayatınızda, gerekse yaratıcı olduğunuz tüm alanlarda ortaya çıkarabilirsiniz. Yeni fikirler, tasarımlar ve zekanızı, sezgilerinizi başarılı biçimde kullanabileceğiniz olanaklar bulabilirsiniz.

Diğer yandan Neptün de 2011 yılından bu yana sizinle birlikte ve oldukça yavaş ilerleyen Neptün sizi gerçeklerin ötesine götüren, sezgilerinizi arttıran ama aynı zamanda sizi fazlası ile hayallere daldıran bir etkiye sahip. Olumlu yönde kullanılabildiğinde özellikle sanatsal alanda ya da hayal gücünüzün sizi ileri götürebildiği tüm alanlarda büyük esinler getirebilir. Ancak bu gezegen aynı zamanda kişiyi dağınık bırakarak, hiçbir şey yapmamasına ve adeta kendini kurban etmesine de neden olabilir. Eğer 7-13 Mart doğumlu bir Balık iseniz, bu yıl Neptün’ün kafa karıştırıcı olabilecek etkisi altında kalıyorsunuz. Bu durum kimi zaman hedeflerde dağılmaya ve avareliğe neden olabilir ve adeta tüm motivasyonlarınızı karışık hale getirebilir. Diğer yandan hayatınızdaki erkek figürlerde, başta baba olmak üzere zayıflıklar, tuhaflıklar, belirsizlikler gündeme gelebilir. Hayallere ve aldanmaya da açık halde gelebilirsiniz. Tam olarak hangi yöne gittiğinizden emin olamayabilirsiniz.

Plüton da Oğlak burcundaki transitine devam etmekte ve bu yıl Jüpiter ile 3 kere birleşerek sizi sosyal alanda daha güçlü kılmakta. Bu yıl içinde olduğunuz gruplar içinde güçlü olma teması dikkat çekmekte. Bu gezegen dönüşüm ve baskı yolu ile gelen yapılanmaları ve güç sahibi olma isteğini açıkladığı için, Özellikle 13-17 Mart doğumlu olan Balık’lar Plüton’un güç ve etkileyicilik getiren temasını daha rahat kullanabilirler. Politikada, sosyal konularda çok daha aktif ve kararlı davranabilirsiniz. Bu yıl arkadaşlıklar sayesinde daha fazla güç elde edebilir ve etki alanınızı genişletebilirsiniz.

Bu yıl tutulmalar neler getiriyor?

En son Güneş tutulması 26 Aralık 2019’da Oğlak burcunda güney yönünde gerçekleşti. Bu tutulma 21 Haziran’a kadar özellikle sizi gruplar ve arkadaşlıklar içinde daha meşgul ve hırslı kılmakta. Arkadaşlıklar içinde daha yapıcı olmaya bakmalı ve gelecek yönünde beklentilerinizi yeniden gözden geçirmelisiniz.

2020 yılında iki Güneş tutulmasına tanık olacağız. Bunların ilki 21 Haziran’da Yengeç burcunun ilk derecesinde, Kuzey yönünde gerçekleşecek. Özellikle yılın ikinci yarısında kişisel mutluluğunuzu arttıran deneyimler söz konusu. Çocuklarla ilgili olumlu gelişmeler, aşk ve yaratıcı alanda daha keyifli olabileceğiniz olaylar söz konusu olabilir.

Yılın son Güneş tutulması ise 14 Aralık 2020 tarihinde, Güney yönünde bu kez Yay burcunda gerçekleşecek. Bu tutulma daha çok Aralık ayında ve 2021’in ilk yarısında etkin olarak, sizi kariyer alanında yoğun şekilde etkilemekte. İş hayatınızda hızlı değişiklikle var. Ancak bir yandan da yönünüzü netleştirme konusunda bazı soru işaretleri ve belirsizliklerle karşılaşabilirsiniz. Düşünce ve inançlarınıza özellikle dikkat etmelisiniz.

2020’de dört Ay tutulmasına tanık olacağız. Ay tutulmaları süregelen konuları öne çıkarıp, aydınlatırlar ve güçlü bir muhasebe, değerlendirme yapmaya işaret ederler. Dolayısı ile bu zamanlarda ilişkilerimizden de çok şey öğrenmiş oluruz. 10 Ocak’taki Ay tutulması Yengeç burcunda gerçekleşirken, sizi özel hayatınızda, aşk ve duyarlılıkların olduğu ailevi konularda daha fazla muhasebe yapmaya yöneltmekte.  5 Haziran’daki Ay tutulması Yay burcunda, iş hayatınıza bazı dengesizlikler ve huzursuzluklar getirebilir. 5 Temmuz’da Oğlak burcundaki Ay tutulması gruplar içindeki konularda önemli sonuçlar ve değerlendirmeler getirirken, 30 Kasım İkizler burcundaki Ay tutulması ise ev ve yerleşim konularında hızlı kararlara ve aniden gündeme gelebilecek beklenmeyen koşullara işaret etmekte. Bu yeni gelişmeler ev ve iş arasında çok daha hızlı karar vermenizi zorunlu kılabilir.

İş, para ve kariyer olanakları

Son yıllarda iş hayatınıza ait konuları ve hedeflerinizi gerçekçi bir şekilde gözden geçirmeye başlamış olmalısınız. Bu yıl Satürn’ün Oğlak burcunda kaldığı dönemlerde gruplar ve takım çalışmaları içinde sizi meşgul eden ve daha planlı olmaya olanak veren imkanlar var. Zaten Jüpiter de aynı alanda ilerlerken, gelecek yönünde yeni istekler, ümitler gündeme geliyor. 2020’de sosyal alanda çok daha aktif olabilirsiniz. Kendinize çok daha iyi bir ekip kurmaya ve planlı olmaya dikkat etmelisiniz. Ümitlerinizi gerçekleştirebileceğiniz fırsatlar var.

Ancak 22 Mart – 2 Temmuz arasında çok fazla bilemediğiniz konular ya da kontrolünüzde olmayan gelişmeler gündeme gelmeye başlayabilir. 2021-2022 yıllarında da etkin olacak bu süreçte net bir hedefe doğru yönelmek pek kolay olmayabilir. Belki de siz, pek çok şeyi geride bırakarak yeni alanlara ilerleyebilirsiniz. Dolayısı ile daha esnek planlar içinde olmanız yararlı olacak.

Bu yıl 3 Ocak – 16 Şubat arasında iş hayatında oldukça hızlı, hareketli ve rekabetçi olmayı gerektiren koşullar var. Bu dönemde hedeflerinize ilerlemeniz çok daha kolay ancak hazırlıklı da olmalısınız.

16 Şubat – 30 Mart arasında gruplar içinde daha etkin ve mücadeleci olabilirsiniz. Bu dönemde hedeflerinizde değişikliklere gitmeniz gerekebilir.

30 Mart – 13 Mayıs tarihleri arasında çok daha dikkatli olmalısınız. Bu dönemde kontrolünüz dışındaki gelişmeler nedeni ile bazı sıkıntılar, huzursuzluklar gündeme gelebilir. Gizli düşmanlıklar da söz konusu olabilir.

13 Mayıs – 28 Haziran arasında ise kişisel alanda önemli adımlar ve başlangıçlar yapabilirsiniz. Bu tarihler arasında hızlı ilerleme ve girişimler dikkat çekecek. Kendinizi daha fazla öne çıkarabilirsiniz.

28 Haziran’dan sonra başlayan döneme özellikle dikkat etmelisiniz. Size özellikle iş hayatında parasal yönde riskli koşullar getirebilecek durumlar var.   28 Haziran-6 Ocak arasındaki uzun sürede aşırı harcamalara dikkat etmek gerekecek. İş hayatında destek bulmak konusunda daha yoğun çaba harcamanız gerekebilir. Yatırımlar da söz konusu ancak Mars’ın geri harekette olacağı 10 Eylül – 14 Kasım arasında özellikle hiçbir yenilik yapmamak daha doğru olacaktır. Mars inisiyatif ve başlangıç yapmak, atağa geçmekle ilişkili olduğu için, geri gittiği zamanlarda büyük projelere girmek çok daha masraflı, problemli olabilir, önemli gecikmeler ve hayal kırıklıkları yaşanabilir.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

2018’den bu yana gündeme gelen iş yükü ve sorumluluklar nedeni ile aşk hayatınıza ve hayatın keyifli yönlerine zaman ayırmak oldukça kısıtlanmış olabilir. Belki de çocuklarla ilgili konular da sizi fazladan yüklü hale getirdi. Neyse ki bu yıl, 22 Mart sonrasında aşk hayatınızı daha olumlu hale getirebilecek koşullar oluşuyor. 13 Mayıs – 28 Haziran arasında heyecan yaratan gelişmeler yaşanabilir. Eğer 7-13 Mart doğumlu bir Balık iseniz, bu dönemde aşkta daha hayalci olabilirsiniz. Ancak dışsal etkilere de daha açık olduğunuz için, çok gerçekçi olamayabilirsiniz.

Aşk hayatınızda Venüs’ün burcunuzla açıda olduğu dönemler olan 13 Ocak – 7 Şubat, 7 Ağustos – 6 Eylül ve 21 Kasım – 15 Aralık tarihleri arasında ilişkilerinizde kendinizi daha iyi anlatabilir ve aşkta aradığınız olumlu duyguları daha kolay bulabilirsiniz. Bu dönemde arkadaşlıklar ve keyif veren fırsatlar, tatiller de söz konusu olabilir. Ancak 13 Mayıs – 25 Haziran arasında çok daha özenli olmalısınız. Venüs’ün geri gideceği bu dönemde çift durumlar, kararsızlıklar ya da sorumsuzluklar söz konusu olabilir. Bu dönemde evlilik, nişan ya da estetik gibi konularda aceleci davranmamalısınız.

Sağlık

Sağlık açısından önemli bir sıkıntı getiren ağır etkiler olmamakla birlikte, belirli dönemlerde bedeninize daha fazla özen göstermelisiniz. 3 Ocak – 16 Şubat böyle bir dönemdir. Aynı zamanda 13 Mayıs – 28 Haziran arasında da fiziksel açıdan risk oluşturabilecek koşullara dikkat etmelisiniz. Spor yaparken ve hareket halinde iken daha önlemci olmak gerekebilir. Yıl içinde belirli dönemlerde motivasyon kaybı, aşırı ilaç kullanımı ya da direncinizin azalması söz konusu olabilir. Özellikle 7-13 Mart doğumlu olanlar bu konuda kendilerine daha fazla özen göstererek, bedenlerine daha fazla odaklanmalılar.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte?

Her yıl 3 kez, ortalama 22 gün geri giden Merkür bu yıl geri hareketlerine su elementinde başlıyor ve hava elementi burçlara geri dönüyor. Merkür geri giderken verilen pek çok kararı yeniden gözden geçirmek gerekebilir. Yarım kalan işlere özellikle dikkat etmelisiniz. Bu nedenle Merkür geri giderken kendi hatalarımızı ve eksik yönlerimizi kapatmak ve düzeltmek için daha fazla şansa sahip olabiliriz. Ancak net ve son kararı Merkür döndükten sonra vermek en iyisidir.  

Merkür 2020’de ilk defa 17 Şubat – 10 Mart arasında burcunuzda geri gidecek. Bu dönemde kişisel istek ve niyetlerinizi yeniden gözden geçirmeniz ve acele ile adım atmamamız daha doğru olacaktır. 2. gerileme, 18 Haziran – 12 Temmuz arasında Yengeç burcunda olacağı için, bu dönemde çocuklarla ilgili konular, yolculuklar ve tatil ile ilgili konularda aksamalar, karışıklıklar söz konusu olabilir. Son olarak 14 Ekim – 3 Kasım arasındaki geri hareketinde özellikle uzaklarla ilgili görüşmeler, yolculuklar ve eğitim hayatınızı ilgilendiren konularda daha düşünceli hareket etmek gerekebilir. Bu değişiklikler sizi maddi açıdan, ortaklıklar yolu ile de etkileyebilir.

 

Yükselen burcunuza göre 2020

Balık

 

Yükselen Koç

Bu yıl iş hayatınız ve kariyer alanında dikkat çekici adımlar ve ilerlemeler söz konusu. Daha fazla tanınma ve terfi imkanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu yıl gruplar ve sosyal konular da sizi daha sorumlu kılabilir. 16 Şubat – 30 Mart arasında iş hayatında yoğun çaba ve mücadele var. Güçlü bir rekabet de gündeme gelebilir. Yılın ikinci yarısında yeni girişimler ve başlangıçlar dikkat çekecek. Ancak 10 Eylül – 14 Kasım arasında biraz yavaşlamanız ve eksiklerinizi tamamlamanız gerekebilir. Aceleci olmamalısınız.    

Yükselen Boğa

Güçlü Uranüs transiti altında kendinizi daha özgür ve yenilikçi hissedebilirsiniz. Gittikçe daha bağımsız bir tavır içine girmektesiniz. Bu durum ilişkilerinizi ve insanların sizi algılayışını da yakın değiştirmekte. Bir bakıma aydınlanma içindesiniz. 22 Mart sonrasında iş hayatında yeni sorumluluklar ve bu alanda daha ciddi davranma gereği var. Yöneticilerinizle, iş yerinizle ilgili konular da sizi fazlası ile meşgul edebilir.  30 Mart – 13 Mayıs arasında iş hayatında daha sakin ama hızlı da davranmanız gerekiyor. 10 Eylül – 14 Kasım arasında gizli düşmanlıklara dikkat.

Yükselen İkizler

2020’de finansal konular ve başkaları ile ortaklı gerçekleştirdiğiniz işler sizi oldukça meşgul edebilir. Bu alanda büyük parasal miktarlar da söz konusu olabilir. Bu nedenle iş hayatında ve genel olarak maddi konularda karşılıklı durumları, sorumlulukları iyi yönetmek gerekiyor. 22 Mart – 2 Temmuz arasında işte daha çok istikrar ve yabancılarla ya da eğitimle ilgili konularda kendini geliştirme imkanı var. Aralık geldiğinde eğitsel işler, medya ve yabancılarla ilgili konular daha fazla hız kazanabilir. 13 Mayıs – 28 Haziran’da iş hayatında rekabet daha yüksek.

Yükselen Yengeç

Son iki yıldır gerek işte gerekse özel hayatınızda sizi test eden ve daha güçlü olmayı öğreten gelişmeler var. Bu yıl iş hayatında ilişkilerden daha çok yararlanabilirsiniz. Evlilik de gündeminize gelebilir. Mesleki alanda ilerleme fırsatları var. Ancak 16 Şubat-30 Mart arasında açık düşmanlıklara ve mücadeleye dikkat etmelisiniz. Yılın ikinci yarısında kariyer alanında daha fazla yenilik olacak. Genel olarak bu dönemde eski alışkanlıklardan çıkabilir ve kendinize yeni arkadaş grupları da edinebilirsiniz. İlişkilerinizi daha iyi değerlendirmeye bakmalısınız.

Yükselen Aslan

Bu yıl gündeminizi iş ve çalışma koşulları daha fazla belirleyecek. Enerjinizin, zamanınızın büyük bir kısmını çalışma ve düzen konularına ayırmanız gerekebilir. Ayrıca 22 Mart’tan sonra iş hayatında sizi daha fazla öne çıkaran fırsatlar gelmeye başlayacak. Bu dönemi çok iyi değerlendirmelisiniz. Kariyerinizde daha fazla öne çıkma imkanı var. Evlilik hayatınızda sorunlar var ise, bu alanda da ciddi olmak gereği var. 30 Mart – 13 Mayıs arasında evlilikte ve karşılıklı konularda daha özenli olmak durumundasınız. Bu dönemde karşıtlıklar, düşmanlıklar artabilir.

Yükselen Başak

Son iki yılda belirli bir denge ve istikrara kavuştuktan sonra bu yıl özellikle iş hayatında daha fazla çaba ve sorumluluk olacak. Gruplarla daha fazla uğraşabilirsiniz. Özellikle 22 Mart sonrasında iş ortamında sizi daha fazla iş bekliyor olabilir. Bu yıl aşkta şanslısınız. Şahsi mutluluklar ve çocuklarla ilgili olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz. Ancak ortaklaşa konularda 13 Mayıs – 28 Haziran arasında duygusal açıdan beklenmeyen tepkiler, huzursuzluklar gündeme gelebilir. Yılın ikinci yarısında miras ya da ortaklı parasal işler, borçlar, alacaklar sizi daha çok meşgul edebilir.

Yükselen Terazi

Son iki yıldır aile cephesinde önemli değişiklikler gündeme geldi. Bu alanda sorumluluklarınız arttı. İş hayatında da bitişler ve başlangıçlar yaşadınız. 2020’de özellikle 22 Mart’tan itibaren severek yaptığınız işlere daha çok zaman ayırabileceksiniz. Bu yıl aşkta istikrar var ancak monotonlaşan koşullara da dikkat etmek gerekir. Çocuklarınız var ise, bu alanda daha fazla çaba göstermeniz, sorumluluk almanız gündeme gelebilir. 16 Şubat – 30 Mart arasında iş hayatına ait bazı bitişler ve yeni adımlar mümkün. Toprakla ilgili kazançlar da olabilir.

Yükselen Akrep

2020’de  sizi zihinsel açıdan ilgilendiren koşullar ve yakın çevrenizdeki gelişmeler daha sorumlu kılmakta. Eğitim aşamasında olanlar için hedefe ilerlemek daha pozitif sonuçlar getirecek. Aşkta ve evlilikte ani gelişmelere hazır olmalısınız. Bu alanda sürprizler söz konusu. Yeni beraberlikler olabileceği gibi, evlilikte gerginlik var ise bu ani kopmalara da yol açabilir. 30 Mart – 13 Mayıs arasında özel hayatınız ve evle ilgili değişiklikler daha çok zaman ayırabilirsiniz. Yılın ikinci yarısında iş ortamında hızlı gelişmeler ve yeni adımlar da söz konusu.

Yükselen Yay

Bu yıl özellikle iş ve para durumunuza yönelik daha güçlü adımlar atabileceksiniz. İş yeteneklerinizi ortaya koyabilirsiniz. 2 Temmuz – 17 Aralık arasında bu alanda sorunlar daha kolay çözülebilir. Yıl sonunda eğitim, zihinsel uğraşlar açısından daha hareketli bir süreç başlıyor olacak. 3 Ocak – 16 Şubat arasında özellikle daha cesur ve mücadeleci olabileceğiniz günler var. Ancak 13 Mayıs – 28 Haziran arasında evde daha dikkatli ve sakin olmak gerekiyor. Bu yıl evlilik ve ortaklı konular içinde  özellikle 13 Mayıs- 25 Haziran arasında daha özenli olmalısınız.

Yükselen Oğlak

2018’den bu yana yükselen burcunuzda ilerleyen Satürn size çok fazla sorumluluk getirdi ancak bir yandan da hayatınızda önemli adımlar atma imkanı elde ettiniz. Bu yıl Jüpiter sayesinde kendinize güveniniz çok daha artıyor ve kendinizi geliştirmekte daha şanslısınız. Yolculuklar, eğitsel imkanlar önünüzü açacak. Aşkta da daha canlı ve yenilikçi olabileceğiniz bir dönemdesiniz. Yaratıcı yönlerinizi daha cesur şekilde ortaya koyabilirsiniz. 16 Şubat – 30 Mart arasında yorucu da olsa sizi öne çıkarabilecek ve daha mücadeleci olabileceğiniz günler söz konusu olabilir.

Yükselen Saka

2020’de hayatınıza yeniden yön verme konusunda çok daha şanslısınız. Ancak 2018’den bu yana gündeme gelen belirsizlikler ve karmaşa yüzünden oldukça zorlanmış olabilirsiniz. Bu yıl biraz sabırlı olmak ve daha çok hazırlık yapmak durumundasınız. Acele etmemelisiniz. 2020 Aralık ayı ile birlikte, pek çok alanda, şahsi girişimler ve yepyeni başlangıçlar, daha pozitif koşullar gündeme gelecek. 22 Mart – 2 Temmuz arasında gündeme gelecek değişiklikleri yakından takip etmelisiniz. Bu süreçte yeni sorumluluklar ve daha kararlı bir süreç başlayacak.

Yükselen Balık

Burcunuzun yıllık öngörümlerini dikkatle okuyunuz. Bu yılınızda sosyal alanda ve gruplar içinde çok daha aktif olabilirsiniz. Mesleki olarak ait olduğunuz topluluklardan destek bulabilirsiniz. Bu sayede iyimserliğinizi de koruyabilirsiniz. Arkadaşlıklar cephesi de oldukça hareketli olabilir. Ancak 22 Mart – 2 Temmuz arasında mesleki alanda çok iyi kontrol edemediğiniz durumlar ve belirsizlikler var. Düşünmeden hareket etmemelisiniz. Bu yıl 3 Ocak – 16 Şubat arasında iş hayatında çok daha hızlı olabilirsiniz. 13 Mayıs – 28 Haziran arasında da yeni adımlar ve kendinizi daha cesur ve girişken hissedebileceğiniz fırsatlar olabilir.

     

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin.

 

19 Şubat – 1 Mart

2 Mart – 10 Mart

11 Mart – 20 Mart

00:00

Akrep

Akrep

Akrep

00:30

Akrep

Akrep

Yay

01:00

Akrep

Akrep

Yay

01:30

Akrep

Yay

Yay

02:00

Yay

Yay

Yay

02:30

Yay

Yay

Yay

03:00

Yay

Yay

Oğlak

03:30

Yay

Yay

Oğlak

04:00

Yay

Oğlak

Oğlak

04:30

Oğlak

Oğlak

Oğlak

05:00

Oğlak

Oğlak

Saka

05:30

Oğlak

Oğlak

Saka

06:00

Oğlak

Saka

Balık

06:30

Saka

Saka

Balık

07:00

Saka

Balık

Koç

07:30

Balık

Balık

Koç

08:00

Balık

Koç

Boğa

08:30

Koç

Koç

Boğa

09:00

Koç

Boğa

İkizler

09:30

Boğa

Boğa

İkizler

10:00

Boğa

İkizler

İkizler

10:30

İkizler

İkizler

İkizler

11:00

İkizler

İkizler

Yengeç

11:30

İkizler

İkizler

Yengeç

12:00

İkizler

Yengeç

Yengeç

12:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

13:00

Yengeç

Yengeç

Aslan

13:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

14:00

Yengeç

Aslan

Aslan

14:30

Aslan

Aslan

Aslan

15:00

Aslan

Aslan

Aslan

15:30

Aslan

Aslan

Aslan

16:00

Aslan

Aslan

Başak

16:30

Aslan

Aslan

Başak

17:00

Aslan

Başak

Başak

17:30

Başak

Başak

Başak

18:00

Başak

Başak

Başak

18:30

Başak

Başak

Başak

19:00

Başak

Başak

Terazi

19:30

Başak

Başak

Terazi

20:00

Başak

Terazi

Terazi

20:30

Terazi

Terazi

Terazi

21:00

Terazi

Terazi

Terazi

21:30

Terazi

Terazi

Terazi

22:00

Terazi

Terazi

Akrep

22:30

Terazi

Akrep

Akrep

23:00

Akrep

Akrep

Akrep

23:30

Akrep

Akrep

Akrep

 

 

Yükselen Burç Hesapla

Doğum anımızda ufukta yükselmekte olan burç, diğer adıyla yükselen burç bizim ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle ilişkimizi şekillendirir.

Aşk Uyumu

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl? Kendi burcunuzla onunkini karşılaştırın.