Başak Burcu

Toprak + Değişken (24 Ağustos – 23 Eylül)

ÖNEMLİ NOT: Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

Fırsatlar artıyor

2022’ye genel bakış

Nerede ise bütün gezegenler burcunuzla bağlantı kurarken, kendinizi çok daha istekli şekilde geliştirebileceğiniz bir yılda olacaksınız. Yılın ilk yarısında, 11 Mayıs’a kadar karşıt burcunuzu ziyaret edecek olan Jüpiter yeni bir öğrenme ve fırsatları değerlendirme dönemi anlamına geliyor. Bu yıl elde edeceğiniz sonuçlar kendinize güveninizi arttırarak yeni adımlar atmanıza, hatta riske girmenize de yardım edecek. 11 Mayıs’a kadar olan dönemde ilişkilerden, ortaklıklardan ve evlilikten yana daha şanslısınız. Yükselen Başak’lar gerek işte, gerekse özel hayatlarında başkalarından önerilere açık hale gelmekte. Böylece sosyal alanda kendinizi gösterebileceğiniz daha büyük bir güven elde etmiş olacaksınız. 11 Mayıs’tan sonra da ortaklı işlerde sizi meşgul eden, hatta bir ölçüde bağlayan koşullar olduğunu görüyoruz. Kimi Başaklar açısından bu durum finansal konularda, yatırımlarda yeni riskler, adımlar anlamına gelebilir. Özellikle Mayıs ayının son günlerinde bu durum daha fazla dikkat çekici görülmekte.

Sorumluluk ve sınırlamaları açıklayan Satürn burcunuzla doğrudan bir açı yapmasa da 2023’e kadar mesleki konulara daha fazla iş yükü ve organize olma gereği getirmekte. Özellikle yükselen burcu Başak olanlar bu dönemde, yönetici olsalar da bir çırak gibi çalışmak ve yeteneklerini geliştirmek, 2023 sonrası için hazırlanmak durumundalar.

Uranüs’ün burcunuzda çok uyumlu bir açıda kalması pek çok Başak burcu için yeteneklerini geliştirmek ve yeni insanlarla bir araya gelmek açısından sürprizler ve uyanışlar getirmekte. Uranüs özgürleştirici ve uyarıcı bir güç olduğu için, Başak’lar bu dönemde yeni çevrelerle, yabancılarla, uzaklarla ilişkilerinde, aynı zamanda hayat görüşlerini yenileme konusunda yepyeni koşullarla, sürprizlerle karşılaşabilirler. Özellikle 3-12 Eylül doğumlu olan Başak’lar Uranüs’ün bu yenileyici, uyandırıcı etkisi altında yaratıcılıklarını çok daha farklı yönlerden ele alabilirler ve kendilerine daha çok güven duyabilirler. Eğitim, medya ve uluslararası konular da bu Başak’lar açısından yenileyici olacak.

Diğer yandan Neptün burcunuzla karşıt açı oluştururken, bazı Başak’lar hayat yönlerinde karmaşa, dağılma ve fazlası ile başkalarının etkisi altında kalma riski içindeler. Eğer 13-18 Eylül doğumlu bir Başak iseniz, Neptün’ün dağıtıcı ve uyuşturucu etkisine dikkat etmelisiniz. Bu dönemde motivasyonunuzda azalma yaşayabilir ya da bazı hayallere kendinizi fazla kaptırdığınız için zayıflık hissedebilirsiniz. Hatta bedensel ve ruhsal sağlığınıza daha fazla dikkat etmeli ve enerjinizin çok aşağıya düşmemesine özen göstermelisiniz. Bu tarihler arasında doğanlar evlilikte, işte ortaklıklarda da hayal kırıklığı ya da onları kurban haline getiren bir rtki altında kalabilirler. Kadınlar açısından bu durum babanın ya da hayatlarındaki erkek figürünün zayıflaması, dağılması ya da uzaklaşması anlamına da gelebileceği için, böyle bir dönemde kendilerini daha zayıf ve yönsüz hissedebilirler. Bu transit iş hayatına da belirsizlikler, yönsüzlükler getirebilir.

Diğer yandan Pluton’un uzun süredir burcunuzla uyumlu kalması pek çok Başak’ın dışsal imkanlardan, güçlü kişilerden ya da yeni gelişmelerden fayda ve güç devşirmesine yardımcı olmakta. Bu transitin sizi güçlendiren, hırsınızı etkileyen ve başkaları üzerinde daha etkin olmanızı sağlayan bir yönü de var. 19-22 Eylül doğumlu olan Başak’lar bu yıl Pluton’un yenileyici ve güçlendirici transitinden yararlanabileceklerini görüyoruz. Böylece bu tarihlerde doğanlar açısından hayatlarını dönüştürebilecek yeni bir kimlik kazanmaları ve hayatlarını yeni bir yola sokabilmeleri kolaylaşacak. Bu transit aşk hayatınıza, çocuklarla ilgili konulara ya da kendinizi yaratıcı olarak ortaya koyduğunuz tüm alanlarda sizi daha güçlü ve kararlı kılmakta.

Bu arada eğer 18-19 Eylül doğumlu bir Başak iseniz, Ekim’in son günlerinde ve Kasım başında daha sakin ve dengeli olmanız gerekebilir. Bu dönemde iş hayatındaki değişiklikler daha fazla çaba ve mücadele etmenizi gerekli kılabilir.

Bu yıl tutulmalar neler getiriyor?

En son Güneş tutulması 4 Aralık 2021’de Yay burcunda güney yönünde gerçekleşmişti. Bu tutulma 30 Nisan’a kadar olan dönemde özellikle yerleşiminizi, ev ve ailevi konuları etkileyen bazı değişikliklere işaret edebilir. Bu dönemde aşk hayatınızla, çocuklarınızla ilgili konularla daha fazla ilgilenmek durumunda olabilirsiniz. Aynı zamanda toprağa yönelik yatırımlar ya da spekülatif konulara daha fazla duyarlılık gösterdiğiniz bir dönemde olabilirsiniz.

2022 yılında Boğa ve Akrep ekseninde iki Güneş tutulmasına tanık olacağız. Bunların ilki 30 Nisan 2022 tarihinde Boğa burcunda kuzey yönünde gerçekleşecek. Bu tema 25 Ekim’e kadar olan dönemde sizi oldukça olumlu yönde etkilemekte. Bu dönemde yaratıcı konulara, elinizdeki birikimleri daha iyi kullanmaya yönelik imkanlar elde edebilirsiniz. Sizi mutlu edecek gelişmeler, ödüller, uzaklarla, yabancılarla ilgili gelişmeler de gündeme gelebilir. Böylece kendinizi motive hissedebilir ve isteklerinize daha kolay ulaşabileceğinizi görebilirsiniz.

Yılın ikinci Güneş tutulması ise 25 Ekim 2022 tarihinde, güney yönünde ve Akrep burcunda gerçekleşecek. Bu nedenle yılın son dört ayı içerisinde yakın çevrenizde, kardeşlerle ilgili konularda bazı değişiklikler dengenizi, huzurunuzu zorlayabilir. Bu dönemde düşüncelerinizde sizi yoran koşullar ve çevresel engeller gündeme gelebilir, aşırı hırs yapmamalısınız.

2022 yılında iki Ay tutulmasına tanık olacağız. Ay tutulmaları değişikliklere gitmek, duygusal açıdan muhasebe yapmak ve belirli gelişmelerin sonuç verdiği zamanlarıdır. Böyle zamanlarda uyanış ve farkındalık artar. Ancak duygusal açıdan daha yorucu da olabilir. 16 Mayıs’taki Ay tutulması Akrep burcunda gerçekleşecek ve bu nedenle Mayıs ayında düşüncelerinizde sizi test eden kararlar, yakın çevreniz ve kardeşlerle ilgili bazı sonuçlar ve muhasebeler söz konusu olabilir. 8 Kasım’daki Ay tutulması ise Boğa burcunda gerçekleşecek. Kasım ayında özellikle hayata bakış açınızı, uzaklarla ya da akademik konularla ilgili gelişmelerin yönünü etkileyebilecek bazı kararlar gündeme gelebilir.

İş, para ve kariyer olanakları

2022 yılında özellikle yükselen burcu Başak olanlar açısından iş hayatında yeni ve daha hızlı bir tempo oluşmakta. Bu yeni koşullar içinde görüşmeler, diyaloglar ve işbirlikleri sizi daha fazla destekliyor olacak. Güçlü kişilerden ya da yeni imkanlardan destek alarak daha görünür hale gelebilirsiniz. Aynı zamanda iş ortakları ve gelişen fırsatlar, yabancılarla yapacağınız işler ve görüşmelerde ilerleme imkanı olacak. Bu nedenle 11 Mayıs’a kadar olan dönemi çok iyi değerlendirmeye bakmalısınız. Aynı zamanda 28 Ekim – 20 Aralık tarihleri arasında da benzer şekilde başka fırsatlar gündeme gelerek, yılın ilk aylarındaki ilerlemenizi sonuca bağlayabileceksiniz.

Ancak iş hayatında 20 Ağustos’tan sonra başlayacak dönemin ve yeni projelerin biraz daha stresli ve uğraştırıcı olabileceğini görüyoruz.

24 Ocak’a kadar olan dönemde iş hayatında ilerleme daha sınırlı olabilir. Bu dönemde evde daha fazla zaman geçirebilirsiniz. İşten çok ailenin ya da eve, toprağa, güvenliğe ilişkin konuların uğraştırıcı olabileceği görülmekte. Yerleşim ve ev değişiklikleri de uğraştırabilir.

24 Ocak – 6 Mart döneminde risk almaya ve kendinizi göstermeye daha eğilimli olabilirsiniz. Bu dönemde spekülatif konulara daha çok ilgi gösterebilirsiniz. Özel hayatınızı etkileyen gelişmeler de dikkat çekebilir.

6 Mart – 15 Nisan arasında iş ve çalışma koşulları daha uğraştırıcı olabilir. Gruplar içinde altınızda ya da sizinle birlikte çalışan kişilerle daha özenli ilişkiler içinde olun. Organizasyon gerektiren işleri gözden geçirebilirsiniz.

15 Nisan – 25 Mayıs arasında hızlanan bir tempo söz konusu. Bu dönemde girişimler, ortaklıklar öne çıkmakta. İlişkilerinizi, ortaklıklarını daha iyi yönetmelisiniz. Aynı zamanda düşmanlıklara ve rekabet gerektiren koşullara da dikkat etmelisiniz.

25 Mayıs – 5 Temmuz arasında yatırımlarda, borç-alacak ya da miras gibi konularda daha endişeli ve mücadeleci olabilirsiniz. Bu dönemde bazı korkular, huzursuzluklar gündeme gelebilir ve maddi kaynaklarınızı korumanız gerekebilir. Risk içeren konular öne çıkmakta.

5 Temmuz – 20 Ağustos arasında uzaklar, yabancılar, yolculuklar ve medyaya yönelik çabalar öne çıkabilir. Yeni çevreler, yabancılar, gruplar, uzaklarla ilgili işler, medya ve fikirleriniz açısından daha fazla atılım ve mücadele var. Bu dönemde fikir ve inançlarınızda daha mantıklı davranmaya bakmalısınız.

20 Ağustos sonrasına çok dikkat etmelisiniz. Bu dönemde iş hayatınızda cesaret, atılımlar ve yeni motivasyonlar olacak. Bu dönemde mesleki alana güçlü bir vurgu var. Ancak daha kontrollü olmalısınız. Üstlerinizle, yönetimle ilgili gelişmeler, artan mücadele ya da rekabet konusu sizi sık sık test edebilir.

Özellikle 30 Ekim’den sonra enerjinizi, gruplar içinde daha sakin ve bilinçli kullanmalısınız. Çift durumlar, tartışma yaratan unsurlar öne çıkabilir. Mars’ın geri harekete döndüğü bu dönemde gecikmeler, sürtüşmeler, yavaşlamalar olacaktır. İşe yönelik alanda tutarsızlıklar gündeme gelebilir. Bu nedenle Mars’ın düzeleceği 12 Ocak 2023 tarihine kadar her konuda beklemek, aceleci davranmamak çok daha yerinde olacaktır.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

2022 Başak’lar, özellikle de yükselen Başak’lar açısından yepyeni olanaklar ve büyük bir gelişme potansiyeli sunuyor. Yılın ilk yarısında 11 Mayıs’a kadar sürede Jüpiter karşıt burcunuz Balık’ta seyrediyor olacak. Bu dikkat çekici transit evlilik ve ilişkileriniz açısından büyük bir destek ve motivasyon anlamına gelmekte. Bu yıl evlilikte ve karşılıklı konularda kendinizi geliştirebileceğiniz ve şanslı hissedebileceğiniz pek çok fırsat ile karşılaşacaksınız. Kendinizi ifade etmek ve daha çok şey paylaşmak adına kapıların açık olduğu bir dönemdesiniz. Pek çok Başak ilişkilerinde daha tatmin edici koşullar bulacaklar.

Diğer yandan eğer 13-18 Eylül doğumlu bir Başak iseniz, bu yıl evlilikte ve ortaklı işlerde biraz daha gerçekçi olmalısınız. Kimi zaman iyi niyet gösterdiğiniz ya da kendinizi hayal dünyasına kaptırdığınız konularda, olaylara biraz daha gerçekçi gözle bakmaya özen göstermelisiniz. Bu transit evlilik ve karşılıklı konularda dağılmalara, yanlış değerlendirmelere yol açabilir.

29 Ocak’a kadar olan dönemde aşkta ve evlilik konusunda daha dikkatli düşünmelisiniz. Bu dönemde Venüs geri harekette iken yapılan evlilik, nişan ya da benzer kutlamalar pek olumlu sonuçlar vermeyebilir. Bu nedenle bu tarihler arasında bu tür girişimlerden kaçınmanız yararlı olabilir.

2022’de 15 Nisan – 25 Mayıs tarihleri arasında da ilişkileriniz oldukça hızlı, heyecanlı ancak dengesiz hale de gelebilir. Bu dönemde evliliklerde daha dengeli düşünme ihtiyacı olacak.

Venüs’ün burcunuzla uyumlu ilişkiler kurduğu 28 Mayıs – 23 Haziran, 18 Temmuz – 11 Ağustos, özellikle 5-29 Eylül ve 10 Aralık sonrasında evlilik, arkadaşlıklar ve keyif veren olaylar için oldukça uygun ve şanslı zamanlar bulabilirsiniz. 5 Nisan – 2 Mayıs arasında da beraberlikler önemli potansiyeller taşıyor olacak.

Sağlık

Genel olarak ağır transitler söz konusu olmasa da, yükselen Başak’lar açısından bu dönemde daha fazla iş ve sorumluluğun neden olduğu bedensel sıkıntılara dikkat etmek gereği var. Başak’lar vesvese ve endişeye oldukça açık oldukları için stres altında zayıf kalabiliyorlar. Eğer 13-18 Eylül doğumlu iseniz, aldığınız ilaçlara ya da beslenmenize daha çok özen göstermelisiniz. Benzer şekilde, 20 Ağustos sonrasında artan işler ve koşturmalar yüzünden enerjinizi daha çok korumaya, dengelemeye çalışmalısınız.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte?

Her yıl 3 kez, ortalama 22 gün geri giden Merkür bu yıl geri hareketlerini hava elementinde başlıyor ve sonra toprak elementi burçlara geriliyor. Bu nedenle iletişim gezegeni Merkür’ün geri döndüğü zamanlarda iletişimde yavaşlamalar, yanlış anlamalar, beklemeler artabilir. Bu dönemlerde fikirlerinizi somut hale getirmek için acele etmemeli, zamanı daha iyi kullanmalı ve gerekli düzeltmelere gitmelisiniz.

2022’de Merkür ilk defa 14 Ocak – 4 Şubat arasında Saka burcunda geri gidecek ve 26 Ocak’ta Oğlak burcuna geri dönecek. Bu dönemde çalışma ortamınızda, düzen ve sorumluluk içeren konularda bazı problemler, iletişim problemleri, sağlık ve organizasyonunuzu içeren sorunlar gündeme gelebilir. 26 Ocak’tan sonra Merkür Oğlak’a gerileyeceği için bu dönemde yaratıcı olmak, kendinizi ortaya koymak istediğiniz alanlarda değişikliklere gidebilirsiniz.  İkinci gerileme, 10 Mayıs – 3 Haziran arasında İkizler burcunda olacağı için, bu dönemde iş hayatınızda, mesleki alanda büyük bir hareketlilik ancak esnek olma ihtiyacı da var. Merkür 23 Mayıs’ta Boğa burcuna geri dönecek. Bu durum uzaklarla, yabancılarla ya da yolculuklarla ilgili işlerde bazı kararlarınızı değiştirmenize neden olabilir. Son olarak 10 Eylül – 2 Ekim arasında Terazi burcundaki geri hareketinde harcamalarınız, birikimleriniz ve ortaklı işleriniz açısından beklemeler, gecikmeler söz konusu olabilir.   23 Eylül’de Merkür Başak burcuna geri döneceği için şahsi açıdan önemli adımlarınızı yeniden ele almak, değiştirmek durumunda olabilirsiniz.

Yükselen burcunuza göre 2022

Başak

Yükselen Koç

2022’nin ilk yarısında daha sabırlı olmanız gerekebilir. Askıda duran çok şey olabilir. Mayıs ayı ile birlikte, Jüpiter’in yükselen burcunuza gelmesi hem ruhsal hem de maddi konular açısından rahatlatıcı olacak. Bu yıl kendi maddi imkanlarınıza daha fazla odaklanmak ve yeteneklerinizi geliştirmek durumundasınız. Ortaklaşa işlerde, miras gibi işlerde bazı sıkıntılar gündeme gelebilir. 5 Nisan civarında gruplar ve arkadaşlıklar daha yorucu deneyimler getirebilir. 18 Mayıs civarında ani girişimlerden kaçınmak faydalı olacak. 20 Ağustos sonrasında yakın çevreniz ve iletişimden kaynaklanan hareketlilik sizi çok yoğun kılıyor. 30 Ekim sonrasında ise yavaşlamalısınız.

Yükselen Boğa

Uranüs’ün uyandırıcı ve yenileyici etkisi devam ediyor. Pek çoğunuz açısından özgürleştirici deneyimler var. Yılın ilk yarısında sosyal alanda, arkadaşlıklar boyutunda daha yapıcı gelişmeler var. 6 Mart- 15 Nisan arasında iş hayatında mücadele var. 11 Mayıs’tan sonra atacağınız adımlar sizi pek bilemediğiniz koşullar içine itebilir. Kariyer alanında 2023’e kadar yükler oldukça ağır olduğu için, gelecek yönünde yeni istekler gündeme geliyor. Mesleki konularda göstereceğiniz sebat karşılığını verecek. 2 Ağustos civarında tepkilerinizi biraz daha ölçülü kılmalısınız. 20 Ağustos sonrasında işte girişimler artıyor ancak harcamaları da kontrol almaya bakmalısınız.

Yükselen İkizler

2022’de iş hayatınızda ve genel olarak hedeflerinize ilerleme konusunda oldukça şanslısınız. Enerjinizin büyük bir bölümünü dış hayata ve nasıl tanındığınıza odaklayabilirsiniz. Yılın ilk aylarında terfi ya da mesleki değişikler mümkün. 11 Mayıs sonrasında da planlarınızı gerçekleştirmeniz zor olmayacak. Yılın ikinci yarısında sosyal alanda çok aktif olabilirsiniz. 29 Mayıs civarını iyi değerlendirmeye bakın. Genel olarak 2023 yılına kadar mesleki alanda istikrar devam ediyor. Ancak 20 Ağustos sonrasını çok daha iyi planlamalısınız. Bu dönemde çok etkin olabilirsiniz. Yine de büyük yenilikleri 30 Ekim’den önce tamamlamış olmalısınız.

Yükselen Yengeç

2022’de kendinizi geliştirebileceğiniz fırsatlara odaklanmalısınız. Psikolojik açıdan bir yenilenme yaşayacaksınız. 11 Mayıs’a kadar olan eğitim, hareket, uzaklarla ilgili gelişmeler size yeni düşünceler ve ilişkiler kazandırabilir. 11 Mayıs’tan sonra şans faktörü ve yükselen bir motivasyon var. Bu dönemde iş hayatınızda ve tanınırlığınızda önemli ilerlemeler kaydedebilirsiniz. İsteklerinizi ortaya koyun. Satürn bu dönemde 2023’e kadar mali konularda yükler taşıdığınızı ve finansal konularda daha önlemci olmak gereğine işaret etmekte. Özellikle 6 Mart – 15 Nisan arasında ortaklı parasal konularda daha dikkatli davranmalısınız. 30 Ekim’den sonraki günlerde gereksiz risklere girmemeli ve gereksiz endişelere kapılmamaya bakmalısınız.

Yükselen Aslan

Son bir yıl içinde şartlar çok değişti ve bu dönemde ilişkiler, karşılıklı konular daha büyük bir dikkat çekiyor. Bu süreçte ancak ilişkilerinizi daha iyi kullanarak ilerleyebilirsiniz. Bu nedenle objektif olmak, egonuzun tuzaklarına düşmemeniz daha önemli. Yılın ilk aylarında finansal işlerde belirli ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Ancak 11 Mayıs’tan sonra motivasyonunuzun ve gelişme çizginizin daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle 25 Mayıs – 5 Temmuz arasında cesaretinizi göstererek ilerleyebileceğiniz hevesli bir döneminizdesiniz. 20 Ağustos’tan sonra grup çalışmaları, arkadaşlıklar büyük bir hareketlilik kazanmakta. Ancak 30 Ekim sonrasında bu konularda daha dikkatli olmalısınız.

Yükselen Başak

Yıllık temaları dikkatle okuyunuz. 2022’de ilişkilerinizi geliştirmek ve daha fazla görünürlük elde etmek mümkün  gözüküyor. Bu süreçte evlilik ve ortaklıklarda olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz. Sizi geliştirecek ve destekleyecek kişilere yönelebilirsiniz. 11 Mayıs sonrasında iş hayatında ortaklı işler, bazı parasal ayarlamalar, miras gibi konular dikkat çekebilir. Kariyerinizde 2023’e kadar daha yorucu koşullar var. Bu süreçte adeta çıraklık yapıyorsunuz, öğrenmeniz gereken çok şey olabilir. Ancak 20 Ağustos sonrasında mesleki alanda çok hırs yapabilirsiniz. Yine de bu alanda 30 Ekim2den sonra daha dikkatli ve sakin kalmaya özen göstermelisiniz.

Yükselen Terazi

2022’nin ilk ayında kişisel konulara, ev ve aileye yönelik hassasiyetler daha fazla olabilir. Yılın ilk aylarında sizi bağlayan daha çok durum söz konusu. Finansal işler ya da eşinizden, ortağınızdan kaynaklanan değişiklikler yüzünden daha çok uğraşabilirsiniz. Ancak 11 Mayıs sonrasında hızlanma ve kendinizi sosyal alanda daha dışadönük ve hevesli bulabileceğiniz gelişmeler başlamakta. Mayıs sonrasında evlilik ve kariyer alanında daha güçlü rüzgarlar bulacaksınız. Özellikle 25 Mayıs’tan sonra vites yükseltmektesiniz. Bu yıl 20 Ağustos sonrasında uzakları içine alan projeler, hareket ve yolculuk içeren durumlar sıklaşabilir. Ancak 30 Ekim’den sonra önemli girişimlerde aceleci olmamak yerinde olacak.

Yükselen Akrep

Nerede ise bir yıldır sizi eve, ailevi konulara bağlayan ve aynı zamanda kariyerinizde duraklamaya neden olan temalar var. Satürn 2023 yılına kadar mesleki alanda yeni bir temel atmanızı zorunlu kılıyor. Neyse ki 2022’nin ilk yarısında yaşam enerjiniz, hayata bakış açınız daha olumlu bir hale evrilmekte. Aşkta ve çocuklarınızla ilgili alanlarda daha fazla mutluluk mümkün. 11 Mayıs sonrasında ise işe yönelik yeni projeler ve artan bir hareketlilik söz konusu. Bu süreçte çok daha fazla çalışma ve deneyim kazanma fırsatı elde edeceksiniz. 20 Ağustos sonrasında ortaklı finansal işlere, miras ya da yatırım gibi konulara özellikle daha fazla dikkat etmelisiniz.

Yükselen Yay

2022 yılının ilk yarısında özel hayatınızda, evinize ve ailenize yönelik konularda hareketlilik, genişleme ve olumlu haberler var. 11 Mayıs’a kadar dönemde kendi iç dünyanızda daha çok dönebilirsiniz ancak bu tarihten sonra daha dışadönük ve eğlenceli, keyifli olabilecek deneyimler içinde olabilirsiniz. 2023’e kadar olan dönemde zihinsel açıdan daha organize ve sistemli ve sorumlu olabilirsiniz. Özellikle eğitim hayatındaki yükselen Yay’lar için olgunlaştırıcı deneyimler vurgulanmakta. Yılın ikinci yarısında aşkta, sevdiklerinizle ilgili konularda çok daha pozitif olabilirsiniz. Ancak 20 Ağustos sonrasında evlilik hayatında daha sakin olmak ve tartışmalı durumları iyi yönetmek gerekebilir.

Yükselen Oğlak

Yükselen Oğlak’lar için çevreleri ile daha geliştirici bir iletişime girme zamanı geldi. Düşüncelerini daha fazla paylaşabilecekleri ve özellikle yaratıcı konularda, tasarımla ilgili alanlarda çalışanlar için 11 Mayıs’a kadar oldukça verimli bir atmosfer söz konusu. 11 Mayıs sonrasında ise kendi özel hayatlarına, eve, aileye yönelik işlere daha çok zaman ayırabilirler. Bu süreçte gayrimenkul ve toprakla ilgili konularda yatırımlar ya da ev değişiklikleri de mümkün. Yılın ilk aylarında 24 Ocak – 6 Mart arasında yeni girişimler ve daha fazla cesaret gereği dikkat çekmekte. Aynı zamanda 6 Mart’a kadar ilişkiler ve aşkın da hassasiyet içerdiğini söyleyebiliriz. 30 Ekim sonrasında sağlık, işi düzeni konularına daha dikkatli yaklaşılmalı.

Yükselen Saka

Bu dönemde 2023’e kadar yükselen burcunuzda ilerleyen Satürn size dümene geçme ve hayatınızı daha iyi yönetme imkanı getiriyor. Sorumluluklarınız artmış olsa bile, kendi istediğiniz yönde ilerleme ve karar alma imkanınız var. 11 Mayıs’a kadar kişisel becerilerinizi, iş yeteneklerinizi daha verimli değerlendirebilir ve parasal kaynaklar bulabilirsiniz. Bu tarihten sonra kendinizi anlatmak, yeni fikirler geliştirmek daha dışadönük bir atmosfer getirecek. 6 Mart – 15 Nisan arasında ilişkilerinizi daha iyi yönetmeye çalışmalısınız. 20 Ağustos sonrasında aşk hayatınızda ve çocuklarınızı ilgilendiren konularda daha fazla şey yapmak isteyebilir ve çaba içine girebilirsiniz.

Yükselen Balık

2022 yükselen Balık’lar açısından son derece verimli, kişisel güven kazandıkları, yeni başlangıçlar yapabildikleri, daha ümitli ve başarılı bir yıl olabilir. Özellikle 11 Mayıs’a kadar süreyi çok iyi değerlendirmeye bakın. Eğitim, yabancılar ve kendine güven yolu ile pek çok kapı açabilirsiniz. 11 Mayıs sonrasında da girişim yeteneklerinizi ve kendinize olan güveni daha iyi kullanabileceksiniz. 15 Nisan – 25 Mayıs arasında son derece atılgan ve cesur davranabilirsiniz. Ancak hassasiyetlerinizi kontrol etmeye çalışmalısınız. 20 Ağustos sonrasında biraz daha karmaşık bir dönem başlamakta. Bu süreçte, evde ailede değişiklikler ve kariyeriniz açısından bitişler ve yeni başlangıçlar söz konusu olabilir.

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin. Tablolar ortalama değerlerdir.

 

24 Ağustos – 2 Eylül

3 Eylül – 12 Eylül

13 Eylül – 22 Eylül

00:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

00:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

01:00

Yengeç

Yengeç

Aslan

01:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

02:00

Yengeç

Aslan

Aslan

02:30

Aslan

Aslan

Aslan

03:00

Aslan

Aslan

Aslan

03:30

Aslan

Aslan

Başak

04:00

Aslan

Aslan

Başak

04:30

Aslan

Başak

Başak

05:00

Başak

Başak

Başak

05:30

Başak

Başak

Başak

06:00

Başak

Başak

Başak

06:30

Başak

Başak

Terazi

07:00

Başak

Başak

Terazi

07:30

Başak

Terazi

Terazi

08:00

Terazi

Terazi

Terazi

08:30

Terazi

Terazi

Terazi

09:00

Terazi

Terazi

Akrep

09:30

Terazi

Terazi

Akrep

10:00

Terazi

Akrep

Akrep

10:30

Akrep

Akrep

Akrep

11:00

Akrep

Akrep

Akrep

11:30

Akrep

Akrep

Akrep

12:00

Akrep

Akrep

Yay

12:30

Akrep

Akrep

Yay

13:00

Akrep

Yay

Yay

13:30

Yay

Yay

Yay

14:00

Yay

Yay

Yay

14:30

Yay

Yay

Oğlak

15:00

Yay

Yay

oğlak

15:30

Yay

Oğlak

Oğlak

16:00

Oğlak

Oğlak

Oğlak

16:30

Oğlak

Oğlak

Saka

17:00

Oğlak

Oğlak

Saka

17:30

Oğlak

Saka

Balık

18:00

Saka

Saka

Balık

18:30

Saka

Balık

Koç

19:00

Balık

Balık

Koç

19:30

Balık

Koç

Boğa

20:00

Koç

Koç

boğa

20:30

Koç

Boğa

ikizler

21:00

Boğa

Boğa

İkizler

21:30

Boğa

İkizler

ikizler

22:00

İkizler

İkizler

İkizler

22:30

İkizler

İkizler

Yengeç

23:00

İkizler

İkizler

Yengeç

23:30

İkizler

Yengeç

Yengeç

Yükselen Burç Hesaplama

Doğum anımızda ufukta yükselmekte olan burç, diğer adıyla yükselen burç bizim ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle ilişkimizi şekillendirir.

Burç Uyumu

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl? Kendi burcunuzla onunkini karşılaştırın.