Başak

Toprak + Değişken (24 Ağustos – 23 Eylül)

İşte yeniden yapılanma başlıyor

2021’e genel bakış

ÖNEMLİ NOT: Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

Siz Başak’lar açısından 2021’in en temel özelliklerinden birisi her alanda yeniden bir yapılanmaya ve seçim yapmaya neden olacak olması. Belki bu yıl aradığınız yüksek motivasyonu hemen bulamasanız da kariyer alanında yepyeni bir dönemin açıldığını söyleyebiliriz. Eğer yükselen burcunuz Başak ise bu çok daha belirgin olacaktır. Bu yılı daha çok hazırlık olarak görmek yararlı olacak.

Fırsatları ve gelişmeyi açıklayan Jüpiter bu yıl sizi iş ve çalışma alanında daha meşgul kılıyor. İşlerde artış olabilir ancak bunun karşılığını hemen görmek pek mümkün olmayacağı için sabırlı olmalısınız. Bir bakıma sanki yeni şeyler öğrenen bir çırak gibi olabilirsiniz. Öğreneceğiniz, geliştirebileceğiniz yeni yetenekler var. Mesleki konulara bu yönde yaklaşmak yararlı olacak. Teknik tarafı ağır basan konular, farklı teknolojiler ya da içerisinde grupların, iletişim ağlarının güçlü olduğu alanlarda daha faal olabilirsiniz. 2021 boyunca hizmet ve çalışma teması ağır basmakta. 14 Mayıs – 28 Temmuz arasına çok dikkat edin. Zira bu dönemde yeni teklifler, fırsatlar ve özellikle ilişkilerinizde kazançlı çıkabileceğiniz olanaklar da bulacaksınız. Dolayısı ile yaz aylarında keyif ve ilham alabileceğiniz bir mola içinde olabilirsiniz. Bu tarihler evlilik ve ilişkiler açısından da önünüze yeni kişiler getirebilir.

Sorumlulukları ve sınırlamaları anlatan Satürn de Saka burcuna ilerledi ve 2023’e kadar olan dönemde sizi iş hayatında daha etkin ve pratik olmaya yöneltiyor. Özellikle yükselen burcu Başak olanlar bu dönemde iş bulma ya da kendi işlerini kurma yönünde büyük bir çaba ve sorumluluk içinde kalabilirler. Kuşkusuz hizmet ve yeni şeyler öğrenme yanında, gerek kendi gerekse başkalarının sağlığına daha fazla özen ve çaba göstermek durumunda kalabilirsiniz.

2018’de bu yana Uranüs burcunuzu çok olumlu bir açı etkilemeye devam ediyor. Uranüs uyanışları, ani değişiklikleri, özgürleşmeyi ve yenilenmeyi anlatan gezegendir. Etkileri daha çok zihinsel alanda bir uyanışa işaret eder. Boğa burcundaki Uranüs sizi özellikle yeni yerler keşfetmekte, yabancılarla daha ilginç tecrübeler yaşamak konusunda uyandırıyor. Bu dönemde entelektüel anlamda sizi uyandıran, yenileyen fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Sabit bir bakış açısından çıkmanız, hayata farklı gözlerle bakmanız açısından yeni pencereler açılmakta. Bu süreç gerek iş hayatınıza, gerekse ilişkilerinize canlanma ve esneklik kazanma sağlayabilir. Eğitsel, akademik konularda çalışanlar açısından yeni imkanlar var. Olaylara bakış açınızı aniden değiştirebilecek kişilerle karşılaşabilirsiniz. Yeni bakış açıları, inançlarınızda farklılaşma söz konusu. Eğer 29 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında doğmuş bir Başak iseniz Uranüs’ün uyandırıcı etkisini kişiliğinizde, yaratıcılığınızda daha fazla hissedebilirsiniz. Sürpriz kararlar ve sizi yaratıcı alanda daha özgür kılan imkanlar içinde olabilirsiniz. Kuşkusuz bu durum mesleki alanda da yenileyecektir.

Neptün ise 2011 yılında bu yana karşıt burcunuz Balık’ta yavaş yavaş ilerlemeye devam ediyor. Neptün dağıtıcı, ilham veren, kişiye sezgiler ve hassasiyetler getiren, ruhsal alana yaklaştıran bir gezegendir. Neptün sayesinde maddi olana değil, manevi olana açılabiliriz. İdealize ettiğimiz şeyler hep Neptün ile ilişkilidir. Balık sizin evlilik ve ilişkiler eviniz olduğu için bu süreçte ilişkilerinizde oldukça garip koşullar, kimi zaman belirsizlikler ve sisli durumlar da ortaya çıkmış olabilir. Bu süreçte karşınıza gelen kişiler size yumuşama ve hassasiyet ile birlikte, kimi yanılgılar ve pişmanlıklar da getirmiş olabilir. Eğer 10-17 Eylül doğumlu bir Başak iseniz bu yıl Neptün’ün etkisini fazlası ile hissedebilirsiniz. Dolayısı ile ilişkilerde, eşinizle ilgili konularda bazı dağılmalar, çözülmeler ya da hassasiyet gösterilmesi gereken koşullar ortaya çıkıyor olabilir. Kimi zaman erkek figürü, bu baba ya da eş de olabilir, daha dağınık, hayalci ya da zayıflayan, kararsız kalan bir imaj çizebilir. Bu süreçte kendi motivasyonunuz da azalabilir ya da bambaşka alanlara kayabilir. Bu nedenle ne istediğiniz konusunda pek emin olamayabilirsiniz. Kariyer alanında dağıldığınız ya da dışsal etkilerin, özellikle ilişkilerin etkisinde kalıyor olabilirsiniz. Kuşkusuz bu durum sizin istek ve arzularınızda biraz daha gerçekçi olmanızı da işaret etmekte. Aksi halde yanılgılar, aldanmalar ve sizi hayal kırıklığına uğratan bazı ilişkiler, olaylar yaşayabilirsiniz.

Diğer yandan Pluton uzun zamandır, 2007’den bu yana Oğlak burcunda ilerlemekte ve burcunuzla uyumlu bir açıda kalmaya devam etmekte. Dönüştürücü, güçlendirici etkisi olan bu gezegen kişiliğinizi yenileme ve değişen koşullara uyum gösterme konusunda size destek olmakta. Özellikle yükselen burcu Başak olanlar, Pluton’un getirdiği hırsı ve istekleri, aşk, çocuklar ve yaratıcı alanda daha fazla yaşıyor olabilir. Pluton size kendinizi ortaya koyma ve aşk alanında daha güçlü olma konusunda hırs getirmekte. Ancak son iki yıldır, Satürn ile de birleştiği için bu alanlarda kendinizi aşırı zorlamış ve hatta manipülatif durumlarla karşılaşmış da olabilirsiniz. Neyse ki bu görünüm 2021’de etkisini yitiriyor olacak. Eğer 16-20 Eylül doğumlu bir Başak iseniz, bu yıl Pluton’un getirdiği hırsı, gücü, kararlılığı daha olumlu şekilde kullanabilirsiniz. Takıntılı olmamaya özen gösterin ancak işte ve yaratıcı konularda başkalarını etkileme ve güçlü kişilerle işbirliği yapma konusunda değişik olanaklar söz konusu olabilir. Pluton sayesinde işte ve aşkta dışsal koşullardan daha çok yararlanabilir ve güç elde edebilirsiniz.

Bu yıl tutulmalar neler getiriyor?

Bu yıl tutulmalar İkizler/Yay ekseninde gerçekleşiyor. Kuzey Ay düğümünün İkizler burcunda seyretmesi özellikle iş alanında ve mesleki konularda ilerleme koşullarının iyileştiğini gösteriyor. Toplum önünde, statünüzü ilgilendiren konularda fırsatlar arıyor. Güney Ay düğümünün Yay’da olması ise  bu süreçte ev, yerleşim ve ailevi konularda bazı hoşnutsuzluklar, aşırı uğraşma ya da kopmalara yol açabilir.

En son Güneş tutulması 14 Aralık 2020’de Yay burcunda güney yönünde gerçekleşmişti. Bu tutulma 10 Haziran’a kadar olan dönemde özellikle evde mutlu olmak ve kendi özel hayatınıza zaman ayırmak konusunda oldukça sıkıcı koşullar getiriyor. Bu nedenle duygusal alanda üstüne gitmeniz gereken pek çok durum olabilir.

2021 yılında yine iki Güneş tutulmasına tanık olacağız. Bunların ilki 10 Haziran’da İkizler burcunda kuzey yönünde gerçekleşecek. Bu tema özellikle yılın ikinci yarısında iş hayatında çok daha fazla motivasyon ve ilerleme kapasitenizin olabileceğini anlatmakta. Statünüzde, iş pozisyonunuzda yükselme yaşayabilirsiniz.

Yılın son Güneş tutulması 4 Aralık 2021 tarihinde, yine güney yönünde ve yeniden Yay burcunda gerçekleşecek. Yılın bu son ayında evde, ailevi konularda tatminsizlikler, duygusal gerilimler yeniden gündeme gelebilir. İşte başarı olsa da, özel yaşamda zorlanabilirsiniz.

Bu yıl iki Ay tutulmasına tanık olacağız. Ay tutulmaları muhasebe yapma, değerlendirme ve sonuç zamanlarıdır. Böyle zamanlarda uyanış ve farkındalık artar. Ancak duygusal gerginliğin  yükseldiği zamanlar da olabilirler. 26 Mayıs’taki Ay tutulması Yay burcunda olduğu için, eve yönelik bir konuda, duygusal alanda ani bir huzursuzluk ya da tatminsizlik duygusu yaşayabilirsiniz. 19 Kasım’daki Ay tutulması ise Boğa burcunda gerçekleşeceği için, bu tarih civarında kendinizi geliştirebileceğiniz fırsatlar, uzaklar, yabancılar ve eğitsel konularda ilerleme sağlayan farkındalıklar gündeme gelebilir.

İş, para ve kariyer olanakları

Bu yıldan başlayarak çalışma ortamınızda çok daha farklı koşullar gelişmekte. Yeni iş konularına girebilir ve kendinizi bir başlangıç noktasında hissedebilirsiniz. 2023’e kadar devam edecek olan bu süreçte adeta yeniden bir çırak gibi çalışabilirsiniz. Belki de bu durum iş hayatına yeni girdiğinizi gösteriyor da olabilir. Her durumda daha fazla çalışma ve iş becerilerinizi arttırma yönünde çaba sarf etmeniz gerekiyor. Bu dönemde öğreneceğiniz şeyler daha sonra kariyeriniz için yeni bir ilerleme basamağı olacak. Jüpiter’in konumu işsiz kalmayabileceğinizi ve her durumda kendinize bir uğraş edinebileceğinizi de göstermekte. 14 Mayıs – 28 Temmuz tarihleri arasında ortaklıklar, ilişkiler ve yeni anlaşmalar farklı fırsatlar sunabilir. Kısaca bu yıl çok çalışma, alın teri ve becerilerinizi arttırabileceğiniz olanaklar sunuyor. Yaz aylarında yeni teklifler de gündeme gelebilir.

7 Ocak – 4 Mart tarihleri arasında uzaklarla, yabancılarla ilgili konular sizi daha çok meşgul edebilir. Bu dönemde düşüncelerinizi yayma konusunda daha istekli de olabilirsiniz. Eğitim konusunda da kararlı olmak gerekebilir.

4 Mart – 23 Nisan tarihleri arasında iş hayatına çok güçlü vurgular var. Hırsınız yüksek ve önemli adımlar atabilirsiniz. Ancak daha sakin ve sabırlı olmaya da bakmalısınız. Bu dönemde üstlerle anlaşmazlıklar ve artan rekabet huzursuz edebilir.

23 Nisan – 11 Haziran tarihleri arasında grup çalışmalarında oldukça hızlı olabilirsiniz. Harcamalara, masraflara dikkat etmek gerekebilir. Ayrıca grup çalışmaları içinde huzursuzluk, ve duygusal tartışmalar gündeme gelebilir.

11 Haziran – 29 Temmuz döneminde gururunuzu ilgilendiren koşullar ve güvensizlik nedeni ile bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Gereksiz inattan uzak durun. Aynı zamanda gizli düşmanlıklar, tehditler ya da elde olmayan nedenler yıpratıcı olabilir.

29 Temmuz – 15 Eylül arasında Mars burcunuzda ilerlerken oldukça iddialı ve mücadeleci olabilirsiniz. Bu dönemde  iş hayatında yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Kendinizi daha güçlü hissedebilirsiniz.

15 Eylül – 30 Ekim arasında ortaklı konularda harcamalara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu dönemde çok çalışabilirsiniz. İşle ilgili konularda destek arayışı içinde olabilirsiniz. Fazladan masraflar var.

30 Ekim – 13 Aralık arasında yakın çevrenizde zihinsel açıdan çok daha yoğunsunuz. Görüşmeler, konuşmalar ve ziyaretler sizi meşgul etmekte. Raporlar, yazılar ve belgeler de sizi yoğun kılabilir. Yakın çevrenizde değişiklikler ve kardeşlerle ilgili koşulları daha fazla dikkat çekebilir.

13 Aralık sonrasında iş açısından daha düşük enerjili bir dönem olabilir. Bu dönemde işten çıkışlar ya da bitişler, yeni başlangıçlar söz konusu. İşten çok evde daha meşgul olabileceğiniz konular gündeme gelebilir.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Bu yıl iş hayatınızla ilgili değişiklikler ağır basarken, aşk hayatınızda daha karmaşık koşullar gündeme gelebilir. Venüs’ün 8 Ocak – 1 Şubat ve 29 Temmuz – 16 Ağustos arasındaki transitleri ilişkilerinize daha büyük bir heyecan getirmekte. Aynı zamanda 14 Nisan – 9 Mayıs tarihleri arasında arkadaşlıklar ve yeni çevrelerle bir araya gelmek keyifli olabilir. 5 Kasım sonrasında da aşkta önemli gelişmeler var. Bu dönemde aşk hayatınıza çok daha fazla odaklanabilirsiniz. Ancak 19 Aralık’tan sonra geri harekete dönecek olan Venüs aşk hayatınıza bazı karmaşalar, beklemeler ve vazgeçişler getirebilir. Bu dönemde evlilik, nişan gibi olaylar ya da her çeşit kutlamalar istediğiniz sonuçları getirmeyebilir.

Ayrıca 10-17 Eylül doğumlu bir Başak iseniz, bu dönemde evlilik hayatınızda ve erkeklerle ilişkilerde daha gerçekçi olmanız gerekebilir. Eşinizin ya da partnerinizin güvensizliği, karmaşası büyük bir dağınıklık ve hayal kırıklıklarına, fedakarlıklara yol açabilir.

Sağlık

Bu yıl sağlığınızla daha çok ilgilenmeniz gerekiyor. Özellikle yükselen burcu Başak olanlar açısından bu daha belirgin olacaktır. Satürn’ün bu transitini yaşayan belirli bir yaşın üzerindeki yükselen Başak’lar sağlık kontrollerini ihmal etmemeliler. Her durumda daha fazla iş yükünün getirebileceği değişiklikler ve yükselen stres bedeni yıpratıcı olabilir. Bağışıklık sisteminizi, kemiklerle ilgili sorunları ihmal etmemek gerekebilir. Genel olarak 4 Mart – 23 Nisan, 11 Haziran – 29 Temmuz arasında bedensel risklere, kazalara karşı daha dikkatli olmalısınız.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte?

Her yıl 3 kez, ortalama 22 gün geri giden Merkür bu yıl geri hareketlerini hava elementinde yapıyor. Bu nedenle iletişim gezegeni Merkür’ün geri döndüğü zamanlarda iletişimde yavaşlamalar, yanlış anlamalar, görüşmeler, anlaşmalar ve yolculuklar açısından uğraştırıcı nedenler ve gecikmeler gündeme gelebilir.   

Merkür 2021’de ilk defa 30 Ocak – 21 Şubat arasında Saka burcunda geri gidecek. Bu dönemde sağlık, düzen ve çalışma ortamınıza ait bazı soru işaretleri ve gecikmeler gündeme gelebilir. Beraber çalıştığınız kişilerle bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. İkinci gerileme, 30 Mayıs -23 Haziran arasında İkizler burcunda olacağı için, işle ilgili projeler, ilerlemeler yavaşlayabilir ve yeniden gözden geçirilmesi gereken koşullar gündeme gelebilir. Çift durumları iyi analiz etmeniz gerekebilir. Son olarak 27 Eylül – 18 Ekim arasında Terazi burcundaki geri hareketinde parasal konularda kararlarınızı acele ile vermemelisiniz. Özellikle ortaklı işler, görüşmeler ve pazarlıklar açısından daha fazla meşguliyet söz konusu olabilir.

 

 

Yükselen burcunuza göre 2021

Başak

Yükselen Koç

Yükselen Koç’lar açısından gruplar, sosyal yaşam ve yeni hedefler öne çıkmakta. Bu dönemde kariyerinizde ve sosyal alanda yeni istekler ve ümitler var. Özellikle 11 Haziran’dan sonra hızınız daha çok artacak. 15 Eylül – 30 Ekim arasında ilişkilerinizi daha iyi yönetmeye gayret etmelisiniz. Üstünüzdeki yüklerin hafifleyeceğini ve mesleki konuları yeni bir yola koyabileceğinizi söyleyebiliriz. Aşk hayatınızda 21 Mart-14 Nisan ve   27 Haziran – 22 Temmuz arasında daha keyifli ve eğlenceli zamanlar yaşayabilirsiniz.

Yükselen Boğa

Bu yıl sorumluluklarınız artmakta. Kariyeriniz ve unvanınız açısından yeni olanaklar içindesiniz İş hayatında dikkat çekici başlangıçlar yapabilirsiniz. Daha fazla tanınma olanakları da var. Bu arada 14 Mayıs – 28 Temmuz arasında biraz kendinize zaman ayırmak ve duygusal açıdan gevşemeniz açısından güzel olabilir. Yıla hızlı bir tempo ile başlıyorsunuz. 7 Ocak – 4 Mart arasında yeni adımlar ve daha odaklı olabileceğiniz fırsatlar var. Ancak 11 Haziran – 29 Temmuz arasında hızınız biraz yavaşlayabilir. Bu dönemde eve yönelik işler ağırlık kazanacak.

Yükselen İkizler

2021 her açıdan kişisel gelişimizi destekliyor. Bu yıl öğrendiklerinizi daha fazla kullanma imkanına sahipsiniz. Eğitimde, akademik alanda, yabancılarla ilişkilerde, medyada şansınız açık ve bu alanlarda yepyeni döngüler içindesiniz. Hedeflerinizden uzaklaşmamalısınız. 4 Mart- 23 Nisan arasında eğer iyi yönetebilirseniz daha inandırıcı ve girişimci bir dönemdesiniz. Ancak 29 Temmuz – 15 Eylül arasında yavaşlamak gerekiyor. Yaz aylarında iş ve aile hayatınızı ilgilendiren olumlu bir hava esiyor olacak. Yılı çok iyi değerlendirmeye bakın.

Yükselen Yengeç

Yükselen Yengeç’ler için ortaklaşa işleri yönetme konusunda yeni bir süreç başlamakta. Son iki yılda evlilik ve ortaklıklarda pek çok sınavdan geçildi. Bu yıl finansal işlere, uzun vadeli borç alacak konularına, miras ya da eşinizin maddi konularına daha sorumlu gözlerle bakabilirsiniz. Ortaklaşa alanda yapacak çok iş var ancak korku ve endişelerinizi iyi yönetmeyi bilmelisiniz. 23 Nisan – 11 Haziran arasında çok daha cesur davranabilirsiniz. Ayrıca 14 Mayıs – 28 Temmuz arasında yeni haberler, eğitimle, uzaklarla ilgili gelişmeler sizi çok daha mutlu edebilir. 15 Eylül – 30 Ekim arasında ise bazı bitişler ve yeni başlangıçlar söz konusu.

Yükselen Aslan

Bu yıl size evlilikte ve ortaklı işler alanında yepyeni tecrübeler getirmekte. Kariyer alanında daha fazla görünür hale gelirken, daha çok sorumluluk da alacaksınız. İş hayatınızda çabalarınızın karşılığını almanız zor değil. Evlilikte de önemli fırsatlar ancak daha sorumlu ve gerçekçi olmayı gerektiren koşullar var. 7 Ocak – 4 Mart arasında mesleki alanda ve hedeflerinizde daha esnek davranmaya bakın. 11 Haziran – 29 Temmuz arasında şahsi alanda çok daha girişken ve cesur davranabilirsiniz. 30 Ekim – 13 Aralık arasında ise biraz yavaşlamak iyi olacak.

Yükselen Başak

Burcunuzun yıllık öngörümlerini dikkatle okuyunuz. Mesleki alanda ve işe yönelik konularda yepyeni bir dönem başlamakta. Bu dönemde daha fazla çaba ve emek sarf etme gereği olacak. Yeni şeyler de öğreneceksiniz. Çalışmanın getirdiği stres nedeni ile genel olarak sağlığınızı ve iş düzeninize de dikkat etmelisiniz. 4 Mart – 23 Nisan arasında mesleki alanda daha girişken olmanız mümkün. Yaz aylarında, özellikle 14 Mayıs – 28 Temmuz döneminde ilişkilerinizde ve evlilik hayatınızda çok daha geliştirici  ve fırsatlar sunan bir dönem var. 29 Temmuz – 15 Eylül arasında da çok girişken olabilirsiniz.

Yükselen Terazi

Son iki yıl mesleki alanda önemli sıkışıklıklara, beklemelere yol açmıştı. Bu yıldan başlayarak yeteneklerinizi daha rahat ortaya koyabileceğiniz bir dönemdesiniz. Kariyerinizde ve yaratıcı alanda akıcı şartlar var. Bu yıl aşkta, çocuklarınızla ilgili alanda da yepyeni döngüler söz konusu. Yaratıcı hissettiğiniz alanlara daha ciddi bir şekilde odaklanabilirsiniz. 23 Nisan – 11 Haziran döneminde iş ve ev konularında daha cesur davranmanız gerekebilir. Aşk ve iş hayatınız birbiri ile bağlantılı hale de gelebilir. 15 Eylül – 30 Ekim arasında yeni adımlar için daha cesursunuz.

Yükselen Akrep

Bu yıl kariyer gezegenleri hayatınız açısından kritik bir döneme işaret etmekte. Bir yandan işiniz ama diğer yandan da ailevi konular, ev, toprak ve yerleşime yönelik yeni imkanlar, sorumluluklar söz konusu. Ev içinde, ailevi alanda sorumluluklar artıyor. Evde, aile içinde mutlu olaylar da bekleyebilirsiniz. Ancak bu süreçte kariyeriniz önemli bitiş ve başlangıçlar da yaşayabilirsiniz. 7 Ocak – 4 Mart arasında eşinizle, ortağınızla ilgili gelişmelere daha çok çaba sarfedebilirsiniz. Ancak 15 Eylül – 30 Ekim arası daha bağlayıcı olabilir. Bu yıl 14 Mayıs – 28 Temmuz arasında çok daha iyimser ve keyifli koşullar bulabileceksiniz.

Yükselen Yay

2021’de yakın ve uzak çevrenizde olup bitenler, iletişim, görüşmeler ve ziyaretler sizi oldukça meşgul edecek. Bu yıl eğitim, medya, anlaşmalar ve zihinsel açıdan çok hareketlisiniz. Kardeşlerle ilgili uğraşlar da daha dikkat çekici olabilir. Bu arada 14 Mayıs – 28 Temmuz arasında ev ve yerleşim konularında daha olumlu bir hava var. 4 Mart – 23 Nisan arasında evlilik ve ilişkiler daha stresli ve hassas olabilir. Ancak 29 Temmuz – 15 Eylül arasında işinizde ve hedeflerinizde daha fazla rekabet ve ilerleme içinde olabilirsiniz. 13 Aralık sonrasında da yeni adımlar var.

Yükselen Oğlak

Son iki yılın oldukça sorumlu ve daraltıcı atmosferinden sonra bu yıl kendi gündeminizi daha rahat yönetebilirsiniz. İşte kazançlarınızı daha iyi hale getirmenin yollarını arayacaksınız. Bu alanda fırsatlar var. Bu yeni bir işin kurulması anlamına da gelebilir. 4 Mart – 23 Nisan arasında daha fazla çalışmanız gerekebilir. 15 Eylül – 3o Ekim arasında işinizde ve önemli alanlarda belirli sonuçlar ve kararlar ortaya çıkacak. 14 Mayıs – 28 Temmuz arasında çevrenizde, kardeşlerle ilgili konularda daha olumlu ve yumuşak koşullar söz konusu.

Yükselen Saka

Bu yıl Jüpiter ve Satürn’ün birlikte burcunuzda ilerliyor olması her açıdan daha olumlu koşullarda olduğunuzu göstermekte. Son iki yılın karmaşık ve engelleyici süreçleri tamamlandı. Jüpiter sayesinde kendinize güvenmelisiniz. Satürn de size kararlı ve disiplinli davranma imkanı getirmekte. Gerek işinizde, gerekse ilişkilerinizde dümende sayılırsınız. Yepyeni döngüler var. Bu bakımdan 4 Mart – 23 Nisan arasını daha iyi kullanabilirsiniz. 23 Nisan – 11 Haziran arasında ise iş koşulları ve sağlık konularına daha fazla odaklısınız. 30 Ekim sonrası işiniz açısından kararlılık getirmekte.

Yükselen Balık

Bu yıl mesleki açıdan bazı soru işaretleri ve belirsizlikler getirmekte. Kimi zaman kendinizi daha izole ve yalnız hissedebilirsiniz. Bu süreç ruhsal açıdan sizi güçlendirecek. Ancak kariyer alanında daha dikkatli, sabırlı olmanız gerekiyor. Şans gezegeni Jüpiter 14 Mayıs – 28 Temmuz arasında, kısa bir süre de olsa burcunuza ilerleyerek size yeni adımlar, güven ve moral destek sunmakta. 4 Mary – 23 Nisan arasında ev ve iş konularında daha sakin ve dengeli olmaya özen göstermelisiniz. Yıl sonunda 13 Aralık’tan sonra mesleki alanda yeni girişimler ve daha fazla ilerleme sağlayabileceğiniz olanaklar gelişiyor olacak.

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin. Tablolar ortalama değerlerdir.

 

24 Ağustos – 2 Eylül

3 Eylül – 12 Eylül

13 Eylül – 22 Eylül

00:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

00:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

01:00

Yengeç

Yengeç

Aslan

01:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

02:00

Yengeç

Aslan

Aslan

02:30

Aslan

Aslan

Aslan

03:00

Aslan

Aslan

Aslan

03:30

Aslan

Aslan

Başak

04:00

Aslan

Aslan

Başak

04:30

Aslan

Başak

Başak

05:00

Başak

Başak

Başak

05:30

Başak

Başak

Başak

06:00

Başak

Başak

Başak

06:30

Başak

Başak

Terazi

07:00

Başak

Başak

Terazi

07:30

Başak

Terazi

Terazi

08:00

Terazi

Terazi

Terazi

08:30

Terazi

Terazi

Terazi

09:00

Terazi

Terazi

Akrep

09:30

Terazi

Terazi

Akrep

10:00

Terazi

Akrep

Akrep

10:30

Akrep

Akrep

Akrep

11:00

Akrep

Akrep

Akrep

11:30

Akrep

Akrep

Akrep

12:00

Akrep

Akrep

Yay

12:30

Akrep

Akrep

Yay

13:00

Akrep

Yay

Yay

13:30

Yay

Yay

Yay

14:00

Yay

Yay

Yay

14:30

Yay

Yay

Oğlak

15:00

Yay

Yay

oğlak

15:30

Yay

Oğlak

Oğlak

16:00

Oğlak

Oğlak

Oğlak

16:30

Oğlak

Oğlak

Saka

17:00

Oğlak

Oğlak

Saka

17:30

Oğlak

Saka

Balık

18:00

Saka

Saka

Balık

18:30

Saka

Balık

Koç

19:00

Balık

Balık

Koç

19:30

Balık

Koç

Boğa

20:00

Koç

Koç

boğa

20:30

Koç

Boğa

ikizler

21:00

Boğa

Boğa

İkizler

21:30

Boğa

İkizler

ikizler

22:00

İkizler

İkizler

İkizler

22:30

İkizler

İkizler

Yengeç

23:00

İkizler

İkizler

Yengeç

23:30

İkizler

Yengeç

Yengeç

 

Yükselen Burç Hesapla

Doğum anımızda ufukta yükselmekte olan burç, diğer adıyla yükselen burç bizim ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle ilişkimizi şekillendirir.

Aşk Uyumu

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl? Kendi burcunuzla onunkini karşılaştırın.

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi Değil Hemen Keşfet