Başak

Toprak + Değişken (24 Ağustos – 23 Eylül)

Kendinize güveniyorsunuz

2020’ye genel bakış

Bu yılınızda önemli transitler sizden yana görünüyorlar. 2 Aralık’tan itibaren Oğlak burcuna ilerleyen büyüme ve ilerleme gezegeni Jüpiter, burcunuzla kurduğu rahat açı ile kişisel gelişiminizi en şanslı hale getirmekte. 2020 yılında çabalarınızın karşılığını alabilecek ve aynı zamanda mutluluk yönünde daha kolay ilerleyebileceksiniz. Jüpiter’in bu transiti özellikle aşk hayatınıza ve hayattan aldığınız keyfe yeni kapılar açıyor. Bu dönemde kendinizi ifade etmek ve yaratıcılığınızı gösterme konusunda son derece avantajlısınız. Akıcı koşullar, önemli destekler ve ödüller ile ilerleyebilirsiniz. Jüpiter’in bu transiti size hem şahsi alanda hem de mesleki konularda fırsatlar getirmekte. Bu yıl bir çocuğun doğumu mutluluk getirebileceği gibi, aşk hayatınızda da daha pozitif koşullar var. 2018 yılından bu yana Satürn, bu alanda olduğu için, sizi oldukça test etti ve bir bakıma hayattan aldığınız keyfi soğutmuş olabilir. Neyse ki Satürn yavaş yavaş Oğlak burcundan çıkmaya hazırlanıyor. Dolayısı ile bu dönemde hayatın daha olumlu yönlerine bakmaya başlamalı ve isteklerinize odaklanmalısınız. Aşkta aşırı hırs ya da fazla kuralcı olmak, belirli sorumluluklar yüzünden kendinizi nerede kısıtladığınızın ya da rahat vermediğinizin farkına varmalısınız. Jüpiter 19 Aralık 2020 tarihine kadar burcunuzla uyumlu kalmaya devam edecek.

Diğer yandan Satürn de şu anda burcunuzla uyumlu kalmaya devam ediyor. Aslında bu süreçte yaratıcı yönlerinizi daha kalıcı ve istikrarlı şekilde ortaya koyabilir ve Satürn sayesinde iş ve özel hayatınız arasında daha iyi bir denge kurabilirsiniz. Mesleki alanda önceki deneyimlerinizden yararlanabildiğiniz bir dönemdesiniz. Daha az sorun ve sınav söz konusu. Eğer Başak burcunun son on gününde doğmuş iseniz, Satürn size istikrar kazandırmakta. Kuşkusuz bu süreçte çocuklarla ilgili konular ya da aşk hayatınızda bazı bulutlar söz konusu olmuş, sizi oldukça soğutmuş olabilir. Ancak diğer yandan yeteneklerinizi daha somut ve kalıcı şekilde kullanma imkanına da sahipsiniz. 22 Mart – 2 Temmuz arasına özellikle dikkat etmelisiniz. Bu tarihlerde Satürn ilk defa Saka burcuna ayak basacak ve doğal olarak sizin iş ve çalışma alanınıza fazladan sorumluluklar ve belki de yeni görevler getirecek. Bu dönemde pek çok Başak, yükselen Başak yeni bir işe girebileceği gibi, kendini daha fazla yükümlülük altında bulabilir. Aynı zamanda bu süreçte sağlık, düzen ve hizmet işlerine daha fazla zaman ayırmanız gerekebilir. Bedensel açıdan kendinize daha fazla önem vermeye başlamalısınız. En azından stresin yaratabileceği zararları unutmamalısınız. Ardından 2 Temmuz – 17 Aralık arasında Satürn son kez Oğlak burcuna geri giderek 2018 yılından bu yana, yukarıda değindiğimiz konuları son bir kez daha toparlamanıza yardımcı olacak. Dolayısı ile 2020 sonunda ve 2021-2023 yılları arasında, mesleki alanda daha sıkı, çırak gibi çalışabileceğiniz yeni bir dönemin kapılarını açacak.

Bir süredir, 2018’den bu yana, Uranüs Boğa burcuna ilerleyerek burcunuzla çok iyi bir uyum oluşturmaya başladı. Uranüs yenileyen ve değiştiren, özgürlük getiren bir gezegendir. Uranüs’ün akıcı açısı altında kendinizi daha buluşçu, yenilikçi ve sürprizlere açık şekilde bulabilirsiniz. Bu dönemde yapacağınız pek çok yenilik aynı zamanda hayata bakış açınızı, düşünce ve inançlarınızı da uyarmakta. Yeni insanlar, yabancılar hayatınıza daha fazla girerek, size yepyeni bakış açıları getirmekte. Farklı fikir ve bakış açılarına açık olabileceğiniz, ufuklarınızı yenileyebileceğiniz bir dönemdesiniz. Uzaklarla ilgili gelişmeler, eğitim, akademik alan ya da içerisinde medyanın olduğu pek çok alanda düşüncelerinizi değiştirebilir aynı zamanda kendinizi daha fazla anlatma imkanı bulabilirsiniz. Eğer 25 Ağustos – 3 Eylül doğumlu bir Başak iseniz, bu yıl Uranüs sizi çok güçlü bir şekilde etkileyeceği için, sözünü ettiğimiz daha yaratıcı ve bağımsız yönlerinizi rahatça kullanabilirsiniz. Olumlu sürprizler var. Aynı zamanda bu transit sayesinde hayatınıza giren erkek figürler ya da yöneticiler sizi daha yaratıcı ve farklı olma yönünde teşvik edebilirler.

Neptün ise bu yıllarda Balık burcunda ilerlerken, burcunuzun da tam karşısından geçmekte. Bu transit özellikle evlilik ve ilişkiler alanınıza özel bir hassasiyet getirmekte. Neptün çoğu zaman dağılma, etki altında kalmaya neden olan, güçlü hayaller ve yaratıcı bir hassasiyet getiren bir gezegendir. Özellikle 9-15 Eylül doğumlu olan Başak’lar Neptün’ün gücü altında kalırken, kendilerini daha kararsız ya da etki altında adeta büyülenmiş gibi hissedebilirler. Genel olarak Başak’lar ama daha çok bu tarihler arasında doğan kadınlar evlilikte eşleri ile daha dağınık bir ilişki yaşayabilirler ya da eşlerinin dağıldığını, fazla hayalci ya da karmaşık, zayıf bir durumda olduklarını görebilirler. Baba figürü de zayıflıyor olabilir. Doğal olarak bu transit altında kendinizi daha dağınık, yönsüz ve kararsız bulabileceğiniz gibi, sağlığınızı da önemsemeyebilir ve dayanıklılığınızı riske atmış olabilirsiniz. İlişkilerde hayal kırıklığı ve dikkatsizlikler yüzünden kendinizi aldatılmış hissedebilir ya da siz de farkında olmadan karşınızdakileri yanıltabilirsiniz.

Diğer yandan Oğlak burcundaki Pluton da burcunuzla rahat açısını sürdürmekte. Bu gezegen güç elde etmek ve yığınları harekete geçirebilme, ikna edebilme kapasitesini açıklar. Pluton sayesinde zamana daha çok ayak uydurabilir ve kendimizi güçlendirebilecek adımlar atabiliriz. Aynı zamanda bu gezegen manipülatif yönlerimizi de açıkladığı için, bu süreçte kendinizi daha derin işbirlikleri içinde de bulabilirsiniz. Dolayısı ile bu dönemde, özellikle aşkta, yaratıcı alanda kendinizi yenileme ve güçlenme süreci içindesiniz. Özellikle 15-19 Eylül doğumlu olan Başak’lar Pluton’un getirdiği gücü ve kendini yenileme taraflarını daha kolay şekilde elde edebilirler. Bu dönemde güçlü ve etkileyici şahıslar, otorite figürleri hayatınızda daha destekleyici olabilirler ancak onlarla ilişkilerinizde kendinizi aldatmamalı ve gerçeklerden ve kurallardan da uzaklaşmamalısınız.

Bu yıl tutulmalar neler getiriyor?

En son Güneş tutulması 26 Aralık 2019’da Oğlak burcunda güney yönünde gerçekleşti. Bu tutulma 21 Haziran’a kadar yaratıcı olduğunuz alanlara, aşk hayatınıza ve çocuklarla ilgili konulara vurgu yapmakta. Bu dönemde, yılın ilk yarısında istek ve zevkleriniz yönünde aşırı ısrarcı olmamalı ve aşkta zorlayıcı davranmamalısınız. Kimi zamanda hayattan keyif almak yönünde aşırı bir hırs ortaya koyabilirsiniz.

2020 yılında iki Güneş tutulmasına tanık olacağız. Bunların ilki 21 Haziran’da Yengeç burcunun ilk derecesinde, Kuzey yönünde gerçekleşecek. Yılın ikinci yarısında ailenizi ilgilendiren planlar ve istekler yönünde daha çok desteklenebilirsiniz. Bu süreçte evinizi, ailenizi ve çocuklarla ilgili konularda pozitif bir tutum ve daha birleştirici olaylar, imkanlar söz konusu olabilir.

Yılın son Güneş tutulması ise 14 Aralık 2020 tarihinde, Güney yönünde bu kez Yay burcunda gerçekleşecek. Bu tutulma daha çok Aralık ayında ve 2021’in ilk yarısında etkin olarak, özellikle sizi yerleşim, ev ve ailenizle ilgili konularda daha hareket ve meşgul kılabilir. Aynı zamanda uzaklar ve yabancılarla ilgili durumlar da yerleşim açısından önem kazanabilir. Toprak ve gayrimenkul konuları ile daha çok ilgilenebilirsiniz.

2020’de dört Ay tutulmasına tanık olacağız. Ay tutulmaları süregelen konuları öne çıkarıp, aydınlatırlar ve güçlü bir muhasebe, değerlendirme yapmaya işaret ederler. Dolayısı ile bu zamanlarda ilişkilerimizden de çok şey öğrenmiş oluruz. 10 Ocak’taki Ay tutulması Yengeç burcunda gerçekleşirken, eve, ailenize olan planlar, gelecek yönünde düşünceler açısından yeni bir değerlendirme yapmanız gerekebilir. 5 Haziran’daki Ay tutulması Yay burcunda, özellikle ev hayatınız, yerleşim ve gayrimenkullerle ilgili konularda yeni kararlar getirebilir. 5 Temmuz’da Oğlak burcundaki Ay tutulması aşk hayatınız, çocuklar ve hayattan aldığınız keyifle ilgili görünürken, 30 Kasım İkizler burcundaki Ay tutulması özellikle iş hayatınız, statünüz ve mesleki konulara önem vermeniz gerektiğini anlatmakta.

İş, para ve kariyer olanakları

2020 yılında iş hayatında sizi destekleyen ve ödüllendiren fırsatlar bulabileceksiniz. Bu yıl şans ve ilerleme gezegeni Jüpiter Oğlak’tan geçerken sevdiğiniz konulara odaklanabilirsiniz. Kendinizi daha yaratıcı ve dikkat çekici bulabileceğiniz bir yıldasınız. 2018’den bu yana Satürn de size istikrar ve denge getiriyor. Ancak iş hayatında 22 Mart – 2 Temmuz arasına özellikle dikkat etmelisiniz. Bu dönemde iş ve çalışma ortamında daha fazla sorumluluk gündeme gelebilir. İş yükünüz artacak. Hizmet ve organizasyon konularında fazladan sorumluluklar ya da düzenlemeler, grupları içine alan koşullar gündeme gelebilir. Bu etkilerin özellikle 2020 Aralık’tan sonra daha net hale gelebileceğini söyleyebiliriz. Ayrıca yılın ikinci yarısında yeni riskler alabilir ve başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz.

3 Ocak – 16 Şubat arasında işten çok eve ve ailenize yönelik konular olabilir. Bu dönemde iş hayatında daha düşük bir seviyeden geçmektesiniz. İşten ayrılmalar da gündeme gelebilir.

16 Şubat – 30 Mart arasında sevdiğiniz konulara odaklanabilirsiniz. Ancak bu dönemde kişiliğinizi ortaya koymak istediğiniz alanlarda aşırı hırs, güç savaşı ya da kıskançlıklar gündeme gelebilir.   

30 Mart -13 Mayıs arasında son derece yoğun bir dönemdesiniz. Hizmet ve organizasyon işleri öne çıkmakta. Kendinize de zaman ayırmaya bakın. Karşılıksız çaba sarfetmeniz gerekebilir.

13 Mayıs – 28 Haziran döneminde iş hayatında ortaklıklara ve karşılıklı konulara daha odaklısınız. Bu dönemde tek başına karar vermek pek mümkün olmayabilir. Başkaları tarafından şaşırtılabilir ya da aldatılabilirsiniz. Rekabet de gündeme gelebilir.   

28 Haziran-6 Ocak arasındaki uzun sürede Mars Koç burcunda kalacağı için bu dönemde riskli konular, yeni başlangıçlar çok dikkat çekiyor. Belki yeni bir proje ve iş açısından önemli değişiklikler yapıyor olabilirsiniz. Bunun getirebileceği endişeler olabilir. Ayrıca finansal işlerde, eşinizin ya da ortağınızın maddi konuları ya da miras ile ilgili gelişmeler de sizi fazlası ile meşgul kılabilir.

Ancak Mars’ın geri harekette olacağı 10 Eylül – 14 Kasım arasında hiçbir yenilik yapmamak daha doğru olacaktır. Mars inisiyatif ve başlangıç yapmak, atağa geçmekle ilişkili olduğu için, geri gittiği zamanlarda büyük projelere girmek çok daha masraflı, problemli olabilir, önemli gecikmeler ve hayal kırıklıkları yaşanabilir.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Bu dönemde aşk ve ilişkiler açısından oldukça ilginç ve dikkat çekici gelişmeler var. 2018’den bu yana Satürn bu alana bazı sorumluluklar, kısıtlamalar getirmiş olabilir. İş ve sorumluluklar yüzünden sevdiklerinizle ilgili konulara yeteri kadar zaman ya da ilgi ayıramamış olabilir. Aynı zamanda çocuklarla ilgili uğraşlar da sizi kısıtlamış olabilir. Ancak bu yıl 2 Aralık’tan itibaren bu alana giren Jüpiter sayesinde aşkta ve keyif veren konularda daha canlı bir dönem başlamakta. En azından sevdiğiniz kişilere daha fazla zaman ayırabileceksiniz. Aşkta ilerleme ve genişleme var. Yine de bu alanda aşırı ısrarcı olmamalısınız. Özellikle 16 Şubat – 30 Mart arasında bu konulara dikkat etmelisiniz.

Venüs’ün burcunuzla uyumlu açılarda olduğu dönemde keyifli zamanlar, beraberlikler söz konusu olabilir. Bu dönemler olan 13 Ocak – 7 Şubat, 5 Mart – 3 Nisan ve özellikle 2 – 28 Ekim tarihleri arasında sevdiklerinizle bir arada olmak güzel olanaklar sunabilir. Bu arada aşk gezegeni Venüs 13 Mayıs – 25 Haziran arasında geri harekette olacağı için, bu tarihlerde ilişkilerde karmaşa ve hoşnutsuzluklar yaşanabilir. Özellikle bu dönemlerde evlilik ve nişan gibi olaylar daha yorucu olacaktır.

Sağlık

2020 yılında sağlık konusuna daha fazla özen göstermeniz gereken dönemler olabilir. Özellikle yükselen burcu Başak olanlar 22 Mart – 2 Temmuz arasında gündemlerine gelecek durumlarda sağlık konusunu ihmal etmemeliler. Satürn’ün hastalıklar evinize geçiş yapıyor olması bedensel konulara daha fazla ciddiyet göstermenizi salık veriyor. Ayrıca 9-14 Eylül doğumlu Başak’lar genel olarak dağınıklık, hassasiyet, motivasyon kaybı ile birlikte, dirençlerinin de azaldığını görebilirler. Bu günlerde doğanların bedensel konulara daha çok özen göstermeleri yerinde olacak.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte?

Her yıl 3 kez, ortalama 22 gün geri giden Merkür bu yıl geri hareketlerine su elementinde başlıyor ve hava elementi burçlara geri dönüyor. Merkür geri giderken verilen pek çok kararı yeniden gözden geçirmek gerekebilir. Yarım kalan işlere özellikle dikkat etmelisiniz. Bu nedenle Merkür geri giderken kendi hatalarımızı ve eksik yönlerimizi kapatmak ve düzeltmek için daha fazla şansa sahip olabiliriz. Ancak net ve son kararı Merkür döndükten sonra vermek en iyisidir.  

Merkür 2020’de ilk defa 17 Şubat – 10 Mart arasında Balık burcunda geri gidecek. Bu dönemde anlaşmalar, görüşmeler yolundan çıkabilir ya da gecikmeler ve yanlış anlamalarla uğraşmak durumunda olabilirsiniz. 2. gerileme, 18 Haziran – 12 Temmuz arasında Yengeç burcunda olacağı için, gruplar ve arkadaşlıklar içinde meşguliyet yaratabilecek koşullar gündeme gelebilir. Belki de gelecekle ilgili beklenti ve hedeflerinizi gözden geçirebilirsiniz. Son olarak 14 Ekim – 3 Kasım arasındaki geri hareketinde sizi zihinsel açıdan konsantre kılan koşullar, yazışmalar ve evraklarla ilgili konularda daha dikkatli olmak yararlı olacak. Bu dönemde süregelen anlaşmalarda, yakın çevrenizdekilerle ilgili konularda daha fazla uğraşı olabilir. Hataları daha kolay görebilirsiniz.

 

Yükselen burcunuza göre 2020

Başak

 

Yükselen Koç

Bu yıl iş hayatınız ve kariyer alanında dikkat çekici adımlar ve ilerlemeler söz konusu. Daha fazla tanınma ve terfi imkanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu yıl gruplar ve sosyal konular da sizi daha sorumlu kılabilir. 16 Şubat – 30 Mart arasında iş hayatında yoğun çaba ve mücadele var. Güçlü bir rekabet de gündeme gelebilir. Yılın ikinci yarısında yeni girişimler ve başlangıçlar dikkat çekecek. Ancak 10 Eylül – 14 Kasım arasında biraz yavaşlamanız ve eksiklerinizi tamamlamanız gerekebilir. Aceleci olmamalısınız.    

Yükselen Boğa

Güçlü Uranüs transiti altında kendinizi daha özgür ve yenilikçi hissedebilirsiniz. Gittikçe daha bağımsız bir tavır içine girmektesiniz. Bu durum ilişkilerinizi ve insanların sizi algılayışını da yakın değiştirmekte. Bir bakıma aydınlanma içindesiniz. 22 Mart sonrasında iş hayatında yeni sorumluluklar ve bu alanda daha ciddi davranma gereği var. Yöneticilerinizle, iş yerinizle ilgili konular da sizi fazlası ile meşgul edebilir.  30 Mart – 13 Mayıs arasında iş hayatında daha sakin ama hızlı da davranmanız gerekiyor. 10 Eylül – 14 Kasım arasında gizli düşmanlıklara dikkat.

Yükselen İkizler

2020’de finansal konular ve başkaları ile ortaklı gerçekleştirdiğiniz işler sizi oldukça meşgul edebilir. Bu alanda büyük parasal miktarlar da söz konusu olabilir. Bu nedenle iş hayatında ve genel olarak maddi konularda karşılıklı durumları, sorumlulukları iyi yönetmek gerekiyor. 22 Mart – 2 Temmuz arasında işte daha çok istikrar ve yabancılarla ya da eğitimle ilgili konularda kendini geliştirme imkanı var. Aralık geldiğinde eğitsel işler, medya ve yabancılarla ilgili konular daha fazla hız kazanabilir. 13 Mayıs – 28 Haziran’da iş hayatında rekabet daha yüksek.

Yükselen Yengeç

Son iki yıldır gerek işte gerekse özel hayatınızda sizi test eden ve daha güçlü olmayı öğreten gelişmeler var. Bu yıl iş hayatında ilişkilerden daha çok yararlanabilirsiniz. Evlilik de gündeminize gelebilir. Mesleki alanda ilerleme fırsatları var. Ancak 16 Şubat-30 Mart arasında açık düşmanlıklara ve mücadeleye dikkat etmelisiniz. Yılın ikinci yarısında kariyer alanında daha fazla yenilik olacak. Genel olarak bu dönemde eski alışkanlıklardan çıkabilir ve kendinize yeni arkadaş grupları da edinebilirsiniz. İlişkilerinizi daha iyi değerlendirmeye bakmalısınız.

Yükselen Aslan

Bu yıl gündeminizi iş ve çalışma koşulları daha fazla belirleyecek. Enerjinizin, zamanınızın büyük bir kısmını çalışma ve düzen konularına ayırmanız gerekebilir. Ayrıca 22 Mart’tan sonra iş hayatında sizi daha fazla öne çıkaran fırsatlar gelmeye başlayacak. Bu dönemi çok iyi değerlendirmelisiniz. Kariyerinizde daha fazla öne çıkma imkanı var. Evlilik hayatınızda sorunlar var ise, bu alanda da ciddi olmak gereği var. 30 Mart – 13 Mayıs arasında evlilikte ve karşılıklı konularda daha özenli olmak durumundasınız. Bu dönemde karşıtlıklar, düşmanlıklar artabilir.

Yükselen Başak

Burcunuzun yıllık öngörümlerini dikkatle okuyunuz. Son iki yılda belirli bir denge ve istikrara kavuştuktan sonra bu yıl özellikle iş hayatında daha fazla çaba ve sorumluluk olacak. Gruplarla daha fazla uğraşabilirsiniz. Özellikle 22 Mart sonrasında iş ortamında sizi daha fazla iş bekliyor olabilir. Bu yıl aşkta şanslısınız. Şahsi mutluluklar ve çocuklarla ilgili olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz. Ancak ortaklaşa konularda 13 Mayıs – 28 Haziran arasında duygusal açıdan beklenmeyen tepkiler, huzursuzluklar gündeme gelebilir. Yılın ikinci yarısında miras ya da ortaklı parasal işler, borçlar, alacaklar sizi daha çok meşgul edebilir.

Yükselen Terazi

Son iki yıldır aile cephesinde önemli değişiklikler gündeme geldi. Bu alanda sorumluluklarınız arttı. İş hayatında da bitişler ve başlangıçlar yaşadınız. 2020’de özellikle 22 Mart’tan itibaren severek yaptığınız işlere daha çok zaman ayırabileceksiniz. Bu yıl aşkta istikrar var ancak monotonlaşan koşullara da dikkat etmek gerekir. Çocuklarınız var ise, bu alanda daha fazla çaba göstermeniz, sorumluluk almanız gündeme gelebilir. 16 Şubat – 30 Mart arasında iş hayatına ait bazı bitişler ve yeni adımlar mümkün. Toprakla ilgili kazançlar da olabilir.

Yükselen Akrep

Bu dönemde sizi zihinsel açıdan ilgilendiren koşullar ve yakın çevrenizdeki gelişmeler daha sorumlu kılmakta. Eğitim aşamasında olanlar için hedefe ilerlemek daha pozitif sonuçlar getirecek. Aşkta ve evlilikte ani gelişmelere hazır olmalısınız. Bu alanda sürprizler söz konusu. Yeni beraberlikler olabileceği gibi, evlilikte gerginlik var ise bu ani kopmalara da yol açabilir. 30 Mart – 13 Mayıs arasında özel hayatınız ve evle ilgili değişiklikler daha çok zaman ayırabilirsiniz. Yılın ikinci yarısında iş ortamında hızlı gelişmeler ve yeni adımlar da söz konusu.

Yükselen Yay

Bu yıl özellikle iş ve para durumunuza yönelik daha güçlü adımlar atabileceksiniz. İş yeteneklerinizi ortaya koyabilirsiniz. 2 Temmuz – 17 Aralık arasında bu alanda sorunlar daha kolay çözülebilir. Yıl sonunda eğitim, zihinsel uğraşlar açısından daha hareketli bir süreç başlıyor olacak. 3 Ocak – 16 Şubat arasında özellikle daha cesur ve mücadeleci olabileceğiniz günler var. Ancak 13 Mayıs – 28 Haziran arasında evde daha dikkatli ve sakin olmak gerekiyor. Bu yıl evlilik ve ortaklı konular içinde  özellikle 13 Mayıs- 25 Haziran arasında daha özenli olmalısınız.

Yükselen Oğlak

2018’den bu yana yükselen burcunuzda ilerleyen Satürn size çok fazla sorumluluk getirdi ancak bir yandan da hayatınızda önemli adımlar atma imkanı elde ettiniz. Bu yıl Jüpiter sayesinde kendinize güveniniz çok daha artıyor ve kendinizi geliştirmekte daha şanslısınız. Yolculuklar, eğitsel imkanlar önünüzü açacak. Aşkta da daha canlı ve yenilikçi olabileceğiniz bir dönemdesiniz. Yaratıcı yönlerinizi daha cesur şekilde ortaya koyabilirsiniz. 16 Şubat – 30 Mart arasında yorucu da olsa sizi öne çıkarabilecek ve daha mücadeleci olabileceğiniz günler söz konusu olabilir.

Yükselen Saka

2020’de hayatınıza yeniden yön verme konusunda çok daha şanslısınız. Ancak 2018’den bu yana gündeme gelen belirsizlikler ve karmaşa yüzünden oldukça zorlanmış olabilirsiniz. Bu yıl biraz sabırlı olmak ve daha çok hazırlık yapmak durumundasınız. Acele etmemelisiniz. 2020 Aralık ayı ile birlikte, pek çok alanda, şahsi girişimler ve yepyeni başlangıçlar, daha pozitif koşullar gündeme gelecek. 22 Mart – 2 Temmuz arasında gündeme gelecek değişiklikleri yakından takip etmelisiniz. Bu süreçte yeni sorumluluklar ve daha kararlı bir süreç başlayacak.

Yükselen Balık

Bu yılınızda sosyal alanda ve gruplar içinde çok daha aktif olabilirsiniz. Mesleki olarak ait olduğunuz topluluklardan destek bulabilirsiniz. Bu sayede iyimserliğinizi de koruyabilirsiniz. Arkadaşlıklar cephesi de oldukça hareketli olabilir. Ancak 22 Mart – 2 Temmuz arasında mesleki alanda çok iyi kontrol edemediğiniz durumlar ve belirsizlikler var. Düşünmeden hareket etmemelisiniz. Bu yıl 3 Ocak – 16 Şubat arasında iş hayatında çok daha hızlı olabilirsiniz. 13 Mayıs – 28 Haziran arasında da yeni adımlar ve kendinizi daha cesur ve girişken hissedebileceğiniz fırsatlar olabilir.

     

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin.

 

24 Ağustos – 2 Eylül

3 Eylül – 12 Eylül

13 Eylül – 22 Eylül

00:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

00:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

01:00

Yengeç

Yengeç

Aslan

01:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

02:00

Yengeç

Aslan

Aslan

02:30

Aslan

Aslan

Aslan

03:00

Aslan

Aslan

Aslan

03:30

Aslan

Aslan

Başak

04:00

Aslan

Aslan

Başak

04:30

Aslan

Başak

Başak

05:00

Başak

Başak

Başak

05:30

Başak

Başak

Başak

06:00

Başak

Başak

Başak

06:30

Başak

Başak

Terazi

07:00

Başak

Başak

Terazi

07:30

Başak

Terazi

Terazi

08:00

Terazi

Terazi

Terazi

08:30

Terazi

Terazi

Terazi

09:00

Terazi

Terazi

Akrep

09:30

Terazi

Terazi

Akrep

10:00

Terazi

Akrep

Akrep

10:30

Akrep

Akrep

Akrep

11:00

Akrep

Akrep

Akrep

11:30

Akrep

Akrep

Akrep

12:00

Akrep

Akrep

Yay

12:30

Akrep

Akrep

Yay

13:00

Akrep

Yay

Yay

13:30

Yay

Yay

Yay

14:00

Yay

Yay

Yay

14:30

Yay

Yay

Oğlak

15:00

Yay

Yay

oğlak

15:30

Yay

Oğlak

Oğlak

16:00

Oğlak

Oğlak

Oğlak

16:30

Oğlak

Oğlak

Saka

17:00

Oğlak

Oğlak

Saka

17:30

Oğlak

Saka

Balık

18:00

Saka

Saka

Balık

18:30

Saka

Balık

Koç

19:00

Balık

Balık

Koç

19:30

Balık

Koç

Boğa

20:00

Koç

Koç

boğa

20:30

Koç

Boğa

ikizler

21:00

Boğa

Boğa

İkizler

21:30

Boğa

İkizler

ikizler

22:00

İkizler

İkizler

İkizler

22:30

İkizler

İkizler

Yengeç

23:00

İkizler

İkizler

Yengeç

23:30

İkizler

Yengeç

Yengeç

Yükselen Burç Hesapla

Doğum anımızda ufukta yükselmekte olan burç, diğer adıyla yükselen burç bizim ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle ilişkimizi şekillendirir.

Aşk Uyumu

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl? Kendi burcunuzla onunkini karşılaştırın.