İkizler Burcu

Hava + Değişken (21 Mayıs – 21 Haziran)

ÖNEMLİ NOT: Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

Her açıdan ilerleme var

2022’ye genel bakış

İkizler ve yükselen İkizler için 2022 yeteneklerinizi kullanmak ve kendinizden daha çok söz ettirmek için son derece olumlu görünümler içeriyor. Yıla mesleki alanda size daha çok şey sunabilecek bir ilerleme duygusu ile başlıyorsunuz. 11 Mayıs tarihine kadar Jüpiter kariyer ve sorumluluklar alanında ilerliyor olacak. Bu transit yaratıcı yönlerinizi ortaya koyma, daha fazla dikkat çekme ve başarı elde etme yönünde güçlü destekler sunmakta. İlgi gösterdiğiniz konularda daha çok destek bulabileceksiniz. Şubat ortasında sürprizler, yenilikler size yüksek bir motivasyon getirebilir. 12 Nisan civarında Jüpiter ile Neptün’ün birleşimi iş hayatınıza güçlü bir idealizm ve dikkat çekme imkanı getirmekte. Kısaca yılın ilk yarısında işte daha hızlı ilerlemek mümkün. 11 Mayıs’tan sonra da elde ettiğiniz imkanları kullanmaya devam edebilirsiniz. Gruplar, arkadaşlıklar ve sosyal hayatın getirdiği canlanma umutlarınızı tazeleyebilir. Yıl boyunca ümitleriniz destekleniyor ve kendinizi pozitif yönde, motive hissedebilirsiniz. Yıl sonuna doğru 28 Ekim – 20 Aralık arasında kariyer alanında ikinci bir kez dikkat çekme olanağına sahip olabilirsiniz. Bu son devrede eksik kalan adımlar var ise, tamamlanıyor olacak.

İstikrar ve yükleri açıklayan Satürn de burcunuzla çok uyumlu kalmaya devam ediyor. Satürn’ün getirdiği dengeli ilerleme, sorumluluklar ve işle ilgili gelişmeler size ağır koşullar değil, kendinizi daha fazla geliştirme ve şimdiye kadar yaptıklarınızın semeresini görme imkanı getirmekte. Bu yıl özellikle İkizler burcunun 2. ve 3. on gününde doğanlar Satürn’ün getirdiği hediyelerden yararlanabilirler. Terfi etmek, unvan kazanmak ve aynı zamanda eğitim, akademik uğraşlar, içerisinde yabancıların ve uluslararası konuların olduğu alanlarda aktif bir ilerleme sağlamak mümkün olacak. 23 Ekim civarında şimdiye kadar elde ettiğiniz tüm bu imkanları daha iyi değerlendirebilirsiniz.

11-17 Haziran doğumlu İkizler ise bu yıl Neptün transitinin yoğun etkisi altında kalmakta. Bu transit hayal gücünüzü kuvvetlendirirken, sizi gerçeklerden uzaklaştırıyor olabilir. Bu dönemde daha fazla dağılma, konsantre olamama, erteleme gibi eğilimler gündeme gelmekte. Kendi gücünüzü, eski kararlılığınızı bulmakta zorlanabilirsiniz. Hayatınızdaki erkek figürler, baba, eş ya da otorite figürleri daha zayıf, kararsız ya da istikrarsız hale gelebilir. İş hayatında bu dönemde kendinizi daha belirsiz ve dağınık koşullarda bulabilirsiniz. Bu nedenle ayakları yere basmayan, yeteri kadar somut olmayan düşünceler, fanteziler nedeni ile hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Eğer bu transiti iyi ve doğru şekilde kullanabilirseniz, sanatsal alanda, ruhsal konularda daha duyarlı, ilhama açık enerjileri yapıcı yönde kullanabiliyor ve sadece kendiniz için değil başkaları için de çaba gösteriyor olabilirsiniz.

Bu yıl burcunuz açısından diğer önemli bir transit ise mücadele ve savaş gezegeni Mars’ın 20 Ağustos’tan sonra burcunuza girecek olması. Mars yılın ikinci yarısında sizi daha canlı, sabırsız ve enerjik kılmakta. Pek çok atılım söz konusu olacak. Ancak 30 Ekim’den sonra daha dikkatli ve sakin kalmak gerekiyor. Özellikle 16-17 Haziran doğumlu olan İkizler burçları Mars’ın getirdiği stresi daha fazla hissedebilirler. Dolayısı ile 30 Ekim’den 12 Ocak 2023 tarihine kadar olan dönemde şartlar çok hızlı ilerlemeyebilir ve gecikmeler yaşanabilir.

Bu yıl tutulmalar neler getiriyor?

En son Güneş tutulması 4 Aralık 2021’de Yay burcunda güney yönünde gerçekleşmişti. Bu tutulma 30 Nisan’a kadar olan dönemde ilişkiler, evlilik ve ortaklıklar cephesinde zorunlu değişiklikler, bazı zorluklar ya da arınma, temizlenme gerektiren olaylara işaret edebilir. Mali sorunlar, kimi zaman kriz çıkarabilecek işler de dikkat çekici olabilir.

2022 yılında Boğa ve Akrep ekseninde iki Güneş tutulmasına tanık olacağız. Bunların ilki 30 Nisan 2022 tarihinde Boğa burcunda kuzey yönünde gerçekleşecek. Bu tema 25 Ekim’e kadar olan dönemde psikolojik açıdan sizi yenileyen, bazı kabullenmeler getiren olaylara işaret edebilir. Maddi alanda hesapta olmayan koşullar gündeme gelerek ortaklı işleri, evlilik  ya da karşılıklı konuları güçlü bir şekilde öne çıkarabilir.  

Yılın ikinci Güneş tutulması ise 25 Ekim 2022 tarihinde, güney yönünde ve Akrep burcunda gerçekleşecek. Bu tarih ile birlikte, sağlık, iş düzeniniz, genel olarak hizmet ve çalışma içeren konulara vurgu yapmakta. Bu tutulma bir öncekine göre daha yorucu olabilir. İşle ilgili yükümlülüklere ve bağlayıcı nedenlere dikkat çekebilir.

Bu yıl da iki Ay tutulmasına tanık olacağız. Ay tutulmaları değişikliklere gitmek, duygusal açıdan muhasebe yapmak ve belirli gelişmelerin sonuç verdiği zamanlarıdır. Böyle zamanlarda uyanış ve farkındalık artar. Ancak duygusal açıdan daha yorucu da olabilir. 16 Mayıs’taki Ay tutulması Akrep burcunda gerçekleşiyor ve bu günlerde sağlık, çalışma koşulları ve hizmet alanında bazı sonuçlar ve kararlar gündeme gelebilir. 8 Kasım’daki Ay tutulması ise Boğa burcunda gerçekleşecek. Kasım ayında bazı kontrol edilemeyen durumlar, hassasiyetler var ve güven duygunuzu bir ölçüde zorlasa da, farkındalığınız sayesinde belirli yüklerden kurtulabilirsiniz.

İş, para ve kariyer olanakları

2022 mesleki gelişmeler ve sosyal görevler açısından oldukça geliştirici ve yenileyici fırsatlar sağlıyor. İki kariyer gezegeni Jüpiter ve Satürn burcunuzla uyumlu görülmekte. Jüpiter 11 Mayıs’a kadar işte tanınma, popüler olma, yabancılarla temas, medya ve eğitim alanına güçlü bir destek sağlamakta. 11 Mayıs sonrasında da sizi sosyal alanda aktif kılan, mesleki açıdan destek sağlayan çalışmalar var. Satürn de özellikle hayata bakış açınızı destekleyen, düşünce ve eğitim bazında çok şey öğrenebileceğiniz, uzaklarla, yabancılarla ilgili sorumlulukların olabileceği bir dönemde olduğunuzu göstermekte. Ancak 30 Ekim sonrasında belirli bir yavaşlama gündeme gelecek.

24 Ocak’a kadar olan dönemde ortaklıklar, evlilik ya da bazı karşıtlıklar, davalı konular sizi daha fazla meşgul edebilir. Bu dönemde karşıt görüşler nedeni ile kendinizi tehdit altında hissedebilirsiniz. Ayrıca kazalara karşı da dikkatli olmalısınız.

24 Ocak – 6 Mart arasında finansal işlerde, borç-alacak ya da miras gibi konularda daha hırslı ve mücadeleci olabilirsiniz. Bu dönemde bazı korkular, huzursuzluklar gündeme gelebilir ve maddi kaynaklarınızı korumanız gerekebilir.

6 Mart – 15 Nisan arasında yeni çevreler, yabancılar, gruplar, uzaklarla ilgili işler, medya ve fikirleriniz açısından daha fazla atılım ve mücadele var. Bu dönemde fikir ve inançlarınızda daha etkin ve kararlı davranabilirsiniz.  

15 Nisan – 25 Mayıs arası oldukça kritik bir dönem. Bu dönemde mesleki alana güçlü bir vurgu var. İş ve kariyer açısından son derece hırslı ve hızlı olmayı gerektirmekte. Bu dönemde iş hayatında beklenmedik durumlar, dağıtıcı etkiler ve daha fazla çaba görülüyor. 18 Mayıs civarında özellikle daha uyanık olmalısınız.

25 Mayıs – 5 Temmuz arasında yenilenen hedefler, sosyal çalışmalar ve yeni hevesler dikkat çekmekte. Bu dönemde gruplar, arkadaşlıklar ve sosyal alanda yine aktif olabileceğiniz, liderlik yapabileceğiniz fırsatlar bulabilirsiniz.

5 Temmuz – 20 Ağustos arasında parasal konulara, kayıp getirebilecek koşullara dikkat edilmeli. Gizlilik içeren konular öne çıkabilir. Belirsizliklerin, ani risklerin, durumların arttığı, daha kolay etki altında kaldığınız şartlar var. Hesapsız risklere girmemelisiniz.

20 Ağustos’tan sonra ise Mars burcunuza girerek size kararlı ilerleme, cesaret ve yeni başlangıçlar getirmekte. Bu dönemde olayları yönetmeniz, direksiyona geçmeniz çok daha kolay olacaktır. Hız kazanıyorsunuz.

Ancak Özellikle 30 Ekim’den sonra enerjinizi, düşüncelerinizi daha iyi ve bilinçli kullanmalısınız. Mars’ın geri harekete döndüğü bu dönemde gecikmeler, iptaller, yavaşlamalar olacaktır. Bir ileri bir geri gitmek mümkün. Bu dönemde yeni iş projelerine girmek için koşullar pek iyi değil. Mars’ın düzeleceği 12 Ocak 2023 tarihine beklemek, aceleci davranmamak çok daha iyi olacak.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

2022’de güney ay düğümünün burç değiştirmesi ile birlikte, evlilik ve ilişkilerde dengesizlikler azalıyor ve kendinize yeni bir yön çizmeye hazır hale geliyorsunuz. Bu yıl özellikle 20 Ağustos’tan sonra evlilik ve ilişkiler alanında son derece hızlı ve sizi daha kararlı hale getiren koşullar var. 11-17 Haziran doğumlu İkizler’ler ise aşktan beklentilerinde daha akılcı olmalılar. Benzer şekilde, 15 Nisan – 25 Mayıs arasında da tutarsızlıklar, ani duygusal tepkiler söz konusu olabilir.

29 Ocak’a kadar olan dönemde aşkta ve evlilik konusunda daha dikkatli düşünmelisiniz. Bu dönemde Venüs geri harekette iken yapılan evlilik, nişan ya da benzer kutlamalar pek olumlu sonuçlar vermeyebilir. Bu nedenle bu tarihler arasında bu tür girişimlerden kaçınmanız yararlı olabilir.

Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu 6 Mart- 5 Nisan, 23 Haziran – 18 Temmuz, 29 Eylül – 23 Ekim tarihleri arasında arkadaşlıklar, keyif veren olaylar ve evlilik konusunda daha olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz. 5-29 Eylül arasında da özel hayatınızı ve eve yönelik konuları ilgilendiren gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Sağlık

Bu yıl Mars 20 Ağustos’tan sonra uzun süre burcunuzda kalacak. Bu transit yılın ikinci yarısında sağlığınız açısından daha riskli durumlara işaret edebilir. Bedene yönelik tehditler, kazalar, yaralanmalar gibi durumlara karşı daha uyanık olmalısınız. Eğer fiziksel riski yüksek işlerde çalışıyorsanız, bu tarihten sonra daha önlemci, dikkatli olmanız yararlı olabilir. Kuşkusuz bu tür durumlar ancak kendi haritanızdaki özel koşullara bağlıdır. 24 Ocak – 6 Mart arasında da endişeler, stres kaynaklı rahatsızlıklar gündeme gelebilir.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte?

 

Her yıl 3 kez, ortalama 22 gün geri giden Merkür bu yıl geri hareketlerini hava elementinde başlıyor ve sonra toprak elementi burçlara geriliyor. Bu nedenle iletişim gezegeni Merkür’ün geri döndüğü zamanlarda iletişimde yavaşlamalar, yanlış anlamalar, beklemeler artabilir. Bu dönemlerde fikirlerinizi somut hale getirmek için acele etmemeli, zamanı daha iyi kullanmalı ve gerekli düzeltmelere gitmelisiniz.

2022’de Merkür ilk defa 14 Ocak – 4 Şubat arasında Saka burcunda geri gidecek ve 26 Ocak’ta Oğlak burcuna geri dönecek. Bu dönemde iş hayatında, mesleki kararlarda acele etmemelisiniz. İş anlaşmaları değişime uğrayabilir. 26 Ocak’tan sonra Merkür Oğlak’a gerileyeceği için bu dönemde uzaklar, yabancılar ve eğitsel konularda da beklemeler, değişiklikler gündeme gelebilir. İkinci gerileme, 10 Mayıs – 3 Haziran arasında İkizler burcunda olacağı için, bu dönemde iş ve parasal konular, birikimler ve harcamalar açısından aceleci olmamalısınız. Merkür 23 Mayıs’ta Boğa burcuna geri dönecek. Bu durum kişisel planlarda değişikliklere işaret edebilir. Son olarak 10 Eylül – 2 Ekim arasında Terazi burcundaki geri hareketinde çalışma ortamındaki işler, projeler ve zaman alan çabalar artabilir.  23 Eylül’de Merkür Başak burcuna geri döneceği için spekülatif ve yaratıcı olmak istediğiniz konularda farklı bir yol tercih edebilirsiniz.

Yükselen burcunuza göre 2022

İkizler

Yükselen Koç

2022’nin ilk yarısında daha sabırlı olmanız gerekebilir. Askıda duran çok şey olabilir. Mayıs ayı ile birlikte, Jüpiter’in yükselen burcunuza gelmesi hem ruhsal hem de maddi konular açısından rahatlatıcı olacak. Bu yıl kendi maddi imkanlarınıza daha fazla odaklanmak ve yeteneklerinizi geliştirmek durumundasınız. Ortaklaşa işlerde, miras gibi işlerde bazı sıkıntılar gündeme gelebilir. 5 Nisan civarında gruplar ve arkadaşlıklar daha yorucu deneyimler getirebilir. 18 Mayıs civarında ani girişimlerden kaçınmak faydalı olacak. 20 Ağustos sonrasında yakın çevreniz ve iletişimden kaynaklanan hareketlilik sizi çok yoğun kılıyor. 30 Ekim sonrasında ise yavaşlamalısınız.

Yükselen Boğa

Uranüs’ün uyandırıcı ve yenileyici etkisi devam ediyor. Pek çoğunuz açısından özgürleştirici deneyimler var. Yılın ilk yarısında sosyal alanda, arkadaşlıklar boyutunda daha yapıcı gelişmeler var. 6 Mart- 15 Nisan arasında iş hayatında mücadele var. 11 Mayıs’tan sonra atacağınız adımlar sizi pek bilemediğiniz koşullar içine itebilir. Kariyer alanında 2023’e kadar yükler oldukça ağır olduğu için, gelecek yönünde yeni istekler gündeme geliyor. Mesleki konularda göstereceğiniz sebat karşılığını verecek. 2 Ağustos civarında tepkilerinizi biraz daha ölçülü kılmalısınız. 20 Ağustos sonrasında işte girişimler artıyor ancak harcamaları da kontrol almaya bakmalısınız.

Yükselen İkizler

Yıllık temaları dikkatle okuyunuz. 2022’de iş hayatınızda ve genel olarak hedeflerinize ilerleme konusunda oldukça şanslısınız. Enerjinizin büyük bir bölümünü dış hayata ve nasıl tanındığınıza odaklayabilirsiniz. Yılın ilk aylarında terfi ya da mesleki değişikler mümkün. 11 Mayıs sonrasında da planlarınızı gerçekleştirmeniz zor olmayacak. Yılın ikinci yarısında sosyal alanda çok aktif olabilirsiniz. 29 Mayıs civarını iyi değerlendirmeye bakın. Genel olarak 2023 yılına kadar mesleki alanda istikrar devam ediyor. Ancak 20 Ağustos sonrasını çok daha iyi planlamalısınız. Bu dönemde çok etkin olabilirsiniz. Yine de büyük yenilikleri 30 Ekim’den önce tamamlamış olmalısınız.

Yükselen Yengeç

2022’de kendinizi geliştirebileceğiniz fırsatlara odaklanmalısınız. Psikolojik açıdan bir yenilenme yaşayacaksınız. 11 Mayıs’a kadar olan eğitim, hareket, uzaklarla ilgili gelişmeler size yeni düşünceler ve ilişkiler kazandırabilir. 11 Mayıs’tan sonra şans faktörü ve yükselen bir motivasyon var. Bu dönemde iş hayatınızda ve tanınırlığınızda önemli ilerlemeler kaydedebilirsiniz. İsteklerinizi ortaya koyun. Satürn bu dönemde 2023’e kadar mali konularda yükler taşıdığınızı ve finansal konularda daha önlemci olmak gereğine işaret etmekte. Özellikle 6 Mart – 15 Nisan arasında ortaklı parasal konularda daha dikkatli davranmalısınız. 30 Ekim’den sonraki günlerde gereksiz risklere girmemeli ve gereksiz endişelere kapılmamaya bakmalısınız.

Yükselen Aslan

Son bir yıl içinde şartlar çok değişti ve bu dönemde ilişkiler, karşılıklı konular daha büyük bir dikkat çekiyor. Bu süreçte ancak ilişkilerinizi daha iyi kullanarak ilerleyebilirsiniz. Bu nedenle objektif olmak, egonuzun tuzaklarına düşmemeniz daha önemli. Yılın ilk aylarında finansal işlerde belirli ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Ancak 11 Mayıs’tan sonra motivasyonunuzun ve gelişme çizginizin daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle 25 Mayıs – 5 Temmuz arasında cesaretinizi göstererek ilerleyebileceğiniz hevesli bir döneminizdesiniz. 20 Ağustos’tan sonra grup çalışmaları, arkadaşlıklar büyük bir hareketlilik kazanmakta. Ancak 30 Ekim sonrasında bu konularda daha dikkatli olmalısınız.

Yükselen Başak

2022’de ilişkilerinizi geliştirmek ve daha fazla görünürlük elde etmek mümkün  gözüküyor. Bu süreçte evlilik ve ortaklıklarda olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz. Sizi geliştirecek ve destekleyecek kişilere yönelebilirsiniz. 11 Mayıs sonrasında iş hayatında ortaklı işler, bazı parasal ayarlamalar, miras gibi konular dikkat çekebilir. Kariyerinizde 2023’e kadar daha yorucu koşullar var. Bu süreçte adeta çıraklık yapıyorsunuz, öğrenmeniz gereken çok şey olabilir. Ancak 20 Ağustos sonrasında mesleki alanda çok hırs yapabilirsiniz. Yine de bu alanda 30 Ekim2den sonra daha dikkatli ve sakin kalmaya özen göstermelisiniz.

Yükselen Terazi

2022’nin ilk ayında kişisel konulara, ev ve aileye yönelik hassasiyetler daha fazla olabilir. Yılın ilk aylarında sizi bağlayan daha çok durum söz konusu. Finansal işler ya da eşinizden, ortağınızdan kaynaklanan değişiklikler yüzünden daha çok uğraşabilirsiniz. Ancak 11 Mayıs sonrasında hızlanma ve kendinizi sosyal alanda daha dışadönük ve hevesli bulabileceğiniz gelişmeler başlamakta. Mayıs sonrasında evlilik ve kariyer alanında daha güçlü rüzgarlar bulacaksınız. Özellikle 25 Mayıs’tan sonra vites yükseltmektesiniz. Bu yıl 20 Ağustos sonrasında uzakları içine alan projeler, hareket ve yolculuk içeren durumlar sıklaşabilir. Ancak 30 Ekim’den sonra önemli girişimlerde aceleci olmamak yerinde olacak.

Yükselen Akrep

Nerede ise bir yıldır sizi eve, ailevi konulara bağlayan ve aynı zamanda kariyerinizde duraklamaya neden olan temalar var. Satürn 2023 yılına kadar mesleki alanda yeni bir temel atmanızı zorunlu kılıyor. Neyse ki 2022’nin ilk yarısında yaşam enerjiniz, hayata bakış açınız daha olumlu bir hale evrilmekte. Aşkta ve çocuklarınızla ilgili alanlarda daha fazla mutluluk mümkün. 11 Mayıs sonrasında ise işe yönelik yeni projeler ve artan bir hareketlilik söz konusu. Bu süreçte çok daha fazla çalışma ve deneyim kazanma fırsatı elde edeceksiniz. 20 Ağustos sonrasında ortaklı finansal işlere, miras ya da yatırım gibi konulara özellikle daha fazla dikkat etmelisiniz.

Yükselen Yay

2022 yılının ilk yarısında özel hayatınızda, evinize ve ailenize yönelik konularda hareketlilik, genişleme ve olumlu haberler var. 11 Mayıs’a kadar dönemde kendi iç dünyanızda daha çok dönebilirsiniz ancak bu tarihten sonra daha dışadönük ve eğlenceli, keyifli olabilecek deneyimler içinde olabilirsiniz. 2023’e kadar olan dönemde zihinsel açıdan daha organize ve sistemli ve sorumlu olabilirsiniz. Özellikle eğitim hayatındaki yükselen Yay’lar için olgunlaştırıcı deneyimler vurgulanmakta. Yılın ikinci yarısında aşkta, sevdiklerinizle ilgili konularda çok daha pozitif olabilirsiniz. Ancak 20 Ağustos sonrasında evlilik hayatında daha sakin olmak ve tartışmalı durumları iyi yönetmek gerekebilir.

Yükselen Oğlak

Yükselen Oğlak’lar için çevreleri ile daha geliştirici bir iletişime girme zamanı geldi. Düşüncelerini daha fazla paylaşabilecekleri ve özellikle yaratıcı konularda, tasarımla ilgili alanlarda çalışanlar için 11 Mayıs’a kadar oldukça verimli bir atmosfer söz konusu. 11 Mayıs sonrasında ise kendi özel hayatlarına, eve, aileye yönelik işlere daha çok zaman ayırabilirler. Bu süreçte gayrimenkul ve toprakla ilgili konularda yatırımlar ya da ev değişiklikleri de mümkün. Yılın ilk aylarında 24 Ocak – 6 Mart arasında yeni girişimler ve daha fazla cesaret gereği dikkat çekmekte. Aynı zamanda 6 Mart’a kadar ilişkiler ve aşkın da hassasiyet içerdiğini söyleyebiliriz. 30 Ekim sonrasında sağlık, işi düzeni konularına daha dikkatli yaklaşılmalı.

Yükselen Saka

Bu dönemde 2023’e kadar yükselen burcunuzda ilerleyen Satürn size dümene geçme ve hayatınızı daha iyi yönetme imkanı getiriyor. Sorumluluklarınız artmış olsa bile, kendi istediğiniz yönde ilerleme ve karar alma imkanınız var. 11 Mayıs’a kadar kişisel becerilerinizi, iş yeteneklerinizi daha verimli değerlendirebilir ve parasal kaynaklar bulabilirsiniz. Bu tarihten sonra kendinizi anlatmak, yeni fikirler geliştirmek daha dışadönük bir atmosfer getirecek. 6 Mart – 15 Nisan arasında ilişkilerinizi daha iyi yönetmeye çalışmalısınız. 20 Ağustos sonrasında aşk hayatınızda ve çocuklarınızı ilgilendiren konularda daha fazla şey yapmak isteyebilir ve çaba içine girebilirsiniz.

Yükselen Balık

2022 yükselen Balık’lar açısından son derece verimli, kişisel güven kazandıkları, yeni başlangıçlar yapabildikleri, daha ümitli ve başarılı bir yıl olabilir. Özellikle 11 Mayıs’a kadar süreyi çok iyi değerlendirmeye bakın. Eğitim, yabancılar ve kendine güven yolu ile pek çok kapı açabilirsiniz. 11 Mayıs sonrasında da girişim yeteneklerinizi ve kendinize olan güveni daha iyi kullanabileceksiniz. 15 Nisan – 25 Mayıs arasında son derece atılgan ve cesur davranabilirsiniz. Ancak hassasiyetlerinizi kontrol etmeye çalışmalısınız. 20 Ağustos sonrasında biraz daha karmaşık bir dönem başlamakta. Bu süreçte, evde ailede değişiklikler ve kariyeriniz açısından bitişler ve yeni başlangıçlar söz konusu olabilir.

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin. Tablolar ortalama değerlerdir.

 

22 Mayıs – 31 Mayıs

1 Haziran – 11 Haziran

12 Haziran – 21 Haziran

00:00

Saka

Saka

Balık

00:30

Saka

Balık

Balık

01:00

Saka

Balık

Koç

01:30

Balık

Koç

Koç

02:00

Balık

Koç

Boğa

02:30

Koç

Boğa

Boğa

03:00

Koç

Boğa

İkizler

03:30

Boğa

İkizler

İkizler

04:00

Boğa

İkizler

İkizler

04:30

İkizler

İkizler

İkizler

05:00

İkizler

İkizler

Yengeç

05:30

İkizler

Yengeç

Yengeç

06:00

İkizler

Yengeç

Yengeç

06:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

07:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

07:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

08:00

Yengeç

Aslan

Aslan

08:30

Yengeç

Aslan

Aslan

09:00

Aslan

Aslan

Aslan

09:30

Aslan

Aslan

Aslan

10:00

Aslan

Aslan

Başak

10:30

Aslan

Başak

Başak

11:00

Aslan

Başak

Başak

11:30

Başak

Başak

Başak

12:00

Başak

Başak

Başak

12:30

Başak

Başak

Başak

13:00

Başak

Başak

Terazi

13:30

Başak

Terazi

Terazi

14:00

Başak

Terazi

Terazi

14:30

Terazi

Terazi

Terazi

15:00

Terazi

Terazi

Terazi

15:30

Terazi

Terazi

Akrep

16:00

Terazi

Akrep

Akrep

16:30

Terazi

Akrep

Akrep

17:00

Akrep

Akrep

Akrep

17:30

Akrep

Akrep

Akrep

18:00

Akrep

Akrep

Akrep

18:30

Akrep

Akrep

Yay

19:00

Akrep

Yay

Yay

19:30

Akrep

Yay

Yay

20:00

Yay

Yay

Yay

20:30

Yay

Yay

Yay

21:00

Yay

Yay

Oğlak

21:30

Yay

Oğlak

oğlak

22:00

Yay

Oğlak

Oğlak

22:30

Oğlak

Oğlak

Oğlak

23:00

Oğlak

Oğlak

Saka

23:30

Oğlak

Saka

Saka

Yükselen Burç Hesaplama

Doğum anımızda ufukta yükselmekte olan burç, diğer adıyla yükselen burç bizim ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle ilişkimizi şekillendirir.

Burç Uyumu

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl? Kendi burcunuzla onunkini karşılaştırın.