Boğa Burcu

Toprak + Sabit (21 Nisan – 20 Mayıs)

ÖNEMLİ NOT: Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

Önceliklerinizi iyi belirleyin

2022’ye genel bakış

Boğalar ve yükselen Boğalar 2020’den bu yana kariyer gezegenleri Jüpiter ve Satürn’ün getirdiği yükler altındalar. Ancak aynı zamanda iş hayatında daha çok şey öğrenmek ve geleceğe bakmak anlamına geliyor. Özellikle Satürn iş hayatında sorumlulukları, yükleri arttırmış durumda. Bu durum belirli bir yaşın üzerindekiler için artık yeni şeyler yapma isteğini arttırırken, daha genç olanlar açısından öğrenecek çok şey var. Böyle bir dönemde kariyerinizde aşırı bir yük hissediyorsanız, hayatınızı çeşitlendirebilecek yeni yollar üzerinde düşünebilirsiniz. Zira Uranüs’ün getirdiği değişim ve yenilik hissi de azımsanamayacak kadar yüksek. Boğalar sık değişiklik yapmak istemedikleri için çoğu zaman sorunlarını erteleme ya da göz ardı etmeye eğilimli olabilir. Yine de bu dönemde bir revizyon gerekli gözüküyor.

11 Mayıs’a kadar olan dönemde, gerek işte, gerekse özel hayatınızda arkadaşlar, gruplar ve sosyal çalışmalar daha ilham verici olabilir. Yılın ilk döneminde başkalarından destek görmek, yeni bir vizyon kazanmak zor olmayacak. Özellikle Şubat’ın ortalarında böyle bir enerji ve ilham almak mümkün görülüyor. 11 Mayıs sonrasında ise hiç bilmediğiniz konular, içerisinde risk olan koşullar artmakta. Bu yıl hesapta olmayan işler, planlar yönünüzü aniden değiştirebilir. Belirli bir süre tam olarak hangi yönde ilerlediğinizi bilemeyebilirsiniz. Ancak Boğa burcunun 2. ve 3. on gününde doğanlar Satürn’ün getirdiği sorumlulukları daha fazla hissedecekler. Dolayısı ile bu yıl bazı beklemeleri, belirsizlikleri de beraberinde getiriyor.

Eğer 1-10 Mayıs günleri arasında doğmuş bir Boğa ise şartlar çok daha şaşırtıcı ve yenileyici olacak. Hayatta bir kez burcunuzdan geçebilecek Uranüs’ün güçlü rüzgarları ve değiştirici etkisi altındasınız. Boğalar için istikrar çok önemli olsa da, Uranüs’ün sunduğu yeni olanakları ve cesareti ihmal etmemelisiniz. En azından bu dönemde varolan işinizde dahi bir çok farklılığa gidebilirsiniz. Bu transit otorite figürlerinden özgürleşme ve yaratıcı cesareti ortaya çıkaran bir döneme işaret eder. Dolayısı ile işinizde daha özgür ve farklı davranabilir, hatta üstünüzdekilerle ilişkinizi gözden geçirebilirsiniz. Daha genç yaşta olanlar için bu özellikle baba otoritesinden uzaklaşma anlamına bile gelebilir. Her ne olursa olsun, Uranüs’ün size sunduğu yenilik isteğini, heyecanı ve yaratıcılığı kucaklamaya çalışın. Bu transit altında hiçbir şey eskisi gibi kalmayacak ve kişiliğinizi daha orijinal şekilde ortaya koymanıza yardımcı olacak.

Diğer yandan etkileri daha yumuşak olsa da, Neptün ve Pluton’un getirdiği temalar var. Özellikle 11-17 Mayıs doğumlular Neptün’ün yumuşatıcı ve hayal gücü getiren etkisi altındalar. Bu transit sanatçılara, hayal gücü ile çalışanlara daha akıcı bir sezgi ve ilham getirmekte. Neptün transiti altında hayata daha ruhsal bir bakış açısı ile bakabilir ve kendinizi yumuşamış ve daha fazla akışta hissedebilirsiniz. Belirli bir romantizm ve etkilenme de bu dönemde sizi etkileyebilir. Bu transit altında kendinizi daha iyi ifade edebilir, zihinsel yönden de geliştirebilirsiniz. Pluton da özellikle 16-20 Mayıs doğumlu Boğaların hayatına daha fazla güç elde etmek, kendini dönüştürme fırsatı sunmakta. Pluton öyle hafife alınır bir gezegen olmadığı için, bu süreçte sizi güçlendirebilecek kişilerle, gruplarla daha çok temas edebilirsiniz. Belirli güçler ya da çıkar odakları size bazı olanaklar sağlayabilir. Ancak bu süreçte kişisel gücünüzü kötüye kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Kuşkusuz bu yıl tutulmaların da Boğa/Akrep ekseninde gerçekleşecek olması hayatınıza yeni bir yön vermek ve kişiliğinizi ortaya çıkarmanız konusunda size fayda sağlayabilir. Kendi planlarınıza, düşüncelerinize sadık kalmak, ortaklı durumlardan aşırı etkilenmekle birlikte, direksiyonunuzu kaybetmemek, yani rotanızı dengesizce değiştirmemek önemli sayılır.

Bu yıl tutulmalar neler getiriyor?

En son Güneş tutulması 4 Aralık 2021’de Yay burcunda güney yönünde gerçekleşmişti. Bu tutulma 30 Nisan’a kadar olan dönemde içerisinde değişim ve yenilenme içeren konulara, endişe ve korku yaratabilecek durumlara işaret etmekte. Bu dönemde finansal işler daha riskli de olabilir. Ayrıca uzaklardan kaynaklanan konuları yönetmek kolay olmayabilir.

2022 yılında Boğa ve Akrep ekseninde iki Güneş tutulmasına tanık olacağız. Bunların ilki 30 Nisan 2022 tarihinde burcunuzda kuzey yönünde gerçekleşecek. Bu tema 25 Ekim’e kadar olan dönemde şahsi alanda daha toparlayıcı ve kararlı olma imkanı getirmekte. Bu dönemde yaratıcı yönlerinizi geliştirmek kendinize güven duymak konusunda önemli adımlar atabilirsiniz. Önceliklerinizi daha iyi belirlemelisiniz. Özellikle ortaklı işler, yabancıları da içine alabilecek finansal uğraşlar gündeme gelebilir.

Yılın ikinci Güneş tutulması ise 25 Ekim 2022 tarihinde, güney yönünde ve karşıt burcunuz Akrep burcunda gerçekleşecek. Bu tarih ile birlikte, ortaklıklar gözden geçebilir ve önemli ilişkiler söz konusu olabilir. Ancak bir yandan da dışsal koşulların daha çok etkisinde kalabilirsiniz. Özellikle iş hayatınızda kontrolsüz durumlar gündeme gelebilir. Bu tutulma da uzaklarla ilgili işleri ve sorumlulukları yine vurguluyor olacak.

Bu yıl da iki Ay tutulmasına tanık olacağız. Ay tutulmaları değişikliklere gitmek, duygusal açıdan muhasebe yapmak ve belirli gelişmelerin sonuç verdiği zamanlarıdır. Böyle zamanlarda uyanış ve farkındalık artar. Ancak duygusal açıdan daha yorucu da olabilir. 16 Mayıs’taki Ay tutulması Akrep burcunda gerçekleşiyor ve bu dönemde eşinizi, evliliğinizi ve genel olarak karşılıklı durumları ilgilendiren işler öncelik ve hassasiyet kazanabilir. 8 Kasım’daki Ay tutulması ise burcunuzda gerçekleşecek. Kasım ayında kişiliğinizi, olaylara bakış açınızı ve yeni başlangıçları, projeleri, ailevi konuları ilgilendiren olaylar önem kazanabilir.  

İş, para ve kariyer olanakları

Kariyeriniz açısından sorumlulukların yüksek seyrettiği, profesyonel alanda daha çok yük altında kaldığınız bir dönemdesiniz. Bu süreçte iş hayatınızda bir zirve yaşayabilirsiniz. Yeni ve daha üst pozisyonlar elde edebilirsiniz. Ancak bir yandan bu dönem fazla ağır ve yorucu hale de gelebilir. Artık eskisi gibi düşünmeyebilir ve yüklerden kurtulmak ta isteyebilirsiniz. Yılın ilk döneminde sosyal faaliyetler, gruplar ve arkadaşlıklardan, içinde bulunduğunuz topluluklardan ödüller, kazançlar ve destekler bulabilirsiniz. Ayrıca sadece kendiniz için değil, toplum adına da çok şey yapmak mümkün olabilir. 11 Mayıs sonrasında ise yepyeni durumlar, henüz çok net olmayan ama size çekici gelen riskli durumlar artıyor olacak.

24 Ocak’a kadar olan dönemde finansal işlerde, borç-alacak ya da miras gibi konularda daha dikkatli bir çaba gerekmekte. Bu dönemde bazı korkular, huzursuzluklar gündeme gelebilir ve maddi kaynaklarınızı korumanız gerekebilir.

24 Ocak – 6 Mart arasında yeni çevreler, yabancılar, uzaklarla ilgili işler, medya ve fikirleriniz açısından daha fazla atılım ve mücadele var. Bu dönemde fikir ve inançlarınızda daha hırslı ve  girişken olabilirsiniz.  

6 Mart – 15 Nisan tarihleri arasında mesleki alana güçlü bir vurgu var. İş ve kariyer açısından son derece hırslı ve hızlı olmayı gerektirmekte. Bu dönemde iş hayatında beklenmedik durumlar, rekabet ve daha fazla yükümlülük söz konusu. Grup çalışmalarında daha sakin kalmalısınız.

15 Nisan – 25 Mayıs arasında sosyal çalışmalar ve yeni hevesler dikkat çekmekte. Gruplar, arkadaşlıklar ve sosyal alanda yine aktif olabileceğiniz, fedakarlık yapabileceğiniz koşullar var. Bu dönemde işle ilgili beklentilerinizi değiştirmek, sadece kendiniz için değil, başkaları için de çok şey yapmak mümkün.

25 Mayıs – 5 Temmuz arasında belirsizliklerin, ani risklerin, durumların arttığı, daha kolay etki altında kaldığınız şartlar var. Hesapsız risklere girmemeli, düşünmeden hareket etmemelisiniz. Gizli düşmanlıklar ya da elde olmayan nedenler huzurunuzu bozabilir. Aceleci olmamalısınız.

5 Temmuz – 20 Ağustos arasında ise kararlı ilerleme, cesaret ve yeni başlangıçlar dikkat çekmekte. Bu dönemde olayları yönetmeniz, direksiyona geçmeniz çok daha kolay olacaktır. Kendi gündeminizi daha iyi yönetebilir ve maddi konularla ilgili atılımlar içinde olabilirsiniz.

20 Ağustos’tan sonra kritik bir dönem başlamakta. Bu tarihten itibaren parasal alanda, iş hayatında ihtiyaçlar, masraflar, giderler çok artabilir. İşle ilgili konularda daha fazla desteğe ihtiyacınız olabilir. Meslek alanında gelir-gider dengenizi daha iyi yönetmeye çalışmalısınız.

Özellikle 30 Ekim’den sonra enerjinizi, düşüncelerinizi daha iyi ve bilinçli kullanmalısınız. Mars’ın geri harekete döndüğü bu dönemde gecikmeler, iptaller, yavaşlamalar olacaktır. Eksik olan şeyleri toparlama yoluna gitmeniz iyi olacak. Bu dönemde yeni adımlara, projelere girişmemelisiniz. Mars’ın düzeleceği 12 Ocak 2023 tarihine beklemek, aceleci davranmamak çok iyi olacak.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

2022’de 11 Mayıs’a kadar olan dönemde arkadaş çevrenizde, iletişim alanında daha olumlu destekler ve uyum söz konusu. Bu dönemde evlilik ve anlaşmalar da destekleniyor. Gruplar içinde, sosyal alanda daha ümitli olacaksınız. Benzer temalar 28 Ekim – 20 Aralık arasında da yaşanabilir. Eğer 1-10 Mayıs doğumlu bir Boğa iseniz, bu yıl ani kararlar ilişkilerinizi ve evlilik hayatınızı sürpriz şekilde değiştirebilir. Ani beraberlikler olabileceği gibi, yolunda gitmeyen ilişkiler ve evlilik de sona erebilir. 11-17 Mayıs doğumlular ise aşka ve romantizme daha açık görünüyorlar.

29 Ocak’a kadar olan dönemde aşkta ve evlilik konusunda daha dikkatli düşünmelisiniz. Bu dönemde Venüs geri harekette iken yapılan evlilik, nişan ya da benzer kutlamalar pek olumlu sonuçlar vermeyebilir. Bu nedenle bu tarihler arasında bu tür girişimlerden kaçınmanız yararlı olabilir.

Aynı zamanda Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu 5 Nisan – 2 Mayıs, 28 Mayıs – 23 Haziran, 18 Temmuz – 11 Ağustos, 5 Eylül – 29 Eylül ve 10 Aralık sonrasında yakın beraberlikler, aşk ve evlilik konularında mutluluk daha kolay olabilir.  

Sağlık

Bu dönemde Satürn’ün burcunuzla olan yorucu açısı nedeni ile üzerinizdeki yükleri daha iyi yönetmeye çalışmalısınız. Belirli dönemlerde bedeninize daha çok özen göstermelisiniz. 6 Mart – 15 Nisan, 5 Temmuz – 20 Ağustos böyle dönemler olabilir. 1-10 Mayıs doğumlular da aşırı stres ve gerginlikler nedeni ile zorlanabilir ve kazalara daha duyarlı olabilirler.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte?

Her yıl 3 kez, ortalama 22 gün geri giden Merkür bu yıl geri hareketlerini hava elementinde başlıyor ve sonra toprak elementi burçlara geriliyor. Bu nedenle iletişim gezegeni Merkür’ün geri döndüğü zamanlarda iletişimde yavaşlamalar, yanlış anlamalar, beklemeler artabilir. Bu dönemlerde fikirlerinizi somut hale getirmek için acele etmemeli, zamanı daha iyi kullanmalı ve gerekli düzeltmelere gitmelisiniz.

2022’de Merkür ilk defa 14 Ocak – 4 Şubat arasında Saka burcunda geri gidecek ve 26 Ocak’ta Oğlak burcuna geri dönecek. Bu dönemde iş hayatında, mesleki kararlarda acele etmemelisiniz. İş anlaşmaları değişime uğrayabilir. 26 Ocak’tan sonra Merkür Oğlak’a gerileyeceği için bu dönemde uzaklar, yabancılar ve eğitsel konularda da beklemeler, değişiklikler gündeme gelebilir. İkinci gerileme, 10 Mayıs – 3 Haziran arasında İkizler burcunda olacağı için, bu dönemde iş ve parasal konular, birikimler ve harcamalar açısından aceleci olmamalısınız. Merkür 23 Mayıs’ta Boğa burcuna geri dönecek. Bu durum kişisel planlarda değişikliklere işaret edebilir. Son olarak 10 Eylül – 2 Ekim arasında Terazi burcundaki geri hareketinde çalışma ortamındaki işler, projeler ve zaman alan çabalar artabilir.  23 Eylül’de Merkür Başak burcuna geri döneceği için spekülatif ve yaratıcı olmak istediğiniz konularda farklı bir yol tercih edebilirsiniz.

Yükselen burcunuza göre 2022

Boğa

Yükselen Koç

2022’nin ilk yarısında daha sabırlı olmanız gerekebilir. Askıda duran çok şey olabilir. Mayıs ayı ile birlikte, Jüpiter’in yükselen burcunuza gelmesi hem ruhsal hem de maddi konular açısından rahatlatıcı olacak. Bu yıl kendi maddi imkanlarınıza daha fazla odaklanmak ve yeteneklerinizi geliştirmek durumundasınız. Ortaklaşa işlerde, miras gibi işlerde bazı sıkıntılar gündeme gelebilir. 5 Nisan civarında gruplar ve arkadaşlıklar daha yorucu deneyimler getirebilir. 18 Mayıs civarında ani girişimlerden kaçınmak faydalı olacak. 20 Ağustos sonrasında yakın çevreniz ve iletişimden kaynaklanan hareketlilik sizi çok yoğun kılıyor. 30 Ekim sonrasında ise yavaşlamalısınız.

Yükselen Boğa

Yıllık temaları dikkatle okuyunuz. Uranüs’ün uyandırıcı ve yenileyici etkisi devam ediyor. Pek çoğunuz açısından özgürleştirici deneyimler var. Yılın ilk yarısında sosyal alanda, arkadaşlıklar boyutunda daha yapıcı gelişmeler var. 6 Mart- 15 Nisan arasında iş hayatında mücadele var. 11 Mayıs’tan sonra atacağınız adımlar sizi pek bilemediğiniz koşullar içine itebilir. Kariyer alanında 2023’e kadar yükler oldukça ağır olduğu için, gelecek yönünde yeni istekler gündeme geliyor. Mesleki konularda göstereceğiniz sebat karşılığını verecek. 2 Ağustos civarında tepkilerinizi biraz daha ölçülü kılmalısınız. 20 Ağustos sonrasında işte girişimler artıyor ancak harcamaları da kontrol almaya bakmalısınız.

Yükselen İkizler

2022’de iş hayatınızda ve genel olarak hedeflerinize ilerleme konusunda oldukça şanslısınız. Enerjinizin büyük bir bölümünü dış hayata ve nasıl tanındığınıza odaklayabilirsiniz. Yılın ilk aylarında terfi ya da mesleki değişikler mümkün. 11 Mayıs sonrasında da planlarınızı gerçekleştirmeniz zor olmayacak. Yılın ikinci yarısında sosyal alanda çok aktif olabilirsiniz. 29 Mayıs civarını iyi değerlendirmeye bakın. Genel olarak 2023 yılına kadar mesleki alanda istikrar devam ediyor. Ancak 20 Ağustos sonrasını çok daha iyi planlamalısınız. Bu dönemde çok etkin olabilirsiniz. Yine de büyük yenilikleri 30 Ekim’den önce tamamlamış olmalısınız.

Yükselen Yengeç

2022’de kendinizi geliştirebileceğiniz fırsatlara odaklanmalısınız. Psikolojik açıdan bir yenilenme yaşayacaksınız. 11 Mayıs’a kadar olan eğitim, hareket, uzaklarla ilgili gelişmeler size yeni düşünceler ve ilişkiler kazandırabilir. 11 Mayıs’tan sonra şans faktörü ve yükselen bir motivasyon var. Bu dönemde iş hayatınızda ve tanınırlığınızda önemli ilerlemeler kaydedebilirsiniz. İsteklerinizi ortaya koyun. Satürn bu dönemde 2023’e kadar mali konularda yükler taşıdığınızı ve finansal konularda daha önlemci olmak gereğine işaret etmekte. Özellikle 6 Mart – 15 Nisan arasında ortaklı parasal konularda daha dikkatli davranmalısınız. 30 Ekim’den sonraki günlerde gereksiz risklere girmemeli ve gereksiz endişelere kapılmamaya bakmalısınız.

Yükselen Aslan

Son bir yıl içinde şartlar çok değişti ve bu dönemde ilişkiler, karşılıklı konular daha büyük bir dikkat çekiyor. Bu süreçte ancak ilişkilerinizi daha iyi kullanarak ilerleyebilirsiniz. Bu nedenle objektif olmak, egonuzun tuzaklarına düşmemeniz daha önemli. Yılın ilk aylarında finansal işlerde belirli ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Ancak 11 Mayıs’tan sonra motivasyonunuzun ve gelişme çizginizin daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle 25 Mayıs – 5 Temmuz arasında cesaretinizi göstererek ilerleyebileceğiniz hevesli bir döneminizdesiniz. 20 Ağustos’tan sonra grup çalışmaları, arkadaşlıklar büyük bir hareketlilik kazanmakta. Ancak 30 Ekim sonrasında bu konularda daha dikkatli olmalısınız.

Yükselen Başak

2022’de ilişkilerinizi geliştirmek ve daha fazla görünürlük elde etmek mümkün  gözüküyor. Bu süreçte evlilik ve ortaklıklarda olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz. Sizi geliştirecek ve destekleyecek kişilere yönelebilirsiniz. 11 Mayıs sonrasında iş hayatında ortaklı işler, bazı parasal ayarlamalar, miras gibi konular dikkat çekebilir. Kariyerinizde 2023’e kadar daha yorucu koşullar var. Bu süreçte adeta çıraklık yapıyorsunuz, öğrenmeniz gereken çok şey olabilir. Ancak 20 Ağustos sonrasında mesleki alanda çok hırs yapabilirsiniz. Yine de bu alanda 30 Ekim2den sonra daha dikkatli ve sakin kalmaya özen göstermelisiniz.

Yükselen Terazi

2022’nin ilk ayında kişisel konulara, ev ve aileye yönelik hassasiyetler daha fazla olabilir. Yılın ilk aylarında sizi bağlayan daha çok durum söz konusu. Finansal işler ya da eşinizden, ortağınızdan kaynaklanan değişiklikler yüzünden daha çok uğraşabilirsiniz. Ancak 11 Mayıs sonrasında hızlanma ve kendinizi sosyal alanda daha dışadönük ve hevesli bulabileceğiniz gelişmeler başlamakta. Mayıs sonrasında evlilik ve kariyer alanında daha güçlü rüzgarlar bulacaksınız. Özellikle 25 Mayıs’tan sonra vites yükseltmektesiniz. Bu yıl 20 Ağustos sonrasında uzakları içine alan projeler, hareket ve yolculuk içeren durumlar sıklaşabilir. Ancak 30 Ekim’den sonra önemli girişimlerde aceleci olmamak yerinde olacak.

Yükselen Akrep

Nerede ise bir yıldır sizi eve, ailevi konulara bağlayan ve aynı zamanda kariyerinizde duraklamaya neden olan temalar var. Satürn 2023 yılına kadar mesleki alanda yeni bir temel atmanızı zorunlu kılıyor. Neyse ki 2022’nin ilk yarısında yaşam enerjiniz, hayata bakış açınız daha olumlu bir hale evrilmekte. Aşkta ve çocuklarınızla ilgili alanlarda daha fazla mutluluk mümkün. 11 Mayıs sonrasında ise işe yönelik yeni projeler ve artan bir hareketlilik söz konusu. Bu süreçte çok daha fazla çalışma ve deneyim kazanma fırsatı elde edeceksiniz. 20 Ağustos sonrasında ortaklı finansal işlere, miras ya da yatırım gibi konulara özellikle daha fazla dikkat etmelisiniz.

Yükselen Yay

2022 yılının ilk yarısında özel hayatınızda, evinize ve ailenize yönelik konularda hareketlilik, genişleme ve olumlu haberler var. 11 Mayıs’a kadar dönemde kendi iç dünyanızda daha çok dönebilirsiniz ancak bu tarihten sonra daha dışadönük ve eğlenceli, keyifli olabilecek deneyimler içinde olabilirsiniz. 2023’e kadar olan dönemde zihinsel açıdan daha organize ve sistemli ve sorumlu olabilirsiniz. Özellikle eğitim hayatındaki yükselen Yay’lar için olgunlaştırıcı deneyimler vurgulanmakta. Yılın ikinci yarısında aşkta, sevdiklerinizle ilgili konularda çok daha pozitif olabilirsiniz. Ancak 20 Ağustos sonrasında evlilik hayatında daha sakin olmak ve tartışmalı durumları iyi yönetmek gerekebilir.

Yükselen Oğlak

Yükselen Oğlak’lar için çevreleri ile daha geliştirici bir iletişime girme zamanı geldi. Düşüncelerini daha fazla paylaşabilecekleri ve özellikle yaratıcı konularda, tasarımla ilgili alanlarda çalışanlar için 11 Mayıs’a kadar oldukça verimli bir atmosfer söz konusu. 11 Mayıs sonrasında ise kendi özel hayatlarına, eve, aileye yönelik işlere daha çok zaman ayırabilirler. Bu süreçte gayrimenkul ve toprakla ilgili konularda yatırımlar ya da ev değişiklikleri de mümkün. Yılın ilk aylarında 24 Ocak – 6 Mart arasında yeni girişimler ve daha fazla cesaret gereği dikkat çekmekte. Aynı zamanda 6 Mart’a kadar ilişkiler ve aşkın da hassasiyet içerdiğini söyleyebiliriz. 30 Ekim sonrasında sağlık, işi düzeni konularına daha dikkatli yaklaşılmalı.

Yükselen Saka

Bu dönemde 2023’e kadar yükselen burcunuzda ilerleyen Satürn size dümene geçme ve hayatınızı daha iyi yönetme imkanı getiriyor. Sorumluluklarınız artmış olsa bile, kendi istediğiniz yönde ilerleme ve karar alma imkanınız var. 11 Mayıs’a kadar kişisel becerilerinizi, iş yeteneklerinizi daha verimli değerlendirebilir ve parasal kaynaklar bulabilirsiniz. Bu tarihten sonra kendinizi anlatmak, yeni fikirler geliştirmek daha dışadönük bir atmosfer getirecek. 6 Mart – 15 Nisan arasında ilişkilerinizi daha iyi yönetmeye çalışmalısınız. 20 Ağustos sonrasında aşk hayatınızda ve çocuklarınızı ilgilendiren konularda daha fazla şey yapmak isteyebilir ve çaba içine girebilirsiniz.

Yükselen Balık

2022 yükselen Balık’lar açısından son derece verimli, kişisel güven kazandıkları, yeni başlangıçlar yapabildikleri, daha ümitli ve başarılı bir yıl olabilir. Özellikle 11 Mayıs’a kadar süreyi çok iyi değerlendirmeye bakın. Eğitim, yabancılar ve kendine güven yolu ile pek çok kapı açabilirsiniz. 11 Mayıs sonrasında da girişim yeteneklerinizi ve kendinize olan güveni daha iyi kullanabileceksiniz. 15 Nisan – 25 Mayıs arasında son derece atılgan ve cesur davranabilirsiniz. Ancak hassasiyetlerinizi kontrol etmeye çalışmalısınız. 20 Ağustos sonrasında biraz daha karmaşık bir dönem başlamakta. Bu süreçte, evde ailede değişiklikler ve kariyeriniz açısından bitişler ve yeni başlangıçlar söz konusu olabilir.

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin. Tablolar ortalama değerlerdir.

 

21 Nisan – 30 Nisan

1 Mayıs – 10 Mayıs

11 Mayıs – 21 Mayıs

00:00

Yay

Oğlak

Oğlak

00:30

Oğlak

Oğlak

Oğlak

01:00

Oğlak

Oğlak

Saka

01:30

Oğlak

Oğlak

Saka

02:00

Oğlak

Saka

Balık

02:30

Saka

Saka

Balık

03:00

Saka

Balık

Koç

03:30

Balık

Balık

Koç

04:00

Balık

Koç

Boğa

04:30

Koç

Koç

Boğa

05:00

Koç

Boğa

İkizler

05:30

Boğa

Boğa

İkizler

06:00

Boğa

İkizler

İkizler

06:30

İkizler

İkizler

İkizler

07:00

İkizler

İkizler

Yengeç

07:30

İkizler

İkizler

Yengeç

08:00

İkizler

Yengeç

Yengeç

08:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

09:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

09:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

10:00

Yengeç

Yengeç

Aslan

10:30

Yengeç

Aslan

Aslan

11:00

Aslan

Aslan

Aslan

11:30

Aslan

Aslan

Aslan

12:00

Aslan

Aslan

Başak

12:30

Aslan

Aslan

Başak

13:00

Aslan

Başak

Başak

13:30

Başak

Başak

Başak

14:00

Başak

Başak

Başak

14:30

Başak

Başak

Başak

15:00

Başak

Başak

Terazi

15:30

Başak

Başak

Terazi

16:00

Başak

Terazi

Terazi

16:30

Terazi

Terazi

Terazi

17:00

Terazi

Terazi

Terazi

17:30

Terazi

Terazi

Akrep

18:00

Terazi

Terazi

Akrep

18:30

Terazi

Akrep

Akrep

19:00

Akrep

Akrep

Akrep

19:30

Akrep

Akrep

Akrep

20:00

Akrep

Akrep

Akrep

20:30

Akrep

Akrep

Yay

21:00

Akrep

Akrep

Yay

21:30

Akrep

Yay

Yay

22:00

Yay

Yay

Yay

22:30

Yay

Yay

Yay

23:00

Yay

Yay

Oğlak

23:30

Yay

Yay

Oğlak

Yükselen Burç Hesaplama

Doğum anımızda ufukta yükselmekte olan burç, diğer adıyla yükselen burç bizim ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle ilişkimizi şekillendirir.

Burç Uyumu

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl? Kendi burcunuzla onunkini karşılaştırın.