Boğa Burcu

Toprak + Sabit (21 Nisan – 20 Mayıs)

ÖNEMLİ NOT: Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

Şansınızı iyi kullanın

2023’e genel bakış

Bu yıl Boğa’lar ve yükselen Boğa’lar için gökyüzü yeni gelişmeler ve değişiklikler gösteriyor. Nitekim bu yıl yavaş hareket eden bazı gezegenler burç değiştirmekte. Bu geçişlerin ne anlama geldiğini aşağıda bulacaksınız. Ancak öncelikle 2023’ün ikinci yarısının, özellikle 16 Mayıs sonrasının Boğa’lar ve yükselen Boğa’lar açısından oldukça geliştirici ve yenileyici olduğunu söylemeliyiz. Büyük iyilik Jüpiter bu tarihten sonra bir yıl boyunca, 25 Mayıs 2024’e kadar Boğa burcunda olacak. 12 yılda bir burcunuza gelen Jüpiter yeni bir öğrenme, tecrübe kazanma ve her açıdan zenginleşme olanağı sunuyor. Bu nedenle yılın ikinci yarısında, özelikle 4 Eylül’e kadar olan dönemde şahsi alanda olumlu başlangıçlar, kendini geliştirme ve daha fazla güven duyma imkanı olacak. Jüpiter aynı zamanda eğitimi, yabancıları, yolculukları ve iyimserliği de anlatır. Bu transit size büyüme isteği ve yeni gelişen fırsatları daha iyi değerlendirme imkanı sunuyor. Bu süreçte evde olumlu haberler, finansal alanda büyüme, toprakla ilgili yatırımlar ve hayatınıza daha güçlü bir tatmin ve ilerleme duygusu getirecek koşullar bulacaksınız.

2020’den bu yana sizi test altına sokan ve ağır yükler, sorumluluklar getiren Satürn’ün yorucu transiti 7 Mart’ta bitiyor olacak. Bu tarihe kadar olan dönemde, 13-21 Mayıs doğumlu olan Boğa’lar Satürn’ün getirdiği sıkışıklığı daha fazla hissedebilirler. Özellikle iş hayatında daha fazla şey başarma kapasitesi var. Sorumluluklar yerine geldiği sürece Satürn size işle ilgili yeni imkanlar da sunacaktır. Eğer  20-27 Nisan doğumlu iseniz, 7 Mart sonrasında Satürn’ün olumlu açısını daha istikrarlı ve başarılı sonuçlara dönüştürebilirsiniz. Satürn sizden sağduyu, kararlılık ve sorumluluk duygusu istemekte. Bunu yerine getirerek yıl içinde daha kalıcı adımlar atmış olacaksınız. Böylece Jüpiter’in getireceği fırsat ve şansları somut hale getirme imkanınız olacak.

Uranüs bu yıl da burcunuzda kalmaya devam edecek. Eğer 4-14 Mayıs doğumlu bir Boğa iseniz Uranüs’ün yenileyici ve sürpriz değişiklikler yaratan etkisini daha çok kullanabilirsiniz. Boğa sabit bir burç olarak ani değişikliklerden pek hoşlanmasa da, bu dönemde yeni şeyler deneme ve yaratıcılığınızı kullanma arzusu yüksek. Özellikle son iki yılın getirdiği sıkışıklıklardan sonra bu yıl farklı şeyler yapmak isteyeceksiniz. Uranüs’ün enerjisi altında bu dönemde pek çok Boğa yeni işlere girişebilir ve farklı riskler alabilirler. Hayatlarına daha çok özgürlük ve farklılık katacaklar. Böyle bireysel yönlerinizi, yaratıcılığınızı daha güçlü şekilde hissedebilir ve herkesi şaşırtabilirsiniz. Kimi zaman bu durum erkek figürler, baba ya da yönetici, otorite figürleri ile ilişkinizi de aniden değiştirerek, sizi daha özgür kılabilir.

Yaratıcı alanda çalışanlar, hayal güçlerini kullananlar açısından Neptün’ün olumlu açısı bu yıl da sürmekte. Neptün Balık’ta sizi daha duyarlı, evrensel, insancıl konulara açık kılıyor. Böylece pek çok Boğa, özellikle 13-18 Mayıs tarihleri arasında doğanlar Neptün’ün ilham veren, ruhsal açıdan daha duyarlı kılan, hayal gücüne açık enerjisini kullanabilirler. Bu transit merhamet, insancıllık ve fedakarlık duyguları da getirerek sizi sosyal konulara daha duyarlı kılabilir ve ruhunuz üstünde yumuşatıcı, gevşetici bir gücü olabilir.

Diğer yandan bu yıl Pluton ilk defa Saka burcuna adım atacak. Bu geçiş 23 Mart- 11 Haziran tarihleri arasında olacak. Eğer 20-21 Nisan doğumlu bir Boğa iseniz, Pluton’un bu güçlü etkisini farketmeye başlayabilirsiniz. Pluton hayatınızı dönüştürmeye, sizi güçlendirmeye ve yenilemeye geliyor. Bu transit aynı zamanda içinizdeki gücü de ortaya çıkaracak. Şahsi isteklerinizi ortaya koymak adına daha çok şey yapmak istemeye başlayabilirsiniz. Bu süreç babanızla, erkek figürlerle ilişkinizi de dönüştürebilir. Hırslı olduğunuz ya da bir şeyleri değiştirmek istediğiniz yönlerinizi daha iyi görmelisiniz. Diğer yandan 18-21 Mayıs doğumlu bir Boğa iseniz, Pluton’un güçlendirici ve daha etkileyici kılan yönlerini rahatça kullanabilir, büyük güçlerden destek görebilirsiniz. Bu dönemde sizi bağlayan, güçlü kılan koşullar ve kişilerle karşılaşabilirsiniz.

Bu yıl tutulmalar neler getiriyor ?

Bu yıl Ay düğümleri 17 Temmuz’a kadar Boğa-Akrep ekseninde kalırken, bu tarihten sonra Koç-Terazi eksenine geçecek. Bu nedenle yılın ilk yarısında kişisel istekler, denge ve ortaklık, ilişki içeren konuların daha fazla hassas yarattığını söylemeliyiz. Yılın ikinci yarısında iş ve çalışma koşulları, düzen ve sağlık içeren konulara vurgular artmakta.

2023’ün ilk güneş tutulması 20 Nisan’da Koç burcunun son derecesinde gerçekleşecek. Genel olarak bu tutulmanın etkileri Ekim ayına sürecek. Bu süre içinde mesleki konular, ortaklı işler, kimi zaman sağlık ve hizmet konuları daha fazla meşgul edebilir. Özellikle 14 Ekim’de Terazi burcundaki Güneş tutulması yılın son aylarında iş hayatınız, mesleki koşullar açısından daha geliştirici olabilir.

2023’te Ay tutulmaları Akrep ve Boğa burçlarında gerçekleşecek. Ay tutulmaları değişikliklere gitmek, duygusal açıdan muhasebe yapmak ve belirli gelişmelerin sonuçlarını gördüğümüz  zamanlardır. Böyle zamanlarda uyanış ve farkındalık artar. Ancak duygusal açıdan daha yorucu da olabilir. 5 Mayıs’ta Akrep burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması yakın ilişkilerinize, evlilik ve ortaklıklar alanına hassasiyet ve değerlendirme gereği getirmekte. 28 Kasım’da Boğa burcunda gerçekleşecek olan tam Ay tutulması ise şahsi isteklerinizi, yeni başlangıçları ve niyetlerinizi öne çıkarıyor ve sizi karar almaya yöneltiyor.

İş, para ve kariyer olanakları

2023 her bakımdan iş hayatınızda size çok şey kazandırabilecek bir yıl olacağa benziyor, tabii fırsatları iyi değerlendirirseniz. Sizi olumlu yönde motive eden şeyleri daha iyi anlamaya çalışmalısınız. Bu yıl iki kariyer gezegeni de burcunuzla uyumlu açılar kurmaya hazırlanıyor. 16 Mayıs’a kadar bazı girişim ve istekler olsa da, Jüpiter’in bu tarihten sonra burcunuza ilerleyecek olması şahsi alanda sizi hem daha şanslı hem de kazançlı kılmakta. Şahsi yeteneklerinizi, gücünüzü, inandırıcı yönlerinizi daha iyi kullanabilirsiniz. Yabancılarla işbirliği, medya ya da eğitsel işler, güçlü kişilerden yardım söz konusu. Kısaca tembellik etmemeniz gerekiyor.

Diğer yandan Satürn 7 Mart’a kadar daha test edici ve yük getirici olabilir. Özellikle 13-21 Mayıs doğumlular Satürn’ün getirdiği işleri, sorumlulukları tamamlamak durumunda. Ancak 7 Mart sonrasında Satürn ise daha istikrarlı çabalar, gruplar ve sosyal alanda sorumluluklar getirebilir. Özellikle 20-27 Nisan doğumlu Boğa’lar Satürn’ün sunduğu vizyonda istikrarlı ilerleyerek, sorumluluk alabilir ama aynı zaman yeni bir değerlendirme noktasına gelebilirler.

Eğer 20-21 Nisan doğumlu bir Boğa iseniz, bu yıl Pluton’un harekete geçirici etkisini hissedebilirsiniz. Özellikle bu tarihlerde doğanlar açısından işte, güçlü kişilerle ilişkilerde, içinde babanın, ya da otorite figürlerinin olduğu konularda daha güçlü olma, kendini ispat etmek gibi yükler gündeme gelebilir ve dönüştürücü bir mücadele teması başlayabilir.

25 Mart’a kadar olan dönemde harcamalar, nakit durumunuz ve işle alakalı konuları çözme yönünde çabalar var. Özellikle 12 Ocak’tan itibaren parasal alanda, destek bulma arayışınızda daha hızlı hareket edebilirsiniz. Genel olarak bu dönemde harcamalarınızı daha iyi yönetmeye bakmalısınız.

25 Mart’tan 20 Mayıs’a kadar olan dönemde yakın çevrenizde görüşmeler, ailenizi ya da kardeşleri ilgilendiren çabalar, ziyaretler, anlaşma ve iletişimin öne çıktığı konular dikkat çekebilir. Bu dönemde sözlerinize dikkat etmelisiniz.

20 Mayıs – 10 Temmuz arasında evde daha fazla çaba ve uğraş gereği olabilir. Bu dönemde işten çok ailenizi, evi ilgilendiren olaylarla da ilgilenebilirsiniz. Gayrimenkuller, toprakla ilgili konular, babanızı ya da yerleşiminizi ilgilendiren konular sizi daha çok uğraştırabileceği için işte ilerleme pek kolay olmayabilir, hatta bitişler de gündeme gelebilir.

10 Temmuz – 27 Ağustos arasında yaratıcı konular, sevdiklerinizle ilgili uğraşlar açısından daha hareketli olabilirsiniz. İşte kendinizi ortaya koyabileceğiniz çabalar var. Spekülatif uğraşlar dikkat çekebilir ve bu dönemde masraflar artabilir.

27 Ağustos – 12 Ekim arasında çalışma hayatınız açısından oldukça zaman alan, yorucu olabilecek koşullar olabilir. Bu dönemde iş ortamındaki dengelere, ilişkilere ve projelere dikkat etmek gerekiyor. Enerjinizi daha iyi organize etmelisiniz.

12 Ekim – 24 Kasım tarihleri arasında ortaklıklar, görüşmeler, pazarlıklar ve çoğu zaman rekabet ya da düşmanlıklar açısından daha dikkatli olmanız gereken bir dönem olabilir. Bu dönemde dışsal etkiler yüzünden tek başına karar vermeniz zor ve daha çok önemli bir muhasebe içinde olacaksınız.

24 Kasım – 4 Ocak arasında finansal işlere, eşinizin ya da ortağınızın mali konularına, borçlar, alacaklar ya da vergi ile ilgili gelişmeler sizi daha çok meşgul edip, endişe yaratabilir. Bu dönemde nakit durumunuzu ve yabancılarla ilgili işleri daha iyi yönetmeye özen göstermelisiniz.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Bu yıl üstünüzdeki yüklerin hafiflemesi hayatınıza daha fazla iyimserlik ve rahatlama getirmekte. Özellikle 16 Mayıs sonrasında Jüpiter’in de burcunuza ilerlemesi ile birlikte, kendinize güveninizin artacağını söyleyebiliriz. Bu iyimserlik ilişkilerinize ve evlilik hayatınıza daha olumlu yansıyacak.

4-14 Mayıs doğumlular için pek çok sürpriz gündeme gelirken, 13-18 Mayıs doğumlu Boğa’larda da yumuşama, romantizm ve ilişkilerinizi olumlu etkileyebilecek hayaller var.

Ancak 20 Mayıs – 10 Temmuz ve özellikle de 12 Ekim – 24 Kasım tarihleri arasında ilşkilerde, evlilik ve arkadaşlıklarda daha sakin, esnek ve kişilik çatışmalarına girmeden hareket etmelisiniz. Bu dönemlerde gerginlikler daha fazla olabilir.

Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu 27 Ocak – 20 Şubat, özellikle 17 Mart – 11 Nisan, 9 Ekim – 8 Kasım tarihleri arasında beraberlikler, hayatın keyif veren yönleri daha kolay ilerleyebilir.

Ancak Venüs bu yıl 23 Temmuz – 4 Eylül tarihleri arasında Aslan burcunda geri harekette olacak. Bu transit aşk hayatınızı doğrudan etkileyebilir. Venüs geri hareket ettiğinde, ilişkilerimizde, aşk hayatında ya da değer verdiğimiz ve bizi mutlu eden konularda problemler, kararsızlıklar, gecikmeler ve hoşnutsuzluklar gündeme gelebilir. Genellikle bu dönemde evlilik, nişan, kutlama ve estetikle, kadınlarla ilgili işler ya da evde dekorasyon, tasarım gibi işler için pek kolay bir dönem olmayabilir. Özellikle evlilik gibi önemli kararlar başka tarihlere alınması daha uygun olabilir.

Sağlık

Eğer 13-21 Mayıs doğumlu bir Boğa iseniz bu yıl üstünüzdeki yükler ve kısıtlamalar nedeni ile kendinizi daha sıkıntılı hissedebilir ve bu durum özellikle 7 Mart’a kadar olan dönemde daha belirgin olabilir ve sağlığınızı da zorlayabilir. Genel olarak 27 Ağustos – 12 Ekim ve 24 Kasım sonrasında sağlık konularında daha dikkatli olmalısınız.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte ?

Her yıl 3 kez, ortalama 22 gün geri giden Merkür bu yıl geri hareketlerini toprak burcu elementlerde yapıyor. Bu nedenle iletişim gezegeni Merkür’ün geri döndüğü zamanlarda özellikle parasal konularda, belirli bir projeyi hayata geçirme, somutlaştırma aşamasında, içinde tasarım, düzen, maddi kaynaklar ve yönetsel uğraşlarda bazı gecikmeler, yavaşlamalar ve planların tamamen değişmesi söz konusu olabilir. Merkür geri giderken pek çok şeyi revize edebilir, eksiklerinizi daha kolay görebilirsiniz. Genel olarak bu dönemlerde yeni anlaşmalar yapmaktan kaçınmalısınız.

Merkür yıla geri harekette başlamakta. 18 Ocak’a kadar olan dönemde yolculuklar, uzaklarla ilgili konular, eğitsel işler ve anlaşmalar istediğiniz hızda ilerlemeyebilir. 2023’te Merkür ilk defa 21 Nisan – 15 Mayıs tarihleri arasında Boğa burcunda geri gideceği için bu dönemde girişimlerinizde, şahsi planlarda ve başlangıçlar yaparken daha yavaş hareket etmek gerekebilir. Merkür 23 Ağustos – 15 Eylül tarihleri arasında Başak burcunda geri gideceği için, bu dönemde çocuklarla ilgili konular, üzerinde çalıştığınız yaratıcı bir konu, spekülatif konular daha fazla uğraşa neden olabilir. Son olarak 13 Aralık sonrasında 2 Ocak 2024’e kadar yolculuklar, uluslararası konular, eğitim ve medyanın içinde olduğu konularda daha özenli olmalısınız.

Aylık durumlar

İyi     ***

Orta   **

Zayıf   *

BOĞA

Ocak

Şubat

Mart

Nisan

Mayıs

Haziran

Temmuz

Ağustos

Eylül

Ekim

Kasım

Aralık

İş/Para

*

**

**

***

**

***

***

***

*

**

**

**

Aşk

**

**

***

***

**

***

**

*

**

***

***

**

Sağlık

*

**

**

***

**

**

**

**

***

 

*

*

Eğitim

**

*

***

***

**

**

**

**

**

**

*

**

Yaşınıza göre yıllık temanızı keşfedin

Yıl içinde sizin için özel önem taşıyan konuları bulmak için bu yıl doğum gününüze göre hangi yaşa girdiğinize bakmalısınız. Örneğin bu yıl 27 yaşına giriyorsanız, aşağıdaki tabloda görüldüğü gibi 4 nolu temayı yaşayacaksınız demektir. Bir önceki yılda ise 3 nolu temayı yaşıyordunuz. Eğer bu yıl 44 yaşına basıyorsanız, doğum gününüzden itibaren 9 nolu temayı yaşıyorsunuz demektir. Bu durumda bir önceki yılda 8 nolu temayı yaşıyordunuz. Aşağıda yılınızla ilgili önemli temaları okuyabilirsiniz.

Yaşınız

Tema

18, 30, 42, 54, 66, 78, 90

7

19, 31, 43, 55, 67, 79, 91

8

20, 32, 44, 56, 68, 80, 92

9

21, 33, 45, 57, 69, 81, 93

10

22, 34, 46, 58, 70, 82, 94

11

23, 35, 47, 59, 71, 83, 95

12

24, 36, 48, 60, 72, 84, 96

1

25, 37, 49, 61, 73, 85, 97

2

26, 38, 50, 62, 74, 86, 98

3

27, 39, 51, 63, 75, 87, 99

4

28, 40, 52, 64, 76, 88, 100

5

29, 41, 53, 65, 77, 89, 101

6

 

 

Yıllık temalar

1

Eğer 1 nolu yılı yaşıyorsanız bu yıl kişisel alanda önemli adımlar içinde olabilirsiniz. Bu yılınızda başlangıçların önemli bir yeri olacaktır. Kendinizi daha fazla gösterebileceğiniz, hayatınızın dümeninde olduğunuz bir yıldasınız. Niyetlerinize odaklanın. Hayat planınızda değişiklikler gideceğiniz bir yıldasınız. Bu yılınızda sağlığınıza ilişkin konulara daha çok önem vermelisiniz. Belirli bir yaştakiler için bu daha önemli olabilir. Daha fazla bilgi için, yükselen burcunuzun yöneticisinin haritanızda hangi evde olduğuna bakabilirsiniz.

2

Eğer 2 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda sahip olduğunuz maddi ve manevi değerler, parasal konular, gelirler daha fazla dikkatiniz çekebilir. İş hayatında gelirlerinizi arttırma yolunda adımlar atabilirsiniz. Kişisel yeteneklerinizi daha çok seferber edebilirsiniz. Bu yılınızda harcamalar da dikkat çekebilir. Birikimlerinizi, tasarruflarınızı daha iyi kullanmaya özen göstermelisiniz. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 2. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

3

Eğer 3 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda çevrenizde hareket, iletişim ve değişiklikler daha fazla dikkat çekecektir. Bu yıl düşüncelerinizi aktarmak, anlatmak, yazmak ve tasarlamak önemli faaliyetler olabilir. Eğitim, medya, yeteneklerinizi gösterebileceğiniz konulara daha çok zaman ayırabilirsiniz. Kardeşler ve yakın çevrenizdekiler sizin için önem kazanabilir. Daha fazla yolculuk ve hareket olabilir. Zihinsel açıdan hareketli bir yılınızdasınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 3. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

4

Eğer 4 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda şahsi alanda önemli değişiklikler, bitişler ve yeni başlangıçlar gündeme gelecektir. Evinizi, ailenizi ilgilendiren konular özellikle dikkat çekebilir. Ebeveyn ile ilgili gelişmeler, içerisinde toprak ve gayrimenkulün ya da ülkenin önemli olduğu değişiklikler, evde sizi meşgul eden koşullar, yerleşime ait konular önemli sonuçlar getirecektir. Köklerle, atalarla, sizi toprağa bağlayan nedenlerle ilgili konular da gündeme gelebilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 4. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

5

Eğer 5 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda yaratıcı çalışmalar, çocuk doğumu, aşk ve keyif getiren konular dikkat çekecektir. Bu yılınızda kendinizi daha çok gösterebilir, kazançlar elde edebilirsiniz. Hayat daha eğlenceli de olabilir, ödüller gündeme gelebilir. Aynı zamanda aşk hayatınız da vurgulanabilir. Hayatın eğlenceli yönlerine açıksınız. Çocuk sahibi olmak gibi bir konu gündemde ise iyice öne çıkabilir. İçerisinde risk olan ve masraf çıkaran olaylar da dikkat çekebilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 5. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

6

Eğer 6 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda sizi uğraştıran konular ve  çabalar dikkat çekebilir. İş değişiklikleri, işle ilgili problem, iş ortamındaki gelişmeler ve atmosfer daha uğraştırıcı, yıpratıcı da olabilir. Bu yılınızda hizmet ve çıraklık etmek vurgusu var. Kimi zaman sağlık ve hastalıklar da dikkat çekebilir, bu kimi zaman başkalarının problemleri de olabilir. Bu yılınızda enerjinizi doğru şekilde kullanmaya odaklanacaksınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 6. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

7

Eğer 7 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda evlilik, ilişkiler ve başkalarına dayalı konular daha fazla dikkat çekebilir. Bu yılınızda tek başına hareket etmeyecek ve ilişkilerinizde bir denge kurmaya çalışacaksınız. Kimi zaman karşıtlıklar, düşmanlıklar da gündeme gelebilir. Evlilik ya da boşanma ile ilgili bir karar söz konusu olabilir. Davalara ilişkin koşullar dikkat çekebilir. Bu yıl bedeninize gelebilecek darbelere, kazalara ve risklere karşı daha uyanık olmalısınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 7. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

8

Eğer 8 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınız dönüşüm ve değişim yılı olacaktır. Belirli korkular ve engeller gündeme gelebilir. Mücadelenizle pek çok şeyi geride bırakabileceksiniz. Bu yılınızda psikolojik bir değişim içinde olabilirsiniz. Çevrenizde ölüm ve yeniden doğum, kriz temaları dikkat çekebilir. Aynı zamanda finansal işler, borçlar, vergiler, yatırım ve mirasın da önemli olabileceği, başkaları ile paylaşımlı maddi kararlar, değişiklikler gündeme gelebilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 8. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

9

Eğer 9 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda ufuklarınızı geliştirmek adına çok şey yapabilir ve yeni bir öğrenme sürecine girebilirsiniz. Daha geniş düşünebilir, yabancılarla karşılaşabilir, yolculuklar yapabilirsiniz. Eğitimde, akademik alanda, medya ve yayıncılık konularında hareketli bir yıl olabilir. Yeni insanlar, yabancılar ve size danışmanlık verecek kişilerle karşılaşabilirsiniz. Fikir ve inançlarınızı daha fazla yayma ve paylaşma imkanı bulabilirsiniz. İnançlar alanında olaylara daha geniş bakmalı, aşırı yargılayıcı ve fanatik olmamalısınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 9. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

10

Eğer 10 nolu yılı yaşıyorsanız, bu her açıdan önemli ve dikkat çekici bir yıl içinde olduğunuzu gösterir. Statünüz, medeni durumunuz ve sorumluluklarınız açısından önemli değişiklikler deneyimleyebilirsiniz. Bu yıl dikkat çekmek, herkesin gözü önünde olmak mümkün olabilir. Bu olumlu ya da olumsuz bir şekilde haritanızın durumuna göre olacaktır. Bu yıl bir terfi, görev ve sorumluluk değişikliği, evliliği ilgilendiren gelişmeler size çok şey getirebilir. Oldukça meşgul bir yılınızdasınız. Kariyeriniz ile ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 10. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

11

Eğer 11 nolu yılı yaşıyorsanız, bu daha olumlu, niyetlerinize ulaşabildiğiniz, hayata daha dengeli şekilde yaklaştığınız bir yıl olacaktır. Bu yılınızda arkadaşlarınız, gruplar, sosyal konular özellikle dikkat çekici olabilir. Gruplar içinde daha aktif olabilir ve ümitlerinizi yenileyebilirsiniz. Olumlu düşünceler ve işten kazançlar söz konusu. Çocuklarla ilgili konular da gündemde olabilir. Umutlarınız yönünde destekleyici bir yıldasınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 11. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

12

Eğer 12 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda ruhsal açıdan çok şey öğrenebilirsiniz. Bu tecrübeler size daha fazla kabullenme getirecektir. Bu yıl pek kolay olmayabilir ama sonunda kendiniz ile ilgili pek çok şey öğrenebilirsiniz. Kimi zaman bu yılınızda sizi izole eden şanssızlıklar, kayıplar gündeme gelebilir. Kendi içinize daha çok dönerek bir hazırlık yaşayabilirsiniz. Sabırlı göstermeyi öğreniyorsunuz. Egonuz test altında. Haritanızın durumuna göre, gizli düşmanlıklar, belalar, hesapta olmayan olaylar dahi yaşanabilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 12. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin. Tablolar ortalama değerlerdir.

 

21 Nisan – 30 Nisan

1 Mayıs – 10 Mayıs

11 Mayıs – 21 Mayıs

00:00

Yay

Oğlak

Oğlak

00:30

Oğlak

Oğlak

Oğlak

01:00

Oğlak

Oğlak

Saka

01:30

Oğlak

Oğlak

Saka

02:00

Oğlak

Saka

Balık

02:30

Saka

Saka

Balık

03:00

Saka

Balık

Koç

03:30

Balık

Balık

Koç

04:00

Balık

Koç

Boğa

04:30

Koç

Koç

Boğa

05:00

Koç

Boğa

İkizler

05:30

Boğa

Boğa

İkizler

06:00

Boğa

İkizler

İkizler

06:30

İkizler

İkizler

İkizler

07:00

İkizler

İkizler

Yengeç

07:30

İkizler

İkizler

Yengeç

08:00

İkizler

Yengeç

Yengeç

08:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

09:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

09:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

10:00

Yengeç

Yengeç

Aslan

10:30

Yengeç

Aslan

Aslan

11:00

Aslan

Aslan

Aslan

11:30

Aslan

Aslan

Aslan

12:00

Aslan

Aslan

Başak

12:30

Aslan

Aslan

Başak

13:00

Aslan

Başak

Başak

13:30

Başak

Başak

Başak

14:00

Başak

Başak

Başak

14:30

Başak

Başak

Başak

15:00

Başak

Başak

Terazi

15:30

Başak

Başak

Terazi

16:00

Başak

Terazi

Terazi

16:30

Terazi

Terazi

Terazi

17:00

Terazi

Terazi

Terazi

17:30

Terazi

Terazi

Akrep

18:00

Terazi

Terazi

Akrep

18:30

Terazi

Akrep

Akrep

19:00

Akrep

Akrep

Akrep

19:30

Akrep

Akrep

Akrep

20:00

Akrep

Akrep

Akrep

20:30

Akrep

Akrep

Yay

21:00

Akrep

Akrep

Yay

21:30

Akrep

Yay

Yay

22:00

Yay

Yay

Yay

22:30

Yay

Yay

Yay

23:00

Yay

Yay

Oğlak

23:30

Yay

Yay

Oğlak

 

 

Yükselen Burç Hesaplama

Doğum anımızda ufukta yükselmekte olan burç, diğer adıyla yükselen burç bizim ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle ilişkimizi şekillendirir.

Burç Uyumu

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl? Kendi burcunuzla onunkini karşılaştırın.