Boğa

Toprak + Sabit (21 Nisan – 20 Mayıs)

Yeni bir dönemeçtesiniz

2021’e genel bakış

ÖNEMLİ NOT: Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

2021 her anlamda iz bırakacak, yeni imkan ve koşulların geliştiği bir yıl olacak. Şimdiye kadar yapmak istediklerinizi düşünürsek, bu yıl artık uygulama ve sorumluluk almak için kritik bir dönemece geldiniz. İki kariyer gezegeni Jüpiter ve Satürn, kariyer evinizde ilerlemekteler. Jüpiter daha fazla tanınma ve dikkat çekme imkanı sağlarken, Satürn sizi sık sık test edecek. Özellikle profesyonel alanda elinizden gelenin en iyisini yapabilirsiniz. Jüpiter ve Satürn’ün Saka burcunda yeni bir döngü başlatıyor olması yeni hedefler ve istekler anlamına da gelmekte. Tüm bunların yanında Uranüs de burcunuzda ilerlerken, eski ile yeni arasında tercih yapacaksınız. Sıkı durun, gerçekten ilginç bir yıla başlamaktasınız.

Genişleme, zenginleşme ve fırsatları anlatan Jüpiter bu yıl uzun bir süre Saka burcunda kalacak. 14 Mayıs’a kadar olan dönem ve daha sonra 28 Temmuz – 29 Aralık tarihleri arasında Jüpiter kariyer ve tanınma alanınızda ilerlerken, işle ilgili fırsatlar ve gelişme olanakları en üst seviyeye ulaşmakta. Eğer şimdiye kadar çaba göstermişseniz, bu yıl mesleki alanda yükselme, tanınma ve paye elde etmeniz hiç zor olmayacak. İş hayatında en tepeye çıkabilirsiniz. Ayrıca tamamen yeni döngüler ve başlangıçlar da söz konusu. Bu yıl uzun vadeli planlarınızın karşılığını alacaksınız. Jüpiter uluslararası işler, akademik çalışmalar ve medyaya yönelik konularda da tanınma ve kazanç elde etme getirebilir. Aynı zamanda gruplar, sosyal konular yanında teknik ya da teknolojik konularda da ilerleme sağlayabilirsiniz. Bu yıl hiç olmadığı kadar meşgulsünüz. 14 Mayıs – 28 Temmuz arasında ise gruplar, arkadaşlıklar ve yeni yönelimler yanında, size bir miktar yumuşama ve rahatlama getirebilecek başka fırsatlar da var. Bu tarihler arasında ruhsal konulara daha çok ilgi gösterebilirsiniz.

Kuşkusuz sorumlulukları ve sınırlamaları anlatan Satürn de bu yıl çok dikkat çekiyor. Artık 2023’e kadar kariyer alanınıza ilerleyen Satürn size hem daha fazla güç, hem de daha fazla sorumluluk ve yük getirmekte. Mesleki alanda ve statünüzü ilgilendiren konularda daha olgun, ağırbaşlı ve gerçekçi olmak durumundasınız. Evet Jüpiter sizi büyük ölçüde desteklemekte. Fırsatları iyi okuyarak, konumunuzu sağlamlaştırabilirsiniz. Özellikle yükselen burcu Boğa olanlar iş hayatında, otorite figürleri ya da şirketi ilgilendiren konularda ciddi yükler ve kimi zaman dış kaynaklı sorumluluklarla da karşılaşabilirler. Hatta kimi zaman yükler öylesine artabilir ki, önümüzdeki dönemde bu yüklerden nasıl kurtulabileceğinizin planlarını da yapmaya başlayabilirsiniz. Sabırlı olmalısınız. Eğer gündüz doğmuşsanız, gece doğanlara göre bu transiti biraz daha rahat geçirebilirsiniz. Böyle bir dönemde görevlerinizi yerine getirmek ve en iyisini yapmak saygınlığınızı arttıracaktır. Pozisyonunuz zor da olsa, bu dönemde başarı da sizinle olacak.

Satürn’ün kısıtlayıcı yükleri yanında, bu yıl sizi daha farklı ve bağımsız hareket etmeye yönelten bir gezegen daha var: Uranüs. Uranüs 2018’den bu yana Boğa burcunda ilerliyor ve şimdiye kadar pek çok Boğa’nın hayatını ani şekilde etkiledi ve değiştirdi. Yükselen burcu Boğa olanlar da Uranüs transiti altında kendi bağımsızlıklarını, farklı yönlerini daha kararlı hatta radikal şekilde ortaya koyabilirler. 2021’de Satürn-Uranüs karesi nedeni ile pek çok Boğa’nın karmaşık ve zor seçimler içinde kalabileceğini görüyoruz. Bir yanda Satürn’ün getirdiği sorumluluklar diğer yanda Uranüs’ün talep ettiği yenilik ve tamamen özgür kalma arzusu psikolojinizde zaman zaman gerilmelere, isyanlara ve kendinize aşırı baskı uygulamanıza neden oluyor olabilir. Eğer 27 Nisan – 4 Mayıs tarihleri arasında doğmuş iseniz, Uranüs’ün etkisini çok daha belirgin hissedeceğiniz için bu enerjiyi yapıcı yönde kullanmaya bakın. Uranüs transiti altında gerek iş hayatınızda, gerekse ilişkilerinizde radikal kararlar alarak, yeni adımlar atabilir, kendinizi yenilenmiş hissedebilirsiniz. Ancak bu bir yandan da sizi daha gergin kılabileceği için, sağlık ve beden konularını da ihmal etmemelisiniz. Bu transit hayatınızda erkek figür ya da otorite figürü ile ilgili beklenmedik değişiklikler, uyanışlar ve oldukça dengesiz koşullar getirmekte. Eğer yaratıcılığınızı daha bağımsız, orijinal yollardan ifade etmek istiyor ise, Uranüs’ün getirdiği güçlü heyecanı cesur şekilde kullanabilirsiniz. Bu anlamı ile Uranüs büyük bir özgürleştirici olacak.

Bu yıl Neptün ve Pluton da burcunuzla uyumlu kalmaya devam ediyorlar. Eğer 9-14 Mayıs doğumlu bir Boğa iseniz, Neptün’ün ilham veren, yumuşatıcı etkisini daha fazla yaşayabilirsiniz. Neptün bize yaratıcı hayaller getiren, biraz gevşeten ve dağıtan, kabullenme getiren bir güçtür. Bu tarihler arasında doğan Boğa’lar bu gevşetici etkiyi sanatsal alanda kullanabilirler ya da kendilerini ruhsal anlamda besleyen sosyal faaliyetlerin de içine girebilirler. Kimi zaman arkadaşlıklar ya da gruplar içinde hayal kırıklığı ya da aşırı beklentilerin yaratabileceği olumsuzluklar da olabilir. Bu transit altında evrensel konulara, ilham almaya ve hayal kurmaya çok açıksınız. Fakat bu sizi kimi zaman pasifleştirebilir, aşırı etki altında bırakabilir.

Diğer yandan Pluton Oğlak burcunda kalarak, Boğa’lara güç elde etmek, başkalarından yararlanma ve güçlü kişilerle kontakt kurma yolunda bazı avantajlar getirmekte. Eğer 15-18 Mayıs doğumlu bir Boğa iseniz, Pluton’un bu güçlendirici etkisini daha fazla yaşayabilirsiniz. Başkalarından edineceğiniz gücü daha doğru şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Büyük güçlerle temas ediyor olabilirsiniz ve kimi zaman bu durum farkında olmadan manipüle edilmenize de yol açabilir.

Bu yıl tutulmalar neler getiriyor?

En son Güneş tutulması 14 Aralık 2020’de Yay burcunda güney yönünde gerçekleşmişti. Bu tutulma 10 Haziran’a kadar olan dönemde özellikle finansal konulara, yatırımlara daha fazla önem göstermenizi gerekli kılıyor olabilir. Eşinizin ya da ortağınızın maddi konularına daha çok özen göstermeniz gerekebilir. Yükselen burcu Boğa olanlar açısından bu süreçte psikolojik açıdan huzursuzluk getiren durumlarla yüzleşme söz konusu olabilir.

2021 yılında yine iki Güneş tutulmasına tanık olacağız. Bunların ilki 10 Haziran’da İkizler burcunda kuzey yönünde gerçekleşecek. Bu tema özellikle yılın ikinci yarısında sizi kendi paranızı kazanma ve gelirlerinizi arttırma yönünde olumlu yönde etkilemekte. Yılın ikinci yarısında kendi şahsi kaynaklarınızı daha iyi kullanabilecek hale gelebilirsiniz. Bu durum yükselen burcu Boğa olanlar için daha doğru olacaktır.  

Yılın son Güneş tutulması 4 Aralık 2021 tarihinde, yine güney yönünde ve yeniden Yay burcunda gerçekleşecek. Yılın bu son ayında değişen dengelere dikkat etmek ve paylaşımlı konularda, risk içeren konularda daha önlemci olmakta fayda var.  

Bu yıl iki Ay tutulmasına tanık olacağız. Ay tutulmaları muhasebe yapma, değerlendirme ve sonuç zamanlarıdır. Böyle zamanlarda uyanış ve farkındalık artar. Ancak duygusal gerginliğin  yükseldiği zamanlar da olabilirler. 26 Mayıs’taki Ay tutulması Yay burcunda olduğu için, yatırımlarınızı, maddi kaynaklarınızı ilgilendiren bir konuda bir karara varmak, muhasebe yapmak gereği doğabilir. Paylaşımlı konularda daha dikkatli olmalısınız. 19 Kasım’daki Ay tutulması sizin burcunuzda gerçekleşeceği için, bu tarih civarında şahsi alanda, evinizi, ailenizi ve düzeninizi ilgilendiren konularda önemli sonuçlar ve değerlendirmeler içinde olabilirsiniz.  

İş, para ve kariyer olanakları

Mesleki alanda hem önemli fırsatlar ve başlangıçlar hem de sorumluluklarınızı büyük ölçüde arttıran durumlar var. Bu yıl kariyeriniz açısından yeni adımlar dikkat çekiyor. Pek çok açıdan sıfırdan başlamak söz konusu olsa da, uzun zamandır çabalarınızın da karşılığını görebilirsiniz. İş hayatında terfi ve ilerleme söz konusu. Çabalarınız karşılıksız kalmayacak. Jüpiter size güçlü kişilerden destek ve tanınma da getiriyor. Ancak Satürn’ün konumu unvanınızı ve pozisyonunuzu ilgilendiren alanlarda büyük bir sınav altında olacağınızı gösteriyor. Yeni döngüler başlarken, daha gayretli ve stratejik davranmalı ve çalışma hayatında dışardan kaynaklanan gelişmelere de dikkat etmelisiniz. Aşırı yükler nedeni ile kendinizi çok gerebilirsiniz.

7 Ocak – 4 Mart arasında Mars burcunuzda ilerlerken oldukça iddialı ve mücadeleci olabilirsiniz. Bu dönemde yeni başlangıçlar var. Kendinizi savunma konusunda çok güçlüsünüz. Ancak inatçılık ve öfkenin neden olabileceği sıkıntılara da dikkat etmelisiniz.

4 Mart – 23 Nisan tarihleri arasında harcamalarınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Bu dönemde çok masraf çıkabilir ve işle ilgili konularda destek arayışı içinde olabilirsiniz.

23 Nisan – 11 Haziran dönemi daha fazla görüşme, ziyaret, yakın çevrenizde değişiklikler ve kardeşlerle ilgili koşulları daha fazla öne çıkıyor. Yazışmalar, evraklar ve zihinsel açıdan meşgul edici bir dönem olabilir.

11 Haziran – 29 Temmuz iş açısından daha düşük profilli bir dönem olabilir. Bu dönemde işten çıkışlar ya da bitişler, yeni başlangıçlar söz konusu. İşten çok evde daha meşgul olabileceğiniz konular dikkat çekebilir.

29 Temmuz – 15 Eylül arasında kendinizi daha girişken ve istekli hissedebilirsiniz. Bu dönemde spekülatif konulara, harcamalara dikkat etmelisiniz. Riske girme eğilimi artıyor olabilir. Aynı zamanda masraflarınızı da arttıran koşullar var.

15 Eylül – 30 Ekim arasında yeniden işe odaklandığınız ve daha fazla çalıştığınız koşullar içindesiniz. Çalışma ortamında ilişkilere özellikle dikkat etmelisiniz. Çok daha fazla iş olabilir ve bu durum sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir.

30 Ekim – 13 Aralık arasında ortaklıklara, karşıtlık ve düşmanlık yaratabilecek durumlara dikkat etmeniz gerekebilir. Özellikle anlaşmalar, karşıtlık yaratabilecek koşullar ve rekabet gündeme gelebilir. Karşılıklı konularda daha sakin düşünmek gerekiyor. Değerlendirme ve muhasebe dönemindesiniz. Davalı konular da gündeme gelebilir.

13 Aralık sonrasında finansal işlerde daha riskli koşullar var. Eşinizin ya da ortağınızın maddi konuları sizi de uğraştırabilir. Borçlar, alacaklar ya da kimi kriz çıkaran durumlar endişelere yol açabilir.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

2021’de ilişkiler alanında oldukça yoğun, hareketli ve evlilik hayatınızı yenileyebilecek koşullar var. Jüpiter’in konumu bu yıl gündeme gelebilecek bir evlilik size daha yüksek bir konum ve imkanlar getirebileceğini göstermekte. Ayrıca 14 Mayıs – 28 Temmuz arasında da beklentileriniz daha olumlu hale dönebilir. Kuşkusuz Uranüs, yükselen burcu Boğa olanların bu yıl sürprizler yaşayabileceğini de göstermekte. Bu olumlu ya da sarsıcı şekilde olabilir. Eğer 26 Nisan – 6 Mayıs doğumlu bir Boğa ise Uranüs’ün ilişkilerinizde son derece uyandırıcı ve yenileyici bir yönü olacağını söyleyebiliriz. Bu transit ilişkilerinize daha esnek bakmanızı da gerektiriyor. 8 Ocak – 1 Şubat, 29 Temmuz – 16 Ağustos özellikle aşk hayatınızda daha renkli ve canlı bir dönem olabilir.

Aynı zamanda Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu 25 Şubat – 21 Mart, 14 Nisan – 9 Mayıs ve 5 Kasım sonrasında aşkta mutluluk daha kolay olabilir. Ancak Venüs’ün gerilemeye başlayacağı 19 Aralık 2021 sonrasında bazı mutsuzluklar, keyifsiz koşullar gündeme gelebilir.

Sağlık

Bu yıl artan sorumluluklar ve yükler nedeni ile sağlığınıza daha fazla özen göstermeniz iyi olacak. Özellikle Boğa burcunun ilk 10 gününde doğanlar Satürn’ün daha fazla baskısı altındalar. Belirli dönemler, örneğin 7 Ocak – 4 Mart, 11 Haziran-29 Temmuz ve 30 Ekim – 13 Aralık tarihleri arasında bedeninizi aşırı zorlamanız sağlık sorunlarına yol açabilir. 13 Aralık sonrasında da sağlığınızla ilgili gelişmelere daha fazla özen göstermelisiniz.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte?

Her yıl 3 kez, ortalama 22 gün geri giden Merkür bu yıl geri hareketlerini hava elementinde yapıyor. Bu nedenle iletişim gezegeni Merkür’ün geri döndüğü zamanlarda iletişimde yavaşlamalar, yanlış anlamalar, görüşmeler, anlaşmalar ve yolculuklar açısından uğraştırıcı nedenler ve gecikmeler gündeme gelebilir.   

Merkür 2021’de ilk defa 30 Ocak – 21 Şubat arasında Saka burcunda geri gidecek. Bu dönemde iş hayatında üstlerinizle ilgili konularda ve genel olarak mesleki alanda görüşmeler ve iletişimin önem kazandığı konular yavaşlamalar ve değişiklikler gündeme gelebilir. İkinci gerileme, 30 Mayıs -23 Haziran arasında İkizler burcunda olacağı için, bu dönemde parasal konulara, ticaret, alım-satım işlerine çok daha dikkat etmeli ve bu konularda hızlı karar vermemelisiniz. Son olarak 27 Eylül – 18 Ekim arasında Terazi burcundaki geri hareketinde çalışma ortamına ait değişiklikler, beraber çalıştığınız kişileri de içine alabilecek iletişim problemleri, hizmet ve sağlığınızla ilgili gelişmelere, teşhislere daha dikkatli yaklaşmalısınız.

 

Yükselen burcunuza göre 2021

Boğa

Yükselen Koç

Yükselen Koç’lar açısından gruplar, sosyal yaşam ve yeni hedefler öne çıkmakta. Bu dönemde kariyerinizde ve sosyal alanda yeni istekler ve ümitler var. Özellikle 11 Haziran’dan sonra  hızınız daha çok artacak. 15 Eylül – 30 Ekim arasında ilişkilerinizi daha iyi yönetmeye gayret etmelisiniz. Üstünüzdeki yüklerin hafifleyeceğini ve mesleki konuları yeni bir yola koyabileceğinizi söyleyebiliriz. Aşk hayatınızda 21 Mart-14 Nisan ve   27 Haziran – 22 Temmuz arasında daha keyifli ve eğlenceli zamanlar yaşayabilirsiniz.

Yükselen Boğa

Burcunuzun yıllık öngörümlerini dikkatle okuyunuz. Bu yıl sorumluluklarınız artmakta. Kariyeriniz ve unvanınız açısından yeni olanaklar içindesiniz İş hayatında dikkat çekici başlangıçlar yapabilirsiniz. Daha fazla tanınma olanakları da var. Bu arada 14 Mayıs – 28 Temmuz arasında biraz kendinize zaman ayırmak ve duygusal açıdan gevşemeniz açısından güzel olabilir. Yıla hızlı bir tempo ile başlıyorsunuz. 7 Ocak – 4 Mart arasında yeni adımlar ve daha odaklı olabileceğiniz fırsatlar var. Ancak 11 Haziran – 29 Temmuz arasında hızınız biraz yavaşlayabilir. Bu dönemde eve yönelik işler ağırlık kazanacak.

Yükselen İkizler

2021 her açıdan kişisel gelişimizi destekliyor. Bu yıl öğrendiklerinizi daha fazla kullanma imkanına sahipsiniz. Eğitimde, akademik alanda, yabancılarla ilişkilerde, medyada şansınız açık ve bu alanlarda yepyeni döngüler içindesiniz. Hedeflerinizden uzaklaşmamalısınız. 4 Mart- 23 Nisan arasında eğer iyi yönetebilirseniz daha inandırıcı ve girişimci bir dönemdesiniz. Ancak 29 Temmuz – 15 Eylül arasında yavaşlamak gerekiyor. Yaz aylarında iş ve aile hayatınızı ilgilendiren olumlu bir hava esiyor olacak. Yılı çok iyi değerlendirmeye bakın.

Yükselen Yengeç

Yükselen Yengeç’ler için ortaklaşa işleri yönetme konusunda yeni bir süreç başlamakta. Son iki yılda evlilik ve ortaklıklarda pek çok sınavdan geçildi. Bu yıl finansal işlere, uzun vadeli borç alacak konularına, miras ya da eşinizin maddi konularına daha sorumlu gözlerle bakabilirsiniz. Ortaklaşa alanda yapacak çok iş var ancak korku ve endişelerinizi iyi yönetmeyi bilmelisiniz. 23 Nisan – 11 Haziran arasında çok daha cesur davranabilirsiniz. Ayrıca 14 Mayıs – 28 Temmuz arasında yeni haberler, eğitimle, uzaklarla ilgili gelişmeler sizi çok daha mutlu edebilir. 15 Eylül – 30 Ekim arasında ise bazı bitişler ve yeni başlangıçlar söz konusu.

Yükselen Aslan

Bu yıl size evlilikte ve ortaklı işler alanında yepyeni tecrübeler getirmekte. Kariyer alanında daha fazla görünür hale gelirken, daha çok sorumluluk da alacaksınız. İş hayatınızda çabalarınızın karşılığını almanız zor değil. Evlilikte de önemli fırsatlar ancak daha sorumlu ve gerçekçi olmayı gerektiren koşullar var. 7 Ocak – 4 Mart arasında mesleki alanda ve hedeflerinizde daha esnek davranmaya bakın. 11 Haziran – 29 Temmuz arasında şahsi alanda çok daha girişken ve cesur davranabilirsiniz. 30 Ekim – 13 Aralık arasında ise biraz yavaşlamak iyi olacak.

Yükselen Başak

Mesleki alanda ve işe yönelik konularda yepyeni bir dönem başlamakta. Bu dönemde daha fazla çaba ve emek sarf etme gereği olacak. Yeni şeyler de öğreneceksiniz. Çalışmanın getirdiği stres nedeni ile genel olarak sağlığınızı ve iş düzeninize de dikkat etmelisiniz. 4 Mart – 23 Nisan arasında mesleki alanda daha girişken olmanız mümkün. Yaz aylarında, özellikle 14 Mayıs – 28 Temmuz döneminde ilişkilerinizde ve evlilik hayatınızda çok daha geliştirici  ve fırsatlar sunan bir dönem var. 29 Temmuz – 15 Eylül arasında da çok girişken olabilirsiniz.

Yükselen Terazi

Son iki yıl mesleki alanda önemli sıkışıklıklara, beklemelere yol açmıştı. Bu yıldan başlayarak yeteneklerinizi daha rahat ortaya koyabileceğiniz bir dönemdesiniz. Kariyerinizde ve yaratıcı alanda akıcı şartlar var. Bu yıl aşkta, çocuklarınızla ilgili alanda da yepyeni döngüler söz konusu. Yaratıcı hissettiğiniz alanlara daha ciddi bir şekilde odaklanabilirsiniz. 23 Nisan – 11 Haziran döneminde iş ve ev konularında daha cesur davranmanız gerekebilir. Aşk ve iş hayatınız birbiri ile bağlantılı hale de gelebilir. 15 Eylül – 30 Ekim arasında yeni adımlar için daha cesursunuz.

Yükselen Akrep

Bu yıl kariyer gezegenleri hayatınız açısından kritik bir döneme işaret etmekte. Bir yandan işiniz ama diğer yandan da ailevi konular, ev, toprak ve yerleşime yönelik yeni imkanlar, sorumluluklar söz konusu. Ev içinde, ailevi alanda sorumluluklar artıyor. Evde, aile içinde mutlu olaylar da bekleyebilirsiniz. Ancak bu süreçte kariyeriniz önemli bitiş ve başlangıçlar da yaşayabilirsiniz. 7 Ocak – 4 Mart arasında eşinizle, ortağınızla ilgili gelişmelere daha çok çaba sarfedebilirsiniz. Ancak 15 Eylül – 30 Ekim arası daha bağlayıcı olabilir. Bu yıl 14 Mayıs – 28 Temmuz arasında çok daha iyimser ve keyifli koşullar bulabileceksiniz.

Yükselen Yay

2021’de yakın ve uzak çevrenizde olup bitenler, iletişim, görüşmeler ve ziyaretler sizi oldukça meşgul edecek. Bu yıl eğitim, medya, anlaşmalar ve zihinsel açıdan çok hareketlisiniz. Kardeşlerle ilgili uğraşlar da daha dikkat çekici olabilir. Bu arada 14 Mayıs – 28 Temmuz arasında ev ve yerleşim konularında daha olumlu bir hava var. 4 Mart – 23 Nisan arasında evlilik ve ilişkiler daha stresli ve hassas olabilir. Ancak 29 Temmuz – 15 Eylül arasında işinizde ve hedeflerinizde daha fazla rekabet ve ilerleme içinde olabilirsiniz. 13 Aralık sonrasında da yeni adımlar var.

Yükselen Oğlak

Son iki yılın oldukça sorumlu ve daraltıcı atmosferinden sonra bu yıl kendi gündeminizi daha rahat yönetebilirsiniz. İşte kazançlarınızı daha iyi hale getirmenin yollarını arayacaksınız. Bu alanda fırsatlar var. Bu yeni bir işin kurulması anlamına da gelebilir. 4 Mart – 23 Nisan arasında daha fazla çalışmanız gerekebilir. 15 Eylül – 3o Ekim arasında işinizde ve önemli alanlarda belirli sonuçlar ve kararlar ortaya çıkacak. 14 Mayıs – 28 Temmuz arasında çevrenizde, kardeşlerle ilgili konularda daha olumlu ve yumuşak koşullar söz konusu.

Yükselen Saka

Bu yıl Jüpiter ve Satürn’ün birlikte burcunuzda ilerliyor olması her açıdan daha olumlu koşullarda olduğunuzu göstermekte. Son iki yılın karmaşık ve engelleyici süreçleri tamamlandı. Jüpiter sayesinde kendinize güvenmelisiniz. Satürn de size kararlı ve disiplinli davranma imkanı getirmekte. Gerek işinizde, gerekse ilişkilerinizde dümende sayılırsınız. Yepyeni döngüler var. Bu bakımdan 4 Mart – 23 Nisan arasını daha iyi kullanabilirsiniz. 23 Nisan – 11 Haziran arasında ise iş koşulları ve sağlık konularına daha fazla odaklısınız. 30 Ekim sonrası işiniz açısından kararlılık getirmekte.

Yükselen Balık

Bu yıl mesleki açıdan bazı soru işaretleri ve belirsizlikler getirmekte. Kimi zaman kendinizi daha izole ve yalnız hissedebilirsiniz. Bu süreç ruhsal açıdan sizi güçlendirecek. Ancak kariyer alanında daha dikkatli, sabırlı olmanız gerekiyor. Şans gezegeni Jüpiter 14 Mayıs – 28 Temmuz arasında, kısa bir süre de olsa burcunuza ilerleyerek size yeni adımlar, güven ve moral destek sunmakta. 4 Mary – 23 Nisan arasında ev ve iş konularında daha sakin ve dengeli olmaya özen göstermelisiniz. Yıl sonunda 13 Aralık’tan sonra mesleki alanda yeni girişimler ve daha fazla ilerleme sağlayabileceğiniz olanaklar gelişiyor olacak.

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin. Tablolar ortalama değerlerdir.

 

21 Nisan – 30 Nisan

1 Mayıs – 10 Mayıs

11 Mayıs – 21 Mayıs

00:00

Yay

Oğlak

Oğlak

00:30

Oğlak

Oğlak

Oğlak

01:00

Oğlak

Oğlak

Saka

01:30

Oğlak

Oğlak

Saka

02:00

Oğlak

Saka

Balık

02:30

Saka

Saka

Balık

03:00

Saka

Balık

Koç

03:30

Balık

Balık

Koç

04:00

Balık

Koç

Boğa

04:30

Koç

Koç

Boğa

05:00

Koç

Boğa

İkizler

05:30

Boğa

Boğa

İkizler

06:00

Boğa

İkizler

İkizler

06:30

İkizler

İkizler

İkizler

07:00

İkizler

İkizler

Yengeç

07:30

İkizler

İkizler

Yengeç

08:00

İkizler

Yengeç

Yengeç

08:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

09:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

09:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

10:00

Yengeç

Yengeç

Aslan

10:30

Yengeç

Aslan

Aslan

11:00

Aslan

Aslan

Aslan

11:30

Aslan

Aslan

Aslan

12:00

Aslan

Aslan

Başak

12:30

Aslan

Aslan

Başak

13:00

Aslan

Başak

Başak

13:30

Başak

Başak

Başak

14:00

Başak

Başak

Başak

14:30

Başak

Başak

Başak

15:00

Başak

Başak

Terazi

15:30

Başak

Başak

Terazi

16:00

Başak

Terazi

Terazi

16:30

Terazi

Terazi

Terazi

17:00

Terazi

Terazi

Terazi

17:30

Terazi

Terazi

Akrep

18:00

Terazi

Terazi

Akrep

18:30

Terazi

Akrep

Akrep

19:00

Akrep

Akrep

Akrep

19:30

Akrep

Akrep

Akrep

20:00

Akrep

Akrep

Akrep

20:30

Akrep

Akrep

Yay

21:00

Akrep

Akrep

Yay

21:30

Akrep

Yay

Yay

22:00

Yay

Yay

Yay

22:30

Yay

Yay

Yay

23:00

Yay

Yay

Oğlak

23:30

Yay

Yay

Oğlak

 

Yükselen Burç Hesapla

Doğum anımızda ufukta yükselmekte olan burç, diğer adıyla yükselen burç bizim ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle ilişkimizi şekillendirir.

Aşk Uyumu

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl? Kendi burcunuzla onunkini karşılaştırın.

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi Değil Hemen Keşfet