Saka (Kova) Burcu

Hava + Sabit (21 Ocak – 19 Şubat)

ÖNEMLİ NOT: Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

Heyecanlı bir yıl sizi bekliyor

2022’ye genel bakış

İlginç zamanlardan geçiyorsunuz. Geçtiğimiz yıl hem Jüpiter hem de Satürn burcunuzda yan yana geldi. Doğaları birbirine ters bu iki gezegen bir gaz, bir fren yaratarak karışık bir duruma yol açtı. Birleşmeler yeni başlangıçları simgeler. Bu bakımdan, gerek Saka burcunda doğanlar, gerekse yükselen burcu Saka olanlar yeni işler, yeni projeler ve niyetler içine girdiler. 2022 yılında bu istek ve niyetlerin daha hızlı büyüdüğünü göreceksiniz. Her ne kadar pek çok Saka için Satürn’ün ağırlığı ve yavaşlığı hissedilse de, bu yılınızda hızlanacağınızı söylemeliyiz.

Yılın ilk yarısında, 11 Mayıs tarihine kadar Jüpiter iş yeteneklerinizi, maddi kazançlarınızı arttırma yönünde bir genişleme içine girebileceğinizi anlatıyor. Daha fazla çalışacak ve mesleki alanda kendinize daha fazla yer edinebileceksiniz. Bu transit sadece maddi açıdan değil, evrensel yönlerinizi, idealizminizi geliştirmeniz açısından da fırsatlar sunuyor. Ticaret ya da parasal işlerle haşır neşir olan Saka’lar açısından yılın ilk yarısında yeni insanlar, yabancılar ve hatta eğitim konuları dahi hızlı bir ilerleme sağlayabilir. Kazançlarınızı doğru yönde kullanmaya ve bu alanda daha gerçekçi olmaya da bakın. Nisan ortasında parasal alanda pek çok yeni planınız olabilir, bu düşüncelerinizi daha somut hale getirmelisiniz. 11 Mayıs’tan sonra hızınız daha çok artabilir. Bu tarihte Koç burcuna ilerleyecek olan Jüpiter görüşmeler, hareket, ziyaret ve ticaret konularına yeni açılımlar getirebilir. Eğitim aşamasında olanlar açısından da son derece olumlu gelişmeler bekleyebiliriz. Jüpiter kendinizi ifade etme imkanlarını arttırmakta. Yakın çevreniz ve var ise kardeşlerle ilişkileriniz de daha canlı olabilir. Zekanızı kullanma, yeni fikirler ortaya koyma konusunda çok daha istekli olabilirsiniz. Bu arada 28 Ekim – 20 Aralık döneminde, yıl başında giriştiğiniz işlerin bir kısmının tamamlandığını ve daha kazançlı hale geldiğini görebileceksiniz.

Diğer yandan Satürn, kısıtlamalar ve olgunlaşma gezegeni bu yıl da burcunuzda ilerlemekte. Satürn özellikle burcunuzun ikinci ve üçüncü 10 gününde doğanları disiplin altına almaya başlayacak. Satürn yavaşlatan, kısıtlayarak öğreten, yaşlı ve biraz sert bir öğretmen gibidir. Ancak bu gezegen burcunuzda olduğuna göre, siz kendiniz bu tür sorumluluklar alma konusunda gayret göstereceksiniz demektir. Korkmamalısınız zira Satürn sizin yanınızda olacak. Eğer iş hayatınızı düzene koymak ve daha kararlı olmak, sağlam temeller atmak istiyorsanız Satürn size yardımcı olacak. Bu süreçte uzun vadeli planlar yapmaya çalışmalısınız. Satürn kısa vadeli, aceleci şeyleri sevmez. Belki daha ciddi düşünceler ve ağır yükler altında kalabilirsiniz. Ancak bu sayede kariyerinizi, sorumluluklarınızı çok daha belirgin hale getirebilirsiniz. İş hayatında yeni görevler, sorumluluklar geliyor. Göstereceğiniz ciddiyet ve derin düşünme sayesinde zor görevlerin altından kalkabileceksiniz. Satürn aynı zamanda artık sizin için gereksiz olan, önemini yitirmiş şeyleri de ayıklayarak, önünüzü temizleyecek.

Uyanışları, sürprizleri ve hayatımızı bir ölçüde sarsan koşulları anlatan Uranüs de 2018’den bu yana burcunuzla sert bir açı kuruyor. Burcunuz sabit nitelikte olduğu için istikrarınızı bozmayı çok sevmiyorsunuz. Kurallar sizin için önemli. Ancak Uranüs bu süreçte pek çok Saka’ya ani gelişmeler, yenilik yapma isteği ve hiç beklenmedik koşullar getirerek, dengenizi zorlaştırmakta. Eğer 30 Ocak – 8 Şubat doğumlu bir Saka iseniz, bu yıl Uranüs’ün getirdiği değişikliklere karşı daha esnek planlar yapmalısınız. Bu güçlü transit altında yeni koşullar size daha fazla bağımsızlık ve farklılık da getirebilir. Belirli planlar altüst olurken, yeni imkanlar da gündeme geliyor. Uranüs’ün etkisi altında erkek figürlerle, babanızla ya da işte otorite figürleri ile olan ilişkilerinizi daha stresli hale gelebilir ya da bu kişiler hayatınızda sürprizlere de yol açabilir. Uranüs her açıdan heyecanlı ve sarsıcı bir dönem getirmekte. Böyle zamanlarda bir b planına sahip olmak faydalı olacak. Ayrıca siz de farklı yönlerinizi, özgürlük isteğinizi ortaya koymak yönünde büyük bir arzu hissediyor olmalısınız.

Bu yıl tutulmalar neler getiriyor?

En son Güneş tutulması 4 Aralık 2021’de Yay burcunda güney yönünde gerçekleşmişti. Bu tutulma 30 Nisan’a kadar olan dönemde gruplar içindeki konumunuz, arkadaşlıklar ve ortak hedefler içinde yeni koşulların ve önemli farklılaşmaların gündeme gelebileceğini göstermekte. Bu dönemde kontrol etmekte zorlandığınız çevresel koşullar var.

2022 yılında Boğa ve Akrep ekseninde iki Güneş tutulmasına tanık olacağız. Bunların ilki 30 Nisan 2022 tarihinde Boğa burcunda kuzey yönünde gerçekleşecek. Bu tema 25 Ekim’e kadar olan dönemde özellikle toprak, ev ve gayrimenkullere yönelik konularda, yerleşim ya da ailevi koşullarda bazı önemli yapıcı adımlar atabileceğinizi göstermekte. Aynı zamanda gelecek beklentilerinizi de yeniden şekillendirebileceksiniz.

Yılın ikinci Güneş tutulması ise 25 Ekim 2022 tarihinde, güney yönünde ve Akrep burcunda gerçekleşecek. Bu nedenle yılın son dört ayı içerisinde özellikle kariyeriniz, sorumluluklar ve unvanınızla ilgili koşullarda ani değişiklikler ve bazı krizler gündeme gelebilir. Bu krizleri doğru yönde yönetmeye gayret edin. Ancak kontrol edilmesi zor ve gizli koşullar da sizi zora sokabilir.

2022 yılında iki Ay tutulmasına tanık olacağız. Ay tutulmaları belirli kararlar vermek, duygusal açıdan muhasebe yapmak ve önemli gelişmelerin sonuç verdiği zamanlarıdır. Böyle zamanlarda uyanış ve farkındalıklar artar. Ancak duygusal açıdan daha yorucu da olabilir. 16 Mayıs’taki Ay tutulması Akrep burcunda gerçekleşecek ve bu nedenle mesleki konularda, kariyerinizde ani kararlar, değerlendirmeler, muhasebeler ortaya çıkabilir. 8 Kasım’daki Ay tutulması ise Boğa burcunda gerçekleşecek. Kasım ayında özellikle evinizi, yerleşiminizi, emlaka ait konuları yeniden gözden geçirecek önemli kararlar verebilirsiniz.

İş, para ve kariyer olanakları

Kariyerinizi ve mesleki sorumlulukları, yetenekleri açıklayan Jüpiter ve Satürn 2021’de burcunuzda yer alarak size yeni bir temel atma imkanı verdi. Bu süreç sizi oldukça yavaşlattı ancak bir yandan da kişisel yeteneklerinizi daha iyi düşünebileceğiniz gelecek yönünde projelere girmenize de neden oldu. Şimdi Jüpiter 11 Mayıs’a kadar olan süreçte paraya çevirebileceğiniz iş yeteneklerinizin üstünde durmanızı öneriyor. Bu dönemde birikimlerinizi daha iyi kullanmanın yollarını arayın ve mümkünse bu birikimleri arttırmaya özen gösterin. Zira 11 Mayıs’tan sonra daha hızlı ve akıllıca harekete geçebileceksiniz. Yılın ikinci yarısında iletişim yeteneklerinizi, eğitiminizi, donanımınızı geliştirebileceğiniz fırsatlar var. Ticaret ile uğraşanlar açısından yeni görüşmeler, anlaşmalar ve işbirlikleri söz konusu. Özellikle  20 Ağustos sonrasında spekülatif konularda da iştahınız artıyor ve belirli riskleri göz önüne almanız gerekiyor olacak. İş hayatında Saka burcunun ikinci ve üçüncü on gününde doğanlar Satürn’ün getirdiği sorumluluklar nedeni ile daha gerçekçi ve planlı bir yol izleyerek uzun vadeli işlere girebilirler.

Bu yıl 24 Ocak’a kadar olan dönemde gruplar, takım çalışmaları, sosyal olaylar hız kazanmakta. Bu dönemde arkadaşlıklar içinde öne çıkabilir ya da gruplar içinde etkin hale gelebilirsiniz.

24 Ocak – 6 Mart döneminde elde olmayan nedenler, uzaklarla bağlantılı işlerde öngörülemeyen risklere dikkat etmek gerekiyor. Önünüzü göremediğiniz riskler ya da fikirleriniz yüzünden gündeme gelebilecek ani durumlar ve huzursuzluklar da sizi yıpratabilir.

6 Mart – 15 Nisan arasında yakın çevrenizde hızlı adımlar, cesaret gerektiren koşullar ve mücadele teması vurgulanmakta. Mars burcunuzda iken yeni girişimler içerisindesiniz. Böylece kendinizi daha fazla gösterebilir ve hedeflerinize güç ve inandırıcılık kullanarak erişebilirsiniz.  

15 Nisan – 25 Mayıs arasında parasal durumunuzu daha iyi yönetmelisiniz. Artan harcamalara karşı daha disiplinli ve kontrollü davranmak durumundasınız. Fedakarlık gerektiren işler de sizi meşgul edebilir. Harcamalar artıyor olabilir. Birikimlerinizi doğru yönde kullanmanız öncelikli hale gelmekte.

25 Mayıs – 5 Temmuz arasında iletişim alanında, görüşmelerde, yakın çevrenizde oldukça hırslı davranabileceğiniz koşullar olacak. Ancak bazı ani çıkışlar, sözler hatalara yol açabilir. Zihinsel uğraşlar açısından oldukça hızlı bir dönem olabilir.

5 Temmuz – 20 Ağustos arasında iş hayatında, kariyer alanında ilerleme daha yavaş olabilir. Evde, evle, toprakla ilgili konularda daha fazla zaman geçirebilirsiniz. İşten çok ailenin ya da eve, toprağa, güvenliğe ilişkin konuların uğraştırıcı olabileceği görülmekte.

20 Ağustos sonrasında kritik koşullar başlamakta. Risk almaya çok açıksınız. oldukça hızlı, risk aldığınız, cesaretinizin arttığı, adımlarınızın hızlandığı bir dönemden geçmektesiniz. Bu dönemde spekülatif konulara daha duyarlı hale gelebilirsiniz.

Özellikle 30 Ekim’den sonra bu konuları daha sakin ve bilinçli şekilde ortaya koymalısınız. Mars’ın geri gitmeye başlaması çift durumlara, tartışma yaratan koşullara da işaret edebilir. Sağlık, kaza, iş ortamındaki tartışmalar oldukça meşgul edip enerjinizi düşürebilir. Bu nedenle Mars’ın düzeleceği 12 Ocak 2023 tarihine kadar bu konularda daha sakin ve beklemede kalmak daha doğru olabilir.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Burcunuzda ilerleyen Satürn hayatınıza daha gerçekçi ve sorumlu bir bakış açısı getirmekte. Bu dönemde kişisel hayatınızı daha iyi belirleyebiliyor ve yönetebiliyorsunuz. Olaylara karşı kendi bakış açınızdan bakarak daha net yanıtlar verebiliyorsunuz. Ancak 30 Ocak – 8 Şubat doğumlu Saka’lar bu yıl değişim rüzgarlarını daha fazla hissetmekte. Pek çok Saka yılın ikinci yarısında aşk açısından daha heyecan verici ve tutkulu bir dönemde olabilirler. 20 Ağustos’tan itibaren Mars’ın konumu Saka’ların, özellikle yükselen Saka’ların sevdikleri ile daha hareketli bir dönemde olabileceklerini göstermekte. Yaratıcı alanda da büyük bir dinamizm var. Ancak bu süreçte, özellikle 30 Ekim’den sonra aşkta çatışmalar, kıskançlık ya da gerilimler gündeme gelebilir. Çocuk sahibi olanlar çocukları ile de daha fazla uğraşabilirler.

29 Ocak’a kadar olan dönemde aşkta ve evlilik konusunda daha dikkatli düşünmelisiniz. Bu dönemde Venüs geri harekette iken yapılan evlilik, nişan ya da benzer kutlamalar pek olumlu sonuçlar vermeyebilir. Bu nedenle bu tarihler arasında bu tür girişimlerden kaçınmanız yararlı olabilir.

Venüs’ün burcunuzla uyumlu açı kurduğu dönemlerde, 6 Mart – 5 Nisan, 23 Haziran – 18 Temmuz ve 29 Eylül – 23 Ekim arasında sosyal alanda ve aşk hayatınızda daha kolay mutlu olabileceğiniz zamanlar bulabilirsiniz. 11 Ağustos -5 Eylül arasında da aşk ve evlilik konusu gündeme gelebilir.

Sağlık

Eğer 1 Ocak – 15 Şubat arasında doğmuş bir Saka iseniz, bu yıl Satürn’ün sorumluluk ve yük getiren transiti altındasınız. Satürn size daha büyük bir olgunlaşma getirmekte. Yaşça büyük olan Saka’lar bu transit altında kendilerine daha fazla özen göstermeye başlayabilirler. 5 Temmuz – 20 Ağustos arasında da eve yönelik işler, enerjinizi düşürebilecek, sizi eve bağlayacak durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte?

Her yıl 3 kez, ortalama 22 gün geri giden Merkür bu yıl geri hareketlerini hava elementinde başlıyor ve sonra toprak elementi burçlara geriliyor. Bu nedenle iletişim gezegeni Merkür’ün geri döndüğü zamanlarda iletişimde yavaşlamalar, yanlış anlamalar, beklemeler artabilir. Bu dönemlerde fikirlerinizi somut hale getirmek için acele etmemeli, zamanı daha iyi kullanmalı ve gerekli düzeltmelere gitmelisiniz.

2022’de Merkür ilk defa 14 Ocak – 4 Şubat arasında Saka burcunda geri gidecek ve 26 Ocak’ta Oğlak burcuna geri dönecek. Bu dönemde yeni adımlar, niyetler ve başlangıçlar yapmak için daha fazla zamana ihtiyacınız olabilir. İşler yavaşlayabilir ya da gecikebilir. 26 Ocak’tan sonra Merkür Oğlak’a gerileyeceği için bu dönemde öngörülemeyen durumlara, sizi bir ölçüde sınırlandıran gelişmelere dikkat etmelisiniz. İkinci gerileme, 10 Mayıs – 3 Haziran arasında İkizler burcunda olacağı için, bu dönemde yaratıcı bir konu üzerine daha fazla odaklanabilir ve değişiklikler yapabilirsiniz. Spekülatif konular, çocuklarla ilgili gelişmeler de planlarınızı etkileyebilir. Merkür 23 Mayıs’ta Boğa burcuna geri dönecek. Bu durum eve yönelik bir uğraş için değişiklik yapmak gerektiğini gösterebilir. Son olarak 10 Eylül – 2 Ekim arasında Terazi burcundaki geri hareketinde eğitim, akademik uğraşlar, yabancılar ve yolculuklar açısından daha esnek olmak ve bazı değişiklikleri göze almak durumunda olabilirsiniz.  23 Eylül’de Merkür Başak burcuna geri döneceği için bu dönemde düşüncelerinizi daha pozitif kılmalısınız. Bazı endişeler söz konusu olabilir.

 

Yükselen burcunuza göre 2022

Saka

Yükselen Koç

2022’nin ilk yarısında daha sabırlı olmanız gerekebilir. Askıda duran çok şey olabilir. Mayıs ayı ile birlikte, Jüpiter’in yükselen burcunuza gelmesi hem ruhsal hem de maddi konular açısından rahatlatıcı olacak. Bu yıl kendi maddi imkanlarınıza daha fazla odaklanmak ve yeteneklerinizi geliştirmek durumundasınız. Ortaklaşa işlerde, miras gibi işlerde bazı sıkıntılar gündeme gelebilir. 5 Nisan civarında gruplar ve arkadaşlıklar daha yorucu deneyimler getirebilir. 18 Mayıs civarında ani girişimlerden kaçınmak faydalı olacak. 20 Ağustos sonrasında yakın çevreniz ve iletişimden kaynaklanan hareketlilik sizi çok yoğun kılıyor. 30 Ekim sonrasında ise yavaşlamalısınız.

Yükselen Boğa

Uranüs’ün uyandırıcı ve yenileyici etkisi devam ediyor. Pek çoğunuz açısından özgürleştirici deneyimler var. Yılın ilk yarısında sosyal alanda, arkadaşlıklar boyutunda daha yapıcı gelişmeler var. 6 Mart- 15 Nisan arasında iş hayatında mücadele var. 11 Mayıs’tan sonra atacağınız adımlar sizi pek bilemediğiniz koşullar içine itebilir. Kariyer alanında 2023’e kadar yükler oldukça ağır olduğu için, gelecek yönünde yeni istekler gündeme geliyor. Mesleki konularda göstereceğiniz sebat karşılığını verecek. 2 Ağustos civarında tepkilerinizi biraz daha ölçülü kılmalısınız. 20 Ağustos sonrasında işte girişimler artıyor ancak harcamaları da kontrol almaya bakmalısınız.

Yükselen İkizler

2022’de iş hayatınızda ve genel olarak hedeflerinize ilerleme konusunda oldukça şanslısınız. Enerjinizin büyük bir bölümünü dış hayata ve nasıl tanındığınıza odaklayabilirsiniz. Yılın ilk aylarında terfi ya da mesleki değişikler mümkün. 11 Mayıs sonrasında da planlarınızı gerçekleştirmeniz zor olmayacak. Yılın ikinci yarısında sosyal alanda çok aktif olabilirsiniz. 29 Mayıs civarını iyi değerlendirmeye bakın. Genel olarak 2023 yılına kadar mesleki alanda istikrar devam ediyor. Ancak 20 Ağustos sonrasını çok daha iyi planlamalısınız. Bu dönemde çok etkin olabilirsiniz. Yine de büyük yenilikleri 30 Ekim’den önce tamamlamış olmalısınız.

Yükselen Yengeç

2022’de kendinizi geliştirebileceğiniz fırsatlara odaklanmalısınız. Psikolojik açıdan bir yenilenme yaşayacaksınız. 11 Mayıs’a kadar olan eğitim, hareket, uzaklarla ilgili gelişmeler size yeni düşünceler ve ilişkiler kazandırabilir. 11 Mayıs’tan sonra şans faktörü ve yükselen bir motivasyon var. Bu dönemde iş hayatınızda ve tanınırlığınızda önemli ilerlemeler kaydedebilirsiniz. İsteklerinizi ortaya koyun. Satürn bu dönemde 2023’e kadar mali konularda yükler taşıdığınızı ve finansal konularda daha önlemci olmak gereğine işaret etmekte. Özellikle 6 Mart – 15 Nisan arasında ortaklı parasal konularda daha dikkatli davranmalısınız. 30 Ekim’den sonraki günlerde gereksiz risklere girmemeli ve gereksiz endişelere kapılmamaya bakmalısınız.

Yükselen Aslan

Son bir yıl içinde şartlar çok değişti ve bu dönemde ilişkiler, karşılıklı konular daha büyük bir dikkat çekiyor. Bu süreçte ancak ilişkilerinizi daha iyi kullanarak ilerleyebilirsiniz. Bu nedenle objektif olmak, egonuzun tuzaklarına düşmemeniz daha önemli. Yılın ilk aylarında finansal işlerde belirli ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Ancak 11 Mayıs’tan sonra motivasyonunuzun ve gelişme çizginizin daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle 25 Mayıs – 5 Temmuz arasında cesaretinizi göstererek ilerleyebileceğiniz hevesli bir döneminizdesiniz. 20 Ağustos’tan sonra grup çalışmaları, arkadaşlıklar büyük bir hareketlilik kazanmakta. Ancak 30 Ekim sonrasında bu konularda daha dikkatli olmalısınız.

Yükselen Başak

2022’de ilişkilerinizi geliştirmek ve daha fazla görünürlük elde etmek mümkün  gözüküyor. Bu süreçte evlilik ve ortaklıklarda olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz. Sizi geliştirecek ve destekleyecek kişilere yönelebilirsiniz. 11 Mayıs sonrasında iş hayatında ortaklı işler, bazı parasal ayarlamalar, miras gibi konular dikkat çekebilir. Kariyerinizde 2023’e kadar daha yorucu koşullar var. Bu süreçte adeta çıraklık yapıyorsunuz, öğrenmeniz gereken çok şey olabilir. Ancak 20 Ağustos sonrasında mesleki alanda çok hırs yapabilirsiniz. Yine de bu alanda 30 Ekim2den sonra daha dikkatli ve sakin kalmaya özen göstermelisiniz.

Yükselen Terazi

2022’nin ilk ayında kişisel konulara, ev ve aileye yönelik hassasiyetler daha fazla olabilir. Yılın ilk aylarında sizi bağlayan daha çok durum söz konusu. Finansal işler ya da eşinizden, ortağınızdan kaynaklanan değişiklikler yüzünden daha çok uğraşabilirsiniz. Ancak 11 Mayıs sonrasında hızlanma ve kendinizi sosyal alanda daha dışadönük ve hevesli bulabileceğiniz gelişmeler başlamakta. Mayıs sonrasında evlilik ve kariyer alanında daha güçlü rüzgarlar bulacaksınız. Özellikle 25 Mayıs’tan sonra vites yükseltmektesiniz. Bu yıl 20 Ağustos sonrasında uzakları içine alan projeler, hareket ve yolculuk içeren durumlar sıklaşabilir. Ancak 30 Ekim’den sonra önemli girişimlerde aceleci olmamak yerinde olacak.

Yükselen Akrep

Nerede ise bir yıldır sizi eve, ailevi konulara bağlayan ve aynı zamanda kariyerinizde duraklamaya neden olan temalar var. Satürn 2023 yılına kadar mesleki alanda yeni bir temel atmanızı zorunlu kılıyor. Neyse ki 2022’nin ilk yarısında yaşam enerjiniz, hayata bakış açınız daha olumlu bir hale evrilmekte. Aşkta ve çocuklarınızla ilgili alanlarda daha fazla mutluluk mümkün. 11 Mayıs sonrasında ise işe yönelik yeni projeler ve artan bir hareketlilik söz konusu. Bu süreçte çok daha fazla çalışma ve deneyim kazanma fırsatı elde edeceksiniz. 20 Ağustos sonrasında ortaklı finansal işlere, miras ya da yatırım gibi konulara özellikle daha fazla dikkat etmelisiniz.

Yükselen Yay

2022 yılının ilk yarısında özel hayatınızda, evinize ve ailenize yönelik konularda hareketlilik, genişleme ve olumlu haberler var. 11 Mayıs’a kadar dönemde kendi iç dünyanızda daha çok dönebilirsiniz ancak bu tarihten sonra daha dışadönük ve eğlenceli, keyifli olabilecek deneyimler içinde olabilirsiniz. 2023’e kadar olan dönemde zihinsel açıdan daha organize ve sistemli ve sorumlu olabilirsiniz. Özellikle eğitim hayatındaki yükselen Yay’lar için olgunlaştırıcı deneyimler vurgulanmakta. Yılın ikinci yarısında aşkta, sevdiklerinizle ilgili konularda çok daha pozitif olabilirsiniz. Ancak 20 Ağustos sonrasında evlilik hayatında daha sakin olmak ve tartışmalı durumları iyi yönetmek gerekebilir.

Yükselen Oğlak

Yükselen Oğlak’lar için çevreleri ile daha geliştirici bir iletişime girme zamanı geldi. Düşüncelerini daha fazla paylaşabilecekleri ve özellikle yaratıcı konularda, tasarımla ilgili alanlarda çalışanlar için 11 Mayıs’a kadar oldukça verimli bir atmosfer söz konusu. 11 Mayıs sonrasında ise kendi özel hayatlarına, eve, aileye yönelik işlere daha çok zaman ayırabilirler. Bu süreçte gayrimenkul ve toprakla ilgili konularda yatırımlar ya da ev değişiklikleri de mümkün. Yılın ilk aylarında 24 Ocak – 6 Mart arasında yeni girişimler ve daha fazla cesaret gereği dikkat çekmekte. Aynı zamanda 6 Mart’a kadar ilişkiler ve aşkın da hassasiyet içerdiğini söyleyebiliriz. 30 Ekim sonrasında sağlık, işi düzeni konularına daha dikkatli yaklaşılmalı.

Yükselen Saka

Yıllık temaları dikkatle okuyunuz. Bu dönemde 2023’e kadar yükselen burcunuzda ilerleyen Satürn size dümene geçme ve hayatınızı daha iyi yönetme imkanı getiriyor. Sorumluluklarınız artmış olsa bile, kendi istediğiniz yönde ilerleme ve karar alma imkanınız var. 11 Mayıs’a kadar kişisel becerilerinizi, iş yeteneklerinizi daha verimli değerlendirebilir ve parasal kaynaklar bulabilirsiniz. Bu tarihten sonra kendinizi anlatmak, yeni fikirler geliştirmek daha dışadönük bir atmosfer getirecek. 6 Mart – 15 Nisan arasında ilişkilerinizi daha iyi yönetmeye çalışmalısınız. 20 Ağustos sonrasında aşk hayatınızda ve çocuklarınızı ilgilendiren konularda daha fazla şey yapmak isteyebilir ve çaba içine girebilirsiniz.

Yükselen Balık

2022 yükselen Balık’lar açısından son derece verimli, kişisel güven kazandıkları, yeni başlangıçlar yapabildikleri, daha ümitli ve başarılı bir yıl olabilir. Özellikle 11 Mayıs’a kadar süreyi çok iyi değerlendirmeye bakın. Eğitim, yabancılar ve kendine güven yolu ile pek çok kapı açabilirsiniz. 11 Mayıs sonrasında da girişim yeteneklerinizi ve kendinize olan güveni daha iyi kullanabileceksiniz. 15 Nisan – 25 Mayıs arasında son derece atılgan ve cesur davranabilirsiniz. Ancak hassasiyetlerinizi kontrol etmeye çalışmalısınız. 20 Ağustos sonrasında biraz daha karmaşık bir dönem başlamakta. Bu süreçte, evde ailede değişiklikler ve kariyeriniz açısından bitişler ve yeni başlangıçlar söz konusu olabilir.

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin. Tablolar ortalama değerlerdir.

 

21 Ocak – 31 Ocak

31 Ocak – 9 Şubat

10 Şubat – 18 Şubat

00:00

Terazi

Terazi

Akrep

00:30

Terazi

Akrep

Akrep

01:00

Akrep

Akrep

Akrep

01:30

Akrep

Akrep

Akrep

02:00

Akrep

Akrep

Akrep

02:30

Akrep

Akrep

Yay

03:00

Akrep

Akrep

Yay

03:30

Akrep

Yay

Yay

04:00

Yay

Yay

Yay

04:30

Yay

Yay

Yay

05:00

Yay

Yay

Oğlak

05:30

Yay

Yay

Oğlak

06:00

Yay

Oğlak

Oğlak

06:30

Oğlak

Oğlak

Oğlak

07:00

Oğlak

Oğlak

Saka

07:30

Oğlak

Oğlak

Saka

08:00

Oğlak

Saka

Balık

08:30

Saka

Saka

Balık

09:00

Saka

Balık

Koç

09:30

Balık

Balık

Koç

10:00

Balık

Koç

Boğa

10:30

Koç

Koç

Boğa

11:00

Koç

Boğa

İkizler

11:30

Boğa

Boğa

İkizler

12:00

Boğa

İkizler

İkizler

12:30

İkizler

İkizler

İkizler

13:00

İkizler

İkizler

Yengeç

13:30

İkizler

İkizler

Yengeç

14:00

İkizler

Yengeç

Yengeç

14:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

15:00

Yengeç

Yengeç

Aslan

15:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

16:00

Yengeç

Aslan

Aslan

16:30

Aslan

Aslan

Aslan

17:00

Aslan

Aslan

Aslan

17:30

Aslan

Aslan

Aslan

18:00

Aslan

Aslan

Başak

18:30

Aslan

Aslan

Başak

19:00

Aslan

Başak

Başak

19:30

Başak

Başak

Başak

20:00

Başak

Başak

Başak

20:30

Başak

Başak

Başak

21:00

Başak

Başak

Terazi

21:30

Başak

Terazi

Terazi

22:00

Başak

Terazi

Terazi

22:30

Terazi

Terazi

Terazi

23:00

Terazi

Terazi

Terazi

23:30

Terazi

Terazi

Terazi

Yükselen Burç Hesaplama

Doğum anımızda ufukta yükselmekte olan burç, diğer adıyla yükselen burç bizim ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle ilişkimizi şekillendirir.

Burç Uyumu

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl? Kendi burcunuzla onunkini karşılaştırın.