Saka (Kova) Burcu

Hava + Sabit (21 Ocak – 19 Şubat)

ÖNEMLİ NOT: Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

Büyük dönüşüm başlıyor

2023’e genel bakış

2023-2024 geçişi burcunuza her açıdan önemli değişiklikler ve gelişmeler getirmekte. Son iki yıldır burcunuzda konuk ettiğiniz Satürn 7 Mart’tan itibaren sizi terk etmekte. Satürn giderken size önemli tecrübeler ve dersler de bırakıyor. Son iki yıl içinde aldığınız sorumlulukların ve çabaların karşılığını daha somut şekilde görmeye başlayacaksınız. Satürn sayesinde, yeni bir düzen kurdunuz, temeller attınız ve şimdi bu çabalarınızı, yeteneklerinizi daha sağlam hale getirebilirsiniz. Dolayısı ile bu dönemde şimdiye kadar gösterdiğiniz çabalara göre bazı sonuçlar, ödüller ve dersler söz konusu olacaktır. Satürn burcunuzdan çıkarken bir rahatlama duygusu hissedebilirsiniz.

Diğer yandan, uzun yıllardan beri Oğlak’ta kalan Pluton bu yıl ilk defa burcunuza ayak basacak. Bu açıdan 23 Mart – 11 Haziran arası çok önemli olabilir. Pluton’un burcunuza geçişi tam olarak 2024 yılında gerçekleşecek. Ancak 20-21 Ocak doğumlu bir Saka iseniz, bu yıl Pluton’un getirdiği değişimi, ağırlığı daha fazla hissedebilirsiniz. Pluton içimizdeki gücü açığa çıkartmaya zorlayan, bunu kimi zaman baskı ve mücadele duygusu ile ortaya koyan bir güçtür. Yeraltı tanrısı Hades, Pluton geçtiği burçta derin dönüşümler, kimi zaman karanlıklar ya da bizi ölüm-yeniden doğum sürecine taşıyan etkiler taşır. Bu nedenle, bu yeni süreçte hayatınızda önemli değişiklikler, kendi iç sesinizi ve gücünüzü ortaya çıkarmanız gereken olaylar yaşayabilirsiniz. Bu olaylar bazen travmatize edici dahi olabilir. Daha kararlı, hırslı bir şekilde kendinizi yeniden inşa sürecine başlamaktasınız. Böylece sizi zorlayan, sertleştiren durumlar yardımı ile büyük bir güç de kazanabilirsiniz. Zayıf yönlerinizi dönüştüreceksiniz. Kimi zaman bu durum erkek figürler, baba ya da otoritelerle ilgili yoğun tecrübeler, baskılar ya da derin dönüşümler, bitişler ve yenilenen şartlar anlamına gelebilir. Kendinizi gerçekleştirme sürecinde çok önemli bir aşamaya ulaştınız.

Gelişme, büyüme ve şans gezegeni Jüpiter bu yıl Koç ve Boğa burçlarından geçiyor. 16 Mayıs’a kadar Koç’ta kalan Jüpiter eğitim, zihinsel uğraşlar, tasarım gibi konularda size yeni fikirler ve kendinizi geliştirme fırsatı sunuyor. Bu dönemde işinizde daha fazla hareket, görüşme ve iletişim var. Öğrenci olanlar açısından mükemmel bir dönemdesiniz. Yeni bir dil ya da beceri öğrenmek, kendinizi ifade etme yolları, yabancılarla temas ve çevrenizdeki olumlu değişiklikler daha güçlü bir motivasyon sağlamakta. 16 Mayıs’tan sonra Jüpiter’in size sunabileceği olanaklar maddi yönden daha somut ve zenginleştirici olacak. Yükselen Saka’lar için bu dönemde yatırımlar, toprak ve gayrimenkullerle ilgili kazançlar, aileden gelen destekler olabilir. Aynı zamanda evlilik, ailenin genişlemesi, bir çocuğun doğumu da olumlu yönden olaylar olabilir. Yılın ikinci yarısında kökleriniz, atalarınızdan olumlu destekler ve bir yere yerleşmek konusunda daha elverişli koşullar bulabileceksiniz.

Uranüs 2018’den bu yana burcunuz ile sert bir açıda durmakta. Bu gezegen kalıpları değiştiren, anilikler taşıyan ve daha fazla özgürlük talebi getiren bir güçtür. Uranüs sayesinde alışılmış ortamınızdan ya da düşüncelerinizden uzaklaşabilir, hayatınıza daha fazla yenilik ve değişiklik katmak isteyebilirsiniz. Olumlu anlamda bu transit oldukça yenileyici ve cesaretlendirici olacak. Ancak burcunuz sabit burç olduğu için güçlü alışkanlıklar da taşımakta. Eğer 3-12 Şubat doğumlu bir Saka iseniz, bu dönemde Uranüs’ün getireceği ani değişiklikler düzeninizi de değiştirerek gerginliklere de yol açabilir. Daha esnek bir tutum sergilemeye çalışmalısınız. Uranüs transiti ev, aileniz ve yerleşiminize yönelik konulara beklenmedik koşullar, kimi zaman fırsatlar, kimi zamanda otorite figürleri, babanız, eşiniz ya da erkek figürlerle ilişkilerinize anilik, kopma ve başkaldırı da getirebilir, bu figürler sizi şaşırtabilir ya da siz bu figürlere karşı  daha inatçı ve dikbaşlı bir davranış gösterebilirsiniz.

Bu yıl tutulmalar neler getiriyor ?

Bu yıl Ay düğümleri 17 Temmuz’a kadar Boğa-Akrep ekseninde kalırken, bu tarihten sonra Koç-Terazi eksenine geçecek. Bu nedenle yılın ilk yarısında ailenize, yerleşime ya da toprağa yönelik konularda daha yapıcı bir tutum geliştirebilirsiniz ancak kariyer alanında anilikler de var.  Yılın ikinci yarısında iletişim, hareket ve yeni fikirlere açık olmak daha olumlu sonuçlar getirecek.

2023’ün ilk güneş tutulması 20 Nisan’da Koç burcunun son derecesinde gerçekleşecek. Genel olarak bu tutulmanın etkileri Ekim ayına sürecek. Bu dönemde eğitimde, yakın çevrenizde, kardeşleriniz ile ilgili alanlarda bir canlanma söz konusu. Ancak uzaklarla ilgili işler daha stresli olabilir. Özellikle 14 Ekim’de Terazi burcundaki Güneş tutulması yılın son aylarında yabancılarla ilişkilere, eğitim ve medya ile ilgili konulara daha farklı bir yönden bakabileceğinizi anlatıyor.

2023’te Ay tutulmaları Akrep ve Boğa burçlarında gerçekleşecek. Ay tutulmaları değişikliklere gitmek, duygusal açıdan muhasebe yapmak ve belirli gelişmelerin sonuçlarını gördüğümüz  zamanlardır. Böyle zamanlarda uyanış ve farkındalık artar. Ancak duygusal açıdan daha yorucu da olabilir. 5 Mayıs’ta Akrep burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması sorumluluklar, iş hayatınız ve hedefleriniz açısından kritik bir değerlendirmeye neden olabilir. 28 Kasım’da Boğa burcunda gerçekleşecek olan tam Ay tutulması ise toprak, aileniz ve eve yönelik konularda önemli sonuçlar ve muhasebeler getiriyor olacak.

İş, para ve kariyer olanakları

2020’den bu yana burcunuzda ilerleyen Satürn size önemli sorumluluklar, hayatınızı yeniden temellendirme imkanı ve bazı sınırlamalar, yükler de getirdi. Eğer 11-19 Şubat doğumlu bir Saka iseniz, 7 Mart’a kadar olan dönemde Satürn sizi büyük ölçüde sınırlıyor ve üzerinize daha fazla yük getiriyor olabilir. Ancak Satürn sizin yöneticiniz olarak olumlu ve yapıcı sonuçlar da getirecektir. Özellikle gündüz doğanlar açısından bu transit daha yapıcı sonuçlar getirebilir. Bu dönemde sorumluklara odaklanmak ve ciddi düşünmek gereği var ancak sonunda kalıcı değerler ve tecrübeler de elde etmiş olacaksınız. 7 Mart sonrasında özellikle yükselen Saka’lar açısından iş hayatında parasal konularda daha disiplinli ve gerçekçi olma duygusu artıyor olacak. Bu dönemde daha fazla kazanmak ve parasal alana istikrar getirebilmek için daha kalıcı şeyler yapmak isteyebilir, iş ve kazançlar durumunuzu ciddi şekilde gözden geçirebilirsiniz. Önümüzdeki 2,5 yıllık süre içinde maddi kaynaklarınızı sağlamlaştırma konusunda daha özenli ve gerçekçi olmaya başlayacaksınız.

Ayrıca 3-12 Şubat doğumlu Saka’lar Uranüs’ün açısı altında iş hayatında çok farklı şeyler yapmak isteyebilir ve mesleki alanda yeni yollara yönelebilirler. Bu bakımdan yöneticilerle ilişkiler daha stresli de olabilir.

Bu yıl,

25 Mart’a kadar olan dönemde spekülatif konular, çocuklar ya da yaratıcı uğraşlar yönünde bazı tartışmalar ya da riskli durumlar gündeme geliyor olabilir. Neyse ki 12 Ocak’tan itibaren bu yönde daha hızlı hareket edebileceksiniz.

25 Mart’tan 20 Mayıs’a kadar olan dönemde iş ortamında sizi meşgul edebilecek koşullara, sağlık, hizmet ve düzen konularına çok daha dikkatli yaklaşmalısınız. Enerjinizi daha iyi kullanmalısınız.

20 Mayıs – 10 Temmuz arasında karşılıklı konular, ortaklıklar ve evlilik gibi alanlarda önemli sonuçlar ve değerlendirmeler dikkat çekebilir. Karşıtlıklar, davalar ya da açık düşmanlıklar karşısında daha sakin kalabilmelisiniz.

10 Temmuz – 27 Ağustos arasında işte daha stresli bir dönem olabilir. Bu dönemde borçlar, vergiler ve finansal koşulları ilgilendiren konularda endişe ya da korku yaratabilecek durumlar yaşayabilirsiniz.  

27 Ağustos – 12 Ekim arasında yeni çevreler, yabancılar ve uzaklarla ilgili konularda daha çok şey yapabilirsiniz. Uluslararası gelişmeler, eğitim ve medyaya ilişkin alanlarda da aktif olabilirsiniz.

12 Ekim – 24 Kasım tarihleri arası kariyeriniz ve sorumluluklarınız açısından son derece belirleyici ve kritik olabilir. Bu dönemde başarıya yakınsınız. Kararlılık göstermelisiniz. Kimi zaman iş hayatında daha fazla mücadele ve rekabet gündeme gelebilir. Güçlü olmayı öğreneceksiniz.

24 Kasım – 4 Ocak arasında gruplar, sosyal alanlar içinde daha çok şey yapabilir, bir çeşit liderlik yapabilirsiniz. Bu dönemde gelecek beklenti ve hedeflerinizi de yenilemeniz gerekebilir. Gruplar, arkadaşlıklar içinde daha özenli davranmanız daha iyi olacaktır.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Son iki yıldır burcunuzda ilerleyen Satürn sizi daha çok iş ve sorumluluklar alanında meşgul ederken aşk hayatınıza istediğiniz zamanı ayıramamış ve kendinizi daha kısıtlanmış hissediyor olabilir. Bu durum özellikle 11-19 Şubat doğumlu Saka’lar için oldukça dikkat çekici gözüküyor. 7 Mart sonrasında genel bir hafifleme hissedebilirsiniz.

Diğer yandan 2022 sonbahar aylarından bu yana aşk alanında dengesizlik, huzursuzluk ve tartışma içeren koşullar dikkat çekmekte. Bu koşulların 12 Ocak sonrasında ama özellikle 25 Mart’tan sonra azalacağını söyleyebiliriz. Evli olanlar özellikle 20 Mayıs – 10 Temmuz arasında ilişkilerinde daha esnek olmaya gayret etmeliler. Genel olarak 16 Mayıs sonrasında eve yönelik konuların destekleneceği koşullar başlamakta.

Bu yıl Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu 3-27 Ocak, 11 Nisan – 7 Mayıs ve 8 Kasım – 4 Aralık tarihleri arasında arkadaşlıklar, sosyal konular ve aşkta daha kolay mutluluk getirebilecek fırsatlar yer alıyor. Aynı zamanda Venüs’ün karşıt burcunuzda olacağı yaz ayları, 5 Haziran – 9 Ekim arası da çok ilgi çekici olabilir ve aşk hayatınızı oldukça canlı hale getirebilir. Ancak Venüs bu yıl 23 Temmuz – 4 Eylül tarihleri arasında Aslan burcunda geri harekette olacak. Bu transit aşk hayatınızı doğrudan etkileyebilir. Venüs geri hareket ettiğinde, ilişkilerimizde, aşk hayatında ya da değer verdiğimiz ve bizi mutlu eden konularda problemler, kararsızlıklar, gecikmeler ve hoşnutsuzluklar gündeme gelebilir. Genellikle bu dönemde evlilik, nişan, kutlama ve estetikle, kadınlarla ilgili işler ya da evde dekorasyon, tasarım gibi işler için pek kolay bir dönem olmayabilir. Özellikle evlilik gibi önemli kararlar başka tarihlere alınması daha uygun olabilir.

Sağlık

Genel olarak yükümlülükler, sınırlamalar ve moraliniz açısından sağlık konularına daha çok dikkat etmeniz gereken bir yıldasınız. Özellikle 11-19 Şubat doğumlular açısından bu durum daha belirgin olabilir. Aynı zamanda 20-21 Ocak doğumlu Saka’lar da Pluton’un baskısını daha fazla hissetmeye başlayacakları için, yaşam enerjilerini, iyimserliklerini daha yüksek ve canlı tutmaya özen göstermeliler. 10 Temmuz – 27 Ağustos özellikle yükselen Saka’lar açısından daha stresli ve endişeli bir dönem olabilir.

 

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte ?

 

Her yıl 3 kez, ortalama 22 gün geri giden Merkür bu yıl geri hareketlerini toprak burcu elementlerde yapıyor. Bu nedenle iletişim gezegeni Merkür’ün geri döndüğü zamanlarda özellikle parasal konularda, belirli bir projeyi hayata geçirme, somutlaştırma aşamasında, içinde tasarım, düzen, maddi kaynaklar ve yönetsel uğraşlarda bazı gecikmeler, yavaşlamalar ve planların tamamen değişmesi söz konusu olabilir. Merkür geri giderken pek çok şeyi revize edebilir, eksiklerinizi daha kolay görebilirsiniz. Genel olarak bu dönemlerde yeni anlaşmalar yapmaktan kaçınmalısınız.

 

Merkür yıla geri harekette başlamakta. 18 Ocak’a kadar olan dönemde iletişim problemleri, saklı ya da gizli olan şeyler ve psikolojik açıdan bağlayıcı durumlar sıkıntılara yol açıyor olabilir. 2023’te Merkür ilk defa 21 Nisan – 15 Mayıs tarihleri arasında Boğa burcunda geri gideceği için bu dönemde eve, toprağa ve ailenize yönelik işler için daha fazla uğraşmak ve tekrarlar söz konusu olabilir. Merkür 23 Ağustos – 15 Eylül tarihleri arasında Başak burcunda geri gideceği için, bu dönemde özellikle iş ve çalışma konuları, sağlık ve düzen gerektiren konularda meşguliyetler ve endişeler gündeme gelebilir. Son olarak 13 Aralık sonrasında 2 Ocak 2024’e kadar olan dönemde görüşmelerde bağlayıcı nedenler, izolasyon ya da iletişim sıkıntıları dikkat çekebilir.  

 

Aylık durumlar

İyi     ***

Orta   **

Zayıf   *

 

 

SAKA

Ocak

Şubat

Mart

Nisan

Mayıs

Haziran

Temmuz

Ağustos

Eylül

Ekim

Kasım

Aralık

İş/Para

**

**

**

*

**

*

**

**

***

***

**

***

Aşk

***

**

**

***

*

***

**

*

***

**

***

**

Sağlık

**

**

 

*

*

**

**

**

***

**

*

***

Eğitim

*

***

**

***

**

***

**

**

***

***

***

**

 

Yaşınıza göre yıllık temanızı keşfedin

Yıl içinde sizin için özel önem taşıyan konuları bulmak için bu yıl doğum gününüze göre hangi yaşa girdiğinize bakmalısınız. Örneğin bu yıl 27 yaşına giriyorsanız, aşağıdaki tabloda görüldüğü gibi 4 nolu temayı yaşayacaksınız demektir. Bir önceki yılda ise 3 nolu temayı yaşıyordunuz. Eğer bu yıl 44 yaşına basıyorsanız, doğum gününüzden itibaren 9 nolu temayı yaşıyorsunuz demektir. Bu durumda bir önceki yılda 8 nolu temayı yaşıyordunuz. Aşağıda yılınızla ilgili önemli temaları okuyabilirsiniz.

Yaşınız

Tema

18, 30, 42, 54, 66, 78, 90

7

19, 31, 43, 55, 67, 79, 91

8

20, 32, 44, 56, 68, 80, 92

9

21, 33, 45, 57, 69, 81, 93

10

22, 34, 46, 58, 70, 82, 94

11

23, 35, 47, 59, 71, 83, 95

12

24, 36, 48, 60, 72, 84, 96

1

25, 37, 49, 61, 73, 85, 97

2

26, 38, 50, 62, 74, 86, 98

3

27, 39, 51, 63, 75, 87, 99

4

28, 40, 52, 64, 76, 88, 100

5

29, 41, 53, 65, 77, 89, 101

6

 

 

 

Yıllık temalar

1

Eğer 1 nolu yılı yaşıyorsanız bu yıl kişisel alanda önemli adımlar içinde olabilirsiniz. Bu yılınızda başlangıçların önemli bir yeri olacaktır. Kendinizi daha fazla gösterebileceğiniz, hayatınızın dümeninde olduğunuz bir yıldasınız. Niyetlerinize odaklanın. Hayat planınızda değişiklikler gideceğiniz bir yıldasınız. Bu yılınızda sağlığınıza ilişkin konulara daha çok önem vermelisiniz. Belirli bir yaştakiler için bu daha önemli olabilir. Daha fazla bilgi için, yükselen burcunuzun yöneticisinin haritanızda hangi evde olduğuna bakabilirsiniz.

2

Eğer 2 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda sahip olduğunuz maddi ve manevi değerler, parasal konular, gelirler daha fazla dikkatiniz çekebilir. İş hayatında gelirlerinizi arttırma yolunda adımlar atabilirsiniz. Kişisel yeteneklerinizi daha çok seferber edebilirsiniz. Bu yılınızda harcamalar da dikkat çekebilir. Birikimlerinizi, tasarruflarınızı daha iyi kullanmaya özen göstermelisiniz. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 2. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

3

Eğer 3 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda çevrenizde hareket, iletişim ve değişiklikler daha fazla dikkat çekecektir. Bu yıl düşüncelerinizi aktarmak, anlatmak, yazmak ve tasarlamak önemli faaliyetler olabilir. Eğitim, medya, yeteneklerinizi gösterebileceğiniz konulara daha çok zaman ayırabilirsiniz. Kardeşler ve yakın çevrenizdekiler sizin için önem kazanabilir. Daha fazla yolculuk ve hareket olabilir. Zihinsel açıdan hareketli bir yılınızdasınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 3. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

4

Eğer 4 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda şahsi alanda önemli değişiklikler, bitişler ve yeni başlangıçlar gündeme gelecektir. Evinizi, ailenizi ilgilendiren konular özellikle dikkat çekebilir. Ebeveyn ile ilgili gelişmeler, içerisinde toprak ve gayrimenkulün ya da ülkenin önemli olduğu değişiklikler, evde sizi meşgul eden koşullar, yerleşime ait konular önemli sonuçlar getirecektir. Köklerle, atalarla, sizi toprağa bağlayan nedenlerle ilgili konular da gündeme gelebilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 4. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

5

Eğer 5 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda yaratıcı çalışmalar, çocuk doğumu, aşk ve keyif getiren konular dikkat çekecektir. Bu yılınızda kendinizi daha çok gösterebilir, kazançlar elde edebilirsiniz. Hayat daha eğlenceli de olabilir, ödüller gündeme gelebilir. Aynı zamanda aşk hayatınız da vurgulanabilir. Hayatın eğlenceli yönlerine açıksınız. Çocuk sahibi olmak gibi bir konu gündemde ise iyice öne çıkabilir. İçerisinde risk olan ve masraf çıkaran olaylar da dikkat çekebilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 5. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

6

Eğer 6 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda sizi uğraştıran konular ve  çabalar dikkat çekebilir. İş değişiklikleri, işle ilgili problem, iş ortamındaki gelişmeler ve atmosfer daha uğraştırıcı, yıpratıcı da olabilir. Bu yılınızda hizmet ve çıraklık etmek vurgusu var. Kimi zaman sağlık ve hastalıklar da dikkat çekebilir, bu kimi zaman başkalarının problemleri de olabilir. Bu yılınızda enerjinizi doğru şekilde kullanmaya odaklanacaksınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 6. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

7

Eğer 7 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda evlilik, ilişkiler ve başkalarına dayalı konular daha fazla dikkat çekebilir. Bu yılınızda tek başına hareket etmeyecek ve ilişkilerinizde bir denge kurmaya çalışacaksınız. Kimi zaman karşıtlıklar, düşmanlıklar da gündeme gelebilir. Evlilik ya da boşanma ile ilgili bir karar söz konusu olabilir. Davalara ilişkin koşullar dikkat çekebilir. Bu yıl bedeninize gelebilecek darbelere, kazalara ve risklere karşı daha uyanık olmalısınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 7. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

8

Eğer 8 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınız dönüşüm ve değişim yılı olacaktır. Belirli korkular ve engeller gündeme gelebilir. Mücadelenizle pek çok şeyi geride bırakabileceksiniz. Bu yılınızda psikolojik bir değişim içinde olabilirsiniz. Çevrenizde ölüm ve yeniden doğum, kriz temaları dikkat çekebilir. Aynı zamanda finansal işler, borçlar, vergiler, yatırım ve mirasın da önemli olabileceği, başkaları ile paylaşımlı maddi kararlar, değişiklikler gündeme gelebilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 8. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

9

Eğer 9 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda ufuklarınızı geliştirmek adına çok şey yapabilir ve yeni bir öğrenme sürecine girebilirsiniz. Daha geniş düşünebilir, yabancılarla karşılaşabilir, yolculuklar yapabilirsiniz. Eğitimde, akademik alanda, medya ve yayıncılık konularında hareketli bir yıl olabilir. Yeni insanlar, yabancılar ve size danışmanlık verecek kişilerle karşılaşabilirsiniz. Fikir ve inançlarınızı daha fazla yayma ve paylaşma imkanı bulabilirsiniz. İnançlar alanında olaylara daha geniş bakmalı, aşırı yargılayıcı ve fanatik olmamalısınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 9. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

10

Eğer 10 nolu yılı yaşıyorsanız, bu her açıdan önemli ve dikkat çekici bir yıl içinde olduğunuzu gösterir. Statünüz, medeni durumunuz ve sorumluluklarınız açısından önemli değişiklikler deneyimleyebilirsiniz. Bu yıl dikkat çekmek, herkesin gözü önünde olmak mümkün olabilir. Bu olumlu ya da olumsuz bir şekilde haritanızın durumuna göre olacaktır. Bu yıl bir terfi, görev ve sorumluluk değişikliği, evliliği ilgilendiren gelişmeler size çok şey getirebilir. Oldukça meşgul bir yılınızdasınız. Kariyeriniz ile ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 10. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

11

Eğer 11 nolu yılı yaşıyorsanız, bu daha olumlu, niyetlerinize ulaşabildiğiniz, hayata daha dengeli şekilde yaklaştığınız bir yıl olacaktır. Bu yılınızda arkadaşlarınız, gruplar, sosyal konular özellikle dikkat çekici olabilir. Gruplar içinde daha aktif olabilir ve ümitlerinizi yenileyebilirsiniz. Olumlu düşünceler ve işten kazançlar söz konusu. Çocuklarla ilgili konular da gündemde olabilir. Umutlarınız yönünde destekleyici bir yıldasınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 11. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

12

Eğer 12 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda ruhsal açıdan çok şey öğrenebilirsiniz. Bu tecrübeler size daha fazla kabullenme getirecektir. Bu yıl pek kolay olmayabilir ama sonunda kendiniz ile ilgili pek çok şey öğrenebilirsiniz. Kimi zaman bu yılınızda sizi izole eden şanssızlıklar, kayıplar gündeme gelebilir. Kendi içinize daha çok dönerek bir hazırlık yaşayabilirsiniz. Sabırlı göstermeyi öğreniyorsunuz. Egonuz test altında. Haritanızın durumuna göre, gizli düşmanlıklar, belalar, hesapta olmayan olaylar dahi yaşanabilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 12. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin. Tablolar ortalama değerlerdir.

 

21 Ocak – 31 Ocak

31 Ocak – 9 Şubat

10 Şubat – 18 Şubat

00:00

Terazi

Terazi

Akrep

00:30

Terazi

Akrep

Akrep

01:00

Akrep

Akrep

Akrep

01:30

Akrep

Akrep

Akrep

02:00

Akrep

Akrep

Akrep

02:30

Akrep

Akrep

Yay

03:00

Akrep

Akrep

Yay

03:30

Akrep

Yay

Yay

04:00

Yay

Yay

Yay

04:30

Yay

Yay

Yay

05:00

Yay

Yay

Oğlak

05:30

Yay

Yay

Oğlak

06:00

Yay

Oğlak

Oğlak

06:30

Oğlak

Oğlak

Oğlak

07:00

Oğlak

Oğlak

Saka

07:30

Oğlak

Oğlak

Saka

08:00

Oğlak

Saka

Balık

08:30

Saka

Saka

Balık

09:00

Saka

Balık

Koç

09:30

Balık

Balık

Koç

10:00

Balık

Koç

Boğa

10:30

Koç

Koç

Boğa

11:00

Koç

Boğa

İkizler

11:30

Boğa

Boğa

İkizler

12:00

Boğa

İkizler

İkizler

12:30

İkizler

İkizler

İkizler

13:00

İkizler

İkizler

Yengeç

13:30

İkizler

İkizler

Yengeç

14:00

İkizler

Yengeç

Yengeç

14:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

15:00

Yengeç

Yengeç

Aslan

15:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

16:00

Yengeç

Aslan

Aslan

16:30

Aslan

Aslan

Aslan

17:00

Aslan

Aslan

Aslan

17:30

Aslan

Aslan

Aslan

18:00

Aslan

Aslan

Başak

18:30

Aslan

Aslan

Başak

19:00

Aslan

Başak

Başak

19:30

Başak

Başak

Başak

20:00

Başak

Başak

Başak

20:30

Başak

Başak

Başak

21:00

Başak

Başak

Terazi

21:30

Başak

Terazi

Terazi

22:00

Başak

Terazi

Terazi

22:30

Terazi

Terazi

Terazi

23:00

Terazi

Terazi

Terazi

23:30

Terazi

Terazi

Terazi

 

 

Yükselen Burç Hesaplama

Doğum anımızda ufukta yükselmekte olan burç, diğer adıyla yükselen burç bizim ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle ilişkimizi şekillendirir.

Burç Uyumu

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl? Kendi burcunuzla onunkini karşılaştırın.