Saka (Kova)

Hava + Sabit (21 Ocak – 19 Şubat)

Yepyeni bir döneme hazır mısınız?

2021’e genel bakış

ÖNEMLİ NOT: Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

2021 sizin için geleceğe yönelik çok önemli bir referans yılı olacak. 2018’den bu yana yaşadıklarınızı düşünürsek, yeni bir doğuş yaşayacağınızı söylemek abartılı olmaz. Önemli gezegenler, Jüpiter ve Satürn burcunuzda yepyeni bir döngü başlatırlarken, siz de önemli adımlar ve başlangıçlar içinde olacaksınız.

Jüpiter ile başlayacak olursak, hayata karşı yeni bir güven ve heyecan duygusu ile hareket edeceğiniz bir döneme girmektesiniz. Fırsatları, kendini geliştirmeyi ve şansı anlatan Jüpiter nerede ise yılın tamamında sizinle birlikte olacak. Bu yeni bir öğrenme ve gelişme döngüsünün de başladığı anlamına geliyor. Gerek işinizde, gerekse özel hayatınızda önemli şanslar ve destekler bulabilirsiniz. Kendinize güvendiğiniz ölçüde yeni kapılar açılabilir. Jüpiter’in bu dikkat çekici transiti kendinizi ortaya koyma ve fırsatlardan yararlanma kapasitenizi arttırmakta. Yabancılarla, uzaklarla ilişkiler, eğitim, düşüncelerinizi yayma imkanı kişisel alanda ilerleme ve şans getiriyor. Bu transit sağlığınız ve iyimserliğinizi sürdürmeniz açısından da önem taşıyor. Yeteneklerinize odaklanmalısınız. Pek çok şey sizin elinizde. Bu dönemi asla hareketsiz geçirmemeli, öne çıkmalı, yeni adımlar atmalısınız. Bu arada 14 Mayıs – 28 Temmuz tarihleri arasında iş hayatınız, sahip olduğunuz destekler ve yetenekleriniz açısından oldukça kazançlı olabilecek fırsatlar bulabilirsiniz. Bu dönemde parasal kazançlara, iş konularına daha odaklı olabilirsiniz.

Bu yılı kişisel gelişiminiz açısından çok önemli kılan diğer gezegen ise Satürn. Satürn aynı zamanda burcunuzun yöneticisi olarak gerçekçi olmayı, sınırlamaları ve kuralları anlatır. Kuşkusuz Satürn sorumluluklarla, işle de çok yakından ilgilidir ve bu transiti ile size daha fazla meşguliyet ve sorumluluk da getirmekte. Ancak bu sorumluluklar aslında sizin ihtiyacınız olan ve kendinizin yapmak isteyeceği konularda olacak. Satürn sayesinde daha çok sorumluluk alabilir ve iş hayatınızda sağlam, yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Ayrıca ilişkilerinizde dahi sınırlarınızı daha net belirleyerek, kendinize çeki düzen vereceğinizi de söyleyebiliriz. Burcunuzun ilk 10 gününde doğanlar bu yıl Satürn’ün sorumluluk ve ciddiyet getiren etkisini daha çok hissedecekler. Sizin için önemli gördüğünüz alanlarda daha iyi organize olabilir ve iş hayatınızda daha kontrollü ilerleyebilirsiniz. Özellikle yükselen burcu Saka olanlar, son iki yıldır yaşadıkları son derece karmaşık ve kontrol edilmesi güç koşullardan kurtulmaktalar. Artık belirsizlikler sona eriyor ve yeni bir yolculuğa başlıyorsunuz. Bu dönemi, Jüpiter’in de desteği ile çok verimli şekilde değerlendirebilirsiniz. Kısaca her şey sizin elinizde gözüküyor.

Diğer yandan Uranüs’ün ani değişikliklerini, sürprizlerini de unutmamalıyız. Uranüs 2018’den bu yana Boğa burcunda ilerlerken, özellikle burcunuzun ilk 10 gününde doğanların hayatına ani kararlar, daha fazla özgürlük ama aynı zamanda istikrarsızlık getiriyor. Bu gezegen düzeni bozan, özgürleştiren ve çoğu zaman da başkaldırtan bir güçtür. Böyle bir dönemde, yeni arzular, yeni istekler dikkat çekmekte. Otorite figürleri ile, babanız ile ya da erkek figürlerle ilişkilerinizde farklılık, kopma ya da bağımsızlık ortaya koyabilirsiniz. Yaratıcı yönde ve iş hayatında da beklenmedik yenilikler adeta süreklilik kazanmakta. Özellikle 25 Ocak – 4 Şubat doğumlu bir Saka iseniz, Uranüs’ün sarsıcı ve çoğu zaman gerginlik de getiren etkisine çok açıksınız. Bu tarihlerde doğanlar bu yıl bir yandan Satürn’ün kuralları ve sorumlulukları, diğer yandan Uranüs’ün ani koşulları ile aynı anda karşılaştığında ortaya çok büyük bir enerji ve gerginlik de çıkmakta. Dolayısı ile aşırı gerginlik, acelecilik sizi psikolojik ya da bedensel açıdan huzursuz edebilir. Bu duruma özellikle dikkat etmeli, gerekli zamanlarda birikmiş enerjinizi boşaltmaya, gevşemeye de özen göstermelisiniz. Aksi halde kimi durumlarda ani kazalar, psikolojik krizler ya da ilişkilerinizde kopmalar gündeme gelebilir.

Bu yıl tutulmalar neler getiriyor?

Bu yıl tutulmalar İkizler/Yay ekseninde gerçekleşiyor. Kuzey Ay düğümünün İkizler burcunda olması yıl yaratıcı konulara, hayattan keyif almaya ve çocuklarla ilgili konulara pozitif sonuçlar getiriyor. Güney düğümün Yay’da olması ise ruhsal düzeyde gruplar ve arkadaşlıklar içinde bazı tartışmaların, aşırı görüşlerin yıpratıcı olabileceğini gösteriyor olabilir.

En son Güneş tutulması 14 Aralık 2020’de Yay burcunda güney yönünde gerçekleşmişti. Bu tutulma 10 Haziran’a kadar olan dönemde gelecek yönünde aceleci kararlara varmamayı ve gruplar içinde daha sakin ve dengeli düşünmeyi gerektirmekte.

2021 yılında yine iki Güneş tutulmasına tanık olacağız. Bunların ilki 10 Haziran’da İkizler burcunda kuzey yönünde gerçekleşecek. Bu tema özellikle yılın ikinci yarısında aşkta ve keyif veren konularda, yaratıcı uğraşlar ve hobilerde kendinizi çok daha yapıcı şekilde ifade edebileceğiniz anlatıyor.

Yılın son Güneş tutulması 4 Aralık 2021 tarihinde, yine güney yönünde ve yeniden Yay burcunda gerçekleşecek. Bu nedenle yılın son ayında abartılı düşünceler ya da tavırlar gruplar ve sosyal alanda sizi daha zor duruma düşürebilir.

Bu yıl iki Ay tutulmasına tanık olacağız. Ay tutulmaları muhasebe yapma, değerlendirme ve sonuç zamanlarıdır. Böyle zamanlarda uyanış ve farkındalık artar. Ancak duygusal gerginliğin yükseldiği zamanlar da olabilirler. 26 Mayıs’taki Ay tutulması Yay burcunda olduğu için, arkadaşlıklar için tartışma içeren bir durum ya da gelecek beklentilerinizle ilgili ani değişiklikler huzursuz edici olabilir. 19 Kasım’daki Ay tutulması ise Boğa burcunda gerçekleşeceği için, bu tarih civarında eve, toprağa ya da gayrimenkulle alakalı bir konuda yeni çözümler ve değerlendirmeler içinde olabilirsiniz.

İş, para ve kariyer olanakları

Son iki yılın getirdiği kontrolsüz koşullar ve dağıtıcı etkisinden sonra bu yıl kendinize yeni bir yön çizmekte çok daha kararlı olacaksınız. Bir bakıma yeniden hayatınızın dümenine geçmektesiniz. Kariyer gezegenler Jüpiter ve Satürn burcunuzda yeni bir döngü başlatmaktalar. Bu döngü size yeni bir kariyer, yeni sorumluluklar ve daha kararlı bir dönem getirmekte. Şans ve ilerlemeyi açıklayan Jüpiter yükselen burcunuzdan geçerek size bonus getiriyor. Kendinize, yeteneklerinize daha çok güvenebilirsiniz. Yeni fırsatlar, içerisinde yabancıların olduğu imkanlar ve artan eğitim olanakları kariyerinize bir doping etkisi getirmekte.

Sınırlamaları, sorumlulukları anlatan Satürn de daha gerçekçi ve sınırları daha belli olan bir dönem başlatmakta. 2023’e kadar pek çok Saka yeni sorumluluklar ve yükler altına girmekte. Ancak neyse ki bu yükleri kendi isteğinizle alacağınızı, kendinizin planlayabileceğini söyleyebiliriz. Eğer 25 Ocak – 4 Şubat tarihleri arasında doğmuş bir Saka iseniz, bu dönemde Uranüs’ün de kare açısı altında olacağınız için, özellikle Şubat ortası, Haziran ortası ve Aralık sonunda daha gergin koşullar yaşayabilirsiniz. Bu dönemlerde iş hayatında daha sert kararlar alabilirsiniz.

Yükselen Sakalar Jüpiter’in getirdiği yeni bir motivasyonla 14 Mayıs – 28 Temmuz tarihleri arasında kişisel kaynaklarınızı çok daha verimli şekilde kullanabilir ve bu yönde fırsatlar elde edebilirler.

7 Ocak – 4 Mart tarihleri arasında işten çok ev ve ailenize yönelik konular önem kazanabilir. Toprak, gayrimenkuller ve evdeki güvenliği sağlayabilecek koşullara dikkat etmek gerekebilir.

4 Mart – 23 Nisan tarihleri arasında risk almaya ve kendinizi ortaya koymaya oldukça açıksınız. Spekülatif konularda daha özenli ve dikkatli hareket etmeniz gerekebilir. Zevklere düşkünlük de harcamaları arttırabilir.

23 Nisan – 11 Haziran tarihleri arasında iş ve çalışma ortamınızda daha yorucu ve objektif olmayı gerektiren durumlar var. Bu dönemde iş ortamında çalışanlarla ilgili konularda uyanık olunmalı.

11 Haziran – 29 Temmuz döneminde ilişkiler ve karşılıklı konular önem kazanmakta. Açık düşmanlıklara dikkat edilmeli. Bu dönemde görüşmeler, anlaşmalar, evlilik daha hassas hale gelebilir. Ancak iş hayatında rekabet ya da düşmanlıklara da dikkat etmelisiniz.

 29 Temmuz – 15 Eylül arasında finansal alanda dikkatli olmak gerekebilir. Miras, paylaşım ya da banka krediler daha kritik ve krizli koşullara işaret edebilir. Bu nedenle birikimlerinizi korumaya özen göstermelisiniz.  

15 Eylül – 30 Ekim arasında düşüncelerinizi daha fazla paylaşma ve yayma motivasyonu içindesiniz. Yabancılarla ilgili işler, içinde görüşmelerin ya da yolculukların olabileceği işlerde daha fazla gayret içinde olabilirsiniz.

30 Ekim – 13 Aralık arasında statünüzle ilgili çok daha kritik gelişmeler yaşanabilir. Gelişen koşullar sizi iş hayatında daha hırslı olmaya zorluyor. Mesleki hedefler ve bu yönde kuracağınız ortaklıklar, görüşmeler sizi daha hırslı kılmakta.

13 Aralık sonrasında hedefleriniz yönünde çok daha hareketli ve enerjiksiniz. Arkadaşlıklar, gruplar içinde daha etkin olabilirsiniz. İkna gücünüzü daha fazla ortaya koymanız mümkün. Ancak aşırı görüşler yüzünden tartışmalara da dikkat etmek gerekiyor.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Bu yıl kişisel planda, ilişkilerinizde yeni başlangıçlar içinde olacaksınız. İlişkileriniz iş hayatınızı ilgilendirebileceği gibi, işiniz de ilişkilerinizi yakından etkileyebilir. Kendinize güveniniz artmakta. Geçtiğimiz iki yılın getirdiği belirsizlik ve kayıp duygusu ardından bu yıl sınırlarınızı daha iyi çizmeye başlayabilirsiniz. Hatta bu durum sizi daha özgür de kılabilir. Dolayısı ile eğer yolunda gitmeyen ilişkileriniz var ise, bu beraberlikler sona erecektir. Kendi başınıza kalmanız zor değil ama bu süreçte yeni beraberlikler de ortaya çıkabilir.

Özellikle Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu dönemlerde, 1-25 Şubat, 9 Mayıs – 2 Haziran ve 16 Ağustos – 10 Eylül tarihleri arasında aşkta daha keyifli ve sosyal açıdan daha aktif olabilirsiniz. Bu dönemlerde kendinize zaman ayırmalı ve artan sorumluluklardan biraz olsun uzaklaşmaya bakmalısınız. Evli olanlar, özellikle yükselen burcu Saka olanlar 11 Haziran – 29 Temmuz tarihleri arasında kişisel çatışmalara daha eğilimli olabilirler.

Sağlık

Belirli bir yaşın üzerinde olan Saka’lar ya da yükselen Saka’lar bu yıl bedenleri ile daha ilgili olabilirler zira Satürn’ün burcunuza gelmesi belirli sınırlamalar ve kontroller getirmekte. Neyse ki Jüpiter de burcunuza ilerleyerek koruyucu bir etki göstermekte. Kısaca bu yıl sağlık konusunda ihmalkar olmamak ama aynı zamanda biraz daha iyimser olmak da gerekiyor. Daha yüklü ve stresli olabileceğiniz 7 Ocak – 4 Mart ve 11 Haziran – 29 Temmuz arasında bedeninize daha çok özen göstermelisiniz. Aynı zamanda 25 Ocak - 4 Şubat doğumlu iseniz, sert değişiklikler yüzünden kendinizi daha kısıtlanmış hissedebilirsiniz ve bu durum sağlığınızı zorlayabilir.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte?

Her yıl 3 kez, ortalama 22 gün geri giden Merkür bu yıl geri hareketlerini hava elementinde yapıyor. Bu nedenle iletişim gezegeni Merkür’ün geri döndüğü zamanlarda iletişimde yavaşlamalar, yanlış anlamalar, görüşmeler, anlaşmalar ve yolculuklar açısından uğraştırıcı nedenler ve gecikmeler gündeme gelebilir.   

Merkür 2021’de ilk defa 30 Ocak – 21 Şubat arasında Saka burcunda geri gidecek. Bu dönemde kişisel istekler, yeni adımlar atmak konusunda aceleci davranmamalı ve iki kez düşünmelisiniz. İkinci gerileme, 30 Mayıs -23 Haziran arasında İkizler burcunda olacağı için, bu dönemde yaratıcı bir alanda belirli tekrarlar, beklemeler, çocuklarla ilgili bir konuda ya da spekülatif konularda daha dikkatli olmak gerekebilir. Son olarak 27 Eylül – 18 Ekim arasında Terazi burcundaki geri hareketinde eğitim, akademik konular, uzaklar ve yabancıları da içine alan konularda, basın, yayın, medya ve tanıtımı ilgilendiren işlerde daha esnek ve detaylara özenli olmalısınız.

 

Yükselen burcunuza göre 2021

Saka

Yükselen Koç

Yükselen Koç’lar açısından gruplar, sosyal yaşam ve yeni hedefler öne çıkmakta. Bu dönemde kariyerinizde ve sosyal alanda yeni istekler ve ümitler var. Özellikle 11 Haziran’dan sonra hızınız daha çok artacak. 15 Eylül – 30 Ekim arasında ilişkilerinizi daha iyi yönetmeye gayret etmelisiniz. Üstünüzdeki yüklerin hafifleyeceğini ve mesleki konuları yeni bir yola koyabileceğinizi söyleyebiliriz. Aşk hayatınızda 21 Mart-14 Nisan ve   27 Haziran – 22 Temmuz arasında daha keyifli ve eğlenceli zamanlar yaşayabilirsiniz.

Yükselen Boğa

Bu yıl sorumluluklarınız artmakta. Kariyeriniz ve ünvanınız açısından yeni olanaklar içindesiniz İş hayatında dikkat çekici başlangıçlar yapabilirsiniz. Daha fazla tanınma olanakları da var. Bu arada 14 Mayıs – 28 Temmuz arasında biraz kendinize zaman ayırmak ve duygusal açıdan gevşemeniz açısından güzel olabilir. Yıla hızlı bir tempo ile başlıyorsunuz. 7 Ocak – 4 Mart arasında yeni adımlar ve daha odaklı olabileceğiniz fırsatlar var. Ancak 11 Haziran – 29 Temmuz arasında hızınız biraz yavaşlayabilir. Bu dönemde eve yönelik işler ağırlık kazanacak.

Yükselen İkizler

2021 her açıdan kişisel gelişimizi destekliyor. Bu yıl öğrendiklerinizi daha fazla kullanma imkanına sahipsiniz. Eğitimde, akademik alanda, yabancılarla ilişkilerde, medyada şansınız açık ve bu alanlarda yepyeni döngüler içindesiniz. Hedeflerinizden uzaklaşmamalısınız. 4 Mart- 23 Nisan arasında eğer iyi yönetebilirseniz daha inandırıcı ve girişimci bir dönemdesiniz. Ancak 29 Temmuz – 15 Eylül arasında yavaşlamak gerekiyor. Yaz aylarında iş ve aile hayatınızı ilgilendiren olumlu bir hava esiyor olacak. Yılı çok iyi değerlendirmeye bakın.

Yükselen Yengeç

Yükselen Yengeç’ler için ortaklaşa işleri yönetme konusunda yeni bir süreç başlamakta. Son iki yılda evlilik ve ortaklıklarda pek çok sınavdan geçildi. Bu yıl finansal işlere, uzun vadeli borç alacak konularına, miras ya da eşinizin maddi konularına daha sorumlu gözlerle bakabilirsiniz. Ortaklaşa alanda yapacak çok iş var ancak korku ve endişelerinizi iyi yönetmeyi bilmelisiniz. 23 Nisan – 11 Haziran arasında çok daha cesur davranabilirsiniz. Ayrıca 14 Mayıs – 28 Temmuz arasında yeni haberler, eğitimle, uzaklarla ilgili gelişmeler sizi çok daha mutlu edebilir. 15 Eylül – 30 Ekim arasında ise bazı bitişler ve yeni başlangıçlar söz konusu.

Yükselen Aslan

Bu yıl size evlilikte ve ortaklı işler alanında yepyeni tecrübeler getirmekte. Kariyer alanında daha fazla görünür hale gelirken, daha çok sorumluluk da alacaksınız. İş hayatınızda çabalarınızın karşılığını almanız zor değil. Evlilikte de önemli fırsatlar ancak daha sorumlu ve gerçekçi olmayı gerektiren koşullar var. 7 Ocak – 4 Mart arasında mesleki alanda ve hedeflerinizde daha esnek davranmaya bakın. 11 Haziran – 29 Temmuz arasında şahsi alanda çok daha girişken ve cesur davranabilirsiniz. 30 Ekim – 13 Aralık arasında ise biraz yavaşlamak iyi olacak.

Yükselen Başak

Mesleki alanda ve işe yönelik konularda yepyeni bir dönem başlamakta. Bu dönemde daha fazla çaba ve emek sarfetme gereği olacak. Yeni şeyler de öğreneceksiniz. Çalışmanın getirdiği stres nedeni ile genel olarak sağlığınızı ve iş düzeninize de dikkat etmelisiniz. 4 Mart – 23 Nisan arasında mesleki alanda daha girişken olmanız mümkün. Yaz aylarında, özellikle 14 Mayıs – 28 Temmuz döneminde ilişkilerinizde ve evlilik hayatınızda çok daha geliştirici  ve fırsatlar sunan bir dönem var. 29 Temmuz – 15 Eylül arasında da çok girişken olabilirsiniz.

Yükselen Terazi

Son iki yıl mesleki alanda önemli sıkışıklıklara, beklemelere yol açmıştı. Bu yıldan başlayarak yeteneklerinizi daha rahat ortaya koyabileceğiniz bir dönemdesiniz. Kariyerinizde ve yaratıcı alanda akıcı şartlar var. Bu yıl aşkta, çocuklarınızla ilgili alanda da yepyeni döngüler söz konusu. Yaratıcı hissettiğiniz alanlara daha ciddi bir şekilde odaklanabilirsiniz. 23 Nisan – 11 Haziran döneminde iş ve ev konularında daha cesur davranmanız gerekebilir. Aşk ve iş hayatınız birbiri ile bağlantılı hale de gelebilir. 15 Eylül – 30 Ekim arasında yeni adımlar için daha cesursunuz.

Yükselen Akrep

Bu yıl kariyer gezegenleri hayatınız açısından kritik bir döneme işaret etmekte. Bir yandan işiniz ama diğer yandan da ailevi konular, ev, toprak ve yerleşime yönelik yeni imkanlar, sorumluluklar söz konusu. Ev içinde, ailevi alanda sorumluluklar artıyor. Evde, aile içinde mutlu olaylar da bekleyebilirsiniz. Ancak bu süreçte kariyeriniz önemli bitiş ve başlangıçlar da yaşayabilirsiniz. 7 Ocak – 4 Mart arasında eşinizle, ortağınızla ilgili gelişmelere daha çok çaba sarf edebilirsiniz. Ancak 15 Eylül – 30 Ekim arası daha bağlayıcı olabilir. Bu yıl 14 Mayıs – 28 Temmuz arasında çok daha iyimser ve keyifli koşullar bulabileceksiniz.

Yükselen Yay

2021’de yakın ve uzak çevrenizde olup bitenler, iletişim, görüşmeler ve ziyaretler sizi oldukça meşgul edecek. Bu yıl eğitim, medya, anlaşmalar ve zihinsel açıdan çok hareketlisiniz. Kardeşlerle ilgili uğraşlar da daha dikkat çekici olabilir. Bu arada 14 Mayıs – 28 Temmuz arasında ev ve yerleşim konularında daha olumlu bir hava var. 4 Mart – 23 Nisan arasında evlilik ve ilişkiler daha stresli ve hassas olabilir. Ancak 29 Temmuz – 15 Eylül arasında işinizde ve hedeflerinizde daha fazla rekabet ve ilerleme içinde olabilirsiniz. 13 Aralık sonrasında da yeni adımlar var.

Yükselen Oğlak

Son iki yılın oldukça sorumlu ve daraltıcı atmosferinden sonra bu yıl kendi gündeminizi daha rahat yönetebilirsiniz. İşte kazançlarınızı daha iyi hale getirmenin yollarını arayacaksınız. Bu alanda fırsatlar var. Bu yeni bir işin kurulması anlamına da gelebilir. 4 Mart – 23 Nisan arasında daha fazla çalışmanız gerekebilir. 15 Eylül – 3o Ekim arasında işinizde ve önemli alanlarda belirli sonuçlar ve kararlar ortaya çıkacak. 14 Mayıs – 28 Temmuz arasında çevrenizde, kardeşlerle ilgili konularda daha olumlu ve yumuşak koşullar söz konusu.

Yükselen Saka

Burcunuzun yıllık öngörümlerini dikkatle okuyunuz. Bu yıl Jüpiter ve Satürn’ün birlikte burcunuzda ilerliyor olması her açıdan daha olumlu koşullarda olduğunuzu göstermekte. Son iki yılın karmaşık ve engelleyici süreçleri tamamlandı. Jüpiter sayesinde kendinize güvenmelisiniz. Satürn de size kararlı ve disiplinli davranma imkanı getirmekte. Gerek işinizde, gerekse ilişkilerinizde dümende sayılırsınız. Yepyeni döngüler var. Bu bakımdan 4 Mart – 23 Nisan arasını daha iyi kullanabilirsiniz. 23 Nisan – 11 Haziran arasında ise iş koşulları ve sağlık konularına daha fazla odaklısınız. 30 Ekim sonrası işiniz açısından kararlılık getirmekte.

Yükselen Balık

Bu yıl mesleki açıdan bazı soru işaretleri ve belirsizlikler getirmekte. Kimi zaman kendinizi daha izole ve yalnız hissedebilirsiniz. Bu süreç ruhsal açıdan sizi güçlendirecek. Ancak kariyer alanında daha dikkatli, sabırlı olmanız gerekiyor. Şans gezegeni Jüpiter 14 Mayıs – 28 Temmuz arasında, kısa bir süre de olsa burcunuza ilerleyerek size yeni adımlar, güven ve moral destek sunmakta. 4 Mary – 23 Nisan arasında ev ve iş konularında daha sakin ve dengeli olmaya özen göstermelisiniz. Yıl sonunda 13 Aralık’tan sonra mesleki alanda yeni girişimler ve daha fazla ilerleme sağlayabileceğiniz olanaklar gelişiyor olacak.

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin. Tablolar ortalama değerlerdir.

 

21 Ocak – 31 Ocak

31 Ocak – 9 Şubat

10 Şubat – 18 Şubat

00:00

Terazi

Terazi

Akrep

00:30

Terazi

Akrep

Akrep

01:00

Akrep

Akrep

Akrep

01:30

Akrep

Akrep

Akrep

02:00

Akrep

Akrep

Akrep

02:30

Akrep

Akrep

Yay

03:00

Akrep

Akrep

Yay

03:30

Akrep

Yay

Yay

04:00

Yay

Yay

Yay

04:30

Yay

Yay

Yay

05:00

Yay

Yay

Oğlak

05:30

Yay

Yay

Oğlak

06:00

Yay

Oğlak

Oğlak

06:30

Oğlak

Oğlak

Oğlak

07:00

Oğlak

Oğlak

Saka

07:30

Oğlak

Oğlak

Saka

08:00

Oğlak

Saka

Balık

08:30

Saka

Saka

Balık

09:00

Saka

Balık

Koç

09:30

Balık

Balık

Koç

10:00

Balık

Koç

Boğa

10:30

Koç

Koç

Boğa

11:00

Koç

Boğa

İkizler

11:30

Boğa

Boğa

İkizler

12:00

Boğa

İkizler

İkizler

12:30

İkizler

İkizler

İkizler

13:00

İkizler

İkizler

Yengeç

13:30

İkizler

İkizler

Yengeç

14:00

İkizler

Yengeç

Yengeç

14:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

15:00

Yengeç

Yengeç

Aslan

15:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

16:00

Yengeç

Aslan

Aslan

16:30

Aslan

Aslan

Aslan

17:00

Aslan

Aslan

Aslan

17:30

Aslan

Aslan

Aslan

18:00

Aslan

Aslan

Başak

18:30

Aslan

Aslan

Başak

19:00

Aslan

Başak

Başak

19:30

Başak

Başak

Başak

20:00

Başak

Başak

Başak

20:30

Başak

Başak

Başak

21:00

Başak

Başak

Terazi

21:30

Başak

Terazi

Terazi

22:00

Başak

Terazi

Terazi

22:30

Terazi

Terazi

Terazi

23:00

Terazi

Terazi

Terazi

23:30

Terazi

Terazi

Terazi

Yükselen Burç Hesapla

Doğum anımızda ufukta yükselmekte olan burç, diğer adıyla yükselen burç bizim ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle ilişkimizi şekillendirir.

Aşk Uyumu

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl? Kendi burcunuzla onunkini karşılaştırın.

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi Değil Hemen Keşfet