Terazi

Hava + Öncü (24 Eylül – 23 Ekim)

ÖNEMLİ NOT: Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

Yılın ikinci yarası fırsatlar artıyor

2022’ye genel bakış

Bu yılınızda size destek veren, hayatınızı zenginleştiren etkiler dikkat çekiyor. Aynı zamanda ortaklı konular, finansal işler de dikkat çekici olabilir. Özellikle yükselen burcu Terazi olanlar yılın ikinci yarısında hızlanan koşullar içinde olacaklar.

Şansı ve gelişmeyi anlatan Jüpiter bu yıl 11 Mayıs’a kadar Balık burcunda ilerliyor olacak. Yıl sonunda 28 Ekim – 20 Aralık tarihleri arasında da kısa bir Balık geçişi daha var. Jüpiter bu burçta ilerlerken, size farklı seviyelerde kendinizi geliştirme ve çalışma hayatınızı hareketlendiren koşullar getiriyor olacak. 11 Mayıs’a kadar olan sürede işlerinizde artış ve daha fazla çalışma gereği duyabilirsiniz. Belki bu işler hemen karşılığını vermeyebilir ancak yılın ikinci yarısında çabalarınızın karşılığını daha fazla almaya başlayabileceksiniz. Dolayısı ile yılın ilk yarısında zaman alabilecek, size daha fazla fedakarlık ya da çaba gerektiren koşullarla karşılaşabilirsiniz. Çalışma ortamınızda eğitim, yabancılar ya da tecrübelerinizi arttırabileceğiniz koşullar bulabilirsiniz.

11 Mayıs sonrasında ise Jüpiter’in getirebileceği fırsatlar hızla artıyor olacak. Bu yeni dönemde karşınıza gelen teklifler, öneriler, ortaklı işler ve aynı zamanda evlilik alanında yükselen bir enerji söz konusu. Dolayısı ile yılın ikinci yarısında pek çok yeni olanak ve sizi harekete geçirecek ve daha görünür kılacak fırsatlarla karşılaşacaksınız. Terazi burcunun ilk on gününde doğanlar Jüpiter’in bu motive edici heyecanını daha çok hissedebilecekler. Yükselen burcu Terazi olanlar da, özellikle iş ve kariyer cephesinde hızlanan bir tempo ve yükselme şansı içinde olabilecekler.

İstikrarı, sorumlulukları ve kariyer konularını temsil eden Satürn Saka burcundan burcunuza uyumlu bir açı ile bakmakta. Bu transit 2023 yılına kadar mesleki konulara istikrar ve ilerleme imkanı getirmekte. Bu süreçte sorumluluklardan şikayet etmeden ilerleyebileceksiniz. Aynı zamanda uzun zamandır üzerinde çalıştığınız işlerin ve tecrübelerin de olumlu sonuçlarını alabileceksiniz. Yıllardır çaba sarf ettiğiniz konularda belirli bir ilerleme ve ödüller söz konusu olacak. Satürn aynı zamanda, özellikle yükselen burcu Terazi olanlar için çocuklarla ilgili sorumluluklar, aşk hayatına ciddi bir bakış ve gerçekçi olma gereği de getirmekte. Pek çok Terazi yetenekli oldukları alanlarda somut sonuçlar ve olumlu değerlendirmeler alabilirler. Kendilerini yaratıcı hissettikleri bir konuyu, bir hobiyi de meslek haline getirebilecekler. Ancak bu süreçte her şeyi sorumluluk haline getirmemek de önemli zira bu durumda yaşam heveslerini zorlayıp, kendi kendilerini monotonlaştırabilirler.

Eğer 19-24 Ekim doğumlu bir Terazi iseniz, 2022 yılında Pluton’un oldukça test edici, baskı altına alan, aynı zamanda hırslandıran etkisi altında kalıyorsunuz. Bu dönemde iş hayatında ve kişiliğinizi ortaya koymak istediğiniz konularda daha fazla güce, güvene ve kararlılığa ihtiyacınız olacak. Pluton içinizdeki gücü açığa çıkartmanıza yardımcı olabilir. Kuşkusuz bu transit etki altında önemli mücadeleler, savaşlar da var. Özellikle hedeflerinizde ve eve yönelik konularda kendi gücünüzü ispat etmek için daha fazla kararlılık göstermek, kendinizi yenilemek durumundasınız. Kimi zaman tehdit edici durumlar, işte ya da eşinizle ilgili konularda dönüştürücü durumlar, baskılar dikkat çekebilir. Ancak bu transit etki altında korkularınızı yenerek hareket etmek ve zor tecrübelerden önemli sonuçlar ve dersler de çıkarmanız mümkün olacak.

Bu yıl tutulmalar neler getiriyor?

En son Güneş tutulması 4 Aralık 2021’de Yay burcunda güney yönünde gerçekleşmişti. Bu tutulma 30 Nisan’a kadar olan dönemde yakın çevrenizde olup bitenlere, çevresel değişikliklere bir vurgu getirmekte. Ancak bu değişiklikler aynı zamanda yorucu bazı sonuçlar da getirebiliyor. Kardeşler, eğitsel konular ya da inançlarınız düşünceleriniz söz konusu olduğu durumlarda belirli gayretler dikkat çekmekte. Ayrıca ailevi işler, toprak ve gayrimenkule yönelik konularla da daha çok uğraşabilirsiniz.

2022 yılında Boğa ve Akrep ekseninde iki Güneş tutulmasına tanık olacağız. Bunların ilki 30 Nisan 2022 tarihinde Boğa burcunda kuzey yönünde gerçekleşecek. Bu tema 25 Ekim’e kadar olan dönemde yeni yatırım olanakları, eşinizin ya da ortağınızın durumundan faydalanma, bazı finansal gelişmeler, miras ya da banka işleri ile ilgili adımlara işaret edebilir. Aynı zamanda bu süreçte çevresel değişiklikler de sizi oldukça canlı tutabilir. Hareket ve yolculuklar artabilir.  

Yılın ikinci Güneş tutulması ise 25 Ekim 2022 tarihinde, güney yönünde ve Akrep burcunda gerçekleşecek. Bu nedenle yılın son dört ayı içerisinde maddi alanda, harcamalar boyutunda daha özenli ve tutumlu olmanız gerekebilir. Nakit durumunuz, başkalarından aradığınız maddi destekler ve işe yönelik konularda daha yapıcı düşünmek gerekecek. Yılın son aylarında toprağa yönelik konular da gündeminizi daha fazla ilgilendiriyor olabilir.

2022 yılında iki Ay tutulmasına tanık olacağız. Ay tutulmaları belirli kararlar vermek, duygusal açıdan muhasebe yapmak ve önemli gelişmelerin sonuç verdiği zamanlarıdır. Böyle zamanlarda uyanış ve farkındalıklar artar. Ancak duygusal açıdan daha yorucu da olabilir. 16 Mayıs’taki Ay tutulması Akrep burcunda gerçekleşecek ve bu nedenle Mayıs ayında maddi konular üzerinde daha fazla düşünce ve sizi iş konusunda meşgul edecek durumlar var. 8 Kasım’daki Ay tutulması ise Boğa burcunda gerçekleşecek. Kasım ayında mali konular, finansal ortaklıklar, miras ya da bankalarla ilgili işlerde bazı yeni kararlar bağlayıcı ve hassas kılıcı olabilir.

İş, para ve kariyer olanakları

2022 yılında iş hayatınıza yönelik kararların önem kazanacağını ve sizi daha fazla meşgul edeceğini söyleyebiliriz. Süregelen transitler ve ay düğümlerinin geçişi ortaklı işleri, yatırımları daha iyi yönde kullanma ve geliştirme yönünde yeni olanaklar ortaya çıkabileceğini anlatmakta. 11 Mayıs’a kadar olan dönemde daha fazla çaba ve efor içindesiniz. Bu dönemde aşırı çalışma ancak henüz karşılık vermeyen durumlar gündeme gelebilir. Dolayısı ile daha sabırlı olmanız gerekiyor. 11 Mayıs’tan sonra ilerleme ve motive olma imkanınız çok yüksek ve karşınıza çıkacak kişiler size çok daha büyük imkanlar ve teklifler sunabilecek.

Benzer şekilde, Satürn özellikle Terazi burcunun ikinci ve üçüncü on gününde doğanlara daha fazla istikrar ve sorumluluk getirmekte. Böylece iş hayatınızda uzun vadeli bir istikrar yaratabileceksiniz. 19-24 Ekim doğumlu Terazi’ler bu yıl iş ve kariyer konularında çok daha hırslı olabilir.

2022’nin 20 Ağustos’undan itibaren uzaklarla ilgili işler, projeler, içerisinden eğitimin, medyanın ya da yabancıların olduğu konularda daha fazla çaba ve bazı ayarlamalar, değişiklikler gündeme gelebilir.

Bu yıl 24 Ocak’a kadar olan dönemde yakın çevrenizde, görüşmelerde ve iletişim alanında oldukça hızlı gelişmeler var. Bu dönemde konuşmalarınızda, fikirlerinizde daha sakin ve dengeli olmaya dikkat etmelisiniz. Eğitim hayatındakiler açısından oldukça hızlı bir dönem olabilir.

24 Ocak – 6 Mart döneminde iş hayatında ilerleme daha kısıtlı olabilir. Bu dönemde evde daha fazla zaman geçirebilirsiniz. İşten çok ailenin ya da eve, toprağa, güvenliğe ilişkin konuların uğraştırıcı olabileceği görülmekte. Yerleşim ve ev değişiklikleri de uğraştırabilir.

6 Mart – 15 Nisan arasında adımlarınızı hızlandırabilirsiniz. Risk almaya ve kendinizi göstermeye daha eğilimli olabilirsiniz. Bu dönemde spekülatif konulara daha çok ilgi gösterebilirsiniz. Aşk hayatınızı etkileyen gelişmeler de dikkat çekebilir.

15 Nisan – 25 Mayıs arasında iş ve çalışma koşulları daha uğraştırıcı ve yorucu olabilir. Fedakarlıklar öne çıkabilir. Sağlık ve düzene daha çok dikkat edin, sizinle birlikte çalışan kişilerle daha özenli ilişkiler içinde olun. Organizasyon gerektiren işleri gözden geçirebilirsiniz.

25 Mayıs – 5 Temmuz arasında son derece hızlanan bir tempo söz konusu. Bu dönemde girişimler, ortaklıklar öne çıkmakta. İlişkilerinizi, ortaklıklarını daha iyi yönetmelisiniz. Dengeli olun. Aynı zamanda düşmanlıklara ve rekabet gerektiren koşullara da dikkat etmelisiniz.

5 Temmuz – 20 Ağustos arasında ortaklı işlerde, yatırımlarda, borç-alacak ya da miras gibi konularda daha endişeli ve mücadeleci olabilirsiniz. Bu günlerde bazı korkular, huzursuzluklar gündeme gelebilir ve maddi kaynaklarınızı korumanız gerekebilir. Risk içeren konulara daha çok özen göstermelisiniz.

20 Ağustos sonrasında uzaklar, yabancılar, yolculuklar ve medyaya yönelik çabalar öne çıkabilir. Yeni çevreler, yabancılar, gruplar, uzaklarla ilgili işler, medya ve fikirleriniz açısından daha fazla atılım ve mücadele var. Bu dönemde fikir ve inançlarınızda daha mantıklı davranmaya bakmalısınız.

Ancak 30 Ekim’den sonra uzaklar, eğitim ve fikirler alanında tavırlarınızı daha sakin ve bilinçli şekilde ortaya koymalısınız. Mars’ın gerilemesi çift durumlara, tartışma yaratan koşullara işaret edebilir. Böyle zamanlarda bir b planı kurmalı, olası gecikmeleri, yavaşlamaları dikkate almalısınız. Bu nedenle Mars’ın düzeleceği 12 Ocak 2023 tarihine kadar her konuda beklemek, soğukkanlı davranmak çok daha yerinde olabilir.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Beraberlikler ve evlilik açısından yıl gittikçe hızlanan bir tempo sunmakta. Özellikle 11 Mayıs’tan sonra Jüpiter’in karşıt burcunuza ilerliyor olması odak noktalarından birsinin de ilişkiler olacağını göstermekte. 11 Mayıs sonrasında size olumlu koşullar getiren bir evlilik ya da beraberlik gündeme gelebilir. Bu transit 2023 yılında da etkin olacak. Bu sayede hem kişisel yeteneklerinizi daha iyi ifade edebileceğiniz bir cesaret kazanabilir hem de sosyal hayatın içinde daha fazla yer alabilirsiniz.

Eğer 19-24 Ekim doğumlu bir Terazi iseniz, bu yıl evlilik ve görüşmeler sizi daha fazla test edebilir. Bu dönemde doğanlar açısından dönüştürücü tecrübeler söz konusu. Bu arada 6 Mart- 15 Nisan tarihleri arasında aşk hayatınız daha tutkulu ve heyecanlı bir hal de alabilir. Ancak aşkta kıskançlıklara da dikkat etmek gerekebilir.

29 Ocak’a kadar olan dönemde aşkta ve evlilik konusunda daha dikkatli düşünmelisiniz. Bu dönemde Venüs geri harekette iken yapılan evlilik, nişan ya da benzer kutlamalar pek olumlu sonuçlar vermeyebilir. Bu nedenle bu tarihler arasında bu tür girişimlerden kaçınmanız yararlı olabilir.

Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu 6 Mart – 5 Nisan, 23 Haziran – 18 Temmuz, 11 Ağustos – 5 Eylül ve 29 Eylül – 23 Ekim tarihleri arasında ilişkilerinizde daha açık ve dışadönük olabilirsiniz. Bu dönemlerde arkadaşlıklar, sosyal yaşam ve aşk hayatınız açısından akıcı fırsatlar var.

Sağlık

Bu yıl sağlığınızı ilgilendiren ağır transitler yok ancak 15 Nisan – 25 Mayıs döneminde enerjinizi daha iyi yönetmeniz ve bedensel zayıflıklarınızı iyi korumanız gerekebilir. Benzer şekilde, eğer 19-24 Ekim doğumlu bir Terazi iseniz, psikolojik nedenler bedeniniz üzerinde daha fazla iz bırakabilir.

Genel olarak 11 Mayıs’a kadar olan dönemde fazla iş ve stresin yaratabileceği dengesizlikleri önemsemelisiniz. Bu dönemde zamanınızı ve enerjinizi daha akıllıca yönetmeye özen göstermelisiniz.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte?

Her yıl 3 kez, ortalama 22 gün geri giden Merkür bu yıl geri hareketlerini hava elementinde başlıyor ve sonra toprak elementi burçlara geriliyor. Bu nedenle iletişim gezegeni Merkür’ün geri döndüğü zamanlarda iletişimde yavaşlamalar, yanlış anlamalar, beklemeler artabilir. Bu dönemlerde fikirlerinizi somut hale getirmek için acele etmemeli, zamanı daha iyi kullanmalı ve gerekli düzeltmelere gitmelisiniz.

2022’de Merkür ilk defa 14 Ocak – 4 Şubat arasında Saka burcunda geri gidecek ve 26 Ocak’ta Oğlak burcuna geri dönecek. Bu dönemde çocuklarla ilgili konular, yatırımlar, spekülatif konular ya da harcamalara yönelik işlerde bazı pürüzler, aksilikler gündeme gelebilir. 26 Ocak’tan sonra Merkür Oğlak’a gerileyeceği için bu dönemde ev, tamirat,  toprak ve yerleşiminize yönelik eksikleri tamamlama ihtiyacı olabilir. İkinci gerileme, 10 Mayıs – 3 Haziran arasında İkizler burcunda olacağı için, bu dönemde yolculuklar, eğitim ve yabancıları da içine alabilecek konular daha çok zaman alabilir. Merkür 23 Mayıs’ta Boğa burcuna geri dönecek. Bu durum parasal bir iş, ortaklı bir konunun, mirasın tekrar görüşülmesine işaret ediyor olabilir. Son olarak 10 Eylül – 2 Ekim arasında Terazi burcundaki geri hareketinde şahsi adımlar, girişimler ya da niyetleriniz yönünde eksikleri tamamlamak gerekecek.  23 Eylül’de Merkür Başak burcuna geri döneceği için tam olarak bilemediğiniz konular, gizli kalan ya da oyalayan işler yüzünden sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Yükselen burcunuza göre 2022

Terazi

Yükselen Koç

2022’nin ilk yarısında daha sabırlı olmanız gerekebilir. Askıda duran çok şey olabilir. Mayıs ayı ile birlikte, Jüpiter’in yükselen burcunuza gelmesi hem ruhsal hem de maddi konular açısından rahatlatıcı olacak. Bu yıl kendi maddi imkanlarınıza daha fazla odaklanmak ve yeteneklerinizi geliştirmek durumundasınız. Ortaklaşa işlerde, miras gibi işlerde bazı sıkıntılar gündeme gelebilir. 5 Nisan civarında gruplar ve arkadaşlıklar daha yorucu deneyimler getirebilir. 18 Mayıs civarında ani girişimlerden kaçınmak faydalı olacak. 20 Ağustos sonrasında yakın çevreniz ve iletişimden kaynaklanan hareketlilik sizi çok yoğun kılıyor. 30 Ekim sonrasında ise yavaşlamalısınız.

Yükselen Boğa

Uranüs’ün uyandırıcı ve yenileyici etkisi devam ediyor. Pek çoğunuz açısından özgürleştirici deneyimler var. Yılın ilk yarısında sosyal alanda, arkadaşlıklar boyutunda daha yapıcı gelişmeler var. 6 Mart- 15 Nisan arasında iş hayatında mücadele var. 11 Mayıs’tan sonra atacağınız adımlar sizi pek bilemediğiniz koşullar içine itebilir. Kariyer alanında 2023’e kadar yükler oldukça ağır olduğu için, gelecek yönünde yeni istekler gündeme geliyor. Mesleki konularda göstereceğiniz sebat karşılığını verecek. 2 Ağustos civarında tepkilerinizi biraz daha ölçülü kılmalısınız. 20 Ağustos sonrasında işte girişimler artıyor ancak harcamaları da kontrol almaya bakmalısınız.

Yükselen İkizler

2022’de iş hayatınızda ve genel olarak hedeflerinize ilerleme konusunda oldukça şanslısınız. Enerjinizin büyük bir bölümünü dış hayata ve nasıl tanındığınıza odaklayabilirsiniz. Yılın ilk aylarında terfi ya da mesleki değişikler mümkün. 11 Mayıs sonrasında da planlarınızı gerçekleştirmeniz zor olmayacak. Yılın ikinci yarısında sosyal alanda çok aktif olabilirsiniz. 29 Mayıs civarını iyi değerlendirmeye bakın. Genel olarak 2023 yılına kadar mesleki alanda istikrar devam ediyor. Ancak 20 Ağustos sonrasını çok daha iyi planlamalısınız. Bu dönemde çok etkin olabilirsiniz. Yine de büyük yenilikleri 30 Ekim’den önce tamamlamış olmalısınız.

Yükselen Yengeç

2022’de kendinizi geliştirebileceğiniz fırsatlara odaklanmalısınız. Psikolojik açıdan bir yenilenme yaşayacaksınız. 11 Mayıs’a kadar olan eğitim, hareket, uzaklarla ilgili gelişmeler size yeni düşünceler ve ilişkiler kazandırabilir. 11 Mayıs’tan sonra şans faktörü ve yükselen bir motivasyon var. Bu dönemde iş hayatınızda ve tanınırlığınızda önemli ilerlemeler kaydedebilirsiniz. İsteklerinizi ortaya koyun. Satürn bu dönemde 2023’e kadar mali konularda yükler taşıdığınızı ve finansal konularda daha önlemci olmak gereğine işaret etmekte. Özellikle 6 Mart – 15 Nisan arasında ortaklı parasal konularda daha dikkatli davranmalısınız. 30 Ekim’den sonraki günlerde gereksiz risklere girmemeli ve gereksiz endişelere kapılmamaya bakmalısınız.

Yükselen Aslan

Son bir yıl içinde şartlar çok değişti ve bu dönemde ilişkiler, karşılıklı konular daha büyük bir dikkat çekiyor. Bu süreçte ancak ilişkilerinizi daha iyi kullanarak ilerleyebilirsiniz. Bu nedenle objektif olmak, egonuzun tuzaklarına düşmemeniz daha önemli. Yılın ilk aylarında finansal işlerde belirli ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Ancak 11 Mayıs’tan sonra motivasyonunuzun ve gelişme çizginizin daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle 25 Mayıs – 5 Temmuz arasında cesaretinizi göstererek ilerleyebileceğiniz hevesli bir döneminizdesiniz. 20 Ağustos’tan sonra grup çalışmaları, arkadaşlıklar büyük bir hareketlilik kazanmakta. Ancak 30 Ekim sonrasında bu konularda daha dikkatli olmalısınız.

Yükselen Başak

2022’de ilişkilerinizi geliştirmek ve daha fazla görünürlük elde etmek mümkün  gözüküyor. Bu süreçte evlilik ve ortaklıklarda olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz. Sizi geliştirecek ve destekleyecek kişilere yönelebilirsiniz. 11 Mayıs sonrasında iş hayatında ortaklı işler, bazı parasal ayarlamalar, miras gibi konular dikkat çekebilir. Kariyerinizde 2023’e kadar daha yorucu koşullar var. Bu süreçte adeta çıraklık yapıyorsunuz, öğrenmeniz gereken çok şey olabilir. Ancak 20 Ağustos sonrasında mesleki alanda çok hırs yapabilirsiniz. Yine de bu alanda 30 Ekim2den sonra daha dikkatli ve sakin kalmaya özen göstermelisiniz.

Yükselen Terazi

Yıllık temaları dikkatle okuyunuz. 2022’nin ilk ayında kişisel konulara, ev ve aileye yönelik hassasiyetler daha fazla olabilir. Yılın ilk aylarında sizi bağlayan daha çok durum söz konusu. Finansal işler ya da eşinizden, ortağınızdan kaynaklanan değişiklikler yüzünden daha çok uğraşabilirsiniz. Ancak 11 Mayıs sonrasında hızlanma ve kendinizi sosyal alanda daha dışadönük ve hevesli bulabileceğiniz gelişmeler başlamakta. Mayıs sonrasında evlilik ve kariyer alanında daha güçlü rüzgarlar bulacaksınız. Özellikle 25 Mayıs’tan sonra vites yükseltmektesiniz. Bu yıl 20 Ağustos sonrasında uzakları içine alan projeler, hareket ve yolculuk içeren durumlar sıklaşabilir. Ancak 30 Ekim’den sonra önemli girişimlerde aceleci olmamak yerinde olacak.

Yükselen Akrep

Nerede ise bir yıldır sizi eve, ailevi konulara bağlayan ve aynı zamanda kariyerinizde duraklamaya neden olan temalar var. Satürn 2023 yılına kadar mesleki alanda yeni bir temel atmanızı zorunlu kılıyor. Neyse ki 2022’nin ilk yarısında yaşam enerjiniz, hayata bakış açınız daha olumlu bir hale evrilmekte. Aşkta ve çocuklarınızla ilgili alanlarda daha fazla mutluluk mümkün. 11 Mayıs sonrasında ise işe yönelik yeni projeler ve artan bir hareketlilik söz konusu. Bu süreçte çok daha fazla çalışma ve deneyim kazanma fırsatı elde edeceksiniz. 20 Ağustos sonrasında ortaklı finansal işlere, miras ya da yatırım gibi konulara özellikle daha fazla dikkat etmelisiniz.

Yükselen Yay

2022 yılının ilk yarısında özel hayatınızda, evinize ve ailenize yönelik konularda hareketlilik, genişleme ve olumlu haberler var. 11 Mayıs’a kadar dönemde kendi iç dünyanızda daha çok dönebilirsiniz ancak bu tarihten sonra daha dışadönük ve eğlenceli, keyifli olabilecek deneyimler içinde olabilirsiniz. 2023’e kadar olan dönemde zihinsel açıdan daha organize ve sistemli ve sorumlu olabilirsiniz. Özellikle eğitim hayatındaki yükselen Yay’lar için olgunlaştırıcı deneyimler vurgulanmakta. Yılın ikinci yarısında aşkta, sevdiklerinizle ilgili konularda çok daha pozitif olabilirsiniz. Ancak 20 Ağustos sonrasında evlilik hayatında daha sakin olmak ve tartışmalı durumları iyi yönetmek gerekebilir.

Yükselen Oğlak

Yükselen Oğlak’lar için çevreleri ile daha geliştirici bir iletişime girme zamanı geldi. Düşüncelerini daha fazla paylaşabilecekleri ve özellikle yaratıcı konularda, tasarımla ilgili alanlarda çalışanlar için 11 Mayıs’a kadar oldukça verimli bir atmosfer söz konusu. 11 Mayıs sonrasında ise kendi özel hayatlarına, eve, aileye yönelik işlere daha çok zaman ayırabilirler. Bu süreçte gayrimenkul ve toprakla ilgili konularda yatırımlar ya da ev değişiklikleri de mümkün. Yılın ilk aylarında 24 Ocak – 6 Mart arasında yeni girişimler ve daha fazla cesaret gereği dikkat çekmekte. Aynı zamanda 6 Mart’a kadar ilişkiler ve aşkın da hassasiyet içerdiğini söyleyebiliriz. 30 Ekim sonrasında sağlık, işi düzeni konularına daha dikkatli yaklaşılmalı.

Yükselen Saka

Bu dönemde 2023’e kadar yükselen burcunuzda ilerleyen Satürn size dümene geçme ve hayatınızı daha iyi yönetme imkanı getiriyor. Sorumluluklarınız artmış olsa bile, kendi istediğiniz yönde ilerleme ve karar alma imkanınız var. 11 Mayıs’a kadar kişisel becerilerinizi, iş yeteneklerinizi daha verimli değerlendirebilir ve parasal kaynaklar bulabilirsiniz. Bu tarihten sonra kendinizi anlatmak, yeni fikirler geliştirmek daha dışadönük bir atmosfer getirecek. 6 Mart – 15 Nisan arasında ilişkilerinizi daha iyi yönetmeye çalışmalısınız. 20 Ağustos sonrasında aşk hayatınızda ve çocuklarınızı ilgilendiren konularda daha fazla şey yapmak isteyebilir ve çaba içine girebilirsiniz.

Yükselen Balık

2022 yükselen Balık’lar açısından son derece verimli, kişisel güven kazandıkları, yeni başlangıçlar yapabildikleri, daha ümitli ve başarılı bir yıl olabilir. Özellikle 11 Mayıs’a kadar süreyi çok iyi değerlendirmeye bakın. Eğitim, yabancılar ve kendine güven yolu ile pek çok kapı açabilirsiniz. 11 Mayıs sonrasında da girişim yeteneklerinizi ve kendinize olan güveni daha iyi kullanabileceksiniz. 15 Nisan – 25 Mayıs arasında son derece atılgan ve cesur davranabilirsiniz. Ancak hassasiyetlerinizi kontrol etmeye çalışmalısınız. 20 Ağustos sonrasında biraz daha karmaşık bir dönem başlamakta. Bu süreçte, evde ailede değişiklikler ve kariyeriniz açısından bitişler ve yeni başlangıçlar söz konusu olabilir.

 

Yükselen burcunuz bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin. Tablolar ortalama değerlerdir.

 

23 Eylül – 3 Ekim

4 Ekim – 13 Ekim

14 Ekim – 22 Ekim

00:00

Yengeç

Aslan

Aslan

00:30

Aslan

Aslan

Aslan

01:00

Aslan

Aslan

Aslan

01:30

Aslan

Aslan

Aslan

02:00

Aslan

Aslan

Başak

02:30

Aslan

Başak

Başak

03:00

Başak

Başak

Başak

03:30

Başak

Başak

Başak

04:00

Başak

Başak

Başak

04:30

Başak

Başak

Başak

05:00

Başak

Başak

Terazi

05:30

Başak

Terazi

Terazi

06:00

Terazi

Terazi

Terazi

06:30

Terazi

Terazi

Terazi

07:00

Terazi

Terazi

Terazi

07:30

Terazi

Terazi

Akrep

08:00

Terazi

Akrep

Akrep

08:30

Akrep

Akrep

Akrep

09:00

Akrep

Akrep

Akrep

09:30

Akrep

Akrep

Akrep

10:00

Akrep

Akrep

Akrep

10:30

Akrep

Akrep

Yay

11:00

Akrep

Yay

Yay

11:30

Yay

Yay

Yay

12:00

Yay

Yay

Yay

12:30

Yay

Yay

Yay

13:00

Yay

Yay

Oğlak

13:30

Yay

Oğlak

Oğlak

14:00

Oğlak

Oğlak

Oğlak

14:30

Oğlak

Oğlak

Oğlak

15:00

Oğlak

Oğlak

Saka

15:30

Oğlak

Saka

Saka

16:00

Saka

Saka

Balık

16:30

Saka

Balık

Balık

17:00

Balık

Balık

Koç

17:30

Balık

Koç

Koç

18:00

Koç

Koç

Boğa

18:30

Koç

Boğa

Boğa

19:00

Boğa

Boğa

İkizler

19:30

Boğa

İkizler

İkizler

20:00

İkizler

İkizler

İkizler

20:30

İkizler

İkizler

İkizler

21:00

İkizler

İkizler

Yengeç

21:30

İkizler

Yengeç

Yengeç

22:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

22:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

23:00

Yengeç

Yengeç

Aslan

23:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

Yükselen Burç Hesapla

Doğum anımızda ufukta yükselmekte olan burç, diğer adıyla yükselen burç bizim ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle ilişkimizi şekillendirir.

Aşk Uyumu

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl? Kendi burcunuzla onunkini karşılaştırın.