Yengeç Burcu

Su + Öncü (22 Haziran – 22 Temmuz)

ÖNEMLİ NOT: Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

Çok şey öğreneceksiniz

2022’ye genel bakış

Yengeçler ve özellikle yükselen Yengeçler bu yıl kendilerini geliştirebilecek konulara odaklandıkça daha başarılı olabildiklerini görecekler. Bu yılınızda ufuklarınızı genişletebileceğiniz çok şey var. Çekimser kalmamalı ve farkındalığınızı yüksek tutmaya başlamalısınız. 2021’de koşullar ruhsal açıdan test edici ve endişe verici idi. 2022’de ise motive edici ve geliştirici olacak. Genişlemeyi ve yeni deneyimlere açık olmayı anlatan Jüpiter 11 Mayıs’a kadar dost Balık burcunda kalıyor. Bu transit pek çok açıdan hayata bakış açınızı genişletecek ve size daha çok güven sağlayacak. Uzaklar, eğitsel uğraşlar, yabancılarla alakalı girişimler hatta uluslararası konular size yeni imkanlar ve gelişme olanakları sunuyor. Özellikle eğitim hayatında olan Yengeç’ler için son derece hızlı gelişmeler ve başarılar söz konusu.

11 Mayıs’tan sonra ise kariyer alanında ilerleme, terfiler elde edebileceğiniz ve daha fazla dikkat çekerek cesaretinizi ortaya koyabileceğiniz bir dönemde olacaksınız. Jüpiter’in kariyer alanına ilerleyecek olması üstlerinizden ve güçlü kişilerden destek getirmekte. Uzun süredir üzerinde çalıştığınız konularda olumlu sonuçlar elde edeceksiniz. 28 Ekim – 20 Aralık tarihleri arasında ise, yılın ilk bölümünde eksik kalan işlerinizi, kendi fikir ve inançlarınızı daha iyi ifade edebilme imkanınız olacak. Bu süreç size her türlü medya, yayıncılık ve akademik alanda başarı getirebilir.

Diğer yandan Satürn bu süreçte özellikle yatırım içeren konular, krediler ve paylaşımlı işlerde, belirli bir konunun finansmanında yine sorumlu ve gerçekçi kılmaya yöneltiyor. Satürn’ün bu transiti mesleki alanda ortaklı işleri, belki başkalarının fon ve kaynaklarını da daha dikkatli değerlendirmeye, yönetmeye zorlamakta. Kimi zaman bağlayıcı nedenler, eşinizin ya da ortağınızın maddi koşulları yüzünden bazı krizler ya da zaruri sınırlamalar içinde olabilirsiniz. Bu süreçte 2023’e kadar belirli korkuları, psikolojinizi test eden koşulları bilinçli şekilde aşmaya bakmalısınız.

2022 pek çok Yengeç’e gelecek hakkındaki plan ve ümitlerini yenileme ve canlanma imkanı sunmakta. Örneğin Şubat ortasında böyle canlandırıcı günler yaşayabilirsiniz. Özellikle 2-11 Temmuz doğumlu Yengeç’ler Uranüs’ün desteğini ve olumlu sürprizlerini daha çok hissedecekler. Uranüs uyandıran, canlandıran ve gelecek yönünde bizi yenileyen motivasyonları ve özgürlükleri temsil eder. Eğer bu tarihler arasında doğmuş iseniz, bu yıl farklı bir şey yapmak, yeteneklerinizi uyandırmak ve farklı şeyler denemek ve hayata geçirmek konusunda daha şanslısınız.

Diğer yandan Neptün’ünde çok olumlu açısı devam etmekte. Neptün’ün bu transiti sizi ruhsal yönde daha duyarlı, yaratıcı ve hayal gücüne açık tutmakta. Bu dönemde yeni ve yabancı kişiler hayat yönünüzde size rehberlik edebilecekler. Eğer 13-19 Temmuz doğumlu bir Yengeç iseniz, bu yıl sezgilerinizi, sanatsal yeteneklerinizi çok daha iyi kullanabilirsiniz. Ruhsal tecrübeler, inançlar, yeni öğretiler ve kendinizi geliştirme imkanları söz konusu olabilir. Daha idealist ve bir ölçüde hayalperest de davranabileceğiniz bir yıldasınız. Bu transit altında hayata bakış açınızı çok daha evrensel kılabilir ve sadece kendiniz için değil, başkaları için de çok şey yapabilir ve yeri geldiğinde fedakarlık gösterebilirsiniz.

Ancak 18-22 Temmuz doğumlu Yengeç’ler 2022 yılında yoğun bir Pluton transiti altında kalacaklar. Pluton’un baskı içeren dönüşümü, kimi zaman tehdit boyutuna ulaşan ağırlığı altında daha gerçekçi olmak ve korkularınızı aşmanız gerekmekte. Eğer bu tarihler arasında doğmuş iseniz, evlilikte, iş hayatında ortaklı konular içinde bir süredir devam eden baskı ve tehditler sizi önemli kararlara yöneltecek. Bu açı altında kimi zaman manipüle edildiğinizi hissedebilirsiniz. Ancak kendi iç gücünüze dönmeniz ve gerektiğinde büyük değişiklikler yapabilmeniz gerekiyor. Çoğu zaman bu durum bir partnerin ya da ortağın, kimi zaman da bir erkek figürün, babanın ya da eşin hayatınıza getirdiği dönüşüm ve mücadele şeklinde de olabilir.

Bu arada özellikle yükselen burcu Yengeç olanlar yılın ikinci yarısında, özellikle 20 Ağustos’tan sonra pek fazla kontrolleri olmayan konularla, gizli kalan şeylerle daha fazla uğraşmak durumunda kalabilirler.

Bu yıl tutulmalar neler getiriyor?

En son Güneş tutulması 4 Aralık 2021’de Yay burcunda güney yönünde gerçekleşmişti. Bu tutulma 30 Nisan’a kadar olan dönemde özellikle iş ve çalışma koşulları, sağlığınızı ve düzeninizi ilgilendiren konularda daha yorucu zamanlar getirmekte. Ayrıca bu dönemde bazı karşıtlıklar ve uğraştırıcı durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle enerjinizi yapıcı alanlara odaklamaya gayret etmelisiniz.

2022 yılında Boğa ve Akrep ekseninde iki Güneş tutulmasına tanık olacağız. Bunların ilki 30 Nisan 2022 tarihinde Boğa burcunda kuzey yönünde gerçekleşecek. Bu tema 25 Ekim’e kadar olan dönemde özellikle gelecek yönündeki beklentilerinizi daha gerçekçi kılmaya ve ekonomik durumunuzu toparlamanıza destek olacak. Bu süreç iş ortamınızda da olumlu değişiklikler yapabileceksiniz.

Yılın ikinci Güneş tutulması ise 25 Ekim 2022 tarihinde, güney yönünde ve Akrep burcunda gerçekleşecek. Bu nedenle yılın son 4 ayı içerisinde aşkta, mutlu olmak istediğiniz konularda belirli krizler ve testler söz konusu. Bu durum kimi zaman aşkta hoşnutsuzluk, yatırımlar ve parasal konularda bazı engeller ya da zorluklar anlamına gelebilir. Riskli işlerde daha önlemci olmak gereği artmakta.

2022 yılında iki Ay tutulmasına tanık olacağız. Ay tutulmaları değişikliklere gitmek, duygusal açıdan muhasebe yapmak ve belirli gelişmelerin sonuç verdiği zamanlarıdır. Böyle zamanlarda uyanış ve farkındalık artar. Ancak duygusal açıdan daha yorucu da olabilir. 16 Mayıs’taki Ay tutulması Akrep burcunda gerçekleşecek ve bu nedenle Mayıs ayında çocuklarla ilgili konularda belirli değerlendirmeler, aşkta muhasebeler söz konusu olabilir. 8 Kasım’daki Ay tutulması ise Boğa burcunda gerçekleşecek. Kasım ayında özellikle gelecekle ilgili projelerinizde yeni sonuçlar ve kararlar alabilirsiniz. Bu dönemde birikimlerinizin yönünü değiştirebilirsiniz.

İş, para ve kariyer olanakları

Her ne kadar Satürn iş hayatında koşulların belirli krizler, endişeler içerdiğini anlatsa da, bu yıl oldukça şanslı olduğunuzu söyleyelim. 2022’de belki iş hayatında aradığınız istikrarı ve güveni hemen bulamayabilirsiniz ancak hareket halinde olmak, yeni adımlar atacak cesareti göstermek her zaman daha olumlu sonuçlar getirecektir. Finansal konularda, borçlarda yükler ve sorumluluklar ağır basmakta. Ailenizin ya da ortak bir paranın yönetimini üstlenmek ve borçlarla ilgilenmek durumundasınız. Özellikle 8 Mart – 15 Nisan tarihleri arasında bu konularda krizler, endişeler sizi zorlayabilir. Ancak yine de şanssız değilsiniz. Meslek alanında yeni çevreler, yabancılar ve kendinizi geliştirebileceğiniz fırsatlar söz konusu. Özellikle 11 Mayıs sonrasında yükselen bir motivasyon ve statünüzde yükselme olanakları artmakta.

24 Ocak’a kadar olan dönemde iş ve çalışma koşulları, daha fazla çaba ve uğraş söz konusu. Bu dönemde sağlığınıza ve düzeninize daha çok özen göstermelisiniz. İş ortamında organize olmak ve başkaları ile huzurlu çalışmak için akılcı ve pratik davranmalısınız.

24 Ocak – 6 Mart arasında hızlanan bir tempo içine girmektesiniz. Bu dönemde girişimler, ortaklıklar öne çıkmakta. İlişkilerinizi, ortaklıklarını daha iyi yönetmelisiniz. Aynı zamanda düşmanlıklara ve rekabet gerektiren koşullara da dikkat etmelisiniz.

6 Mart – 15 Nisan arasında finansal işlerde, borç-alacak ya da miras gibi konularda daha endişeli ve mücadeleci olabilirsiniz. Bu dönemde bazı korkular, huzursuzluklar gündeme gelebilir ve maddi kaynaklarınızı korumanız gerekebilir. Risk içeren konular öne çıkmakta.

15 Nisan – 25 Mayıs arasında hareket yeteneğiniz artmakta ve daha hevesli olacaksınız. Yeni çevreler, yabancılar, gruplar, uzaklarla ilgili işler, medya ve fikirleriniz açısından daha fazla atılım ve mücadele var. Bu dönemde fikir ve inançlarınızda daha mantıklı davranmaya bakmalısınız.

25 Mayıs – 5 Temmuz arasında iş hayatınızda cesaret, atılımlar ve yeni motivasyonlar olacak. Bu dönemde mesleki alana güçlü bir vurgu var. Hızla ilerleyebilirsiniz. İş ve kariyer açısından son derece hırslı ve hızlı olmayı gerektirmekte. Cesur davranmak yararlı olacak.

5 Temmuz – 20 Ağustos arasında aşk ve çocuklar ait konular daha uğraştırıcı olabilir. Birikimlerinizi daha iyi kullanmanız gereken bir dönemdesiniz. Bu dönemde gruplar, arkadaşlıklar ve sosyal alanda yine aktif olabileceğiniz, liderlik yapabileceğiniz fırsatlar bulabilirsiniz. Ancak masraflara çok dikkat etmelisiniz.

20 Ağustos’tan sonra kayıp getirebilecek gizli koşullara dikkat edilmeli. Düşmanlıklar ya da kontrol edemediğiniz durumlar güven kaybı ve huzursuzluk kaynağı olabilir. Önünüzü görmeden, düşünmeden riskli işlere girişmemelisiniz. Sizi izole eden durumlar içinde de olabilirsiniz. Özellikle 30 Ekim’den sonra enerjinizi, düşüncelerinizi daha iyi ve bilinçli kullanmalısınız. Mars’ın geri harekete döndüğü bu dönemde gecikmeler, iptaller, yavaşlamalar olacaktır. Bir ileri bir geri gitmek mümkün. Çok değişken ve tutarsız koşullar gündeme geleceği için Mars’ın düzeleceği 12 Ocak 2023 tarihine kadar her konuda beklemek, aceleci davranmamak doğru olacaktır.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

2022’de kendinizi geliştirebileceğiniz, ilişkilerinizden çok şey öğrenebileceğiniz imkanlar elde edebilirsiniz. Bu yıl hem yabancılarla, uzaklardaki kişilerle ilgili tecrübeler hem de statünüzü, medeni durumunuzu güçlendirebilecek fırsatlar var. Özellikle 11 Mayıs sonrasında evlilikte şansınızın ve gelişme olanaklarının daha yükseleceğini söyleyebiliriz. Kendinize olan güveninizin artması da bu açıdan önem taşıyor.

29 Ocak’a kadar olan dönemde aşkta ve evlilik konusunda daha dikkatli düşünmelisiniz. Bu dönemde Venüs geri harekette iken yapılan evlilik, nişan ya da benzer kutlamalar pek olumlu sonuçlar vermeyebilir. Bu nedenle bu tarihler arasında bu tür girişimlerden kaçınmanız yararlı olabilir.

Bu yıl belirli dönemlerde evlilikte daha özenli olmanız gerekebilir. Eğer bu alanda sıkıntılar devam ediyor ise, 24 Ocak – 6 Mart arasında bu gerginlikler çok daha belirgin hale gelerek sizi eyleme geçirebilir. Aynı zamanda 20 Ağustos sonrasında endişeler, gizli koşullar yüzünden gündeme gelebilecek söylentiler zayıf olan ilişkilerinizi daha karmaşık hale de getirebilir.

Bu yıl 13-19 Temmuz doğumlu Yengeç’ler Neptün’ün hayaller kurduran, ilhama açık etkisi altında romantik ve artistik konulara daha çok eğilirken, eğer 18-22 Temmuz doğumlu iseniz, evlilikte ve genel olarak pek çok ortaklı ya da sizi tehdit eden koşul altında duygusal açıdan daha güçlü olmaya çalışacaklar. Pluton pek çok güç kavgası ve manipülatif durumlara da işaret ediyor.

Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu 5 Nisan – 2 Mayıs, 18 Temmuz – 11 Ağustos ve 23 Ekim – 16 Kasım tarihleri arasında aşkta, arkadaşlıklarda ve evlilik alanında olumlu, destekleyici tecrübelere açıksınız. 23 Haziran – 18 Temmuz arasında ise aşkta fazla hayali durum ya da platonik durumlar gündeme gelebilir ve daha özenli olmaya dikkat etmelisiniz.

Sağlık

Bu yıl iş hayatınızda hızlanan tempo nedeni ile daha yoğun ve stresli zamanlar söz konusu olabilir. Bu nedenle, 24 Ocak -6 Mart ve özellikle 25 Mayıs – 5 Temmuz dönemlerinde sağlığınıza daha dikkatli yaklaşmalısınız. Aynı zamanda 20 Ağustos sonrasında da endişeler, korkular ve çift durumlar yüzünden hem kendinizin hem de başkalarının sağlık durumları ile daha fazla meşgul olabilirsiniz.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte?

Her yıl 3 kez, ortalama 22 gün geri giden Merkür bu yıl geri hareketlerini hava elementinde başlıyor ve sonra toprak elementi burçlara geriliyor. Bu nedenle iletişim gezegeni Merkür’ün geri döndüğü zamanlarda iletişimde yavaşlamalar, yanlış anlamalar, beklemeler artabilir. Bu dönemlerde fikirlerinizi somut hale getirmek için acele etmemeli, zamanı daha iyi kullanmalı ve gerekli düzeltmelere gitmelisiniz.

 

2022’de Merkür ilk defa 14 Ocak – 4 Şubat arasında Saka burcunda geri gidecek ve 26 Ocak’ta Oğlak burcuna geri dönecek. Bu dönemde finansal konular, borç, alacak ve miras gibi konularda sıkışıklıklar, karışıklıklar söz konusu olabilir. 26 Ocak’tan sonra Merkür Oğlak’a gerileyeceği için bu dönemde anlaşmalar yeniden yapılmak durumunda da olabilir. İkinci gerileme, 10 Mayıs – 3 Haziran arasında İkizler burcunda olacağı için, bu dönemde belirsizlikler, gizli kalan şeyler ya da ihmaller yüzünden hatalı kararlar söz konusu olabilir. Merkür 23 Mayıs’ta Boğa burcuna geri dönecek. Bu durum gelecek hedeflerinizi yeniden ele almanıza neden olabilir. Son olarak 10 Eylül – 2 Ekim arasında Terazi burcundaki geri hareketinde eve yönelik işler, toprak, emlak, tamirat ya da evdeki meşguliyetler daha fazla zaman gerektirebilir.  23 Eylül’de Merkür Başak burcuna geri döneceği için yakın çevreniz, kardeşler ya da görüşmelerle ilgili yeniden ele almanız gereken kararlar söz konusu olabilir.

 

Yükselen burcunuza göre 2022

Yengeç

Yükselen Koç

2022’nin ilk yarısında daha sabırlı olmanız gerekebilir. Askıda duran çok şey olabilir. Mayıs ayı ile birlikte, Jüpiter’in yükselen burcunuza gelmesi hem ruhsal hem de maddi konular açısından rahatlatıcı olacak. Bu yıl kendi maddi imkanlarınıza daha fazla odaklanmak ve yeteneklerinizi geliştirmek durumundasınız. Ortaklaşa işlerde, miras gibi işlerde bazı sıkıntılar gündeme gelebilir. 5 Nisan civarında gruplar ve arkadaşlıklar daha yorucu deneyimler getirebilir. 18 Mayıs civarında ani girişimlerden kaçınmak faydalı olacak. 20 Ağustos sonrasında yakın çevreniz ve iletişimden kaynaklanan hareketlilik sizi çok yoğun kılıyor. 30 Ekim sonrasında ise yavaşlamalısınız.

Yükselen Boğa

Uranüs’ün uyandırıcı ve yenileyici etkisi devam ediyor. Pek çoğunuz açısından özgürleştirici deneyimler var. Yılın ilk yarısında sosyal alanda, arkadaşlıklar boyutunda daha yapıcı gelişmeler var. 6 Mart- 15 Nisan arasında iş hayatında mücadele var. 11 Mayıs’tan sonra atacağınız adımlar sizi pek bilemediğiniz koşullar içine itebilir. Kariyer alanında 2023’e kadar yükler oldukça ağır olduğu için, gelecek yönünde yeni istekler gündeme geliyor. Mesleki konularda göstereceğiniz sebat karşılığını verecek. 2 Ağustos civarında tepkilerinizi biraz daha ölçülü kılmalısınız. 20 Ağustos sonrasında işte girişimler artıyor ancak harcamaları da kontrol almaya bakmalısınız.

Yükselen İkizler

2022’de iş hayatınızda ve genel olarak hedeflerinize ilerleme konusunda oldukça şanslısınız. Enerjinizin büyük bir bölümünü dış hayata ve nasıl tanındığınıza odaklayabilirsiniz. Yılın ilk aylarında terfi ya da mesleki değişikler mümkün. 11 Mayıs sonrasında da planlarınızı gerçekleştirmeniz zor olmayacak. Yılın ikinci yarısında sosyal alanda çok aktif olabilirsiniz. 29 Mayıs civarını iyi değerlendirmeye bakın. Genel olarak 2023 yılına kadar mesleki alanda istikrar devam ediyor. Ancak 20 Ağustos sonrasını çok daha iyi planlamalısınız. Bu dönemde çok etkin olabilirsiniz. Yine de büyük yenilikleri 30 Ekim’den önce tamamlamış olmalısınız.

Yükselen Yengeç

Yıllık temaları dikkatle okuyunuz. 2022’de kendinizi geliştirebileceğiniz fırsatlara odaklanmalısınız. Psikolojik açıdan bir yenilenme yaşayacaksınız. 11 Mayıs’a kadar olan eğitim, hareket, uzaklarla ilgili gelişmeler size yeni düşünceler ve ilişkiler kazandırabilir. 11 Mayıs’tan sonra şans faktörü ve yükselen bir motivasyon var. Bu dönemde iş hayatınızda ve tanınırlığınızda önemli ilerlemeler kaydedebilirsiniz. İsteklerinizi ortaya koyun. Satürn bu dönemde 2023’e kadar mali konularda yükler taşıdığınızı ve finansal konularda daha önlemci olmak gereğine işaret etmekte. Özellikle 6 Mart – 15 Nisan arasında ortaklı parasal konularda daha dikkatli davranmalısınız. 30 Ekim’den sonraki günlerde gereksiz risklere girmemeli ve gereksiz endişelere kapılmamaya bakmalısınız.

Yükselen Aslan

Son bir yıl içinde şartlar çok değişti ve bu dönemde ilişkiler, karşılıklı konular daha büyük bir dikkat çekiyor. Bu süreçte ancak ilişkilerinizi daha iyi kullanarak ilerleyebilirsiniz. Bu nedenle objektif olmak, egonuzun tuzaklarına düşmemeniz daha önemli. Yılın ilk aylarında finansal işlerde belirli ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Ancak 11 Mayıs’tan sonra motivasyonunuzun ve gelişme çizginizin daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle 25 Mayıs – 5 Temmuz arasında cesaretinizi göstererek ilerleyebileceğiniz hevesli bir döneminizdesiniz. 20 Ağustos’tan sonra grup çalışmaları, arkadaşlıklar büyük bir hareketlilik kazanmakta. Ancak 30 Ekim sonrasında bu konularda daha dikkatli olmalısınız.

Yükselen Başak

2022’de ilişkilerinizi geliştirmek ve daha fazla görünürlük elde etmek mümkün  gözüküyor. Bu süreçte evlilik ve ortaklıklarda olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz. Sizi geliştirecek ve destekleyecek kişilere yönelebilirsiniz. 11 Mayıs sonrasında iş hayatında ortaklı işler, bazı parasal ayarlamalar, miras gibi konular dikkat çekebilir. Kariyerinizde 2023’e kadar daha yorucu koşullar var. Bu süreçte adeta çıraklık yapıyorsunuz, öğrenmeniz gereken çok şey olabilir. Ancak 20 Ağustos sonrasında mesleki alanda çok hırs yapabilirsiniz. Yine de bu alanda 30 Ekim2den sonra daha dikkatli ve sakin kalmaya özen göstermelisiniz.

Yükselen Terazi

2022’nin ilk ayında kişisel konulara, ev ve aileye yönelik hassasiyetler daha fazla olabilir. Yılın ilk aylarında sizi bağlayan daha çok durum söz konusu. Finansal işler ya da eşinizden, ortağınızdan kaynaklanan değişiklikler yüzünden daha çok uğraşabilirsiniz. Ancak 11 Mayıs sonrasında hızlanma ve kendinizi sosyal alanda daha dışadönük ve hevesli bulabileceğiniz gelişmeler başlamakta. Mayıs sonrasında evlilik ve kariyer alanında daha güçlü rüzgarlar bulacaksınız. Özellikle 25 Mayıs’tan sonra vites yükseltmektesiniz. Bu yıl 20 Ağustos sonrasında uzakları içine alan projeler, hareket ve yolculuk içeren durumlar sıklaşabilir. Ancak 30 Ekim’den sonra önemli girişimlerde aceleci olmamak yerinde olacak.

Yükselen Akrep

Nerede ise bir yıldır sizi eve, ailevi konulara bağlayan ve aynı zamanda kariyerinizde duraklamaya neden olan temalar var. Satürn 2023 yılına kadar mesleki alanda yeni bir temel atmanızı zorunlu kılıyor. Neyse ki 2022’nin ilk yarısında yaşam enerjiniz, hayata bakış açınız daha olumlu bir hale evrilmekte. Aşkta ve çocuklarınızla ilgili alanlarda daha fazla mutluluk mümkün. 11 Mayıs sonrasında ise işe yönelik yeni projeler ve artan bir hareketlilik söz konusu. Bu süreçte çok daha fazla çalışma ve deneyim kazanma fırsatı elde edeceksiniz. 20 Ağustos sonrasında ortaklı finansal işlere, miras ya da yatırım gibi konulara özellikle daha fazla dikkat etmelisiniz.

Yükselen Yay

2022 yılının ilk yarısında özel hayatınızda, evinize ve ailenize yönelik konularda hareketlilik, genişleme ve olumlu haberler var. 11 Mayıs’a kadar dönemde kendi iç dünyanızda daha çok dönebilirsiniz ancak bu tarihten sonra daha dışadönük ve eğlenceli, keyifli olabilecek deneyimler içinde olabilirsiniz. 2023’e kadar olan dönemde zihinsel açıdan daha organize ve sistemli ve sorumlu olabilirsiniz. Özellikle eğitim hayatındaki yükselen Yay’lar için olgunlaştırıcı deneyimler vurgulanmakta. Yılın ikinci yarısında aşkta, sevdiklerinizle ilgili konularda çok daha pozitif olabilirsiniz. Ancak 20 Ağustos sonrasında evlilik hayatında daha sakin olmak ve tartışmalı durumları iyi yönetmek gerekebilir.

Yükselen Oğlak

Yükselen Oğlak’lar için çevreleri ile daha geliştirici bir iletişime girme zamanı geldi. Düşüncelerini daha fazla paylaşabilecekleri ve özellikle yaratıcı konularda, tasarımla ilgili alanlarda çalışanlar için 11 Mayıs’a kadar oldukça verimli bir atmosfer söz konusu. 11 Mayıs sonrasında ise kendi özel hayatlarına, eve, aileye yönelik işlere daha çok zaman ayırabilirler. Bu süreçte gayrimenkul ve toprakla ilgili konularda yatırımlar ya da ev değişiklikleri de mümkün. Yılın ilk aylarında 24 Ocak – 6 Mart arasında yeni girişimler ve daha fazla cesaret gereği dikkat çekmekte. Aynı zamanda 6 Mart’a kadar ilişkiler ve aşkın da hassasiyet içerdiğini söyleyebiliriz. 30 Ekim sonrasında sağlık, işi düzeni konularına daha dikkatli yaklaşılmalı.

Yükselen Saka

Bu dönemde 2023’e kadar yükselen burcunuzda ilerleyen Satürn size dümene geçme ve hayatınızı daha iyi yönetme imkanı getiriyor. Sorumluluklarınız artmış olsa bile, kendi istediğiniz yönde ilerleme ve karar alma imkanınız var. 11 Mayıs’a kadar kişisel becerilerinizi, iş yeteneklerinizi daha verimli değerlendirebilir ve parasal kaynaklar bulabilirsiniz. Bu tarihten sonra kendinizi anlatmak, yeni fikirler geliştirmek daha dışadönük bir atmosfer getirecek. 6 Mart – 15 Nisan arasında ilişkilerinizi daha iyi yönetmeye çalışmalısınız. 20 Ağustos sonrasında aşk hayatınızda ve çocuklarınızı ilgilendiren konularda daha fazla şey yapmak isteyebilir ve çaba içine girebilirsiniz.

Yükselen Balık

2022 yükselen Balık’lar açısından son derece verimli, kişisel güven kazandıkları, yeni başlangıçlar yapabildikleri, daha ümitli ve başarılı bir yıl olabilir. Özellikle 11 Mayıs’a kadar süreyi çok iyi değerlendirmeye bakın. Eğitim, yabancılar ve kendine güven yolu ile pek çok kapı açabilirsiniz. 11 Mayıs sonrasında da girişim yeteneklerinizi ve kendinize olan güveni daha iyi kullanabileceksiniz. 15 Nisan – 25 Mayıs arasında son derece atılgan ve cesur davranabilirsiniz. Ancak hassasiyetlerinizi kontrol etmeye çalışmalısınız. 20 Ağustos sonrasında biraz daha karmaşık bir dönem başlamakta. Bu süreçte, evde ailede değişiklikler ve kariyeriniz açısından bitişler ve yeni başlangıçlar söz konusu olabilir.

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin. Tablolar ortalama değerlerdir.

 

22 Haziran – 2 Temmuz

3 Temmuz – 12 Temmuz

13 Temmuz – 22 Temmuz

00:00

Koç

Koç

Boğa

00:30

Koç

Boğa

Boğa

01:00

Boğa

Boğa

İkizler

01:30

Boğa

İkizler

İkizler

02:00

İkizler

İkizler

İkizler

02:30

İkizler

İkizler

İkizler

03:00

İkizler

İkizler

Yengeç

03:30

İkizler

Yengeç

Yengeç

04:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

04:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

05:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

05:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

06:00

Yengeç

Aslan

Aslan

06:30

Aslan

Aslan

Aslan

07:00

Aslan

Aslan

Aslan

07:30

Aslan

Aslan

Aslan

08:00

Aslan

Aslan

Başak

08:30

Aslan

Başak

Başak

09:00

Başak

Başak

Başak

09:30

Başak

Başak

Başak

10:00

Başak

Başak

Başak

10:30

Başak

Başak

Başak

11:00

Başak

Başak

Terazi

11:30

Başak

Terazi

Terazi

12:00

Terazi

Terazi

Terazi

12:30

Terazi

Terazi

Terazi

13:00

Terazi

Terazi

Terazi

13:30

Terazi

Terazi

Akrep

14:00

Terazi

Akrep

Akrep

14:30

Akrep

Akrep

Akrep

15:00

Akrep

Akrep

Akrep

15:30

Akrep

Akrep

Akrep

16:00

Akrep

Akrep

Akrep

16:30

Akrep

Akrep

Yay

17:00

Akrep

Yay

Yay

17:30

Yay

Yay

Yay

18:00

Yay

Yay

Yay

18:30

Yay

Yay

Yay

19:00

Yay

Yay

Oğlak

19:30

Yay

Oğlak

Oğlak

20:00

Oğlak

Oğlak

Oğlak

20:30

Oğlak

Oğlak

Oğlak

21:00

Oğlak

Oğlak

Saka

21:30

Oğlak

Saka

Saka

22:00

Saka

Saka

Balık

22:30

Saka

Balık

Balık

23:00

Balık

Balık

Koç

23:30

Balık

Koç

Koç

Yükselen Burç Hesaplama

Doğum anımızda ufukta yükselmekte olan burç, diğer adıyla yükselen burç bizim ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle ilişkimizi şekillendirir.

Burç Uyumu

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl? Kendi burcunuzla onunkini karşılaştırın.