Yengeç

Su + Öncü (22 Haziran – 22 Temmuz)

İlişkiler çok şeyi değiştirecek

2020’ye genel bakış

Bu yıl 2019’dan devraldığınız konuları sonuçlandırmak ve ilerlemeniz açısından çok önem taşıyor. Özellikle 2018’den bu yana Satürn’ün karşıt burcunuz Oğlak’ta ilerliyor olması sizi ciddi oranda test etti ancak önemli sonuçlar ve değerlendirmeler de getirdi. Yengeç burcunda doğanlar genel olarak bu süreçte adeta kırmızı ışıkta bekleme içinde idiler. Hedeflere ilerlemek için sabır gerekiyordu. Şimdi bu yorucu temalar, özellikle engellemeler azalmakta. Bu sürecin yavaş yavaş size ilişkilerde yeni bir anlayış, olgunluk ve tecrübe getirdiğini söyleyebiliriz. Yükselen burcu Yengeç olanlar ise, bu dönemde özellikle evlilik, ortaklıklar ve genel olarak ilişkilerde çok şey öğrendiler. Yolunda gitmeyen ilişkiler sona ererken, iş hayatında da daha fazla sorumluluk ve ilerleme imkanı doğmaya başladı.

2020 yılında, özellikle ilk aylarında Satürn ve Pluton yan yana gelirken, sözünü ettiğimiz temalar, özellikle evlilik ve iş hayatında sizi baskılayan ama sonuçta daha fazla kararlılık ve güç getiren konularla karşılaşabilirsiniz. Bu süreçte, hayata bakış açınızı yeniden yapılandırıyorsunuz. Ancak kimi zaman açık düşmanlıklara ya da tehdit eden gelişmelere karşı soğukkanlılık göstermeli ve daha diplomatik, akılcı bir tutum izlemeyi unutmamalısınız. Zira şans ve ilerleme gezegeni Jüpiter de 2 Aralık’tan itibaren karşıt burcunuz Oğlak’a yerleşecek ve nerede ise bir yıl kadar, 19 Aralık’a kadar bu burçta kalacak. Dolayısı ile sosyal alanda ve kariyerde yeni olasılıklar, ilişkiler ve fırsatlar var. Bu yıl gerek özel hayatınızda, gerekse kariyer alanında ilişkiler üzerinden çok şey yapabilir ve bu ortaklıklar sayesinde daha görünür hale gelebilirsiniz. Kendi kabuğunuzdan çıkarak hareket etmeli ve ilerleme fırsatlarını değerlendirmeye bakmalısınız. Ayrıca Jüpiter bu transitinde size güç ve mevki sağlayabilecek bir evlilik getirebileceği gibi, güçlü kişilerle ortaklıklar da getirebilir. Kuşkusuz bu dönemde, karşınızdaki kişilerin daha talepkar ve hırslı olabileceklerini de söyleyebiliriz.

Diğer yandan 22 Mart – 2 Temmuz tarihleri arasında özellikle iş hayatında ve sorumluluklar alanında yeni gelişmeler gündeme gelmeye başlayacak. Bu yeni dönemde var ise eşinizin maddi konuları ya da ortaklıklar içinde daha fazla maddi sorumluluk gündeme gelmeye başlayabilir. Özellikle iş hayatınızda maddi sorumluluklar, borç ve alacak konuları, miras gibi ortaklı konulara daha ciddi bakmak durumunda olabilirsiniz. İş hayatınızla ilgili bir kriz, bazı kısıtlamalar söz konusu olabilir. Belki de bu dönemde bir kredi yükü ya da yatırım benzeri konular sizi daha fazla meşgul etmeye başlayabilir. Bu dönemde gündeminize gelebilecek endişelere kulak asmalı ve önem vermelisiniz. Zira 17 Aralık 2020’den itibaren 2021 ve 2022’de sözünü ettiğimiz alanlarda daha fazla meşgul olabileceğinizi söyleyebiliriz.

Eğer 14-18 Temmuz doğumlu bir Yengeç iseniz, bu yıl Pluton transiti özellikle hayatınızı yakından şekillendireceğe benziyor. 2007’den bu yana Pluton pek çok Yengeç’in hayatına yine ilişkiler, evlilik ve ortaklıklar yolu ile güçlü dönüşümler ve mücadeleler getirdi. Bu gezegen baskı ile gelen dönüşümü, ölüm ve yeniden doğumu, nihayetinde bizi güçlendirebilecek dönüşümleri anlatır. Pluton manipülatif ve gizli şekilde, derinden etkileyen bir güçtür. Bu süreçte, karşıt burcunuzda olduğu için, gerek işte, gerekse özel hayatınızda üzerinizde baskı kuran kişilerle karşılaşmış olabilirsiniz. Ancak bu sayede artık eskisi gibi saf ve zayıf değil, daha güçlü ve kararlı olmayı da öğreniyorsunuz. Dolayısı ile bu yıl 14-18 Temmuz doğum Yengeç’lerin Pluton’un getirdiği mücadele ile yüzleşmeleri gerekebilir. Özellikle Satürn’le de birleşecek olan bu gezegenin etkileri, Ocak ayında, daha fazla hissedilebilir.

Diğer yandan 2018’den itibaren Boğa burcuna ilerleyen Uranüs ise hayatınıza yenilik getirebilecek değişiklikler, umutlar sağlamakta. Bu süreçte yeni gruplar ve arkadaşlıklar içinde olmak ruhunuzu tazeleyici olacak. Hep alışmış olduğunuz ve artık sıkıldığınız şeyleri bir kenara bırakarak, yenilenme ve gelecek beklentilerinizi tazeleme imkanı bulabilirsiniz. Özellikle 24 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında doğmuş bir Yengeç iseniz, bu yıl Uranüs size daha fazla sürpriz, hayatınızda değişikliklere gitme cesareti ve aynı zamanda ekonomik açıdan da farklı yönlere gidebileceğiniz yollar açmakta. Bu sayede, belki de bir grubun parçası olarak, sosyal alanda daha aktif olabilir, başkalarından destekler görebilirsiniz. Arkadaş çevrenizde önemli değişiklikler olabilir. Eski arkadaşlar aniden perdeden çekilirken, kendinizi yeni insanlarla bir arada bulabilirsiniz.

2020 yılında Neptün’ün olumlu açısı da devam etmekte. Bu gezegen hayal gücüne dayanan yaratıcılığı ve sezgilerimize yol vermekte. Pek çok Yengeç bu dönemde Neptün etkisi altında kendilerini ruhsal konulara çok daha açık olabilir. Eğer 8-13 Temmuz doğum bir Yengeç iseniz, özellikle bu yıl Neptün’ün getirdiği sanatsal ilham ve hayal gücünden daha çok yararlanabilirsiniz. Neptün aynı zamanda büyük hayaller getiren, kimi zamanda bizi gerçeklerden koparan bir gezegen olduğu için, aslında bu dönemde fedakarlık içinde olabileceğiniz durumlara da dikkat etmelisiniz. Çoğu zaman farkında bile olmadan kendinizi gerçeklerden uzaklaşmış bulabilirsiniz. Bu nedenle, sınırlarınızı da iyi çizmeye çalışmanızda fayda olacaktır.

Bu yıl tutulmalar neler getiriyor?

En son Güneş tutulması 26 Aralık 2019’da Oğlak burcunda güney yönünde gerçekleşmişti. Bu tutulma 21 Haziran’a kadar özellikle evlilik, ilişkiler ve çoğu zaman karşıtlık içeren konuları önünüze çıkarmakta. Bu nedenle yılın ilk yarısında ortaklaşa alanda, karşıtlıklar yüzünden sizi bağlayan, kısıtlayan, zorlayan koşullar söz konusu olabilir.

2020 yılında iki Güneş tutulmasına tanık olacağız. Bunların ilki 21 Haziran’da burcunuzun ilk derecesinde, Kuzey yönünde gerçekleşecek. Yılın ikinci yarısında bu bakımdan şahsi alanda daha yapıcı adımlar ve ilerlemeler içinde olabileceksiniz. Kendinize güveniniz artıyor olacak. Ruhsal açıdan da yeni deneyimler yönünde ilerleyebileceksiniz.

Yılın son Güneş tutulması ise 14 Aralık 2020 tarihinde, Güney yönünde bu kez Yay burcunda gerçekleşecek. Bu tutulma daha çok Aralık ayında ve 2021’in ilk yarısında etkin olarak, özellikle sizi iş ve çalışma konularınız, hizmet ve sağlık konularında etkileyebilir. Bu süreçte, kendinize sağlığınıza daha çok özen göstermeli ve beden-ruh dengenizi daha iyi korumaya ve geliştirmeye bakmalısınız.. Çift durumlar, belirsizlikler sizi daha fazla meşgul edebilir.

2020’de dört Ay tutulmasına tanık olacağız. Ay tutulmaları süregelen konuları öne çıkarıp, aydınlatırlar ve güçlü bir muhasebe, değerlendirme yapmaya işaret ederler. Bu zamanlarda ilişkilerimizden de çok şey öğrenmiş oluruz. 10 Ocak’taki Ay tutulması burcunuzda gerçekleşirken, şahsi ve ailevi konular, belki sağlığınız yönünde önemli değerlendirmeler içinde olabilirsiniz. 5 Haziran’daki Ay tutulması Yay burcunda, özellikle sağlık, iş ve çalışma konuları yönünde huzursuzluk yaratabilecek durumlara dikkat çekmekte. 5 Temmuz’da Oğlak burcundaki Ay tutulması ise özellikle evlilik, ailevi konular ve ortaklıklar yönünden çekerken, 30 Kasım İkizler burcundaki Ay tutulması sizi ruhsal ve zihinsel anlamda hassas kılabilecek belirsizliklere ya da endişelere, dağınıklıklara işaret edebilir.

İş, para ve kariyer olanakları

Bu yıl iş hayatınız ve kariyeriniz açısından çok önemli değişikliklerin ve kararların gündeme geleceği anlaşılıyor. Son yıllarda karşınıza gelen baskıları ve mücadeleyi düşünürsek, bu yıl pek çok bakımdan yeni imkanlar ve fırsatlar getirmekte. Yükselen burcu Yengeç olanlar, iş hayatında daha görülür hale gelmeye başlıyorlar. Jüpiter transiti mesleki alanda daha fazla tanınma, ortaklıklar ve ilişkiler yolu ile gelen ilerlemelere işaret etmekte. Bu yıl iş hayatında profesyonel ilişkilerinizi daha fazla güçlendirmek ve derinleştirmek için çok güzel fırsatlar var. 2020’nin başında üzerinizde daha fazla baskı hissedebilirsiniz. Ancak yıl boyunca pek çok fırsatınız da olacak. Eğer 13-19 Temmuz doğumlu iseniz, iş hayatında baskı ile karşınıza çıkabilecek engeller ya da düşmanlıklar olabilir. Ancak bu süreçte daha güçlü olmayı da öğreneceksiniz. İşte yapacağınız ortaklıklar ya da ilişkilerinizi daha iyi yönetmek sayesinde çok daha güçlü pozisyonlara gelebilirsiniz. Bununla birlikte, üzerinizde çok fazla manipülasyon ve baskı da oluşabilir. 22 Mart – 2 Temmuz arasında finansal alanda üzerinize gelebilecek yüklere ve mali açıdan sorumluluk yaratabilecek koşullara dikkat etmelisiniz.

3 Ocak – 16 Şubat arasında daha çok çalışma hayatınızda, beraber çalıştığınız kişilerle ilgili konular, organizasyon ve düzen konuları, meşguliyetler sizi oldukça yorabilir.

16 Şubat – 30 Mart arasında çok dikkatli olmalısınız. Bu dönemde başarı olabileceği gibi, önemli karşıtlıklar, düşmanlıklar ya da sizi ortaklaşa konularda zora sokabilecek durumlarla da karşılaşabilirsiniz. Açık düşmanlıklara dikkat etmelisiniz.  

30 Mart -13 Mayıs arasında finansal alanda, borç ve alacak konularında daha sakin ve dengeli olmaya bakmalısınız. Bu dönemde eşinizin ya da ortağınızın parasal işleri ile daha çok uğraşabilir, kriz benzeri koşullardan geçebilirsiniz.

13 Mayıs – 28 Haziran döneminde kendinizi daha iyi ifade etme, uzaklar ve yabancılarla ilgili konulara zaman ayırma söz konusu. Bugünlerde medya, eğitsel uğraşlar ve yabancılar sizi çok daha aktif kılabilir. İnanç ve fikirlerinizle ortaya çıkabilirsiniz.   

28 Haziran-6 Ocak arasındaki uzun sürede Mars Koç burcunda kalacağı için bu dönemde mesleki alanda çok önemli yenilikler, başlangıçlar gündeme gelecektir. Yılın ikinci yarısında cesaret göstermeniz ama aynı zamanda planlı davranmanız da gerekiyor. Kişisel açıdan çok daha mücadeleci bir dönemdesiniz. Yükselen burcu Yengeç olanlar özellikle bu konulara dikkat etmeliler.

Ancak Mars’ın geri harekette olacağı 10 Eylül – 14 Kasım arasında hiçbir yenilik yapmamak daha doğru olacaktır. Mars inisiyatif ve başlangıç yapmak, atağa geçmekle ilişkili olduğu için, geri gittiği zamanlarda büyük projelere girmek çok daha masraflı, problemli olabilir, önemli gecikmeler ve hayal kırıklıkları yaşanabilir.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

2018’den bu yana evlilik ve ilişkiler alanında çok önemli tecrübeler içinden geçtiniz. Bu süreç içinde fazlası ile olgunlaştığınızı ve zor olaylardan ders çıkarttığınızı söyleyebiliriz. Satürn yolunda gitmeyen ilişkileri ve evlilikleri sona erdirdi ve bu süreçte üzerinizde büyük baskılar da hissetmiş olabilirsiniz. 2020’de ise Jüpiter’in dikkat çeken transiti sizi evlilik ve genel olarak ilişkilerde daha güçlü ve şanslı da kılıyor. Bu yıl size pozisyon sağlayabilecek bir ilişki gündeme gelebilir. İlişkilerinizde aşırı hırslı olmamaya bakmalısınız. Kısaca evlilik ve ortaklıklar gibi konular bu yıl size daha yüksek bir statü sağlayabilir ancak bu alanda pek çok güç savaşı ve dönüştürücü deneyim de söz konusu olacaktır.

Aşkta ve arkadaşlıklarda Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu dönemler olan 13 Ocak – 7 Şubat, 5 Mart – 3 Mayıs, 7 Ağustos – 6 Eylül ve özellikle 21 Kasım – 15 Aralık dönemlerinde hayatın güzel ve keyifli yönlerine çok daha açıksınız. Bu dönemlerde mutluluk getiren deneyimler ve beraberlikler çok daha kolay olabilir. Ancak 3 Nisan – 7 Ağustos gibi uzun bir süre içinde özellikle dikkatli olmak gerekecek. Bu dönemde gizli kalan durumlar, beklemeler ve aşkta sıkıntılar gündeme gelebilir. Özellikle de Venüs’ün geri gideceği 13 Mayıs – 25 Haziran tarihleri arasında çok daha dikkatli olmalı ve bu dönemde evlilik, nişan gibi ilişkileri ilgilendiren konularda aceleci davranmamalısınız. Venüs geri giderken geçmişten gelen ilişkiler de gündeme gelebilir.

Sağlık

Sağlık açısından dikkatli olmanız gereken bazı dönemler var. Özellikle Yengeç burcunun son 10 gününde doğanlar ve 14-17 Temmuz doğumlular bu dönemde üzerlerinde daha baskı hissedebileceklerinden psikolojik açıdan daha dayanıklı olmaya bakmalılar. 3 Ocak – 16 Şubat arasında fiziksel açıdan yorucu koşullar olabilir. Bu dönemde sağlık, hizmet ve düzen gerektiren konulara çok fazla vurgu var.  16 Şubat- 30 Mart arasında da fiziksel risklere ve kazalara dikkat edilmeli.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte?

Her yıl 3 kez, ortalama 22 gün geri giden Merkür bu yıl geri hareketlerine su elementinde başlıyor ve hava elementi burçlara geri dönüyor. Merkür geri giderken verilen pek çok kararı yeniden gözden geçirmek gerekebilir. Yarım kalan işlere özellikle dikkat etmelisiniz. Bu nedenle Merkür geri giderken kendi hatalarımızı ve eksik yönlerimizi kapatmak ve düzeltmek için daha fazla şansa sahip olabiliriz. Ancak net ve son kararı Merkür döndükten sonra vermek en iyisidir.  

Merkür 2020’de ilk defa 17 Şubat – 10 Mart arasında Balık burcunda geri gidecek. Bu dönemde uzaklarla ilgili konular, yolculuklar ve eğitsel alanda bazı karışıklıklar, yavaşlamalar yaşanabilir. 2. gerileme, 18 Haziran – 12 Temmuz arasında sizin burcunuzda olacağı için, bu dönemde şahsi alanda önemli adımlar ve değişiklikler gündeme gelebilir. Ancak bazı tekrarlar ve tamamlanması gereken işleriniz de olabilir. Son olarak 14 Ekim – 3 Kasım arasındaki geri hareketinde özellikle üzerinde özen gösterdiğiniz, severek çalıştığınız konular, çocuklarla ilgili konular bazı eksikler yüzünden yeniden ele alınabilir. Spekülatif konularda da aceleci davranmamalısınız.

Yükselen burcunuza göre 2020

Yengeç

 

Yükselen Koç

Bu yıl iş hayatınız ve kariyer alanında dikkat çekici adımlar ve ilerlemeler söz konusu. Daha fazla tanınma ve terfi imkanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu yıl gruplar ve sosyal konular da sizi daha sorumlu kılabilir. 16 Şubat – 30 Mart arasında iş hayatında yoğun çaba ve mücadele var. Güçlü bir rekabet de gündeme gelebilir. Yılın ikinci yarısında yeni girişimler ve başlangıçlar dikkat çekecek. Ancak 10 Eylül – 14 Kasım arasında biraz yavaşlamanız ve eksiklerinizi tamamlamanız gerekebilir. Aceleci olmamalısınız.    

Yükselen Boğa

Güçlü Uranüs transiti altında kendinizi daha özgür ve yenilikçi hissedebilirsiniz. Gittikçe daha bağımsız bir tavır içine girmektesiniz. Bu durum ilişkilerinizi ve insanların sizi algılayışını da yakın değiştirmekte. Bir bakıma aydınlanma içindesiniz. 22 Mart sonrasında iş hayatında yeni sorumluluklar ve bu alanda daha ciddi davranma gereği var. Yöneticilerinizle, iş yerinizle ilgili konular da sizi fazlası ile meşgul edebilir.  30 Mart – 13 Mayıs arasında iş hayatında daha sakin ama hızlı da davranmanız gerekiyor. 10 Eylül – 14 Kasım arasında gizli düşmanlıklara dikkat.

Yükselen İkizler

2020’de finansal konular ve başkaları ile ortaklı gerçekleştirdiğiniz işler sizi oldukça meşgul edebilir. Bu alanda büyük parasal miktarlar da söz konusu olabilir. Bu nedenle iş hayatında ve genel olarak maddi konularda karşılıklı durumları, sorumlulukları iyi yönetmek gerekiyor. 22 Mart – 2 Temmuz arasında işte daha çok istikrar ve yabancılarla ya da eğitimle ilgili konularda kendini geliştirme imkanı var. Aralık geldiğinde eğitsel işler, medya ve yabancılarla ilgili konular daha fazla hız kazanabilir. 13 Mayıs – 28 Haziran’da iş hayatında rekabet daha yüksek.

Yükselen Yengeç

Burcunuzun yıllık öngörümlerini dikkatle okuyunuz. Son iki yıldır gerek işte gerekse özel hayatınızda sizi test eden ve daha güçlü olmayı öğreten gelişmeler var. Bu yıl iş hayatında ilişkilerden daha çok yararlanabilirsiniz. Evlilik de gündeminize gelebilir. Mesleki alanda ilerleme fırsatları var. Ancak 16 Şubat-30 Mart arasında açık düşmanlıklara ve mücadeleye dikkat etmelisiniz. Yılın ikinci yarısında kariyer alanında daha fazla yenilik olacak. Genel olarak bu dönemde eski alışkanlıklardan çıkabilir ve kendinize yeni arkadaş grupları da edinebilirsiniz. İlişkilerinizi daha iyi değerlendirmeye bakmalısınız.

Yükselen Aslan

Bu yıl gündeminizi iş ve çalışma koşulları daha fazla belirleyecek. Enerjinizin, zamanınızın büyük bir kısmını çalışma ve düzen konularına ayırmanız gerekebilir. Ayrıca 22 Mart’tan sonra iş hayatında sizi daha fazla öne çıkaran fırsatlar gelmeye başlayacak. Bu dönemi çok iyi değerlendirmelisiniz. Kariyerinizde daha fazla öne çıkma imkanı var. Evlilik hayatınızda sorunlar var ise, bu alanda da ciddi olmak gereği var. 30 Mart – 13 Mayıs arasında evlilikte ve karşılıklı konularda daha özenli olmak durumundasınız. Bu dönemde karşıtlıklar, düşmanlıklar artabilir.

Yükselen Başak

Son iki yılda belirli bir denge ve istikrara kavuştuktan sonra bu yıl özellikle iş hayatında daha fazla çaba ve sorumluluk olacak. Gruplarla daha fazla uğraşabilirsiniz. Özellikle 22 Mart sonrasında iş ortamında sizi daha fazla iş bekliyor olabilir. Bu yıl aşkta şanslısınız. Şahsi mutluluklar ve çocuklarla ilgili olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz. Ancak ortaklaşa konularda 13 Mayıs – 28 Haziran arasında duygusal açıdan beklenmeyen tepkiler, huzursuzluklar gündeme gelebilir. Yılın ikinci yarısında miras ya da ortaklı parasal işler, borçlar, alacaklar sizi daha çok meşgul edebilir.

Yükselen Terazi

Son iki yıldır aile cephesinde önemli değişiklikler gündeme geldi. Bu alanda sorumluluklarınız arttı. İş hayatında da bitişler ve başlangıçlar yaşadınız. 2020’de özellikle 22 Mart’tan itibaren severek yaptığınız işlere daha çok zaman ayırabileceksiniz. Bu yıl aşkta istikrar var ancak monotonlaşan koşullara da dikkat etmek gerekir. Çocuklarınız var ise, bu alanda daha fazla çaba göstermeniz, sorumluluk almanız gündeme gelebilir. 16 Şubat – 30 Mart arasında iş hayatına ait bazı bitişler ve yeni adımlar mümkün. Toprakla ilgili kazançlar da olabilir.

Yükselen Akrep

Bu dönemde sizi zihinsel açıdan ilgilendiren koşullar ve yakın çevrenizdeki gelişmeler daha sorumlu kılmakta. Eğitim aşamasında olanlar için hedefe ilerlemek daha pozitif sonuçlar getirecek. Aşkta ve evlilikte ani gelişmelere hazır olmalısınız. Bu alanda sürprizler söz konusu. Yeni beraberlikler olabileceği gibi, evlilikte gerginlik var ise bu ani kopmalara da yol açabilir. 30 Mart – 13 Mayıs arasında özel hayatınız ve evle ilgili değişiklikler daha çok zaman ayırabilirsiniz. Yılın ikinci yarısında iş ortamında hızlı gelişmeler ve yeni adımlar da söz konusu.

Yükselen Yay

Bu yıl özellikle iş ve para durumunuza yönelik daha güçlü adımlar atabileceksiniz. İş yeteneklerinizi ortaya koyabilirsiniz. 2 Temmuz – 17 Aralık arasında bu alanda sorunlar daha kolay çözülebilir. Yıl sonunda eğitim, zihinsel uğraşlar açısından daha hareketli bir süreç başlıyor olacak. 3 Ocak – 16 Şubat arasında özellikle daha cesur ve mücadeleci olabileceğiniz günler var. Ancak 13 Mayıs – 28 Haziran arasında evde daha dikkatli ve sakin olmak gerekiyor. Bu yıl evlilik ve ortaklı konular içinde  özellikle 13 Mayıs- 25 Haziran arasında daha özenli olmalısınız.

Yükselen Oğlak

2018’den bu yana yükselen burcunuzda ilerleyen Satürn size çok fazla sorumluluk getirdi ancak bir yandan da hayatınızda önemli adımlar atma imkanı elde ettiniz. Bu yıl Jüpiter sayesinde kendinize güveniniz çok daha artıyor ve kendinizi geliştirmekte daha şanslısınız. Yolculuklar, eğitsel imkanlar önünüzü açacak. Aşkta da daha canlı ve yenilikçi olabileceğiniz bir dönemdesiniz. Yaratıcı yönlerinizi daha cesur şekilde ortaya koyabilirsiniz. 16 Şubat – 30 Mart arasında yorucu da olsa sizi öne çıkarabilecek ve daha mücadeleci olabileceğiniz günler söz konusu olabilir.

Yükselen Saka

2020’de hayatınıza yeniden yön verme konusunda çok daha şanslısınız. Ancak 2018’den bu yana gündeme gelen belirsizlikler ve karmaşa yüzünden oldukça zorlanmış olabilirsiniz. Bu yıl biraz sabırlı olmak ve daha çok hazırlık yapmak durumundasınız. Acele etmemelisiniz. 2020 Aralık ayı ile birlikte, pek çok alanda, şahsi girişimler ve yepyeni başlangıçlar, daha pozitif koşullar gündeme gelecek. 22 Mart – 2 Temmuz arasında gündeme gelecek değişiklikleri yakından takip etmelisiniz. Bu süreçte yeni sorumluluklar ve daha kararlı bir süreç başlayacak.

Yükselen Balık

Bu yılınızda sosyal alanda ve gruplar içinde çok daha aktif olabilirsiniz. Mesleki olarak ait olduğunuz topluluklardan destek bulabilirsiniz. Bu sayede iyimserliğinizi de koruyabilirsiniz. Arkadaşlıklar cephesi de oldukça hareketli olabilir. Ancak 22 Mart – 2 Temmuz arasında mesleki alanda çok iyi kontrol edemediğiniz durumlar ve belirsizlikler var. Düşünmeden hareket etmemelisiniz. Bu yıl 3 Ocak – 16 Şubat arasında iş hayatında çok daha hızlı olabilirsiniz. 13 Mayıs – 28 Haziran arasında da yeni adımlar ve kendinizi daha cesur ve girişken hissedebileceğiniz fırsatlar olabilir.

     

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin.

 

22 Haziran – 2 Temmuz

3 Temmuz – 12 Temmuz

13 Temmuz – 22 Temmuz

00:00

Koç

Koç

Boğa

00:30

Koç

Boğa

Boğa

01:00

Boğa

Boğa

İkizler

01:30

Boğa

İkizler

İkizler

02:00

İkizler

İkizler

İkizler

02:30

İkizler

İkizler

İkizler

03:00

İkizler

İkizler

Yengeç

03:30

İkizler

Yengeç

Yengeç

04:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

04:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

05:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

05:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

06:00

Yengeç

Aslan

Aslan

06:30

Aslan

Aslan

Aslan

07:00

Aslan

Aslan

Aslan

07:30

Aslan

Aslan

Aslan

08:00

Aslan

Aslan

Başak

08:30

Aslan

Başak

Başak

09:00

Başak

Başak

Başak

09:30

Başak

Başak

Başak

10:00

Başak

Başak

Başak

10:30

Başak

Başak

Başak

11:00

Başak

Başak

Terazi

11:30

Başak

Terazi

Terazi

12:00

Terazi

Terazi

Terazi

12:30

Terazi

Terazi

Terazi

13:00

Terazi

Terazi

Terazi

13:30

Terazi

Terazi

Akrep

14:00

Terazi

Akrep

Akrep

14:30

Akrep

Akrep

Akrep

15:00

Akrep

Akrep

Akrep

15:30

Akrep

Akrep

Akrep

16:00

Akrep

Akrep

Akrep

16:30

Akrep

Akrep

Yay

17:00

Akrep

Yay

Yay

17:30

Yay

Yay

Yay

18:00

Yay

Yay

Yay

18:30

Yay

Yay

Yay

19:00

Yay

Yay

Oğlak

19:30

Yay

Oğlak

Oğlak

20:00

Oğlak

Oğlak

Oğlak

20:30

Oğlak

Oğlak

Oğlak

21:00

Oğlak

Oğlak

Saka

21:30

Oğlak

Saka

Saka

22:00

Saka

Saka

Balık

22:30

Saka

Balık

Balık

23:00

Balık

Balık

Koç

23:30

Balık

Koç

Koç

Yükselen Burç Hesapla

Doğum anımızda ufukta yükselmekte olan burç, diğer adıyla yükselen burç bizim ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle ilişkimizi şekillendirir.

Aşk Uyumu

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl? Kendi burcunuzla onunkini karşılaştırın.