Yengeç Burcu

Su + Öncü (22 Haziran – 22 Temmuz)

ÖNEMLİ NOT: Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

Rahatlıyorsunuz

2023’e genel bakış

Bu yıl Yengeç’ler ve yükselen burcu yengeç olanlar için önemli bir dönüm noktasına işaret ediyor. Yavaş hareket eden gezegenlerden Satürn ve Pluton bu yıl burç değiştirecekler. Pluton 2023-2024 arasında Oğlak’tan Saka burcuna ilerliyor olacak. Bu durum özellikle 2007 bu yana uzun süredir Yengeç burcu üzerinde baskı ve ağırlık kuran koşulların artık sona ermek üzere olduğunu gösteriyor.

Bu yıl şans ve genişleme, zenginleşme gezegeni yıl boyunca burcunuzu destekleyecek. 16 Mayıs’a kadar olan dönemde iş hayatında ilerleme, cesaret gösterme, dikkat çekme ve yeni adımlar atma konusunda destekleniyorsunuz. Göstereceğiniz cesaret yönünde daha fazla şey yapabileceğinizi göreceksiniz. Bu nedenle kararsız kalmamalı, tembellik etmemeli, şikayetçi olmamalısınız. Yılın ilk döneminde Jüpiter toplum önünde tanınma, güçlü kişilerden destek görme ve genel olarak hedef ve isteklerinize ulaşma yönünde önemli bir koruma ve fırsatlar sunmakta. Uzaklar, yabancılar ve uluslararası koşullarda da kendinizi ortaya koyma imkanınız var. 16 Mayıs’tan sonraki dönemde de kazançlarınızı sağlamlaştırabileceğiniz, özellikle parasal alanda, uzun vadeli yatırımlarda bulacağınız destekler sayesinde kendinizi daha fazla güvende hissedebileceğiniz bir dönemde olacaksınız. Bu dönemde aynı zamanda çocuklar ve ailenizle ilgili olumlu olaylar da getirebilir. Sosyal alanda, arkadaşlıklar içinde kendinizi daha mutlu bulabilirsiniz.

Satürn son iki yıldır belirli korkular, endişeler ve özellikle finansal konularda, eşinizin ya da ortağınızın ilgili olduğu durumlar içinde sınırlamalar, sıkıntılar getirmişti. Bu etkiler 7 Mart’tan itibaren yerini daha olumlu ve istikrarlı koşullara bırakmakta. 7 Mart sonrasında sorumluluklarınızı daha iyi yönetebileceğiniz gibi, yapacağınız işlerden de keyif alabilirsiniz. Şimdiye kadar öğrenmiş olduğunuz şeylerin, tecrübelerin karşılığını almaya başlıyor olacaksınız. Aynı zamanda eğitim, akademik uğraşlar, yabancılarla ya da uluslararası konularla ilgili alanlarda daha çok şey öğrenmeye, tecrübenizi arttırmaya ve tanınmaya başlayabilirsiniz. Mesleki alanda istikrar artıyor olacak. Eğer 21-30 Haziran doğumlu bir Yengeç iseniz, Satürn’ün getirdiği sorumlulukları daha çok hissedebilirsiniz.

Pluton ise bu dönemde, eğer 20-23 Temmuz doğumlu bir Yengeç iseniz, Güneş’inizin karşısından geçerken hayatınıza ortaklı konularda, evlilikte ya da bazı karşıtlık ya da davaların olduğu durumlarda daha fazla baskı ve değişim çabası getirecek. Bu ağır transiti bir süredir hissetmekte olmalısınız. Bu dönemde erkek figürler, eşiniz, babanız ya da otorite figürleri ile ilgili konularda köklü değişimler, sizi daha güçlü olmaya yönelten koşullar yaşayabilirsiniz. Yeniden dirilme dönemindesiniz. Kimi zaman bu depresif etkiler sağlığınızı da zorlayabilir. Bu nedenle iyimserliğinizi yüksek tutmalısınız. Nitekim 23 Mart – 11 Haziran arasında bu yüklerde hafifleme ve değişimler söz konusu olabilir. Aynı zamanda bu süreçte, finansal alanda, ortaklı işlerde, miras ya da paylaşım içeren konularda sizi ilgilendirebilecek değişiklikler dikkat çekebilir. Yine bu dönemde derin ve gizli konulara ilginiz de artabilir.

2023’te Uranüs burcunuzla uyumlu kalmaya devam edecek. Bu transit size yeni hedefler ve alışkanlıklarınızın dışında farklı şeyler yapma isteği, yeni arkadaşlar ve gruplar içinde yenilikler, sosyal alanda daha faal olabileceğiniz imkanlar sunmakta. Geleneklere bağlı olsanız da, Uranüs sayesinde hayatınıza yeni bir pencere açmak isteyebilirsiniz. Özellikle 6-16 Temmuz tarihleri arasında doğmuş bir Yengeç iseniz, Uranüs’ün bu güçlü titreşimini ve yenilik isteğini daha çok hissedebilirsiniz.

Neptün de burcunuzla çok uyumlu kalmaya devam ediyor. Balık burcunda ilerleyen Neptün’ün transitini çok açık bir şekilde tarif edemeseniz de, bu gezegen ruhsal arayışlar, esin alabileceğiniz, sanatsal konularda kullanabileceğiniz artistik eğilimler ve aynı zamanda kültür ve eğitiminizi geliştirebileceğiniz imkanlar sunmakta. Bu sayede yolculuklar, yabancılardan öğrenebileceğiniz tecrübeler ve ruhsallık size daha fazla yumuşama, hayal etme kapasitesi getirmekte. Eğer 15-20 Haziran doğumlu bir Yengeç iseniz, Neptün’ün getirdiği gevşemeyi, hayalciliği daha çok yaşıyor olabilirsiniz.

Bu yıl tutulmalar neler getiriyor ?

Bu yıl Ay düğümleri 17 Temmuz’a kadar Boğa-Akrep ekseninde kalırken, bu tarihten sonra Koç-Terazi eksenine geçecek. Bu nedenle yılın ilk yarısında maddi durumunuzu sağlamlaştırmak, gelecek yönünde yeni planlar yapmak için gayret etmeli, olası masrafları dengede tutmaya özen göstermelisiniz. Yılın ikinci yarısında ise özellikle iş hayatınız ve mesleki konularda yeni açılımlar, daha fazla öne çıkma ve eve yönelik konularda ise daha dengeli olma gereği hissedebilirsiniz.  

2023’ün ilk güneş tutulması 20 Nisan’da Koç burcunun son derecesinde gerçekleşecek. Genel olarak bu tutulmanın etkileri Ekim ayına sürecek. Bu dönemde kariyer alanında yenilikler ve cesaretin getirdiği imkanlar söz konusu. Özellikle 14 Ekim’de Terazi burcundaki Güneş tutulması yılın son aylarında ailevi konulara, toprak, gayrimenkul ve yatırımlarla ilgili gelişmelere yeni bir farkındalık getirebilir.

2023’te Ay tutulmaları Akrep ve Boğa burçlarında gerçekleşecek. Ay tutulmaları değişikliklere gitmek, duygusal açıdan muhasebe yapmak ve belirli gelişmelerin sonuçlarını gördüğümüz  zamanlardır. Böyle zamanlarda uyanış ve farkındalık artar. Ancak duygusal açıdan daha yorucu da olabilir. 5 Mayıs’ta Akrep burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması aşk hayatınız, sevdikleriniz ve çocuklarla ilgili konulara daha fazla eğilme ve muhasebeler getirebilir. Masraflar üzerinde de düşünebilirsiniz.  28 Kasım’da Boğa burcunda gerçekleşecek olan tam Ay tutulması ise özellikle gelecek yönündeki planlar, yatırımlar ve aynı zamanda arkadaşlıklar ve gruplar içinde önemli sonuçlara işaret edebilir.

İş, para ve kariyer olanakları

Bu yıl kariyer ve sorumluluklar alanında daha rahat koşullar bulacaksınız. Özellikle 7 Mart sonrasında sorumluluklarınızı üstlenme şekliniz değişiyor. Bu iş ve yükümlülükleri daha iyi yönetebileceğinizi göstermekte. Yabancıların içinde olduğu konular, uluslararası işler, eğitim ve medya, yayıncılık gibi konuların içinde olduğu durumlar gündeme daha sık gelebilir. Kendinizi geliştirme ve öğrenme alanında daha ciddi düşünceler içinde olabilirsiniz.

Mesleki açından 16 Mayıs’a kadar olan süreyi çok iyi kullanmaya bakın. Zira bu dönemde işte terfi, destek görme ve daha fazla tanınma imkanınız var. Bu yıl göstereceğiniz cesaret çok önemli ve faydalı olacak. Tembellik etmemelisiniz.

Bu yıl,

25 Mart’a kadar olan dönemde koşullar çok net ve açık olmayabilir. Dedikodular, gizli kalan şeyler daha çok endişe yaratıyor. 12 Ocak’tan itibaren bu koşulları aşmaya başlamanız daha kolay, ancak yine de bu dönemde düşünmeden bilmediğiniz işlere girişmemelisiniz.

25 Mart’tan 20 Mayıs’a kadar olan dönemde önemli atılımlar, başlangıçlar var. Bu süre içinde kendinizi ispat etmeniz ve öncelikleriniz doğrultusunda ilerlemeniz daha kolay olacak. Hem daha hızlı, hem de becerikli davranabilir, mücadelenizde daha etkin olabilirsiniz.

20 Mayıs – 10 Temmuz arasında gereksiz masraflara, nakit durumunuza dikkat etmelisiniz. Bu dönemde güçlü olmak için daha çok harcama yapabilirsiniz. İş hayatında ilerleme devam ediyor.  

10 Temmuz – 27 Ağustos arasında kafaca oldukça aktif bir dönemde olabilirsiniz. Ziyaretler, görüşmeler, yazışmalar ve aynı zamanda eğitsel işler ve detay, organizasyon gerektiren koşullar var.

27 Ağustos – 12 Ekim arasında kritik gelişmeler, bitişler ve yeniden başlangıçlar olabilir. Bu dönemde iş dışında evinizi, ailenizi ilgilendiren durumlar, toprak ya da gayrimenkullere yönelik konular da uğraştırıyor olabilir.

12 Ekim – 24 Kasım tarihleri arasında kararlı davranarak ilerleyebilirsiniz. Bu dönemde başarı yönünde adımlar var. Aynı zamanda sizi sahneye çıkaran olanaklar bulabilirsiniz. Sezgilerinize daha çok güvenebileceğiniz bir dönemdesiniz.

24 Kasım – 4 Ocak arasında ise daha fazla iş, uğraş ve organize olmayı gerektiren durumlar, çalışma ortamındaki hareketlilik dikkat çekiyor. Bu dönem oldukça yorucu da olabilir. Yabancılar ya da eğitsel uğraşlar uğraştırabilir. Kişisel düzen ve sağlığınızı ihmal etmemelisiniz.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

2023 aşk ve ilişkiler açısından daha canlı ve pozitif bir hava gösteriyor. Üzerinizdeki yükler, ağırlıklar hafiflemeye başlıyor. 2023-2024 geçişinde Pluton karşıt konumdan uzaklaşmaya başlamakta. Ancak eğer 20-23 Temmuz doğumlu bir Yengeç iseniz, Pluton’un getirdiği değişim evlilik ve ilişkiler açısından oldukça dikkat çekici olabilir. Bu transit sizi daha güçlü olmaya yöneltiyor ancak kimi zaman bir beraberlik ya da eşinizin üzerinizdeki baskısını da fazlası ile hissedebilirsiniz. Bu alanda büyük değişimler var.

Eğer 15-20 Haziran doğumlu bir Yengeç iseniz, Neptün sizi aşkta daha akıcı ve hayalci kılıyor olabilir.

2023’te Jüpiter size medeni durumunuzda, evliliğinizde güç kazanacağınız, daha saygın koşullar getirebilir. Kimi zaman bu durum bir evlilik ya da çocuğun doğumu şeklinde de olabilir. 16 Mayıs sonrasında evde istikrar ve güven teması artmakta.

Ancak 27 Ağustos – 12 Ekim tarihleri arasında evlilikte ve ilişkilerinizde, genel olarak ev hayatında daha fazla stres ortaya çıkabilir.

Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu 27 Ocak – 20 Şubat, özellikle 7 Mayıs – 5 Haziran, 4 – 29 Aralık tarihlerinde aşkta, arkadaşlıklarda mutluluk, keyifli gelişmeler daha kolay akabilir.  

Ancak Venüs bu yıl 23 Temmuz – 4 Eylül tarihleri arasında Aslan burcunda geri harekette olacak. Bu transit aşk hayatınızı doğrudan etkileyebilir. Venüs geri hareket ettiğinde, ilişkilerimizde, aşk hayatında ya da değer verdiğimiz ve bizi mutlu eden konularda problemler, kararsızlıklar, gecikmeler ve hoşnutsuzluklar gündeme gelebilir. Genellikle bu dönemde evlilik, nişan, kutlama ve estetikle, kadınlarla ilgili işler ya da evde dekorasyon, tasarım gibi işler için pek kolay bir dönem olmayabilir. Özellikle evlilik gibi önemli kararlar başka tarihlere alınması daha uygun olabilir.

Sağlık

Üzerinizdeki endişeler hafiflemekte. 20-23 Temmuz doğumlu Yengeçler Pluton’un baskısı altında bedenlerine ve genel olarak morallerine daha fazla dikkat etmeli ve korkularını yönetmeyi öğrenmeliler. Ayrıca bu yıl 24 Kasım sonrasında da aşırı iş ya da stresin neden olabileceği sağlık sorunları olabilir.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte ?

Her yıl 3 kez, ortalama 22 gün geri giden Merkür bu yıl geri hareketlerini toprak burcu elementlerde yapıyor. Bu nedenle iletişim gezegeni Merkür’ün geri döndüğü zamanlarda özellikle parasal konularda, belirli bir projeyi hayata geçirme, somutlaştırma aşamasında, içinde tasarım, düzen, maddi kaynaklar ve yönetsel uğraşlarda bazı gecikmeler, yavaşlamalar ve planların tamamen değişmesi söz konusu olabilir. Merkür geri giderken pek çok şeyi revize edebilir, eksiklerinizi daha kolay görebilirsiniz. Genel olarak bu dönemlerde yeni anlaşmalar yapmaktan kaçınmalısınız.

Merkür yıla geri harekette başlamakta. 18 Ocak’a kadar olan dönemde ortaklıklar, anlaşmalar, başkalarından beklediğiniz şeyler istediğiniz hızda ilerlemeyebilir. 2023’te Merkür ilk defa 21 Nisan – 15 Mayıs tarihleri arasında Boğa burcunda geri gideceği için bu dönemde gelecekle ilgili proje ve isteklerinizi gözden geçirmeniz, gruplar, arkadaşlar arasındaki değişiklikler daha fazla zaman alabilir. Merkür 23 Ağustos – 15 Eylül tarihleri arasında Başak burcunda geri gideceği için, bu dönemde kafanız detaylara çok takılabilir ve eğitsel işler, ziyaret ve görüşmeler, işle ilgili detaylar daha çok uğraştırıyor olabilir. Son olarak 13 Aralık sonrasında 2 Ocak 2024’e kadar yine anlaşmalar, evlilik ya da karşılıklı konular içinde daha fazla uğraşı gündeme gelebilir.

Aylık durumlar

İyi     ***

Orta   **

Zayıf   *

YENGEÇ

Ocak

Şubat

Mart

Nisan

Mayıs

Haziran

Temmuz

Ağustos

Eylül

Ekim

Kasım

Aralık

İş/Para

*

**

**

***

***

**

*

*

*

***

***

*

Aşk

**

***

**

*

***

**

**

*

**

**

**

***

Sağlık

**

*

**

**

***

*

***

***

**

**

**

*

Eğitim

*

**

***

**

**

*

***

***

**

***

***

*

 

Yaşınıza göre yıllık temanızı keşfedin

Yıl içinde sizin için özel önem taşıyan konuları bulmak için bu yıl doğum gününüze göre hangi yaşa girdiğinize bakmalısınız. Örneğin bu yıl 27 yaşına giriyorsanız, aşağıdaki tabloda görüldüğü gibi 4 nolu temayı yaşayacaksınız demektir. Bir önceki yılda ise 3 nolu temayı yaşıyordunuz. Eğer bu yıl 44 yaşına basıyorsanız, doğum gününüzden itibaren 9 nolu temayı yaşıyorsunuz demektir. Bu durumda bir önceki yılda 8 nolu temayı yaşıyordunuz. Aşağıda yılınızla ilgili önemli temaları okuyabilirsiniz.

Yaşınız

Tema

18, 30, 42, 54, 66, 78, 90

7

19, 31, 43, 55, 67, 79, 91

8

20, 32, 44, 56, 68, 80, 92

9

21, 33, 45, 57, 69, 81, 93

10

22, 34, 46, 58, 70, 82, 94

11

23, 35, 47, 59, 71, 83, 95

12

24, 36, 48, 60, 72, 84, 96

1

25, 37, 49, 61, 73, 85, 97

2

26, 38, 50, 62, 74, 86, 98

3

27, 39, 51, 63, 75, 87, 99

4

28, 40, 52, 64, 76, 88, 100

5

29, 41, 53, 65, 77, 89, 101

6

 

 

Yıllık temalar

1

Eğer 1 nolu yılı yaşıyorsanız bu yıl kişisel alanda önemli adımlar içinde olabilirsiniz. Bu yılınızda başlangıçların önemli bir yeri olacaktır. Kendinizi daha fazla gösterebileceğiniz, hayatınızın dümeninde olduğunuz bir yıldasınız. Niyetlerinize odaklanın. Hayat planınızda değişiklikler gideceğiniz bir yıldasınız. Bu yılınızda sağlığınıza ilişkin konulara daha çok önem vermelisiniz. Belirli bir yaştakiler için bu daha önemli olabilir. Daha fazla bilgi için, yükselen burcunuzun yöneticisinin haritanızda hangi evde olduğuna bakabilirsiniz.

2

Eğer 2 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda sahip olduğunuz maddi ve manevi değerler, parasal konular, gelirler daha fazla dikkatiniz çekebilir. İş hayatında gelirlerinizi arttırma yolunda adımlar atabilirsiniz. Kişisel yeteneklerinizi daha çok seferber edebilirsiniz. Bu yılınızda harcamalar da dikkat çekebilir. Birikimlerinizi, tasarruflarınızı daha iyi kullanmaya özen göstermelisiniz. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 2. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

3

Eğer 3 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda çevrenizde hareket, iletişim ve değişiklikler daha fazla dikkat çekecektir. Bu yıl düşüncelerinizi aktarmak, anlatmak, yazmak ve tasarlamak önemli faaliyetler olabilir. Eğitim, medya, yeteneklerinizi gösterebileceğiniz konulara daha çok zaman ayırabilirsiniz. Kardeşler ve yakın çevrenizdekiler sizin için önem kazanabilir. Daha fazla yolculuk ve hareket olabilir. Zihinsel açıdan hareketli bir yılınızdasınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 3. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

4

Eğer 4 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda şahsi alanda önemli değişiklikler, bitişler ve yeni başlangıçlar gündeme gelecektir. Evinizi, ailenizi ilgilendiren konular özellikle dikkat çekebilir. Ebeveyn ile ilgili gelişmeler, içerisinde toprak ve gayrimenkulün ya da ülkenin önemli olduğu değişiklikler, evde sizi meşgul eden koşullar, yerleşime ait konular önemli sonuçlar getirecektir. Köklerle, atalarla, sizi toprağa bağlayan nedenlerle ilgili konular da gündeme gelebilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 4. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

5

Eğer 5 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda yaratıcı çalışmalar, çocuk doğumu, aşk ve keyif getiren konular dikkat çekecektir. Bu yılınızda kendinizi daha çok gösterebilir, kazançlar elde edebilirsiniz. Hayat daha eğlenceli de olabilir, ödüller gündeme gelebilir. Aynı zamanda aşk hayatınız da vurgulanabilir. Hayatın eğlenceli yönlerine açıksınız. Çocuk sahibi olmak gibi bir konu gündemde ise iyice öne çıkabilir. İçerisinde risk olan ve masraf çıkaran olaylar da dikkat çekebilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 5. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

6

Eğer 6 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda sizi uğraştıran konular ve  çabalar dikkat çekebilir. İş değişiklikleri, işle ilgili problem, iş ortamındaki gelişmeler ve atmosfer daha uğraştırıcı, yıpratıcı da olabilir. Bu yılınızda hizmet ve çıraklık etmek vurgusu var. Kimi zaman sağlık ve hastalıklar da dikkat çekebilir, bu kimi zaman başkalarının problemleri de olabilir. Bu yılınızda enerjinizi doğru şekilde kullanmaya odaklanacaksınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 6. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

7

Eğer 7 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda evlilik, ilişkiler ve başkalarına dayalı konular daha fazla dikkat çekebilir. Bu yılınızda tek başına hareket etmeyecek ve ilişkilerinizde bir denge kurmaya çalışacaksınız. Kimi zaman karşıtlıklar, düşmanlıklar da gündeme gelebilir. Evlilik ya da boşanma ile ilgili bir karar söz konusu olabilir. Davalara ilişkin koşullar dikkat çekebilir. Bu yıl bedeninize gelebilecek darbelere, kazalara ve risklere karşı daha uyanık olmalısınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 7. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

8

Eğer 8 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınız dönüşüm ve değişim yılı olacaktır. Belirli korkular ve engeller gündeme gelebilir. Mücadelenizle pek çok şeyi geride bırakabileceksiniz. Bu yılınızda psikolojik bir değişim içinde olabilirsiniz. Çevrenizde ölüm ve yeniden doğum, kriz temaları dikkat çekebilir. Aynı zamanda finansal işler, borçlar, vergiler, yatırım ve mirasın da önemli olabileceği, başkaları ile paylaşımlı maddi kararlar, değişiklikler gündeme gelebilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 8. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

9

Eğer 9 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda ufuklarınızı geliştirmek adına çok şey yapabilir ve yeni bir öğrenme sürecine girebilirsiniz. Daha geniş düşünebilir, yabancılarla karşılaşabilir, yolculuklar yapabilirsiniz. Eğitimde, akademik alanda, medya ve yayıncılık konularında hareketli bir yıl olabilir. Yeni insanlar, yabancılar ve size danışmanlık verecek kişilerle karşılaşabilirsiniz. Fikir ve inançlarınızı daha fazla yayma ve paylaşma imkanı bulabilirsiniz. İnançlar alanında olaylara daha geniş bakmalı, aşırı yargılayıcı ve fanatik olmamalısınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 9. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

10

Eğer 10 nolu yılı yaşıyorsanız, bu her açıdan önemli ve dikkat çekici bir yıl içinde olduğunuzu gösterir. Statünüz, medeni durumunuz ve sorumluluklarınız açısından önemli değişiklikler deneyimleyebilirsiniz. Bu yıl dikkat çekmek, herkesin gözü önünde olmak mümkün olabilir. Bu olumlu ya da olumsuz bir şekilde haritanızın durumuna göre olacaktır. Bu yıl bir terfi, görev ve sorumluluk değişikliği, evliliği ilgilendiren gelişmeler size çok şey getirebilir. Oldukça meşgul bir yılınızdasınız. Kariyeriniz ile ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 10. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

11

Eğer 11 nolu yılı yaşıyorsanız, bu daha olumlu, niyetlerinize ulaşabildiğiniz, hayata daha dengeli şekilde yaklaştığınız bir yıl olacaktır. Bu yılınızda arkadaşlarınız, gruplar, sosyal konular özellikle dikkat çekici olabilir. Gruplar içinde daha aktif olabilir ve ümitlerinizi yenileyebilirsiniz. Olumlu düşünceler ve işten kazançlar söz konusu. Çocuklarla ilgili konular da gündemde olabilir. Umutlarınız yönünde destekleyici bir yıldasınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 11. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

12

Eğer 12 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda ruhsal açıdan çok şey öğrenebilirsiniz. Bu tecrübeler size daha fazla kabullenme getirecektir. Bu yıl pek kolay olmayabilir ama sonunda kendiniz ile ilgili pek çok şey öğrenebilirsiniz. Kimi zaman bu yılınızda sizi izole eden şanssızlıklar, kayıplar gündeme gelebilir. Kendi içinize daha çok dönerek bir hazırlık yaşayabilirsiniz. Sabırlı göstermeyi öğreniyorsunuz. Egonuz test altında. Haritanızın durumuna göre, gizli düşmanlıklar, belalar, hesapta olmayan olaylar dahi yaşanabilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 12. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin. Tablolar ortalama değerlerdir.

 

22 Haziran – 2 Temmuz

3 Temmuz – 12 Temmuz

13 Temmuz – 22 Temmuz

00:00

Koç

Koç

Boğa

00:30

Koç

Boğa

Boğa

01:00

Boğa

Boğa

İkizler

01:30

Boğa

İkizler

İkizler

02:00

İkizler

İkizler

İkizler

02:30

İkizler

İkizler

İkizler

03:00

İkizler

İkizler

Yengeç

03:30

İkizler

Yengeç

Yengeç

04:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

04:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

05:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

05:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

06:00

Yengeç

Aslan

Aslan

06:30

Aslan

Aslan

Aslan

07:00

Aslan

Aslan

Aslan

07:30

Aslan

Aslan

Aslan

08:00

Aslan

Aslan

Başak

08:30

Aslan

Başak

Başak

09:00

Başak

Başak

Başak

09:30

Başak

Başak

Başak

10:00

Başak

Başak

Başak

10:30

Başak

Başak

Başak

11:00

Başak

Başak

Terazi

11:30

Başak

Terazi

Terazi

12:00

Terazi

Terazi

Terazi

12:30

Terazi

Terazi

Terazi

13:00

Terazi

Terazi

Terazi

13:30

Terazi

Terazi

Akrep

14:00

Terazi

Akrep

Akrep

14:30

Akrep

Akrep

Akrep

15:00

Akrep

Akrep

Akrep

15:30

Akrep

Akrep

Akrep

16:00

Akrep

Akrep

Akrep

16:30

Akrep

Akrep

Yay

17:00

Akrep

Yay

Yay

17:30

Yay

Yay

Yay

18:00

Yay

Yay

Yay

18:30

Yay

Yay

Yay

19:00

Yay

Yay

Oğlak

19:30

Yay

Oğlak

Oğlak

20:00

Oğlak

Oğlak

Oğlak

20:30

Oğlak

Oğlak

Oğlak

21:00

Oğlak

Oğlak

Saka

21:30

Oğlak

Saka

Saka

22:00

Saka

Saka

Balık

22:30

Saka

Balık

Balık

23:00

Balık

Balık

Koç

23:30

Balık

Koç

Koç

 

 

Yükselen Burç Hesaplama

Doğum anımızda ufukta yükselmekte olan burç, diğer adıyla yükselen burç bizim ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle ilişkimizi şekillendirir.

Burç Uyumu

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl? Kendi burcunuzla onunkini karşılaştırın.