Akrep Burcu

Su + Sabit (24 Ekim – 22 Kasım)

ÖNEMLİ NOT: Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

İşte ilerleme, aşkta ciddiyet

2023’e genel bakış

2023 yavaş hareket eden gezegenlerin burç değiştirdiği bir yıl olarak burcunuzla ilgili pek çok temel konuda farklı bir süreci başlatacak. Bu yıl aşkta ve ilişkilerde yeni imkanlar ve sizi beraberliklerinizde destekleyen fırsatlar sunuyor. Özellikle yılın ikinci yarısında bu koşulları daha belirgin şekilde görmeye başlayacaksınız.

Büyüme ve gelişme gezegeni Jüpiter yılın ilk yarısında, 16 Mayıs’a kadar iş ve çalışma ortamınıza büyük bir hareketlilik getirmekte. Ancak bu çabalarınızın sonucunu ancak 16 Mayıs sonrasında görmeye başlayabilirsiniz. Jüpiter bu transitinde çok fazla iş, emek, çaba ve uğraş getirmekte ve size çok şey öğretmekte. Bu belki maddi açıdan çok kazandırıcı olmasa da, yabancılar, uzaklarla ilgili gelişmeler de iş hayatında sizi daha fazla meşgul edebilir. Bunu bir hazırlık dönemi olarak da görebilirsiniz. Nitekim 16 Mayıs’tan itibaren bir yıllığına kalmak üzere Boğa burcuna ilerleyecek olan Jüpiter, yılın ikinci yarısında çok daha belirgin şekilde sizi destekleyecek. Yılın ikinci yarısında ilişkileriniz, evlilik ve ortaklıkların getireceği şansları doğru şekilde kullanmaya başlamalısınız. Bu transit kariyer alanına da ilerleme ve daha fazla tanınma getirebilir. Yeni ya da yabancı kişilerle ortaklıklar, işbirliği veya doğru tavsiyeler sayesinde sosyal ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz. Bu transit size gerek aşk hayatınız, gerekse parasal konularda daha olumlu sonuçlar getirebilir.

Diğer yandan sorumlulukların ve karmanın yöneticisi olarak Satürn bu yıl 7 Mart’tan itibaren Balık burcuna ilerliyor olacak ve bu transitten de yapıcı sonuçlar elde edebilirsiniz. Ancak eğer 15-22 Kasım doğumlu iseniz, 7 Mart’a kadar olan dönemde bazı yükler, baskılar ve kısıtlamalar söz konusu. Satürn’ün burcun son günlerinde doğanlara yaptığı test edici açı yüzünden bu günlerde doğanlar kaynaklarını daha iyi kullanmak için çaba sarfetmeli ve uzun vadeli düşünmeliler. Belirli bir çaba gerektiren bir süreçten geçmekteler.

7 Mart sonrasında Satürn yaratıcılık alanınıza ilerleyerek size daha fazla istikrar, rahatlama ve yeteneklerinizden, şimdiye kadar gösterdiğiniz çabalardan yararlanma, olumlu ve yapıcı sonuçlar çıkarma olanağı sunacak. Bu dönemde kariyerinizdeki sorumlulukları daha dengeli ve rahat biçimde, sanki otomatik pilotta gibi yönetebilirsiniz. Aşk ve çocuklarla ilgili konular ise biraz yeknesak ya da sıkıcı hale gelebilir. Dolayısı ile monotonlaşmamaya bakmalı, yaratıcılığınızın kaynaklarını yenilemeye bakmalısınız. Kısaca bu transit iş hayatında size yeni bir denge getirirken, özel hayatınızı daha sıkıcı hale getirebilir. Satürn 2,5 yıl boyunca size bu yönde tecrübeler kazandırmaya geliyor.

Uranüs ise 2018’den bu yana evlilik ve ortaklıklar evinizde ilerlediği için, son yıllarda ilişkilerinizde sürprizler ve olaylara bakış açınızı daha tepkisel hatta sabırsız kılan bazı durumlar getirmeye başladı. Eğer 7—16 Kasım doğumlu bir Akrep ise bu yıl özellikle Uranüs’ün karşıt açısı altında ilişkilerinizde bazı gerginlikler hissedebilirsiniz. Bu transit alışılmış kalıplardan çıkmak ihtiyacını simgelediği için sizi ilişkilerde daha ani ve gergin kılabilir. Kimi zaman yeni bir ilişki önünüze çok farklı bir yol çizerek sizi şaşırtabilir ve böylece kendinizi alışılmış kalıplardan çıkarak, özgürleşmek isteyebilirsiniz. Kimi zaman da uzun ilişkiler aniden kopabilir ve kimi zaman da bu tepki sizden değil, eşinizden ya da partnerinizden, hatta çok yakın arkadaşlarınızdan da gelebilir. Uranüs transiti altında erkek figürler, babanız ya da otorite sahibi kişilerle ilişkilerinizi de aniden değiştirebilirsiniz.

Neptün burcunuzla uyumlu açıda kalmaya devam ediyor. Bu gezegen daha fazla ilham, sezgiler ve yaratıcılık sunmakta. Bu süreçte aşkta, yaratıcı olduğunuz konularda daha idealist hatta fazlası ile fedakar ya da verici olabilirsiniz. Bu transit çok fazla hissedilmeden de geçiyor olabilir ancak 15-20 Kasım doğumlu Akrep’ler Neptün’ün getirdiği romantizm, insancıl itilimler ve hassasiyetlerden daha çok yararlanabilirler. Yine de belirli durumlarda Neptün kendinizi fazla kaptırma ve körleşme, rahatlık alanında kalma isteğine işaret ediyor olabilir.

2023’te Pluton uzun yıllardan sonra Saka burcuna geçiyor. Bu geçiş süreci 2023-2024 yıllarında sürecek. Akrep burcunun son günlerinde, 19-22 Kasım tarihlerinde doğan Akrep’ler açısından bu transit kendi iç gücünüzü, kararlılığınızı kullanma ve dayanıklılık göstermek açısından oldukça yenileyici olacak. Pluton transiti altında başkalarından da destek bulabilir ve kişiliğinizi daha derin ve etkileyici şekilde kullanabilir, belirli bir karizma ve inandırıcılık gösterebilirsiniz. Ancak Akrep burcunun 23-24 Ekim tarihlerinde doğanlar 23 Mart- 11 Haziran arasında özellikle dikkatli olmalılar. Bu dönemde daha fazla mücadele, zorunlu değişimler ve sizi kişisel alanda daha hırslı ya da manipülasyon altında tutan durumlar gündeme gelebilir. Pluton transiti kimliğinizi ortaya koyarken, varolan koşulları yenilemenizi, adeta bir ölüm ve yeniden doğum sürecinden geçebileceğinizi göstermekte. Bu güçlü ve dönüştürücü transitin etkisi 2024 yılında daha belirgin olacak. Erkek figürler, baba ya da eşiniz ile olan ilişkiler de bu süreçte güçlü bir dönüşüm ve yenilenme içinden geçecektir.

Bu yıl tutulmalar neler getiriyor ?

Bu yıl Ay düğümleri 17 Temmuz’a kadar Boğa-Akrep ekseninde kalırken, bu tarihten sonra Koç-Terazi eksenine geçecek. Bu nedenle yılın ilk yarısında ilişkilerinizi geliştirmek, evlilik ve ortaklıklardan fayda görmek konusunda ilginç destekler bulabilirsiniz. Yılın ikinci yarısında ise kimi zaman kabullenme içeren konular, hizmet, sağlık ve iş konularında daha fazla çaba gösterebileceğinizi söyleyebiliriz.

2023’ün ilk güneş tutulması 20 Nisan’da Koç burcunun son derecesinde gerçekleşecek. Genel olarak bu tutulmanın etkileri Ekim ayına sürecek. Bu dönemde iş ortamındaki değişiklikler, sağlık ve hizmet konularında daha fazla çaba dikkat çekmekte. Özellikle 14 Ekim’de Terazi burcundaki Güneş tutulması yılın son aylarında ilişkilere, özel hayatınıza hassasiyetler getirebilir.

2023’te Ay tutulmaları Akrep ve Boğa burçlarında gerçekleşecek. Ay tutulmaları değişikliklere gitmek, duygusal açıdan muhasebe yapmak ve belirli gelişmelerin sonuçlarını gördüğümüz  zamanlardır. Böyle zamanlarda uyanış ve farkındalık artar. Ancak duygusal açıdan daha yorucu da olabilir. 5 Mayıs’ta Akrep burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması şahsi bir konuda, niyetlerinizde, olaylara bakış açınızda ya da sağlığınız ile ilgili bir karar anlamına gelebilir. 28 Kasım’da Boğa burcunda gerçekleşecek olan tam Ay tutulması evlilik, karşılıklı konular, ilişkiler açısından önemli bir muhasebeye işaret etmekte.

İş, para ve kariyer olanakları

2023 iş hayatınız açısından hem çok hareketli, hem de verimli sonuçlar getirebilir. 16 Mayıs’a kadar olan dönemi daha çok çalışarak ve hazırlanarak geçirebilirsiniz. Jüpiter bu dönemde gereğinden fazla meşguliyet ve çaba getirmekte. 16 Mayıs sonrasında ise işte ilerleme fırsatları çok daha belirgin olacaktır. İlişkiler, ortaklıklar, başkalarından gelebilecek teklifler, yabancılarla işbirliği açısından önemli fırsatlar elde edebilirsiniz.

Diğer yandan Satürn de 7 Mart’tan sonra burcunuzla uyumlu hale gelerek önceki çabalarınızın karşılığını görmeye başlayacağınızı göstermekte. Böylece uzun bir süredir aradığınız dengeyi ve iç uyumu daha rahat bulabileceksiniz. Sorumluluklar rahatsız etmeyecek ve daha kolay bir ilerleme, kimi zaman ödüllendirilme imkanına sahip olabileceksiniz. Eğer 23-24 Ekim doğumlu bir Akrep iseniz, bu dönemde, 2023-204 geçişinde iş hayatında kendinizi gerçekleştirme yönünde kıyasıya bir mücadeleye girişebilirsiniz.

Bu yıl,

25 Mart’a kadar olan dönemde iş hayatında, özellikle finansal alanda ve bazı kriz çıkaran, zihnen sizi endişeli kılan konularda çok zaman sarfediyor olabilirsiniz.  12 Ocak’tan itibaren bu konularda belirli çözümler ve değişiklikler daha kolay halledilmeye başlayabilir.

25 Mart’tan 20 Mayıs’a kadar olan dönemde yeni çevreler, yolculuklar ve yabancılar, uluslararası konular dikkat çekebilir. Bu dönemde eğitim, medya ve kendi inanç ve görüşlerinizi yayma, tanıtma yönünde daha fazla mücadele var.

20 Mayıs – 10 Temmuz arasında iş hayatınızda ve hedefleriniz yönünde güçlü bir mücadele içinde olabilirsiniz. Bu dönemde iş hayatında başarı mümkün ancak daha sakin ve soğukkanlı olmaya bakmalı, kavgalardan uzak durmaya bakmalısınız.

10 Temmuz – 27 Ağustos arasında iş hayatında gruplar ve etkin, organize şekilde çalışabileceğiniz motivasyonlar bulabilirsiniz. Bu dönemde takım çalışmaları dikkat çekebilir, pek çok hedefi revize edebilirsiniz.

27 Ağustos – 12 Ekim arasında bazı belirsizlikler ya da risk oluşturabilecek koşullar var. Bu dönemde ortaklı işlerde daha dikkatli olmalısınız. Kimi zaman gizli düşmanlıklar ya da kendinizi kısıtlanmış hissettiğiniz koşullar içinde bulabilirsiniz.

12 Ekim – 24 Kasım tarihleri arasında Mars burcunuzda ilerlerken sizi daha kararlı, başarılı ve odaklı kılmakta. Bu dönemde önemli girişimler ve ilerlemeler içinde olabilirsiniz. Şahsi alanda hedeflerinize daha kolay erişebilirsiniz. Bu dönemi daha iyi değerlendirmeye bakmalısınız.

24 Kasım – 4 Ocak arasında iş hayatında destek ve kaynak arayışları artıyor. Bu dönemde harcamalarınızı daha iyi yönetmelisiniz. Fazladan masraflar gündeme gelebilir. Bütçenizi gözden geçirmeniz ve enerjinizi para kazandıracak konulara odaklamaya çalışmalı, birikimlerinizi daha iyi yönetmelisiniz.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

2023’ten başlayarak aşk hayatınıza daha ciddi gözlerle bakabileceğiniz bir dönem başlamakta. Bu 2,5 yıllık süreçte bir beraberlik sizi ciddi şekilde meşgul ederken, varolan bir beraberliğinizde ise bazı sorumluluklar ya da kimi zaman kısıtlamalar yaşayabilirsiniz. Aşkta problem olmamakla birlikte, bu durum kimi zaman monotonlaşmaya işaret ediyor olabilir. 7 Mart sonrasında bu konulara daha fazla rastlayabilirsiniz. Duygusal alanda 25 Mart – 20 Mayıs, 12 Ekim – 24 Kasım tarihleri arasında daha dinamik, canlı ve sizi harekete geçiren fırsatlar var. Ancak 27 Ağustos – 12 Ekim arasında gizli kalan durumlar ya da endişeler duygusal hayatınızı daha zor bir hale getirebilir.

Eğer 15-20 Kasım doğumlu bir Akrep iseniz bu yıl aşkta ve yaratıcı alanda esinlere, idealizme ve hayallere çok daha eğilim gösterebilirsiniz.

Venüs burcunuzla uyum içinde olduğu 27 Ocak – 20 Şubat, 7 Mayıs – 5 Haziran, 4-29 Aralık dönemlerinde arkadaşlıklar, mutluluk getiren tecrübeler ve aşk hayatınızı daha olumlu hale getiren deneyimler yaşayabilirsiniz.

Ancak Venüs bu yıl 23 Temmuz – 4 Eylül tarihleri arasında Aslan burcunda geri harekette olacak. Bu transit aşk hayatınızı doğrudan etkileyebilir. Venüs geri hareket ettiğinde, ilişkilerimizde, aşk hayatında ya da değer verdiğimiz ve bizi mutlu eden konularda problemler, kararsızlıklar, gecikmeler ve hoşnutsuzluklar gündeme gelebilir. Genellikle bu dönemde evlilik, nişan, kutlama ve estetikle, kadınlarla ilgili işler ya da evde dekorasyon, tasarım gibi işler için pek kolay bir dönem olmayabilir. Özellikle evlilik gibi önemli kararlar başka tarihlere alınması daha uygun olabilir.

Sağlık

Yılın ilk yarısında sağlığınızı ilgilendiren durumlar daha fazla meşgul edebilir. Özellikle 15-22 Kasım doğumlu olan Akrep’ler 7 Mart’a kadar olan sürede üstlerinde daha fazla yük ve sorumluluk hissedebilecekleri için bedenlerine de daha fazla dikkat etmek durumunda olabilirler. Bu arada 23-24 Ekim doğumlu Akrepler de bu süreçte moral açısından daha fazla desteğe ihtiyaç duyabilirler. Yükselen Akrep’ler 16 Mayıs’a kadar olan dönemde daha fazla hizmet, düzen ve sağlık temaları içinde olabilirler.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte ?

Her yıl 3 kez, ortalama 22 gün geri giden Merkür bu yıl geri hareketlerini toprak burcu elementlerde yapıyor. Bu nedenle iletişim gezegeni Merkür’ün geri döndüğü zamanlarda özellikle parasal konularda, belirli bir projeyi hayata geçirme, somutlaştırma aşamasında, içinde tasarım, düzen, maddi kaynaklar ve yönetsel uğraşlarda bazı gecikmeler, yavaşlamalar ve planların tamamen değişmesi söz konusu olabilir. Merkür geri giderken pek çok şeyi revize edebilir, eksiklerinizi daha kolay görebilirsiniz. Genel olarak bu dönemlerde yeni anlaşmalar yapmaktan kaçınmalısınız.

Merkür yıla geri harekette başlamakta. 18 Ocak’a kadar olan dönemde yaratıcı bir konu, bir proje üzerinde daha fazla zaman harcayabilirsiniz. Çocuklarla ilgili konular meşgul edici olabilir. 2023’te Merkür ilk defa 21 Nisan – 15 Mayıs tarihleri arasında Boğa burcunda geri gideceği için bu dönemde uzaklarla ilgili işler, yolculuklar, eğitim ya da yabancılarla ilgili işler konusunda daha dikkatli olmalısınız. Merkür 23 Ağustos – 15 Eylül tarihleri arasında Başak burcunda geri gideceği için, bu dönemde gruplar, arkadaşlıklar içinde sizi ilgilendiren konular olabilir. Gelecek beklentilerinizi yeniden gözden geçirebilirsiniz. Son olarak 13 Aralık sonrasında 2 Ocak 2024’e kadar sevdiklerinizle ilgili konular, spekülatif yatırımlar ve harcamalar açısından daha dikkatli olmalısınız.

Aylık durumlar

İyi     ***

Orta   **

Zayıf   *

AKREP

Ocak

Şubat

Mart

Nisan

Mayıs

Haziran

Temmuz

Ağustos

Eylül

Ekim

Kasım

Aralık

İş/Para

**

***

**

**

***

***

**

**

*

***

***

**

Aşk

**

***

**

*

***

**

**

*

**

***

**

***

Sağlık

*

**

**

**

**

**

***

**

*

***

***

**

Eğitim

**

**

***

**

*

**

***

**

**

***

***

**

 

Yaşınıza göre yıllık temanızı keşfedin

Yıl içinde sizin için özel önem taşıyan konuları bulmak için bu yıl doğum gününüze göre hangi yaşa girdiğinize bakmalısınız. Örneğin bu yıl 27 yaşına giriyorsanız, aşağıdaki tabloda görüldüğü gibi 4 nolu temayı yaşayacaksınız demektir. Bir önceki yılda ise 3 nolu temayı yaşıyordunuz. Eğer bu yıl 44 yaşına basıyorsanız, doğum gününüzden itibaren 9 nolu temayı yaşıyorsunuz demektir. Bu durumda bir önceki yılda 8 nolu temayı yaşıyordunuz. Aşağıda yılınızla ilgili önemli temaları okuyabilirsiniz.

Yaşınız

Tema

18, 30, 42, 54, 66, 78, 90

7

19, 31, 43, 55, 67, 79, 91

8

20, 32, 44, 56, 68, 80, 92

9

21, 33, 45, 57, 69, 81, 93

10

22, 34, 46, 58, 70, 82, 94

11

23, 35, 47, 59, 71, 83, 95

12

24, 36, 48, 60, 72, 84, 96

1

25, 37, 49, 61, 73, 85, 97

2

26, 38, 50, 62, 74, 86, 98

3

27, 39, 51, 63, 75, 87, 99

4

28, 40, 52, 64, 76, 88, 100

5

29, 41, 53, 65, 77, 89, 101

6

 

 

Yıllık temalar

1

Eğer 1 nolu yılı yaşıyorsanız bu yıl kişisel alanda önemli adımlar içinde olabilirsiniz. Bu yılınızda başlangıçların önemli bir yeri olacaktır. Kendinizi daha fazla gösterebileceğiniz, hayatınızın dümeninde olduğunuz bir yıldasınız. Niyetlerinize odaklanın. Hayat planınızda değişiklikler gideceğiniz bir yıldasınız. Bu yılınızda sağlığınıza ilişkin konulara daha çok önem vermelisiniz. Belirli bir yaştakiler için bu daha önemli olabilir. Daha fazla bilgi için, yükselen burcunuzun yöneticisinin haritanızda hangi evde olduğuna bakabilirsiniz.

2

Eğer 2 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda sahip olduğunuz maddi ve manevi değerler, parasal konular, gelirler daha fazla dikkatiniz çekebilir. İş hayatında gelirlerinizi arttırma yolunda adımlar atabilirsiniz. Kişisel yeteneklerinizi daha çok seferber edebilirsiniz. Bu yılınızda harcamalar da dikkat çekebilir. Birikimlerinizi, tasarruflarınızı daha iyi kullanmaya özen göstermelisiniz. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 2. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

3

Eğer 3 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda çevrenizde hareket, iletişim ve değişiklikler daha fazla dikkat çekecektir. Bu yıl düşüncelerinizi aktarmak, anlatmak, yazmak ve tasarlamak önemli faaliyetler olabilir. Eğitim, medya, yeteneklerinizi gösterebileceğiniz konulara daha çok zaman ayırabilirsiniz. Kardeşler ve yakın çevrenizdekiler sizin için önem kazanabilir. Daha fazla yolculuk ve hareket olabilir. Zihinsel açıdan hareketli bir yılınızdasınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 3. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

4

Eğer 4 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda şahsi alanda önemli değişiklikler, bitişler ve yeni başlangıçlar gündeme gelecektir. Evinizi, ailenizi ilgilendiren konular özellikle dikkat çekebilir. Ebeveyn ile ilgili gelişmeler, içerisinde toprak ve gayrimenkulün ya da ülkenin önemli olduğu değişiklikler, evde sizi meşgul eden koşullar, yerleşime ait konular önemli sonuçlar getirecektir. Köklerle, atalarla, sizi toprağa bağlayan nedenlerle ilgili konular da gündeme gelebilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 4. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

5

Eğer 5 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda yaratıcı çalışmalar, çocuk doğumu, aşk ve keyif getiren konular dikkat çekecektir. Bu yılınızda kendinizi daha çok gösterebilir, kazançlar elde edebilirsiniz. Hayat daha eğlenceli de olabilir, ödüller gündeme gelebilir. Aynı zamanda aşk hayatınız da vurgulanabilir. Hayatın eğlenceli yönlerine açıksınız. Çocuk sahibi olmak gibi bir konu gündemde ise iyice öne çıkabilir. İçerisinde risk olan ve masraf çıkaran olaylar da dikkat çekebilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 5. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

6

Eğer 6 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda sizi uğraştıran konular ve  çabalar dikkat çekebilir. İş değişiklikleri, işle ilgili problem, iş ortamındaki gelişmeler ve atmosfer daha uğraştırıcı, yıpratıcı da olabilir. Bu yılınızda hizmet ve çıraklık etmek vurgusu var. Kimi zaman sağlık ve hastalıklar da dikkat çekebilir, bu kimi zaman başkalarının problemleri de olabilir. Bu yılınızda enerjinizi doğru şekilde kullanmaya odaklanacaksınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 6. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

7

Eğer 7 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda evlilik, ilişkiler ve başkalarına dayalı konular daha fazla dikkat çekebilir. Bu yılınızda tek başına hareket etmeyecek ve ilişkilerinizde bir denge kurmaya çalışacaksınız. Kimi zaman karşıtlıklar, düşmanlıklar da gündeme gelebilir. Evlilik ya da boşanma ile ilgili bir karar söz konusu olabilir. Davalara ilişkin koşullar dikkat çekebilir. Bu yıl bedeninize gelebilecek darbelere, kazalara ve risklere karşı daha uyanık olmalısınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 7. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

8

Eğer 8 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınız dönüşüm ve değişim yılı olacaktır. Belirli korkular ve engeller gündeme gelebilir. Mücadelenizle pek çok şeyi geride bırakabileceksiniz. Bu yılınızda psikolojik bir değişim içinde olabilirsiniz. Çevrenizde ölüm ve yeniden doğum, kriz temaları dikkat çekebilir. Aynı zamanda finansal işler, borçlar, vergiler, yatırım ve mirasın da önemli olabileceği, başkaları ile paylaşımlı maddi kararlar, değişiklikler gündeme gelebilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 8. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

9

Eğer 9 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda ufuklarınızı geliştirmek adına çok şey yapabilir ve yeni bir öğrenme sürecine girebilirsiniz. Daha geniş düşünebilir, yabancılarla karşılaşabilir, yolculuklar yapabilirsiniz. Eğitimde, akademik alanda, medya ve yayıncılık konularında hareketli bir yıl olabilir. Yeni insanlar, yabancılar ve size danışmanlık verecek kişilerle karşılaşabilirsiniz. Fikir ve inançlarınızı daha fazla yayma ve paylaşma imkanı bulabilirsiniz. İnançlar alanında olaylara daha geniş bakmalı, aşırı yargılayıcı ve fanatik olmamalısınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 9. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

10

Eğer 10 nolu yılı yaşıyorsanız, bu her açıdan önemli ve dikkat çekici bir yıl içinde olduğunuzu gösterir. Statünüz, medeni durumunuz ve sorumluluklarınız açısından önemli değişiklikler deneyimleyebilirsiniz. Bu yıl dikkat çekmek, herkesin gözü önünde olmak mümkün olabilir. Bu olumlu ya da olumsuz bir şekilde haritanızın durumuna göre olacaktır. Bu yıl bir terfi, görev ve sorumluluk değişikliği, evliliği ilgilendiren gelişmeler size çok şey getirebilir. Oldukça meşgul bir yılınızdasınız. Kariyeriniz ile ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 10. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

11

Eğer 11 nolu yılı yaşıyorsanız, bu daha olumlu, niyetlerinize ulaşabildiğiniz, hayata daha dengeli şekilde yaklaştığınız bir yıl olacaktır. Bu yılınızda arkadaşlarınız, gruplar, sosyal konular özellikle dikkat çekici olabilir. Gruplar içinde daha aktif olabilir ve ümitlerinizi yenileyebilirsiniz. Olumlu düşünceler ve işten kazançlar söz konusu. Çocuklarla ilgili konular da gündemde olabilir. Umutlarınız yönünde destekleyici bir yıldasınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 11. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

12

Eğer 12 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda ruhsal açıdan çok şey öğrenebilirsiniz. Bu tecrübeler size daha fazla kabullenme getirecektir. Bu yıl pek kolay olmayabilir ama sonunda kendiniz ile ilgili pek çok şey öğrenebilirsiniz. Kimi zaman bu yılınızda sizi izole eden şanssızlıklar, kayıplar gündeme gelebilir. Kendi içinize daha çok dönerek bir hazırlık yaşayabilirsiniz. Sabırlı göstermeyi öğreniyorsunuz. Egonuz test altında. Haritanızın durumuna göre, gizli düşmanlıklar, belalar, hesapta olmayan olaylar dahi yaşanabilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 12. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

 
Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin. Tablolar ortalama değerlerdir.

 

24 Ekim – 2 Kasım

3 Kasım – 12 Kasım

13 Kasım- 22 Kasım

00:00

Aslan

Aslan

Başak

00:30

Aslan

Başak

Başak

01:00

Aslan

Başak

Başak

01:30

Başak

Başak

Başak

02:00

Başak

Başak

Başak

02:30

Başak

Başak

Başak

03:00

Başak

Başak

Terazi

03:30

Başak

Terazi

Terazi

04:00

Başak

Terazi

Terazi

04:30

Terazi

Terazi

Terazi

05:00

Terazi

Terazi

Terazi

05:30

Terazi

Terazi

Akrep

06:00

Terazi

Akrep

Akrep

06:30

Terazi

Akrep

Akrep

07:00

Akrep

Akrep

Akrep

07:30

Akrep

Akrep

Akrep

08:00

Akrep

Akrep

Akrep

08:30

Akrep

Akrep

Yay

09:00

Akrep

Yay

Yay

09:30

Akrep

Yay

Yay

10:00

Yay

Yay

Yay

10:30

Yay

Yay

Yay

11:00

Yay

Yay

Oğlak

11:30

Yay

Oğlak

Oğlak

12:00

Yay

Oğlak

Oğlak

12:30

Oğlak

Oğlak

Oğlak

13:00

Oğlak

Oğlak

Saka

13:30

Oğlak

Saka

Saka

14:00

Oğlak

Saka

Balık

14:30

Saka

Balık

Balık

15:00

Saka

Balık

Koç

15:30

Balık

Koç

Koç

16:00

Balık

Koç

Boğa

16:30

Koç

Boğa

Boğa

17:00

Koç

Boğa

İkizler

17:30

Boğa

İkizler

İkizler

18:00

Boğa

İkizler

İkizler

18:30

İkizler

İkizler

İkizler

19:00

İkizler

İkizler

Yengeç

19:30

İkizler

Yengeç

Yengeç

20:00

İkizler

Yengeç

Yengeç

20:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

21:00

Yengeç

Yengeç

Aslan

21:30

Yengeç

Aslan

Aslan

22:00

Yengeç

Aslan

Aslan

22:30

Aslan

Aslan

Aslan

23:00

Aslan

Aslan

Aslan

23:30

Aslan

Aslan

Aslan

 

 

Yükselen Burç Hesaplama

Doğum anımızda ufukta yükselmekte olan burç, diğer adıyla yükselen burç bizim ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle ilişkimizi şekillendirir.

Burç Uyumu

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl? Kendi burcunuzla onunkini karşılaştırın.