Yay Burcu

Ateş + Değişken (23 Kasım – 21 Aralık)

ÖNEMLİ NOT: Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

Ailede şanslı değişiklikler

2022’ye genel bakış

Bu yılınızda evde ve ailede oldukça hızlı ve sizi harekete geçiren yeniliklerin gündeme gelmeye başlayacağını söyleyebiliriz. Özellikle yükselen burcu Yay olanlar açısından yakın çevrede, eve ve toprağa yönelik konularda gelişme ve büyüme teması vurgulanmakta. Yılın ikinci yarısında hayatınıza heyecan ve dinamizm getiren koşullar da dikkat çekiyor. Pek çok Yay açısından 20 Ağustos sonrası ilişkiler, aşk ve evlilik açısından da daha hararetli bir görünüm sergilemekte.

Bu yıl Jüpiter 11 Mayıs’a kadar Balık burcunda ilerliyor olacak. Bu süre içinde ailede genişleme ve evden, aileden gelebilecek destek ve şansların artacağını söyleyebiliriz. Bir çocuğun dünya gelmesi ya da gayrimenkullerle ilgili fırsatlar, babanızdan ya da atalardan, hatta geçmişten gelen imkanların da öne çıkacağını söyleyebiliriz. Bu süreçte bir yuva kurmak, yeni bir yere taşınmak, uzaklar ve seyahatler size daha olumlu bir psikoloji getirmekte. Tüm bunların yanında kendi iç dünyanıza yönelebileceğiniz, kendi özelinizde daha yaratıcı ve verimli olabileceğiniz fırsatlar da bulabilirsiniz. Bu temalar ayrıca yıl sonunda 28 Ekim – 20 Aralık arasında yeniden, bir kez daha iyice tamamlanmak üzere tekrar edebilir. 11 Mayıs’tan 28 Ekim’e kadar olan dönemde ise Jüpiter bu kez aşk hayatınızı ve keyif veren yaratıcı çalışmaları aydınlatıyor olacak. Benzer şekilde bu dönemde de bir çocuğun doğumu, size özel hayatınızda mutluluk getiren deneyimler var. Kendinize güveninizin artacağını, her zamankinden daha dışa dönük olabileceğinizi söyleyebiliriz. Bu dönemde spekülatif yatırımlar, emlaktan gelen kazançlar ve genel olarak kendinizi şanslı hissedebileceğiniz, hatta kimi zaman ödüller alabileceğiniz fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Özellikle 29 Mayıs civarında aşkta ve heyecan veren konularda, hatta riskli işlerde büyük bir cesaret gösterebilirsiniz.

Kariyer ve sorumluluklar gezegeni Satürn de bu yıl burcunuzla uyumlu kalmaya devam ediyor. Bu nedenle, geçtiğimiz yıldan devam edecek şekilde, mesleki konularda istikrarlı bir ilerleme ve öğrenme süreci içindesiniz. Yükselen burcu Yay olanlar ise özellikle eğitim, iletişim, zihinsel alanda daha sorumlu ve gerçekçi bir tutum içinde kendilerini ifade edebilir. Bu gösterge akademik alanlarda çalışanlar açısından olumlu bir ilerleme duygusu getirmekte. Eğer Yay burcunun ikinci ve üçüncü on gününde doğmuş iseniz, bu temaları daha güçlü bir şekilde görebileceksiniz.

Diğer yandan Neptün’ün dağıtıcı ve çoğu zaman pasifize eden, fazla hayal ve beklenti getiren transitinin de devam ettiğini görüyoruz. Eğer 13-18 Aralık tarihlerinde doğmuş bir Yay iseniz, 2022 yılında Neptün’ün tam hedefindesiniz demektir. Bu tarihlerde doğanlar açısından hayat yönünde belirsizlikler, aldanmalar ya da fazla ilham ve hayal gücünün neden olduğu beklentiler söz konusu. Kimi Yay’lar bu dönemde işte kendilerini daha serbest ya da dağılmış hissedebilirler. Bazı Yay’lar açısından erkek figürler, eş ve baba konularında bir zayıflama, dağılma ya da uzaklaşma, karmaşa içeren koşullar gündeme gelebilir. Ancak her durumda bu transit sizi ruhsal konulara, farklı ilgilere ve evrensel konulara açarken, bazı fedakarlıklara da işaret etmekte.

20 Ağustos sonrasında, özellikle de Mars’ın İkizler burcunda geri gitmeye başlayacağı 30 Ekim sonrasına çok dikkat etmek gerekiyor. Bu dönemde özelikle ilişkilerde, evlilik ya da karşıtlık içerebilecek durumlarda kafa karıştırıcı durumlar, tartışmalar ve çekişmeler gündeme gelebilir.

Bu yıl tutulmalar neler getiriyor?

En son Güneş tutulması 4 Aralık 2021’de Yay burcunda güney yönünde gerçekleşmişti. Bu tutulma 30 Nisan’a kadar olan dönemde girişimlerinizle ilgili dikkat çekici gelişmelere ve kişiliğinizi, maddi alanda kendinize güveninizi etkileyebilecek hassasiyetlere de işaret ediyor. Bu dönemde abartılardan uzak durmalı ve sağlığınıza da daha çok özen göstermelisiniz.

2022 yılında Boğa ve Akrep ekseninde iki Güneş tutulmasına tanık olacağız. Bunların ilki 30 Nisan 2022 tarihinde Boğa burcunda kuzey yönünde gerçekleşecek. Bu tema 25 Ekim’e kadar olan dönemde özellikle iş düzeniniz, organizasyonel ve zaman alabilecek konulara, çalışma hayatınıza bir hareketlilik getirmekte. Daha fazla çaba ve ilerleme mümkün ancak bir yandan da iş ve hizmet durumunuzu düzene koymaya gayret etmelisiniz.

Yılın ikinci Güneş tutulması ise 25 Ekim 2022 tarihinde, güney yönünde ve Akrep burcunda gerçekleşecek. Bu nedenle yılın son dört ayı içerisinde bazı sıkıntılar, elde olmayan nedenler ve özellikle de birikimlerinizi, mesleki konuları ve sahip olduğunuz destekler alanında daha bilinçli bir çaba içerisinde olmalısınız. Kimi zaman sağlık ya da bağlayıcı nedenler daha sık gündeme gelebilir.

2022 yılında iki Ay tutulmasına tanık olacağız. Ay tutulmaları belirli kararlar vermek, duygusal açıdan muhasebe yapmak ve önemli gelişmelerin sonuç verdiği zamanlarıdır. Böyle zamanlarda uyanış ve farkındalıklar artar. Ancak duygusal açıdan daha yorucu da olabilir. 16 Mayıs’taki Ay tutulması Akrep burcunda gerçekleşecek ve bu nedenle gizli kalan konulara, elde olmayan nedenlere, huzursuzluklara işaret etmekte. Bu dönemde riskli işlerden uzak durmalısınız. 8 Kasım’daki Ay tutulması ise Boğa burcunda gerçekleşecek. Kasım ayında çalışma hayatınızla ilgili önemli kararlar ve sonuçlar gündeme gelebilir. Benzer şekilde hizmet, sağlık ve düzeninizi, beraber çalıştığınız kişileri etkileyen, değiştiren koşullarla karşılaşabilirsiniz.

İş, para ve kariyer olanakları

Genel olarak bakıldığında 2022 iş hayatınıza heyecan ve yenilik getiren değişiklikler getirecek. Özellikle 11 Mayıs’tan itibaren kendinize güveninizin artması ile birlikte daha şanslı ve pozitif sayılabilecek koşullar gelişiyor. Bu dönemde kendinizi sahneye koyabileceğiniz, kişiliğinizi daha fazla kullanabileceğiniz fırsatlar elde edebilirsiniz. Ayrıca yatırımlar, emlak ya da topraktan, aileden gelebilecek yeni imkanlar da gündeme gelebilir. Spekülatif işlere daha çok ilgi gösterebilirsiniz. Satürn’ün olumlu açısı da kariyer alanına belirli bir istikrar sağlamakta. Bu dönemde yeni bir eğitim sürecine girmek, düşüncelerinizi netleştirmek, somutlaştırmak açısından uygun koşullar bulacaksınız.

Eğer 13-18 Aralık doğumlu bir Yay iseniz iş hayatında daha dikkatli ve gerçekçi olmalısınız. Bu dönemde yüksek beklentiler içinde iseniz, belki bazı yanlış değerlendirmeler, tahminler yapmış olabilirsiniz. Bu nedenle dağılmamak için önünüzü göremediğiniz risklere girmemeye bakın.

Ayrıca 20 Ağustos’tan itibaren özellikle ortaklı işler yapanlar açısından artan riskler ve tartışma, kopma getirebilecek yeni koşullar gündeme gelebilir.

Bu yıl 24 Ocak’a kadar olan dönemde hızlı adımlar, cesaret gerektiren koşullar ve mücadele teması vurgulanmakta. Bu dönemde yeni girişimler içerisindesiniz. Böylece kendinizi daha fazla gösterebilir ve haklarınızı da daha güçlü savunabilirsiniz.

24 Ocak – 6 Mart döneminde artan harcamalara karşı daha disiplinli ve kontrollü davranmak durumundasınız. Bu dönemde yatırımlar ve işe yönelik masraflar var. İş hayatında büyük bir çaba gösterebilirsiniz. Yine de elinizdekileri korumaya çalışmalı ve sebat etmelisiniz.

6 Mart – 15 Nisan arasında yakın çevrenizde gruplar içinde, görüşmelerde ve iletişim alanında oldukça hırslı davranabileceğiniz koşullar olacak. Teknik içeriği olan, networking içeren konular dikkat çekebilir. Eğitim hayatındakiler açısından oldukça hızlı bir dönem olabilir.

15 Nisan – 25 Mayıs arasında iş hayatında, kariyer alanında ilerleme daha yavaş olabilir. Evde, evle, toprakla ilgili konularda daha fazla zaman geçirebilirsiniz. İşten çok ailenin ya da eve, toprağa, güvenliğe ilişkin konuların uğraştırıcı olabileceği görülmekte. Onarım ve ev değişiklikleri de uğraştırabilir.

25 Mayıs – 5 Temmuz arasında oldukça hızlı, risk aldığınız, cesaretinizin arttığı, adımlarınızın hızlandığı bir dönemdesiniz. Risk almaya ve kendinizi göstermeye daha eğilimli olabilirsiniz. Bu dönemde spekülatif konulara daha çok ilgi gösterebilirsiniz. Aşk hayatınızı etkileyen tartışmalar da dikkat çekebilir.

5 Temmuz – 20 Ağustos arasında çalışma koşulları daha uğraştırıcı ve yorucu olabilir. Pratik ve istikrarlı olmaya çalışın. Sağlık ve düzene daha çok dikkat edin, iş ortamında sizinle birlikte çalışan kişilerle daha dikkatli ilişkiler içinde olun.

20 Ağustos sonrasında kritik koşullar başlamakta. Ortaklıklar, evlilik ve ilişkiler daha hararetli bir hale gelmekte. İlişkilerinizi, evlilik ya da ortaklıklarını daha iyi yönetmelisiniz. Dengeli ve adil kalmaya çalışın. Açık düşmanlıklar, davalar gündeme gelebilir.

Özellikle 30 Ekim’den sonra bu konuları daha sakin ve bilinçli şekilde ortaya koymalısınız. Mars’ın geri gitmeye başlaması çift durumlara, tartışma yaratan koşullara da işaret edebilir. Böyle zamanlarda bir dönemde ani değişiklikleri yönetebileceğiniz bir esneklik içinde olmaya özen gösteriniz. Bu nedenle Mars’ın düzeleceği 12 Ocak 2023 tarihine kadar sakin ve beklemede kalmak daha doğru olabilir.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Aşk hayatınız yeni yılda çok olumlu yönde ilerlemelere sahne olabilir. 11 Mayıs’tan itibaren Jüpiter’in yaratıcılık ve aşk evinize ilerlemesi ile birlikte, hayata daha güvenli ve keyifli bakmanız kolaylaşacak. Bu yeni süreçte hayata daha coşkulu ve her zamanki gibi cesur yaklaşabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak için de bu dönemde dikkat çekici koşullar gündeme gelebilir. 25 Mayıs – 5 Temmuz arasında aşk hayatınızda son derece tutkulu ve hatta abartılı olabileceğiniz gelişmeler olabilir.

29 Ocak’a kadar olan dönemde aşkta ve evlilik konusunda daha dikkatli düşünmelisiniz. Bu dönemde Venüs geri harekette iken yapılan evlilik, nişan ya da benzer kutlamalar pek olumlu sonuçlar vermeyebilir. Bu nedenle bu tarihler arasında bu tür girişimlerden kaçınmanız yararlı olabilir.

Ancak genel olarak 20 Ağustos sonrasında ve özellikle de 30 Ekim’den sonra evliliklerde daha fazla stres ve tartışma içerebilecek durumlar söz konusu olabilir. Eğer 13-18 Aralık doğumlu bir Yay iseniz, bu yıl aşktan beklentilerinizde daha akılcı olmaya bakmalısınız.

Venüs’ün burcunuzla uyumlu kaldığı 2-28 Mayıs, 11 Ağustos- 5 Eylül ve özellikle 16 Kasım – 10 Aralık tarihleri arasında aşkta, sosyal alanda ve arkadaşlıklarınızda daha akıcı ve mutlu edici deneyimler içinde olabilirsiniz.

Sağlık

Eğer 13-18 Aralık doğumlu iseniz, bu yıl kendinizi daha dağınık ve kimi zaman güçsüz hissetmeniz söz konusu olabilir. İlaçlara ve kimyasallara daha hassas hale gelebilirsiniz. Beden-ruh dengenizi güçlendirmeye bakmalısınız. Genel olarak bu yıl ağır transitler söz konusu değil ancak 5  Temmuz – 20 Ağustos arasında yorgunluklar, aşırı iş temposunun neden olabileceği koşullara dikkat etmelisiniz. 20 Ağustos’tan sonra da, özellikle 30 Ekim sonrasında kaza riski taşıyabilecek koşullar olabilir ancak bu durum herkesin kendi astrolojik haritasına bağlı bir durumdur.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte?

Her yıl 3 kez, ortalama 22 gün geri giden Merkür bu yıl geri hareketlerini hava elementinde başlıyor ve sonra toprak elementi burçlara geriliyor. Bu nedenle iletişim gezegeni Merkür’ün geri döndüğü zamanlarda iletişimde yavaşlamalar, yanlış anlamalar, beklemeler artabilir. Bu dönemlerde fikirlerinizi somut hale getirmek için acele etmemeli, zamanı daha iyi kullanmalı ve gerekli düzeltmelere gitmelisiniz.

2022’de Merkür ilk defa 14 Ocak – 4 Şubat arasında Saka burcunda geri gidecek ve 26 Ocak’ta Oğlak burcuna geri dönecek. Bu dönemde görüşmeler, anlaşmalar, ziyaretler ve eğitsel konularda bazı gecikmeler, yanlış bilgiler söz konusu olabilir. 26 Ocak’tan sonra Merkür Oğlak’a gerileyeceği için bu dönemde para durumunuzu ve maddi koşulları, birikimlerinizi yeniden düşünmek durumunda olabilirsiniz. İkinci gerileme, 10 Mayıs – 3 Haziran arasında İkizler burcunda olacağı için, bu dönemde anlaşmalar, evlilik, karşılıklı görüşmeler, pazarlıklar bazı problemler ve gecikmeler içerebilir. Merkür 23 Mayıs’ta Boğa burcuna geri dönecek. Bu durum çalışma hayatınıza ait bir konuyu da düzeltmenizi gerektirebilir. Son olarak 10 Eylül – 2 Ekim arasında Terazi burcundaki geri hareketinde arkadaşlıklar, takım çalışmaları ve gelecek planlarınızda beklemeler, bazı soru işaretleri yaşanabilir.  23 Eylül’de Merkür Başak burcuna geri döneceği için mesleki alanda yeniden karar vermek ve eksikleri tamamlamak önem kazanabilir.

 

Yükselen burcunuza göre 2022

Yay

Yükselen Koç

2022’nin ilk yarısında daha sabırlı olmanız gerekebilir. Askıda duran çok şey olabilir. Mayıs ayı ile birlikte, Jüpiter’in yükselen burcunuza gelmesi hem ruhsal hem de maddi konular açısından rahatlatıcı olacak. Bu yıl kendi maddi imkanlarınıza daha fazla odaklanmak ve yeteneklerinizi geliştirmek durumundasınız. Ortaklaşa işlerde, miras gibi işlerde bazı sıkıntılar gündeme gelebilir. 5 Nisan civarında gruplar ve arkadaşlıklar daha yorucu deneyimler getirebilir. 18 Mayıs civarında ani girişimlerden kaçınmak faydalı olacak. 20 Ağustos sonrasında yakın çevreniz ve iletişimden kaynaklanan hareketlilik sizi çok yoğun kılıyor. 30 Ekim sonrasında ise yavaşlamalısınız.

Yükselen Boğa

Uranüs’ün uyandırıcı ve yenileyici etkisi devam ediyor. Pek çoğunuz açısından özgürleştirici deneyimler var. Yılın ilk yarısında sosyal alanda, arkadaşlıklar boyutunda daha yapıcı gelişmeler var. 6 Mart- 15 Nisan arasında iş hayatında mücadele var. 11 Mayıs’tan sonra atacağınız adımlar sizi pek bilemediğiniz koşullar içine itebilir. Kariyer alanında 2023’e kadar yükler oldukça ağır olduğu için, gelecek yönünde yeni istekler gündeme geliyor. Mesleki konularda göstereceğiniz sebat karşılığını verecek. 2 Ağustos civarında tepkilerinizi biraz daha ölçülü kılmalısınız. 20 Ağustos sonrasında işte girişimler artıyor ancak harcamaları da kontrol almaya bakmalısınız.

Yükselen İkizler

2022’de iş hayatınızda ve genel olarak hedeflerinize ilerleme konusunda oldukça şanslısınız. Enerjinizin büyük bir bölümünü dış hayata ve nasıl tanındığınıza odaklayabilirsiniz. Yılın ilk aylarında terfi ya da mesleki değişikler mümkün. 11 Mayıs sonrasında da planlarınızı gerçekleştirmeniz zor olmayacak. Yılın ikinci yarısında sosyal alanda çok aktif olabilirsiniz. 29 Mayıs civarını iyi değerlendirmeye bakın. Genel olarak 2023 yılına kadar mesleki alanda istikrar devam ediyor. Ancak 20 Ağustos sonrasını çok daha iyi planlamalısınız. Bu dönemde çok etkin olabilirsiniz. Yine de büyük yenilikleri 30 Ekim’den önce tamamlamış olmalısınız.

Yükselen Yengeç

2022’de kendinizi geliştirebileceğiniz fırsatlara odaklanmalısınız. Psikolojik açıdan bir yenilenme yaşayacaksınız. 11 Mayıs’a kadar olan eğitim, hareket, uzaklarla ilgili gelişmeler size yeni düşünceler ve ilişkiler kazandırabilir. 11 Mayıs’tan sonra şans faktörü ve yükselen bir motivasyon var. Bu dönemde iş hayatınızda ve tanınırlığınızda önemli ilerlemeler kaydedebilirsiniz. İsteklerinizi ortaya koyun. Satürn bu dönemde 2023’e kadar mali konularda yükler taşıdığınızı ve finansal konularda daha önlemci olmak gereğine işaret etmekte. Özellikle 6 Mart – 15 Nisan arasında ortaklı parasal konularda daha dikkatli davranmalısınız. 30 Ekim’den sonraki günlerde gereksiz risklere girmemeli ve gereksiz endişelere kapılmamaya bakmalısınız.

Yükselen Aslan

Son bir yıl içinde şartlar çok değişti ve bu dönemde ilişkiler, karşılıklı konular daha büyük bir dikkat çekiyor. Bu süreçte ancak ilişkilerinizi daha iyi kullanarak ilerleyebilirsiniz. Bu nedenle objektif olmak, egonuzun tuzaklarına düşmemeniz daha önemli. Yılın ilk aylarında finansal işlerde belirli ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Ancak 11 Mayıs’tan sonra motivasyonunuzun ve gelişme çizginizin daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle 25 Mayıs – 5 Temmuz arasında cesaretinizi göstererek ilerleyebileceğiniz hevesli bir döneminizdesiniz. 20 Ağustos’tan sonra grup çalışmaları, arkadaşlıklar büyük bir hareketlilik kazanmakta. Ancak 30 Ekim sonrasında bu konularda daha dikkatli olmalısınız.

Yükselen Başak

2022’de ilişkilerinizi geliştirmek ve daha fazla görünürlük elde etmek mümkün  gözüküyor. Bu süreçte evlilik ve ortaklıklarda olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz. Sizi geliştirecek ve destekleyecek kişilere yönelebilirsiniz. 11 Mayıs sonrasında iş hayatında ortaklı işler, bazı parasal ayarlamalar, miras gibi konular dikkat çekebilir. Kariyerinizde 2023’e kadar daha yorucu koşullar var. Bu süreçte adeta çıraklık yapıyorsunuz, öğrenmeniz gereken çok şey olabilir. Ancak 20 Ağustos sonrasında mesleki alanda çok hırs yapabilirsiniz. Yine de bu alanda 30 Ekim2den sonra daha dikkatli ve sakin kalmaya özen göstermelisiniz.

Yükselen Terazi

2022’nin ilk ayında kişisel konulara, ev ve aileye yönelik hassasiyetler daha fazla olabilir. Yılın ilk aylarında sizi bağlayan daha çok durum söz konusu. Finansal işler ya da eşinizden, ortağınızdan kaynaklanan değişiklikler yüzünden daha çok uğraşabilirsiniz. Ancak 11 Mayıs sonrasında hızlanma ve kendinizi sosyal alanda daha dışadönük ve hevesli bulabileceğiniz gelişmeler başlamakta. Mayıs sonrasında evlilik ve kariyer alanında daha güçlü rüzgarlar bulacaksınız. Özellikle 25 Mayıs’tan sonra vites yükseltmektesiniz. Bu yıl 20 Ağustos sonrasında uzakları içine alan projeler, hareket ve yolculuk içeren durumlar sıklaşabilir. Ancak 30 Ekim’den sonra önemli girişimlerde aceleci olmamak yerinde olacak.

Yükselen Akrep

Nerede ise bir yıldır sizi eve, ailevi konulara bağlayan ve aynı zamanda kariyerinizde duraklamaya neden olan temalar var. Satürn 2023 yılına kadar mesleki alanda yeni bir temel atmanızı zorunlu kılıyor. Neyse ki 2022’nin ilk yarısında yaşam enerjiniz, hayata bakış açınız daha olumlu bir hale evrilmekte. Aşkta ve çocuklarınızla ilgili alanlarda daha fazla mutluluk mümkün. 11 Mayıs sonrasında ise işe yönelik yeni projeler ve artan bir hareketlilik söz konusu. Bu süreçte çok daha fazla çalışma ve deneyim kazanma fırsatı elde edeceksiniz. 20 Ağustos sonrasında ortaklı finansal işlere, miras ya da yatırım gibi konulara özellikle daha fazla dikkat etmelisiniz.

Yükselen Yay

Yıllık temaları dikkatle okuyunuz. 2022 yılının ilk yarısında özel hayatınızda, evinize ve ailenize yönelik konularda hareketlilik, genişleme ve olumlu haberler var. 11 Mayıs’a kadar dönemde kendi iç dünyanızda daha çok dönebilirsiniz ancak bu tarihten sonra daha dışadönük ve eğlenceli, keyifli olabilecek deneyimler içinde olabilirsiniz. 2023’e kadar olan dönemde zihinsel açıdan daha organize ve sistemli ve sorumlu olabilirsiniz. Özellikle eğitim hayatındaki yükselen Yay’lar için olgunlaştırıcı deneyimler vurgulanmakta. Yılın ikinci yarısında aşkta, sevdiklerinizle ilgili konularda çok daha pozitif olabilirsiniz. Ancak 20 Ağustos sonrasında evlilik hayatında daha sakin olmak ve tartışmalı durumları iyi yönetmek gerekebilir.

Yükselen Oğlak

Yükselen Oğlak’lar için çevreleri ile daha geliştirici bir iletişime girme zamanı geldi. Düşüncelerini daha fazla paylaşabilecekleri ve özellikle yaratıcı konularda, tasarımla ilgili alanlarda çalışanlar için 11 Mayıs’a kadar oldukça verimli bir atmosfer söz konusu. 11 Mayıs sonrasında ise kendi özel hayatlarına, eve, aileye yönelik işlere daha çok zaman ayırabilirler. Bu süreçte gayrimenkul ve toprakla ilgili konularda yatırımlar ya da ev değişiklikleri de mümkün. Yılın ilk aylarında 24 Ocak – 6 Mart arasında yeni girişimler ve daha fazla cesaret gereği dikkat çekmekte. Aynı zamanda 6 Mart’a kadar ilişkiler ve aşkın da hassasiyet içerdiğini söyleyebiliriz. 30 Ekim sonrasında sağlık, işi düzeni konularına daha dikkatli yaklaşılmalı.

Yükselen Saka

Bu dönemde 2023’e kadar yükselen burcunuzda ilerleyen Satürn size dümene geçme ve hayatınızı daha iyi yönetme imkanı getiriyor. Sorumluluklarınız artmış olsa bile, kendi istediğiniz yönde ilerleme ve karar alma imkanınız var. 11 Mayıs’a kadar kişisel becerilerinizi, iş yeteneklerinizi daha verimli değerlendirebilir ve parasal kaynaklar bulabilirsiniz. Bu tarihten sonra kendinizi anlatmak, yeni fikirler geliştirmek daha dışadönük bir atmosfer getirecek. 6 Mart – 15 Nisan arasında ilişkilerinizi daha iyi yönetmeye çalışmalısınız. 20 Ağustos sonrasında aşk hayatınızda ve çocuklarınızı ilgilendiren konularda daha fazla şey yapmak isteyebilir ve çaba içine girebilirsiniz.

Yükselen Balık

2022 yükselen Balık’lar açısından son derece verimli, kişisel güven kazandıkları, yeni başlangıçlar yapabildikleri, daha ümitli ve başarılı bir yıl olabilir. Özellikle 11 Mayıs’a kadar süreyi çok iyi değerlendirmeye bakın. Eğitim, yabancılar ve kendine güven yolu ile pek çok kapı açabilirsiniz. 11 Mayıs sonrasında da girişim yeteneklerinizi ve kendinize olan güveni daha iyi kullanabileceksiniz. 15 Nisan – 25 Mayıs arasında son derece atılgan ve cesur davranabilirsiniz. Ancak hassasiyetlerinizi kontrol etmeye çalışmalısınız. 20 Ağustos sonrasında biraz daha karmaşık bir dönem başlamakta. Bu süreçte, evde ailede değişiklikler ve kariyeriniz açısından bitişler ve yeni başlangıçlar söz konusu olabilir.

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin. Tablolar ortalama değerlerdir.

 

23 Kasım – 2 Aralık

3 Aralık – 12 Aralık

13 Aralık – 21 Aralık

00:00

Başak

Başak

Başak

00:30

Başak

Başak

Başak

01:00

Başak

Başak

Terazi

01:30

Başak

Terazi

Terazi

02:00

Terazi

Terazi

Terazi

02:30

Terazi

Terazi

Terazi

03:00

Terazi

Terazi

Terazi

03:30

Terazi

Terazi

Terazi

04:00

Terazi

Terazi

Akrep

04:30

Terazi

Akrep

Akrep

05:00

Akrep

Akrep

Akrep

05:30

Akrep

Akrep

Akrep

06:00

Akrep

Akrep

Akrep

06:30

Akrep

Akrep

Akrep

07:00

Akrep

Akrep

Yay

07:30

Akrep

Yay

Yay

08:00

Yay

Yay

Yay

08:30

Yay

Yay

Yay

09:00

Yay

Yay

Yay

09:30

Yay

Yay

Oğlak

10:00

Yay

Oğlak

Oğlak

10:30

Oğlak

Oğlak

Oğlak

11:00

Oğlak

Oğlak

Oğlak

11:30

Oğlak

Oğlak

Saka

12:00

Oğlak

Saka

Saka

12:30

Saka

Saka

Balık

13:00

Saka

Balık

Balık

13:30

Balık

Balık

Koç

14:00

Balık

Koç

Koç

14:30

Koç

Koç

Boğa

15:00

Koç

Boğa

Boğa

15:30

Boğa

Boğa

İkizler

16:00

Boğa

İkizler

İkizler

16:30

İkizler

İkizler

İkizler

17:00

İkizler

İkizler

İkizler

17:30

İkizler

İkizler

Yengeç

18:00

İkizler

Yengeç

Yengeç

18:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

19:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

19:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

20:00

Yengeç

Aslan

Aslan

20:30

Aslan

Aslan

Aslan

21:00

Aslan

Aslan

Aslan

21:30

Aslan

Aslan

Aslan

22:00

Aslan

Aslan

Başak

22:30

Aslan

Başak

Başak

23:00

Aslan

Başak

Başak

23:30

Başak

Başak

Başak

Yükselen Burç Hesaplama

Doğum anımızda ufukta yükselmekte olan burç, diğer adıyla yükselen burç bizim ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle ilişkimizi şekillendirir.

Burç Uyumu

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl? Kendi burcunuzla onunkini karşılaştırın.