Koç Burcu

Ateş + Öncü (21 Mart- 20 Nisan)

ÖNEMLİ NOT: Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

Yeni kapılar açılıyor

2022’ye genel bakış

Bu yılın en güzel işareti fırsatlar ve ilerleme gezegeni Jüpiter’in burcunuzu ziyareti olacak. Jüpiter 11 Mayıs’tan 28 Ekim’e kadar burcunuzun ilk 10 günlük bölümünde ilerleyecek. 2022 sonuna doğru 20 Aralık’tan sonra bir kez daha burcunuza geri dönecek. Jüpiter’in burcunuzu ziyaret ancak 12 yılda gerçekleşen bir transittir ve doğal olarak hayatınızda yeni bir girişim dönemine girmekte, kendinize olan güveninizi arttırmaktasınız. Eğer astrolojik haritanızda Jüpiter iyi konumda ise bu fırsatlardan daha çok yararlanacağınızı söylemeliyiz. Jüpiter her durumda eğitim, yabancılar, yolculuklar ve kişisel gelişim alanında ilerleme, yeni şeyler keşfetme ve kapıları açmak için size çok güzel fırsatlar sunuyor olacak. 11 Mayıs’a kadar olan dönemde bu fırsatlar çok belirgin olmayabilir. Bu nedenle yılın ilk aylarında biraz daha sabırlı olmalı ve hazırlık içinde olmalısınız. Kimi zaman kabullenme ve akışına bırakma gereği doğabilir. Ancak 11 Mayıs’a kadar olan dönemi bir hazırlanma fırsatı olarak görebilirsiniz. Özellikle Koç burcunun ilk 10 gününde, 20 – 31 Mart günleri arasında doğan Koç’lar Jüpiter’in heyecan, girişim ve ilerleme getiren enerjisini daha çok hissedecekler.

Kariyerde istikrar ve sorumluluk gezegeni Satürn de burcunuzla uyumlu kalmaya devam ediyor. Jüpiter ve Satürn 2020’nin sonunda Saka burcunda birleşerek yeni bir döngü başlatmışlardı. 2022 yılında gruplar içinde, takım çalışmalarında, sosyal faaliyetlerde ve siyasi konularda daha fazla sorumluluk ve yeteneklerinize dayalı bir ilerleme içinde olacaksınız. 2023 yılına kadar Satürn size belirli bir istikrar, kararlılık ve denge getirmekte. Koç burcunun 2. ve 3. on gününde doğmuş olanlar bu transitten çok daha fazla yararlanabilecekler. Dolayısı ile 2022 yılında hem gelişen fırsatları değerlendirmek, hem de var olan pozisyonunuzu korumak ve sağlamlaştırmak için uygun zamanlar bulabileceksiniz.

2007’den bu yana uzun yıllar burcunuzu sert bir açı ile etkileyen Pluton artık bu burçta son zamanlarını geçiriyor. 2023’te bu sert açıdan uzaklaşıyor olacaksınız. Ancak 15-19 Nisan doğumlu Koç’lar 2022 boyunca Pluton’un zorlayarak değiştiren, güç ve mücadele getiren transiti altında kalacaklar. Pluton yenileyen, baskı yaratan ve kimi zaman tehdit edici bir güçtür. Bu transit altında kendi gücünüzü yeniden bulmak zorundasınız. Bu transit ölüm-kalım teması yaratan bir ortam oluşturmakta. Özellikle kariyeriniz, sorumluluklarınız ve işteki statünüz söz konusu olduğunda, üstlerinizle, otorite figürleri ile ilişkilerinizde, kurumsal ya da devlete ait konular içinde önemli olaylar, mücadeleler ve sonunda güçlü bir yenilenme yaşayabilirsiniz. Pluton yaşam enerjinizi de etkileyeceği için sağlık ve moralinize dikkat etmeli ve zaman zaman gevşemeye, dinlenmeye zaman ayırmalısınız.

Bu yıl tutulmalar neler getiriyor?

En son Güneş tutulması 4 Aralık 2021’de Yay burcunda güney yönünde gerçekleşmişti. Bu tutulma 30 Nisan’a kadar olan dönemde özellikle inançlarınızı, görüşlerinizi, yabancılarla ilgili konuları daha fazla etkilemekte. Bu süreçte bazı zorluklar, işle, sorumluluklarla ilgili konulara yeni yükler ve mücadele getirmekte.

2022 yılında Boğa ve Akrep ekseninde iki Güneş tutulmasına tanık olacağız. Bunların ilki 30 Nisan 2022 tarihinde Boğa burcunda kuzey yönünde gerçekleşecek. Bu tema 25 Ekim’e kadar olan dönemde özellikle kazançlarınız, para durumunuz ve birikimleriniz açısından daha yapıcı, inşa edici bir çaba içerisine girebileceğinizi gösteriyor. Aynı zamanda kendinizi geliştirmek, yabancılarla temas kurmak ve eğitim açısından da yeni imkanlar bulabileceksiniz.

Yılın ikinci Güneş tutulması ise 25 Ekim 2022 tarihinde, güney yönünde ve Akrep burcunda gerçekleşecek. Bu nedenle yılın son 4 ayı içerisinde bazı krizler, işle ilgili yükler ve mücadele içeren gelişmeler de var. Bu süreçte finansal konulara, yatırımlara ve harcama içeren konulara daha fazla özen göstermeniz gerekebilir.

Bu yıl da iki Ay tutulmasına tanık olacağız. Ay tutulmaları değişikliklere gitmek, duygusal açıdan muhasebe yapmak ve belirli gelişmelerin sonuç verdiği zamanlarıdır. Böyle zamanlarda uyanış ve farkındalık artar. Ancak duygusal açıdan daha yorucu da olabilir. 16 Mayıs’taki Ay tutulması Akrep burcunda gerçekleşiyor ve bu dönemde ortaklı işler, eşinizin maddi durumu, bazı endişe ve korku yaratan durumlarda çözüm arayışları dikkat çekebilir. 8 Kasım’daki Ay tutulması Boğa burcunda gerçekleşecek. Bir para durumunu, birikimlerinizi, yatırımlarınızı yeniden değerlendirmek isteyebilirsiniz.

İş, para ve kariyer olanakları

İş hayatınız açısından verimli geçecek bir yıldasınız. Özellikle 11 Mayıs’tan sonra fırsatların arttığını ve kendinize olan güveninizin yükseldiğini görebilirsiniz. Yeni çevreler, yabancılar, uzaklar ve yolculuk içeren temalar ağırlık kazanmakta. Eğitsel çalışmalar, akademik uğraşlar açısından yepyeni olanaklar doğmakta. 11 Mayıs’a kadar olan dönemde bazı beklemeler ve belirsizlikler olabilir. Ancak bu yıl kendinizi ortaya koyduğunuz ve cesaret gösterdiğiniz sürece başarılı olacaksınız. Satürn’ün sunduğu sorumluluklar da size yeni imkanlar ve gelişme imkanı sunmakta. Gruplar, sosyal çalışmalar, ortak projeler sayesinde kariyerinizi geliştirme imkanı bulabileceksiniz. Dolayısı ile 2022’de mesleki alanda son derece olumlu ve yapıcı bir yıldasınız. Eğer 15-19 Nisan doğumlu bir Koç iseniz bu yıl çok daha mücadele içerebilir.

24 Ocak’a kadar olan dönemde yabancılar, uzaklarla ilgili işler, medya ve fikirleriniz açısından daha fazla atılım ve mücadele var. Bu dönemde fikir ve inançlarınızda daha dengeli olmaya çalışmalısınız.

24 Ocak – 6 Mart dönemi iş ve kariyer açısından son derece hırslı ve hızlı olmayı gerektirmekte. Bu dönemde iş hayatında beklenmedik durumlar, rekabet ve daha fazla yükümlülük söz konusu. Planlı davranarak iş hayatında önemli ilerlemeler sağlayabilirsiniz.

6 Mart – 15 Nisan tarihleri arasında gruplar, arkadaşlıklar ve sosyal alanda yine aktif olabileceğiniz, liderlik yapabileceğiniz koşullar var. Bu dönemde işle ilgili beklentilerinizi değiştirmek, sadece kendiniz için değil, başkaları için de çok şey yapmak, gruplar içinde daha dengeli kalmak durumundasınız.

15 Nisan – 25 Mayıs arasında belirsizliklerin arttığı, daha kolay etki altında kaldığınız şartlar var. Hesapsız risklere girmemeli, düşünmeden hareket etmemelisiniz. Gizli düşmanlıklar ya da elde olmayan nedenler huzurunuzu bozabilir. Hazırlık aşamasındasınız.

25 Mayıs – 5 Temmuz arasında ise büyük ilerleme, cesaret ve yeni başlangıçlar dikkat çekmekte. Bu dönemde olayları yönetmeniz, direksiyona geçmeniz çok daha kolay olacaktır. Kendi gündeminizi daha iyi yönetebilir ve başkalarını da harekete geçirebilirsiniz.

5 Temmuz – 20 Ağustos arasında finansal alanda daha fazla çaba gerekmekte. Bu dönemde işe odaklanıyorsunuz ancak harcamalar, yatırımlar da artabilir. Masraflarınızı kontrol etmeniz gerekecek.

20 Ağustos’tan sonra kritik bir dönem başlamakta. Bu tarihten itibaren görüşmeler, diyaloglar, yakın çevrenizde hareketlilik, zihinsel açıdan daha odaklı ve hırslı olmayı gerektiren koşullar var. Kimi zaman kardeşler, yakın çevrenizde olup bitenler, tartışmalar söz konusu olabilir.

Özellikle 30 Ekim’den sonra enerjinizi, düşüncelerinizi daha iyi ve bilinçli kullanmalısınız. Mars’ın geri harekete döndüğü bu dönemde gecikmeler, iptaller, yavaşlamalar olacaktır. Eksik olan şeyleri toparlama yoluna gitmeniz iyi olacak. Bu dönemde yeni adımlara, projelere girişmemelisiniz. Mars’ın düzeleceği 12 Ocak 2023 tarihine beklemek, aceleci davranmamak çok iyi olacak.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

11 Mayıs’tan Jüpiter’in burcunuza ilerlemesi özgüveninizi ve dolayısı ile ilişkilere bakışınızı da olumlu yönde etkiliyor. Her ne kadar romantizm ve aşk ana temalar olmasa da yılın belirli dönemlerinde ilişkileriniz daha hızlı ve heyecanlı olabilir. 25 Mayıs – 5 Temmuz arasında pek çok alanda olduğu gibi ilişkilerinizde de cesur davranabiliriz. Ancak bu dönemde sabırsızlık ve öfke ilişkilere gölge de düşürebilir.

29 Ocak’a kadar olan dönemde aşkta ve evlilik konusunda daha dikkatli düşünmelisiniz. Bu dönemde Venüs geri harekette iken yapılan evlilik, nişan ya da benzer kutlamalar pek olumlu sonuçlar vermeyebilir. Bu nedenle bu tarihler arasında bu tür girişimlerden kaçınmanız yararlı olabilir.

Buna karşın Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu 5 Nisan – 28 Mayıs, 23 Haziran – 18 Temmuz, 11 Ağustos – 5 Eylül, 29 Eylül – 23 Ekim ve 16 Kasım – 10 Aralık tarihleri arasında arkadaşlıklar, sosyal konular ve keyif veren eğlenceli gelişmeler daha olumlu ilerleyebilir. 18 Temmuz – 11 Ağustos arası da eve yönelik konular, ailevi işler ve evlilik açısından değerlendirilebilir.

Sağlık

Bu yıl sağlığınızı olumlu yönde etkileyen transitler var. 11 Mayıs’a kadar olan sürede psikolojinizde olumlu değişiklikler ve kabullenmeler sonucunda rahatlamalar mümkün. 11 Mayıs sonrasında ise bedensel konulara vereceğiniz önem, hareket ve artan iyimserlik sayesinde süregelen rahatsızlıkları daha kolay aşabilirsiniz. 24 Ocak – 6 Mart arasında kazalara, aşırı yüklerin neden olabileceği durumlara özen göstermelisiniz.  Özellikle 15-19 Nisan doğumlu Koç’lar üzerlerinde hissettikleri baskı ve psikolojik yükler nedeni ile sağlık konusuna daha çok önem vermeliler.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte?

Her yıl 3 kez, ortalama 22 gün geri giden Merkür bu yıl geri hareketlerini hava elementinde başlıyor ve sonra toprak elementi burçlara geriliyor. Bu nedenle iletişim gezegeni Merkür’ün geri döndüğü zamanlarda iletişimde yavaşlamalar, yanlış anlamalar, beklemeler artabilir. Bu dönemlerde fikirlerinizi somut hale getirmek için acele etmemeli, zamanı daha iyi kullanmalı ve gerekli düzeltmelere gitmelisiniz.

 

2022’de Merkür ilk defa 14 Ocak – 4 Şubat arasında Saka burcunda geri gidecek ve 26 Ocak’ta Oğlak burcuna geri dönecek. Bu dönemde gruplar, sosyal ortamlar ve arkadaşlıklar içinde bazı sıkışıklıklar ve iletişim sıkıntıları gündeme gelebilir. Mesleki planlarda da değişiklikler yaşayabilirsiniz. İkinci gerileme, 10 Mayıs – 3 Haziran arasında İkizler burcunda olacağı için, bu dönemde yakın çevrenizde uğraştırıcı koşullar, iletişim, konuşmalar ve görüşmelerde geciktirici nedenler, kardeşlerle ilgili konular daha fazla uğraşı ve değişiklik gündeme gelebilir. Merkür 23 Mayıs’ta Boğa burcuna geri dönecek. Bu durum parasal durumunuzda da yeniden düşünmeye neden olabilir. Son olarak 10 Eylül – 2 Ekim arasında Terazi burcundaki geri hareketinde anlaşmalar uzayabilir ya da sonuçsuz kalabilir. Ortaklık kurma yönünde daha dikkatli olmaya çalışınız.  23 Eylül’de Merkür Başak burcuna geri döneceği için çalışma hayatınıza yönelik değişiklikler de yaşayabilirsiniz.

Yükselen burcunuza göre 2022

Koç

 

Yükselen Koç

Yıllık temaları dikkatle okuyunuz. 2022’nin ilk yarısında daha sabırlı olmanız gerekebilir. Askıda duran çok şey olabilir. Mayıs ayı ile birlikte, Jüpiter’in yükselen burcunuza gelmesi hem ruhsal hem de maddi konular açısından rahatlatıcı olacak. Bu yıl kendi maddi imkanlarınıza daha fazla odaklanmak ve yeteneklerinizi geliştirmek durumundasınız. Ortaklaşa işlerde, miras gibi işlerde bazı sıkıntılar gündeme gelebilir. 5 Nisan civarında gruplar ve arkadaşlıklar daha yorucu deneyimler getirebilir. 18 Mayıs civarında ani girişimlerden kaçınmak faydalı olacak. 20 Ağustos sonrasında yakın çevreniz ve iletişimden kaynaklanan hareketlilik sizi çok yoğun kılıyor. 30 Ekim sonrasında ise yavaşlamalısınız.

Yükselen Boğa

Uranüs’ün uyandırıcı ve yenileyici etkisi devam ediyor. Pek çoğunuz açısından özgürleştirici deneyimler var. Yılın ilk yarısında sosyal alanda, arkadaşlıklar boyutunda daha yapıcı gelişmeler var. 6 Mart- 15 Nisan arasında iş hayatında mücadele var. 11 Mayıs’tan sonra atacağınız adımlar sizi pek bilemediğiniz koşullar içine itebilir. Kariyer alanında 2023’e kadar yükler oldukça ağır olduğu için, gelecek yönünde yeni istekler gündeme geliyor. Mesleki konularda göstereceğiniz sebat karşılığını verecek. 2 Ağustos civarında tepkilerinizi biraz daha ölçülü kılmalısınız. 20 Ağustos sonrasında işte girişimler artıyor ancak harcamaları da kontrol almaya bakmalısınız.

Yükselen İkizler

2022’de iş hayatınızda ve genel olarak hedeflerinize ilerleme konusunda oldukça şanslısınız. Enerjinizin büyük bir bölümünü dış hayata ve nasıl tanındığınıza odaklayabilirsiniz. Yılın ilk aylarında terfi ya da mesleki değişikler mümkün. 11 Mayıs sonrasında da planlarınızı gerçekleştirmeniz zor olmayacak. Yılın ikinci yarısında sosyal alanda çok aktif olabilirsiniz. 29 Mayıs civarını iyi değerlendirmeye bakın. Genel olarak 2023 yılına kadar mesleki alanda istikrar devam ediyor. Ancak 20 Ağustos sonrasını çok daha iyi planlamalısınız. Bu dönemde çok etkin olabilirsiniz. Yine de büyük yenilikleri 30 Ekim’den önce tamamlamış olmalısınız.

Yükselen Yengeç

2022’de kendinizi geliştirebileceğiniz fırsatlara odaklanmalısınız. Psikolojik açıdan bir yenilenme yaşayacaksınız. 11 Mayıs’a kadar olan eğitim, hareket, uzaklarla ilgili gelişmeler size yeni düşünceler ve ilişkiler kazandırabilir. 11 Mayıs’tan sonra şans faktörü ve yükselen bir motivasyon var. Bu dönemde iş hayatınızda ve tanınırlığınızda önemli ilerlemeler kaydedebilirsiniz. İsteklerinizi ortaya koyun. Satürn bu dönemde 2023’e kadar mali konularda yükler taşıdığınızı ve finansal konularda daha önlemci olmak gereğine işaret etmekte. Özellikle 6 Mart – 15 Nisan arasında ortaklı parasal konularda daha dikkatli davranmalısınız. 30 Ekim’den sonraki günlerde gereksiz risklere girmemeli ve gereksiz endişelere kapılmamaya bakmalısınız.

Yükselen Aslan

Son bir yıl içinde şartlar çok değişti ve bu dönemde ilişkiler, karşılıklı konular daha büyük bir dikkat çekiyor. Bu süreçte ancak ilişkilerinizi daha iyi kullanarak ilerleyebilirsiniz. Bu nedenle objektif olmak, egonuzun tuzaklarına düşmemeniz daha önemli. Yılın ilk aylarında finansal işlerde belirli ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Ancak 11 Mayıs’tan sonra motivasyonunuzun ve gelişme çizginizin daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle 25 Mayıs – 5 Temmuz arasında cesaretinizi göstererek ilerleyebileceğiniz hevesli bir döneminizdesiniz. 20 Ağustos’tan sonra grup çalışmaları, arkadaşlıklar büyük bir hareketlilik kazanmakta. Ancak 30 Ekim sonrasında bu konularda daha dikkatli olmalısınız.

Yükselen Başak

2022’de ilişkilerinizi geliştirmek ve daha fazla görünürlük elde etmek mümkün  gözüküyor. Bu süreçte evlilik ve ortaklıklarda olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz. Sizi geliştirecek ve destekleyecek kişilere yönelebilirsiniz. 11 Mayıs sonrasında iş hayatında ortaklı işler, bazı parasal ayarlamalar, miras gibi konular dikkat çekebilir. Kariyerinizde 2023’e kadar daha yorucu koşullar var. Bu süreçte adeta çıraklık yapıyorsunuz, öğrenmeniz gereken çok şey olabilir. Ancak 20 Ağustos sonrasında mesleki alanda çok hırs yapabilirsiniz. Yine de bu alanda 30 Ekim2den sonra daha dikkatli ve sakin kalmaya özen göstermelisiniz.

Yükselen Terazi

2022’nin ilk ayında kişisel konulara, ev ve aileye yönelik hassasiyetler daha fazla olabilir. Yılın ilk aylarında sizi bağlayan daha çok durum söz konusu. Finansal işler ya da eşinizden, ortağınızdan kaynaklanan değişiklikler yüzünden daha çok uğraşabilirsiniz. Ancak 11 Mayıs sonrasında hızlanma ve kendinizi sosyal alanda daha dışadönük ve hevesli bulabileceğiniz gelişmeler başlamakta. Mayıs sonrasında evlilik ve kariyer alanında daha güçlü rüzgarlar bulacaksınız. Özellikle 25 Mayıs’tan sonra vites yükseltmektesiniz. Bu yıl 20 Ağustos sonrasında uzakları içine alan projeler, hareket ve yolculuk içeren durumlar sıklaşabilir. Ancak 30 Ekim’den sonra önemli girişimlerde aceleci olmamak yerinde olacak.

Yükselen Akrep

Nerede ise bir yıldır sizi eve, ailevi konulara bağlayan ve aynı zamanda kariyerinizde duraklamaya neden olan temalar var. Satürn 2023 yılına kadar mesleki alanda yeni bir temel atmanızı zorunlu kılıyor. Neyse ki 2022’nin ilk yarısında yaşam enerjiniz, hayata bakış açınız daha olumlu bir hale evrilmekte. Aşkta ve çocuklarınızla ilgili alanlarda daha fazla mutluluk mümkün. 11 Mayıs sonrasında ise işe yönelik yeni projeler ve artan bir hareketlilik söz konusu. Bu süreçte çok daha fazla çalışma ve deneyim kazanma fırsatı elde edeceksiniz. 20 Ağustos sonrasında ortaklı finansal işlere, miras ya da yatırım gibi konulara özellikle daha fazla dikkat etmelisiniz.

Yükselen Yay

2022 yılının ilk yarısında özel hayatınızda, evinize ve ailenize yönelik konularda hareketlilik, genişleme ve olumlu haberler var. 11 Mayıs’a kadar dönemde kendi iç dünyanızda daha çok dönebilirsiniz ancak bu tarihten sonra daha dışadönük ve eğlenceli, keyifli olabilecek deneyimler içinde olabilirsiniz. 2023’e kadar olan dönemde zihinsel açıdan daha organize ve sistemli ve sorumlu olabilirsiniz. Özellikle eğitim hayatındaki yükselen Yay’lar için olgunlaştırıcı deneyimler vurgulanmakta. Yılın ikinci yarısında aşkta, sevdiklerinizle ilgili konularda çok daha pozitif olabilirsiniz. Ancak 20 Ağustos sonrasında evlilik hayatında daha sakin olmak ve tartışmalı durumları iyi yönetmek gerekebilir.

Yükselen Oğlak

Yükselen Oğlak’lar için çevreleri ile daha geliştirici bir iletişime girme zamanı geldi. Düşüncelerini daha fazla paylaşabilecekleri ve özellikle yaratıcı konularda, tasarımla ilgili alanlarda çalışanlar için 11 Mayıs’a kadar oldukça verimli bir atmosfer söz konusu. 11 Mayıs sonrasında ise kendi özel hayatlarına, eve, aileye yönelik işlere daha çok zaman ayırabilirler. Bu süreçte gayrimenkul ve toprakla ilgili konularda yatırımlar ya da ev değişiklikleri de mümkün. Yılın ilk aylarında 24 Ocak – 6 Mart arasında yeni girişimler ve daha fazla cesaret gereği dikkat çekmekte. Aynı zamanda 6 Mart’a kadar ilişkiler ve aşkın da hassasiyet içerdiğini söyleyebiliriz. 30 Ekim sonrasında sağlık, işi düzeni konularına daha dikkatli yaklaşılmalı.

Yükselen Saka

Bu dönemde 2023’e kadar yükselen burcunuzda ilerleyen Satürn size dümene geçme ve hayatınızı daha iyi yönetme imkanı getiriyor. Sorumluluklarınız artmış olsa bile, kendi istediğiniz yönde ilerleme ve karar alma imkanınız var. 11 Mayıs’a kadar kişisel becerilerinizi, iş yeteneklerinizi daha verimli değerlendirebilir ve parasal kaynaklar bulabilirsiniz. Bu tarihten sonra kendinizi anlatmak, yeni fikirler geliştirmek daha dışadönük bir atmosfer getirecek. 6 Mart – 15 Nisan arasında ilişkilerinizi daha iyi yönetmeye çalışmalısınız. 20 Ağustos sonrasında aşk hayatınızda ve çocuklarınızı ilgilendiren konularda daha fazla şey yapmak isteyebilir ve çaba içine girebilirsiniz.

Yükselen Balık

2022 yükselen Balık’lar açısından son derece verimli, kişisel güven kazandıkları, yeni başlangıçlar yapabildikleri, daha ümitli ve başarılı bir yıl olabilir. Özellikle 11 Mayıs’a kadar süreyi çok iyi değerlendirmeye bakın. Eğitim, yabancılar ve kendine güven yolu ile pek çok kapı açabilirsiniz. 11 Mayıs sonrasında da girişim yeteneklerinizi ve kendinize olan güveni daha iyi kullanabileceksiniz. 15 Nisan – 25 Mayıs arasında son derece atılgan ve cesur davranabilirsiniz. Ancak hassasiyetlerinizi kontrol etmeye çalışmalısınız. 20 Ağustos sonrasında biraz daha karmaşık bir dönem başlamakta. Bu süreçte, evde ailede değişiklikler ve kariyeriniz açısından bitişler ve yeni başlangıçlar söz konusu olabilir.

     

 

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin. Tablolar ortalama değerlerdir.

 

21 Mart- 31 Mart

1 Nisan – 10 Nisan

11 Nisan – 20 Nisan

00:00

Yay

Yay

Yay

00:30

Yay

Yay

Yay

01:00

Yay

Yay

Oğlak

01:30

Yay

Oğlak

Oğlak

02:00

Yay

Oğlak

Oğlak

02:30

Oğlak

Oğlak

Oğlak

03:00

Oğlak

Oğlak

Saka

03:30

Oğlak

Saka

Saka

04:00

Oğlak

Saka

Balık

04:30

Saka

Balık

Balık

05:00

Saka

Balık

Koç

05:30

Balık

Koç

Koç

06:00

Balık

Koç

Boğa

06:30

Koç

Boğa

Boğa

07:00

Koç

Boğa

İkizler

07:30

Boğa

İkizler

İkizler

08:00

Boğa

İkizler

İkizler

08:30

İkizler

İkizler

İkizler

09:00

İkizler

İkizler

Yengeç

09:30

İkizler

Yengeç

Yengeç

10:00

İkizler

Yengeç

Yengeç

10:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

11:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

11:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

12:00

Yengeç

Aslan

Aslan

12:30

Yengeç

Aslan

Aslan

13:00

Aslan

Aslan

Aslan

13:30

Aslan

Aslan

Aslan

14:00

Aslan

Aslan

Başak

14:30

Aslan

Başak

Başak

15:00

Aslan

Başak

Başak

15:30

Başak

Başak

Başak

16:00

Başak

Başak

Başak

16:30

Başak

Başak

Başak

17:00

Başak

Başak

Terazi

17:30

Başak

Terazi

Terazi

18:00

Başak

Terazi

Terazi

18:30

Terazi

Terazi

Terazi

19:00

Terazi

Terazi

Terazi

19:30

Terazi

Terazi

Akrep

20:00

Terazi

Akrep

Akrep

20:30

Terazi

Akrep

Akrep

21:00

Akrep

Akrep

Akrep

21:30

Akrep

Akrep

Akrep

22:00

Akrep

Akrep

Akrep

22:30

Akrep

Akrep

Yay

23:00

Akrep

Yay

Yay

23:30

Akrep

Yay

Yay

Yükselen Burç Hesaplama

Doğum anımızda ufukta yükselmekte olan burç, diğer adıyla yükselen burç bizim ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle ilişkimizi şekillendirir.

Burç Uyumu

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl? Kendi burcunuzla onunkini karşılaştırın.