Koç Burcu

Ateş + Öncü (21 Mart- 20 Nisan)

ÖNEMLİ NOT: Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

Cesaret önünüzü açıyor

2023’e genel bakış

Keşfetme ve tecrübe kazanma gezegeni Jüpiter’in burcunuzu ziyareti her açıdan önemli bir olay. Jüpiter ortalama 12 yılda bir burcunuzu ziyaret etmekte. Eğer bu dönemleri iyi değerlendirebilirseniz, hayatınıza daha çok cesaret, yenilik ve kendini geliştirme fırsatı katabilirsiniz. Bu dönemlerde kendinize güveniniz artarken, yolculuklar, yabancılar ya da eğitsel uğraşlar ufuklarınızı geliştirmenize yardımcı olacak. Kişisel alanda ve mesleğinizde daha fazla tanınma ve ilerleme imkanı yakalayabilirsiniz. Jüpiter kimi zaman ailede büyüme ve olumlu haberler anlamına da gelecektir. Bu nedenle 16 Mayıs’a kadar olan dönemde önünüze gelen fırsatlar karşısında hareketsiz kalmamalı, ilerleme imkanını ertelememelisiniz. Yılın ikinci yarısında da Jüpiter yeteneklerinizi daha iyi değerlendirme ve destek bulma konusunda yardımcı olmaya devam edecek. Özellikle 16 Mayıs’tan 4 Eylül’e kadar olan sürede Jüpiter’in parasal alanda, tasarruflarınızı değerlendirme ve toprakla ilgili konularda daha güçlü fırsatlar getireceğini söyleyebiliriz. Genel olarak Jüpiter 16 Mayıs sonrasında uzun vadeli yatırımları, gayrimenkul ya da nakit durumunuzu destekleyen finansal işlerinizi olumlu yönde destekliyor olacak.

Ancak kariye alanında bu yıl bazı planda olmayan değişiklikler de söz konusu. Özellikle yükselen burcu Koç olanlar açısından mesleki alanda istikrar pek de kolay olmayabilir. 7 Mart tarihinden itibaren, hayatınızda, özellikle hedeflerinizde öngöremediğiniz değişiklikler yaşamaya başlayabilirsiniz. Kimileri için bu durum, özellikle belirli bir yaş ve tecrübeye gelmiş olanlar için yavaşlama, kendi içine çekilme ya da eski işleri bırakma anlamına gelirken, yükselen burcu Koç olup da daha genç olanlar açısından tam olarak önünü göremedikleri bir alana girme anlamına da gelebilir. Bu açıdan, önümüzdeki 2,5 yıl boyunca kolektif temalar, kimi zaman toplumsal konular ya da tam olarak kontrol etmekte zorlandığınız koşullar da gündeminizi etkileyebilir. Satürn’ün Balık burcuna ilerliyor olması 7 Mart sonrasında iş koşullarınızı değiştirme yönünde önemli işaretler getirecektir. 7 Mart’a olan kısımda ise, özellikle Koç burcunun son günlerinde doğanlar iş hayatında önemli işleri tamamlayabilirler.

Bu yıl burcunuzu etkileyen değişiklikler arasında Pluton da büyük bir dikkat çekiyor. Pluton uzun yıllardır, 2007’den bu yana özellikle meslek alanında ve kariyerinizde, üstleriniz ile ilgili konularda büyük dönüşümler, baskılar ve ölüm-yeniden doğum temaları getirdi. Şimdi artık bu sürecin yavaş yavaş sonuna gelmekteyiz. Bu yıl 17-20 Nisan doğumlu Koç’lar Pluton’un dönüştürücü ve yenileyici etkisi altında kalmaya devam ediyor. Pluton hayatımıza ölüm-kalım temaları, güç kazanma ama aynı zamanda baskı yaratan, içimizdeki gücü ortaya çıkaran büyük yenilenmelere yol açar. Eğer bu tarihler arasında doğmuşsanız Pluton’un getirdiği bu yükü daha fazla hissedebilirsiniz. Erkek figürler, baba ile ilişkiler ya da yöneticilerle ilgili konular hayatınıza yeni bir süreç ve değişim katabilir. Bu dönemde hedeflerinize daha fazla odaklanarak belirli konulara duygusal açıdan çok daha fazla takılı kalabilirsiniz.

Pluton 23 Mart- 11 Haziran arasında ilk defa Saka burcuna geçiş yapacağı için, bu dönemde üstünüzdeki yüklerin hafiflemesi yanında, gelecek yönünde yeni hedefler, özellikle gruplar, arkadaşlıklar ya da siyaseti de içine alabilecek konularda yepyeni koşulların doğmaya başladığını görebileceksiniz. Özellikle 20-21 Nisan doğumlu olan Koç’lar açısından kişisel alanda büyük güçler ve motivasyonlar söz konusu olacak. Bu dönemde kişisel gücünüzü kullanmaya öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Bu yıl tutulmalar neler getiriyor ?

Bu yıl Ay düğümleri 17 Temmuz’a kadar Boğa-Akrep ekseninde kalırken, bu tarihten sonra Koç-Terazi eksenine geçecek. Bu nedenle yılın ilk yarısında maddi konular, yatırımlar ve birikimlerinizi kullanma konusu önemini sürdürürken, bu tarihten sonra şahsi istekler, girişimler ve ilişkiler, evlilik ve ortaklıklar yönünde sizi daha fazla harekete geçiren konular var.

2023’ün ilk güneş tutulması 20 Nisan’da Koç burcunun son derecesinde gerçekleşecek. Genel olarak bu tutulmanın etkileri Ekim ayına sürecek. Bu süre içinde kişisel adımlar, başlangıçlar yapma yönünde daha fazla cesaret gösterebilirsiniz. Kişisel alanda daha kararlı olmanız size fayda sağlarken, ilişkilerin üzerinizde test edici etkisi olabilir. Özellikle 14 Ekim’de Terazi burcundaki Güneş tutulması yılın son aylarında evlilik ve ortaklıklar yönünde bazı zorluklara, bitişlere işaret edebilir.

2023’te Ay tutulmaları Akrep ve Boğa burçlarında gerçekleşecek. Ay tutulmaları değişikliklere gitmek, duygusal açıdan muhasebe yapmak ve belirli gelişmelerin sonuçlarını gördüğümüz  zamanlarıdır. Böyle zamanlarda uyanış ve farkındalık artar. Ancak duygusal açıdan daha yorucu da olabilir. 5 Mayıs’ta Akrep burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması psikolojik açıdan yenileyici ve test edici olabilir. Bazı endişeler gündeme gelebilir. Finansal işlerde sonuçlar söz konusu olabilir. 28 Kasım’da Boğa burcunda gerçekleşecek olan tam Ay tutulması ise birikimleriniz, maddi durumunuz ve değer verdiğiniz şeyler konusunda önemli sonuçlar, değerlendirmeler içinde olacağınızı gösteriyor.  

İş, para ve kariyer olanakları

Bu yıl iki kariyer gezegeni de farklı koşullara, imkanlara işaret etmekte. Ancak şanslı olduğunuzu söyleyelim. Özellikle 16 Mayıs’a kadar burcunuzda kalacak olan Jüpiter bu yıl iş hayatında yeni başlangıçlar yapabileceğinizi, bu yönde kendinize güvenebileceğinize işaret ediyor. Böylece uzun süredir beklemede olan projeler, işler hayata geçme aşamasında olacak. Uzaklar, yabancılarla işbirliği, eğitim ve akademik konular bile size daha fazla destek sunacak. İçinizdeki sese güvenebilirsiniz. Bu yıl genel olarak gelirlerinizi arttırma yönünde yatırımlar da yapabileceksiniz. 16 Mayıs sonrasında bu imkanlar artmakta. Yılın ilk yarısında attığınız adımları sağlamlaştırma ve nakit durumunuzu dengele imkanına sahipsiniz. Ancak Jüpiter transiti harcamaları, masrafları da arttırıyor olacak. Bu nedenle aşağıdaki belirli dönemlere de dikkat etmelisiniz.

Diğer yandan 7 Mart’tan itibaren Satürn’ün Balık burcuna ilerleyecek olması, özellikle yükselen burcu Koç olanlar açısından bazı soru işaretleri, dağınıklık ya da etki altında kalmaya neden olabilir. Eğer yükselen burcunuz Koç ise bu süreçte bazı riskler, önünü tam olarak göremediğiniz durumlar içine de girebilirsiniz. Hesapta olmayan durumlar sizi kimi zaman esir de alabilir. Bu açıdan bakıldığında bu yıl bazı kontrol dışı koşullar da hayli etkin olabilirler. Kuşkusuz bu durum özellikle kendi doğum haritanıza da bağlı olacaktır.

25 Mart’a kadar olan dönemde görüşmeler, artan bir iletişim ve hızlanan bir tempo söz konusu. Özellikle 12 Ocak’tan itibaren işlerin ilerlemesi daha rahatlayabilir ve siz de yakın çevrenizdeki konuları halletmeye başlayabilirsiniz. Bu dönemde kardeşler, yakın çevrenizdekiler, eğitim ve zihinsel uğraşlar açısından yapacak çok şey olabilir.

25 Mart’tan 20 Mayıs’a kadar olan dönemde iş hayatındaki ilerleme daha yorucu olabilir. Bu dönemde evinizi, ailenizi ilgilendiren uğraşlar, toprakla ilgili konular, bazı bitişler, sonlanmalar gündeme gelebilir. Evde ya da evle ilgili daha çok zaman geçirmek durumunda olabilirsiniz. Zaman zaman kendinizi daha izole hissedebilirsiniz.

20 Mayıs – 10 Temmuz arasında yaratıcı konulara, kendinizi sahneye koyabileceğiniz işlere daha çok yönelebilirsiniz. Bu dönemde masraflar da artabilir. Riskli işlere, spekülatif konulara daha çok odaklanabilirsiniz. Bütçenizi daha iyi yönetmeye bakmalısınız.

10 Temmuz – 27 Ağustos arasında iş ortamınız açısından daha yorucu, hareketli ve uğraştırıcı koşullar olabilir. Bu dönemde beraber çalıştığınız kişilere dikkat etmelisiniz. Zaman alan işler ve organize olma gereği var.

27 Ağustos – 12 Ekim arasında önemli sonuçlar ve değerlendirmeler gündeme gelecek. Bu dönemde işbirliği yapmaya özen göstermelisiniz. Rekabet ya da düşmanlık içeren koşullar, kimi zaman hukuki konular dikkat çekebilir.

12 Ekim – 24 Kasım tarihleri arasında finansal işlerde yeni bir plan ve değişikliğe gitme gereği olabilir. Bu dönemde borçlar, alacaklar, vergiler gibi finansal yük oluşturabilecek işlerle daha çok ilgilenebilirsiniz. Kimi zaman bu konular endişelere de yol açabilir. Ortaklı işlerinizi daha dikkatli yönetmeye bakmalısınız.

24 Kasım – 4 Ocak arasında ise kendinize yeni ufuklar açabileceğiniz, daha cesur davrandığınız koşullar içindesiniz. Bu dönemde uzaklarla ilgili işler, yabancılar ve yolculuklar sizi daha fazla harekete geçirebilir. Fikir ve inançlarınızda abartılı olmamaya bakın. Eğitim açısından da hızlı bir dönem olabilir.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Bu yıl 16 Mayıs’a kadar burcunuzda kalan Jüpiter özgüveninizi yükseltiyor ve bu olumlu durum doğrudan ilişkilerinize de yansımakta. Özellikle yılın ilk aylarında girişken tutumunuz beraberliklerinize de olumlu bir hava getirebilir. Ancak belirli dönemlerde daha dengeli ve sakin olmaya çalışmalısınız. 20 Mayıs – 10 Temmuz arasında aşkta tartışmalar, abartılı tutumlar daha fazla olabilir. Evli olanlar özellikle 27 Ağustos – 12 Ekim tarihleri arasında daha sakin bir denge kurmaları ve eşlerini dinlemeleri faydalı olabilir.

Venüs bu yıl 23 Temmuz – 4 Eylül tarihleri arasında Aslan burcunda geri harekette olacak. Bu transit aşk hayatınızı doğrudan etkileyebilir. Venüs geri hareket ettiğinde, ilişkilerimizde, aşk hayatında ya da değer verdiğimiz ve bizi mutlu eden konularda problemler, kararsızlıklar, gecikmeler ve hoşnutsuzluklar gündeme gelebilir. Genellikle bu dönemde evlilik, nişan, kutlama ve estetikle, kadınlarla ilgili işler ya da evde dekorasyon, tasarım gibi işler için pek kolay bir dönem olmayabilir. Özellikle evlilik gibi önemli kararlar başka tarihlere alınması daha uygun olabilir.

Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu zamanlar 20 Şubat-17 Mart, 5 Haziran – 23 Temmuz, 4 Eylül – 9 Ekim, 8 Kasım – 4 Aralık aşk hayatınız, evlilik ve arkadaşlıklar içinde daha akıcı olabilir.

Sağlık

Yılın ilk aylarında Jüpiter’in burcunuzda ilerlemesi size daha pozitif bir bakış açısı ve sağlık açısından genel bir koruma getirmekte. Ancak belirli dönemlerde beden ve sağlık konusuna daha çok dikkat etmelisiniz. Bu dönemler 25 Mart – 20 Mayıs, 10 Temmuz – 27 Ağustos ve 12 Ekim – 24 Kasım tarihleri arasında olabilir.

Eğer 17-20 Nisan doğumlu bir Koç iseniz yine bu yıl üstünüzde oluşan güçlü baskılar bedensel açıdan da zayıflatıcı olabilir.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte ?

Her yıl 3 kez, ortalama 22 gün geri giden Merkür bu yıl geri hareketlerini toprak burcu elementlerde yapıyor. Bu nedenle iletişim gezegeni Merkür’ün geri döndüğü zamanlarda özellikle parasal konularda, belirli bir projeyi hayata geçirme, somutlaştırma aşamasında, içinde tasarım, düzen, maddi kaynaklar ve yönetsel uğraşlarda bazı gecikmeler, yavaşlamalar ve planların tamamen değişmesi söz konusu olabilir. Merkür geri giderken pek çok şeyi revize edebilir, eksiklerinizi daha kolay görebilirsiniz. Genel olarak bu dönemlerde yeni anlaşmalar yapmaktan kaçınmalısınız.

Merkür yıla geri harekette başlamakta. 18 Ocak’a kadar olan dönemde iş ve sorumluluklar görevler konusunda daha fazla uğraş ve eksik kalan şeye işaret edebilir. 2023’te Merkür ilk defa 21 Nisan – 15 Mayıs tarihleri arasında Boğa burcunda geri gideceği için bu dönemde ticari konular, alım-satım, genel olarak bütçenizi ve harcamalarınızı ilgilendiren konularda daha dikkatli olmalı, bu alanlarda acele etmemelisiniz. Merkür 23 Ağustos – 15 Eylül tarihleri arasında Başak burcunda geri gideceği için, bu dönemde çalışma ortamınızdaki değişiklikler, işle ilgili, detaylarla ilgili konular, hizmet, düzen, organizasyon ve sağlığınızı ilgilendiren alanlar daha fazla zaman ve dikkatinizi alabilir. Son olarak 13 Aralık sonrasında 2 Ocak 2024’e kadar mesleki alanda, hedeflerde, sorumluluklarla ilgili konularda eksik kalan işleri tamamlamak gereği doğabilir.

Aylık durumlar

İyi     ***

Orta   **

Zayıf   *

KOÇ

Ocak

Şubat

Mart

Nisan

Mayıs

Haziran

Temmuz

Ağustos

Eylül

Ekim

Kasım

Aralık

İş/Para

**

**

***

**

**

**

**

*

*

**

***

***

Aşk

**

**

***

**

**

***

**

**

**

*

**

*

Sağlık

**

**

**

***

**

***

**

*

*

*

*

***

Eğitim

**

**

*

***

*

***

**

**

**

**

***

**

Yaşınıza göre yıllık temanızı keşfedin

Yıl içinde sizin için özel önem taşıyan konuları bulmak için bu yıl doğum gününüze göre hangi yaşa girdiğinize bakmalısınız. Örneğin bu yıl 27 yaşına giriyorsanız, aşağıdaki tabloda görüldüğü gibi 4 nolu temayı yaşayacaksınız demektir. Bir önceki yılda ise 3 nolu temayı yaşıyordunuz. Eğer bu yıl 44 yaşına basıyorsanız, doğum gününüzden itibaren 9 nolu temayı yaşıyorsunuz demektir. Bu durumda bir önceki yılda 8 nolu temayı yaşıyordunuz. Aşağıda yılınızla ilgili önemli temaları okuyabilirsiniz.

Yaşınız

Tema

18, 30, 42, 54, 66, 78, 90

7

19, 31, 43, 55, 67, 79, 91

8

20, 32, 44, 56, 68, 80, 92

9

21, 33, 45, 57, 69, 81, 93

10

22, 34, 46, 58, 70, 82, 94

11

23, 35, 47, 59, 71, 83, 95

12

24, 36, 48, 60, 72, 84, 96

1

25, 37, 49, 61, 73, 85, 97

2

26, 38, 50, 62, 74, 86, 98

3

27, 39, 51, 63, 75, 87, 99

4

28, 40, 52, 64, 76, 88, 100

5

29, 41, 53, 65, 77, 89, 101

6

 

 

Yıllık temalar

1

Eğer 1 nolu yılı yaşıyorsanız bu yıl kişisel alanda önemli adımlar içinde olabilirsiniz. Bu yılınızda başlangıçların önemli bir yeri olacaktır. Kendinizi daha fazla gösterebileceğiniz, hayatınızın dümeninde olduğunuz bir yıldasınız. Niyetlerinize odaklanın. Hayat planınızda değişiklikler gideceğiniz bir yıldasınız. Bu yılınızda sağlığınıza ilişkin konulara daha çok önem vermelisiniz. Belirli bir yaştakiler için bu daha önemli olabilir. Daha fazla bilgi için, yükselen burcunuzun yöneticisinin haritanızda hangi evde olduğuna bakabilirsiniz.

2

Eğer 2 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda sahip olduğunuz maddi ve manevi değerler, parasal konular, gelirler daha fazla dikkatiniz çekebilir. İş hayatında gelirlerinizi arttırma yolunda adımlar atabilirsiniz. Kişisel yeteneklerinizi daha çok seferber edebilirsiniz. Bu yılınızda harcamalar da dikkat çekebilir. Birikimlerinizi, tasarruflarınızı daha iyi kullanmaya özen göstermelisiniz. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 2. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

3

Eğer 3 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda çevrenizde hareket, iletişim ve değişiklikler daha fazla dikkat çekecektir. Bu yıl düşüncelerinizi aktarmak, anlatmak, yazmak ve tasarlamak önemli faaliyetler olabilir. Eğitim, medya, yeteneklerinizi gösterebileceğiniz konulara daha çok zaman ayırabilirsiniz. Kardeşler ve yakın çevrenizdekiler sizin için önem kazanabilir. Daha fazla yolculuk ve hareket olabilir. Zihinsel açıdan hareketli bir yılınızdasınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 3. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

4

Eğer 4 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda şahsi alanda önemli değişiklikler, bitişler ve yeni başlangıçlar gündeme gelecektir. Evinizi, ailenizi ilgilendiren konular özellikle dikkat çekebilir. Ebeveyn ile ilgili gelişmeler, içerisinde toprak ve gayrimenkulün ya da ülkenin önemli olduğu değişiklikler, evde sizi meşgul eden koşullar, yerleşime ait konular önemli sonuçlar getirecektir. Köklerle, atalarla, sizi toprağa bağlayan nedenlerle ilgili konular da gündeme gelebilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 4. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

5

Eğer 5 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda yaratıcı çalışmalar, çocuk doğumu, aşk ve keyif getiren konular dikkat çekecektir. Bu yılınızda kendinizi daha çok gösterebilir, kazançlar elde edebilirsiniz. Hayat daha eğlenceli de olabilir, ödüller gündeme gelebilir. Aynı zamanda aşk hayatınız da vurgulanabilir. Hayatın eğlenceli yönlerine açıksınız. Çocuk sahibi olmak gibi bir konu gündemde ise iyice öne çıkabilir. İçerisinde risk olan ve masraf çıkaran olaylar da dikkat çekebilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 5. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

6

Eğer 6 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda sizi uğraştıran konular ve  çabalar dikkat çekebilir. İş değişiklikleri, işle ilgili problem, iş ortamındaki gelişmeler ve atmosfer daha uğraştırıcı, yıpratıcı da olabilir. Bu yılınızda hizmet ve çıraklık etmek vurgusu var. Kimi zaman sağlık ve hastalıklar da dikkat çekebilir, bu kimi zaman başkalarının problemleri de olabilir. Bu yılınızda enerjinizi doğru şekilde kullanmaya odaklanacaksınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 6. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

7

Eğer 7 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda evlilik, ilişkiler ve başkalarına dayalı konular daha fazla dikkat çekebilir. Bu yılınızda tek başına hareket etmeyecek ve ilişkilerinizde bir denge kurmaya çalışacaksınız. Kimi zaman karşıtlıklar, düşmanlıklar da gündeme gelebilir. Evlilik ya da boşanma ile ilgili bir karar söz konusu olabilir. Davalara ilişkin koşullar dikkat çekebilir. Bu yıl bedeninize gelebilecek darbelere, kazalara ve risklere karşı daha uyanık olmalısınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 7. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

8

Eğer 8 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınız dönüşüm ve değişim yılı olacaktır. Belirli korkular ve engeller gündeme gelebilir. Mücadelenizle pek çok şeyi geride bırakabileceksiniz. Bu yılınızda psikolojik bir değişim içinde olabilirsiniz. Çevrenizde ölüm ve yeniden doğum, kriz temaları dikkat çekebilir. Aynı zamanda finansal işler, borçlar, vergiler, yatırım ve mirasın da önemli olabileceği, başkaları ile paylaşımlı maddi kararlar, değişiklikler gündeme gelebilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 8. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

9

Eğer 9 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda ufuklarınızı geliştirmek adına çok şey yapabilir ve yeni bir öğrenme sürecine girebilirsiniz. Daha geniş düşünebilir, yabancılarla karşılaşabilir, yolculuklar yapabilirsiniz. Eğitimde, akademik alanda, medya ve yayıncılık konularında hareketli bir yıl olabilir. Yeni insanlar, yabancılar ve size danışmanlık verecek kişilerle karşılaşabilirsiniz. Fikir ve inançlarınızı daha fazla yayma ve paylaşma imkanı bulabilirsiniz. İnançlar alanında olaylara daha geniş bakmalı, aşırı yargılayıcı ve fanatik olmamalısınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 9. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

10

Eğer 10 nolu yılı yaşıyorsanız, bu her açıdan önemli ve dikkat çekici bir yıl içinde olduğunuzu gösterir. Statünüz, medeni durumunuz ve sorumluluklarınız açısından önemli değişiklikler deneyimleyebilirsiniz. Bu yıl dikkat çekmek, herkesin gözü önünde olmak mümkün olabilir. Bu olumlu ya da olumsuz bir şekilde haritanızın durumuna göre olacaktır. Bu yıl bir terfi, görev ve sorumluluk değişikliği, evliliği ilgilendiren gelişmeler size çok şey getirebilir. Oldukça meşgul bir yılınızdasınız. Kariyeriniz ile ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 10. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

11

Eğer 11 nolu yılı yaşıyorsanız, bu daha olumlu, niyetlerinize ulaşabildiğiniz, hayata daha dengeli şekilde yaklaştığınız bir yıl olacaktır. Bu yılınızda arkadaşlarınız, gruplar, sosyal konular özellikle dikkat çekici olabilir. Gruplar içinde daha aktif olabilir ve ümitlerinizi yenileyebilirsiniz. Olumlu düşünceler ve işten kazançlar söz konusu. Çocuklarla ilgili konular da gündemde olabilir. Umutlarınız yönünde destekleyici bir yıldasınız. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 11. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

12

Eğer 12 nolu yılı yaşıyorsanız, bu yılınızda ruhsal açıdan çok şey öğrenebilirsiniz. Bu tecrübeler size daha fazla kabullenme getirecektir. Bu yıl pek kolay olmayabilir ama sonunda kendiniz ile ilgili pek çok şey öğrenebilirsiniz. Kimi zaman bu yılınızda sizi izole eden şanssızlıklar, kayıplar gündeme gelebilir. Kendi içinize daha çok dönerek bir hazırlık yaşayabilirsiniz. Sabırlı göstermeyi öğreniyorsunuz. Egonuz test altında. Haritanızın durumuna göre, gizli düşmanlıklar, belalar, hesapta olmayan olaylar dahi yaşanabilir. Daha fazla bilgi için, astrolojik haritanızda 12. evde bulunan burca ve yöneticisinin hangi evde ve nasıl koşullarda olduğuna bakabilirsiniz.

Yükselen burcunuzu bulun

Aşağıdaki tabloda doğum saatinizi, doğduğunuz döneme ilişkin satırla birleştirin. Tablolar ortalama değerlerdir.

 

21 Mart- 31 Mart

1 Nisan – 10 Nisan

11 Nisan – 20 Nisan

00:00

Yay

Yay

Yay

00:30

Yay

Yay

Yay

01:00

Yay

Yay

Oğlak

01:30

Yay

Oğlak

Oğlak

02:00

Yay

Oğlak

Oğlak

02:30

Oğlak

Oğlak

Oğlak

03:00

Oğlak

Oğlak

Saka

03:30

Oğlak

Saka

Saka

04:00

Oğlak

Saka

Balık

04:30

Saka

Balık

Balık

05:00

Saka

Balık

Koç

05:30

Balık

Koç

Koç

06:00

Balık

Koç

Boğa

06:30

Koç

Boğa

Boğa

07:00

Koç

Boğa

İkizler

07:30

Boğa

İkizler

İkizler

08:00

Boğa

İkizler

İkizler

08:30

İkizler

İkizler

İkizler

09:00

İkizler

İkizler

Yengeç

09:30

İkizler

Yengeç

Yengeç

10:00

İkizler

Yengeç

Yengeç

10:30

Yengeç

Yengeç

Yengeç

11:00

Yengeç

Yengeç

Yengeç

11:30

Yengeç

Yengeç

Aslan

12:00

Yengeç

Aslan

Aslan

12:30

Yengeç

Aslan

Aslan

13:00

Aslan

Aslan

Aslan

13:30

Aslan

Aslan

Aslan

14:00

Aslan

Aslan

Başak

14:30

Aslan

Başak

Başak

15:00

Aslan

Başak

Başak

15:30

Başak

Başak

Başak

16:00

Başak

Başak

Başak

16:30

Başak

Başak

Başak

17:00

Başak

Başak

Terazi

17:30

Başak

Terazi

Terazi

18:00

Başak

Terazi

Terazi

18:30

Terazi

Terazi

Terazi

19:00

Terazi

Terazi

Terazi

19:30

Terazi

Terazi

Akrep

20:00

Terazi

Akrep

Akrep

20:30

Terazi

Akrep

Akrep

21:00

Akrep

Akrep

Akrep

21:30

Akrep

Akrep

Akrep

22:00

Akrep

Akrep

Akrep

22:30

Akrep

Akrep

Yay

23:00

Akrep

Yay

Yay

23:30

Akrep

Yay

Yay

 

 

Yükselen Burç Hesaplama

Doğum anımızda ufukta yükselmekte olan burç, diğer adıyla yükselen burç bizim ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle ilişkimizi şekillendirir.

Burç Uyumu

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl? Kendi burcunuzla onunkini karşılaştırın.