10 Haziran İkizler burcunda Güneş Tutulması burçlara etkisi

Güneş tutulmaları, önemli konuların ve dönemlerin altını çizen, göksel işaretlerdir. Her göksel sembolizmi diğerinden farklı kılan özellikleri vardır. Her göksel sembolizmin ataları, torunları ve akrabaları vardır. Dahil oldukları zincir sebebiyle bir dönemi kapatırken, başka bir dönemi de başlatırlar.

Madem düşüncelerimizle geleceği biz yaratıyoruz, güzel bir gelecek yaratmak için bu özel zamanları doğru kullanalım. Tutulmayı karşılama biçiminiz, geleceğiniz hakkında ipuçları içerir. Objektif, dürüst, samimi olan en güzeli yaratacaktır.

Tutulma, zihinsel bir süreci aktive edeceği için en çok iletişim konusundan bahsedeceğiz. İnsandan insana, göklerden insana, insandan göklere sınırsız bir iletişim. Yani büyük bir bilinç aşaması yapmak üzereyiz.   

Tutulmanın genel etkileri neler, geçmişin hangi yüklerinden arınacağız?

Yerleşik bir düşünce, inanç, anlayış ya da davranışa veda etmemiz gerekiyor. Esasen şimdiye kadar bunu başarmış olmamız gerekirdi. Başaramadıysak, aldanma, aldatılma, anlaşılamama, kendini ifade edememe, dürüstlük ve samimiyet konularıyla sınanacağız, demektir. Ben size aldanmalara karşı “dikkatli olun” dedim, sizde dikkatli davrandınız diye korunamazsınız. Dikkatiniz, dürüst ve samimi olmanız kaydıyla sizi koruyabilir. Bu mutlaka kötü bir şey olacak, hayatlarımız alt üst olacak anlamına gelmez. Takılıp kaldığımız, es geçtiğimiz, fark edemediğimiz konulara dikkatimizi çekecek olaylar gündeme gelir. Bazıları yaşayarak, bazıları yaşananları izleyerek; kimi korkuyu, kimi bilgiyi seçerek ilerler. Her zaman aydınlığa çıkan bir yol vardır.

Bu dönemi en doğru şekilde değerlendirmek için ne yapabilirim?

Potansiyele uygun motivasyon geliştirmek, astrolojik bilginin olumlu kullanımıdır. Güneş tutulunca ne olacak değil, ben bu tutulmayı nasıl karşılamalıyım diye yola çıkalım.

Bilmek, gelişmek, ilerlemek istediğimiz, yeniliklere merhaba diyeceğimiz bir döneme daha girdik. Bilgiye, aydınlığa, ilerlemeye dahil olmanın da bir koşulu var “sahicilik’’. Arzularınız, arayışlarınız ve duygularınız gerçek mi, başkalarını taklit mi ediyorsunuz? Siz gerçekseniz ulaşacağınız bilgilerde gerçek olacak, unutmayın.

Yeni dünyanın inşasında görev alacak zihinsel ve duygusal duruluğa ulaştınız mı, kendiniz olabildiniz mi? Yılın başından beri özgün olun, özgürleşin öze ulaşın gibi başlıklara yer verirken altı çizilen konu tam olarak buydu. Kendinizle uzlaşın; duygusal, ruhsal, fiziksel ve zihinsel olarak hizalanmanız (dengeyi kurmanız) gerekiyor. Özü sözü bir olmak tam olarak budur. Çoğumuz, gerçek benliğimizle hiç ilgisi olmayan bir hayatı yaşıyoruz. Birileri gibi düşünüp, hissedip, korkup, kaygılanıp, çalışıp, kazanıp hatta inanıp, mutlu olduğumuzu iddia ederek yaşıyoruz.

Bu dönemde kademeli bir şekilde yeni koşulları anlamaya çalışın, öz arzularınızı heba etmeden hayata uyum sağlamaya gönüllü olun. Zamandan, mekandan, sınırlamalardan, zihnin tuzaklarından kurtulayım; şunu yapayım, buna başlayayım, bazı konularda tamamen bitsin isteyeceksiniz. Zihinsel karışıklıkların sorun yaratabileceği bir dönemde olduğunuzu unutmayın, iyi düşünmeden harekete geçmeyin.   

Akıl ile duygular karşı karşıya

Ani kararlar, seri uygulamalar sizi yorar, yavaş yavaş ilerleyin. Siz heyecanla tam gaz ilerlerken basit, ufacık aksilikler sizi durdurabilir. Büyük bir projedeki ufak bir hatanın anlaşmanın imzalanmasına engel olması gibi.

Aklınızla duygularınız arasında köprü olun, hakemlik edin. İş, aşk, ilişkiler, her konuda süreci sekteye uğratacak detaylara dikkat edin. 

Rasyonel ve objektif olmaya çalışırken eleştiriye açık olmaya, alınganlık etmemeye, çatışmadan kaçınmaya özen gösterin. İş, sağlık, ilişkiler alanında tamamlanması gereken yarım kalmış işler varsa programınızı güncelleyin.

Her zaman hayatımızın yönünü aydınlığa çevirebiliriz

Lüks tüketim ürünlerinden, tüketim bağımlılığından uzak durun! Para, güç, adalet konusunu mercek altına alın. Bu kavramların sizdeki anlamı, geleceğinize dair önemli ipuçları içerir. Aşırı tüketim hatasına düşmemeye dikkat edelim derken sadece maddi boyutunu kastetmiyorum. Bu dönem bilgi açlığı, yaşama dahil olmak arzusundaki artış, sürekli yeni kararlar almanıza, yeni fikirler üretmenize sebep olacaktır. Uygulamaya konamayan, sürekli değişen düşünceler sizi yorar. Hayata geçirilmeden rafa kalkan her yeni düşünce, hayal kırıklığı yaratabilir. Her birimizin duygu durumunun iniş çıkışlı olduğu bu dönemi bir kaos ortamına dönüştürmemek tamamen elimizde.    

Attığı adımın farkında olan, mantıkla ilerleyen kazanır!

Bireysel düzeyde üstümüze düşeni yaptığımızda toplumsal ya da küresel bir sarsıntıya ihtiyaç kalmaz, değil mi? Sağlıkta, bollukta bireyden topluma büyüyebilir.  Zihinsel potansiyelimiz bu kadar güçlüyken düşünceyi ehlileştirip yolunda gitmeyen konular için ‘’daha iyisi için neler yapılabilir’’ diye düşünelim.

Gücümüz oranında, yetenek ve yeterliliklerimizi topluma katkı sunmakta kullanalım ancak kendi hayatlarımızın kontrolünü de bırakmayalım.

Önce kendinizi sonra evinizi, yuva dediğiniz yeri gözden geçirin. İş, ilişki, aile, sağlık vb. hangi konuda gözden kaçırdıklarınız var? İradi ve idari davranmadığınız için kontrolünü elinize alamadığınız konular neler?

Vicdanı devreye almadığınız, mantıklı davranamadığınız, bilimsel olandan çok alışık olduğunuz yöntemleri kullandığınız bir hayat mı yaşıyorsunuz?

Kimsenin dirençsiz, iradesiz, cesaretsiz olduğuna inanmıyorum. İnsan daha özgür ve mutlu olabilmek için yeni yöntemler bulacak ve ilerleyecektir. Sapa sağlam ayakta durabilmek için insanlık birbirinin elinden tutacak ve aydınlığın yolunu yeniden yaratacaktır.

İtiraz edilmesi, karşı durulması gereken konuları görmezden gelmeyin. Şunu asla unutmayın sizin evinizdeki bir adaletsizliği gidermek için çaba harcamanız ya da vicdanlı, merhametli çocuklar yetiştirmeniz gelecek neslin adalet anlayışının tohumları olacaktır.   

Otorite figürlerine karşı hassasiyet artar; içinizde yargılayan, manipüle eden, baskılayan düşünce ve inançları gözden geçirin. 

Güneş tutulmasında dikkat konularından biri de; gelişime açıklığın, mevcut görevlerinizi görmezden gelmenize neden olmasıdır. Yaşamın her alanında gelişim, yenilik ve ilerleme arzusu duyabilirsiniz, ancak bu arzunun mantığı devre dışı bırakmaması önemlidir.    

Geleceğinize ve hayat amacınıza ulaşmanızı destekler görünen ilhamlar, fikirler, projeler havada uçuşurken ayağınız yere basmalıdır. Her daim sezgilerin gücüne inanan biri olarak zihninizi biraz dinlendirmenizi, sezgisel yönlendirmeleri iki kez gözden geçirmenizi önerebilirim. Ayrıca Temmuz ayına kadar spiritüel bilgi açlığınızı dizginlemenizi, bilmediğiniz kaynakların ruhsal çalışma önerilerini uygulamaya almamanızı da önerebilirim.

Burçlara göre tutulma nasıl karşılanmalıdır?

KOÇ

Güzel bir farkındalık dönemi. Yaşamınızı ilgilendiren hemen her konuda gelişime ve değişime açıksınız.

Aksayan, yolunda gitmeyen konularda yeni hedefim şu ve hedefime ulaşmamı engelleyen konular şunlar. Şunu yapmak istiyorum ve önümdeki engel şu listeleri tutun.

Peki şimdi ne yapmalıyım? İçsel bir direnç ya da gerginlik varsa spor, egzersiz önerebilirim. Gerçek isteklerinizi fark edecek zihinsel bir dinginlik sağladığınızda hedeflerinizin ayrıntılarını değerlendirmeye ve onlara nasıl ulaşacağınızı planlamaya başlayabilirsiniz. Bu düşünce ve planlarınızı uygulamaya koymanıza destek olacak, sizi hedefinize taşıyabilecek kişi ve durumlar karşınıza çıkacaktır.  

BOĞA

Maddi ve manevi olarak özgürleşmeye, bu özgürlüğü elde etmek içinde bir desteğe ihtiyacınız var. Peki ne tür bir destekten bahsediyoruz? Ödeme ve harcamalara dışardan destek görebilirsiniz.  

Para kazanmak ve harcamak konusunda alışkanlıklarınız, öncelikleriniz çeşitli yöntemleriniz vardır. Eskide kalması gereken klasik para kazanma yöntemlerini geliştirebilirsiniz, yeni yöntemler uygulamaya koyabilirsiniz. Riskli yatırımlarda bulunmayı önermiyorum sadece daha bireysel hareket edebileceğiniz iş, kazanç seçeneklerine yönelebilirsiniz.

Maddi-manevi değerlerle ilişkinizi esnetin. Şöyle kazanırım, sahip olduklarımı şöyle değerlendirir böyle korurum ‘’korumalıyım’’, bu böyle yapılır gibi düşünce kalıplarını değiştirin.

İKİZLER

Yaşama karşı aşırı coşkulu bir tutum içinde olmanızı bekleyebiliriz. Bu coşkunun fazla cesur adımlar atmanıza sebep olmamasına, refleksif davranmamaya dikkat edin.

Fiziksel, duygusal, düşünsel ve ruhsal anlamda kendinizi zorlamayın. Kendinizi hangi alanda zorlarsanız o alanda istenmeyen olaylar olabilir, sakin olun.

Yeni iş olanakları, ilişki arayışı veya dış görünüşünüzle ilgili değişiklik arzusu duymanız mümkün. Rakiplerinizi geride bırakma güç ve cesaretine sahipsiniz. Daha başarılı, daha zengin daha güzel vb. olmanızı destekleyecek kişi, imkan ve bağlantılara ulaşmanız kolay olabilir. İş birliği ve paylaşım iyi hissettirecektir.  

YENGEÇ

Biraz karışmış hissedebilirsiniz. Kaygılarınızdan arınmak için ilahi bir onaya, desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. İçe dönmek sizi daha karamsar bir ruh haline sokuyorsa geçmişte yaptıklarınızdan dolayı kendinizi yargılayıp yargılamadığınızdan emin olun.

Utanıp, içe kapanmanın hiç sırası değil. Korkup geri durduğunuz ne varsa akılcı çözümlerle yönetilebilir. Aklınıza gelmeyip denemediğiniz bir şeyler mutlaka olmalı.

Yengeçler sevmeye sevilmeye bağımlılık geliştirir. Akla ilk gelen soru; bağımlılık sebebiyle geride bırakamadığınız iş, ilişki başlıklı neler var?

ASLAN

Sosyal alanda arkadaşlık ilişkilerinde kendinizi izleyin. Arkadaşlık ilişkileriniz açısından sizi yoran, geride kalması gereken neler, kimler var? Sıkıştıran, daraltan, çeşitli idealler için birlikte çalışmaktan artık keyif almadığınız dostlar, arkadaşlar geride kalmalı.

Arkadaşlarınızla paylaşımlarınız açısından tutmayan hesaplar, yanlış anlaşılmalar ya da ihanete uğradığınızı düşünme olasılığınız var.  

Kızıp kırılmaya gerek yok kimlerle ne sebeple ilişki içinde olduğunuzu gözden geçirin ve size daha doğru gelen ilişkiler dostluklar kurun. Bu arada her söylenen size her ulaşan bilgi doğru mu? Denge sağlayabildiğiniz kişilerle çıkın yola. Başladı diye devam etmesi gereken ilişki yoktur.    

BAŞAK

Tutulma sizin kariyer evinizde etkili olacaktır. O zaman yönetici idareci pozisyonundaki kişilerle ilişkimizi dikkatli şekilde gözden geçirelim. Aşırı efor harcamadan süreci ve kendinizi izleyin.

Basit bir muhasebe yapın bakın bakalım her şey yolunda mı? Değilse işinizi mi değiştirmelisiniz çalışma yönteminizi mi onu inceleyin önce. Şu ara her şey istediğiniz gibi olmayabilir bu sizi üzmesin. Yolunda gitmeyen konuların farkına varmak için yaşanıyor zaten bu süreç.

Detaylara takılıp bir de yolunda giden konularda sorun yaratmaya kalkmayın. Kendinize inanın, dürüstçe olması gerekeni yapın ve gelişmeleri izleyin.

TERAZİ

Dış dünyaya karşı biraz kaygılı olabilirsiniz; çünkü güven kaybına uğradığınız bir dönemden geçtiniz. Şimdi biraz toparlanma, sosyal hayata katılma, belki yeni ilişkiler, dostluklar yeni iş, eğitim seçenekleri araştırmanın vakti geldi.

Siz sevgi ve uyum için yaratıldınız o halde kendinizi sevmekle başlayabilirsiniz. Bulunduğunuz yeri, sahip olduğunuz düşünceleri, alışkanlıklarınızı uzun zamandır değiştirmediniz. Kendinizi yaşamı sevmemenize bunlar sebep olabilir mi?

Aşırı idealleştirme eğiliminiz olan konuları, gözden geçirin. İnanç, iş, ilişki hemen her konuda olabilir. Şimdi belki zihinsel duygusal fiziksel sınırları esnetmenin vakti gelmiştir. Denenememiş iş ve eğitim seçenekleri yaşamınızı renklendirebilir.

AKREP

Genel anlamda alma-verme dengesi açısından bir sorgulama geçirebilirsiniz. En önerilen tutum biraz içe dönüp sakinleşmeniz olabilir.

İçten içe önemli bir eşikte olduğunuzu bilmek fazla girişken heyecanlı davranmanıza ufak aksiliklerde gerilmenize neden olabilir. Sağlam, dürüst, dikkatli adımlar atarak ilerlediğinizde iş, aşk, ortak gelirler konusu sizin açısından sevindirici sonuçlar getirebilir.

Haziran ayı genel anlamda sizin açınızdan olumlu etkileşimler içeriyor. Tek risk kararsız davranmanız ve zamanlama hatası yapmanız olabilir.  

YAY

İkili ilişkiler, ortaklıklar konuları önünüze gelecek olabilir.  Daha önce yaşayıp kendinizi başarısız bulduğunuz her ne varsa; kendinize kızmanıza ya da güvensiz hissetmenize gerek yok.

Evlilik, ortaklık konularına objektif, dürüst, samimi olmanız gerekiyor. Hem kendi hayatınızda hem toplumsal konularda ilklere imza atabileceğiniz girişimlerde bulunabilirsiniz.

Dengeli adaletli bir yaşam istiyorsunuz işte size fırsat yeni yaşamınızda karasızlıktan uzak dikkatli adımlarla güzellikler yaratın.

OĞLAK

Cesursunuz, rekabete hazırsınız, sabrınız da fazlasıyla var. O halde yeni iş, iş yaşamınızı ilgilendiren ortaklıklar, günlük hayatın tamamını gözden geçirebilirsiniz. 

Sadece işi merkeze almadığınız hayaller kurun derim. Günlük hayatınızı etkileyecek pek çok alanda iş, aşk gelişime uygun pozisyonlar var. Uzun zamandır geçmişten gelen bir yükün altında ezilir gibi yaşamaktaydınız. Ben çalışırım, çalışkanım ama bir şeyler eksik kendimi tekrara mı başladım, yolumu bulmam lazım diye düşünmeye başladıysanız çok haklısınız. Şimdi yeni bir düzen kurma vakti gelmiş olabilir. Basit sağlık kontrolleri, beslenme, spor için mesai ayırın.

KOVA

Para kazanmak için yeni yaratımlara geçebileceğiniz bir tutulma sizi bekliyor. Yaşamı keyifli kılan konulara açık olduğunuz ölçüde para kazanma yetenekleriniz destek görebilir.

Riski abartmamak koşuluyla yeni iş ve yatırım hedefleri belirleyebilirsiniz. Tutulma kendinizi daha fazla anladığınız çevreye de kendinizi daha iyi anlattığınız bir akış yaratabilir.

Bana kalırsa bireysel yaratımlar girişimler paraya dönmeye uygun. Aşka bakışınız değişebilir, değişirse; aşkı yaşamınıza çekmeniz için gerekli fırsatlara sahipsiniz.  

BALIK

Zihinsel bir doluluk yaşıyor olabilirsiniz. Özellikle yaşamınızın bundan sonrasını etkileyecek kararlar alma, yollar keşfetme arifesinde aile içinde sükûneti korumaya dikkat edebilirsiniz. Ne siz aile içinde otoriter bir tutum sergileyerek kimsenin canını sıkın, ne de canınızı sıkan şeylere boyun eğmek zorunda hissedin.

Aile yaşamınız, düzeniniz eskisi kadar iyi hissettirmeyebilir, değişim lazım dedirtebilir. İş yaşamınızda da değişim iyi bir fikir olabilir. Belki ailenizdeki diğer kişilerin de fikirlerini alabilirsiniz. Kararsızlık ve dikkatsizlik tuzağına düşmeden ilerleyin.

Gökyüzünü dinleyin.

Sevgilerimle.

Bireysel danışmanlık almak, eğitim duyurularından ve daha fazla paylaşımdan haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımı takip edebilirsiniz:

Instagram: @astrologseckinilbuga - @askinsifrelerikitap

Facebook: @seckin.ilbuga - @askinsifrelerikitap

Twitter: @seckinilbuga - @askinsifreleri

 

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet