21 Ekim 2021 Koç burcunda dolunay ve burçlara etkisi

Koç dolunayı ile ilgili en temel bilgi, bir sürtüşme ve restleşme duygusunun ortaya çıkmasıdır. Kutuplaşma vardır. İçten dışa yansıyan bir stres ya da dışardan gelen baskının içinizi daraltması mümkündür; ancak unutmayın ki göksel sembolizm bir zaman dilimini zapt ederek kendi karakteristiğini dikte edemez, yani bir önce-sonra bağlantısı kurulması gereklidir.

Merkür retro başlarken, ''Bu retrodan kim olarak çıkmak, kim olarak yeniden doğmak istiyorsunuz?'' diye sormuştum. Şimdi de diyorum ki bu sorgulamayı başlatanlar, koç dolunayının baskısını kolaylıkla tolere edebilecekler. Merkür retrosu geç kalmış teşhislerin, yarım kalmış tedavilerin, hak edilmiş mutlulukların, kaybedilmiş hakların sahibine ulaşmasına olanak verdi. Retro ardından gelen dolunay da pek çoğunuzun hayatında hakların teslimidir, unutmayın.

Diyelim ki retroda hedef koyamadınız, kim olmak istediğiniz konusunda bir yol belirleyemediniz. Olsun, her zaman yapabileceğimiz bir şey vardır. Bu yoğun enerjili dolunayın panzehri sözlerinizi tutmaktır. Topluma, ailenize, çevrenize veya kendinize çeşitli söz ve vaatlerde bulunmuş olabilirsiniz. Gücünüzün üstünde bir beklenti yarattıysanız, ya potansiyelinizi arttırmanın bir yolunu bulun ya da bu sözü tutmayacağınızı karşı tarafa bildirin. Bu son dakika ''müdahalesi'' geleceğinizi değiştirebilir.

Arzularınıza ulaşmak için yol alırken manevi bir destek almak istiyorsanız, bir yetişkin gibi davranmanız gerekmektedir; yani sorumluluklarınızı aksatmamalısınız.

Dolunayın bir restleşme duygusu yaratacağından bahsetmiştik. Konuyu biraz daha açacak olursak, koç dolunayı sanılanın aksine olağanüstü mucizelere de gebedir. Evrensel adaleti hiçe sayarak, bireyin yaşama katılımını görmezden gelerek göksel yazgıyı yorumlayamayız. Umudunuzu kaybetmediğiniz sürece, ihtiyacınız olan yardımlar da kişiler de gelecektir.

Çatışmacı, acımasız ve rekabetçi enerjiyi dengeleyebilen kazanır. Dürtüsel enerjiyi ehlileştirmek için işe-güce, spor veya yürüyüşe yönelin. Geçmiş duygusal travmalar veya yaralar kendini hatırlatmak isteyebilir. Öfke ve pişmanlık tuzağına düşmeyin. Pek çoğunuzun halsiz ve enerjisiz hissetmesi içinizde kapanmaya çalışan duygusal yaralarınızla ilgilidir.  Durumu şöyle izah edelim, geçmişte kalması gereken yaralar sizi hasta hissettirmektedir. Geçmişe takılı kalanlar, geçmişin izlerinden hastalıklar yoluyla arınmaktadır.

Bir kısmınız ise yoğun duygusal bir süreçten geçebilir. Bu süreci doğru yönetebilenler, sağlıklı ilişkiler kurarak yola devam edecektir. Geçmişe takılıp kalmayan geleceğe yürüyecektir. Yoğun duygularınızın karşınızdaki kişiler üzerinde baskı ve tehdit şeklinde algılanmamasına özen gösterin. İstikrarlı ve kararlı olmanın önemli sonuçlar yaratacağı bir dönemdeyiz. Büyümek-gelişmek için yine vicdan olmuş akla ve akıl olmuş vicdana tutunan, kurban olmadan ve kimseyi kurban etmeden yücelecektir.

Tamamlanması gerekenin ne olduğuna kendiniz karar verin. Kendinizi bütünlenmiş hissetmenize olanak sağlayacak çeşitli mucizelerle çevrilisiniz. Alışkanlıklarınıza devam etmekte ısrar etmeyen, konfor alanını riske edebilecek kadar cesur olan tartışmasız kazanır. Dolunayın aktive edeceği olumsuz potansiyeli bertaraf etmenin yolu hayata sevgi ve akılla yaklaşmaktır. Kaçarak, saklanarak, sakınarak yaşanmaz.

Cesaret ve umutla insani değerlere yakışır bir ruhla yola çıkanların şahane bir dolunay geçireceğine inanmaktayım. Yaşam devam ediyorsa ve ders bitti deyip çekip gidemiyorsak hala yapılması gerekenler olduğunu unutmayalım.

Tamamlanmış hissettiğiniz, eksik ve yarım kalmış olanlara destek verdiğiniz muhteşem bir dolunay olsun.

Koç

Genel sağlığınıza dikkat etmeli, bireysel alanınızın sınırlarını doğru çizmelisiniz. Yaşamınızda büyük yenilikler yapabileceğiniz bir dönemdesiniz. Bunları yapabilmek için yardım almaya açık hale gelmelisiniz. Ortaklarınız veya eşiniz sizi destekleyebilir. Adli konularda olumlu geri dönüşler alabilirsiniz.

Boğa

Korkularınızı, kendinizi ve tutsak hissettiğiniz her alanı sükunetle gözden geçirin. Bütünsel baktığınız ve korkularınızla yüzleşmekten kaçınmadığınız oranda özgürleşeceksiniz. Bağımlılık ve alışkanlıklardan, ataletten arınmak için önemli bir dönem. İş arkadaşlarınız veya iş hayatınızda sürpriz gelişmeler yaşanabilir.

İkizler

Sosyal çevreniz, arkadaş ortamınız ve uluslararası niteliği olan her tür bağlantı geleceğinizi değiştirecek etkiye sahiptir, yeter ki sözlerinizi tutun. Çeşitli gruplar veya kulüpler yardımınıza koşabilir. Yaratıcı olduğunuz her alanda yardım, destek ve ödüller bekleyebilirsiniz. Aşk ilişkileri açısından da sürprizler beklenebilir.

Yengeç

İş-statü konusunda sorumluluklarınızı dikkatle gözden geçirin. Kariyer hayatınızı besleyecek yardımları reddetmeyin. Toplumsal imajınızın değişeceği bir döneme girmiş olabilirsiniz. Aile ve yuva konusunda beklenmeyen gelişmeler olması muhtemeldir. Bu değişim, düşünsel düzeyde bile gerçekleşse hayatınızı önemli ölçüde etkileyecektir.

Aslan

Ufkun ötesi, yurtdışı bağlantılı iş ve eğitimler mercek altına alınması gereken konular olabilir. Sorumlu davranmalı ve rekabetçi bir tutum seçmemelisiniz. Yüksek bir ideale ulaşma arzunuzu besleyen alanlarda sürtüşmeye girmeyin. Size uzatılan eli tutmaktan korkmayın, ancak kendi değerlerinizle uygunluğunu da göz ardı etmeyin. Yakın çevreniz ve kısa seyahatler yaşamınızda beklenmeyen gelişmelere sahne olabilir.

Başak

Ortak gelirler ve borç-alacak ilişkileri sizin dolunay gündeminizdir. Sorumluluk sahibi davrandığınız ve vicdan olmuş akılla yola çıktığınız oranda maddi büyüme bekleyebilirsiniz. Yardım almaktan kaçınmadığınız gibi, aldığınız yardımı da onurlandırın. Yepyeni değerler ve bir yaşam yaratırken maddi açıdan destek göreceksiniz.

Terazi

Evlilik ve ortaklarla ilgili konularda sorumluluk almanız gerekebilir. Adaletli olmayan her duruma artık dur diyebilmeniz gerekmektedir. İkili ilişkiler içinde yapmak isteyip yapmadığınız, ertelediğiniz konuların önemini fark edeceksiniz. Genel sağlığınız ile ilgili konularda destek görebilirsiniz. Biz olma kaygısı içinde ben olmayı unuttuğunuz başlıklarla yüzleşeceksiniz.

Akrep

İş hayatı, arkadaşlarınız ve işbirliği içinde olduğunuz kişilerle ilgili sorumluluklarınızı aksatmayın. İş hayatınız ve arkadaşlarınız da değişime tabiidir. Günlük yaşamınızı etkileyecek konularda dışarıdan destek almaktan çekinmeyin. Size sınırlı, kısıtlı hissettiren pek çok korkudan hızla özgürleşebileceksiniz. Dolunayın size en büyük katkısı korku, kaygı ve endişelerinizin sona ermesi olabilir.

Yay

Aşk hayatınızda ne kadar sorumluluk aldığınızı gözden geçirin. İlişkilerde sorumluluk almakta zorlanıyorsanız, dost önerisi ya da profesyonel desteğe hayır demeyin. Sosyal çevrenizi, arkadaş ortamınızı,  ulusal niteliği olan işleri dikkatle gözden geçirin. Büyüme ve gelişim gösterebilmeniz için size katkı sunacak kişilerle denk geleceksiniz. Geleceğinize hizmet eden adımlar atabileceğiniz önemli bir dönemdesiniz.

Oğlak

Aile kurmak veya ev almaktan kaçınan Oğlaklar için ilginç bir dönem. Yuva temasını eski bilgi ve düşüncelerinizden arıtmayı başarabilirseniz yolunuz açılabilir. İş-statü konusunda rekabet ve hırsa kapılmadıkça sizi destekleyecek kişi ve ortamlarla denk geleceksiniz. Sürekli kendinizle rekabet içinde olduğunuzu fark edebilirseniz huzura erişeceksiniz. Kendinize verdiğiniz sözleri tutmak uğruna çok yoruldunuz. İnsanın kendine ilk sözü mutlu olmaktır.

Kova

Dolunay, öncelikle yakın çevreniz ve kardeşler konularında sorumluluklarınızı test edecektir. Eğitimler ve kısa seyahatler art arda gelebilir. Yakın çevrenize destek vermek konusunda geri çekilmediğiniz oranda büyüme gösterebilirsiniz. İdeallerinize ulaşmanız konusunda destek göreceğiniz kişi ve ortamlarla bir araya geleceksiniz. Dolunay yaşama katıldığınız oranda tamamlanmış hissettirecektir.

Balık

Maddi-manevi değerlerinizi yeniden yaratma dönemindesiniz. Para kazanma ve harcama konusunda sorumluklarınızı gözden geçirin. Ortak gelir ve giderlerinizin paylaşımında adil misiniz? Dış kaynaklı kazançlar yeni ortaklar ortaya çıkması mümkün olabilir. Mühim olan taşıyabileceğiniz kadar yük altına girmektir. Sizi aşan işlere bulaşmamaya özen gösterin.

Gökyüzünü dinleyin.

Sevgiler.

Bireysel danışmanlık almak, eğitim duyurularından ve daha fazla paylaşımdan haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımı takip edebilirsiniz:

Instagram: @astrologseckinilbuga

Facebook: @seckin.ilbuga

Twitter: @seckinilbuga