Geri Dön

Burcunuza göre ilişkilerde hatayı nerede yapıyorsunuz?

Kabul edelim; hiçbirimiz mükemmel değiliz. İlişkiler söz konusu olduğunda hepimiz doğamıza göre hatalar yapıyor, dersimizi alıyoruz. Bazen kendimizi toksik ilişkilerin içinde buluyor ve bir çıkış yolu arıyoruz. Alınacak en büyük ders ve tek çıkış yolu ise gerçeklerle, yani hatalarınızla, yüzleşmek. Burcunuzun ilişkide yaptığı en büyük hatanın ne olduğunuzu biliyor musunuz? İşte her bir burcun ilişkilerinde yaptığı hatalar! Hem Güneş hem de Venüs burcunuzu okumayı unutmayın. - PEMBENAR ÖZEL

Burcunuza göre ilişkilerde hatayı nerede yapıyorsunuz?

Koç: Partnerini cepte görmek

Siz bir güç merkezisiniz ve bağımsızlık sizin göbek adınız. Ancak bu özerklik bazen başınıza bela olabiliyor. Harekete geçme enerjiniz ilişkiyi başlatmanızı sağlasa da ilişki içerisinde partnerinizi bir takipçiniz gibi görebiliyorsunuz. Sağlıklı bir ilişkide domine etmek söz konusu değildir ve partneriniz sizin hayranlarınızdan yalnızca birisi değildir. Bu yüzden partnerinizde her uzandığınızda elinizin altında bulabileceğiniz biri gibi davranmayın, onlara nasıl davranılmak istiyorsanız öyle davranın.

Boğa: Gerçek duygu ve düşüncelerini görmezden gelmek

Herkes Boğaların ne kadar sabit fikirli ve inatçı olduğunu bilir. Ancak değişime karşı direnciniz duygularınızı da kapsıyor. Drama sizi strese sokuyor, güvende hissetmek istiyorsunuz ancak özgün duygu ve düşüncelerinizle yüzleşemediğinizde kaçınılmaz olarak içinize atıyorsunuz. Bir patlama noktasına geldiğinizde ise bu bir öfke nöbetine dönüşüyor. Başlangıçta ağzınızın tadı kaçmasın diye görmezden geldiğiniz ilişki sorunları, daha büyük bir problem olarak geri dönüyor.

İkizler: Erken pes etmek

İkizler de duygularıyla yüzleşmekten kaçanlardan. Ancak bunu fark etmek için arkalarına bakmazlar bile. Her ne kadar eğlenceli ve hareketli ilişkileri sevseniz de bir problem gördüğünüz anda orayı terk ediyorsunuz. Tembel bir aşık olduğunuz veya bağlanmaktan korktuğunuz için değil; anlaşmazlıkları bir uzlaşma ve büyüme fırsatı olarak görmek yerine ilişkinin bir sonu olarak görme eğilimindesiniz. Ancak bilmeniz gereken, her ne kadar denizde milyonlarca balık olsa da bütün uzun ömürlü ilişkiler çaba gerektirir.

Yengeç: Bireyselliğini kaybetmek

Yengeç burcunun kalbini açması güzel bir şeydir, özellikle de güvenlerini kazanmak için önce çok sert kabuğundan geçmeniz gerektiği için. Ancak sevgili Yengeçler sadece kapılarınızı açmakla kalmayıp bütün odaların anahtarlarını da karşı tarafa veriyorsunuz. Bu düzeyde bağımlılık ve kişisel sınırların bırakılması tehlikeli olabilir, çünkü kendi kimliğinizi ilişkinin kimliğine kaptırırsınız. Artık bireyse olarak nelerden hoşlandığınızın, arkadaşlarınızın, hedeflerinizin bir önemi kalmaz ve bu da sizin için sonun başlangıcı olabilir.

Aslan: Ateşini partnerine püskürtmek

Güneş kadar sıcak Aslanlar, hayat güzel olduğunda siz daha güzelsiniz. Her şey yolundayken çeneniz yukarıdadır ancak işler zorlaştığında dağılıyorsunuz. Ve sonunda tüm ateşli duygularınızı partnerinize patlatıyorsunuz. Sahne için doğduğunuzdan hissettiklerinizi de asla içinizde tutamaz, hatta biraz abartısınız. Ancak partnerinizle bir oyunun içinde değilsiniz. O gerçek biri ve onun da duyguları ve sorunları var. Gerektiğinde rolleri değiştirin ve onun duygularını sahnelemesine izin verin.

Başak: Değiştirmeye çalışmak

Zodyağın düzelticisi sizsiniz. Sloganınız: "Düzeltebilirim!". Biriyle çıkmaya başladığınızda onu beğeniyor ama daha sonrasizi rahatsız eden küçük şeyler bulmaya başlıyorsunuz. Bir ifade, bir alışkanlık, bir davranış, bir fiziksel özellik... Düzeltme tavsiyesi verdiğinizde gerçekten nazik bir yerden geliyor ve partnerinizin hayatını iyileştirmek istiyorsunuz ancak bunlar bazen onu, kendisi yapan ve iyi hissettiği şeyler. Sizin de başta aşık olduğunuz şeyler.

Terazi: Fazla uyumlu olmak

Terazi dendiğinde aklımıza ilk olarak uyum gelir. Bu yüzden her ne kadar özgün bir kişiliğiniz de olsa ilişkide, karşı tarafı kaybetmek istemediğinizden veya keyfinizi kaçırmak istemediğinizden kendi fikrinizi söylemekten kaçınabiliyorsunuz. Bunun yerine gülümseyip onaylamayı tercih ediyorsunuz. Zaman zaman partneriniz tarafından bu durum suistimal ediliyor ve pasif agresif patlamalar yaşıyorsunuz. Yapmanız gereken gerçekten ne istediğinizi, gerçek fikrinizi ortaya koymak.

Akrep: Drama yaratmak

Ya hep ya hiç, barış ya da savaş... Sevgili Akrepler, zıt kutuplar sizin hamurunuzda var. Her şeyi en tutkulu ve en yoğun biçimde yaşamak istiyorsunuz. Herhangi bir sorun yaşadığınızda bütün dünya yıkılsın istiyorsunuz. Bu şiddetli fırtınayı partnerinize de yöneltiyorsunuz. Yapmanız gereken derin bir nefes alıp fırtınayı yapıcı bir şeye kanalize etmek. Akreplerin dönüştürücü özelliğini kullanın, yıkmak yerine dönüştürmeyi tercih edin. Şifalanın ve şifalandırın.

Yay: Duygular konusunda dürüst olmamak

Hayat Yaylar için eğlence ve oyun ancak tam tersi durumda bir sonraki uçakta çoktan yer ayırıyorsunuz. Çoğu zaman korkularınızı, duygularınızı ve hayallerinizi paylaşmıyorsunuz. Siz ve eşiniz arasında herhangi bir gerginlik olduğunda, muhtemelen sakinleşecek ve bunu tartışmayacaksınız ama sonra tüm samimi ayrıntıları arkadaşlarınızla fazlasıyla paylaşacaksınız. Ve bu sadece tabuttaki ilk çivi, çünkü herkese açıkladığınız anda, diğer insanların fikirleri kafanızda yüzmeye başlayacak. Bu noktada ilişkide bir ayağınız dışarıda demektir. Bunu düzeltmenin tek yolu, dürüst ama hassas olmak ve konuşmaktır.

Oğlak: Herkesin sonunda üzeceğini düşünmek

Oğlaklar, güçlü bir çift olmak istiyorsunuz. Birlikte bir hayat kurmak için işe koyulmakta hiçbir probleminiz yok. İç karamsarınız dışarı çıkmaya başlayana kadar... Farkına bile varmadan, yaşamdan şikayet etmeye başlıyorsunuz, sonra diğer insanlardan ve partnerinizden. Karamsar yönünüz sadece bir savunma mekanizması çünkü sonunda bir şeylerin yolunda gitmediğinde gücünüzden bir şey kaybetmemiş olmak istiyorsunuz. Bu ruh halini silin. İnsanları uzaklaştırmayın. Sevgiye layık olduğunuzu ve her ilişkinin kalp kırıklığıyla bitmediğini unutmayın.

Kova: Hep kazanmak zorunda olmak

Kovalar, iki saniyeliğine kafanızdan çıkın. Evet, süper zekisiniz ama ilişkiler bir ana planla ilgili değil. Sırf değişimden korktuğunuz için bir şeyleri veya insanları kontrol edemezsiniz. Fazla düşünmenin sonunda "onlara karşı siz" durumu oluşuyor. Uzlaşmaya ve birlikte çalışmaya çalışmak yerine, her küçük anlaşmazlık Kim Haklı Savaşı'na dönüşüyor. Aşk kimin kazandığıyla ilgili değildir. Tartışmada kimin galip geldiğine bakılmaksızın, kalbinizi açmak ve paylaşmakla ilgilidir.

Balık: Kendini kurban etmek

Romantizm söz konusu olduğunda, bir peri masalında prens/prenses olmak istersiniz Balıklar. Bu, bazen ilişkilerdeki kırmızı bayrakları kolayca gözden kaçırmanıza neden olabilir. Bazen sadece ilişkiyi sürdürmek için hayatınızın bazı kısımlarını feda ediyorsunuz. Elbette hepimizin tuhaflıkları veya kusurları olabilir ancak en sevdiğiniz hobilerinizden, arkadaşlarınızdan veya hayallerinizden bazılarını bırakmaya başladığınızda, bu bir ilişki değildir.

Şiddetli Sevgi: Flört Şiddeti | Av. Cansen Erdoğan anlatıyor“Ailene benimle birlikte olduğunu söyleyeceğim! Abine aramızdakileri anlatacağım! Gönderdiğin fotoğrafları İnternet’te yayınlayacağım! Okulda kimseyle konuşmayacaksın! Arkadaşlarınla görüşmeni istemiyorum! Oraya gidemezsin! Bensiz hele bir git, görürsün sen dünya kaç bucakmış…” Bu sözler tanıdık geldi mi? Av. Cansen Erdoğan flört şiddeti kavramını, hangi davranışların flört şiddeti kapsamına girdiğini ve flört şiddetinin ceza hukukundaki yerini Pembenar izleyicileri için anlattı.
Astroloji
KOÇ
BOĞA
İKİZLER
YENGEÇ
ASLAN
BAŞAK
TERAZİ
AKREP
YAY
OĞLAK
SAKA (KOVA)
BALIK
Bugün

İş arkadaşlarınız ile ilgili konular gündeme gelebilir. Çalışma hayatınızda yorucu koşullar olabilir.  İşlerinizle ilgili yeni planlamalara gidebilirsiniz. Sizi yıpratan koşullara karşı dikkatli olmanızda fayda var.  Hizmet aldığınız kişilerle ilişkileriniz ön plana çıkabilir. İş hayatınızda güçlü kişilerden destek alabilirsiniz. Sorumluluklarınızda artış yaşanabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Kendinizi ifade etmek isteyeceğiniz işleri tercih edebilirsiniz. Risk almak daha kolaylaşabilir. Zevk aldığınız konular da harcamalar yapabilirsiniz. Uğraştığınız işlerle ilgili fikirler geliştireceğiniz zamanlar var. Bu konuda ilerlemek için, güçlü kişilerden destek almak isteyebilirsiniz. Çalışma hayatınızda gün içinde yorucu koşullar oluşabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

İşlerinizde daha sistemli çalışmak adına plan yapmak durumunda kalabilirsiniz. Çalışma hayatınızdaki sorumluluklarınız farklı düşünceler geliştirmenize neden olabilir. Ailevi konularla ilgili olaylar gündeminizi etkileyebilir. Babanıza ilgilenmeniz gereken durumlar oluşabilir.  Uğraştığınız işlerde olumlu ilerlemeler kaydedebilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Çok hareketli bir gündesiniz. Gününüzü detaylı bir şekilde planlamak isteyebilirsiniz. Yazışmaların organizasyonunu yapmak size hız kazandıracaktır. Yakın çevrenizdeki kişilerin problemleriyle ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Kulağınıza gelen dedikodulara fazla kulak asmayın. İş hayatınızdaki sorumluluklarınızla ilgili üstlerinizden destek alabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Cüzdanınıza ait konular kafanızı meşgul edebilir. Masraflarınızın arttığını düşünerek yeni bütçeleme yapmak isteyebilirsiniz. Maddi kaynaklar konusunda yeni düşünceler ve planlar geliştirebilirsiniz. İş hayatınızla ilgili, önemli kişilerden destek alabilirsiniz. İlerlemeniz açısından bu önemli bir fırsat olabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Yeni başlangıçlara yelken açmak istediğiniz bir gündesiniz. İşinizle ilgili planlama yapmak isteyebilirsiniz. Çalışma koşullarınız ön plana çıkabilir. İlişkilerinize dikkat etmenizde fayda var. Bedeninize ait konuları göz ardı etmeyin. Uğraştığınız konularda başkalarından destek görebilirsiniz. Kişisel hassasiyetiniz olduğu konulara daha fazla önem göstermenizde fayda var.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Gizli kalmış konular ön plana çıkabilir. Bilemediğiniz konularla ilgili kayıplar yaşayabilirsiniz. Ruhsal gelişiminizle ilgili konulara yoğunlaşacağınız zamanlar var. İşlerinizde daha sistemli olmak için fikirler geliştirebilirsiniz. Zorlandığınız konular gündeme gelebilir. Bu konuda planlar yapmak isteyebilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Sosyal konularla ilgilenmek isteyebileceğiniz bir gündesiniz. İşlerinizi organize etmek isteyebilirsiniz. Size kalan kısımlarıyla arkadaşlarınızla görüşmek size iyi gelecektir. Gelecek beklentilerinizle ilgili görüşeceğiniz kimseler size ilerlemeniz için yardımcı olabilirler. Çalışma hayatınızda aldığınız sorumlulukları yerine getirmek için çalışacağınız bir gündesiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

İş hayatınızdaki konular bugün daha çok gündeminize gelebilir. Hedeflerinize ulaşmak için plan yapmak isteyebilirsiniz. Göz önünde olmaktan hoşlanacağınız bir gündesiniz. İşlerinizle ilgili düşüncelerinizi üstlerinizle paylaşmak isteyebilirsiniz. Annenizle ilgili konulara zaman ayırabilirsiniz. Uğraştığınız işlerde ilerleyebilmeniz için önemli kişilerden tavsiyeler alabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Yeni ufuklara açılmak bugün öncelikli hedefiniz olabilir. Bunun için yeni fikirler yaratabilirsiniz. Uğraşacağınız işler için önceden planlamanız işlerinizi kolaylaştırabilir. Çalışma hayatınızda aldığınız sorumluluklar sizi yorsa da yeni organizasyonlar oluşturmak size iyi gelecektir. Güçlü kişilerden alacağınız desteklerle daha kolay ilerleyebilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Ortaklı para konularına karşı dikkatli olmanız gereken bir gündesiniz. Endişe duyduğunuz konularla alakalı olarak gün içinde bazı problemler yaşayabilirsiniz. Duygusal yönden bağlayıcı koşullar oluşabilir. Çalışma hayatınızdaki yoğunluk artabilir. İş arkadaşlarınızla ilişkilere dikkat etmekte fayda var. Başkalarından alacağınız destekler sizi rahatlatacaktır.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Eşinizle ilgili koşullar ön planda olabilir. İşlerinizin ilerlemesini istiyorsanız, iyi organize olmanız gereken bir gündesiniz. Uğraştıran durumlara biraz daha özen göstermenizde fayda var. Güçlü kişilerden alacağınız destekler yolunuzu açacaktır. Çalışma hayatınızda hareketli zamanlar sizi bekliyor. Yabancılarla ilişkileriniz yoğun olabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

Günün Yazıları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber