Cilt Bakımı Cildinizi yenileyin

Cildinizi yenileyin

09.10.2015 - 16:34 | Son Güncellenme:

Cildimizi yenilemek için en doğru zamandayız! CityBeauty güzellik merkezleri uzmanlarının verdiği tavsiyelerle yazın tüm olumsuz etkilerini yok edin ve kışın yıpratıcı etkilerine karşı gardınızı alın.

Cildinizi yenileyin

Deniz, kum, güneş... Yazın vazgeçilmez bu 3’lüsünün ne yazık ki cildimiz üzerinde yıpratıcı etkileri bulunuyor. Ancak yaz mevsiminin cildimiz üzerindeki olumsuz etkileri şöyle dursun, önümüzde cildimizin başka bir düşmanı duruyor:

Haberin Devamı

Soğuk ve kuru hava! Henüz yaz mevsiminin yıpratıcı etkilerini cildimizden uzaklaştıramamışken, kış mevsimine hazırlıksız giriş yapmamız cildimiz üzerinde onarılamaz sorunlara yol açabiliyor. Bu sebeple sonbahar mevsimini iyi değerlendirip, cildimizin altın çağını başlatmak bizim elimizde! CityBeauty Güzellik Merkezleri Cilt Bakım Uzmanlarından Vildan Güncil, cildimizi kışa hazırlamanın ilk adımının güneşin olumsuz etkilerini cildimizden uzaklaştırmak olduğunu dile getiriyor.

Vildan Güncil, “Vücudunuz için son derece yararlı olan güneş, faydalarının yanı sıra cildinize, leke, yanık gibi pek çok zarar da verebilir. Cildinizin yazın gördüğü bütün zararlar ise bronz tenin etkisi geçtikçe sonbahar mevsiminde daha çok ortaya çıkar. Yazın en net olumsuz etkisini ise cildinizde oluşan güneş lekelerinde görebilirsiniz.” açıklamalarında bulunurken, bu lekelerin “masum çiller” olarak kabul edilmemesi gerektiğini belirtiyor.

Haberin Devamı

Güne, 1 bardak su içerek başlayın!

Her yaz mevsimi sonrasında kabus haline gelen güneş lekelerinden, güzelliğimize gölge düşürmeden kurtulmanın artık çok kolay olduğunu dile getiren Vildan Güncil “İnanır Group CityBeauty güzellik merkezlerinde uyguladığımız Babor leke giderici cilt bakımı, güneşin etkisiyle oluşan lekelerin azalmasına, cilt renginin açılmasına ve yaşa bağlı oluşan lekelerin görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor. 6 haftalık uygulama sonrasında, lekelerden arınmış, aydınlık ve duru bir görünüme sahip bir cilde kavuşabilirsiniz.” diyor.

Güneş lekeleriyle ilgili profesyonel destek almanın yanı sıra günlük hayatta alınacak önlemlerin de önemli olduğunu ifade eden Vildan Güncil, “Sağlıklı bir cildin en önemli adımı su içmektir. Yeni güne su içerek başlayın ki, su böbreklerinizi boşaltmanıza ve detoks sisteminizin gün boyu çalışmasına yardımcı olsun. Bu yüzden günde en az 8 bardak su için. Kış aylarında en az 15 SPF içeren nemlendirici krem kullanmalısınız. Her mevsimde UV ışınlarına karşı önlem almalısınız. Işıldayan bir cilt içeriden başlar. Bu yüzden bol miktarda antioksidan içeren meyve ve sebzeleri tüketin.” demeyi ihmal etmiyor.

Haberin Devamı

Cildiniz kışa hazır mı?

Kış kapımızda ve cildiniz hâlâ yaz mevsiminin olumsuz etkilerinden kurtulmuş değil! O zaman sonbaharı doğru değerlendirmenin tam zamanı. Özellikle mevsim geçişlerinde en çok tercih edilen uygulamalardan birinin cilt bakımı olduğunu söyleyen Vildan Güncil, “CityBeauty güzellik merkezlerinde, cilt bakımını dünyanın cilt bakım devi Babor ürünleriyle yapıyoruz.

Her cilt tipinin gereksinimlerine karşılık veren bu uygulama, hücre DNA'sını, UVA ışınlarının ve serbest radikallerin verdiği zararlara karşı koruyarak, cildin derinlemesine temizlenmesini, ışıltılı ve canlı bir yapıya kavuşmasını sağlıyor. Cilt tipinize uygun olarak seçilen bakım sonunda cilt, daha sıkı ve ışıltılı bir görünüm kazanıyor. Tabii ki yapılan bakımlar kadar daha sağlıklı bir görünüm kazanmak için cildi içeriden beslemek de önemli! Cilt üzerindeki olumlu etkileri kanıtlanmış A ve E vitamini içeren brokoli, domates, kivi, havuç gibi besinleri de sofranızdan eksik etmeyin.

Haberin Devamı

Aynı zamanda içinde A vitamini bulunan sebze ve meyveler, cildin su tutma kapasitesini de arttırır. Beslenmenizde Omega 3 desteği almak, cilt bakımınızın daha etkili olmasını sağlayacaktır.” açıklamalarında bulunuyor. Fransız kadınlarının güzellik sırlarının cildi nemlendirmek olduğunu ifade eden Vildan Güncil, “Cilt ne kadar neme doymuşsa, dış faktörlere ve yaşlanma etkilerine karşı o kadar korunur.” diyor.

Yazarlar