YemekDolma Biberin Yanına Ne Gider? Dolma Biberin Yanına Yemek Ve İçecek Tavsiyeleri

Dolma Biberin Yanına Ne Gider? Dolma Biberin Yanına Yemek Ve İçecek Tavsiyeleri

05.10.2022 - 14:22 | Son Güncellenme:

Dolma çeşitleri içerisinde biber dolması oldukça çok sevilir. Biber dolması yapan kişiler için ise menüyü tamamlama telaşı başlar. Sonuçta biber dolmasını tek başına yemek yerine tamamlayıcı çeşitlerle yemek daha mantıklıdır. Domates çorbası, cacık ve hoşaf başta olmak üzere birçok çeşidi biber dolmasıyla tüketebilirsiniz. İşte, merak edilen ayrıntıları derledik.

Dolma Biberin Yanına Ne Gider Dolma Biberin Yanına Yemek Ve İçecek Tavsiyeleri

Dolma biber yemeden önce yapılması gereken yiyecek ve içecekler vardır. Bunları yaparak sofranıza renk ve lezzet katmanız mümkündür. 

Haberin Devamı

Dolma Biberin Yanına Ne Gider? Dolma Biberin Yanına Yemek ve İçecek Tavsiyeleri 

1- Yoğurt 

Dolma Biberin sofrada olması muhakkak yoğurdu akla getirir. Yoğurt eşliğinde biber dolmasını yemenin benzersiz olacağına emin olabilirsiniz. 

2- Domates Çorbası 

Biber dolması öncesi güzel bir başlangıç yapmak adına domates çorbasını seçebilirsiniz. Bu çorbayı içtikten sonra yemeğe geçmeniz daha keyifli olur. 

3- Cacık 

Biber dolmasıyla cacık yemekte her açıdan mantıklıdır. Özellikle bol naneli ve sarımsaklı cacık dolma biberin tadını zirveye çıkarabilir. Tabi yine de herkesin kendi zevkine göre cacık yapması tavsiye edilir. 

4- Fırında Tavuk 

Biber dolmasının yanına doyurucu bir yemek arıyorsanız eğer fırında tavuk buna son derece uygundur. Ayrıca bu tavuk yemeğinin içerisine patates koymayı da ihmal etmeyin. 

Haberin Devamı

5- Salçalı Makarna 

Salçalı makarna ve biber dolması uyumlu olan iki yemektir. Özellikle lezzetli bir menüye sahip olmak adına bu tercihi yapabilirsiniz. 

6- Hoşaf 

Dolma bibere çok yakışan hoşafın birçok çeşidi yapılabilir. Özellikle kayısı hoşafı yapmak dolma biberle daha fazla uyumlu olabilir. 

7- Naneli Ayran 

Biber dolması yanına içecek isteyenler için naneli ayran güzel bir seçimdir. 

8- Kalburabastı

Biber dolması üzerine şerbetli bir tatlı tercih etmek doğru olacaktır. Bunun için kalburabastı olarak bilinen nefis tatlıyı seçebilirsiniz. Böylelikle yemeğin üzerine harika bir kapanış yapmış olursunuz. 

Yazarlar