Geri Dön

Dudak dolgusu nedir? (Dudak dolgusu nasıl yapılır?)

Dudaklarının inceliğinden şikâyetçi olanların sıklıkla tercih ettiği dudak dolgusu nedir? Dudak dolgusu nasıl yapılır? En kolay ve zahmetsiz yöntem hangisidir? Siz de bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız dudak dolgusu ile ilgili hazırladığımız habere mutlaka göz atın…

Dudak dolgusu nedir? (Dudak dolgusu nasıl yapılır?)

Dudak dolgusu ister yapısal şartlardan kaynaklansın ister de yaş almadan kaynaklansın dudaklarından memnun olmayan ve onları daha iri daha şekilli göstermek isteyenler için uygulanan estetik bir müdahaledir. Dudak dolgusu yaptırmak isteyenlerin hızla artmasıyla birlikte, uygulama ile ilgili merak edilenler de arttı. Biz de bu nedenle dudak dolgusu hakkında bilmeniz gerekenleri bir haber de topladık.

Haberin Devamı

Dudak dolgusu yaptırmak isteyenlerin merak ettiği sorular ve cevaplarından oluşan haberi okumalarını tavsiye ederiz ancak her şeyden önce bir gerçek uzamana danışmanızda fayda var.

Dudak dolgusu nedir?
Adını sık sık duyduğumuz dudak dolgusu, daha dolgun ve şekilli dudaklara sahip olmak için yapılan estetik işleme denir. Dudakların içine ve çevresine enjekte edilen dermal dolgular ile sağlanan bu işlem işin uzmanı tarafından yapılmalıdır.

Neden dudak dolgusu yapılır?
Dudak dolgusu genellikle dudaklarının şeklinden ve dolgusundan memnun olmayanların tercih ettiği bir işlemdir. Ancak zamanla yaş aldıkça kırışıklıkları artan ve bu durumdan çok rahatsız olanlar içinde bir tercih sebebidir.

Dudak dolgusu nasıl yapılır?
Cilt için çok önemli olan hiyalüronik asit zamanla ortadan kaybolarak işlevini yerine getiremez. Bu durum da ciltte çizgi ve kırışıklıklara neden olur. İşte dudak dolgusu uygulaması esnasında da ciltte hiyalüronik asit seviyesi arttırılması hedeflenir.

Cildi ve kırışıklıkları yok ettiği gibi dudağı dolgunlaştırıp şekillendirir.

Dudak dolgusu uygulaması sonrasında ne kadar sürede iyileşme sağlanır?
Dolgu çeşidine göre farklılıklar gösterebilir ancak ortalama olarak 30 dakika süren uygulamalarda hasta aynı gün eve gidebilir. Uygulama hemen etkisini gösterirken bazı durumlarda 2 ya da 3 seans uygulanması daha doğru olur.

Dikkat edilmesi gereken noktalar
*Öncelikle ilk dikkat etmeniz gereken durum uygulamayı yaptıracağınız merkezin ve doktorun güvenilirliği olmalı.
*Dudak hacminin iyi belirlenmesi gerekir.
*Sigara kullanan hastaların en az 1 hafta önce sigarayı bırakması gerekmektedir.
*Kıyafet seçiminiz uygulama sonrası sizi rahatsız etmeyecek türde olmalı.
*Alt dudağınız ile üst dudağınızın arasındaki uyum bozulmamalı.
*İşlem öncesi kan sulandırıcı bir ilaç kullanmamanız gerekir.

Dudak dolgusu nedir (Dudak dolgusu nasıl yapılır)

Dudak dolgusunu estetik bir operasyon dışında nasıl sağlarım?
Dudağınızı dolgunlaştırmak istiyor ancak estetik bir operasyon geçirmek istemiyorsanız piyasada bunun için satılan bir çok ürün bulabilirsiniz. Geçici olarak dudaklarınızı daha dolgun gösteren aparatlar ve sürdüğünüz zaman dudaklarınızı dolgunlaştıran kozmetik ürünler mevcut.

Ancak yine de bir uzamana danışmadan hiçbir işlemi uygulamamanızı tavsiye ederiz.

Haberin Devamı


Dudaklarımı Nasıl Dolgun Gösteririm?

Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

Günün Yazıları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber