Geri Dön

Fashion Week Istanbul: GOKHANYAVAS “Son Çağrı” koleksiyonunu sundu

Tarih hep tekerrürden ibaret, dün başkasıydı giden, bugün bir başkası... Asıl şimdi bambaşka bir hikaye yazmalı diğerlerinden farklı. Gidenleri anarak, gitmemek için and içmeye SON ÇAĞRI.

Fashion Week Istanbul: GOKHANYAVAS “Son Çağrı” koleksiyonunu sundu

Tarih boyunca, hangi zaman diliminde olursa olsun, “öteki”lerin hayatları; acısı, karanlığı güzellenen, illa bir nedene bağlanmış, hep çok yakın ama bir o kadar uzak masallar gibidir. 20’lerin mübadelecileri, 40’ların İstanbul gayrimüslimleri, 70’ler sokaklarının gençleri... Kimileri anıların en ağır yüklerini koydular valizlerine, kimilerinin ise hazırlanacak vakitleri bile olmadı, gittiler ailelerinden, dostlarından, evlerinden...

Haberin Devamı

GOKHANYAVAS’ın Fashion Week Istanbul kapsamında film gösterimi yapılan koleksiyonu “Son Çağrı”, atkı, bere, şapka gibi aksesuarlar ile birlikte toplam 60 parçadan oluşuyor. Şimdiye kadar alışılagelmiş GOKHANYAVAS koleksiyonlarından farklı olarak, siyah rengin ağırlıklı olduğu tasarımların arasında mavi ve kırmızı tonlar da dikkat çekiyor. Pamuk renginin en doğalından en parlak haline kadar rastlanan koleksiyonun dış giyim parçalarının arasında spor tarzda bomber ceketler ve klasik bir stille birleştirilebilecek kabanlar yer alıyor.

Fashion Week Istanbul: GOKHANYAVAS “Son Çağrı” koleksiyonunu sundu

Koleksiyonda genel olarak geri dönüşümlü poli-viskon, %100 pamuk denim ve örme kumaşlara yer verilirken, su geçirmez ve metalik görünümlü parçalarda yine bu özelliklerin barınmasına özen gösterildi. Sürdürülebilir moda adına ilk adımlarını “Son Çağrı” koleksiyonunda atan tasarımcı Gökhan Yavaş, pantolon, panço ve sweatshirt tasarımları için özellikle daha önce farklı amaçla kullanılmak üzere üretilmiş kumaşların artık kısımlarını upcycle ederek koleksiyonu tamamlayan parçalar üretilmesini sağladı.

Haberin Devamı

Fashion Week Istanbul: GOKHANYAVAS “Son Çağrı” koleksiyonunu sundu

Fashion Week Istanbul kapsamında gösterimi yapılan GOKHANYAVAS “Son Çağrı” filminin ana sponsoru Ci Group – Cihan Aktaş olurken, prodüksiyonu Rönesans Fashion and Event Management tarafından yapıldı. Yönetmen koltuğunda Doğukan Ayar’ın oturduğu filmin koreografisini Akif Örük gerçekleştirdi. Koleksiyon fotoğrafları Umut Tunç tarafından çekilirken, styling’i Alper Erbudak üstlendi, saç ve makyaj tasarımları ise Altier Academy sponsorluğunda yapıldı.

Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber