Cilt Bakımı Gül suyunun yüze faydaları nelerdir?

Gül suyunun yüze faydaları nelerdir?

24.09.2018 - 10:41 | Son Güncellenme:

Doğal muzicevi bir cilt bakım ürünü olan gül suyunun yüz için faydaları merak ediliyor. Kadınlar için büyük önemi bulunan yüz güzelliği gül suyu ile arttırılıyor. İşte Gül suyunun tüm yararları...

Gül suyunun yüze faydaları nelerdir

Cilt sağlığı üzerinde olumlu pek çok etkisi olan gül suyu, doğal olması ve hoş kokusuyla kadınların gözde ürünlerinden biri...

Haberin Devamı

GÜL SUYU FAYDALARI NELERDİR?

Kullanımı Eski Mısır'a kadar dayanan, güzelliğiyle dillere destek Kleopatra'nın kullandığını bildiğimiz gül suyunun faydalarını araştırdım.

1. Gül suyu cildin pH dengesini koruyor ve fazla yağ oluşumunu engelliyor.

2. Gül suyu ciltte tahriş, kızarıklık, akne ve egzema gibi sorunlara iyi geliyor. Cilt Bakım uzmanı Dr. Deepali Bhardwaj'a göre gül suyu gözeneklerde biriken kiri de temizliyor ve bu sayede akne oluşumunu engelliyor.

3. Antibakteriyel özellikleri olduğu için yara, kesik ve yara izlerine karşı da etkili.

4. Gül suyu cildin yaşlanmasına karşı koruyucu etkiye sahip. Çizgi ve kırışıklıklara iyi gelir.

5. Gül suyu aroması ruh halinize de iyi geliyor. Endişeli hissettiğiniz zamanlarda tercih edilebilir. Rahatlatıcı özelliği var.

6. Gül suyu saça da iyi geliyor. Saç diplerine uygulandığında hem nemlendiriyor hem de kepeğe karşı oldukça etkili.

Gül suyu ile cilt temizliği

Haberin Devamı

Gül suyu benim kokusunu pek sevdiğim bir madde değil açıkçası. Çok yoğun olduğunda baş ağrısı bile yapıyor. Ancak kalitelisini seçmek ve cilt tipine uygun olanını kullanmak da önemli. Dolayısıyla her gördüğünüz yerden de gül suyu almamanız önemli.

Yazarlar