Geri Dön

Hollywood yıldızlarının yeni gençlik sırrı: Alloblast

Genç ve sıkı bir cilt için Hollywood yıldızlarının başvurduğu yeni sır ortaya çıktı. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Hüseyin Tırman, yenidoğan bebeğin sünnet derisinden elde edilen kök hücre tedavisiyle nasıl gençleşilebileceğini anlattı. İşte 'alloblast' adı verilen yöntemin detayları...

Hollywood yıldızlarının yeni gençlik sırrı: Alloblast

Yepyeni bebek gibi sıkı bir cilde kavuşarak yaşlı ve zamana yenik düşmüş cildin elastikiyet sorununa tek seansta veda edildiğini açıklayan Medikal Estetik Uzmanı Dr. Hüseyin şunları söyledi:

Haberin Devamı

"Bu yöntem diğer tedavilerden çok daha farklı. Laboratuvar ortamında hazırlanan genç hücreler cildin içine yüz, göz altı, boyun, dekolte bölgeleri ve el üstlerine uygulanır. Aynı zamanda lekeli ciltlere ve yara izlerine de uygulanabilir. Alloblast ağızdan alınan 1-3 ay dayanan kolajen yerine 3-3.5 yıl ömürlü kolajen üretimi tetikleniyor."

ETKİSİ EN UZUN SÜREN YÖNTEM

Öte yandan alloblast uygulamasının Sağlık Bakanlığı onayı alındığını da belirten Dr. Hüseyin Tırman, "Örneğin 45 yaşındasınız. Kendi kulak arkanızdaki dokudan üretilen kök hücre de sizinle aynı yaşta olacaktır. Ancak Alloblast'ta bebeğin sünnet derisinden elde edilen hücre, çok daha genç ve dinamiktir. Dolayısıyla uygulama sonrasında uzun süre daha genç bir cilt görüntüsüne kavuşuluyor, yüzdeki doğal ifadeyi bozmadan yaşlanmaya karşı tedbir alınıyor. Cildi doğal yollardan gençleştirmiş oluyoruz ve böylece Alloblast, isteyenlere uzun etkili yaşlanma karşıtı bir tedavi fırsatı sunuyor" diye konuştu.

Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber