Geri Dön

Ispanağın Yanına Ne Gider? Ispanağın Yanına Yemek Ve İçecek Tavsiyeleri

Özellikle küçük yaştaki çocuklar için oldukça yararlı olan ıspanaktan birçok farklı yemek yapmak mümkündür. Tabi her yaştan kişinin ıspanak tüketmesi gerekir. Ispanak yemeği yapanların merakı ise bu yemeğin yanına nelerin yakışacağıdır. Özellikle yoğurt çorbası ve domatesli makarna bu yemekle oldukça güzel yakışır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

Ispanağın Yanına Ne Gider? Ispanağın Yanına Yemek Ve İçecek Tavsiyeleri

Ispanak yemeği oldukça doyurucu olmasının yanında son derece sağlıklıdır. Birçok kişinin sofrasında yer alan bu yemeği farklı içecek ve yiyecekler eşliğinde zevke tüketmek mümkündür. 

Haberin Devamı

Ispanağın Yanına Ne Gider? Ispanağın Yanına Yemek ve İçecek Tavsiyeleri

1- Yoğurt Çorbası

Ispanak yemeden önce çorba içmek isteyenler yoğurt çorbasını tercih etmelidirler. Çünkü bu çorba çeşidi ıspanak yanına fazlasıyla yakışır.

2- Izgara Tavuk Göğsü

Izgara tavukgöğsünün lezzetli olduğunu herkes bilir. Bu yemeği ıspanak ile birlikte yeme şansınız vardır. Izgara tavukgöğsünü salata şeklinde yaparak da ıspanak yemeğinin yanına alabilirsiniz. 

3- Yoğurt 

Ispanağın yanında eğer yoğurt çorbası yapmadıysanız sade bir yoğurt yemekte mümkündür. Çoğu kişinin ıspanak yerken mutlaka yoğurt tükettikleri de bilinir. 

4- Fırında Makarna 

Makarnanın fırında yapılan versiyonu son derece güzel bir tercihtir. Bu yemeği ıspanakla beraber yemek isteyenler doğru bir karar vermiş sayılırlar. 

Haberin Devamı

5- Ayran 

Ispanak yemeğinin yanına en iyi içecek olarak ayran seçilebilir. Özellikle evde yapılan köpüklü ve kıvamlı bir ayran ıspanak yemeğinden daha çok tat almaya yarar. 

6- Fırında Levrek 

Ispanak yemeği birçok ürünle uyum içerisinde olur. Bunlardan biriside levrektir. Fırında yapılan levrek ve ıspanak zevkle tüketilebilir. Böylelikle oldukça lezzetli ve sağlıklı bir menü yapmış olursunuz. 

7- Vanilyalı Puding

Ispanak yemeğinden sonra tatlı tercihi olarak vanilyalı puding seçilebilir. Bu tatlı ıspanak yemeğinin ardından size büyük bir keyif verecektir.

 

Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber