Geri Dön

Kısırın Yanına Ne Gider? Kısırın Yanına Yemek Ve İçecek Tavsiyeleri

Bir garnitür olarak en sevilen ve tercih edilen yiyecekler içerisinde kısır gelir. Yanındaysa farklı tatlı türleri de uyumlu şekilde tüketmek mümkün. Örneğin mozaik topları ya da un kurabiyesi gibi pek çok seçenek yer almaktadır. Kısırın yanına ne gider? Kısırın yanına yemek ve içecek tavsiyelerini sizler için derledik.

Kısırın Yanına Ne Gider? Kısırın Yanına Yemek Ve İçecek Tavsiyeleri

Kısır tüketilirken yanında özellikle tatlı türde yiyecekler daha fazla tercih edilir. Bu bağlamda farklı malzemeler ve tariflerle hazırlanmış harika tatlıları değerlendirmek mümkün. Hem yiyecek hem de içecek konusunda pek çok değişik besin kaynağı uyumlu şekilde tüketilir.

Haberin Devamı

Kısırın Yanına Ne Gider?

1 - Havuçlu Cevizli Tarçınlı Kek

En sevilen tatlı türleri içerisinde yer alan havuçlu cevizli tarçınlı kek, özellikle içeriğindeki malzemeler ile kısırın yanında iyi gider.

2 - Mozaik Topları

Çikolata ve Hindistan cevizinin bir araya geldiği mozaik topları ile beraber ağızda güzel bir lezzet oluşturabilir. Özellikle misafirleri beraber verilebilecek yiyecekler içerisinde yer alır.

3 - Közlenmiş Patlıcan Salatası

Kısırı bir ana yemek olarak tercih ederken yanında közlenmiş patlıcan salatası garnitür şeklinde verilebilir. Aynı zamanda aperatif olarak da değerlendirmek mümkün.

4 - Un Kurabiyesi

Sade ve güzel bir lezzeti olması ile birlikte un kurabiyesi kısır eşliğinde uyum sağlayan lezzetler içerisinde yer alır.

Haberin Devamı

Kısırın Yanına Yemek ve İçecek Tavsiyeleri

Hem yiyecek hem değecek tavsiyeleri eşliğinde kısır ile gidecek birçok farklı yemek türü bulunur. Örneğin Browni tadında ıslak kek, Kıymalı çıtır kol böreği ya da peynirli tava böreği gibi yiyecekler değerlendirilebilir. Aynı zamanda farklı cheesecake çeşitleri de yine kısır ile birlikte güzel bir lezzet oluşturabilir. Burada önemli olan genelde kısır ile beraber verilecek yiyecekler içerisinde tatlıların gelmesidir. Farklı içecek türleri de yine rahatlıkla kısırın yanında sunmak mümkün.

 

Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

Günün Yazıları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber