Geri Dön

Lahmacunun Yanına Ne Gider? Lahmacunun Yanına Yemek Ve İçecek Tavsiyeleri

lahmacun Türk mutfağının en sevilen yiyeceklerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Lahmacun genellikle salata ile yanına bir şey aranmadan yenmektedir. Bu nedenle lahmacun yanına ne yapılacağı pek çok kişi tarafından merak konusu olmaktadır. Lahmacunun yanına ne gider? İşte lahmacunun yanına yemek ve içecek tavsiyeleri hakkında merak edilenler.

Lahmacunun Yanına Ne Gider? Lahmacunun Yanına Yemek Ve İçecek Tavsiyeleri

Lahmacun ile yenilen şeylerden birisi şüphesiz ki salata olmaktadır. Bununla beraber lahmacun yanına pek çok şey yaparak menünüzü zenginleştirmeniz mümkündür.

Haberin Devamı

Lahmacunun Yanına Ne Gider? Lahmacunun Yanına Yemek Ve İçecek Tavsiyeleri

1- Cacık

Kıymalı yemeklerden birisi de lahmacundur. Hamur işi kategorisine girdiği için yanına serinletici bir yiyecek çok yakışabilir. Bunlardan birisi cacıktır. Salata ve yoğurdun bir araya gelmesi ile yapılan cacık lahmacun ile iyi gitmektedir. Lahmacun yanına en çok tercih edilen ayran dışında cacıkla da lahmacun menüsü oluşturabilirsiniz.

2- Turşu

Restoranlarda lahmacun yanına genellikle turşu da verilmektedir. Lahmacun ile turşu birbirine çok yakışması sebebiyle beraber çok iyi gitmektedir. Ayrıca turşu çeşit olarak da zengin olmaktadır. Bu nedenle lahmacun ile beraber turşu yiyebilirsiniz.

3- Domates Çorbası

Lahmacun menüsü oluşturmak isteyen kişilerin diğer bir tercihi de domates çorbası olmaktadır. Yaz aylarında ise ayran çorbası, kış aylarında mercimek çorbası da tercih edilebilir. Böylelikle lahmacun ve çorba menüsü oldukça doyurucu olmaktadır.

Haberin Devamı

4- Karışık Kızartma

Kızartma mutfağın en sevilen yiyeceklerinden birisidir. Birçok sebzenin kızartılması ile oluşan kızarma yemeği domates sosu ile oldukça lezzetli olabilir. Ayrıca lahmacun yanına en iyi giden yiyeceklerden de birisidir.

5- Yoğurtlu Sebzeler

Lahmacun ile beraber yoğurt veya ayran çok sık tercih edilir. Çeşit olarak farklı lezzet arayan kişiler için ise sotelenmiş sebzeler ile yoğurdun buluşması eşsiz bir lezzet olabilir. Sotelemenin yanı sıra haşlanarak da yoğurtlu sebzeler elde etmek mümkündür. Lahmacun yanına çeşitli sebzeler ile yapılmış yoğurtlu sebze karılımı büyük bir lezzet katmaktadır.

 

Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber