Geri Dön

Mars Koç Burcu'na geçiyor! En çok bu burçlar etkilenecek...

Mars gezegeni altı aylık Koç transitine 28 Haziran itibariyle başlıyor… Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı, bu sürecin burçlar üzerindeki etkisi hakkında bilgi verdi.

Mars Koç Burcu'na geçiyor! En çok bu burçlar etkilenecek...

Mars gezegeni altı aylık Koç transitine 28 Haziran itibariyle başlıyor…Bu seferki Koç seyri gerileme hareketi ile de buluşacak. Önceki yıllardan farklı olarak bu sefer ‘hak’, ‘hukuk’ ve ‘adalet’ mekanizmamızı devreye sokacağız. Çok ilginç değil mi? Bizi durdurmak için aktif bir renk olan kırmızının kullanılması. Trafik ışıkları, hakemin kırmızı kartı, dur! levhaları ve bir dolu uyarı kırmızı ve tonlarıyla sembolize ediliyor.

Diğer yandan canlılığı, aktifliği, hızlı tüketimi gösteren renk de kırmızı. Birçok fast-food zincirinin amblem ve logo çalışmalarında bu rengi görmemiz boşuna değil. Kızgınken, öfkeliyken kendimizi durdurmak ne kadar zor bir deneyim… Fakat önümüzdeki süreçlerde bu deneyime vakıf olacağız.

Dörtnala, doludizgin, hararetli bir Mars Transiti geliyor. Hem de altı ay boyunca sürecek ve bitiş tarihi 7 Ocak 2021 olacak. Karmik açıdan Mars, bir sonraki yaşam haritanızın Satürn’üne dönüşür. Mars’ın tek durdurucusu Satürn’dür. Örneğin; Satürn kemiklerdir. Mars ise aktif enerji. Tam bir işe başlayacakken hop bir anda ayağınız burkulur, bacağınız kırılıverir ya da kaşıntı basar duramazsınız yerinizde. Aslında hayatınız sizle konuşuyordur!

Hayatta hiçbir zaman ‘asla’ dememeyi öğretmeye geliyor Mars… Bizler için, yeniden toparlanabilmemiz için ve önümüzdeki yılları daha sağlam ve doğru emeklerle yürütebilmek için… Bu transitle savaşabilmek için Oğlak burcu evlerinize yönelin, Satürn’ünüzü gözlemleyin. 27-28 Temmuz 2020 itibariyle Mars kare (Jüpiter, Plüton, Satürn) etkisi başlıyor.Yeni eylemler ile var olan düzenimizdeki problemleri düzeltmeye güdüleneceğiz. Sorunlar bizi bir kısır döngü içindeymişiz ve bir türlü çıkamıyormuşuz gibi hissettirecek ve düzenimizi değiştirmek için yeni olanla değiştirmek isteyeceğiz. İşimizi yenilemek, yeni başlangıçlar yaparak B planları yaratmak, ilişkilerimizdeki tıkanıklıklar için farklı, alternatif çözüm yolları üretmek ve hayatımızı yenileme istekliliği etkili olacak

Burçlara etkileri

Bu transitten en çok Koç, Terazi, Oğlak ve Yengeç burçları etkilenecek. Boğa, Balık, Akrep ve Başak burçları kadersel olarak etkiler alacak. Aslan, Yay, Kova, İkizler burçları kendini keşfetmek, önceliklerini düzenlemek için daha ılımlı enerjiler alacaklar. 

Yükselen Koçlar

Bilhassa altı ay boyunca sizin burcunuzda olacağı için en çok sizi etkileyecek. Önceliklerinizi, girişimlerinizi ve ilk adımlarınızı ve kendinizi tanıtmak, ortaya çıkartmak istediğiniz alanlar için düzenlemeniz gereken hayat konularınız kariyer, aile büyükleri, patronlarınızla ilişkiler, vizyonunuz, hedeflerinizi plan ve program içerisine sokmak olacak. Cesur daha aktif ve atılgan hissedebilirsiniz. Fakat bir bakarsınız ki haksız kazançlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. İlişkilerinizde de sizden kaynaklı olmasa da dışsal sebeplerden ötürü pürüzler yaşanabilir. Üst yönetim, otorite figürleri kim varsa üstünüzde bunlarla ilgili bu altı aylık serüvende zorlanacak etkileri deneyimleyeceksiniz. 10.ev konularınızı planlayıp programlamak fayda sağlayacaktır. İlişkinizin iyi gitmesini istiyorsanız, onu yöneten kişi ile iyi geçinmeniz gerekiyor. Bir işe atılmadan önce otorite figürleriyle ya da patronunuzla konuşmanız gerekiyor. Bu konularla ilgili sınavlarınız için üzerinizde bir kılıç sembolü taşımak iyi gelebilir. Özellikle deri (Satürn) bir ip kullanarak bir kılıç kolyesi takabilirsiniz. Hastalıklara, yaralanmalara dikkat etmelisiniz. Dış görünüşünüzü değiştirecek ameliyatlara karşı tedbirli olmalısınız.

Yükselen Boğalar 

Öncelikle kendinize sakladığınız yenilikçi fikirlerinizi, ortaya çıkartmak için düzenlemeniz gereken hayat konularında zorlanacaksınız. Arkadan dönen işler olabilir. Sıkıntılı süreçler söz konusu olacak. Gizli düşmanlarınız olabilir. Bir şey yapmak istediğinizde bir pürüzle karşı karşıya kalmanız olası. 9.ev konularınızı planlayıp programlamak fayda sağlayacak. Yurt dışı bağlantılarınız, deniz aşırı seyahatler, yasaları takip etmek, yabancı kültürler ve ülkeleri keşif ederek kadersel çarkınızın nerede işlediğini gözlemlemek olacak. İş ve girişimleriniz için dikkatli olmanız gereken alanlar keşif alanlarınızı değiştirmek ve yenilemek. Yani hep sabit bir yerden gelir elde ediyorsanız, farklı alternatif planları değerlendirebilirsiniz. Altı aylık süreçte atılım yapacağınız konularda deneyim sahibi kişiler ile kontak kurmak fayda sağlayacak. Kullanmanız gereken sembol, deri kaplı bir ajanda olabilir. Rüyalarınızı yazabilirsiniz bu deftere. Bu defteri yatağınızın başında bulundurabilirsiniz. Plan ve projelerinizi olmuş gibi yazmak, kendinizi güçlü hissetmenize vesile olabilir.

Yükselen İkizler

Önceliklerinizi ileriye yönelik plan ve projeleriniz için savaşmaya adayacaksınız. Umutlar evinizde yeni heyecanlar ve keşifler çıkabilir önünüze. Bu projeleri ortaya çıkartmak, yeni projeler içerisinde olmak, bilhassa çalışma hanenizde erkek arkadaşlarınız varsa erkek iş gücü, erkek savunma sanayi kendinizi ifade etme alanlarında çalışıyorsanız, bu çalışma düzeninde fayda ve güzellikler getirebilir bu altı aylık serüven. Fakat umudunuzun bittiğini düşünebilirsiniz. Tıkanıklıklar söz konusu olabilir. Bu tıkanıklıklar maddi kaynaklı olabilir. 8.ev konularınızı planlayıp programlamak fayda sağlayacak. Yani giderleriniz, ameliyatlarınız, borçlarınız, ödenekleriniz sizi kısıtlayan etkiler ne ise ya da müşterek kazançlarınız. Bir şey yapmak istediğinizde biriyle yapmak zorunda kalabilirsiniz. Eşinizin ya da ortağınızın size sağladığı imkan ve olanakları fırsata çevirmek için mücadele edeceksiniz. Belki de hiç beklemediğiniz anda bir miras size bu imkanların kapısını aralayacak. Geçirmek zorunda olduğunuz cerrahi müdahalelerin de zamanı gelip geçiyor olabilir. Sağlıkla ilgili konulara dikkat etmelisiniz. Kullanmanız gereken sembol, tuvaletinizde (gider diye düşünelim) Satürn ’yen bir obje taşımak ve bunun kırmızı bir obje olması önemli.

Yükselen Yengeçler

Kariyeriniz ile ilgili konular gündeminizde olacak ve her yol mubah artık ilkesini edineceksiniz. Rekabetçi bir tutuma bürünecek ve kariyeriniz konusunda daha da aktifleşeceksiniz. Bu tutumla birlikte açık düşmanlar edinmemeye özen göstermelisiniz. İş ortamınızdaki bu rekabetçi tutum, içinde bulunduğunuz ortamı çıkmaza sokabilir. Bu tutumunuzu kontrol altına almazsanız sorumluluk duyduğunuz alanlarda tartışmalara sebep olabilirsiniz. 7.ev konularınızı planlayıp programlamak fayda sağlayacak. Bu çıkmaz eş ve ortaklık kurduğunuz alanlara yansıyabilir ve bu çıkmazı fark etmeli ve çözüme ulaştırmalısınız. Çözüme ulaştırılan her sonuç, rekabet kurduğunuz alanlarda size yeni bir bakış açısı kazandıracaktır. Kullanmanız gereken sembol, evinizin dış kapısının iç tarafına bir kılıç sembolü asabilirsiniz. 

Yükselen Aslanlar

Altı aylık süreçte dikkatli ve temkinli olmamız gereken bir süreç yaşayacağız. Tatil, diyet, spor ve beslenmekle ilgili konular gündemimizde olabilir. İdealler ve inançlarınız için mücadele edeceksiniz. Kendimizi geliştirmek, yurt dışı, il dışı yabancı kaynaklar, eğitim sektöründe yeni projeler üretmek, yeni bir şeyler ortaya koymak farklı ve yeni ufuklara açmakla ilgili Mars bizi hep agrese edecek. 6.ev konularınızı planlayıp programlamak fayda sağlayacak. Bu mücadelenizi verirken ortaya çıkartmak istediğiniz alanlar için düzenlemeniz gereken hayat konularınız günlük düzen, sizin için çalışan, size hizmet eden, iş arkadaşlarınız, iş ortamınız ve belki de evcil hayvanınız hedefleriniz için plan ve program içerisine sokmak olacak. Kullanmanız gereken sembol, deri bir ajanda tutmak ve bu ajandanın ilk sayfasına gitmek istediğiniz ülkeler ya da sevdiğiniz bir ülkenin sembolünü yapıştırabilirsiniz. Yapıştırdıktan sonra hedefinizi yazmalısınız. 

Yükselen Başaklar 

Ortaklı kazançların yönetilmesinde aktif rol oynamanız gerekebilir. Borçlar, ödenekler, ortaklı kazançlar, ortaklı sermaye ve müşterek kazanç haline getirdiğiniz alanlarla ilgili harcamalar artabilir. Diğer yandan altı aylık serüvende miras bekleyişiniz varsa bu gibi durumlarla ilgili çalışmalar söz konusu olabilir. Eşiniz ya da birlikte olduğunuz kişilerin kazançları ile ilgili harcamalar yapması gerekebilir ve siz ona destek olabilirsiniz. 5.ev konularınızı planlayıp programlamak fayda sağlayacak. Bu konularda mücadele verirken ortaya çıkartmak istediğiniz alanlar için düzenlemeniz gereken hayat konularınız kendiniz için önemli olan bir uğraşa kanalize olmalısınız. Sadece o konuya odaklanmalı ve uğraşını verdiğiniz ürünün ortaya çıkmasını sağlamalısınız. Kullanmanız gereken sembol, kırmızı renkli bir puzzle yapabilirsiniz.

Yükselen Teraziler

Mücadele ettiğiniz alanlarınız, yakın ikili ilişkileriniz ve ortaklık alanlarınız ve kendinizi vekaleten teslim ettiğiniz yerler, açık düşmanlarınız kimlerle rekabet halinde olduğunuz kişiler, topluma açıldığınız alanlarınızda bu altı aylık serüvende etkileneceksiniz. 4.ev konularınızı planlayıp programlamak fayda sağlayacak. Bu mücadelenizi verirken ortaya çıkartmak istediğiniz alanlar için düzenlemeniz gereken hayat konularınız sorumluluğunu aldığınız ev, aile, ev içi işleriniz gibi konular üzerine olacak. Kullanmanız gereken sembol, sevdiğiniz kişilere, onların hayrına bağışlar yapabilir ya da deri objeler hediye edebilirsiniz. 

Yükselen Akrepler

Çalışma isteğiniz artıyor. Günlük rutin işleriniz sorumluluklarınız artıyor. İş dışında başka bir şey düşünemeyeceksiniz. Günlük rutin işlerinizde bile durmaksızın bir şeyler yapmak istekliliğinde olacaksınız. Çalışıyorsanız 6 aylık serüvende değişimler söz konusu olabilir. Hastalıklara dikkat etmenizi rica ederim. 3.ev konularınızı planlayıp programlamak fayda sağlayacak. Bu mücadelenizi verirken ortaya çıkartmak istediğiniz alanlar için düzenlemeniz gereken hayat konularınız ise kardeşleriniz, komşularınız, yakın akrabalarınız ya da medya iletişim alanlarında belki kısa seyahatler konusunda düzenlemeler yapmak durumunda kalabilirsiniz. Kullanmanız gereken sembol, varsa evinizdeki ecza dolabında bir bıçak ya da kesici bir alet koyabilirsiniz. Tabi çocukların ulaşamayacağı yer olmalı.

Yükselen Yaylar

Aşk ve eğlence peşinde mi koşacaksınız? Yoksa çocuklarınız, duygusal ilişkileriniz, hobi ve eğlence hayatınız ile düzenlemeler yapıp sorumluluklarınızı üstlenerek mi kendiniz daha değerli hissettiğinize karar vereceksiniz. Bu serüvende bir sebep sonuç tutturmalısınız. Aşk, cinsellik, hobi, yuva, spor, risk almak, risklerin içerisine girmek, organizasyonlar planlamak ufak çaplı da olsa sinema ya da tiyatroya gitmek gibi bu konularla ilgili 6 aylık serüvende etkiler yaşayabilirsiniz. 2.ev konularınızı planlayıp programlamak fayda sağlayacak. Bu mücadelenizi verirken ortaya çıkartmak istediğiniz alanlar için düzenlemeniz gereken hayat konularınız ise para kazançları, güvenceler ve kendinizi değerli hissedeceğiniz konular üzerinde olacak. Kullanmanız gereken sembol, deri cüzden kullanmalı ve içerisine çocuğunuzun fotoğrafını koymanız semboliğin enerjisini çalıştıracaktır.

Yükselen Oğlaklar

6 ay boyunca sizin burcunuzda yücelen gezegen gidecek 6 ay boyunca koç burcunda kalacak. Çocuksu bir enerji geliyor. Hızlanma ve bir hareket enerjisi geliyor. Aile içi ilişkileriniz ve evinizde duygusal gerilimler ya da bastırılmış öfkenizi kontrol altına almak adına mücadele verebilirsiniz. Daha fazla çalışmalıyım dediğiniz bir dönem. Evinizi bir otel gibi kullandığınız zamanlar geliyor. 1.ev konularınızı planlayıp programlamak fayda sağlayacak. Aile içi ilişkilerinizde, evinizde kendinizi ortaya koymak, kendinizi motive edecek farklı kanallar bulacak ve bu alanlarda olmak adına düzenlemeler yapmaya başlayacaksınız. Öncelikli motivasyonlarınız aldığınız sorumluluklar olduğuna da kanaat getirebilirsiniz. Bu durumu fırsata çevirmek sizin elinizde! Kullanmanız gereken sembol, çocuğunuz varsa onunla aksiyon oyunları oynamak iyi gelebilir. Ev içerisinde kesip biçmeyle ilgili hobilerle ilgilenebilirsiniz.

Yükselen Kovalar

Hızlı düşünüp hızlı, kararlar alacağınız bir sürece giriyorsunuz. Fakat acele karar vermeye meyil etmek ya da yeterince düşünmeden kararlar alıyor olmak sizi rahatsız edebilir. Kardeşler, abiler, ablalar varsa yakınlarda yeğenler, kuzenler, komşuluk ilişkilerinizde onlarla ilgilenebilir daha çok onlara emek ve enerjinizi harcayabilirsiniz. 12.ev konularınızı planlayıp programlamak fayda sağlayacak. Bu mücadelenizi verirken ortaya çıkartmak istediğiniz alanlar için düzenlemeniz gereken hayat konularınız yalnız kalmak ve sosyal ilişkilerden uzak durmak olacak. Sakinleyip kendinizi sınırladığınızda hedeflerinizi daha sağlam belirleyeceksiniz. Kullanmanız gereken sembol, hastane ve hapishanelerde bulunmak onlarla sohbet etmek, minik minik harcamalar yapmak için değerlendirebilirsiniz.

Yükselen Balıklar

Maddi kazanç ve kendinizi daha da değerli hissetmek için mücadele içerisinde gireceksiniz. Bilhassa beslenme ve diyet kontrolü yapabilmek için aslında muazzam bir 6 aylık sefere giriyorsunuz. 11.ev konularınızı planlayıp programlamak fayda sağlayacak. Bu mücadelenizi verirken ortaya çıkartmak istediğiniz alanlar için düzenlemeniz gereken hayat konularınız öncelikle sabit fikirli olmaktan uzaklaşmalısınız. Geleceğiniz için planlar yaparken anı kaçırmamalısınız. Öte yandan plan ve projeleriniz sosyal çevreniz tarafından kabul görmesi isteğinizi de ele almalısınız. Çünkü bulunduğunuz sosyal çevrede hedeflerinize ve onaylanma ihtiyacınıza odaklanmanız andan gelen fırsatları kaçırmanıza sebebiyet verebilir. Kullanmanız gereken sembol, mutfağı temiz tutmak önemli. Cüzdanınızda metal bir para taşımalısınız.

Eda İle Ne Konuştuk? - Sibil ÇetinkayaSempatik tavırları ve giyim tarzı ile birçok kişinin beğenisini kazanan Sibil Çetinkaya, Eda Özdemir'in bu haftaki konuğu oldu.
Astroloji
KOÇ
BOĞA
İKİZLER
YENGEÇ
ASLAN
BAŞAK
TERAZİ
AKREP
YAY
OĞLAK
SAKA (KOVA)
BALIK
Bugün

Kişisel açıdan önem verdiğiniz konularla ilgilenebilirsiniz. Çalışma hayatınızdaki konularda kendinizi feda edeceğiniz olaylar ön plana çıkabilir. Gelecekle ilgili projelerinizi tamamlamak isteyebilirsiniz. Bedeninizle ilgili konuları ihmal etmemeye çalışın. Hassasiyet gösterdiğiniz konularda daha dikkatli olmanızda fayda var.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Elinizde olmayan nedenlerden dolayı işlerinizde çok fazla fedakâr davranabilirsiniz. Gizli kalan konulardan dolayı düşmanlarınız olabilir. Akışta kalmaya çalışın. İçsel süreçler yaşayacağınız zamanlar var. İlgilendiğiniz konularda cesaretli davranabilirsiniz. Bugün sosyal konularla ilgilenmek size iyi gelebilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Gelecek umutlarınız yönünde yeni projelere dâhil olmaya cesaret göstereceğiniz bir gündesiniz. Sosyal konular daha fazla ilgi odağınızda olabilir. Uğraştığınız işler de kabullenme içine girdiğinizde, alacağınız desteklerle daha hızlı ilerlediğinizi fark edebilirsiniz. Gün içinde yaşanabilecek kazalara karşı dikkatli olmalısınız.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

İş hayatınızdaki sorumluluklarınızla ilgileneceğiniz bir gündesiniz.  Hedeflediğiniz yerlere ulaşmak için tamamlanma içinde olabilirsiniz. Üzerinde yoğunlaştığınız işleri bırakmak isteyebilirsiniz. Çalışma ortamızda yaşanacak kazalara karşı dikkatli olmanızda fayda var.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün akışa kendinizi bırakmak isteyebilirsiniz. Özgürleşme isteği içinde yeni projelere atılabilir. Alternatif konularda eğitim alabilirsiniz. İnandığınız düşüncelerinizi etrafınızdakilerle paylaşmak için kendinizi hevesli hissedeceğiniz zamanlar var. Yabancılarla ilgili konular gündeminizi etkileyebilir. Gün içinde ufak tefek kazalar yaşanabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün sizi yoran koşullar daha fazla gündeme gelebilir. Ortaklı para konularıyla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Parasal konulardaki sıkışmalar sizi sıkıntıya sokabilir. Bazı konularda kabullenme içine girebilirsiniz. Duygusal yönden bağlayıcı koşullar oluşabilir. Yenilenme içine girmek isteyebilirsiniz. Banka işlerinize daha fazla özenmelisiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

İkili ilişkilerinizdeki olaylarda kendinizi fedakâr hissedebilirsiniz. Yaşadığınız olaylar da sıkışma hissedebilir. Sonrasında kabullenme içine girebilirsiniz. Karşınızdakilerle uyum içinde olmak isteyebilirsiniz. Gün içinde yapacağınız anlaşmalarda dikkatli olmalısınız. Sosyal konulara yönleneceğiniz zamanlar olabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Çalışma hayatınızda yaşanabilecek kazalara karşı dikkatli olmanız gereken bir gündesiniz. Aldığınız sorumluluklarınız için fedakâr hissedebilirsiniz. Tamamlanması gereken işler için çalışma arkadaşlarınızla birlikte planlama yapabilirsiniz. İş hayatınızda gelene destekleri göz ardı etmemeye çalışın. Sosyal konulara zaman ayırın.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Yaratıcılığınızı uğraştığınız işlere kullanabilirsiniz. Kolektif veya sosyal konulara yönlenmek isteyebilirsiniz. Keyif aldığınız şeyler için harcama yapabileceğiniz zamanlar var. Abartıya kaçmamaya özen göstermelisiniz. Bugün tamamlanmasını istediğiniz konular gündeminizi etkileyecektir. Risk almak için acele etmeyin.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Evde yaşanabilecek kazalara karşı dikkatli olmanız gereken bir gündesiniz. Ailenizdeki eski konular gündeme gelebilir. Kendinizi aile içindeki mevzulara karşı fedakâr yaklaşım içinde olduğunuzu hissedebilirsiniz. İç sesinizi dinlemeniz sizin için iyi olacaktır. Gün içinde güven aradığınız yerlere çekilebilirsiniz. Akışta kalın.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Hareket ve iletişimin yoğun olduğu bir gündesiniz. Gün içindeki ufak tefek kazalara karşı dikkatli olmalısınız. Yakın çevrenizdeki değişiklikler gündeminizi meşgul edebilir. Gün içinde yapacağınız ticari görüşmelere özenli davranmalısınız. Uğraştığınız işlerde tamamlanma söz konusu. Sosyal konular dikkatinizi dağıtabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Maddi kaynaklarınızla ilgili konular gündeminizi oluşturabilir. Çözemediğiniz konularda kabullenme ihtiyacı doğabilir. Uğraştığınız konularda yeteneklerinizi kullanmak işlerinizi kolaylaştırabilir. Gün içinde başkalarından gelen destekleri iyi değerlendirebilirseniz, kendinize vakit ayırabilirsiniz. Gün içinde cesur davranabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

Günün Yazıları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber