Mutfak Mikrofiber bezler nasıl yıkanmalı?

Mikrofiber bezler nasıl yıkanmalı?

16.02.2015 - 08:57 | Son Güncellenme:

Mikrofiber bezler de zamanla kirlenir ve temizliğe ihtiyaç duyarlar.

Mikrofiber bezler nasıl yıkanmalı

Özellikle hassas yüzeylerin temizliğinde kullanılıp hayatımızı kolaylaştıran mikrofiber bezler sayesinde kimyasalların temizlikte kullanımı azalmış oldu.

Haberin Devamı

Özel bir teknoloji kullanılarak üretilen ve sadece suyla temizlik imkanı sunan bu bezler, temizlikte bir mucize niteliğindedir. Fakat onlar da zamanla kirlenir ve temizliğe ihtiyaç duyarlar.

Çamaşır makinesinde yıkanmaları tavsiye edilmese de makinede yıkayanlar vardır. Aslında bozulup bozulmayacağını deneyerek öğrenebilirsiniz. Eğer çamaşır makinesinde yıkayacaksanız, şu yolu takip etmeniz gerekir: Öncelikle bezin üstünde tüy, saç, tortu ve tozları elinizle temizleyin. Bezi makineye çamaşırlarınızla birlikte atmamaya özen gösterin, beraberinde yıkandığı çamaşırları kirletebilir. Yıkama sırasında yumuşatıcı kullanmayın. Orta sıcaklıkta suda yıkayabilirsiniz. Kurutmayı da ihmal etmeyin.

Eğer elinizde yıkayacaksanız, önce yine üstündeki tortuları temizleyin. Ardından yıkama işlemine geçebilirsiniz. Bir kabın içinde yıkamak yerine akan su altında yıkamalısınız. Bunun için el sabunu kullanabilirsiniz. Yumuşak hareketler kullanın.

Haberin Devamı

Beyaz sirke mikrofiber bezin temizliğinde de hayat kurtarıyor. Bir kanın içine sirke ve su koyun. Mikrofiber bezi bu suyun içinde yavaşça çitileyerek temizleyin.

Mikrofiber bezlerin temizliğinde ağır kimyasallar ve ağartıcılar kullanmamalısınız. Ayrıca dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta da, eğer çok kirlenmişse temizlikten önce bir süre sabunlu suda bekletmek olmalıdır.

EvHayat.com

Yazarlar