Kadın Nasıl Güzel Olunur? Makyajsız Güzel Görünme Yolları Nelerdir?

Nasıl Güzel Olunur? Makyajsız Güzel Görünme Yolları Nelerdir?

21.05.2021 - 14:50 | Son Güncellenme:

Çok fazla makyaj yapmak, zamanla cildin zarar görmesine ve yıpranmasına neden olabilir. Bazı makyaj malzemelerinin içindeki kimyasallar ise cildin erken yaşlanmasına doğrudan doğruya etki ediyor. Cildinin erken yaşta yıpranmasını istemeyen binlerce kadının merak ettiği tek bir konu var: Makyajsız da güzel görünmek mümkün mü? Makyaj yapmadan güzel görünmenin tüm yollarını detaylı bir şekilde derledik.

Nasıl Güzel Olunur Makyajsız Güzel Görünme Yolları Nelerdir

Son yıllarda dünya genelinde yayılan doğallık modası, makyajsız da çekici ve güzel görünmenin mümkün olduğunu herkese ispatladı. Artık sıfır makyajla dışarı çıkan kadınlar, doğallığın keyfini doyasıya yaşıyor. 

Haberin Devamı

Nasıl Güzel Olunur? 

Güzel olmanın altın kurallarından biri doğru cilt bakım ürünleri kullanmaktır. Peeling etkili krem ve losyonlar, ciltteki ölü hücreleri temizlediği için güzellik uzmanları tarafından tavsiye ediliyor. Bunun dışında güzel olmanın bir diğer önemli kurallarından biri bakımlı olmak. 

Haftada en az 1 kez kil maskesi yapmak cildin canlanmasını ve çok daha genç görünmesini sağlıyor. Yeni nesil teknoloji ile üretilmiş olan yüz temizleme cihazları ise sivilce, akne ve siyah noktaların oluşumunu engelliyor. 

Bunun dışında çok daha güzel görünmek için kullanılabilecek cilt bakım ürünlerinden bazıları şunlardır: 

 1- Yaşlanma karşıtı serumlar 

 2- Peeling etkili yüz temizleme pedleri 

 3- Cilt lekelerini gideren onarıcı kremler 

Haberin Devamı

 4- Beyazlaştırıcı ve matlaştırıcı kremler 

 5- İçinde sadece C vitamini olan doğal serumlar 

Makyajsız Güzel Görünme Yolları Neler? 

1- Düzenli Uyku: 

Amerika ve Kanada'da yapılan araştırmalar düzenli uykunun hem sağlığa hem de cilde faydalı olduğunu gözler önüne serdi. Özellikle 23.00 - 03.00 arasında uykuda olmak ve günün erken saatlerinde uyanmak, cildin çok daha sağlıklı ve pürüzsüz olmasını sağlıyor. 

2- Düzenli egzersiz ve spor: 

Düzenli egzersiz ve spor yapmak, kalojen üretimini arttırır. Makyajsız da güzel görünmek isteyenler haftada en az 3 gün spor yapabilir. Düzenli yürüyüş yapmak da yaşlanmaya bağlı kırışıklıklarının doğal ve hızlı bir şekilde ortadan kalkmasına yardımcı oluyor. 

3- Beslenme: 

Düzenli ve sağlıklı beslenme de en az uyku düzeni ve spor kadar önemli. Özellikle ceviz, badem ve fıstık gibi kuru yemişleri sık sık tüketmek cildin çok daha parlak ve pürüzsüz görünmesini sağlıyor.

Yazarlar