Geri Dön

Nezle (Soğuk Algınlığı) Nasıl Geçer, Ne İyi Gelir? Evde Bitkisel Çözüm Önerileri...

Nezle soğuk algınlığı zaman zaman pek çok kişinin başına gelir. Nezle (soğuk algınlığı) nasıl geçer, nezleye ne iyi gelir, neler yapılmalı? Evde bitkisel çözüm önerileri nelerdir? İşte, tüm detaylar.

Nezle (Soğuk Algınlığı) Nasıl Geçer, Ne İyi Gelir? Evde Bitkisel Çözüm Önerileri...

 Soğuk algınlığına neden olan bu virüslerden biriyle temastır. Kışın, daha çok kapalı alanlarda hapsoluruz. Toplu taşıma, kreşler ve okullar ayrıcalıklı bulaşma alanlarıdır.

 Nezle (Soğuk Algınlığı) Nasıl Geçer?

 Burun dolması, hapşırma, akıntı. Soğuk algınlığı semptomları genellikle ciddi değildir, ancak yine de rahatsız edicidir. Birçok ilaç mevcut olsa da, doğal yaklaşımlarla da soğuk algınlığını giderebiliriz. Uçucu yağların solunması, burun yıkama vb. gibi seçeneklerle nezleyi ortadan kaldırabilirsiniz. Karmaşık hale gelmediği ve sinüzite veya kulak enfeksiyonuna yol açmadığı sürece antibiyotiklerle tedavi edilmez.

 Soğuk algınlığının başlangıcından birkaç gün sonra daha ciddi belirtilerin ortaya çıkması ve daha sonra doktorunuzun tavsiyesine götürmesi mümkündür, çünkü bunlar genellikle bir enfeksiyonun sonucudur.

 Sarımsağın solunum yolu enfeksiyonlarını tedavi ettiği ve semptomları azalttığı bilinmektedir. İlk günlerden itibaren taze, kuru veya kapsül halinde tüketmek iyi gelir.

 Yararlı bitkisel infüzyonlar bol miktarda bulunur. Nane, kekik, tarçın veya siyah mürver tercih edin. Hazırlığınıza bal ve limon ekleyin ve sıcak için.

 Nezleye Ne İyi Gelir?

 Sinüsleri temizlemek ve enfeksiyonla savaşmak için sıcak tavuk suyu veya erişte almaktan daha iyi bir şey yoktur. Soğan, sarımsak, kırmızı biber veya acı biberle çeşnilendirmeyi düşünün. Ağır terleme bağışıklık sistemini uyardığı için ılık bir banyo yapın. İyi demlendiğinde dışarı çık, toplan ve yatağa gir. Dinlen ve vücudun çalışmasına izin ver.

 125 ml limon suyu, 2 yemek kaşığı sirke, 1 ezilmiş sarımsak, 1 çay kaşığı taze rendelenmiş zencefil ve biraz kırmızı biber karıştırın. Gün içinde sık sık tüketin.

 İlk belirtilerde burnunuzu yıkarsınız. Bu hareket, nefes alışverişini kolaylaştırır ve maksimum mikropları ortadan kaldırır. Virüslere ilk engel olan nazal mukozanın kıl hücrelerinin işleyişini optimize etmek için deniz suyu gibi mineraller ve eser elementler açısından zengin çözümleri tercih ediyoruz.

 Bir izotonik sprey, vücut sıvıları (9 g / l) ile aynı olan bir tuz konsantrasyonuna sahip olan, gerektiği kadar sıklıkla kullanılmaktadır.

 Burun tıkanırsa, hipertonik bir sprey tercih edebilirsiniz. Hipertonik çözümler burun akıntısını hızlandırır. Tıkalı bir burun hissi rahatsız ediciyse kullanışlıdır, ancak yine de tuz bakımından zengin oldukları için (genellikle 22 g / l) rahatsız edicidirler. Bu nedenle sadece birkaç gün kullanılırlar.

 Bazıları, aynı zamanda dekonjestan olan ancak küçük çocuklar için uygun olmayan nane veya okaliptüs uçucu yağları içerir.

 Sıcak su buharı, küçük kapları genişletir ve uçucu yağların anti-enfeksiyöz ve dekonjestan etkisini optimize ederek hızlı bir etki sağlar. Uygulamada, günde 2 ila 3 kez 5 ila 10 dakikalık bir seans planlayın.

 Özellikle şekerlemelerde yumuşak ve tatlı bir hamurun bileşiminde (kökleriyle) bilinen hatmi, her şeyden önce güzel çiçekleri olan bir bitkidir. Öksürük, boğaz, ağız boşluğu veya yutağı rahatlatmak için kullanılır.

 Soğuk Algınlığının Sebepleri Nelerdir?

 Anemi, hipotiroidizm, uyku eksikliği, yetersiz hidrasyon, B12 vitamini eksikliği, diyabet veya Lyme hastalığı aşırı üşüme yol açabilir. Bu da soğuk algınlığına neden olur.

 Yetersiz kalorili yiyecek alımı hem kilo kaybına hem de vücut yağının azalmasına ve dışarıdaki soğuğa karşı daha fazla savunmasızlığa yol açar. Bu da hastalığa davetiye çıkarır.

 Çuha çiçeği de soğuk algınlığı gibi kış rahatsızlıklarını ve soğuk algınlığı ile ilişkili kas ağrılarını iyileştirmeye yardımcı olur. Balgam söktürücü, yumuşatıcı, sakinleştirici (özellikle baş ağrıları için) ve dekonjestan etkisiyle bilinir.

 Lavanta, inanılmaz kokusu ve hiper gevşetici özellikleriyle bilinir. Ancak bu mor çiçek aynı zamanda solunum sistemine etki eden, baş ağrısını azaltmaya, öksürük ve soğuk algınlığına karşı savaşmaya izin veren mükemmel bir doğal antiseptiktir. Özellikle uçucu yağda kullanılır, bitki çayında da infüze edilebilir. Bir çay kaşığı kuru çiçeğin üzerine kaynar su dökün. Rahatlatacaktır.

Şiddetli Sevgi: Flört Şiddeti | Av. Cansen Erdoğan anlatıyor“Ailene benimle birlikte olduğunu söyleyeceğim! Abine aramızdakileri anlatacağım! Gönderdiğin fotoğrafları İnternet’te yayınlayacağım! Okulda kimseyle konuşmayacaksın! Arkadaşlarınla görüşmeni istemiyorum! Oraya gidemezsin! Bensiz hele bir git, görürsün sen dünya kaç bucakmış…” Bu sözler tanıdık geldi mi? Av. Cansen Erdoğan flört şiddeti kavramını, hangi davranışların flört şiddeti kapsamına girdiğini ve flört şiddetinin ceza hukukundaki yerini Pembenar izleyicileri için anlattı.
Astroloji
KOÇ
BOĞA
İKİZLER
YENGEÇ
ASLAN
BAŞAK
TERAZİ
AKREP
YAY
OĞLAK
SAKA (KOVA)
BALIK
Bugün

Maddi kaynaklarınızla ilgili değişiklikler gündeminizi etkileyebilir. Bu konuda yeni fikirler geliştirebilir ve bunları hemen uygulamaya koymak isteyebilirsiniz. Sabah saatlerinde olaylara karşı çok daha iyimser yaklaşacağınız zamanlar var. İş hayatınızda başkalarından alacağınız destekler sizi rahatlatacaktır. İlerleyen saatlerde iletişime daha açık olacaksınız.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Olumlu adımlar atmak isteyeceğiniz bir gündesiniz. Yeni fikirler ortaya atabilirsiniz. Kişisel açıdan önem verdiğiniz konularla ilgilenebilirsiniz. İmaj değişikliği yapmak size iyi gelebilir. Sabah saatlerinde ilgilendiğiniz konularda abartıya kaçma eğiliminde olabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda keyif aldığınız şeylere para harcamaktan çekinmeyeceksiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bilemediğiniz konular tarafından çevrelendiğinizi hissedebilirsiniz. Sabah saatlerinde zevklere düşkünlük söz konusu. Bugün hareketli ve iletişime dayalı bir gündesiniz. Gizli kalan konular gündeminizi etkileyebilir. Bu konuda kabullenme içine girmek sizi rahatlatabilir. Akşamüstü kendinizi daha rahatlamış hissedebilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Gelecek beklentilerinizle ilgili yeni fikirler üreteceğiniz ve harekete geçmekte zorlanmayacağınız bir gündesiniz. Sabah saatlerinde işlerinizin rast gitmesinden dolayı kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. İlgilendiğiniz konularda abartıya kaçabilirsiniz. İlerleyen saatlerde ticari görüşmeler yapacağınız zamanlar olabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

İş hayatınızla ilgili konular gündeminizi oluşturabilir. Hedeflerinize ulaşmak için yapıcı hareketler içinde olmalısınız. Parasal konularınızla daha fazla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Sabah saatlerinde olayları fazla abartma eğilimindesiniz. Zevk aldığınız konularla ilgilenmek size iyi gelecektir. Akşam sanatsal aktivitelerde bulunabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Yeni konulara ilgi duyacağınız günlerden birindesiniz. Hayatınızdaki olaylarda bütünü görmek için adımlar atabilirsiniz. Yeni fikirlerinizi açıkça ifade etmek isteyeceksiniz. Sabah saatlerinde işlerinizi aksatıp kendinizle ilgilenmek isteyebilirsiniz. Yakın çevrenizle iletişim halinde olmak size iyi gelecektir. Akşam saatlerinde hareketli zamanlar sizi bekliyor.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Endişelendiğiniz konularla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz.  Ortaklı konular gündeminizi etkileyebilir. Kriz yaratan koşullara daha fazla dikkat etmeniz gereken zamanlar var. Duygusal yönden bağlayıcı koşullar söz konusu olabilir. İletişimi bol hareketli bir gündesiniz. Akşam saatlerinde rahatlamak için alışveriş yapmak isteyebilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Hayatınızdaki ikili ilişkilerinizle ilgili konular gündeminizi oluşturabilir. Karşınızdaki kişilerle denge kurmak isteyebilirsiniz. Yapıcı durumların oluşacağı işlerle ilgilenebilirsiniz. Parasal konulara karşı dikkatli davranmalısınız. Eşinizden beklemediğiniz haberler alabilirsiniz. Akşamlar ticari konular ve anlaşmalar gündeme gelebilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Çalışma hayatınızdaki koşullarınız gündeminizi etkileyebilir. Sizi yoran yıpratan koşullara karşı dikkatli olmalısınız. Çalışma arkadaşlarınızla birlikte yaratıcı fikirlerinizi paylaşmak için toplantılar yapabilirsiniz. Yeni bir hizmet ortaya koymak için çalışmalara başlayabilirsiniz. İlerleyen saatlerde ticari görüşmeler yapabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Kendinizi ifade edeceğiniz işlere yoğunlaşabilirsiniz. Sabah saatleri ilgilendiğiniz konularla ilgili daha kolay risk alabileceksiniz. Şanslı zamanlar söz konusu. Zevklerinizde abartıya kaçma eğiliminde olabilirsiniz. Parasal konular gündeminizi etkileyebilir. Yeni fikirlerinizi etrafınızdakilerle paylaşmak için organizasyonlar yapabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Ailenizle ait konular gündeminizi etkileyebilir. Yapıcı konularla ilgili konuşup, ortak kararlar alabilirsiniz. Sabah saatlerinde olaylara karşı çok daha iyimser yaklaşabilirsiniz. Güven arayışında olacağınız zamanlar var. Emlak konularıyla ilgili yeni girişimlere atılmak isteyebilirsiniz. İlerleyen saatlerde çevrenizdekilerle birlikte hareketli zamanlar geçirebilirsiniz. Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Yapıcı hareketin, iletişimin yoğun olduğu bir gündesiniz. Sabah saatlerinde şanslı olduğunuz zamanlar var. İyimser tavrınızla işlerinizin daha kolay ilerlemesiniz sağlayabilirsiniz. Yakın çevrenizdeki dedikodular kulağınıza gelebilir. Akşam saatlerinde zekânızı kullanacağınız işlere yönelebilirsiniz. Ticari anlaşmalar söz konusu.Devamını Oku

Devamını Oku
Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

Günün Yazıları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber