Bu iki hafta boyunca soğukkanlı kalabilmeliyiz

Sevgili okurlar, 6 Ekim’de Terazi burcunda gerçekleşen yeniay yoğun Mars enerjisi ile daha dikkatli ve önlemci olmayı gerektiriyor. Bu dönemde ilişkilerimizi yönetmek çok daha maharet ve soğukkanlılık istiyor. Birikmiş öfkeler, kimi zaman kaba ya da adil olmayan durumlar yüzünden kendimizi engellenmiş ve hırslı hissedebiliriz. Mars Terazi’de zararlı, Güneş de düşük durumda olduğu için, gururumuzu zedeleyen durumlarla karşılaşmak rastlantı olmaz. 20 Ekim’e kadar olan dönemde daha programlı, dengeleri anlayan bir tavır izleyerek olası çatışmaları daha iyi yönetebiliriz. Ancak öyle durumlar olabilir ki, zorunlu olarak belirli bir tavır ortaya koymak, sınırlarımızı çizmek durumunda kalabiliriz. Bu yeniay bize stratejik düşünmemizin ve davranmamızın önemli olduğunu öğretmekte.

Yeniay haritasında Oğlak burcunun yükseliyor olması da, içinde bulunduğumuz dönemde ciddi konular, sorumluluklar ve gerçekçi bir bakış açısının söz konusu olduğunu hatırlatmakta. 10. Eve düşen yeniay özellikle mesleki konularda, içerisinde yönetim, devlet ya da görevlerin olduğu koşullarda daha özenli, sorumluluk sahibi olmaya yöneltmekte. Parasal alanda, maddi durumumuzu, nakit kaynaklarımızı ilgilendiren koşullarda daha tutumlu, mantıklı ve düzenli davranmak gerekmekte. Yeniay sırasında Merkür’ün geri harekette olması da, kimi zaman aksayan iletişimin, görüşmelerin ya da anlaşmaların yeniden ele alınmasına işaret etmekte. Aceleci davranmayalım. Öfke ile kalkan zararla oturabilir.

Yükselen burcunuza göre önümüzdeki 2 hafta

Eğer yükselen burcunuz Koç ise bu dönemde eşinizle ilgili gelişmeler, karşılıklı konular, kimi zaman açık düşmanlıklar daha dikkat çekici hale gelebilir. Dengede kalmaya, kışkırtmalara gelmemeye dikkat etmelisiniz. Bu dönemde mesleki alanda daha fazla sorumluluk, unvanınızı ilgilendiren kritik kararlar, değişiklikler gündeme geliyor olabilir. Boğa ise bugünlerde sağlık, düzen ve çalışma ortamınıza yönelik konularda daha fazla çaba ve kimi zaman sürtüşmeler gündeme gelebilir. Hastalıklara ya da başkalarına hizmetle ilgili durumlara odaklanabilirsiniz. Bu dönemde olaylara bakış açınıza, uzaklarla, yabancılarla ilgili işlere de daha fazla zaman ayırabilirsiniz. İkizler ise bugünlerde aşkta, kendinizi sahneye koyduğunuz, risk aldığınız konularda daha cesur ama tartışmacı da olabilirsiniz. Çocuklarla ilgili konular uğraştırabilir. Bu dönemde finanslar konulara, mesleki alanda sorumlulukların söz konusu olduğu ortaklı durumlara dikkat etmeniz yararlı olacak. Yengeç ise bu dönemde toprağa, eve, gayrimenkullere ait gelişmelere, ailenize, güvenliğe ve yerleşiminize yönelik konulara daha aktif bir şekilde zaman ayırıyor olabilirsiniz. Ev ortamında daha sakin ve dengeli olmaya bakın. Evlilik ve karşılıklı konularda test edilebilirsiniz. Aslan ise bugünlerde yakın çevrenizde hızlı değişiklikler, görüşmeler, konuşmalar ve artan bir iletişim söz konusu. Düşüncelerinizle daha çok dikkat çekebilirsiniz. Kardeşlerle ilgili durumlar da öne çıkabilir. Sağlık, çalışma ortamı ve sorumluluklar açısından daha fazla uğraşabileceğiniz bir dönemdesiniz. Başak ise bugünlerde ortaklı parasal konular, maddi kaynaklar ve harcamalar açısından oldukça meşgul bir dönemde. Kaynaklarınızı israf etmemeye bakmalısınız. Çocuklarınızla ya da sevdiklerinizle ilgili konular üzerinde de durabilirsiniz.

Yükselen burcunuz Terazi ise bugünlerde hızlı başlangıçlar, yükselen bir enerji ama aynı zamanda mücadeleler de dikkat çekmekte. Yeni projeler ve girişimler içindesiniz. Yeteneklerinizi kullanmaya bakın. Ancak öfke ayrıcı da olabilir. Eve, ailenize, toprağa yönelik işlerle de uğraşabilirsiniz. Akrep ise bu dönemde belirsiz ya da gizli kalan koşullara, ilişki ve ortaklıklara daha dikkatli bakmanız gerekebilir. Kimi zaman kontroldışı bir durum dikkat çekebilir. Fiziksel risk taşıyan koşullara özen gösterin. Bu dönemde düşüncelerinizde ciddiyet ve sorumluklar dikkat çekmekte. Daha olumlu düşünmeye gayret edin. Yay ise bugünlerde gruplar, arkadaşlıklar ve sosyal cephede son derece aktif olabilirsiniz. Ümitlerinize odaklanabilirsiniz. Sosyal alanda biraz daha dengeleyici olmaya bakın. Parasal alanda ciddi düşünceler ve sorumluluklar da öne çıkıyor. Oğlak ise bu dönemde özellikle mesleki alanda, unvanınızı ve toplum içindeki yerinizi ilgilendiren konularda büyük bir dinamizm var. Rekabete hazır olun. Üstlerinizle, ortaklarla daha dikkatli ilişkiler kurunuz. Bu dönemde şahsi konularda önemli girişimlerde bulunabilirsiniz. Saka ise yabancılarla ilgili konularda, eğitimde, medya içinde ya da akademik konularda daha etkin, mücadeleci ve girişimci olabilirsiniz. Olaylara bakış açınızda bazı sertlikler söz konusu olabilir. Bu dönemde tam olarak yönetemediğiniz ya da göremediğiniz durumlar yüzünden bazı sıkıntılar da gündeme gelebilir. Balık ise bugünlerde riskli durumlar, finansal işler, borçlar, miras, eşinizin, ortağınızın maddi durumları yüzünden eyleme geçebilirsiniz. Kendi paranızı korumaya dikkat edin. Bu dönemde gelecek beklentilerinizde daha ciddi ve gerçekçi düşünmek durumundasınız.