Yarın gerçekleşen yeniay ani ve cesur değişikliklere işaret ediyor

Sevgili okurlar, bildiğiniz gibi, 2021 yılının en dikkat çekici astrolojik temalarından birisi Satürn ve Uranüs arasındaki gergin açı. Boğa ve Saka gibi sabit burçlarda yer alan bu kare esnek olmayı, ani değişiklikler içinden geçtiğimizi ve var olan statükonun yenilenmesi gerekebileceğini açıklıyor. Nitekim Boğa burcundaki Uranüs 2018’den bu yana kemikleşmiş, artık anlamını yitirmiş olan şeyleri geride bırakmanın, kendini yenilemenin zamanı geldiğini göstermekte. Şimdi inşa eden Satürn de Saka burcunda yer alırken, kendi içimizde değişim odaklı daha fazla itilim ve gerginlik hissedebiliriz. Sanki iyice sıkışmış fay hatlarının gerginleşmesi gibi, koşullar bizi ani adımlara sürükleyebilir. Ayrıca bu dönemde, önemli muhasebeler içindeyiz.

Yarın 8 Ağustos’ta Aslan burcunun nerede ise tam ortasında 16 18 derecesinde gerçekleşen yeniay bu artan gerilimi daha fazla öne çıkarmakta. Uranüs ile kare açı içinde kalan yeniay yenilenme ihtiyacına vurgu yapmakta. Kuşkusuz bu koşullar oldukça dengesizleştirici ve sertleştirici de olabilir. Aslan burcundaki yeniaylar genel olarak liderleri, güçlü kişileri, yöneticileri, içerisinde güç ve otorite barındıran figürleri, olayları öne çıkarır. Aslan aynı zamanda sahne, sanatlar, gösteriler, spor, olimpiyatlar, turizm ve eğlence konuları ile de ilişkilidir. Bu nedenle, içinde bulduğumuz dönemde sözünü ettiğimiz konularda ani gelişmeler, değişiklikler ve bazı istikrarsızlaştırıcı durumlara tanıklık edebiliriz.

Sizler de kendi astrolojik haritalarınızda, Boğa ve Aslan burçlarının hangi evlerde olduğuna bir göz atın. Bunu tüm burç ev sistemini kullanarak yapabilirsiniz. Boğa burcunun olduğu evin konularında artık yeni koşullar talep ederken, Aslan burcunun olduğu evin konularında da yeni bir uyanış ve farkındalık söz konusu olabilir. Yeniay haritasında Yay burcunun yükseliyor olması genel olarak bu dönemde fikirler, düşünceler, inançlar ve içine medyayı, akademik konuları alan koşullar içinde çok fazla hareket, görüşme ve iletişim gündeme gelebileceğini gösteriyor.

Yükselen burçlarınıza göre gündeme gelen önemli koşullar

Eğer yükselen burcunuz Koç ise bu dönemde kendinizi ortaya koymak, sahneye çıkmak ve hayattan keyif almak konusunda, aşk hayatınızda, çocuklarla ilgili koşullarda yeni şeyler yapmak arzusu içindesiniz. Ayrıca bu dönemde uzaklar, eğitim, akademik konular, yolculuklar ve yabancıları da içine alan bir dizi hareketlilik içinde olabilirsiniz. Boğa ise bu dönemde evinizi, yerleşiminizi ve ailevi konuları içine alan değişiklikler, anilikler gündeme gelebilir. Toprağa ve gayrimenkullere ait gelişmelerle, babanızı da ilgilendiren durumlarla daha çok ilgilenebilirsiniz. Ancak bu dönemde bazı krizler, endişeler de gündeme geliyor olabilir. Ortaklı kazançlar, borç ve miras gibi konularda değişiklikler gündeme gelebilir. İkizler ise bu dönemde artan bir iletişim, hareket ve çevresel değişiklikler içinde olabilirsiniz. Düşüncelerinizi dikkat çekici şekilde ortaya koyabilirsiniz. Kardeşlerle ilgili durumlar da gündeminizi yenileyebilir. Bu dönemde bazı karşıtlıklara, eşinizle ya da ortağınızla ilgili gelişmelere de zaman ayırmanız ve dengede kalmanız söz konusu olacak. Yengeç ise bu dönemde parasal alanda yeni şeyler yapmak ihtiyacı var. Bu alanda ve işinizi ilgilendiren gelişmelerde anilikler söz konusu olabilir. Enerjinizi yapıcı yönde kullanmaya bakın. Bazı organizasyonel işler, çalışma ortamınızı da ilgilendiren durumlar öne çıkmakta. Aslan ise bu dönemde şahsi alanda, niyetlerinizi ve başlangıçları gündeme getiren konularda pek çok yenilik ve anilik söz konusu. Ancak olayları yönetme ve yönlendirme gücüne de sahipsiniz. Bu dönemde aşkta ve yaratıcı alanda, kendinizi ortaya koyma konusunda oldukça canlı ve cesur davranabilirsiniz. Başak ise bu dönemde bazı öngörülemeyen koşullar, gizli ya da farkında olmadığınız konularda uyanışlar söz konusu olabilir. Gururunuzu da içine alabilecek koşullara dikkat edin. Bu dönemde aile ortamı ve çevresine ait değişiklikler de sizi oldukça meşgul edebilir.

Yükselen burcunuz Terazi ise bu dönemde gruplar ve arkadaşlıklar içinde çok daha aktif ve dikkat çekici olabilirsiniz. Ortak çabalar, dernekler ya da sosyal işlerde değişikliklere gitme şansınız var. Yine bu dönemde görüşmeler, kısa ya da uzun yolculuklar, eğitsel uğraşlar gündeminize daha çok gelebilir. Akrep ise bu dönemde iş hayatınız, önemli sorumluluklar, unvanınızı ilgilendiren koşullar içinde bazı ani gündemler söz konusu olabilir. Kendinizi göstermeniz zor olmayacak. Bu dönemde parasal konulara, harcama ve birikimlerinize daha fazla öncelik verebilir, yeni imkanları zorlayabilirsiniz. Yay ise bu dönemde uzaklarla ilgili işler, yabancılar, eğitsel uğraşlar ve ufuklarınızı genişletebileceğiniz alanlarda oldukça aktif olabilirsiniz. Bu dönemde önemli girişimler, istekler ve başlangıçlar gündeme gelirken, şansın da size oldukça yardımcı olabileceğini söyleyebiliriz. Oğlak ise bu dönemde bazı sıkıntılar, uğraşılar ve daha çok işle, organizasyon ya da sağlıkla ilgili koşullara oldukça dikkat etmek gerekebilir. Kimi zaman elde olmayan nedenler bazı kayıplara ya da kabullenilmesi gereken durumlara vurgu yapabilir. Acele ile riskli işlere girişmemelisiniz. Saka ise bu dönemde evlilik, ortaklıklar ve genel olarak ilişkilerinizi ilgilendiren konular içinde daha özenli ve sakin kalmanız gerekebilir. Dışsal olaylar ve ilişkiler sizi oldukça bağlamakta. Yine de bu dönemde gruplar, arkadaşlıklar ve sosyal faaliyetler içinde çok şey yapabileceksiniz. Balık ise bu dönemde iş ortamınızı, emek verdiğiniz konuları, daha fazla çaba ve emek gerektiren konuları ilgilendiren gelişmeler ve değişiklikler söz konusu. Daha fazla çaba ve uğraşı var. Bu dönemde mesleğinizi ve unvanınızı ilgilendiren gelişmeler size yeni açılımlar ve dikkat çekebileceğiniz adımlar da getirmekte.