Başak’ta yeniay neler getiriyor?

Yeniay işlerimize hızlanma ve sürprizler getiriyor.

Sevgili okurlar, 15 Eylül’de Başak burcunda doğan yeniay bu döneme zihinsel hareketlilik, iş ve çalışma koşullarımız açısından daha hızlı ve etkin davranabileceğimiz yenilikler getiriyor. Yeniay düzene girmek, organize olmak, sağlık ve hizmet konularını da öne çıkarmakta. Yeniay’ın Uranüs ile olan rahat açısı bu dönemde orijinal işlere, sürprizlere ve kimi zaman aniden gelişen olaylara da işaret etmekte. Önümüzdeki iki hafta boyunca beklenmedik durumlara uyum sağlamamız gerekebilir. Uranüs özellikle Ankara için haritanın tepe noktası ile birleştiği için bu dönemde yönetimi ilgilendiren koşullar, komşularla ilgili gelişmeler de anilikler içerebilir.

Haberin Devamı

İlginç, zira yeniay (21 Başak) 23 Ağustos’ta Merkür’ün geri gittiği derecede gerçekleşmekte. Bugünlerde bir süredir beklemede olan kararlarımız, gecikmiş ya da birikmiş olan koşullar şimdi çok daha hızlı şekilde ele alınabilir. Bu dönemde anlaşmalar, görüşmeler ve ziyaretler yolu ile daha çok şey yapabileceğimizi görebiliriz. Bunun yanısıra, yeniayda Aslan burcunun yükseldiğini görüyoruz. Bu dönemde yaratıcılığımızı, kendi gücümüzü ve kararlılığımızı daha çok ortaya koymak isteyebiliriz. Venüs’ün de Aslan burcunda olması, geçen haftalarda olduğu gibi kadınlara yönelik konulara, içinde gösteriş, eğlence ve zaman zaman israf olan durumlara da işaret etmekte. Sahnede olmak, kendimizi göstermek konusunda daha fazla fırsat bulabiliriz.

Genel olarak bu dönemde parasal işler, harcamalar ve kazançlar konusunda daha fazla şey yapmak isteğindeyiz. Ancak bu konularda aşırı hayalcilik ya da dikkatsizlikler de söz konusu.

Yükselen burcunuza göre bu dönemde neler var?

29 Eylül’e kadar olan dönemde, eğer yükselen burcunuz Koç ise iş ve çalışma hayatınızda yenilikler, hızlı değişiklikler dikkat çekmekte. Düzen ve sağlık konularını daha iyi yönetebilirsiniz. Bu dönemde yaratıcı uğraşlar, kendinizi ortaya koyabileceğiniz fırsatlar içindesiniz. Boğa ise yaratıcı olduğunuz, keyif aldığınız konulara zaman ayırabilirsiniz. Çocuklarla ilgili olumlu gelişmeler, güzel şeylere zaman ayırmak mümkün. Toprak, aileniz ve eve yönelik konularda da olumlu adımlar atabilirsiniz. İkizler ise evde değişiklikler ve meşgüliyetler, ailevi konular dikkat çekebilir. Toprakla, gayrimenkullerle ilgili konular hızlanabilir. Bu dönemde yakın çevrenizde çok fazla hareket, görüşme ve ziyaretler, eğitsel işler dikkat çekiyor. Yengeç ise bu dönemde kafaca oldukça yoğun olacaksınız. Görüşmeler, ziyaretler ve zihinsel açıdan canlılık dikkat çekmekte. Anlaşmalar önemli, parasal alanda kazançlar ve keyif için harcamalar var. Aslan ise bu dönemde önceliklerinize odaklanabilirsiniz. İş ve para konularında gecikmiş olan şeyler yeniden açılabilir. Bu dönemde şahsi alanda önemli adımlar ve başlangıçlar içindesiniz. Dikkat çekici olacaksınız. Başak ise bugünlerde yenilikler, kişisel değişiklikler ve başlangıçlar dikkat çekmekte. Bir süredir beklemede olan koşullar açılabilir. Ancak bu dönemde gururunuza, gizli kalan şeylere de dikkat etmelisiniz.

Haberin Devamı

Yükselen burcunuz Terazi ise bu dönemde kapalı ya da belirsiz olan durumlar sizi meşgul edebilir. İş ortamı, sağlık ve hizmetle ilgili koşullarla daha fazla meşgul olabilirsiniz. Yine de bu dönemde arkadaşlar ve gruplar içinde daha olumlu tecrübeler var. Akrep ise bu dönemde iş hayatında gruplar ya da arkadaşlıklar sizi daha fazla ilgilendirebilir. Gelecek yönünde yeni beklentiler ve istekler içindesiniz. İşinizde daha fazla destek görebilir ve başarılı olabilirsiniz. Yay ise bugünlerde özellikle mesleğinizi, ünvanınızı ve medeni durumunuzu ilgilendiren yenilikler gündeme gelebilir. Dikkat çektiğiniz ve başarıya daha yakın olduğunuz günlerdesiniz. Uzaklar, yabancılar ve medyaya ait gelişmeler de önemli olabilir. Oğlak ise bu dönemde fikirlerinizi, görüşlerinizi daha fazla yayma ve paylaşma imkanı bulabilirsiniz. Yabancılarla ilgili konular da önemli. Ancak kimi zaman kriz ya da endişe içeren bir durum da dikkat çekebilir. Saka ise bu dönemde uzun zamandır endişe ve sıkıntı içeren konularda daha fazla ilerleme söz konusu olacak. Endişelerinizi, korkularınızı aşmaya başlayabilirsiniz. Yine de koşulların çok rahat ve destekleyici olduğunu söyleyemeyiz. Balık ise bugünlerde ilişkiler, evlilik alanında değerlendirmeler, başkalarından kaynaklanan konular var. Ortaklaşa alanda yeni adımlar atılabilir. Ayrıca iş ortamı, mesleki uğraşlar, sağlık ve hizmet konuları da vurgulanmakta.

Haberin Devamı