Boğa’da Güneş tutulması bize ne işaret ediyor?

Tutulma yenilik ve değişime kapı açıyor

Sevgili okurlar, bugün ülkemiz saati ile geç saatlerde, saat 23:27’de Boğa burcunda kısmi bir Güneş tutulması gerçekleşecek. Bu yılın ilk tutulmasının Uranüs ile birleşiyor olması sarsıcı ve uyandırıcı deneyimlerin söz konusu olduğu yeni bir döngüye girdiğimizi gösteriyor. 2023 yılına kadar tutulmalar Boğa-Akrep ekseninde gerçekleşiyor olacak.

Boğa burcundaki tutulma özellikle istikrar ve güven arayışımızı daha hassas hale getirmekte. Bu burç ekonomi, gelirler, maddi değerler ve aynı zamanda güven arayışımız ile yakından ilişkili olduğu için, önümüzdeki bir yıl boyunca ezberimizi bozan koşullar ve kimi zamanda ani olabilecek değişiklikler getirecek. Bu süreçte ay döngüleri pek çok kez Satürn ve Uranüs arasındaki sert açıyı da gündeme getireceği için, oldukça sert, gerilim içeren, eski ile yeninin çatıştığı, ancak sonuçta yeninin öne çıktığı olaylar yaşayacağız. Sizler de haritanızda Boğa burcunun bulunduğu evin (tüm burç olarak) konularında artık koşulların eskisi gibi olmadığını görebilirsiniz. Tutulma haritasında Yay burcunun yükseliyor olması ise bu dönemde çevresel koşullarınızda hareketlilik, yabancılara yönelik konular, daha fazla şey keşfetme imkanı sunmakta. Tutulmanın size neler getirebileceğini daha iyi anlamak için yükselen burcunuza göre bakabilirsiniz. Eğer astrolojik haritanızda sabit burçlarda (Boğa, Aslan, Akrep ve Saka) 7-13 dereceler arasında herhangi bir gezegeniniz var ise, o gezegenin konuları da dikkat çekici olacaktır. Örneğin bu gezegen Mars ise daha fazla mücadele, enerjik ve girişken olma gereği, sizi harekete geçiren konular ya da Venüs ise aşk, ilişkiler, evliliğinizi ve kazançlarınızı ilgilendiren koşullar daha dikkat çekici olabilir. Dolayısı ile tutulma herkesi kendi  doğum haritasına göre ayrı ayrı etkileyecektir.

Yükselen burcunuza göre tutulma neler getiriyor?

Yükselen burcunuza göre, önümüzdeki altı ay boyunca, bu tutulmanın getirdiği bazı genel etkilerden söz edebiliriz. Eğer yükselen burcunuz Koç ise bu süreçte maddi konularda, gelirleriniz ve harcamalarınızda yenilikler, ani değişiklikler, belirli kazançlar ve yeni koşullara uyum sağlama gereği dikkat çekiyor. Uzaklar, yabancılar, eğitim, medya alanlarında ufkunuzu genişletebilecek fırsatlar da gündeme gelebilir. Boğa ise bu dönemde şahsi girişimlerinizde yenilikler, yeni başlangıçlar, olaylara bakış açınızı ve dolayısı ile ilişkilerinizi de yenileyecek adımlar, sağlık ve bedeniniz ile ilgili konularda daha büyük bir farkındalık söz konusu olabilir. Kimi zaman bazı krizler ya da endişeler de sizi meşgul edebilir. Korkularınızı geride bırakmayı öğreneceksiniz. İkizler ise bu dönemde tam olarak kontrol edilemeyen, önceden bilemediğiniz ya da farkında olmadığınız koşullar sizi daha çok meşgul edebilir. Parasal konularda belirsizlikler sizi uğraştırabilir ancak yeni destekler de ortaya çıkacaktır. Bu süreçte evlilik, ilişkiler ve kimi zaman size muhalefet çıkaran kişiler ya da olaylarla da karşılaşabilirsiniz. Yengeç ise bu dönemde yeni ilgiler, yeni ümitler ve gelecek yönündeki beklentileriniz üzerinde daha çok durabilirsiniz. Maddi hedeflerinizi yenilemelisiniz. Arkadaş grupları da sizi yenileyebilir. Bu süreçte iş hayatınızda, çalışma koşullarınızda da pek çok değişim gündeme gelecek. Aslan ise bu dönemde iş hayatınızda, sahip olduğunuz pozisyon ve görevlerle ilgili alanlarda sürpriz değişiklikler, medeni durumunuzu etkileyen konular, görev ve tanınma yönünde yeni koşullar var. Yaratıcı alanda kendinizi göstermeniz ve ortaya koymanız, hayatın güzel yönlerinden zevk almanız, aşk hayatınızı ya da çocuklarla ilgili konuları gündeme getiren koşullar da dikkat çekebilir. Başak ise bu dönemde uzaklar, eğitim ve yabancıları ilgilendiren alanlarda yenilikler, hayata bakış açınızı değiştirebilecek, sizi uyandıracak deneyimler yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda ailenizi, yerleşiminizi ve doğrudan evinizi, babanızı ilgilendiren çevresel koşullar söz konusu olacak.

Yükselen burcunuz Terazi ise finansal alanda, borçlar ve yatırımlarla ilgili konularda, içinde miras, eşinizin ya da ortağınızın maddi durumunu ilgilendiren uğraşlar, yeni durumlar dikkat çekebilir. Bu süreçte yakın çevrenizde ve iletişiminizde de hareketlilik olabilir. Anlaşmalar, kardeşleri ilgilendiren konular da öne çıkabilir. Akrep ise bu dönemde evliliğinizi ilgilendiren yenilikler, ani değişiklikler gündeme gelebilir. Ortaklıklara, kimi zaman karşıtlık içeren koşullara, ilişkilere önem vermelisiniz. Özellikle parasal kaynaklar, yeni gelirler de gündeme gelebilir. Yay ise bu süreçte çalışma ortamınızda ani değişiklikler, yenilikler, sağlık ve genel düzeninize yönelik farkındalıklar dikkat çekebilir. Bu dönemde şahsi alanda, özellikle ev ve yerleşimi ilgilendiren konularda da yeni adımlar, başlangıçlar gündeme gelecek. Oğlak ise önümüzdeki aylarda aşk hayatınızı, çocuklarla ilgili konuları ve kendinizi ifade etme, yaratıcı olma yönünde sürprizler, farkındalıklar söz konusu. Keyif veren konulara yönelebilirsiniz. Ancak yine de bazı elde olmayan nedenler, gizli durumlar sizi daha hassas kılabilir. Gereksiz risklere dikkat etmelisiniz. Saka ise bu dönemde ailenizi, gayrimenkulle ve toprak ilgili konuları ya da yerleşiminizi ya da babanızı ilgilendiren durumlar yeni koşullar, sürprizler ve değişiklikler getirebilir. Bu dönemde olumlu şans ve size olumlu bir bakış açısı getirecek fırsatlar, gruplar ve arkadaşlıklar da söz konusu. Balık ise düşüncelerinizde daha yaratıcı olabileceğini imkanlar, yeni fikirler, eğitim ve zihinsel açıdan uyarıcı olabilecek çevresel değişiklikler var. Kardeşlere yönelik konular dikkat çekebilir. Bu dönemde kariyerinizde, iş hayatınız ve tanınma yolunda çok daha olumlu fırsatlar bulabileceksiniz.