Ciddi düşünme zamanı

Satürn düzgün hareketine dönüyor.

Sevgili okurlar, bugün Satürn’ün Balık burcunda yeniden düzgün harekete döndüğünü görüyoruz. Bu yeni durum bizim için ne anlama geliyor ? Sorumlulukları ve sınırları anlatan Satürn 7 Mart’tan bu yana Balık burcunda ilerliyor. Bu süre içinde 17 Haziran’dan başlayarak bu burcun 7 derecesinden gerilemeye başladı ve bugünlerde 0 dereceye kadar döndü. Şimdi yeniden normal hareketine dönüyor. Dolayısı ile bu dönemde bizi Mart ayından bu yana meşgul eden, sorumlu kılan konulara daha bilinçli ve farkında bir şekilde yaklaşabiliriz. Eğer ihmal ettiğimiz görevler, sorumluluklar var ise, bugünlerde daha dikkatli ve ciddi şekilde düşünmemiz ve harekete geçmemiz söz konusu olabilir.

Haberin Devamı

Satürn astrolojide görevlerimizi, özellikle işle ilgili konuları ve ne inşaa ettiğimizi gösteren gezegendir. Ne ekersen onu biçersin sözü Satürn’ü hatırlatır. Bu nedenle karmanın yöneticisi olarak da görülür. Şimdi bu dönemde Balık burcunun bulunduğu evin konularında önemli yükler, gerçekçi ve sorumlu davranmayı gerektirecek durumlarla karşılaşabiliriz. Kimi zaman bu durum ihmal ettiğimiz, görmezden geldiğimiz bir durumun da yeniden karşımıza çıkması anlamına gelir.

Satürn bize daha kontrollü, görev anlayışı ve belirli sınırlamalar içinde nasıl hareket edebileceğimizi gösterir. Özellikle fiziksel planda maddi durumlar, işimizin ya da sorumluluklarımızın gerektirdiği yükler, görevler Satürn ile yakından ilişkilidir. Şimdi bu dönemde mutlaka yapmamız, tamamlamamız gereken işlerle karşılaşabiliriz. İçinde bulunduğumuz bu dönemde daha fazla sınırlama hissedebilir, kendimizi duygusal açıdan daha bağlı ya da yükümlülük altında hissedebiliriz. Bu dönemde uzun vadeli işlerimize, yapmamız, üstüne gitmemiz gereken görevlere özellikle dikkat etmeliyiz.

Satürn sizi bu dönemde hangi konularda etkiliyor?

Eğer yükselen burcunuz Koç ise meslek, kariyer alanında bir süredir net olmayan durumlar, sizi izole eden ya da kontrolünüz dışında, rahat görülmeyen durumlar içinde olabilirsiniz. Bugünlerde sizi bağlayan, üstünüzde psikolojik yük oluşturan durumları daha kolay farkedebilirsiniz. Boğa ise bu dönemde gelecek beklentileriniz yönünde daha ciddi ve gerçekçi düşünmek durumunda olabilirsiniz. Arkadaşlar, grup çalışmaları içinde yükleriniz, gerçekçi olmanız gereken koşullar gündeme gelebilir. İkizler ise bu dönemde özellikle mesleğiniz ve sorumluluklar alanında önemli durumlar hatırlatıcı olacaktır. Yüklerde, görevlerde artış ya da netleşme yaşayabilirsiniz. Daha disiplinli, dirayetli davranmak gerekiyor. Yengeç ise bu dönemde yabancılarla ilgili işler, uzaklarla ilgili gelişmeler ya da eğitim, akademik uğraşlar, medya gibi alanlarda daha fazla iş ve sorumluluk dikkat çekebilir. Olaylara bakış açınız ya da inançlarınız da sizi daha fazla meşgul edebilir. Aslan ise bu dönemde bazı endişeler, özellikle finansal alanda yükler, borçlar, eşinizin ya da ortağınızın parasal durumu ile daha fazla ilgilenme gereği duyabilirsiniz. Kimi kritik koşullar, korkular da gündeme gelebilir. Başak ise bu dönemde eşinizle ya da evliliğiniz ile ilgili konular, sorumluluklar önemli sayılır. Ortaklıklar, görüşmeler ya da davalı durumlar yüzünden ilişkilerinizi daha gerçekçi yönetmelisiniz.

Haberin Devamı

Eğer yükseleniniz Terazi ise çalışma ortamınız, iş ve hizmet konularında daha ciddi ve gerçekçi düşünmeyi gerektiren koşullar olabilir. Bu dönemde gerek kendi sağlığınız, gerekse hizmet ve beraber çalıştığınız kişilerle ilgili ciddi durumlar gündeme gelebilir. Akrep ise sevdiklerinizle ilgili konularda, çocuklarla ilgili alanda daha fazla sorumluluk almak gerekebilir. Aşkta, mutlu olma yönünde bazı engeller, kısıtlamalar ya da soğumalar söz konusu olabilir. Yay ise bu dönemde ailenizi, anne-babanızı ilgilendiren konularda yükleriniz gündeme gelebilir. Evinizi, yerleşiminizi ya da toprak ile ilgili konuları ele almak durumunda olabilirsiniz. Oğlak ise bugünlerde kafaca yüklü ve yoğun olduğunuz görevler, işler ve iletişim alanında daha kontrollü ve sorumlu olmak gerekiyor. Eğitim, çevresel koşullar ya da kardeşlerle ilgili gündeme gelebilecek yüklere özen gösterebilirsiniz. Saka ise bu dönemde imkanlarınız, kaynaklarınız ve harcamalarınız konusunda daha dikkatli olabilirsiniz. İş hayatınızla ilgili yeni kararlar söz konusu. Balık ise bu dönemde şahsi alanda daha gerçekçi, sorumlu ve ciddi bir bakış açısı içindesiniz. İşinizde ve ilişkilerinizde daha planlı ve uzun vadeli düşünebilecek önemli adımlar atabileceksiniz.

Haberin Devamı