Dolunayın getirdikleri

İlişkilerin, ortaklıkların ve yeni dengelerin önem kazandığı günlerdeyiz.

Sevgili okurlar, dün 29 Eylül’de Koç burcunun ilk dekanında bir dolunay gerçekleşti. Bugünlerde denge, diplomasi ve cesaret gerektiren konularda daha bilinçli davranmak durumundayız. Dolunaylar sonuçlanma, muhasebe ve değerlendirme zamanlarıdır. Koç-Terazi ekseni ise karşılıklı konuları, ben-sen dengesini ya da dengesizliğini, kişisel açıdan bizi harekete geçiren konuları anlatır. Koç savaşçı bir burçtur ve bu dönemde cesaret göstermek, kendimizi ifade etmek ve dengeleri değiştirmek adına çok şey yapabiliriz.

Haberin Devamı

Bu dolunay ilişkilerimize, karşılıklı konulara kendimizi savunma açısından önemli bir vurgu getirmekte. Tepkisel olabiliriz. Bu dönemde Mars da Terazi burcunda ilerlediği için ilişkilerimizde, denge, adalet ve hak aradığımız konularda daha tepkisel ve öfkeli dahi olabiliriz. Bu yönümüzün farkında olalım ve kendi kendimizi haksız duruma düşürmemeye bakalım.

14 Ekim’deki Güneş tutulmasına kadar sürecek olan bu dönemde kendimizi göstermek, sahneye koymak ve cesaret göstermek adına çok şey yapabiliriz. Buradaki anahtar kelimenin iletişim ve görüşmeler olduğunu söylemeliyiz. Bu dönemde doğru bir iletişim kurmak pek çok açıdan daha iyi anlaşılmamıza ve isteklerimizi ortaya koymamıza yardımcı olacak. Belirli inançlar, görüşler ve hayata bakış açımız yönünde daha fazla şey yapmak ve ifade etmek istiyoruz. Ancak bu görüşlerimiz ya da inançlarımızı nasıl ortaya koyabileceğimize bağlı olarak pek çok sonuç söz konusu olabilir.

Yükselen burcunuza göre bu dönemde neler gündeme gelebilir?

Yükselen burcunuz Koç ise bu dönemde kişisel konularda önemli adımlar, başlangıçlar ve değişiklikler gündeme gelebilir. Dengeleri, ilişkilerinizi iyi yönetmeye bakın. Karşılıklı konular hassas sayılır. Uzaklar, eğitim, medya ve yabancılarla ilgili konular da dikkat çekebilir. Eğer Boğa ise bu dönemde istikrar ve güven konusunda test edilebilirsiniz. Gizli kalan ya da sizi bağlayan durumlar gündeme gelebilir. Aynı zamanda iş ortamınız, sağlık ve düzen konularına da dikkat etmek gerekiyor. Eğer İkizler ise arkadaşlar, gruplar içinde bir sonuç, değerlendirme ihtiyacı doğabilir. Gelecek yönünde beklenti ve ümitleriniz bir sonuca ulaşabilir. Sosyal alanda hareketli günler geçirebilirsiniz. Yengeç ise bu dönemde işiniz, sorumluluklar ve mesleki alanda dikkat çekici değerlendirmeler yapabilirsiniz. Bitişler ve muhasebeler söz konusu. İşinizle ilgili cesaret gösterip harekete geçmeniz gereken durumlar var. Aslan ise bu dönemde kendinizi ortaya koymak, mutlu olmak ve heves etmek yönünde oldukça canlısınız. Uzaklarla ilgili işler, eğitim ve aynı zamanda düşüncelerinizi ortaya koyabileceğiniz mecralar bulabilirsiniz. Başak ise bugünlerde ortaklı bir işte cesaret göstermek, bazı endişe ve korkuları aşmak gerekiyor. Eve yönelik konular, aileniz sizi daha fazla meşgul edebilir. Finansal işler, borç ya da miras gibi konularla da ilgilenebilirsiniz.

Haberin Devamı

Yükselen burcunuz Terazi ise bu dönemde evlilik, görüşmeler, davalar ya da karşılıklı konularda daha sakin ve akılcı olmaya bakmalısınız. Yakın çevrenizde de çok hareketlilik ve değişiklikler gündeme geliyor. Eşiniz ya da ortağınızla daha fazla ilgilenebilirsiniz. Akrep ise çalışma ortamında önemli sonuçlar ve muhsebeler yapabilirsiniz. Bu dönemde gizli kalan şeyler ortaya çıkabilir ya da ilişkiler sizi psikolojik yönden meşgul edebilir. Parasal işleri de düzene koymalısınız. Yay ise bugünlerde sevdiklerinizle, çocuklarınızla ilgili konulara vurgu var. Yeni adımlar, başlangıçlar içindesiniz. Yaratıcı konulara, olumlu desteklere de vurgu var. Daha kolay mutlu olabilirsiniz. Oğlak ise evinizi, ailenizi ilgilendiren bir sonuç, bitişler ve başlangıçlar dikkat çekiyor. Bu dönemde hem işinizde hem de özel hayatınızdaki koşullar meşgul edici olabilir. Saka ise bu dönemde kafaca üzerinde çalıştığınız konular, görüşmeler, artan bir iletişim gündeme gelebilir. Tasarım ve hazırlık aşamasındaki konular, gruplar ve arkadaşlıklar açısından oldukça verimli olabilirsiniz. Balık ise bu dönemde maddi durumunuz, kaynaklarınız ve harcamalarınız yönünde önemli sonuçlar, değerlendirmeler var. Bu dönemde işiniz, statünüz ve sizi daha fazla öne çıkarabilecek imkanlar dikkat çekiyor olacak.

Haberin Devamı