Gerçekçi değerlendirmeler zamanı

Oğlak'taki dolunay hepimizi ciddi düşünmeye davet ediyor...

Selamlar, iki gün önce Oğlak burcunda bir dolunay gerçekleşti. Bu dolunay bizi daha derin düşünmeye ve sorumlu davranmaya yöneltiyor. Dolunaylar muhasebe ve değerlendirme zamanlarıdır. Böyle zamanlarda şapkamızı önümüze koyup, daha objektif düşünmeye davet ediliriz. Oğlak ise ciddi ve sorumlu hareket etmeyi, sınırlarımızın farkına varmayı ve daha önlemci bir tutum içine girmeyi açıklar. Bu dönemde devlete yönelik konular, kurallar, yasalar ve düzenle ilgili konularda da önemli revizyonlar, kararlar söz konusu olabilir. Kişisel alanımızda, haritamızda Oğlak burcunun olduğu evin konularında (tüm burç olarak, yükselen burcunuzdan sayarak bulabilirsiniz, örneğin yükselen burcunuz Terazi ise Oğlak 4. Sırada olduğu için 4. Evinizde olacaktır) belirli bir sonuca ulaşmak, karşılıklı düşünmek ve daha gerçekçi hareket etmek konusunda bir zorunluluk hissedebiliriz. Bu dolunay bizi ailevi konular, görevler ve eskilerle bağlantılı olarak, baba, dede ya da otorite figürleri hakkında bir sonuca götürebilir.

Dolunayın Balık burcundaki Jüpiter ile olan olumlu açısı bizi daha olgun, anlayışlı ve kendi iç dünyamıza yönelik bir düşünme tarzına da yöneltiyor. Sadece kendi ihtiyaçlarımızı değil, başkalarına da yardımcı olacak, fayda sağlayacak duygusal bir farkındalık yaşayabiliriz. Dolunay esnasında yine Oğlak burcunun yükseldiğini gördüğümüz için, sözünü ettiğimiz ciddiyet, sınırlamalar, daha sorumlu bir bakış açısı önümüzdeki 15 gün boyunca bizi oldukça meşgul edebilir. Haritada Uranüs ve Pluton’un akslar üzerinde görülmesi, çevremizde yorucu ve sarsıcı olabilecek, kimi zaman travmatize edici olayların gündeme gelebileceğini de göstermekte. Bu dönemde aniden gelişen durumlar hayatımızda yenileyici, zor da olsa dönüştürücü bir atmosfer yaratmakta. Sert, bizi baskılayan bir süreçten geçiyoruz. 

Yükselen burcunuza göre dolunay nelere işaret etmekte? 

Yükselen burcunuz Koç ise bu dönemde iş hayatında statünüz, mesleğiniz ve tanınırlığınızla ilgili konularda daha ciddi bir tutum ve değerlendirme içinde olabilirsiniz. Hem evinizi, ailenizi, özel hayatınızı hem de sorumluluklarınızı gündeme getiren konular dikkat çekici olabilir. Gelecek yönündeki beklentilerinizi, ortaklı işlerinizi aniden değiştirmek durumunda kalabilirsiniz.

Boğa ise bugünlerde olaylara bakış açınız, fikirleriniz, inançlarınız, yabancılarla ilgili konular üzerinde gözden geçirilmesi gereken durumlar gündeme gelebilir. Yabancılar, medya ya da akademik konuları içine alan durumlar dikkat çekebilir. İlişkilere, ortaklı konulara daha fazla çaba sarfedebilirsiniz.

İkizler ise bu dönemde işle ilgili bazı endişeler, krizler, kimi zaman korku ya da kısıtlama içeren koşullar öne çıkabilir. Bu dönemde finansal işler, miras ya da borçlar konusunda daha gerçekçi olmak durumundasınız. Aynı zamanda çalışma ortamınızı ilgilendiren konularda değişikliklere odaklanabilisiniz.

Yengeç ise bu dönemde evliliğiniz, iş ortaklıkları ya da karşıt durumları içine alan koşullar, örneğin davalar, mahkemeli durumlar var. Bu dönemde olayları tek başına yönetmeniz kolay olmayabilir. Siz de kendinizi ortaya koyma yönünde kararlılık geliştirebilirsiniz.

Aslan ise bu dönemde sağlığınız, iş düzeniniz ve çalışma koşullarınızı ilgilendiren konularda daha ciddi düşünebilir ve bazı sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bu biraz yorucu bir dönem olabilir. Başkalarına da hizmet etmek gerekebilir. Evinizi, ailenizi ilgilendiren değişikliklere de odaklanabilirsiniz.

Başak ise bu dönemde aşkta ve mutlu olmak istediğiniz konularda ciddi düşünme, gerçekçi olma gereği var. Çocukların durumu ile daha yakından ilgilenebilirsiniz. Yaratıcı olmak istediğiniz konular üzerinde daha ciddi durabilirsiniz ancak aşırı kastırma da olabilir. Zihinsel açıdan çevrenizdeki değişikliklere odaklısınız.

Eğer yükselen burcunuz Terazi ise bu dönemde ailenizi, babanızı, yerleşimizi ve bulunduğunuz yeri ilgilendiren konularla daha çok ilgilenebilirsiniz. Geçmişten, atalardan, köklerden kaynaklanan işler öne çıkabilir, sonuçlar getirebilir. Ev ve gayrimenkulleri ilgilendiren konularla uğraşabilir, özellikle parasal açıdan yeni koşullara zaman ayırabilirsiniz.

Akrep ise bu dönemde düşünce düzeyinde daha yüklü, sorumlu ve gerçekçi bir tavır içindesiniz. Belirli projeler, çevresel değişiklikler gündeme gelirken, görüşmeler ve yazışmalarda daha ciddi bir tutum söz konusu. Ayrıca şahsi konulara odaklanmak, yeni bir adım atmak için de değişikliklere gidebilirsiniz.

Yay ise genel olarak bu dönemde maddi kaynaklarınız, birikimleriniz ve para durumunuz üzerinde ciddi bir muhasebe yapmak, belirli konuları sonuçlandırmak çabası dikkat çekmekte. Parasal alanda daha gerçekçi olmak durumundasınız ve kimi zaman elde olmayan, gizli kalan durumlar oldukça oyalayıcı olabilir.

Oğlak ise bu dönemde kişisel alanda ve ilişkilerinizde önemli bir sonuç ve değerlendirme yapma ihtiyacı içindesiniz. Ailevi konular, anneniz ya da duygusal açıdan sizi bağlayan kişilerle daha çok ilgilenmek gerekebilir. Kendi beden ve sağlığınıza da duyarlı yaklaşabilir ve gelecek yönünde yeni düşünceler içine girebilirsiniz.

Saka ise bu dönemde bazı ciddi düşünceler, sizi ruhsal açıdan kısıtlayan ya da bağlayan, izole eden durumlar yaşanabilir. Kontrol edemediğiniz koşullar, kimi zaman talihsizlikler ya da kabullenmeyi gerektiren olaylar yaşayabilirsiniz. Bu dönemde bedensel ve zihinsel sağlığınıza daha fazla önem verebilirsiniz. Gelecek yönünde yeni bir hedef belirleyebilirsiniz.

Balık ise bu dolunay sizi gelecek beklentileriniz yönünde, iş hayatında daha planlı ve gerçekçi düşünmeye yöneltiyor. Gruplar, sosyal konular ve arkadaşlıklar içinde ilişkiler bir revizyona, muhasebeye neden olabilir. Aynı zamanda uzakları, eğitimizi ya da fikirlerinizi ilgilendiren konularda da yeni bir bakış açısı geliştirmeye yönelebilirsiniz.

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet