Aslan’da yeniay kişisel isteklerimizi öne çıkarıyor.

Sevgili okurlar, içinde bulunduğumuz dönemde sabit burçlarda dikkat çekici bir birikim görülüyor. 28 Temmuz’da Aslan burcunda gerçekleşecek yeniay söz konusu sabit, direngen enerjileri daha belirgin hale getirmekte. Sabit nitelik kararlılığı, başladığı işi bitirme ve sonuna kadar sürdürme özelliğini, istikrarı ve dayanıklılığı temsil eder. Ayrıca bildiğiniz gibi ay düğümleri de bu dönemde, Boğa-Akrep ekseninde, yani sabit burçlardan geçmekte. Bu resme Mars, Satürn ve Uranüs’ü eklediğimizde çok daha sert, gergin ve koparıcı olan, aniden boşalabilecek enerjiler içinden geçtiğimizi söyleyebiliriz. Birbirine taban tabana zıt Satürn ve Uranüs de bu yıl da kare açı içinde sayılırlar. Bu ikili gittikçe gerginleşen, üzerinde baskı biriken, inşa etmek ile, yıkmak, değiştirmek arasındaki artan gerginliği temsil eder. Yine bugünlerde, özellikle Ağustos ayının ilk günlerinde Uranüs hem kuzey ay düğümü ile, hem de mücadele ve savaş gezegeni Mars ile üçlü bir birleşim oluşturmakta. Dolayısı ile hayatımızın akışı içerisinde beklenmedik sertlikler, anilikler gündeme geliyor olabilir.

28’indeki yeniay haritasında yine sabit bir burç olan Saka’nın yükseldiğini görmekteyiz. Aslan burcundaki yeniay kendi gücümüzü, isteklerimizi, arzularımızı ortaya koymak açısından güçlü bir motivasyon ve süregelen koşulları yenileme, değiştirme isteği getirmekte. Yeniayın Jüpiter ile üçgen açısı da, cesaretimizi, risk alma ve kendimize güvenme yönümüzü iyice güçlendirmekte. Sizler de astrolojik haritanızda Aslan burcunun olduğu evin konularında (tüm burç ev sistemine göre bakabilirsiniz) kendinizi daha yaratıcı, enerjik ve girişimci hissedebilirsiniz. Diğer yandan, yeniay derecesinin Mars/Plüton orta noktası ile bağlantılı olduğunu görüyoruz. Kimi zaman bu çok büyük bir odaklanma, süpermen tarzı bir enerji ama aynı zamanda şiddetli ve yıkıcı olabilecek durumlara da işaret edebilir.

Yükselen burcunuza göre bu dönemde neler bekleyebilirsiniz?

Eğer yükselen burcunuz Koç ise bu dönemde kendinizi göstermek, başarılı olma, sahneye çıkma arzusu dikkat çekiyor. Aşk hayatınızda, yaratıcı konulara yönelme isteğinizde, çocuklara ilişkin konularda bir canlılık söz konusu. Aynı zamanda gruplar ve gelecek yönündeki beklentiler içinde de ciddi düşünceler, bazı sorumluluklar içinde olabilirsiniz. Boğa ise bu dönemde oldukça dikkatli ve dengeli olmaya bakmalısınız. Çok şey yapabilirsiniz. Evinize, ailenize yönelik koşullar, kimi zaman kontrol edilmesi daha zor, sizi de bağlayan, bitiş ve başlangıçlar var. Ayrıca mesleki alanda, statünüzü, işinizi ilgilendiren durumlarda da yükler dikkat çekmekte. İkizler ise bugünlerde düşüncelerinizi göstermek, kendinizi anlatmak, iletişim ve hareket konularında etkin olabilir, gruplar içinde de çok şey yapabilirsiniz. Yine bu dönemde uzaklarla ya da eğitimle ilgili işlerinizde de bazı sorumluluklar dikkat çekiyor. Yengeç ise bu dönemde para ve kaynaklar açısından daha fazla şey yapmak, yeni iş imkanları bulmak ama aynı zamanda harcamalar açısından da yoğunluklar gündeme geliyor. Finansal konulara, borç, vergi ya da ortaklı işlere özen göstermek gerekiyor. Aslan ise bu dönemde kişisel alanda önemli ilerlemeler, girişimler ve istekler var. Cesaretinizi doğru yönde kullanabilirsiniz. Ancak bazı karşıtlıklar ya da ilişkilerden, evlilikten kaynaklanan koşulları, sorumlulukları da göz önüne almak durumundasınız. Başak ise bu dönemde kontrol etmekte zorlandığınız koşullar, kimi zaman kabullenme gerektiren durumlar gündeme gelebilir. Kimi zaman izolasyon, bazı kayıplar ya da özellikle iş ve sağlıkla ilgili gelişmelere özen göstermeniz gerekebilir.

Yükselen burcunuz Terazi ise bu dönemde gruplar, arkadaşlıklar ve sosyal girişimler açısından daha fazla destek görüp, motive olabileceğiniz günlerdesiniz. Belirli arzu ve ümitler de netleşmekte. Bu dönemde aşkta ve keyif veren alanlarda, içine çocukları da alabilecek konularda daha olumlu gelişmeler var. Akrep ise bu dönemde iş ve ev arasındaki dengeler sizi oldukça meşgul ediyor. İş alanında parlama, yeni iş olanakları elde etme imkanı var. Oldukça dikkat çekebilirsiniz. Ancak eve, aileye  ya da babanıza yönelik sorumluluklar, bazı yükler de dikkat çekebilir. Yay ise bugünlerde kendinizi ortaya koymak, düşüncelerinizi yaymak ve daha fazla tanınmak açısından fırsatlar doğabilir. Uzaklarla, yabancılarla ve eğitimle ilgili konularda başarılı olabilirsiniz. Yakın çevrenizde gruplar, iletişim ve hareketlilik de dikkat çekiyor. Oğlak ise bu dönemde sizi endişelendiren bir durum ya da korkunun üzerine gitmek mümkün. Bazı bağlayıcı konular ve aileden, gayrimenkullerden kaynaklanan imkanlar, miras ya da finans konuları da öne çıkabilir. Parasal konuları daha iyi toparlayıp, yönetebileceğiniz günlerdesiniz. Saka ise bu dönemde evlilik, anlaşmalar ve görüşmeler içinde yeni imkanlar ve ortaklaşa konularda önemli sonuçlar söz konusu. Kendi kişiliğinizi, isteklerinizi daha kararlı şekilde ortaya koyabilirsiniz. Ancak karşıtlık içerebilecek konuları, dengeleri de gözetmek durumundasınız. Balık ise bu dönemde çalışma hayatınızda ilerleme, yenilik ve size daha fazla kazanç ve destek getirebilecek imkanlar söz konusu. Yine de bu dönemde sizi bağlayan, kimi zaman izole hissettiren ya da fedakarlığa neden olabilecek koşullarla da karşılaşabilirsiniz.