Güneş tutulması nelere işaret ediyor?

14 Ekim’deki tutulma denge arayışımızı test ederken daha fazla iletişim ve hareket getiriyor.

Sevgili okurlar, yeniden tutulma mevsimine girdik ve 14 Ekim’de Terazi burcunda halkalı bir Güneş tutulması gerçekleşecek. Bu tutulmanın gölgesi özellikle ABD’nin batı sahillerinden Orta Amerika’yı geçerek Güney Amerika’ya Kolombiya ve Brezilya’ya doğru ilerlediğini görüyoruz. Bu yazıda sizlere özellikle kişisel alanda gündeme gelebilecek etkilerinden söz edeceğim.

Güneş tutulmaları her zaman dikkat çekici olaylara, değişimlere, çoğunlukla aniden ortaya çıkan gelişmelere işaret ederler. Böyle zamanlarda hayatımızda beklenmedik durumlar söz konusu olabilir. Bu tutulmanın Terazi burcunda, güney yönünde gerçekleşiyor olması özellikle ilişkiler, denge ve uyum gerektiren konularda daha hassas, bizi geçmişe bağlayan durumların olabileceğini gösteriyor. Önümüzdeki 6 ay boyunca karşılıklı konularda, adaletin ve uyumun önemli olduğu, diplomasinin gerekli olduğu alanlarda bazı dengesizlikler ya da değişiklikler görebiliriz. Bu tutulma haritasında İkizler burcu da çok önemli bir yer tutuyor. Hatta iletişim ve hareket gezegeni Merkür de tutulma ile birleşmekte. Önümüzdeki altı ay boyunca sözlerimiz, fikirlerimiz, nasıl bir iletişim kurduğumuz çok önemli olacak. Bilgi ve belgeler, görüşmeler, kafaca bizi oyalayan konular haline geliyor. Artan bir hareketlilik ancak kimi zaman çift durumlar, kararsızlıklar da yaşayabiliriz.

Haberin Devamı

Tutulma derecenin Plüton ile olan kare açısı da bu süreç içinde özellikle ilişkiler alanında güç savaşları, manipülatif durumlar ve kendimizi değiştirmemiz, yenilememiz gereken koşullarla karşılaşacağımızı anlatmakta. Bu tutulma karşılıklı konular, başkalarından beklentilerimizi özellikle test edecek. Bu konularda daha gerçekçi olmak ve doğru bir iletişim kurmak gerekiyor.

14 Ekim tutulması size neler getiriyor?

Tutulmanın neler getirebileceğini özellikle yükselen burcunuza göre dikkat etmelisiniz. Şu anda aktif hale gelen bu tutulmanın etkilerini önümüzdeki altı boyunca 2024 Nisan’ına kadar değişik zamanlarda görebilirsiniz. Yükselen burcunuz Koç ise bu dönemde ilişkilerinizde, evliliğinizde ya da ortaklıklarda bazı değişiklikler, dengesizlikler ya da hassasiyetler görebilirsiniz. Kopmalar, zorluklar gündeme gelebilir. Çevrenizde daha fazla hareket, iletişim ve kardeşlerle ilgili konular da dikkat çekebilir. Boğa ise iş ortamındaki değişikliklere, dengelere daha çok dikkat etmek gerekiyor. Çalışma hayatınızın yanısıra sağlık, düzen ve beslenmenizle ilgili konulara daha fazla dikkat etmelisiniz. Genel olarak çalışma ve para konularının gözden geçirilmesi gerekiyor. İkizler ise bu süreç sevdiklerinizle ilgili konularda, çocuklarla ilgili alanda daha fazla ilgilenmeniz gereken konular ortaya çıkabilir. Aşk hayatında ve mutlu olmak istediğiniz alanlarda daha sabırlı ve sakin olun. Yine de bu dönemde önemli girişimler ve başlangıçlar içinde olacaksınız. Yengeç ise bu dönemde eve, ailenize, anne-babanıza ait konulara daha dikkatli yaklaşmak, aile hayatı içindeki dengeleri ve huzuru doğru şekilde yönetmek gerekebilir. Bu süreçte bazı çift durumlar, gizli kalan ya da tam olarak göremediğiniz durumlar yüzünden huzursuzluk yaşayabilirsiniz. Kafaca daha dengeli olmaya gayret edin. Aslan ise bu dönemde yakın çevrenizdekiler, kardeşler, yakınlar ya da zihinsel uğraşlar, eğitimde, iletişimde, belgelerle ilgili konular sizi meşgul eden olaylarla daha çok ilgilenebilirsiniz. Görüşmeler, anlaşmalar, gruplar ya da arkadaşlıklar içindeki konular da oldukça hareketleneceğe benziyor. Başak ise bu altı ay boyunca parasal alanda, harcamalarda ve gelirlerinizle ilgili konularda daha fazla çaba ve mücadele içinde olabilirsiniz. Özellikle iş hayatınızda yoğun bir meşguliyet ve hareketlilik, değişiklikler gündeme gelebilir.

Haberin Devamı

Eğer yükselen burcunuz Terazi ise kişisel alanda önemli hassasiyetler, denge gerektiren durumlar, sağlık ve görünümünüzle ilgili konular önem kazanmakta. Sizi kişisel alanda geren ilişkilere daha fazla dikkat edin. Bu süreçte uzaklar, yabancılar, yolculuklae ya da eğitsel, akademik uğraşlar da dikkat çekmekte. Akrep ise bu dönemde kimi kabullenme içeren koşullar, psikolojik hassasiyet ve özellikle ilişkileri kontrol edememe gibi durumlar dikkat çekici olabilir. Bu süreçte zihninize, düşüncelerinize, kimi zaman endişe ya da korku içeren konulara dikkat etmeli, kendi içinizde güven bulma konusuna zaman ayırmalısınız. Yay ise önümüzdeki aylarda gelecek beklenti ve ümitlerinizi yeniden gözden geçirebilirsiniz. Gruplar ve arkadaşlıklar içinde, sosyal alanda daha fazla çaba, iniş çıkış gündeme gelebilir. Bu dönemde evlilik, ilişkiler ve genel olarak karşılıklı konularda daha sabırlı olmak gerekiyor. Oğlak ise bu dönemde iş hayatınızda, sorumlu olduğunuz alanlarda, ünvanınızı ve tanınırlığınızı ilgilendiren alanlarda daha sakin ve dengeli kalmaya çalışın. İşte hırsın neden olduğu tartışmalar, özellikle iş ortamınızı, çalışma koşullarınızı ilgilendiren gelişmeler daha sık gündeme gelebilir. Saka ise bu dönemde uzaklarla, yabancılarla ilgili gelişmeler, olaylara bakış açınızı, inançlarınızı ilgilendiren konular daha fazla hassas ve değişim gerektirebilir. Bu alanlardaki ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Aynı zamanda yaratıcı olduğunuz konularda, aşk hayatınıza da bir hareketlenme yaşayabilirsiniz. Balık ise bu süreçte finansal işler, mali konular, kimi zaman miras ya da yatırım gibi ortaklı işler daha fazla gündeme gelebilir. Bu dönemde evinizi, ailenizi ilgilendiren ya da toprak, gayrimenkullerle ilgili gelişmelerle daha çok ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz.

Haberin Devamı