İkizler’de yeniayın getirdikleri

Haziran’ın ilk yarısında neler var?

Sevgili okurlar, tutulmalarla geçen günlerden sonra, 30 Mayıs’ta İkizler burcunda bir yeniay gerçekleşecek ve önümüzdeki iki hafta boyunca bizi bekleyen yeni koşullara uyum sağlamaya başlayacağız. İkizler merakı ve öğrenmeyi, esnekliği ve zekayı, uyum sağlamayı ve dolayısı ile iletişimi anlatan burçtur. Bugünlerde düşüncelerimizi toparlamak, gözden geçirmek ve netleştirmek için gerekli çabayı gösterebiliriz. Önyargılarımıza değil, düşüncelerimizi şekillendiren koşullara yeniden bakalım. Merkür birkaç gün içinde, 3 Haziran’da düzgün hareketine dönmüş olacak. Böylece bir süredir bizi oyalayan, geride kaldığımız, eksik olduğunu fark ettiğimiz şeyleri yeniden gözden geçirebiliriz. Ancak iletişim ve düşünce süreçlerimizi anlatan bu gezegen oldukça baskı altında, zira Satürn Merkür üzerinde önemli bir baskı kuruyor, nitekim Satürn de 5 Haziran’da geri harekete dönüyor olacak. Durum böyle olunca, düşüncelerimiz üzerinde belirli kısıtlamaların, sorumlulukların ve çoğu zaman negatif bir algının söz konusu olduğunu fark edebiliriz.

Belki de bu dönemde, önce nerelerde eksik olduğumuzu, hatalar yaptığımızı ya da sorumluluklarımızı ele almalıyız. Gecikmeler ve ağırlık duygusu karşısında, gayret içinde olmak, yılmamak ve özellikle maddi konularda, yeteneklerimizi, görüşmelerimizi somutlaştırmak konusunda çok şey yapabiliriz.  Yeniay haritasında (İstanbul’a göre) Başak burcu yükselirken, Ankara ve doğusunda Terazi burcu yükselmekte. İstanbul’da yaşayanlar açısından daha fazla detay, gayret ve prosedürler, kurallar dikkat çekerken, Ankara ve doğusunda yaşayanlar açısında görüşmeler, anlaşmalar ve ilişkiler öne çıkmakta.

Bu dönemde Koç burcunda da güçlü bir vurgu dikkat çekiyor. Astrolojik haritanızda Koç hangi evde ise, o evin konularında büyük bir hareket, canlanma, cesaret ve yeni atılımlar dikkat çekecek zira Mars ve Jüpiter 29 Mayıs günü Koç burcunda birleşiyorlar. Bu kombinasyon atılımları, doğru zamanda doğru yerde olma ve genellikle şanslı girişimleri temsil eder. Ancak aceleci olmamaya dikkat etmeliyiz.

Yükselen burcunuza göre bu dönemde hangi temalar öne çıkıyor?

Eğer yükselen burcunuz Koç ise bu dönemde yakın çevrenizde ve düşüncelerinizde artan bir hareketlilik, para durumunuz ve birikimleriniz üzerinde yeniden düşünme ihtiyacı ve çalışma ortamına yönelik değişiklikler var. Fiziksel ve ruhsal açıdan oldukça girişken ve yenilikçi olabilirsiniz. Şanslı sayılırsınız. Boğa ise bugünlerde kazançlarınızı ve şahsi girişimlerinizi öne çıkaran bazı değişiklikler gündeme geliyor. Ancak belirli sınırlamalar ve gerçekçi olma gereği de var. Düşüncelerinizi somutlaştırmaya bakın. Bazı riskler ya da henüz net olmayan girişimler içinde de olabilirsiniz. İkizler ise bu dönemde şahsi isteklerinize ve yeni adımlara odaklanabilirsiniz. Henüz koşullar çok net olmasa da, gelecek yönünde ve arkadaşlıklar, gruplar içinde sizi daha hevesli kılan fırsatlar da söz konusu. Yengeç ise bu dönemde düşünceleriniz oldukça karışık olabilir ya da sizi izole eden, bekleten bazı koşullar içinde olabilirsiniz. Finansal alanda sıkışıklıklar mümkün, ancak yine de iş hayatında yeni girişimler ve cesaret gösterebileceğiniz gelişmeler içinde olabilirsiniz. Aslan ise bu yeni döngü içinde gruplar, arkadaşlıklar ve sosyal alan içinde yeni istekler, heyecanlar içinde olabilirsiniz. Mesleki alanda biraz daha fazla çaba ve fikirlerinizi yeniden şekillendirme ihtiyacı var. İnançlarınız, uzaklar ve yabancılarla ilgili gelişmeler size artan bir heves ve şansınızı harekete geçirme fırsatı sunabilir. Başak ise bu dönemde kariyer, iş ve sorumluluklar alanında daha fazla gayret söz konusu ve yeni adımlar, belki biraz da riskli duran gelişmeler içinde olabilirsiniz. Önceliklerinizi doğru belirlemeye özen gösterin, ilerleme mümkün.

Yükselen burcunuz Terazi ise uzaklarla ilgili konular, eğitim ya da yolculuklar alanında yenilikler mümkün. Ancak finansal konularda, borç, miras, yatırımlarla ilgili alanlardaki şartlar bazı sınırlamalar getirmekte. Yeni girişimler var ama kontrol edilmesi kolay olmayan durumlar da yaşanabilir. Akrep ise bu dönemde enerjinizi daha iyi kullanmaya ve zihinsel açıdan dengelenmeye ihtiyacınız olabilir. Düşüncelerinizi olumsuzluklardan kurtarın. Fiziksel açıdan hareketli olabilirsiniz, çalışma ortamında da heyecan verici girişimler içinde olabilirsiniz. Yay ise bu dönemde eşiniz ile ya da karşılıklı konular içinde yeni koşullar var. Çalışma hayatında daha fazla çaba gerekebilir. Bugünlerde kendinizi ortaya koyabileceğiniz ve cesaretin size şans getirebileceği fırsatlar içindesiniz. Oğlak ise çalışma, hizmet ve düzen içeren konulara daha fazla odaklanma gereği var. Düşüncelerinizi daha somut hale getirebilirsiniz. Diğer yandan evinizde ya da ailevi konular içinde de bir yenilenme  ve canlılık söz konusu. Saka ise bu dönemde yaratıcı olduğunuz konulara, sevdiklerinize ve ailevi işlere yönelebilirsiniz. Bazı endişeler olsa da, düşüncelerinizi ortaya koymakta çok daha girişken ve heveslisiniz. Balık ise bu dönemde evinizde, yerleşiminize ait konularda değişiklikler mümkün. Bir proje üzerinde düşüncelerinizi toparlama, somutlaştırma çabasında olabilirsiniz. Gelirlerinizi arttırabilecek iş projeleri de mümkün ancak harcamalarınızı daha dengeli tutmalısınız.