Ciddi bir değerlendirme ve hassasiyet içindeyiz

Sevgili okurlar, 13 Temmuz günü Oğlak burcunda hayatımıza ciddi bir muhasebe ve sonuçlar getirebilecek bir dolunay gerçekleşecek. Yılın oldukça talihsiz dolunaylarından birisi bu. Bildiğiniz gibi Ay bizim psikolojimizi, içimizde bulunduğumuz şartları ve halkın genel sağlığını, dirliğini anlatan semboldür.  Bu dolunayda Ay’ın kolektif gezegenlerle de fazlası ile açı kurduğunu görüyoruz. Bu durum sadece ülkemiz açısından değil, tüm dünya açısından da problemli, sıkıntılı olabilecek bazı durumlara işaret ediyor. Ay’ın Plüton’la yan yana olduğunu ve üstelik ülkemize göre de 12. Evde yer aldığını görüyoruz. Ay her ne kadar Venüs’ün asaleti olduğu bir derecede gerçekliyor olsa da, bu göstergeler genel koşullar, güven ve huzurumuzu ilgilendiren alanlarda kısıtlanma, mutsuzluk ya da bazı travmatik olaylara işaret edebilir. Halkın sağlığınızı ve düzenini ilgilendiren konularda kayıplar, izolasyon ve kötümserlik yaşanabilir. Umalım bu dolunay hayatımıza sonuçta daha hayırlı ve olumlu değerlendirmeler getirsin.

Dolunay haritasında Saka burcu yükselmekte ve yöneticisi Satürn de 1. evde görülüyor. Bugünlerde sosyal konular, özgürlükler ve genel olarak toplumu ilgilendiren ciddi temalar vurgulanmakta. Ancak Saka ülkemizin 8. Evinde yer alan burç olduğu için, kriz, endişe ve dönüşüm getiren olaylarla da karşılaşabiliriz. Sizler de kendi haritanızda Oğlak burcunun hangi evde (tüm burç olarak) olduğuna bakarak bu evin konularında daha gerçekçi ve duyarlı olmayı gerektiren olaylarla karşılaşabilirsiniz. Bu evin konularında bizi duygusal açıdan yorabilecek hassasiyetler gündeme gelebilir. Ülkemiz açısından bu durum diplomasi, denge ve dış dengeler açısından dalgalanmalar getirebilir.

Yükselen burcunuza göre bu dönemde neler vurgulanıyor?

Yükselen burcunuz Koç ise bu dönemde gerek iş, gerekse ev, aile hayatınızı da ilgilendiren bazı sonuçlar getirmekte. İşte, sorumluluklar alanında ciddi bir sonuç ve değerlendirme içindesiniz. Yine bu dönemde gruplar içinde ya da gelecek yönündeki beklentilerinizde daha ciddi ve gerçekçi olmak durumunda olabilirsiniz. Boğa ise bu dönemde içine düşüncelerinizi, olaylara bakış açınızı ve inançlarınızı alan bir konuda daha gerçekçi olma gereği olabilir. Uzaklarla ya da eğitimle ilgili bir konuda sonuçlar gündeme gelebilir. İş ve sorumluluklarınız açısından yüklü bir dönemdesiniz. İkizler ise bu dönemde finansal alanda, eşinizin maddi konularında ya da sizin finansal işlerinizde önemli sonuçlar ve değerlendirmeler yaşayabilirsiniz. Ayrıca uzaklarla, medya ya da eğitimle ilgili işlere de odaklanabilirsiniz. Yengeç ise bu dönemde evlilikte, eşinizi içine alan bir hassasiyet var. Duygusal açıdan ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bazı endişeler, başkalarından kaynaklanan huzursuzluklar gündeme gelebilir. Aslan ise bu dönemde çalışma ortamında sizi yoran konulara, genel olarak hizmet, sağlık ve düzen gerektiren durumlara daha hassas yaklaşabilirsiniz. Bazı karşıtlıklar, kimi zaman engeller söz konusu olabilir. Başak ise bu dönemde aşkta, sevdikleriniz ile ilgili konularda, çocuklarla ilgili işlerde bir muhasebe içinde olabilirsiniz. İş ortamınızı, düzeninizi ve sağlıkla ilgili konuları daha fazla ciddiye alabilirsiniz.

Yükselen burcunuz Terazi ise bu dönemde kendi iç dünyanıza, ailevi konulara, babanızı ya da evinizi ilgilendiren konulara daha ciddi şekilde eğilebilirsiniz. Önemli sonuçlar, bitişler ve yeni adımlar var. Sevdiklerinizi, çocukları ya da yaratıcı olmak istediğiniz bir konuyu oldukça ciddiye alabilirsiniz. Akrep ise bugünlerde düşüncelerinizde ciddi olma ihtiyacı, yakın çevrenizde sizi sorumlu hissettiren durumlar ve hareket ihtiyacı dikkat çekebilir. Bu dönemde kendi özelinizde, ailenizi ve evinizi ilgilendiren konularda daha fazla sorumluluk alma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Yay ise bugünlerde nakit durumunuz, kaynaklarınız ve gelirleriniz açısından belirli değerlendirmeler ve sonuçlar dikkat çekiyor. Ayrıca eğitsel işler, düşüncelerinizi daha gerçekçi ve somut kılmak isteyeceğiniz çevresel koşullar içinde olabilirsiniz. Oğlak ise bu dönemde karşılıklı konular, ailenizi ya da evinizi ilgilendiren konularda ciddi bir muhasebe yapabilirsiniz. Kişisel açıdan neler yapabileceğinize ve imkanlarınıza odaklanmalısınız. Sağlık, kişisel işler önemli olabilir. Saka ise bu dönemde psikolojik açıdan daha hassas ve kimi zaman sizi bağlayan durumlarla ilgilenebilirsiniz. Gizli bir durum açığa çıkabilir. Yine de siz kişisel açıdan daha fazla şey yapabileceksiniz. Balık ise bu dönemde gelecek yönünde, iş hayatınızda ya da arkadaşlarınızı ilgilendiren konularda daha hassas ve ciddi düşünmeyi gerektiren durumlar var. Kimi zaman kendinizi izole ya da kontrolsüz hissedebilirsiniz.