Dolunay hayatımıza hangi konularda değerlendirmeler getiriyor?

Sevgili okurlar, bu dönemde Saka burcunda ikinci kez dolunay gerçekleşiyor. İlki 24 Temmuz’da ilk derecelerinde 8. evde gerçekleşmişti. O dönemde, maalesef yangınlar, krizler, ölümler dikkat çekmişti. Bu dolunay ise yarın 22 Ağustos’ta bu kez burcun son derecesinde 3. evde gerçekleşiyor olacak. Son derecedeki yeniay kriz çıkaran durumları, pek hoş olmayan koşulları anlatır. 3. ev ise komşuları, yakın çevremizi, iletişim ve hareket içeren koşulları açıklar. Bu dönemde, ülkemiz sınırlarında olan gelişmeler, değişiklikler ve yakın komşularla ilgili koşulların çok daha fazla dikkat çektiğini görüyoruz. Jüpiter’in de burada olmasının olayları daha büyütücü şekilde çalışabilir. Kuşkusuz son haftalarda Afganistan’da yaşanan olayların ülkemize etkilerini görüyoruz. Dolunay haritasında Yay burcunun yükseliyor olması uluslararası konulara, ideolojik koşullara ve tartışmalara işaret etmekte.

Sizler de astrolojik haritanızda Saka burcunun hangi evde olduğuna dikkat edin. Bunu yaparken, tüm burç ev sistemine göre, yükselen burcunuzu 1 alarak Saka burcuna kadar sayınız. Örneğin yükselen burcunuz Terazi ise Saka 5. evinizde olacaktır. Bu evin konularında önemli değerlendirmeler, düşünceler ve muhasebeler içinde olabilirsiniz. Dolunaylar sonuçları ve yapılması gereken muhasebeleri gösterir. Saka burcu genel olarak herkesi ilgilendiren sosyal konulara, fikir düzeyindeki gelişmelere, teknolojik konulara, gelecek yönündeki beklentilere işaret eder. Ancak Ay halkı ifade ettiği için ve burcun son derecesinde olması sıkışma ve kriz içeren koşullara dikkat çekmekte.

Yükselen burcunuza göre dolunay nelere işaret ediyor?

Eğer yükselen burcunuz Koç ise bu dönemde gelecek yönündeki beklentileriniz, ümitleriniz konusunda yeniden düşünme ve değişiklikler yapma durumunda olabilirsiniz. Aynı zamanda uzaklar, yabancılar, akademik konular, medya ya da inançlarınız, olaylara bakış açınız düzeyinde yeniden değerlendirme yapmak durumunda olabilirsiniz. Boğa ise bu dönemde iş hayatınızı, sorumluluklarınızı ve statünüzü ilgilendiren konularda bazı sonuçlar ve kararlar söz konusu olabilir. Belirli fırsatları değerlendirmek de mümkün. Bu arada ortaklı işler, finansal konular ya da bazı kriz ya da endişe içeren durumlar üzerinde durabilirsiniz. İkizler ise bu dönemde eğitim, uzaklar ve yabancıları da içine alan konularda yeni değerlendirmeler ve sonuçlar gündeme geliyor olabilir. hayata bakış açınızda daha objektif olmaya bakın. Kimi zaman karşıtlıklar, karşılıklı konular ve açık düşmanlıklar içinde olabilirsiniz. Yengeç ise bugünlerde sizi bağlayan, kimi endişelendiren durumlar, korkular ve ortaklı finansal konular, miras gibi konular gündeme geliyor olabilir. Bu dönemde zihinsel açıdan daha dengeli ve sağlıklı olmaya bakmalısınız. Sağlık, çalışma ortamınız ve genel olarak sizi uğraştıran durumlar da dikkat çekebilir. Aslan ise bu dönemde karşılıklı konular, evliliğiniz ya da ortaklaşa işler, anlaşmalar üzerinde daha fazla düşünmek durumunda olabilirsiniz. Dışsal koşullar ağır basmakta. Ancak yine de aşk, yaratıcılık ve kendini gösterme konusunda mesafe alabilirsiniz. Başak ise bugünlerde sağlık, düzen ve çalışma konularında bazı sonuçlar ve değerlendirmeler gündeme gelebilir. Kişisel sağlık ve organizasyon gerektiren konulara odaklanabilirsiniz. Aynı zamanda evinizi, ailevi konuları, babanızı ve yerleşiminizi ilgilendiren durumlarla da daha yakından ilgilenebilirsiniz.

Eğer yükseleniniz Terazi ise bu dönemde çocuklarınızı, yaratıcı konuları ve aşk hayatınızı ilgilendiren konularda bir karar vermek ve bu konularda duygusal bir sonuca varmak söz konusu olabilir. Sizi mutlu ve tatmin eden konular üzerinde durabilirsiniz. Ayrıca yakın çevrenizi, kardeşleri, görüşmeleri, ziyaretleri de içine alan bir hareketlilik içinde olabilirsiniz. Akrep ise bugünlerde evinizi, ailenizi, babanıza ait konuları ilgilendiren durumlar belirli sonuçlar, muhasebeler getirebilir. Toprağa ve para durumunuza yönelik işler de dikkat çekebilir. Gelirlerinizle ilgili daha çok şey yapabilirsiniz. Yay ise bu dönemde yakın çevreniz, kardeşler, eğitsel işler ve ziyaretler açısından belirli sonuçlar ve kararlar gündeme gelebilir. Düşüncelerinizi, inançlarınızı daha fazla anlatabilirsiniz. Bu dönemde hayatınızı yönlendirebilecek önemli kişisel kararlar alabilirsiniz. Oğlak ise bugünlerde kazançlarınız, para durumunuz hakkında belirli sonuçlar ve imkanlar gündeme gelmekte. Becerilerinizi değerlendirmeye önem vermelisiniz. Ancak bazı kontrol edilemeyen durumlar, gizli durumlar ya da düşmanlıklar, bağımlılıklar da gündeme gelebilir. Saka ise bu dolunay sizi kişisel alanda ve ilişkiler konusunda duygusal açıdan daha fazla ilgilendirmekte. Ailevi ya da duygusal içeriği olan gelişmeler, kişisel girişimler gündeme gelebilir. Gelecek yönünde yeni beklentiler ve gruplarla, arkadaşlıklarla ilgili konular da sizi meşgul edebilir. Balık ise bu dönemde bazı beklemeler, elde olmayan koşullar, gizli olan durumlar nedeni ile kabullenme içinde olabilirsiniz. Aynı zamanda iş durumunuzu, statünüzü ve sorumluluklarınızı ilgilendiren koşullarla da yakından ilgilenebilirsiniz.