Yengeç’te yeniay gerçekleşiyor

Bugün gerçekleşen yeniay kendi ihtiyaçlarımıza vurgu getiriyor

Sevgili okurlar, bugün Yengeç burcunun 19. derecesinde bir yeniay gerçekleşiyor. Hassasiyetlerimizi, koruma ve kollama isteğimizi, ailevi konuları daha fazla öne çıkaran günlerden geçiyoruz. Yengeç su elementinde, duyguları, endişeleri, sürekli dalgalanan koşulları gösteren bir burçtur. Bu burç astrolojik haritanızda hangi evde ise, o evin konularında dalgalanmalar, hassasiyetler ve yenilikler görebilirsiniz. Yeniay esnasında İstanbul’da İkizler burcunun yükseldiğini, Ankara’da ve doğusundaki illerde ise yine Yengeç burcunun yükseldiğini görüyoruz. İstanbul ve İzmir için hareketin ve iletişimin, görüşmelerin hızlı aktığı, daha değişken koşullar öne çıkarken, Ankara ve doğusu için ise, hassasiyetlerin, güvenliğe, duygusal ihtiyaçlara yönelik konuların, milli temaların öne çıkabileceği anlaşılıyor.

Yengeç’teki yeniay Uranüs ve Neptün ile uyumlu bir açı kurarken, Plüton ile de hafif bir karşıt açı içinde duruyor. Bu dönemde hayatımıza değişim ve yenilik getiren dışsal koşullar var. Tekrar eden şeyler yerine, daha fazla hayal edebileceğimiz, kendimizi nazik bir şekilde değiştirmeye ve daha fazla hayal kurmaya yönelebileceğimiz istekler içinde olabiliriz. Diğer yandan, çok açık olmasa da bazı endişeler, baskılar, derinlerden gelen istekler ve de korkular günlük yaşama yansıyabilir. Dış unsurlar bizi yenilenmeye ve daha güçlü durmaya yöneltmekte. Bu dönemde, 11’inden itibaren Merkür’ün de Yengeç burcuna ilerleyecek olması, 28 Temmuz’a kadar, duygularımızı anlatmanın, sezgilerimize başvurmanın, hayal kurmanın ve kimi zaman daha alıcı ve etkilenir olmanın, endişelerin gündemimize gelebileceğini söylüyor.

Yükselen burcunuza göre hangi temalar öne çıkıyor?

24 Temmuz’a kadar gündeme gelen bazı koşulları fark edebilmek için yükselen burcunuza göre bakmanız doğru olacaktır. Eğer yükselen burcunuz Koç ise bu dönemde evinize, ailenizle ilgili konulara daha fazla odaklanma ihtiyacı olabilir. Ebeveyn, özellikle babanızla ilgili konular, toprak ve gayrimenkullerle ilgili gelişmeler öne çıkabilir. Evde hareketlilik ve meşguliyetler artmakta. Boğa ise bu dönemde yakın çevrenizle temasınız, görüşmeler, ziyaretler, yolculuklar öne çıkıyor olabilir. Kardeşinizle ilgili gelişmeler, ayrıca eğitsel uğraşlar dikkat çekebilir. Bu dönemde para durumunuzu, yeteneklerinizi kullanmaya yönünde yapabileceğiniz çok şey var. İkizler ise bugünlerde birikimlerinizi, cüzdanınızdaki konuları, gelir ve harcamalarınızı yeniden gözden geçirebilirsiniz. Yeteneklerinize odaklanmaya bakın. Kişisel açıdan önem verdiğiniz alanlarda yeni başlangıçlar da yapabileceksiniz. Yengeç ise bu dönemde kişisel girişimlerde hareketlilik, yeni adımlar ve niyetler gündeme geliyor. Kendimizi anlatmanız zor değil, duygusal açıdan önem verdiğiniz konulara zaman ayırabilirsiniz. Ancak zihinsel açıdan etkilere de çok açıksınız ve bazı çift durumlar, zihinsel stresler söz konusu olabilir. Aslan ise bu dönemde psikolojik açıdan arınma, duygusal alanda dalgalanma ve hassasiyet içeren koşullar gelişebilir. Kimi zaman bu ailevi bir konu ya da şimdiye kadar gizli kalan şeylerden de kaynaklanabilir. Bu dönemde gruplar, arkadaşlıklar ve sosyal alanda da oldukça hareketlilik var. Başak ise bu dönemde daha çok ailevi projeler, gelecek yönünde beklentiler ve planlar dikkat çekmekte. Sosyal alanda yapılabilecek konulara vurgu var ve özellikle mesleki açıdan, iş açısından oldukça meşgul günlerden geçiyor olabilirsiniz.

Yükselen burcunuz Terazi ise bu dönemde statünüzü, evlilik ve hedeflerinizle ilgili konuları öne çıkaran gelişmeler, yeni adımlar mümkün. Oldukça dikkat çekebileceğiniz günlerdesiniz. Mesleki alanda da çok şey yapabilirsiniz. Başarıya ulaşmak zor değil. Aynı zamanda uzaklar, yolculuklar ve ufkunuzu genişletebilecek imkanlar içindesiniz. Akrep ise bu dönemde yeni çevreler, uzaklar, alışılmış koşullardan uzaklaşma, eğitsel işler dikkat çekebilir. Yolculuklar gündeme gelebilir. Ancak zihinsel açıdan bazı endişelerin, ya da ortaklı durumların, finansal koşulların da gündeme geldiğini söyleyebiliriz. Yay ise bu dönemde duygusal açıdan yorucu olabilen ya da size dönüşüm getiren bazı temel değişiklikler söz konusu olabilir. Sizi bağlayan durumlar içinde olabilirsiniz. Ailevi açıdan ortaklı koşullar da farklılıklar gelişebilir. Bu dönemde dışsal faktörler, ilişkiler ayrıca önem taşımakta. Oğlak ise bu dönemde evlilik, karşılıklı işler, kimi zaman davalar ya da ortaklı konular öne çıkmakta. Bu konularda yeni bir aşama ve değerlendirme söz konusu. Bazı uğraştırıcı durumlar, düzen ve sağlık konularına da dikkat edilmeli. Saka ise bu dönemde zaman alan işler, aileden ya da iş konularından kaynaklanan uğraşılar, çabalar söz konusu. Yine de yaratıcı alanda ve kendinizi ortaya koyma konusunda belirli fırsatlar da gündeme gelebilir. Balık ise bu dönemde aşkta ve mutlu olduğunuz konularda, hayatın eğlenceli yönlerinde bir canlılık ve uyanış var. Çocuklarla ilgili gelişmeler, mutluluk duyabileceğiniz fırsatlar içinde olabilirsiniz. Evde de hareketlilik ve trafik söz konusu olabilir.