Oğlak burcundaki yeniay hızlı bir başlangıç getiriyor.

Değerli okurlar, yeni yıla hemen yeniay ile başlıyoruz. Özellikle Ocak ayının ilk iki haftasında gündemimizi etkileyen temalardan bahsedelim. Yeniay 2 Ocak’ta Oğlak burcunun 12 derecesinde gerçekleşmekte ve bu derece Uranüs ile uyumlu görülmekte. Bu dönemde ciddiyet isteyen konular, sorumluluklar, disiplin ve kararlılık gerektiren konularda daha yenilikçi ve dinamik bir biçimde davranabiliriz. Oğlak devlete yönelik konuları, yönetsel işleri, gelenekleri olan ve kurulu düzeni temsil eden bir işarettir. Bu konularda daha fazla değişim, yenilenme ve hareketlilik söz konusu. Kendi gündelik hayatımızda kuralların ve düzenin olduğu alanlarda, sorumlu olduğumuz konularda yeni koşullara daha hızlı uyum göstermemiz mümkün.

Yeniay derecesi bir yandan da Mars/Uranüs, Mars/Satürn orta noktaları ile temas etmekte. Birbirine ters özellikler taşıyan bu orta noktalar kurallar ve sistem ile değişiklik arzusu arasında bir gerginliğin de söz konusu olduğunu gösteriyor. Bu durum hayatımıza gerginlik, sıkışıklık hissi ve ani adımlar atma isteği de getirmekte. Dolayısı ile bu dönemde bizi elektrikli kılan, ani tepkiler vermemize yol açabilecek bazı itilimler de hissedebiliriz. Diğer yandan artık Jüpiter Balık burcuna ilerledi. Jüpiter 11 Mayıs’a kadar olan dönemde, daha fazla anlayış, yaratıcı esin alacağımız fırsatlar ve evrensel konulara, insancıl temalara bir açıklık getiriyor.

Yeniay haritasında İstanbul’a göre Aslan burcu yükselirken, Ankara’ya göre Başak burcu yükselmekte. Ankara için bakıldığında düzen, pratik konular, uygulama içeren, somut konular, görev ve işler daha fazla vurgulanmakta. Ankara ve doğusunda yaşayanlar aynı zamanda Başak burcunun haritalarında hangi evde olduklarına daha fazla dikkat edebilirler.

Yükselen burcunuza göre yeniay

Eğer yükselen burcunuz Koç ise bu dönemde görevlerinizi, iş hayatınızı ve sorumluluklarınızı ilgilendiren konulara daha odaklı ve aktif olduğunuzu görebilirsiniz. Yaratıcı alanda, kendinizi ortaya koymak konusunda hareketli bir dönemde olacaksınız. Boğa ise bu dönemde uzaklarla ilgili işler, düşünce ve inançlarınızı ilgilendiren konularda çabalar, akademik ve eğitsel işlerde canlılık görebilirsiniz. Aynı zamanda evinizi ve yerleşiminizi ilgilendiren konularda da hareketlilik, ailevi konuların dikkat çektiği durumlarla ilgilenebilirsiniz. İkizler ise bu dönemde mali işler, finansal konular, kimi zaman sizi bağlayan ortaklı koşullar içinde daha fazla çaba gerekebilir. Bu dönemde görüşmeler, konuşmalar ve yakın çevrenizdeki hareketlilik açısından da dikkat çekici değişiklikler var. Yengeç ise bu dönemde evlilikte, eşinizle ya da ortaklı işler alanında daha bilinçli davranmak ve değişiklikleri hesaba katmak durumundasınız. Bugünlerde para ve kaynaklarınızı, iş konularını ilgilendiren konularla daha fazla ilgilenebilirsiniz. Aslan ise çalışma ortamında hareketlilik, daha fazla iş ve görev dikkat çekmekte. Düzen ve sağlık konularına önem verebilirsiniz. Bu dönemde şahsi alanda atabileceğiniz pek çok adım söz konusu olabilir. Başak ise bugünlerde sizi yaratıcı kılan konulara, sevdiklerinize ve aşk hayatınızla ilgili gelişmelere odaklı olabilirsiniz. Ancak kimi zaman hassas kılan gelişmeler de var.

Yükselen burcunuz Terazi ise bu dönemde evinizde, ailevi konularda, toprak ve gayrimenkullerle ilgili işlerde bir hareketlilik gündeme gelebilir. Bu dönemde gelecek ümit ve beklentileriniz yönünde daha aktif davranabilirsiniz. Akrep ise bugünlerde yakın çevrelerinde görüşmeler, yazışmalar, işle ilgili değişikliklerle daha fazla meşgul olabilirler. Aynı zamanda mesleki açıdan onları öne çıkarabilecek bazı fırsatlar da görülmekte. Yay ise bu dönemde para ve iş açısından daha aktif ve girişimci davranabilir. Maddi alanda yapılabilecek çok şey var. Kendi fikir ve düşüncelerini daha fazla yayma çabası içinde olacaklar. Oğlak ise bugünlerde şahsi konulara, kendi niyet ve isteklerine daha çok zaman ayırabilirler. Bu dönemde onları bağlayan, hassas kılan bazı koşullar da söz konusu. Saka olanlar açısından bu dönemde henüz net olmayan ya da geri planda kalan, kimi zaman hazırlık gerektiren koşullar söz konusu. Kimi zaman karşıtlık içerebilecek durumlara, ilişkilere de dikkat edilmeli. Balık ise bu dönemde işle ilgili hedefler, gruplar ve sosyal konuları içine alan aktivitelerde daha mücadeleci olabilirler. Mesleki konular ve yeni bir iş konusunu gündeme getirebilecek koşullar dikkat çekiyor.