Salon Sadece 200 TL ile koridorunuzu baştan yaratın!

Sadece 200 TL ile koridorunuzu baştan yaratın!

07.10.2019 - 15:21 | Son Güncellenme:

Ev dekorasyonunuzu bir bütün olarak birbirine bağlayan ve gösteren koridorlar, en az özen gösterilen alanlardır. Sizde evinize geldiğinizde sizi karşılayan alana özgün ve modern bir hava katmak istiyorsanız, ekonomik dekorasyon önerileri ile hayal ettiğiniz ortama kavuşabilirsiniz.

Sadece 200 TL ile koridorunuzu baştan yaratın

Ev içerisinde yaşam alanlarını birbirine bağlayan koridorlar, dekorasyon açısından en az özen gösterilen alanlardır. Genellikle dar ve karanlık bir görünüm taşıyan bu mekanları yenilemek ise, düşünüldüğü kadar zor ve maliyetli değildir.

Haberin Devamı

Sizde evinize geldiğinizde sizi karşılayan alana özgün ve modern bir hava katmak istiyorsanız, ekonomik dekorasyon önerileri ile hayal ettiğiniz ortama kavuşabilirsiniz. İşte yalnızca 200 TL harcayarak koridorunuzu baştan yaratacağınız dekorasyon önerileri.

Duvarlarınıza hareket katın

Koridorunuzu daha ferah ve aydınlık bir görünüme kavuşturmak için duvarların rengini değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Dar bir alanınız varsa krem rengi, bej, şampanya gibi açık renkleri kullanarak, daha geniş ve sıcak bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Boya sırasında desenli fırça ve ruloları kullanarak, daha dekoratif bir duvar elde edebilirsiniz. Sadece bir duvarda kullanacağınız, mor, mürdüm, bordo gibi renklerle farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Yapı marketlerden 30-40 TL arasında değişen fiyatlarla alabileceğiniz 2,5 litre bir boya ve 5 – 10 TL aralığındaki rulo fırçalar ile tüm alanı ekonomik bir şekilde renklendirebilirsiniz.

Haberin Devamı

Duvarları boyamak istemiyorsanız, yine tek bir duvarda desenli duvar kağıtlarını uygulayarak, daha derin bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu işlem için de ortalama 40-50 TL arası bir bütçe ayırmanız yeterli olacaktır.

Aydınlatmalarla farklılık oluşturun

Pek çok koridorda pencere olmadığından, alan karanlık ve sıkıcı bir görünüme sahiptir. Bu açıdan, yenileme sırasında aydınlatmayı unutmamanız gerekir. Bu kasvetli havayı dağıtmak için en ideal olanı ise, uzun askılı aydınlatmaları kullanmak olacaktır. 30 – 70 TL arasında değişen fiyatlarla bulabileceğiniz tekli sarkıt ve avizeleri tercih ederek evinizin girişine modern ve şık bir görüm kazandırabilir, aynı zamanda daha aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz. Yanı sıra, 20-40 TL arasında bulabileceğiniz aplikleri duvara monte ederek modern bir şıklık yakalayabilirsiniz.

Sadece 200 TL ile koridorunuzu baştan yaratın

Zemine sıcak dokunuşlar yapın

Giriş bölümündeki klasik zemin görünümünden sıkıldıysanız, renkli dokunuşlarla koridorunuzu baştan yaratın. Çeşitli renk ve desen seçenekleri sunan yolluk ve kilim seçeneklerinden faydalanarak hem dekorasyonunuza bütünlük kazandırabilir, aynı zamanda daha sıcak ve samimi bir ortam elde edebilirsiniz. Kolay temizlenebilir özellikleri sayesinde şıklığın yanı sıra pratiklik sağlayan ve 50 – 60 TL arasında değişen fiyatlarla alabileceğiniz bu ürünlerle konforlu görünen bir alan yaratabilirsiniz.

Haberin Devamı

Aksesuarlarla zenginlik katın

Aksesuarlar, koridor dekorasyonunuza hareket katmanız için en ideal dekoratif ürünlerdendir. Boyutlarına göre 10 TL ile 30 TL arasında değişen fiyatlara satın alabileceğiniz parçalı kanvas tablolar ve dekoratif aynalar ile daha zengin bir koridor görünümü elde edebilir, zevkinize uygun aksesuarlarla tarzınızı yansıtan bir alan yaratabilirsiniz. Ayrıca, 5 TL’den başlayan fiyatlarla fotoğraf çerçevelerini tercih ederek, anılarınızla bütünleşen bir alan oluşturabilirsiniz.

Akılcı depolama çözümlerinden faydalanın

Koridorunuzu yenilerken, aynı zamanda düzeni bir görünüm elde etmek istiyorsanız, depolama çözümlerinden yararlanabilirsiniz. Boyut ve özeliklerine göre 20 TL den başlayan duvar rafları ile aksesuarlarınız ve diğer eşyalarınız için şık ve kullanışlı bir şekilde sergileyebilirsiniz. Geniş bir alan sahipseniz, kitaplık şeklinde duvar rafları ile duvarlara hem işlevsel hem de sıcak bir hava katabilirsiniz. Diğer yandan, kullandığınız dolap ve portmantonun alt ya da üst bölümünde 5-25 TL aralığında değişen dekoratif kutu ve sepetleri kullanarak, hem düzenli, hem de özgün bir koridora kavuşabilirsiniz.

Haberin Devamı

Yazarlar