Geri Dön

Tavuk Sotenin Yanına Ne Gider? Tavuk Sotenin Yanına Yemek Ve İçecek Tavsiyeleri

Akşam yemekleri için en güzel ana menüler arasında tavuk sote gelir. Özellikle farklı malzemelerin karışımı ile Harika bir lezzet ortaya çıkar. Tavuk sotenin yanında ise yeşil mercimek çorbası ya da yoğurt çorbası gibi daha pek çok çeşit kullanmak mümkün. Tavuk sotenin yanına ne gider? Tavuk sotenin yanına yemek ve içecek tavsiyeleri hakkında merak edilenler.

Tavuk Sotenin Yanına Ne Gider? Tavuk Sotenin Yanına Yemek Ve İçecek Tavsiyeleri

Tavuk sote içerisinde farklı malzemeler bulunan özel bir kıvamı olan lezzetli bir yiyecek türüdür. İçerisinde tavuk olması ile beraber hem salata hem de çorba ve pek çok farklı yiyecek türü uyumlu olabilir.

Tavuk Sotenin Yanına Ne Gider?

1 - Yeşil Mercimek Çorbası

Özellikle tavuk ile beraber yeşil mercimek çorbası oldukça iyi gider. O yüzden tavuk sote ile birlikte yine rahatlıkla kullanılabilecek çorba türleri arasında bulunur.

2 - Yoğurt Çorbası

Bütün farklı tavuk çeşitleri ile beraber yoğurt çorbası zaten iyi gider. Ancak özellikle farklı malzemeleri sahip olan tavuk sotenin yanında yoğurt çorbası daha uyumlu hale gelir.

3 - Arpa Şehriye Pilavı

Tavuk sote söz konusu olduğu zaman arpa şehriye pilavı içerisindeki arpa ile beraber daha lezzetli bir uyum yakalar. Tabii bu konuda normal pilav çeşitleri de yine değerlendirmek mümkün.

4 - Marul Salatası

Ana menü yemeklerinin yanı sıra aynı zamanda tavuk sote için marul salatası uyumlu bir aperatiftir. Özellikle marul salatasının içerisinde bulunan patates ile beraber daha güzel bir bütünlük yakala.

Tavuk Sotenin Yanına Yemek ve İçecek Tavsiyeleri

Tavuk sote en sevilen tavuk yemek çeşitleri içerisinde gelir. Bu konuda marul salatası, pesto soslu makarna ya da nohutlu pirinç pilavı gibi farklı seçenekler değerlendirilir. Ayrıca yine aperatif olarak kolay patates püresi tavuk sote ile birlikte güzel bir uyum elde eder.

Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber