Geri Dön

Tente Nedir, Nerelerde Kullanılır? Tente Çeşitleri Ve Modelleri Nelerdir?

Tente kelimesi Türkçeye İngilizceden çevrilerek girmiştir. Kelimesin kökeni ise İtalyanca tenda kelimesinden alıntı şeklindedir. Tenda çadır demektir. Buradan da anlaşıldığı gibi tente ürünü de kullanımı ve görünüşü nedeniyle çadır gibi bir koruma sağlamaktadır. Kelime Latince germek fiili olan tendere ya da tens anlamlarında kullanılmaktadır. Tente nedir, nerelerde kullanılır, tente çeşitleri ve modelleri nelerdir tüm detayları ile sizler için derledik.

Tente Nedir, Nerelerde Kullanılır? Tente Çeşitleri Ve Modelleri Nelerdir?


Tente günümüzde çıkıntı olarak bilinmektedir. Çeşitli faydaları bulunmaktadır. Yapıldığı binayı rüzgar, güneş, yağmur gibi doğa olaylarının şiddetinden korumaktadır.

Tente Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Binanın dış duvarına tutturularak yapılan çıkıntıya ya da ikinci bir kaplamaya tente denir.

Akrilik, pamuk ya da polyester iplikten dokunmuş branda tarzı en çok tercihe dilen tente tarzıdır.

Bunun yanında alüminyum, demir, çelik, branda, çelik, saydam, ahşap malzemeden oluşturulabilir. Bu malzemeler iyice gerilmiş polyester kumaşa lamine edilerek kullanılır.

En çok mafsallı tente çeşidi tercih edilmektedir. Ürün her ortamda kullanılmaktadır. Genellikle restoran, kafe, işletme ve evlerde kullanılır. Konforu, şık görüntüsü bulunmaktadır. İşletme, ev, kafe gibi binaların dış alanlarına monte edilir.

Tente Çeşitleri ve Modelleri Nelerdir?

Tente ürünü kullanımı ve yapısı gereği model ve çeşitliğe geniş çaplı olarak sahiptir. Bu çeşitlerden bazıları daha çok evlerde, bazıları daha çok iş yerlerinde bazıları ise kafe gibi işletmelerde tercih edilmektedir.

Bina sahibinin zevk ve tercihine bırakabildiği gibi binaya uygun kullanım alanı da düşünülmektedir. Bu bilgilere göre seçeneklerden en uygun olan tercih edilmektedir.

İşte tente çeşitleri ve modelleri şöyle sıralanmaktadır:

Haberin Devamı

Sabit ve motorlu sistem

Çift taraflı tente

Manuel tente

Mafsallı tente

Eğim ayarlı tente

Otomatik tente

Tek taraflı sisteme sahip tente

Spotlu sistem

Körüklü tente modeli

 

 

Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber