SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Mars Oğlak’ta size neler getirebilir?

16 Şubat – 30 Mart arasında bizi mücadeleci kılan çok şey var

Milliyet Haber

Mücadele ve savaş gezegeni Mars yarın 16 Şubat’ta Oğlak burcuna geçiyor ve 30 Mart’a kadar da bu burçta kalacak. Mars bu burçta çok daha disiplinli, planlı ve kararlı şekilde çalışır ve yücelim asaletindedir. Kuşkusuz bu transit pek çok noktada tetikleyici görevi görecek zira en son Güneş tutulması da Oğlak’ta olmuştu. Bu dönemde pek çok gezegen bu burçta ilerliyor. Dolayısı ile haritanızda Oğlak burcunun olduğu evin konularında büyük bir hareketlilik ve mücadele söz konusu olabilir. Eğer daha soğukkanlı davranır ve hazırlıklı davranırsanız, bu süreçte daha başarılı olduğunuzu görebilirsiniz. Şartlar pek kolay olmasa da zaman kararlı olmak ve dayanıklılık gösterme imkanı sunuyor. Böyle bir dönemde duygularınızla değil, aklınızla ve planlarınızla dikkat çekebilirsiniz. Kuşkusuz öncü burçlar olan Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak bu süreçten güçlü itilimler altında olacaklar. Ancak her yükselen burç için bu temaların etkisi farklı alanlarda ortaya çıkacak.

Yükselen burcunuz ne diyor?

Eğer yükselen Koç iseniz bu dönemde mesleki alanda daha gayretli, mücadeleci ve rekabetçi olmanız gerekiyor. İş hayatınızda ve ünvanınızla ilgili konularda dikkat çekici ve hızlı adımlar atabilirsiniz. Üstlerinizle daha dengeli ilişkiler kurmaya bakmalısınız. İmpusif yönlerinizi kontrol etmelisiniz. Yükselen Boğa’lar bu dönemde kendi inançları, fikirleri yönünde daha kararlı ve iddialı olabilirler. Uzaklarla, akademik konularla, medya ile ilgili gelişmeler daha büyük bir dikkat gerektiriyor. Ancak olaylara bakış açınızda daha diplomatik, dengeli olmaya da bakmalısınız. Fikirleriniz yüzünden çatışmalar da yaşayabilirsiniz. Yükselen İkizler bu dönemde iş hayatında özellikle finansal konularda daha hırslı ama planlı olmak durumunda. Ortak kazançlar, borçlar, alacaklar ya da miras ile ilgili konularda hızlı adımlar atılabilir. Kimi zaman risk içeren durumlar, endişeler de gündeme gelebilir. Yükselen Yengeç’ler  bu süreçte bazı karşıtlıklarla, düşmanlıklarla karşılaşabilirler. Eşinizin ya da ortağınızın konuları ile daha yakından ilgilenmeniz de gerekebilir. Soğukkanlı olmak yanında, hukuki konulara, kimi zamanda bedeninize gelebilecek darbelere dikkat etmelisiniz. Evlilik konusunda daha ciddi kararlar alabilirsiniz. Yükselen Aslan’lar bu dönemde iş ve çalışma hayatına ait konularla daha çok uğraşmak durumunda olabilirler. Organizasyonel yükler, zaman alan işler, beraber çalıştığınız kişilerle ilgili sürtüşmeler gündeme gelebilir. Fiziksel açıdan kendinize özen göstermeli, sağlığınız konusunda daha çok direnç kazanmaya bakmalısınız. Yükselen Başak’lar bu dönemde kendilerini göstermek ve öne çıkmak konusunda daha gayretli olabilirler. Ancak aşkta, sevdiklerinizle ilgili konularda, çocuklarla ilgili uğraşlar içinde daha fazla çaba gösterebilirsiniz. Bu konularda aşırı hırslı ya da zorlayıcı olmamaya bakmalısınız. Spekülatif konular da harcamalar getirebilir.

Yükselen Terazi’ler açısından bu dönemde temel konulara odaklanacakları, bazı bitiş ve başlangıçlarla ilgilenebilecekleri zamanlar var. Özellikle evle, aile ile ya da gayrimenkullerle ilgili gelişmeler daha kararlı ve hızlı olmayı gerektirebilir. Evde daha fazla zaman geçirebilir, işinizle ilgili konularda bazı beklemeler içinde olabilirsiniz. Yükselen Akrep’ler bu dönemde yakın çevreleri ile çok daha yoğun ve hızlı şekilde ilgilenebilirler. İşle ilgili görüşmeler, ziyaretler ve konuşmalar önemli. Kardeşlerle ilgili konular da meşgul edici olabilir. Tasarım içeren konular ve çevresel değişiklikler önem kazanıyor. Ancak sözlere de dikkat edilmeli. Yükselen Yay’lar için bu dönemde iş hayatına ve para kazanmaya odaklanmak gerekiyor. Harcamalar artabileceği gibi, kazanma kapasitesinizi de arttırabilirsiniz. Ancak kaynaklarınız yönünde riskli koşullara da dikkat etmelisiniz. İşte daha fazla destek arayacaksınız. Yükselen Oğlak’lar açısından bu dönemde bireysel kararlar ve başlangıçlar dikkat çekmekte. Çok daha kararlı davranabilir ve hızlı ilerlemeler içinde olabilirsiniz. Ancak ilişkilerde daha az bencil olmalı ve fiziksel risklerden de uzak durmalısınız. Yeni başlangıçlar içindesiniz. Yükselen Saka’lar açısından bu dönemde bazı riskler ve kontrol edilmesi zor olan durumlar oluşabilir. Sonunu net göremediğiniz konulara girişmemelisiniz. Gizli düşmanlıklar ya da bilinçaltı kaynaklı durumlar, korkular öne çıkabilir. Yükselen Balık’lar bu dönemde özellikle iş hayatında, gruplar içinde daha aktif ve mücadeleci olabilirler. Gelecek beklentiler yönünde daha gayretli olabilirler. Ancak gruplar ve sosyal alanda bazı sürtüşmeler de gündeme gelebilir.

 

Yazarın Diğer Yazıları

  1. Sabah saatleri daha sakin
  2. Terazi’de dolunay var
  3. Diyalog önemli
  4. Etkin olmaya çalışıyoruz
  5. Bu hafta size ne getirecek?
  6. Doğa intikam alıyor
  7. Doğa intikam alıyor
  8. Daha objektif olalım
  9. Beklentilerimiz yüksek olabilir
  10. Hareketliyiz

© Copyright 2020

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.