Aslan’da dolunay nelere işaret ediyor?

Dolunay ay düğümlerine kare yaparken duygusal ihtiyaçlarımıza daha çok odaklanacağız

Sevgili okurlar, 16 Şubat’ta Aslan burcunda gerçekleşecek olan dolunay son zamanlarda daha fazla hissettiğimiz, güven altına almak istediğimiz istikrar, huzur ve maddi konularını gözden geçirme imkanı sunuyor. Dolunaylar sonuçlanma ve muhasebe zamanlarıdır. Aslan burcundaki dolunay hayatın olumlu yönlerine dönebilmek, keyif alabilmek ve yeniden güven duyabilmek için kendi sesimize daha fazla kulak verebileceğimiz bir fırsat sunuyor. Dolunayın ay düğümleri ile kare açısı ise özellikle güven, alışkanlıklar ve maddi konularda devam eden koşulları değiştirebilmek için bir motivasyon yaratmakta. Ayrıca bugünlerde güçlü kişiler, liderler ya da yöneticilere yönelik önemli adımlar görebiliriz. Gruplar, sosyal çalışmalar ve herkesi ilgilendiren konularda önemli sonuçlar ve değerlendirmeler var.

Dolunaylar ilişkileri, karşılıklı beklentileri de tetiklerler. Bu dolunay sırasında aşk hayatını yönlendiren ve arzularla ilişkili olan Venüs ve Mars da Oğlak burcunda yan yana gelmekte. Bu gezegenlere hormonlu gezegenler derim zira bu gece gezegenleri arzularımızı, tutkularımızı ve pek de akılcı olmayan konuları simgeler. Aşk, cinsellik, içerisinde yaratıcılık ve heyecanın yer aldığı konularda büyük bir canlılık söz konusu. Ancak Mars bu konumda Venüs’ü zorladığı için, çok dengeli olmayan, fazlası ile güçlü, baharatlı durumlar, kimi zaman hırs ve çekişmelerin gündeme geldiği olayların içinde geçebiliriz.

Yükselen burcunuza göre tutulma nelere işaret ediyor?

16 Şubat’tan 2 Mart’a kadar süren bu dönemde yükselen burcunuza göre gündeme gelen temalara bakacak olur ise, yükselen burcunuz Koç ise bu dolunay duygusal önem verdiğiniz, sevdiğiniz bir kişi ya da konu üzerinde daha fazla düşünmenize neden olabilir. Çocuklarla ilgili konular, spekülatif amaçlı durumlar dikkat çekebilir. Yine bu dönemde iş düzeni, çalışma konuları ve sağlığınız üzerinde de durabilirsiniz. Boğa ise ailenize, eve ya da toprağa ait bir konuda sonuçlar ve değerlendirmeler yapabilirsiniz. Bu dönemde yaratıcı konulara, sevdiklerinizle ilgili uğraşlara da daha çok zaman ayırabilirsiniz. İkizler ise bu dönemde zihinsel açıdan aktif olabileceğiniz günler, görüşmeler ve yakın çevrenizde hareketlilik artabilir. Ayrıca evinizi, yerleşiminizi, yakınları ilgilendiren konularla da uğraşabilirsiniz. Yengeç ise maddi bir konuda, parasal alanda önemli sonuçlar, muhasebeler yapmak durumunda olabilirsiniz. Ayrıca kafanızda sizi oldukça oyalayan, uğraştırıcı durumlar ve detaylar dikkat çekebilir. Aslan ise şahsi bir konuda, sağlıkla ilgili konular ya da başlangıçlar, ilişkiler yönünde değerlendirmeler yapabilirsiniz. Parasal konular, birikimlerinizi kullanmak konusu da önem taşımakta. Başak ise bu dönemde kendi psikolojinizi daha iyi anlamaya bakmalısınız. Sizi hassas kılan, kabullenme içeren durumlar gündeme gelebilir. Ancak şahsi alanda adımlar atmanız da zor olmayacak.

Yükselen burcunuz Terazi ise gruplar ve arkadaşlıklar içinde bir hassasiyet gündeme gelebilir. Bu dönemde tam olarak ifade edemediğiniz durumlarla da karşılaşabilirsiniz. Akrep ise unvanınızı ya da sorumluluklarınızı ilgilendiren bir konu üzerinde daha fazla düşünmeniz gerekebilir. Gruplar, işte etkin olma gereği, arkadaşlıklar da önem kazanabilir. Yay ise olaylara bakış açınızda bir muhasebe yapmanız gerekebilir. Uzaklar ya da eğitim ile ilgili sonuçlar, değerlendirmeler var. Hedeflerinize ilerleme konusunda daha başarılı olabilirsiniz. Oğlak ise sizi endişelendiren ya da krize sokan bir durumu çözüme kavuşturmanız mümkün. Olaylara bakış açınızı da gözden gözden geçirebilirsiniz. İletişim önem kazanıyor. Saka ise karşılıklı bir konu, bir değerlendirme, eşinizi ya da ortaklı konuları önemli kılan gelişmeler mümkün. Ancak bazı endişeler, yorucu durumlar da yaşanabilir. Balık ise işiniz, çalışma ortamınız ve sorumluluk içeren konularda tamamlanma ve değerlendirme söz konusu. Karşıt durumlara, eleştirilere de açık olmaya bakmalısınız.