Astrolog Seçkin İlbuğa

Astrolog Seçkin İlbuğa

seckinilbuga@outlook.com.tr

Tüm Yazıları

15 Eylül Başak yeniayını daha iyi anlamak adına içinden geçtiğimiz süreci kısaca özetleyelim. 

17.07. 2023 Yengeç Yeniayı bir ruhsal görev dağılımının habercisiydi. Bu görev, 01.08.2023 Kova Dolunayı ile aklımızın sınırlarını zorlamaya başladı. Kendimizi anlamadan tanımadan bu görevi hakkıyla yerine getirmek mümkün olamazdı. Bu görev o kadar önemli bir döngünün kırılmasını sağlayacaktı ki hata yapmamalıydık. Hata riskini en aza indirgemek isteyen Yücenin yeni bir planı vardı. 16.08.2023 Aslan Yeniayı kendini keşfet dayatması ile bize kendimizi anlama şansı tanıdı. Bu büyük görevin sorumluluğu altında ezilmemek zorundaydık. Verilen görevi hak etmek, kabul etmek, yerine getirmeye çalışmak ayrı ayrı önem taşır. Önce bu göreve neden layık görüldüğümüzü, kabul etmenin getirilerini-götürülerini anlamamız gerekliydi. Bu ciddi görevin hakkını vermek için mucizevi bir güce ihtiyacımız olduğunu anlamamız çok sürmedi. 31.08.2023 Balık Dolunayı bu mucizevi yanımızı açığa çıkardı. Öz gücümüzle tanışma şansı yakaladık. Bu akla, bilgiye, yeteneğe, cesarete sahip olmak dün için mucize olabilir ama bugün için gerçektir.  

Haberin Devamı

Başak mükemmellik arayışıyla alakalıdır. Bu arayışın ardında, Tanrı'ya layık olma kompleksi olduğunu söyleyebilirim. Başak, Tanrıya layık olmak adına arınmak, şifalanmak, saflaşmak için elinden gelenin en iyisini yapar. Başak, hizmet ettikçe arınır, şifalandırdıkça şifalanır. Başak yeniayı ile ruh ve beden iyileşme arzusu duyacaktır. İyileşme arzusu duyduğumuza göre ruhsal ve bedensel sağlığımızda sıkıntılar vardır. Bu sıkıntıları aşmak istiyorsak, hayatı izlemeyi öğrenmek zorundayız. Hayatı izlemek; acının, üzüntünün, rahatsızlığın, huzursuzluğun, düzensizliğin seni yutmasına izin vermemekle sağlanır. Aynı zamanda yeniay, ruhsal ve bedensel gücün geliştirilmesinde bir milat olacaktır. Kendinden sonraki nesilleri şifalandırmak (asil bir ırk yaratmak) için kolları sıvamak zorundasın.  

Asil bir soy yaratmak istiyorsan dejenerasyona dur demek zorundasın 

Tüm dünyada yaygınlaşan spiritüel arayışın, çalışmanın kökeninde bu günlere hazırlık vardı. Astrolojinin bu kadar yaygınlaşması da aynı sebebe bağlıdır.  Kendini tanıdıkça geçmiş travmalarını şifalandırmak adına, pek çok çalışma, olumlama yaptın. Başarılı oldun veya olamadın. Bana göre geçmişe yada geleceğe çok takılmadan şimdi şifalandırılmalıdır. Kendini keşfet çalışmalarımın arka planında bu vardır. İnsanı değişen dünya koşullarına hazırlamak adına kendini tanımasını sağlamak. Şimdinin farkında olmak, anı yaşamak hem bugünü hem yarını aydınlatır. Sadece senin değil senden sonraki nesillerinde ışığı olacaksın.  

Haberin Devamı

Kendi neslinin atası olmaya hazır mısın?  Nesilden nesile maddi-manevi aktarımda yer almam kaçınılmazdır, diyebilirsin. Ancak bu kez durumlar biraz değişik. Şimdiye kadar edindiğin, sana aktarılmış tüm değerler hamurunda vardır. Ancak sen bir eleme yapmak zorunda kalacaksın. Yeni Dünyanın ataları olan bizler asaleten buradayız. Yani gerçek anlamda görevliyiz. En önemli görevimiz; bizden sonraki nesillere maddi-manevi neyi aktarıp neyi aktarmayacağımızın farkına varmamızdır. Ne yapma bilincine ulaşan, neyi neden yapıp, yapmayacağının farkında olan bir neslin atası olacaksın. Eski bilgiyi ya daha işlevsel hale getireceğiz ya da  tamamen terk edeceğiz. Zira bundan sonra hiç bir şey eskisi gibi olmayacak, olamaz, olmamalıdır. Örneğin pek çok hastalığın miyadı dolmuştur. Bunlarla ilgili düşünce kalıplarımızı, korkularımızı terk etmek, bu hastalıkları ortadan kaldıracaktır. Ölüm fermanının ortadan kalkması bile buna bağlıdır. Yüce, insanına bakar düzenini kurar. Yüce, senin hazır ve layık olduğundan azını da çoğunu da vermeyendir. Senin gibi düşünen, sana eş idealleri olan bir nesil yaratmak istemez misin.? Senden sonraki nesillerin nasıl bir hayatı olsun istersin?  

Haberin Devamı

Kusurların üstünü örtme, mükemmel olmayanı reddetme 

Kendini gerçekten tanımak istiyorsan, kendini nerelerde aldattığı fark et! Yukarıda bahsedilen her şey buna bağlı. Bireysel doğum haritanı analiz ettir, kendini tanı ve her halinle kendini kabul et. Daha sonra memnun olmadığın şeylerin gerçek nedenine ulaş. Pek çok düşüncenin sana ait olmadığını, gördüğünde gerçekten özgürleşeceksin. Şunu yapmalıyım, bununla gitmeliyim, burada olmalıyım, bu olursa başarmış sayılırım vb. ezber cümlelerden kurtul. Yolunda gitmeyen maddi-manevi sorunların ancak böyle çözülebilir. Tekrar eden döngülerin kolaylıkla kırılması seni daha da cesaretlendirecektir. Bundan sonra Dünya koşulları asla eskiye dönmeyecektir. Bu daha zor ve kötü günler bizi bekliyor demek değildir. Ruhsal ve bedensel olarak güçlenmen gerekiyor demektir. Zaaflarını, eksiğini, fazlanı bilmeden bunu yapamazsın. Detaylarda boğulmak yerine büyük resmi görmeye başla. Milyar yılda sahip olduğun bu bedenin, bu yaşamın hakkını vererek yaşa. Umarım, burç yorumlarım nerede detaylarla zaman kaybedip, nerede sorumluluk geliştirmen gerektiğine ışık tutacaktır.  Şahane bir yeniay deneyimi yaşamanı diliyorum. 

Koç 

Rutin sağlık kontrollerini aksatma. Mücadeleyi bırak, biraz kendini dinle. İş ve çalışma hayatında yeni durumlar, teklifler söz konusu olabilir. Ev işi, yemek, çocuklar vb ile ilgili sorumlulukları abartmaktan vazgeç. Herkesin kendi hayatıyla ilgili sorumluluk almasına izin ver. Bu en önce onlara iyi gelecektir. Düzensiz yoğunluk seni yordu. Hayatında kendine zaman ayırdığın pencereler açmayı dene. Cesur, güçlü ve başarılı birisin ama tükenmez bir güce sahip değilsin. Daha doğrusu bu gücü kendine kullanmayı öğrenmelisin. Yeniay ödevin bugün kendim için ne yaptım? olsun. Her gün sadece sana ait bir etkinliğin olsun. Başkalarını kurtarmadığın, korumadığın sadece kendin için yaptığın ne var? Kendini şımart, insanların seni şımartmasına izin ver. Hayatı mücadeleden keyif düzlemine taşı.   

Boğa 

Aşk hayatında renkli sahneler yaşanabilir. En kötü aşkı yeniden tanımla ve kendine haksızlık ettiğin noktaları yakala. Çocuklarınla ilgili yeni kararlar alman mümkün, bu kararlar senin hayatını da etkileyecektir. Yer değiştirmen, ev değiştirmen, sosyal çevreni değiştirmen gibi durumlar söz konusu olabilir. Seni rahatsız eden şeyleri yapma ancak sürekli bunlardan bahsederek kendini de çevreni de yorma. Değiştirebileceğin koşulları değiştir, olanı olduğu gibi kabul et.  Yaratıcı, üretici yeteneklerini nasıl heba ettiğinle yüzleş. Aşk, heyecan, coşku, seyahat vb. keyif veren ne varsa hayatına gelmesine izin ver. Beklenmeyen teklifler, paralar, çocuklar, tatiller söz konusu olabilir. Öyle ya da böyle hayatın eskisinden daha keyifli hale gelecektir.  

İkizler 

Ev alma, taşıma, evlenme konularında hareketlilik olabilir. Artık özgürlükle, birlikteliği aynı cümle içinde kullanma zamanı. Aidiyet, ertelediğin kavramlardan biri olabilir. Hayatında düzen istiyorsan bazı kavramları restore etmen gerekir. Bağ kurmadan, özgürlükten taviz vermeden birini hayatına çekmen mümkün olmayacaktır. Yeniay ödevin aile ve yuva kavramları üstüne düşünmek olmalıdır. Hesaba katmadığın, izin vermediğin ne çok şey olduğunu göreceksin. Katı bir bireysellik takıntın olabilir. Her şey senin istediğin gibi olmadığında da mutlu olmak imkansız değil. Yeniayda bir ev, yuva sahibi olmak konusunda kendine bulduğun bahanelerden arın. Sana ait olmayan sorumlulukları sırala ve onlardan kurtul. Enerjini kendi hayatına harca.  

Yengeç 

Yakınlarına, kardeşlerine, kardeş kadar güvendiklerine ihtiyacın var. İnsanın kendini ifade etmesinin bin bir yolu olabilir. Sen kendin olabildiğin sevdiğin, sevildiğin zaman üretken olabilen birisin. Senin yeniay ödevin, gerçekten seni anlayan, senin de onu anladığın ve güvende hissettiğin kişileri, ortamları listelemek olsun. Zoraki bulunduğun ortamlardan, kişilerden fayda göremezsin. Baskılar, yaşam enerjini, yaratıcı gücünü düşürmekle kalmayıp hayatın sürprizlerini, şanslarını kaçırmana da neden olacaktır .Yeniayda sana verilen yetenekleri ne şekilde, ne kadar feda ettiğinin farkına varabilirsin. Büyük resmi görebildiğinde gerçek başarıyı, mutluluğu hayatına çekmen mümkün olacaktır. İçten içe zor olanın değerli olduğuna inandırmış olabilirsin kendini. Kolaylıkla ve kendiliğinden gelene izin ver. Eski bilgilerin gölgesinde saklanmaktan vaz geç. Sen değişmeden hayatındaki döngüler sona ermez.  

Aslan 

Para kazanmak, değerlendirmek konusunda eski alışkanlıklarını değiştirmelisin. Asalet, güç, lüks, konfor, zenginlik konusu hep gündemin olmuştur. Artık kendine ne değer katacağın, katabileceğin konusuna kafa yormalısın.  Değerli olan sahip oldukların değil, sensin. Kendi değerini bilememen, değeri dışarıda araman nedeniyle feda ettiklerini düşünmeni tavsiye ederim. O değerleri kaybetmemek için kendini ne kadar zorladın. Yeniay ödevin değerli, önemli hissetmeni sağlayan dış etkenleri (para, mücevher, ev, eşya, meslek, soy vb.) listelemek olsun. En az bir kez bunlara sahip olmanın bile işe yaramadığı bir deneyim yaşamışsındır. Finansal problemleri aşmanın yolu duygularını incitmelerine izin vermemen olabilir. Sen her şeyin en iyisine layıksın, diğer tüm insanlar gibi.  

Başak

Ertelediğin pek çok konuda sorumluluk almaya hazırsın. Her aldığın sorumluluk hayatının yönünü değiştirebilir. Odaklanma problemi yaşıyor olabilirsin. Sağlık, beslenme, iş hayatı vb. alanlarda kontrolü elinde tutmakta zorlanıyor olabilirsin. Uygulanabilir, gerçekçi bir planlama yapmanı önerebilirim. En mükemmeli değil yapabildiğinin en iyisini yapmayı denemelisin. Hedeflerin konusunda net olmaya çalış. Böyle yapmalıyım, yaparsam iyi olur, bir şekilde yaparım ile yola çıkma. Yapabildiklerini, daha önce yapmış ve yapamamış olduklarını kendine itiraf et. Zihninde kolaylaştırıp gerçeklikten kopmak sadece zaman ve enerji kaybına neden olacaktır. Yeniay senin burcunda, bir alanda mutlaka yeni bir adım atmalısın.   

Terazi 

Korku ve kaygılarının üstüne git. Güvenlik gerekçesiyle bildiğin yoldan gitmek istemen normal. Belki de diğer seçenek senin sandığın kadar zorlayıcı, yorucu, üzücü, rahatsız edici değildir. Hayatın değişen koşullarına adapte olmakta zorlanıyor olabilirsin. O zaman alışkanlık, bağımlılık haline gelen davranışlarına , düşüncelerine bir göz at. Neyi, neden yaptığın konusunda kendine verecek mantıklı bir cevabın yoksa, onu yapmakta ısrar etme. Mutlu ve huzurlu bir hayat yaşamak istiyorsun ve işler yolunda değilse, değişmesi gereken bir şeyler olmalı. İşte senin yeniay görevin bunları bulup, masaya yatırmak. Sorumluluğun kaygılarının kök nedenine ulaşmak. Korkularına sırtını yaslayıp onları daha fazla cesaretlendirme, hayatını ele geçirmelerine izin verme.  

Akrep 

Kendin için istediğin pek çok şeye ulaşmak üzeresin. Dikkat etmeni istediğim konu, gerçekçilik olabilir. Uzak bir ideale tutunmaktan besleniyor olabilirsin. Bunu istiyorum çünkü ile başlayan bir çalışma yapmalısın. Bu işi yapmak istiyorum, bu okulda okumak istiyorum, bu adamla/kadınla evlenmek istiyorum çünkü diye devam eden cümlelerini tamamla…Bu cümlelerin ezber olmadığında emin ol. Gerçek nedenlerin varsa hepsi için harekete geçebilirsin. Resim okumak istiyorum çünkü resim yaparken gerçekten mutlu oluyorum diye bitirebildiğin cümlelerin olmalı. Resim okumak istiyorum çünkü ailemde herkes sanatçı, ünlü olmak istiyorum vb. cümleler yanlış yolda olduğunun göstergesidir. Doğum haritan üzerinden gitmen gereken yola dair izler bulabilirsin.  

Yay 

Kariyerinle ilgili ertelediğin sorumluluklara bir göz atabilirsin. Yapmak istediklerinin ne kadarını yapabildin, neyi eksik yaptın? Kendine mazeret aramadığından emin ol. Evlilik, iş, meslek konularında bir değişiklik olsun, hayatın renklensin istiyorsun. Şunu mu yapsam, bu mu eksik diye düşünüp dağılma. Karşına çıkan engellerin veya aksayan durumların kök nedenlerini ara bul. Olaylar, sandığından, umduğundan, bildiğinden farklı gelişebilir, hazırlıklı ol. Rutinler belirlemek senin yeniay ödevin olsun. Ez az bir yeni rutinin olsun. Spor, diyet, okuma, aile ziyareti  vb. herhangi bir rutin belirleyebilirsin. Belirlediğin rutin talebinle alakalı olsun. Aile kurmak istiyorsan aileni mercek altına al. Kendi kurmak istediğin ailende kök ailende olan ne olsun ne olmasın vb.  

Oğlak 

Keşke çok uzaklara gidebilsem diyorsun ama yerinden kıpırdayamıyorsun. Sorumluluk senin yeniay ödevin. Gördüğün her aksaklığı gidermek senin işin değil. Benim evim, benim işim, benim ailem dediğin ortamlarda neyin dozunu kaçırıyorsun? Senden başka kim sorumluluk alması gerekiyor ve almıyorsa onunla ilişkini gözden geçirmelisin. Bunun çok kolay bir yolu var. Kişisel alanlarını korumakta ne kadar başarılı olduklarını hatırla. Demek ki sen olmasan da hayatlarına devam edebilirler, yapmaları gerekeni yapabilirler. Sen varsın diye pek çok şeye ellerini sürmüyor olabilirler. Düşünmediğini düşünme, yapmadığını yapma, yaşamadığın yerlerde yaşama vaktin geldi. Başta her şey karmakarışık bir hale gelmiş görünebilir, sakin ol. Sen olsan da aynı şeyler oluyordu sen sadece çözüm üretensin. Sen olmadığında kendi çözümlerini bulmayı öğrenecekler. 

Kova  

Tutkuyla bağlı olduğun ne varsa onunla sınandın, özgürlüğünden vaz geçtin. Başka bir sınav kalmamış olsa bari dediğini duyar gibiyim. Yeniay, ortak gelir-giderler, miras, nafaka, krediler, vergiler konusunu gündeme getirecektir. Bu konularda boş verdiğin, hakkını aramadığın ne varsa seni daha da zora soktu. Dayanırım, idare ederim, olmazsa da olur diye diye hayatı kendin için zorlaştırdın. Evet dayanabilirsin, başarabilirsin, kendine yetebilirsin ama buna mecbur değilsin. Paylaşım içinde olduğun insanlara verme değil alma zamanındasın. Maddi-manevi istemeyi öğrendiğinde tüm zorlukları geride bırakacaksın. Değerli olan yaşam ve en önce senin yaşamın. Yeniayda ne olsa mutlu olurum, nereye girmek daha keyifli, neye sahip olmak istiyorum vb soruları kendine sormanı öneririm. Aidiyet ve mülkiyet konusundaki düşüncelerini güncellemelisin. Sana iyi hissettiren ve sana ait olan ortamlara ihtiyacın var.  

Balık 

Evlilik, ortaklık senin hayatında ne anlama geliyor? Sadece verdiklerinin veya aldıklarının hesabını tutuyor olabilir misin? Bu ilişkilerinde ne kadar adil davrandın? Maddi-manevi borçlu veya alacaklı hissettiğin kim varsa hesaplarını silip, kapat. Gerçekçi olmaya özen göster. Seni yakından tanıyan, sözüne güvendiğin kişilere kendini sor bakalım. İnsan bazen kendini göremez. Sana duymak istediklerini söyleyen değil, gerçeği söyleyecek kişilerin görüşleri önemli. Telafisi olmayan konularda kendine açık ol. Hata yaptıysan hatanı kabul et, üzdüysen üzdüğünü, üzüldüysen üzüldüğünü kabul et ve ilerle. Yeniye adım atanlar şahane maceralar yaşayacaktır. Sürekli geçmişe takılıp kalanlar kendilerine yeni sınavlar açmaktan öteye gidemeyecektir. Yeniayda yeni bir ev, iş, arkadaş, ilişki, ortaklık hakkında düşünmeni önerebilirim.  

Gökyüzünü dinleyin.