Astrolog Seçkin İlbuğa

Astrolog Seçkin İlbuğa

seckinilbuga@outlook.com.tr

Tüm Yazıları

Aslan dolunayı bitişler ve başlangıçların iç içe olduğu bir dönemin habercisidir.  

Dolunayla ruh maddeye meydan okuyacak ve sen nereye ait olduğunu bilmediğini fark edeceksin. Zihnin, kalbin, ruhun, bedenin farklı lisanlarda konuşacak. Kim olduğunu, kim olman gerektiğini, kim olabileceğini sorgulayacaksın.  

Benliğin, kişiliğin dünyaya esir bir bedenin refakatçisi değil. Bildiğinden daha fazlası olduğunu sende anlayacaksın. Ruh ile beden, eski ile yeni, beyaz ile siyah, doğru ile yanlış, yer ile gök, toprağın altı üstü ile çatışacaktır. Uzlaşana kadar çatışacak sırların, gizemlerin kapısını aralayacaksın.  

Haberin Devamı

Savaştan barış, yanlıştan doğru, kötüden iyi, eskiden yeni, hüzünden umut yaratmak mümkün. Yeter ki egona yenilme. Sen egona yenilirsen herkes yenilir. Mülkiyet, aidiyet duygun anlamını kaybedebilir. Güvendiğin ile gücendiğin yer değiştirebilir.   

Gücün, güçlü olanın ahlakının sorgulandığı bu dönemde, egona yenilme...  

Güçlü hissediyorsun…Tüm haksızlıklara dur diyecek, her şeyi yeniden inşa edecek, hayatını hatta Dünyayı değiştirecek kadar güçlü hissediyorsun. Sana güç veren paran, kariyerin, soy ismin, yaşadığın coğrafya olabilir. Gücünü kendinden almıyorsan ARTIK güçlü değilsin. Kişiliğine, hayat görüşüne, aklına, yeteneğine, çabana, istikrarına yani kendine güven.  

Kendini aş, en üst potansiyeline ulaş söylemi biriyle veya kendinle yarışmanı öğütlemez. Etten kemikten suretinin yol arkadaşı benliğinin, büyük sorumlulukları olduğunu anımsatır. İstek ve ihtiyaçların değişip, yetenek ve algın geliştikçe yeni deneyimlere açlık duyacaksın. Konfor alanından çıkmak istemediğin, korktuğun, olanları anlamadığında harekete geçmek istemeyebilirsin. Önceden kendinle ilgili konularda seçme sansın daha fazlaydı. Artık olmaz. Yolculuk başladı ve bu trene bindin. Her şey gibi sende döngüsel olarak değişeceksin. Ya trenin götürdüğü yere gideceksin yani gereğini yapacaksın ya da diyebileceğim başka bir seçenek yok, aslında. Sana sadece iyi yolculuklar dileyebilirim.  

Madem bu yolculukta beraberiz yapabildiğimizin en iyisini yapalım… 

Haberin Devamı

Attığın her adım evrimsel ve evrensel varlığına en önemlisi BİZ’e hizmet içindir. Bazen büyük resimdeki değişikliklerin hayatına yansıması can sıkıcı olabilir. Senle ilgisi olmayan problemlere, üzüntülere, sıkıntılara hapsolursun. Trene binmek istemedim ama yolculuğun tüm getirilerine maruz kalıyorum diye isyan edersin. Ben neden bu durumdayım, neden istediklerim olmuyor, neden gidemiyorum, neden yapamıyorum, benimle ne alakası var? Vb sorularla meşgul olacaksın. Aklını olduğu kadar kalbini de yormamak için beslenmene dikkat et, dinlenmeyi unutma, spor yap, sağlık kontrollerini aksatma. Hobilere, seyahate, eğlenceye vakit ayır. Sorumluluklarını aksatmadan, harcamalarını abartmadan kendini şımart. Yaratıcı yönlerini ortaya çıkarmadan önce dinlenmek iyi gelebilir.   

Yeniye geçiş kademeli olabileceği gibi aniden ve sert bir şekilde de olabilir.  

Sendeki değişim çevreni toplumu ve ileride toplum normlarını değiştireceği için kaçınılmazdır. Bazı kurallar, doğrular değiştirilemez ancak geleneğe, alışkanlığa dayalı olanlar esnetilebilir. 

Haberin Devamı

Kurallar, doğrular, zevkler, beğeniler, değerler, yanlışlar, inançlar, korkular, mutluluklar, heyecanlar, alışkanlıklar her şey ama her şey değişir. Bu değişim yeni yasalar ve yönetmelikler gerektirir.  İşte bu nedenle Yüce Alem düzenini insanının ahvaline göre kurar. Geleceği yaratıyoruz derken kastedilen birazda budur.  

Aslan dolunayı otoriteye kafa tutmanı destekler, ezilmişliklerini hatırlatır, üzülme, öfkelenme. Ben varım, ben buyum demek konusunda yoğun bir arzu duyarsın, sen zaten varsın, kimseyi umursama. Çatışacak gücü kendinde bulursun, enerjini daha verimli alanlara harca. Güçlüsün, cesursun doğru. Cömert ol ve hayattan keyif almaya çalış. Ego bu dolunayda zehir de olabilir, panzehirde.  

Dolunayın sizi eski ego savaşlarından özgürleştirmesini diliyorum. Ben varım, buradayım, başarılıyım, sahnedeyim, alkışa layığım demenin daha insani ve çağdaş yollarını bulacağınıza inanıyorum.   

Koç 

Aşk, heyecan, keyif ve başarıya geri sayım başlasın. Bu cümleyi okuyup harcamaları abartma, biraz daha sabır. Sevilmek, sevmek, kazanmak, kazandırmak, mutlu olmak, mutlu etmek dolunay gündemin. Yeni çevrelerde, gruplarda, ortamlarda yeni idealler ve hedefler için çalışmaya başlarsın. Geleceğini değiştirecek büyük işlere girişmek için hazırsın. Belki bekledin, gerildin, istediğin yere değil başka bir alana davet edildin. Ama kapıyı araladın, başardın mı? Başardın. Dolunayda kendinle uzlaşmayı başarabilirsen, kendini sabote etmekten vaz geçebilirsen umduğundan daha fazla kazanacaksın.   

Boğa 

Ev ve aile hayatın biçim değiştirebilir (evleri ayırma-birleştirme, ev alma-satma, taşınma, toprak alma-satma vb.). Kendini yuvada hissetmeyi hak ediyorsun. Ailenin kariyerinle ilgili önerilerine fazla takılma. Şunu unutma, dünyayı kurtarmak veya çok zengin olmak için çalışmak zorunda değilsin. Mutlu olmak, işe yaramak, hatta kafa dağıtmak için de çalışabilirsin. Keyif aldığın işi yap, hayallerine ulaşmak için para kazan, kazandığın parayı mutlu olduğun biçimde harca. Gücü kendinden almaya, kendine sonuna kadar güvenmeye ihtiyacın var.  Ben başardım, ben kazandım, ben yaptım demek sana iyi gelebilir.   

İkizler 

Kardeşler, yakın arkadaşlar, komşularla iletişimde tahrik olmamaya dikkat etmelisin. Küçük bir seyahat, uzun zamandır istediğin bir konuda eğitim almak havanı değiştirebilir. Kendine güvenmekten vaz geçme, sorumluluklarını aksatma, en iyi olduğun alanda (yazılı, sözlü iletişim) çalışmaya başla. Beklemede olan özellikle yurtdışı bağlantılı iş, ticaret, eğitim konularında güzel haberler gelebilir. Aniden yola çıkman, anlaşmalar, sözleşmeler için harekete geçmen gerekebilir. Değiştiğini fark ediyor musun? Artık daha akıştasın, daha sakinsin ve büyük hayaline açılan kapının tam önündesin.  

Yengeç 

Maddi hayatını ilgilendiren kararlar alman gerekecektir. Sana ait olanın sınırlarını çizmek, yeni tasarruf ve harcama planları yapmak, yeni gelir kapıları aralamak için harekete geçeceksin. Sürtüşmeli iş-ticaret konularında olumlu gelişmeler yaşanabilir. Kendine güven, mantıklı olanı yap ve gerisini akışa bırak. Müşterek gelir-gider, miras, nafaka, krediler vb. masaya yatırılır ve güzel gelişmeler yaşanır. Manen düne kadar değerli olan olmayanla yer değiştirir. Kendini merkeze almayı abartma, sorumluluktan korkma, gelecekten endişe etme, en güzeli olmaya başlamıştır.  

Aslan 

Problemli iş, ilişki, ticaret, aile konularının birçoğu çözüme ulaşabilir. Kendini, olaylara hangi açıdan baktığını, beklentilerini olduğu gibi izah et. Etrafındaki kişiler seni anlayacak, emin ol. Sakin, çözüm odaklı bir üslup seçtiğin sürece dolunay sana başarı getirir. Özgüveni abartma, seni yönetmeye çalışanlarla çatışma ama kendi isteklerini ortaya koymaktan da geri durma. Uzun soluklu ortaklıklar veya ilişkiler kurman ihtimal dahilindedir. Bu arada yarım yamalak işler biter, sürmeyen ilişkiler sona erer. Hayat sana yeni bir yol çizme şansı verecektir. 

Başak 

Negatif, amaçsız insanlardan uzak dur. Ertelenen, sonuca ulaşmayan konularla ilgili zaten baskı altındasın. Günlük işler, meslek hayatın, sorumlulukların hakkında güzel gelişmeler var. Her şeyden önce aktif çalışma hayatına geri dönmeye çalışmalısın. Sağlık, beslenme ve konusunu abartma ama ihmalde etme. Gizli konular açığa çıkabilir, büyük bir farkındalığa ulaşmana vesile olacak bir gelişme yaşayabilirsin. Alışkanlıklarını (temizlik, düzen, kahve keyfi, birilerine hizmet etmek vb.) kutsamadığından emin ol. Yani rutinlerin vaz geçilmezin olup hayatı kaçırmana neden olmasın. İş hayatında büyüme var. 

Terazi 

Düğünler, davetler, arkadaş ortamları, sosyal projeler havada uçabilir. Aynı hedefe, inanca, hayale doğru sevdiklerine yürümek…Önemli bir projeyi hayat geçirmek ve her aşamasında görev almak isteyebilirsin. Geleceğinle ilgili büyük adımlar atma arifesindesin. Aşk hayatında önemli değişiklikler olması beklenebilir. Hobilere, keyif aldığın etkinliklere zaman ayır. Sen neşeyi, keyfi davet et mutluluk seni bulacaktır. Aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar beklemediğinden emin ol. Kendine güven, hayata güven, güzel günler ve mucizeler kendini yaratır.  

Akrep 

Kendi işini kurman, terfi alman, bambaşka alanlarda, ortamlarda iş yapman an meselesi. Evini, ofisini yani yerleşik düzenini değiştirebilirsin. Bu büyük değişim seni başta gerebilir tuzağa düşme. Herkes seni sevgiyle kucaklamayabilir, önemli olan senin neyi ne kadar istediğin. Toplumsal imajını değiştirecek ciddi bir dönemeçtesin. Cesarete, özgüvene sahipsen başarı ve şöhrete de sahip olabilirsin. Kendi işinin en iyisi olmakla ilgili büyülü bir süreçtesin. Aile, ebeveynler ile ilgili bazı düzenlemelere zaman ayırman gerekebilir.  

Yay 

Bilgeleşmek, ustalaşmak mevsimi. Yurtdışı bağlantılı iş, eğitim fırsatı gelirse korkak davranma. Hayata bakışın değiştikçe, sınırların esnedikçe hayatın her alanında güzellikler artabilir.  Kardeş veya yakın arkadaşlarla dayanışma içine girebileceğin bir dönemdesin. Karar alırken fikirlerine başvur. Kendine bir tatil planla, yeni bir eğitim araştır. Ulusal düzeyde üretkenlik kazanabileceğin bu dönemi doğru değerlendir. Tekliflere, davetlere açık ol. Yeni hedefler ve ideallerle karşımıza çıkarsan şaşırmam. Başarılı olursan hiç şaşırmam, yolun açık olsun.  

Oğlak 

Aile işleri, paraları, yatırımları yeter artık. Bireysel planlar, kazançlar için harekete geç. Aşk kapıyı kırsa ruhun duymayacak, korkarım. Biraz başını kaldır ve etrafına bak. Maddi konularla uğraşırken manen neler değişti geriye dön bir bak. Yeni kendini görmezden gelme artık. Kafanın içinde, kalbinde yeni tohumların yeşermesine izin ver. Hayatı zaten birileriyle paylaşıyorsun. Artık sorumluluğunu aldığın, sana ihtiyacı olan değil seni destekleyen kişilerin yanında olmasına izin ver. Tüm bunları sende biliyorsun aslında, iç sesin, sezgilerin artmış olmalı. Hayatın seni güldürmesine izin ver. 

Kova 

İş birliği ve paylaşım içinde olduğun kişilerle yeni düzenlemeler yapman gerekebilir. İkili ilişkiler, ortaklıklar masaya yatırılabilir. Karşı tarafa değil, kendine güvenerek bugünlere geldin. Eşin, ortağın, çalışma arkadaşların ile aynı fikirde olmadığın konularda uzlaşmaya varabilirsin. Gücünü, yeteneklerini kendin için kullanmaya başlarsan destekleneceğin bir dönemdesin. Kendine bak, güzelleş, spora, beslenmeye özen göster. Çevrene, ailene vermeye devam ederken kendini baştan yaratabilirsin. Hayatının unutulmaz güzellikte bir devresindesin. Şans diye bir şey varsa o senden yana. 

Balık 

Çalışma arkadaşlarından bazı sürpriz teklifler gelebilir. Yaşadığın, çalıştığın, ilgilendiğin her konuda yepyeni adımlar attın, atmaya da devam edeceksin. Süreçle Birlikte sonuçtan da memnun olmalısın. Yapmış olmak yetmiyor, sonuca ulaşması, kazandırması gerekiyor çabalarının. Herkesin seni alkışladığı, başarılarınla gurur duyduğu bir döneme girmiş olabilirsin. Aile hayatını, günlük sorumluluklarını gözden geçir. Baskı yaratan rutinleri alışkanlıkları terk et. Huzurlu ve düzenli bir hayatı hak ettiğini kendine hatırlat.